Skocz do zawartości

Chaos przez pracowitość = zrobione


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Leniwe sobotnie popołudnie 11 marca spędzimy w Belfaście. Tamtejsi Krzyżowcy już na nas czekają i będą chcieli ograbić Lurgan z trzech punktów. Szóste miejsce, które obecnie mają, będą mocno bronić. W razie przegranej spadną nawet na ósmą lokatę.

Przewiduję zacięty mecz z ostateczną naszą wygraną. Jakby nie patrzeć- ostatnia nasza porażka w Premiership miała miejsce już jakiś czas temu- 12 września 2020.

Dziś nie chcemy tego powtarzać. Do boju!

 

11.03.2023, Belfast, Seaview, godz.15:00.

 

Dickeson ©- Grieve (72` Gilbert), Doolin, Fabio, Ward- Dias- Kennedy- Silva, Keggan, Keane- McDaid

 

[6.] Crusaders 0-3 Lurgan Celtic [1.] L32/38

0:1 Silva (9`)

0:2 Keane (14`)

0:3 Ward (51`)

 

MoM: Dino Silva (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 472

 

 

Tylko 3-0, szans było dużo więcej. Teraz już zapominamy o tej wygranej, pakujemy się i lecimy do Turynu na rewanż.

Swoje mecze zremisowali:

Linfield 2-2 oraz Portadown 3-3.

Tym samym nasza przewaga nad wiceliderem rośnie do 20 (!!) punktów i mamy mistrza kraju! Seria zwycięstw ligowych przedłużona do 78.

Danske Bank Premiership za sezon 2022/23 zdobyte!!!

Trzy razy z rzędu stanęliśmy na najwyższym stopniu podium.

Odnośnik do komentarza

U bram rewanż Ligi Mistrzów. Juventus już czeka zwarty i gotowy. My także.

Ciężki mecz przed nami. Niby jesteśmy bardzo blisko, a jednakże jak daleko od 1/4. Jak już wspominałem- po remisie 0-0 u siebie, tym razem będą bardzo zadowolony z remisu. Każdego bramkowego rzecz jasna.

Jedna część mi podpowiada, że jest to bardzo prawdopodobne i da się zrobić, a druga odwrotnie powiada. A jak będzie? Przekonamy się za 90 minut (mam nadzieję, że dogrywki nie będzie).

 

14.03.2023, Turyn, Juventus Stadium, godz.19:45.

 

Dickeson- Grieve, Doolin, Fabio, Ward- McEvoy (k) (119` Toppar)- Dias- Silva (85` Gilbert), Keegan, Keane- McDaid

 

[iTA] Juventus 0-1 d Lurgan Celtic [NIR] 1/8 LM, Rewanż

0:1 Keane (96`)

 

MoM: Fabio (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 38,936

 

 

Można się cieszyć. W Lurgan szał! Przeszliśmy Starą Damę! Co prawda dopiero po dogrywce, ale zawsze. Dużo sił nas kosztowała ta potyczka, oj wiele. Jak już Keane w tej 96. minucie strzelił, to było nerwowo. Najpierw moi gracze lekko stanęli, bo nie bardzo spodziewali się takie obrotu sprawy. Gracze Juve byli bardzo skonsternowani, po chwili jednak Conte narzucił im mocną ofensywę. To nic nie dało, dobrze się ustawialiśmy i broniliśmy. Później już było tylko cieszenie się po końcowym gwizdku.

Taaak!!! Mamy to!

Zgarniamy także 3.5 mln €.

 

Inne rewanżowe spotkania 1/8:

Real (3) 3-0 (0) Bayern

Atletico (6) 3-3 (4) Zenit

BVB (4) 3-0 (1) PSG

 

Jak widać, jesteśmy jedyną drużyną, która wygrała spotkanie wyjazdowe.

Odnośnik do komentarza

Robiąc przygotowania do meczu ligowego z Dungannon pojechaliśmy zobaczyć kogo nam wylosują w ćwierćfinale Champions League. Zostały same potęgi, jest się czego bać, ale jest i kogo ogrywać.

Los nam w sumie sprzyjał- dostaliśmy Manchester United!

 

Pozostałe pary:
BVB - AC Milan

Arsenal - Chelsea

Atletico - Real

 

Same smakowite kąski.

 

33. kolejka zwiastuje nam podział Danske Bank Premiership. My oczywiście znajdziemy się w grupie mistrzowskiej na te pięć spotkań.

 

18.03.2023, Lurgan, Knockramer Park, godz.15:00.

 

Alves- Lumbreras, Deighan (20` Fabio), Newton ©, Moore- Hanna- Kennedy- Keane (51` Gibson), Burke, Jordan- McDaid

 

[1.] Lurgan Celtic 2-0 Dungannon [9.] L33/38

1:0 McDaid (3`)

2:0 McDaid (51`)

 

MoM: Robbie McDaid (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 620

 

 

Skromna wygrana. Słabo zagraliśmy, ale wystarczająco. Myślę, że powoli wkrada się w nasze szeregi zmęczenie sezonem. Zagraliśmy kupę meczów, strzeliliśmy od groma bramek i każdemu staramy się narzucić swój styl, co oczywiście kosztuje nas siły.

Tabela podzielona na spadek i mistrzów. Dwadzieścia punktów przewagi nad Linfield utrzymane, rekord bramek strzelonych pobity, a do końca 5 spotkań.

Odnośnik do komentarza

Granie ligowe odkładamy do końca marca. Dopiero 1 kwietnia wracamy. Teraz mamy rewanż z Derry City, Armagh.

Zaczniemy od wyjazdu do Irlandii. Setanta Cup czeka na nas w Derry. Zaliczka z pierwszego meczu stawia nas w roli faworytów. Powalczymy w zmienionym składzie o jak najlepszy wynik.

 

22.03.2023, Derry, The Brandywell, godz.19:45.

 

Alves- Rodgers, Fraser, Newton ©, Ward- Strain, Toppar, McGibbon- Watson- Keane, McDaid

 

[iRL] Derry City 0-4 Lurgan Celtic [NIR] Setanta Cup Ćwf. Rewanż

0:1 McDaid (40`)

0:2 Ward (53`)

0:3 McGibbon (80`)

0:4 Watson (87`)

 

MoM: Dawid Ward (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 1,901

 

 

Zasłużone i pewne zwycięstwo. W dwumeczu 7-1. Uzyskujemy awans do półfinału pucharu, gdzie zmierzymy się z zespołem z Dublina- Shamrock Rovers. Dwa zespoły Koniczynek się spotkają już 18 kwietnia. Zaraz po drugim meczu z Man Utd.

Odnośnik do komentarza

Angaż w Hibernian Edynburg zostaje mi zaproponowany. Jestem miło połechtany tą ofertą, ale nie jest TEN czas. Kiedyś może ich poprowadzę, za jakiś czas, jeśli pojawi się oferta. Tymczasem skupiam się dalej na Lurgan Celtic.

Zaraz mamy finał. Gramy Mid-Ulster Cup z Armagh City i lecimy po kolejny tytuł. Rywal zajmuje 9. miejsce w III lidze, nie zaprezentuje raczej wymagającego futbolu.

Czy wygramy ten Puchar po raz trzeci z rzędu? NO raczej!

 

30.03.2023, Newry, Newry Showgrounds, godz.19:30.

 

Dickeson ©- Lumbreras, Doolin, Fabio, Ward- Dias- Kennedy- Silva, Keegan, Keane- McDaid

 

[DBP] Lurgan Celtic 6-0 Armagh [bT2] Mid-Ulster Cup Finał

1:0 Fabio (2`)

2:0 Silva (33`)

3:0 Silva (70`)

4:0 Silva (72`)

5:0 Keane (74`)

6:0 McDaid (karny) (86`)

 

MoM: Dino Silva (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 3,374

 

 

Rywal zdemolowany, rozstrzelany! Tytuł jest nasz! Po raz ósmy w historii.

Ofensywa Lurgan pokazała, że strzelać seriami potrafi i robi to chętnie. Armagh dostaje baty mocne, jak widać. Nie mieli żadnych szans. Oddaliśmy 34 strzały, 14 celnych, posiadanie piłki 61%. Futbol totalny w wykonaniu Celtów.

Dostajemy 26 tys.€.

Potrójna korona na naszych głowach!

Mamy już:

Premiership,

Co-operative Cup,

Mid-Ulster Cup.

 

Dołożyć możemy Setanta Cup, Irish Cup oraz (tu będzie suchar)- Ligę Mistrzów.

Odnośnik do komentarza

Nagroda Menedżera Miesiąca Danske Bank Premiership za marzec w moich rękach. Dobrze, że to tylko "papierowe" wyróżnienie, bo nie miałbym już gdzie stawiać tych statuetek. W domu by się nie mieściły.

Maraton kwietniowy zaczynamy od Glentoran w lidze. Później kolejne dziewięć meczów! Gramy praktycznie co 3 dni. The Glens załapali się jako ostatni przy podziale tabeli na pół. Z dorobkiem 39 punktów zajmują szóstą lokatę, do wyższej mają stratę 4 pkt. My nie damy im szans na dodanie sobie oczek.

Skład na murawę wyjdzie zastępczy, reszta odpocznie przed Ligą Mistrzów.

 

01.04.2023, Lurgan, Knockramer Park, godz.15:00.

 

Alves- Gilbert, Deighan, Fraser, Moore- Toppar- Rogers- O`Halloran, Strain, Gibson- O`Donnell

 

[1.] Lurgan Celtic 3-0 Glentoran [6.] L34/38

1:0 O`Halloran (18`)

2:0 O`Donnell (20`)

3:0 Rogers (60`)

 

MoM: Peter O`Halloran (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 669

 

 

Rezerwy dały radę. Bez problemów, gładko 3-0. Zaufaliśmy swoim umiejętnością i mamy efekt.

Na koncie zebrane już 102 punkty + 150 goli strzelonych! Mistrzowie jak się patrzy.

Odnośnik do komentarza

Co by nie mówić o lidze, to trzeba ją odstawić. Po wygranej z The Glens wsiadamy w samolot i lecimy do Manchesteru.

Już za 2 dni wyjdziemy na murawę jednego z najlepszych stadionów świata- Old Trafford. Ćwierćfinał CL zagramy na spokojnie. Przed startem rozgrywek nikt nie dawał złamanego centa za Lurgan w tej fazie. A tu jednak niespodzianka. Może nawet sensacja. Ekipa ze słabej ligi europejskiej, którą jest liga Irlandii Północnej ma po raz drugi z rzędu swojego reprezentanta.

 

Wracając do pojedynku- będzie ciężko. Zaczynając od bramki (De Gea), poprzez obronę (Shaw), pomoc (Verratti, Stanciu) i atak (Berardi, Parris) dzieli nas przepaść. Nasi wierni kibice i tak przywołają powiedzenie, które pasuje do Lurgan Celtic jak ulał: futbol bywa nieprzewidywalny. Oby i tym razem się nie mylili.

 

04.04.2023, Manchester, Old Trafford, godz.19:45.

 

Dickeson ©- Grieve (75` Lumbreras), Doolin, Fabio, Ward- Dias- Keegan- Silva, McGibbon, Keane- McDaid

 

[ENG] Man Utd 1-1 Lurgan Celtic [NIR] 1/4 LM, 1.Mecz

1:0 Parris (27`)

1:1 McDaid (77`)

 

MoM: Michiel Buelens (Man Utd)

Frekwencja: 71,964

 

 

Sensacja stała się faktem! Remis w Teatrze Marzeń. David Moyes nie może być zadowolony z takiego obrotu sprawy. Ja po trochu mogę. Ale czy u siebie zagramy na 0-0 lub wygraną? Nie wiem, zobaczymy za tydzień.

 

Drugi wtorkowy ćwierćfinał:

BVB 2-0 AC Milan

 

Środowe wyniki:

Arsenal 3-0 Chelsea

Atletico 1-3 Real

Odnośnik do komentarza

Etapy wszystkie w JJB Sports Irish Cup prawie pokonane przez nas, został ten najważniejszy krok. W półfinale tej imprezy spotkamy się z Coleraine. Jako że po czterech dniach przyjmiemy Czerwone Diabły, to dziś zagramy zmiennikami.

 

08.04.2023, Belfast, Windsor Park, godz.15:00.

 

Alves- Gilbert, Deighan, Fraser, Moore- McEvoy- Kennedy- Reilly, Toppar, Burke (65` Ward)- McDaid (80` Keane)

 

[DBP] Lurgan Celtic 7-0 Coleraine [DBP] Irish Cup Półfinał

1:0 Reilly (6`)

2:0 Fraser (14`)

3:0 McDaid (karny) (45`+2)

4:0 Reilly (59`)

5:0 Ward (70`)

6:0 Gilbert (83`)

7:0 Keane (90`)

 

MoM: Joe Reilly (Lurgan Celtic)

Frekwencja: 1,808

 

 

Świetna postawa moich podopiecznych, wynik mówi sam za siebie. Od 66. minuty graliśmy w osłabieniu, bo lewy obrońca Moore dostał czerwoną kartkę. Mimo to udało się nam strzelić do siatki gości jeszcze trzy razy.

 

W drugim półfinale Linfield niespodziewanie odpadł z Bangor po serii rzutów karnych. Szansa dla nas na zdobycie tego Pucharu po raz szósty.

Odnośnik do komentarza

Lurgan w 1/4 Ligi Mistrzów. Kto by pomyślał? Raczej niewielu. Z ręką na sercu muszę przyznać, iż nawet ja bym na to wcześniej nie postawił. Teraz jest inaczej.

Przed meczem, mój snajper Vaughan Keane zapowiedział mi, iż będzie się bardzo radował, jeśli strzeli gola United. Choć jest ich wychowankiem, mało zawdzięcza drużynie z Old Trafford- sam tak mówi. Podzielam opinię, nie dali mu szansy, a by mieli z niego pożytek teraz.

 

12.04.2023, Belfast, Windsor Park, godz.19:45.

 

Dickeson ©- Lumbreras, Doolin, Fabio, Ward- Dias- Keegan (81` McEvoy)- Keane, Silva, McGibbon- McDaid

 

[NIR] Lurgan Celtic 2-1 Man Utd [ENG] 1/4 LM, Rewanż

0:1 Berardi (42`)

1:1 Keane (43`)

2:1 McDaid (90`)

 

MoM: Kerry Dickeson (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 8,183

 

 

JEST!!! Co za mecz! Szok! Kto by dał wiarę?! Emocje dosłownie do ostatniej minuty.

Świetny mecz, oglądało się to widowisko fantastycznie. Najpierw straciliśmy gola, chwila później remis, który zapewnił nam Keane. Zgodnie z obietnicą cieszył się niesamowicie.

Kiedy wszyscy myśleli, że będzie zarządzona dogrywka, Silva elegancko posłał prostopadłe podanie do wchodzącego McDaid`a. Ten snajper wyszedł ładnie i pokonał bramkarza gości, a wszystko to odbyło się w 90. minucie meczu. Kilka chwil później sędzia zakończył spotkanie. Szał radości na ławce i trybunach.

W dwumeczu pokonaliśmy Manchester United 3-2. Uzyskany awans do półfinału Ligi Mistrzów!

Otrzymujemy 3.9 mln €.

 

Pozostałe wyniki półfinałowe Ligi Mistrzów:

Chelsea (1) 1-1 (4) Arsenal

Real (7) 4-1 (2) Atletico

AC Milan (1) 1-2 (4) BVB

Odnośnik do komentarza

Taka (ostatnia nasza) wygrana cieszy niesamowicie. Musieliśmy poczekać dwa dni, aby odbyło się losowanie Półfinału LM, i tak:

Lurgan Celtic - Arsenal

Real - BVB

 

Kolejny angielski zespół na naszym rozkładzie. W sumie jestem zadowolony z tego losowania. Nie chcę teraz oceniać szans Lurgan. Może od biedy dam 50 na 50 %.

 

Tymczasem musimy zagrać w półfinale Setanta Cup z Shamrock Rovers. Dwa mecze z Irlandczykami i jesteśmy w finale, gdzie zagramy z Linfield.

 

18.04.2023, Lurgan, Knockramer Park, godz.19:45.

 

Dickeson ©- Lumbreras, Doolin, Fabio, Ward- Dias- Kennedy- Silva, Keegan, Keane- McDaid (64` Reilly)

 

[NIR] Lurgan Celtic 4-1 Shamrock Rovers [iRL] Setanta Cup Półfinał

1:0 Silva (12`)

2:0 Keegan (42`)

3:0 Lumbreras (49`)

3:1 Mulroy (69`)

4:1 Ward (79`)

 

MoM: David Ward (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 1,469

 

 

Ważne i zacne zwycięstwo nad Koniczynkami. W zasadzie nie mam nic do zarzucenia moim grajkom. Stracona bramka to przypadek. Rewanż dopiero prawie za miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...