Skocz do zawartości

Panie Wenger, tak to się robi


Meler

Rekomendowane odpowiedzi

FM 2014, 14.3

Wszystkie wielkie ligi europejskiej, baza średnia, zaktualizowana z patchem 14.3

 

Od 8 lat już, my, kibice Arsenalu czekamy na jakiekolwiek trofeum. Nikomu nieznany manager z Polski spróbuje w alternatywnej rzeczywistości przyspieszywszy nieuniknione odejście Wengera pokazać mu jak to się robi. Relacja pisana będzie na bieżąco z aktualizacjami co miesiąc. Tryb życia nie pozwala mi na granie zawsze i wszędzie kiedy chcę więc przerwy między kolejnymi raportami mogą być różne. Celem gry jest wygranie co najmniej jednego dużego trofeum i zapoznanie się z FM 2014.

 

Here we go!

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2013

 

Pierwszy miesiąc w klubie upłynął pod znakiem przygotowań do sezonu i zapoznawania się ze sztabem szkoleniowym i piłkarzami drugiego garnituru. Pierwszy wszyscy wszak znają. Ustaliliśmy też wyjściową taktykę - 4-2-3-1 lekko przeze mnie zmodyfikowane, oraz zestaw poleceń nazwany Possesion + movement co chyba dość jasno przedstawia jak będziemy chcieli grać. Uważam, że piłkarze są zdolni do zdominowania posiadania w każdym niemal meczu, a korzystając z dużej ilości ruchu będziemy generować sytuacje podbramkowe. Czteroosobowy blok obronny jest też ofensywnie nastawiony, zwłaszcza na bokach.

 

Podsumowanie miesiąca:

 

Wyniki:

 

Towarzyskie:

 

Arsenal 6-0 Arsenal U-21 (Giroud 3, Podolski, Cazorla, Ozil)

Arsenal 2-0 Queen of Sth (Podolski, Cazorla)

Arsenal 3-0 Hamilton (Wallcot 2, Cazorla)

 

Puchar Towarzyski:

 

1/2 Arsenal 4-0 Stade de Reims (Giroud, Ozil, Mertesacker, Sanogo)

Finał Arsenal 3-3 k Juventus (Arteta, Ozil, samobójcza)

 

Transfery:

Do klubu:

nikt

Z klubu:

nikt

 

Wydarzenia:

 

Bacary Sagna podpisał nowy, 4-letni kontrakt z klubem.

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2013

 

Sierpień bardzo mocno zweryfikował moje umiejętności managerskie. Okazło się, że Arsene Wenger może jednak wie co robi i potrafi wykrzesać z tego składu coś, czego ja na razie nie potrafię. Gramy katastrofalnie, co tylko potwierdzają bardzo słabe wyniki. Nikt poza może mający przebłyski Giroud nie gra dobrze. Tragicznie prezentuje się defensywa, w ataku zupełny brak skuteczności, niektóre zmarnowane sytuacje godne są okrzyku "...daj kamienia!". Nie wiem czy wchodzić już w panic mode, czy dać jeszcze szansę zawodnikom na ogarnięcie się i sytuacji. O ile klęska na Anfield Road była bolesna to gra nie wyglądała tak źle jak w meczach z Newcastle i Aston Villą. Wrzesień zacznamy od 14 dni przygotowań do meczu z Manchesterem City - wygrana staje się koniecznością.

 

Podsumowanie miesiąca:

 

Towarzyskie:

 

Antalyaspor 0-3 Arsenal (Giroud, Oxlade-Chamberlain, samobójcza)

R. Sociedad 2-2 Arsenal (Podolski, Sagna)

 

Kwalifikacje do LM:

Arsenal 1-0 R. Sociedad (Giroud)

R. Sociedad 1-1 Arsenal (Giroud)

 

Premiership:

 

Liverpool 5-1 Arsenal (Cazorla)

Arsenal 0-2 Newcastle

Aston Villa 3-1 Arsenal (Giroud)

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2013

 

Wrzesień zaczął się dopiero 14. dnia miesiąca kiedy podejmowaliśmy Man City. Wydawało się, że to przełomowy mecz, pełna kontrola i 3-0. Dodajmy, że zaraz po tym nastąpiło pewne 1-0 z Galatasaray w Lidze Mistrzów i wydawało się, że może jeszcze coś ze mnie będzie. Niestety czerwona kartka Kościelnego w pierwszej minucie derbów z Chelsea pozbawiła nas szans na wyrównaną walkę z ekipą Mourinho. Potem jeszcze skuteczność godna pożałowania w dwóch kolejnych meczach, w których dominowaliśmy i nadal nie można powiedzieć, że sytuacja jest dobra. Ba, zaczęły pojawiać się plotki o moim rychłym zwolnieniu z pracy. To by była kariera.

 

Premiership:

 

Arsenal 3-0 Man City (Giroud, Walcott, Jenkinson)

Chelsea 3-1 Arsenal (Sagna)

Arsenal 0-0 Cardiff

 

Liga Mistrzów

 

Galatasaray 0-1 Arsenal (Gnabry)

 

Capital One Cup:

 

Bristol City 0-1 Arsenal (Mertesacker)

 

Transfery:

 

Z klubu: nikt

 

Do klubu:

 

Ryan Gauld (Dundee - 8 mln Euro)

Kevin Kampl (Red Bull Salzburg - 5,25 mln Euro)

Odnośnik do komentarza

@Fenomen: ciągle eksperymentuje, obecnie na defensywnym

 

Październik 2013

 

Październik upłynął pod znakiem zmiennego szczęscia, emocji i nerwów. Zaczęło się pięknie - od solidnych zwycięstw w LM i w lidze, które znów dały złudzenie uzyskania jakiegoś pędu i rozpoczęcie pnięcia się w górę. Niestety po klasycznie FMowym meczu ze Stoke (23-2 w strzałach na naszą korzyśc) wszystko się rozsypało, a zarząd wezwał mnie do złożenia wyjaśnień odnośnie postawy zespołu. Otrzymałem ultimatum, ale jak na razie jeszcze nie dostałem P-45 mimo, że na stadionie regularnie pojawia się Luciano Spaletti. Końcówka miesiąca obudziła nadzieję na lepsze jutro, zawodnicy zaczynają powoli grać to czego od nich oczekuję, i jeśli jakimś cudem poprawimy skuteczność, coś jeszcze może się uda z tego sezonu uratować.

 

Premiership:

 

Swansea 0-3 Arsenal (Cazora, Giroud 2)

Arsenal 0-1 Stoke

West Ham 1-1 Arsenal (Podolski)

 

Liga Mistrzów:

 

Arsenal 5-0 Anderlecht (Podolski, Monreal, Cazorla, samobójcze 2)

Arsenal 4-1 CSKA Moskwa (Kościelny, Gibbs, Oezil, samobójcza)

 

Capital One Cup:

 

Arsenal 2-0 Newcastle (Giroud, Arteta)

 

Transfery: brak

 

Wydarzenia: pierwszy opieprz od prezesa.

Odnośnik do komentarza

@Fenomen:

 

No właśnie nie kumam, owszem nie ma tam jakichś wymagających rywali, ale jednak gramy jak z nut. Ale z tym Stoke to był czysty FM, mieliśmy 5 100% systuacji do 0 przeciwnika, oni oddali 1 celny strzał i wygrali 1-0.

 

@Brachu:

 

Sam się zdziwiłem, ale po prostu zostałem zaproszony na dywnanik po porażce ze Stoke i miałem się wytłumaczyć z tego wyniku :)

Odnośnik do komentarza

@Fenomen:

 

No właśnie nie kumam, owszem nie ma tam jakichś wymagających rywali, ale jednak gramy jak z nut. Ale z tym Stoke to był czysty FM, mieliśmy 5 100% systuacji do 0 przeciwnika, oni oddali 1 celny strzał i wygrali 1-0.

 

@Brachu:

 

Sam się zdziwiłem, ale po prostu zostałem zaproszony na dywnanik po porażce ze Stoke i miałem się wytłumaczyć z tego wyniku :)

Widocznie Prezes uznał, że to była kompromitująca porażka ze słabym klubem ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...