Skocz do zawartości

Desde campos de juego juventud a los a salones europeos, czyli jak wyhodować drużynę w Katalonii.


Iwabik

Rekomendowane odpowiedzi

FM 2014 14.3.0 (14.3.0)

Ligi: Anglia (1-3), Argentyna* (1), Belgia (1-2), Brazylia* (1), Francja (1-2), Grecja* (1), Hiszpania (1-4), Holandia* (1), Niemcy (1-2), Polska* (1), Rumunia* (1), Portugalia* (1), Rosja* (1), Szwajcaria* (1), Turcja* (1), Ukraina* (1), Włochy (1-2)

Baza: Średnia + piłkarze z pierwszych lig Europy, Brazylii i Argentyny + wszyscy piłkarze z lig hiszpańskich.

Zasady: Podstawowe plus:

  • Wyłączone pierwsze okienko
  • W każdym okienku transferowym muszę mieć dodatni bilans**
  • Mogę sprowadzać jedynie hiszpańskich piłkarzy (drugie obywatelstwo też się liczy)
Cele:
  • Stworzenie zespołu zbudowanego wyłącznie z wychowanków
  • Rozbudowanie obiektów młodzieżowych do maksimum
  • Wybudowanie co najmniej 30 tysięcznego stadionu
  • Zagrać w LM

 

Nie lubię wstępów, więc będzie krótko. Jako że poprzedniej kariery mam obecnie dość, a mam ochotę na FMa, postanowiłem otworzyć nowy temat. Jak widzicie, postanowiłem sobie kilka wymagających celów oraz ograniczyłem się dodatkowymi zasadami.

 

Można łatwo wywnioskować, że zacznę w Hiszpanii. Obejmę klub występujący w Tercera Division Grupo V. U.D. Atletica Gramenet ma swoją siedzibę w Santa Coloma de Gramenet, jest klubem półzawodowym, a głównym celem na ten sezon będzie zajęcie przyzwoitej pozycji w 4. lidze. Nasz stadion nosi nazwę Can Peixauet i może pomieścić 5000 widzów. Zdecydowałem się na ten klub, ponieważ ma on całkiem niezłe obiekty młodzieżowe, jak na ten poziom.

 

Jako że zapowiada się na długą karierę, do momentu awansu do Liga Adelante karierę będę prowadził w formie miesięcznych podsumowań, a później planuje przejście na opisywanie pojedynczych spotkań. To by było na tyle, mam nadzieję, że Was zainteresowałem i będziecie śledzić moje przygody ;)

 

 

________________________________________________________________________________

 

* - Tylko podgląd

** - Wchodzi w życie dopiero po ogarnięciu sytuacji w klubie, czyt. po 1-2 sezonach

Odnośnik do komentarza

azakarsan, zależy od sytuacji. Jeżeli nikt nie będzie chciał kupić moich zawodników, to trudno będzie o dodatni bilans. W takich sytuacjach 0 też się liczy.

 

 

Pracę w Katalonii rozpocząłem od zapoznania się ze sztabem szkoleniowym i zawodnikami. Sztab szkoleniowy się z 6 ludzi: asystenta, koordynatora piony jun., trenera bramkarzy, głównego fizjoterapeuty i głównego scouta. Wszyscy nadają się do wymiany.

 

Jeżeli chodzi o skład, to nie jest za ciekawie. Mamy bardzo wąską kadrę (15 osób), a w dodatku przepisy nie pozwalają mi zgłosić większości z zawodników (tylko 6 zawodników w wieku 23 lat lub starszych, a takich w klubie jest 12). Przedstawię Wam teraz zawodników.

 

Bramkarze:

  1. Andres Burgada (29, ESP) - 4.0/4.0
  2. Adria (24, ESP) - 2.0/3.5

Lepszy w tym momencie wydaje się Burgada. Adria jest słaby i prawdopodobnie zawsze będzie słaby.

 

 

Lewa obrona:

  1. Jose Santos (25, ESP) - 2.5/3.5
  2. David Payan (23, ESP) - 1.5/2.0

David jest jednym z najsłabszym zawodników w zespole. Prawdopodobnie rozwiążę z nim kontrakt.

 

 

Prawa obrona:

  1. Guillem Ramon (21, ESP) - 3.5/3.5

Na prawej stronie obrony mam tylko jednego zawodnika. Jeśli Ramonowi coś się stanie, to będziemy w tarapatach.

 

 

Środkowa obrona:

  1. Aitor Lario (21, ESP) - 2.0/3.0
  2. David Fontanils (24, ESP) - 2.0/2.5

Kolejna pozycja, na której nie mam żadnego wyboru. Obaj środkowi obrońcy są słabi, ale nie wiele mogę na to poradzić. Coraz bardziej żałuję, że wyłączyłem pierwsze okienko.

 

 

Środkowi pomocnicy:

  1. Libo (30, ESP) - 3.5/3.5

To samo, co przy dwóch poprzednich pozycjach.

 

 

Skrzydłowi:

  1. Ivan Boniquet (28, ESP) - 4.5/4.5
  2. Roberto Morales (32, ESP) - 5.0/5.0
  3. Remo Forzinetti (29, ARG) - 2.0/2.0

Na skrzydłach grać będą Boniquet i Morales. W sumie, to innych opcji za bardzo nie mam, bo Forzinettiego nie mogę w ogóle zgłosić. Co prawda mam jeszcze dwóch zawodników, którzy potrafią grać na skrzydłach, ale na innych pozycjach przydadzą się bardziej.

 

 

Ofensywni pomocnicy:

  1. Eloi (32, ESP) - 4.5/4.5

Eloi nie jest zły, ale wątpię, że wytrzyma cały sezon. Wiek już nie ten.

 

 

Napastnicy:

  1. Pedro (24, ESP) - 2.0/3.0
  2. Marc Esteban (25, ESP) - 2.0/2.0
  3. Anselmo Eyegue (22, EQG/ESP) - 3.0/4.0

Nasi napastnicy do najlepszych w lidze na pewno nie należą. Wybierać będę zapewne między Estebanem i Eyegue.

 

 

To już cała kadra. Pewnie przesunę kilku juniorów do pierwszego składu, ale są oni tak beznadziejni, że nawet nie warto ich pokazywać.

Odnośnik do komentarza

Fenomen, nie mogę zgłaszać zawodników spoza UE


Rządy w klubie zacząłem od zwolnienia zawodników, którzy nie załapali by się do składu. Zacząłem od zwolnienia Payana i Forzinettiego. Pierwszy był za słaby, a drugi nie mógł grać. Z podobnych powodów, co Argentyńczyk z klubem pożegnało się jeszcze 4 zawodników. W ich przypadku problemem był wiek, który uniemożliwiał mi zgłoszenie ich do rozgrywek. Ci zawodnicy to: Adria, Pedro, Esteban, Libo.

 

David Payan | Gramenet => WT

Remo Forzinetti | Gramenet => WT

Adria | Gramenet => WT

Pedro | Gramenet => WT

Marc Esteban | Gramenet => WT

Libo | Gramenet => WT

 

Okres przygotowawczy polegał na sprawdzaniu przebywających u nas na testach zawodników. Była ich cała masa, ale udało mi się wybrać spośród nich dziewiątkę. Pierwszym zawodnikiem, którego zatrudniłem jest Lluis Crous. Nie jest najlepszy, ba, jest słaby, ale potrzebowałem dodatkowego środkowego obrońcy na ławkę. Jorge Reverona można już spokojnie nazwać wzmocnieniem. Ma dobre atrybuty i będzie prawdopodobnie pierwszym wyborem na środku pomocy. Doczepić mogę się jedynie do poziomu jego determinacji i waleczności. Prawą obronę wzmocni Pablo Agudo. Pablo nie grzeszy umiejętnościami technicznymi, ale fizycznie prezentuje się dobrze. Na drugiej stronie obrony grać będzie Fran Avila. Hiszpan wygląda bardzo dobrze i pozostaje mieć nadzieję, że pokaże swoje umiejętności na placu gry. Juanfrana sprowadziłem głównie dlatego, że może grać na aż 3 pozycjach. Taka wszechstronność bardzo nam się przyda. Alberto Heras jest bardzo obiecującym zawodnikiem. Myślę, że walka o pozycję środkowego pomocnika będzie zacięta i wyrównana. Jorge Gomez może grać na obu bokach obrony. Technicznie nie powala, ale mentalnie i fizycznie nie odbiega od reszty. Przedostatnim transferem był środkowy napastnik - Saul. Od Eyegue słabszy jest jedynie fizycznie, za to mentalnie i technicznie bije Gwinejczyka na głowę. Ostatnim wzmocnieniem jest wychowanek Malagi Juanillo.

 

Lluis Crous | Figueres => Gramenet [€0]

Jorge Reveron | Ibarra => Gramenet [€0]

Pablo Agudo | WT => Gramenet

Fran Avila | WT => Gramenet

Juanfran | WT => Gramenet

Alberto Heras | WT => Gramenet

Jorge Gomez | WT => Gramenet

Saul | WT => Gramenet

Juanillo | WT => Gramenet

Odnośnik do komentarza

SIERPIEŃ i WRZESIEŃ 2013

Tercera Division G V:

 

[1/38] 17.8.2013 - [?] Manlleu 1:1 Gramenet [?] - 782 widzów

Baruc 26' - A. Heras 16'

 

[2/38] 24.8.2013 - [?] Gramenet 4:0 Vilafranca [?] - 631 widzów

L. Crous 13'; R. Morales 20', 34'; Eloi 21'

 

[3/38] 31.8.2013 - [?] Pobla 2:4 Gramenet [?] - 300 widzów

A. Rita 15'; Alexander 39' - Saul 38', 86'; R. Morales 61'; Eloi 78'

 

[4/38] 7.9.2013 - [?] Masnou 2:3 Gramenet [?] - 479 widzów

M. Padilla 29' A. Moreno 59' - R. Salvador sam. 14'; Saul 28'; R. Morales rz.k 89'

 

[5/38] 14.9.2013 - [?] Gramenet 5:2 Rubi [?] - 675 widzów

A. Lario 32'; Juanfran 45+1'; Saul 58'; I. Boniquet 67'; R. Morales rz.k 86'

 

[6/38] 21.9.2013 - [?] Gramenet 2:0 Europa [?] - 836 widzów

R. Morales 15'; Saul 89'

 

[7/38] 28.9.2013 - [?] Castelldefels 1:1 Gramenet [?] - 565 widzów

Nakor 36' - R. Morales 47'

 

Tabela

 

 

Sezon rozpoczęliśmy bardzo dobrze, jednak nie wszystko wyglądało idealnie. Zaczęliśmy od remisu z przeciętnym Manlleu, ale nie ma się co dziwić, bo zespół jest jeszcze w fazie zgrywania się, więc takie rzeczy będą się przytrafiać. Później było już o wiele lepiej. Pierwszy domowy mecz wygraliśmy przekonująco, zagraliśmy bardzo dobrze i w pełni zasłużyliśmy na trzy punkty, a wynik oddaje naszą dominację. Kolejne cztery mecze wyglądały nieźle, ale zdarzały nam się momenty rozkojarzenia, przez co traciliśmy bramki. Potrafiliśmy jednak strzelić o co najmniej jedną bramkę więcej niż rywal, a tylko to się liczy. Czyste konto udało nam się utrzymać w domowym meczu z Europą, ale zawdzięczamy to słabej postawie napastników rywali, którzy zmarnowali 4 dogodne sytuacje. Pierwszy poważny sprawdzian miał miejsce 28 września. Z wyjazdu na boisko Castelldefels udało nam się przywieźć jeden punkt. Nie mogę powiedzieć, abym był z tego wyniku zadowolony. Zmarnowaliśmy aż cztery 100% sytuacje! W ten sposób znaleźliśmy się na szczycie tabeli po 7 kolejkach. Wydaje mi się, że nie zagrzejemy fotela lidera na długo, obym się mylił. Tak czy siak, celujemy w awans!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...