Skocz do zawartości

Sen nocy letniej


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Profesor

Zobaczymy...

 

Kolejnym zawodnikiem, którego z gry wyeliminowała kontuzja, był Irwin, który z urazem karku wypadł z zespołu na dwa tygodnie. Szkoda, gdyż Hall nie doszedł jeszcze całkiem do siebie i Andrew miał szansę na zaliczenie paru występów w końcówce sezonu. Póki co, zacząłem negocjowanie nowych kontraktów z najważniejszymi zawodnikami i udało mi się przedłużyć do końca sezonu 2008/2009 umowy z Douglasem, Dunlopem, Hamiltonem, Sintonem i Duke'em.

 

Na wyjazdowy mecz z PSNI nie zabrałem Murray'a, gdyż do zdrowia powrócił Toney, ale nie był to udany mecz w naszym wykonaniu. Chyba za długo świętowaliśmy awans, gdyż zwłaszcza w pierwszej połowie zagraliśmy słabo. Inna sprawa, że jeszcze słabiej spisał się sędzia, który po kwadransie gry puścił akcję, chociaż Palmer był na co najmniej metrowym spalonym, dzięki czemu napastnik gospodarzy zdołał wbić piłkę do naszej bramki. Dwadzieścia minut później takich wątpliwości już nie było; Moffatt dostał piłkę za naszych obrońców, Hall nie zdołał go powstrzymać i do przerwy przegrywaliśmy 0:2.

 

Aby mieć nadzieję na uratowanie tego meczu, trzeba było szybko strzelić kontaktowego gola, i udało się to nam już w 49. minucie. Devlin egzekwował rzut rożny, Kempton obronił strzał Nugenta, ale niezastąpiony w takich sytuacjach Duke znów był tam, gdzie być powinien. Niestety na tym jednym golu się skończyło, głównie za sprawą brutalnej gry gospodarzy. Z boiska zejść musiał Duke, jego zastępca Sinton kończył mecz na stojąco, a Devlin z unieruchomioną nogą odjechał do szpitala. Nasza passa dobiegła końca, dobrze więc, że stało się to w chwili, gdy nie miało to już najmniejszego znaczenia.

 

17.03.2007 Newforge Lane, Belfast: 230 widzów
2L (19/22) PSNI [3.] — Enniskillen [1.] 2:1 (2:0)

16. M.Palmer 1:0
36. A.Moffatt 2:0
49. P.Duke 2:1
64. D.Devlin (E) knt.

Enniskillen: S.Hamilton — T.Toney, M.Hall, R.Dunlop, G.Brennan — M.McKenna — S.Kelly, M.Douglas, D.Devlin (64. M.Foster) — K.Nugent, P.Duke (52. D.Sinton)

MoM: Johnny Gibson (MC; PSNI) — 8

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

U Devlina zdiagnozowany został uraz łydki, który wykluczył jego udział w treningach przez najbliższy miesiąc. Pocieszające było tylko to, że jako kolejny zawodnik zdecydował się na przedłużenie do 2009 roku kontraktu z Enniskillen, podobnie zresztą jak McKenna, a także nasz jedyny scout, Jamie Irvine, który związał się z klubem na kolejny sezon. Tak samo postąpiłem i ja, otrzymawszy 70% podwyżkę oraz propozycję dwuletniej współpracy z klubem. Szczególnie ucieszyło to Sintona, zarząd także był bardzo zadowolony z mojej decyzji, choć zarazem nie omieszkał przypomnieć, że muszę jak najszybciej zredukować klubowe wydatki na wynagrodzenia.

 

Marzec 2007

 

Bilans: 1-0-1, 4:2

Liga: 1. [—], 41 pkt (40:19)

Intermediate Cup: półfinał (1:2 z Lurgan Celtic)

Puchar Irlandii: 1. runda (0:1 z Trojans)

Finanse: -115.131 euro (-15.674 euro)

Nagrody: —

 

Transfery (Polacy):

 

1. Jakub Grzegorzewski (24, ST; Polska) z Legii do D.C. United za 1.300.000 euro

2. Jakub Bławat (25, AM/FC; Polska) z Lechii Gdańsk do Perth Glory za 22.000 euro

Transfery (cudzoziemcy):

1. Miguel Riffo (25, DC; Chile: 1/0) z Colo Colo do Palmeiras za 2.400.000 euro

2. Rasmus Lindgren (22, ML; Szwecja U-21: 10/0) z Ajaxu do IFK Göteborg za 1.800.000 euro

3. Noé Pamarot (27, DRC; Francja) z Tottenhamu do Los Angeles za 1.600.000 euro

4. Vedran Ćorluka (21, DC; Chorwacja U-21: 15/0) z Dinama do Los Angeles za 550.000 euro

5. Hadj Bouguéche (23, AML/ST; Algieria: 2/0) z MC Alger do USM Alger za 425.000 euro

 

Ligi europejskie:

 

Anglia: Arsenal [+0]

Francja: Monaco [+15]

Hiszpania: Atlético Madryt [+3]

Holandia: PSV [+8]

Irlandia: Shelbourne [+0]

Irlandia Północna: Linfield [+5]

Niemcy: Dortmund [+10]

Polska: Wisła [+4]

Portugalia: Porto [+9]

Szkocja: Rangers [+7]

Walia: Llanelli [+5]

Włochy: Juventus [+1]

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1169), 2. Anglia (1116), 3. Francja (1102), 21. Polska (690)

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
Miałeś rację Prof. Tu wszystko jest możliwe, nawet - być może - awans w pierwszym sezonie ;)

 

I bankructwo w drugim. Na koniec sezonu będę jakieś 150.000 euro na minusie, a mój najdroższy zawodnik jest wart 1.000 euro. Tylko cud może nas uratować przed katastrofą.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
Gratuluję samozaparcia. :)

 

Podjąłeś się wyzwania. Będzie cholernie ciężko - ale z drugiej strony to chyba dobrze...? :]

 

P.S A już liczyłem na Anglię.

 

To się jeszcze zobaczy, gdy poznamy beniaminków 6. ligi.

 

Kwiecień zaczęliśmy wyjazdowym meczem z walczącym o awans Annagh United. Na trybuny powędrował w nim Toney, zastąpiony przez Murray'a, a za kontuzjowanego Devlina do pierwszego składu wskoczył McBride. Gospodarze zaczęli bardzo ambitnie i Hamilton dwukrotnie musiał bronić w sytuacjach sam na sam z napastnikami Annagh. A w 12. minucie nasz bramkarz wybił piłkę daleko na połowę rywala, przyjął ją Duke, kiwnął Willisa, wjechał w pole karne, kiwnął Connolly'ego, położył Willisa... resztę dopowiedzcie sobie sami. Ten chłopak był naszym wielkim skarbem.

 

W końcówce pierwszej połowy przejęliśmy inicjatywę i Willis zmuszony został do rozpaczliwej interwencji, gdy Kelly zagrał między obrońców do Duke'a. Ale w 45. minucie znów daleko wybił Hamilton, piłkę przedłużył głową Douglas, a Kevin Nugent uderzeniem w długi róg podwyższył na 2:0 dla Enniskillen. W tej sytuacji druga połowa przebiegała bardzo spokojnie aż do 70. minuty, kiedy to Uprichard zdecydował się na mocny strzał z dystansu, a piłka po nodze McKenny wpadła do naszej bramki obok zaskoczonego Hamiltona. Gospodarze z miejsca zaatakowali i ostatni kwadrans tego meczu stał pod znakiem ich miażdżącej przewagi, ale nic z niej nie wynikło i wywieźliśmy z Portadown komplet punktów.

 

04.04.2007 Tandragee Road, Portadown: 205 widzów
2L (20/22) Annagh Utd [3.] — Enniskillen [1.] 1:2 (0:2)

12. P.Duke 0:1
45. K.Nugent 0:2
70. M.McKenna 1:2 sam.

Enniskillen: S.Hamilton — J.Murray, M.Hall, R.Dunlop YC, G.Brennan — M.McKenna — C.McBride, M.Douglas, S.Kelly (78. M.Foster) — K.Nugent (64. D.Sinton), P.Duke 

MoM: Richard Dunlop (DC; Enniskillen) — 8

Odnośnik do komentarza

Jestem pod wrażeniem waszej gry oraz twoich umiejętności trenerskich ;)Współczuję Ci z tą sytuacją finansową klubu, ale w Irlandii ciężko jest nad tym zapanować. Mam jednak nadzieję, że Tobie się uda. Następny sezon będzie bardzo ciężki, skoro mówisz, że nie wiesz jakim cudem takimi graczami wygrywasz w tej lidze to co dopiero w wyższej. Mimo wszystko życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Zobaczymy, wciąż liczę na jakiś fajny klub w Conference N/S.

 

Przedostatnim meczem sezonu było spotkanie z H&W Welders, do którego przystąpiliśmy w niezmienionym składzie. Pierwsza połowa była mało emocjonująca i nie działo się w niej właściwie nic ciekawego. Pierwsze warte odnotowania wydarzenie miało miejsce w 58. minucie, kiedy to goście szykowali się do wykonania rzutu rożnego; w trakcie przepychanki Hall odepchnął mocno Donnelly'ego, za co obejrzał czerwoną kartkę. Z miejsca przestawiłem zespół na grę z kontry, i był to bardzo dobry pomysł. Po kwadransie Douglas zagrał prostopadłą piłkę do Sintona, który przelobował wychodzącego z bramki Keenana, dając nam prowadzenie. Dziesięć minut później zrobiło się jeszcze lepiej, gdyż naciskany przez Sintona Dobbins nerwowym wycofaniem piłki zaskoczył własnego bramkarza. Obrońca Welders zrehabilitował się w 84. minucie, dobrze wychodząc do centry Manneringa z rzutu wolnego, ale na odrobienie strat zabrakło gościom czasu i Enniskillen w dziesiątkę zgarnęło pełną pulę.

 

21.04.2007 Enniskillen Road Ground, Enniskillen: 167 widzów
2L (21/22) Enniskillen [1.] — H&W Welders [5.] 2:1 (0:0)

58. M.Hall (E) cz.k.
71. D.Sinton 1:0
82. I.Dobbins 2:0 sam.
84. I.Dobbins 2:1

Enniskillen: S.Hamilton — J.Murray, M.Hall, R.Dunlop, G.Brennan — M.McKenna — C.McBride, M.Douglas, S.Kelly — K.Nugent (46. D.Sinton), P.Duke (58. M.Foster)

MoM: Ian Maitland (DC; H&W Welders) — 8

Odnośnik do komentarza

Długo to trwało, ale wreszcie się udało!!!

Trudno mi sobie radzić z laptopem. Zupełnie inna klawiatura niż w piecu.

 

Za godzinkę zabieram się do czytania! :D

 

Za to zdołałem wzmocnić sztab szkoleniowy, na stanowisku grającego trenera zatrudniając weterana Kevina Nugenta (37, ST; Irlandia), który w swojej długiej karierze najwięcej czasu spędził w Cardiff, Swansea i Plymouth.

Nadrabiam zaległości więc wybaczcie możliwą nieaktualność spostrzeżeń.

 

Nugenta miałem w QUBie. Spisywał się nieźle, ale był bardzo podatny na kontuzje. Pozostałych twarzy nie znam.

 

A co do skopolaminy to może kiedyś będę miał okazję wbić igiełkę... :keke: Nigdy nie wiesz kto się czai za rogiem...

 

==============================

 

Zaległości nadrobione.

W Ulsterze faktycznie ciężko jest wyrobić się finansowo. Kasę uzyskasz wyłącznie poprzez sprzedaż zawodników lub przez udział w ogólnoirlandzkiej "Lidze Mistrzów". Aby tam zagrać, musisz jednak wcześniej zająć czołowe miejsce w ekstraklasie. Za triumf w tych rozgrywkach wpada w klubową kieszeń jakieś 350 tysięcy funtów. Za półfinał około 75 tysięcy.

 

A tak w ogóle to powodzenia życzę. Prawdziwy ulsterski hardkor czeka Cię w ekstraklasie, gdzie dominację Linfield jest arcytrudno przełamać.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Nie gwarantuję, że tam zostanę. Gdyby nie to, że żaden beniaminek Conference N/S nie szukał menedżera, w ogóle tu bym nie grał.

 

Ostatni mecz sezonu, a zarazem ostatni mecz w drugiej lidze — przynajmniej na jeden sezon — graliśmy w Portstewart. Gospodarze walczyli jeszcze o awans, w naszych szeregach Nugent i Duke walczyli o miano najlepszego strzelca Enniskillen, tak więc teoretycznie nie graliśmy już o nic. Do tego w obronie zabrakło u nas Marka Halla, zawieszonego na 3 mecze za czerwoną kartkę i zgromadzenie 20 punktów dyscyplinarnych. Wydawało się więc, że Portstewart ma pewne szanse na korzystny wynik.

 

Antybohaterem pierwszej połowy był obrońca Portstewart Howell, który w trzy minuty wygrał dla nas to spotkanie. Najpierw sfaulował w polu karnym Nugenta i Duke z jedenastu metrów dał nam prowadzenie, potem zaś nabił piłką Douglasa tak nieszczęśliwie, że ta trafiła do Nugenta, który strzałem po ziemi podwyższył na 2:0 dla Enniskillen.

 

Potem na boisku długo trwała chaotyczna kopanina, aż w 78. minucie piłkę w naszym polu karnym dostał Stansfield, ładnym zwodem zmylił Hamiltona i zdobył kontaktowego gola. Gospodarze z miejsca przeszli na 4-2-4 i zostali za to srodze skarceni. W 83. minucie po rzucie rożnym bitym przez Douglasa ładnego gola strzałem głową zdobył Sinton. Chwilę później z boiska wyleciał McTaggart, ratujący faulem swój zespół po tym, gdy do kontrataku wyszedł Sinton, a jeszcze w doliczonym czasie gry sędzia podyktował drugiego karnego dla nas, tym razem po zagraniu ręką Caluna, i ostatniego gola w swojej długiej karierze zdobył Kevin Nugent.

 

28.04.2007 Seahaven, Portstewart: 182 widzów
2L (22/22) Portstewart [4.] — Enniskillen [1.] 1:4 (0:2)

14. P.Duke 0:1 rz.k.
16. K.Nugent 0:2
78. R.Stansfield 1:2
83. D.Sinton 1:3
90+1. M.McTaggart (P) cz.k.
90+4. K.Nugent 1:4 rz.k.

Enniskillen: S.Hamilton — J.Murray, A.Irwin, R.Dunlop, G.Brennan — M.McKenna — S.Kelly, M.Douglas, D.Devlin (78. M.Foster) — K.Nugent, P.Duke (68. D.Sinton)

MoM: Kevin Nugent (ST; Enniskillen) — 9

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Kwiecień 2007

 

Bilans: 3-0-0, 4:2

Liga: 1. [—], 50 pkt (48:23)

Intermediate Cup: półfinał (1:2 z Lurgan Celtic)

Puchar Irlandii: 1. runda (0:1 z Trojans)

Finanse: -131.371 euro (-19.943 euro)

Nagrody: —

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

1. Nilmar (22, ST; Brazylia: 6/1) z Lyonu do Cruzeiro za 6.500.000 euro

2. Paulo César (28, D/WBRL/ML; Brazylia: 4/0) z Paris-SG do Corinthians za 1.300.000 euro

3. Carlos Valdéz (24, DRC; Urugwaj) z Treviso do Nacionalu za 400.000 euro

4. Edixon Cuevas (27, D/MRLC; Wenezuela) z Estudianted de Mérida do Deportivo Táchira za 100.000 euro

5. Medardo Amador (24, AMRLC/FC; Honduras: 4/1) z Motagua do Wydad Casablanca za 85.000 euro

Ligi europejskie:

 

Anglia: Liverpool [+2]

Francja: Monaco [+14]

Hiszpania: Real Madryt [+0]

Holandia: PSV [+4]

Irlandia: Bohemians [+1]

Irlandia Północna: Linfield [+5]

Niemcy: Dortmund [+5]

Polska: Wisła [+3]

Portugalia: Porto [+10]

Szkocja: Rangers [+0]

Walia: Llanelli [+5]

Włochy: Juventus [+1]

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1154), 2. Anglia (1132), 3. Francja (1102), 23. Polska (690)

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

5 maja oficjalnie swoją piękną karierę piłkarską zakończył nasz napastnik Kevin Nugent. Jego doświadczenia na pewno miało nam brakować w pierwszej lidze, lecz Kevin pozostał przecież w klubie na stanowisku trenera, więc mogłem na niego nadal liczyć. Nugent rozegrał w barwach Enniskillen 24 mecze, zdobywając 19 bramek i zaliczając 8 asyst — ta ostatnia liczba była ligowym rekordem klubu.

 

Za zwycięstwo w drugiej lidze otrzymaliśmy nagrodę w zawrotnej wysokości 3.300 euro, pokrywającej tygodniowe wydatki klubu na wynagrodzenia. Coraz poważniej obawiałem się, że w niedalekiej przyszłości czeka nas bankructwo, co stanowiło główny powód, dla którego dyskretnie rozglądałem się za nowym, najlepiej bogatszym pracodawcą. Wcześniej wszakże dokonałem rankingu zawodników na poszczególnych pozycjach, zarazem podejmując decyzję co do ich dalszej przyszłości:

 

Bramkarze:

  • 1. Simon Hamilton (21, GK; Irlandia Północna) [29-0-2, 7.00] => wyjściowa jedenastka
  • 2. Philip Causeby (18, GK; Irlandia Północna) [3-0-0, 6.00] => powrót po wypożyczeniu
  • 3. Andrew O'Neill (21, GK; Irlandia Północna) [3-0-0, 2.67] => szeroka kadra

Lewa obrona:

  • 1. John Murray (21, DL; Irlandia Północna) [8-0-0, 6.13] => wyjściowa jedenastka
  • 2. Tristan Toney (21, D/WB/ML; Anglia) [12-0-0, 6.75] => ławka
  • 3. Nigel McCartney (39, DRLC; Irlandia Północna) [3-0-0, 6.00] => emerytura

Środek obrony:

  • 1. Richard Dunlop (20, DC; Irlandia Północna) [26-0-2, 7.31] => wyjściowa jedenastka
  • 2. Mark Hall (20, DC; Irlandia Północna) [27-0-1, 7.00] => ławka
  • 3. Andrew Irwin (21, DC; Irlandia Północna) [3-0-1, 7.00] => wyjściowa jedenastka
  • 4. Peter Shaw (34, DC; Irlandia Północna) [1-0-0, 5.00] => emerytura

Prawa obrona:

  • 1. Gary Brennan (21,D/WBR; Irlandia Północna) [6-0-1, 7.17] => wyjściowa jedenastka
  • 2. David Allen (34, D/WBR; Irlandia Północna) [13-0-2, 6.69] => ławka
  • 3. Michael Foster (18, D/WBR; Irlandia Północna) [22-0-1, 6.59] => szeroka kadra

Defensywni pomocnicy:

  • 1. Nick Daws (37, DM; Anglia) [10-3-1, 7.20] => emerytura
  • 2. Mark McKenna (19, DC/DM; Irlandia Północna) [29-2-0, 7.07] => wyjściowa jedenastka

Pomoc:

  • 1. Mark Douglas (20, MC; Irlandia Północna) [29-1-9, 7.28] => wyjściowa jedenastka
  • 2. David Devlin (19, MRC; Irlandia Północna) [27-1-4, 7.15] => wyjściowa jedenastka
  • 3. Stuart Kelly (18, MC; Irlandia Północna) [28-0-1, 7.07] => ławka
  • 4. Colin McBride (21, MLC; Irlandia Północna) [17-0-2, 6.59] => lista transferowa

Atak:

  • 1. Kevin Nugent (38, ST; Irlandia) [24-19-8, 7.25] => emerytura
  • 2. Peter Duke (19, ST; Irlandia Północna) [28-20-9, 7.18] => wyjściowa jedenastka
  • 3. David Sinton (18, AML/ST; Irlandia Północna) [23-9-3, 6.91] => wyjściowa jedenastka
  • 4. Kyle Fores-Chambers (20, ST; Anglia) [5-1-0, 6.80] => ławka
  • 5. William Anderson (21, ST; Irlandia Północna) [6-1-1, 6.50] => lista transferowa
  • 6. Andy Smith (38, ST; Szkocja) [1-0-0, 6.00] => emerytura

Daily Mirror Irish Second League - sezon 2006/2007

 

Pos   | Inf   | Team			   | Pld   | Won   | Drn   | Lst   | For   | Ag	| Pts   
1st   | C	 | Enniskillen		| 22	| 15	| 5	 | 2	 | 48	| 23	| 50	
2nd   | P	 | Annagh Utd		 | 22	| 10	| 6	 | 6	 | 38	| 29	| 36	
3rd   |	   | Ballinamallard Utd | 22	| 8	 | 9	 | 5	 | 28	| 23	| 33	
4th   |	   | H & W Welders	  | 22	| 8	 | 8	 | 6	 | 27	| 23	| 32	
5th   |	   | Oxford Utd Stars   | 22	| 9	 | 5	 | 8	 | 37	| 34	| 32	
6th   |	   | PSNI			   | 22	| 8	 | 8	 | 6	 | 23	| 23	| 32	
7th   |	   | Portstewart		| 22	| 8	 | 7	 | 7	 | 35	| 34	| 31	
8th   |	   | Ballymoney Utd	 | 22	| 5	 | 11	| 6	 | 34	| 34	| 26	
9th   |	   | Wakehurst		  | 22	| 5	 | 8	 | 9	 | 31	| 38	| 23	
10th  |	   | QUB				| 22	| 6	 | 4	 | 12	| 27	| 33	| 22	
11th  |	   | Kilmore Rec		| 22	| 5	 | 5	 | 12	| 17	| 40	| 20	
12th  |	   | Chimney Corner	 | 22	| 2	 | 10	| 10	| 22	| 33	| 16

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Jamie Irvine po raz kolejny posłany został na poszukiwania wzmocnień w klubach Irlandii Północnej, a że nie radził już sobie w pojedynkę, postanowiłem zatrudnić drugiego scouta. Było to możliwe, gdyż zarząd nieoczekiwanie podniósł o 100% budżet płacowy w Enniskillen, który wynosił obecnie 3.700 euro, miałem więc nawet jakieś 400 euro luzu. Szybko też dogadałem przejście do nas defensywnego pomocnika Cliftonville Strollers, Ciarana Carsona, który miał pełnić w zespole rolę dublera dla McKenny.

 

Do olbrzymiej sensacji doszło w finale Pucharu UEFA, w którym Benfica Lizbona zmierzyła się ze Spartą Praga. Portugalczycy objęli prowadzenie w 46. minucie po strzale Simão z dośrodkowania Kariaki, ale kwadrans później Ondřej Herzán dobił strzał Pacandy, wyrównując na 1:1. W karnych lepsi okazali się Czesi i w Pradze zapanowała absolutna euforia, gdyż był to największy klubowy sukces czeskiego futbolu w jego historii.

 

Finał Ligi Mistrzów pomiędzy Arsenalem a Barceloną potwierdził starą prawdę, że piłka nożna jest grą błędów. Najpierw Valdés wyszedł niepotrzebnie do górnej piłki i został uprzedzony przez Henry'ego, a kwadrans później Kameni sam wrzucił sobie piłkę do bramki, wyrównując stan spotkania. Losy meczu rozstrzygnął w 70. minucie van Bommel, faulując Henry'ego i wylatując z boiska. Chwilę potem dwa piękne gole van Persiego zapewniły Anglikom całkowicie zasłużone zwycięstwo 3:1.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Trudna sytuacja finansowa klubu sprawiła, że planowana na lato rozbudowa bazy treningowej musiała zostać odłożona w czasie. Zarząd poinformował mnie też, że w przyszłym sezonie nie dostanę ani pensa na transfery, tak więc powinienem ogrywać naszych wychowanków. Skąd mam ich brać — tego już działacze nie zechcieli dodać.

Maj 2007

 

Bilans: —

Liga: 1. [—], 50 pkt (48:23)

Intermediate Cup: półfinał (1:2 z Lurgan Celtic)

Puchar Irlandii: 1. runda (0:1 z Trojans)

Finanse: -139.130 euro (-7.758 euro)

Nagrody: —

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

1. Jairo Martínez (28, AMLC/FC; Honduras) z Motagua do Etoile du Sahel za 250.000 euro

2. Oscar Ustari (20, GK; Argentyna U-21: 39/0) z Independiente do Corinthians za 90.000 euro

3. Milton José Palacios (26, DC; Honduras) z Motagua do Etoile du Sahel za 80.000 euro

4. Mateo Metani (23, ML; Albania U-21: 3/0) z Partizani do Vllazni za 70.000 euro

5. Alessandro Lemma (23, MLC; Włochy) z Pergocremy do Gualdo za 50.000 euro

Ligi europejskie:

 

Anglia: Arsenal [+1]

Francja: Monaco [+19]

Hiszpania: Sevilla [+0]

Holandia: PSV [+6]

Irlandia: Bohemians [+3]

Irlandia Północna: Linfield [+5]

Niemcy: Dortmund [+5]

Polska: Wisła [+6]

Portugalia: Porto [+8]

Szkocja: Rangers [+2]

Walia: Llanelli [+2]

Włochy: Juventus [+2]

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1154), 2. Anglia (1132), 3. Francja (1102), 23. Polska (690)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...