Skocz do zawartości

Chaos przez pracowitość = zrobione


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Tabela Danske Bank Premiership na koniec sezonu 2022/23:

 

| Poz | Inf | Zespół | | M | Wyg | R | P | ZdG | StG | R.B. | Pkt |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 1. | PM | Lurgan Celtic | | 38 | 38 | 0 | 0 | 164 | 17 | +147 | 114 |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 2. | PM | Linfield | | 38 | 28 | 4 | 6 | 97 | 50 | +47 | 88 |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 3. | PE | Portadown | | 38 | 22 | 6 | 10 | 95 | 69 | +26 | 72 |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 4. | PE | Coleraine | | 38 | 17 | 7 | 14 | 74 | 64 | +10 | 58 |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 5. | | Cliftonville | | 38 | 11 | 12 | 15 | 46 | 55 | -9 | 45 |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 6. | | Glentoran | | 38 | 10 | 10 | 18 | 47 | 83 | -36 | 40 |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 7. | | Crusaders | | 38 | 14 | 5 | 19 | 52 | 76 | -24 | 47 |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 8. | | Carrick | | 38 | 13 | 4 | 21 | 57 | 91 | -34 | 43 |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 9. | | Limavady Utd | | 38 | 10 | 10 | 18 | 43 | 67 | -24 | 40 |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 10. | | Dungannon | | 38 | 10 | 7 | 21 | 66 | 96 | -30 | 37 |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 11. | | Ballymena Utd | | 38 | 8 | 11 | 19 | 37 | 56 | -19 | 35 |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 12. | S | Ballinamallard Utd | | 38 | 6 | 6 | 26 | 36 | 90 | -54 | 24 |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

Odnośnik do komentarza

Sobotnie popołudnie 6 maja musimy sobie zarezerwować na JJB Sports Irish Cup.

Oto nadszedł finał tej imprezy. Rywal- Bangor, który niespodziewanie doszedł do tego miejsca co my. Wcześniejsza wygrana z Linfield była ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich. Wyeliminować 44-krotnych zdobywców tego trofeum, jak się samemu gra w II lidze? Bezcenne. Już tych gratulacji im starczy. Zmierzą się z moją ekipą i uznają wyższość Lurgan Celtic. My gnamy w tej chwili za szóstą wygraną z rzędu w Irish Cup.

 

06.05.2023, Belfast, Windsor Park, godz.15:00.

 

Dickeson- Lumbreras, Doolin, Fabio, Ward- McEvoy ©- Dias- Silva, Burke, McGibbon (62` O`Donnell)- McDaid

 

[DBP] Lurgan Celtic 8-1 Bangor [bT1] Irish Cup Finał

1:0 Fabio (8`)

1:1 Goodall (11`)

2:1 McDaid (16`)

3:1 Burke (17`)

4:1 Silva (24`)

5:1 Silva (34`)

6:1 McDaid (49`)

7:1 O`Donnell (76`)

8:1 O`Donnell (86`)

 

MoM: Dino Silva (Lurgan Celtic)

Frekwencja: 3,495

 

 

Tak to się kończy, jak się podrażni lwa. Irish Cup nasz!! Wygraliśmy!

Poczwórna korona na naszych głowach!

Świetny nasz występ. Skosiliśmy rywal równo z murawą. Co prawda, jak drużyna Bankgor strzeliła na 1-1, to trochę się zdziwiłem, jak do tego mogło dojść. Niemniej, chłopaki moje wzięli się do roboty i wynik taki, a nie inny. Fajne wejście zanotował nasz wychowanek- O`Donnell. Ten 17-latek prawie zaraz po wejściu nasadził dwa trafienia. Coś czuję, że może w przyszłości przegonić McDaid`a, który dziś dobił do 72. goli.

Wynik 8-1 jest nowym rekordem tegoż pucharu.

Odnośnik do komentarza

Nie zwalniamy tempa nawet na chwilę. Po sukcesie w krajowym pucharze lecimy do Dublina na rewanż z Shamrock Rovers.

Zaliczka z pierwszego meczu (4-1) powinna starczyć, ale my nie jedziemy tam się bronić. Wygramy i trafimy do finału.

 

10.05.2023, Dublin, Tallaght Community Stadium, godz.19:45.

 

Dickeson- Lumbreras, Doolin, Fabio, Ward- McEvoy © (61` Kennedy)- Dias- Silva, Burke (61` O`Donnell), McGibbon- McDaid

 

[iRL] Shamrock Rovers 1-4 Lurgan Celtic [NIR] Setanta Cup Półfinał, Rewanż

0:1 Dias (1`)

1:1 Mulroy (43`)

1:2 Silva (75`)

1:3 Lumbreras (79`)

1:4 O`Donnell (87`)

 

MoM: Mikel Lumbreras (Lurgan Celtic)

Frekwencja: 6,124

 

 

Mamy finał. Miło się grało i wygrywało. Pokonaliśmy Dublińskie Koniczynki 8-2 w dwumeczu. Piąty tytuł o krok mam w tym sezonie.

Na przygotowanie się do starcia finałowego mamy aż 3 dni. The Blues już czekają.

Odnośnik do komentarza

Tak się fajnie składa, że ostatnie spotkanie Setanta Cup w tym sezonie, będzie moim historycznym 600. meczem, gdzie poprowadzę Lurgan Celtic.

Do tej pory wygraliśmy 492 spotkania, przegraliśmy 61 razy, zremisowaliśmy 46. Zdobyliśmy 1,867 goli, straciliśmy 617. Procent zwycięstw mam na poziomie 82%.

W tę sobotę dołożę 493. wygraną do swojej kolekcji.

 

13.05.2023, Belfast, Windsor Park, godz.15:00.

 

Dickeson- Grieve, Doolin, Fabio, Moore- McEvoy ©- Dias- Silva, Keegan, Reilly- McDaid

 

[NIR] Linfield 0-4 Lurgan Celtic [NIR] Setanta Cup Finał

0:1 Reilly (20`)

0:2 McDaid (52`)

0:3 McDaid (karny) (55`)

0:4 Keegan (85`)

 

MoM: Robbie McDaid (Lurgan Celtic)

Frekwencja: 12,342

 

 

Piąty tytuł w tym sezonie jest nasz. Setanta Sports Cup 2023 dla Lurgan Celtic!!!

Myślałem, że rywal ze stolicy postawi nam trudniejsze warunki. Myliłem się jednak, gładkie 4-0 i trofeum między irlandzkie zdobyte. Nagroda dla nas to 60 tys.€.

Cztery finały za nami. Został jeden, nie wiem, czy nie ten najważniejszy.

Odnośnik do komentarza

Wszystkie irlandzkie drogi prowadzą do Lizbony. Właśnie tu zostanie rozegrany tegoroczny finał Europejskiej Ligi Mistrzów.

Większość mediów sugeruje bardzo dobitnie, że Lurgan Celtic stoi przed niewykonalnym zadaniem na stadionie da Luz. Wszyscy są bardzo ciekawi, jak zaprezentuje się ten klubik z Irlandii Północnej. Ja sam odpowiadam prosto- wygramy to. Co mamy do stracenia? NIC! To jest dla nas historyczny moment i nie zamierzamy go zaprzepaścić. Nie wiadomo, czy kiedyś jeszcze nadarzy się okazja grania w takim meczu, to raz. Dwa- kto pamięta drugie miejsca? Nikt. A my chcemy być zapamiętani.

Przeszliśmy bardzo długą drogę- od drugiej fazy kwalifikacyjnej w lipcu, aż do majowego finału. Chyba nikt wcześniej tego nie dokonał.

Lurgan Celtic vs. Borussia Dortmund

Lurgan vs. Dortmund

Makkow vs. Klopp

 

Dodatkowy smaczek jest taki, iż zaczynamy właśnie obchody na 120-lecie klubu! Wygrać puchar Europy na taki jubileusz byłoby czymś wspaniałym, genialnym.

Wszystko to przekazałem moim graczom. Ci odpowiedzieli jednym- zabiją, zagryzą, wdepczą w ziemię rywala. BVB musi nie istnieć na boisku. Wystrzelimy ich w kosmos!

Wyjść i wygrać!!!

 

Stoimy przy murawie, tuż przed ławkami trenerskimi. Cały sztab meczowy Lurgan razem, bark w bark. Przed nami na boisku dwie jedenastki piłkarzy +5 sędziów. Ogromna rzesza kibiców na trybunach. Można powoli zaczynać, ale najpierw "Hymn Ligi Mistrzów".

 

27.05.2023, Lizbona, Estadio da Luz, godz.19:45.

 

Lurgan:

Dickeson- Lumbreras, Doolin, Fabio, Ward- McEvoy © (10` Grieve)- Keegan, Dias- Silva (72` McGibbon)- Reilly (67` McDaid), Keane

 

BVB:

Trapp- Torbic, Spinner, Jevric, Schmelzer- Dungodan, Gomez (72` Reus)- Meyer (72` Franz), Pjanic, Ianni (56` Leitner)- Benali

 

[NIR] Lurgan Celtic k 0-0 BVB [GER] UEFA Liga Mistrzów Finał

 

Karne:

1:0 Keane - GOL!

1:1 Torbic - GOL!

2:1 McDaid - GOL!

2:2 Anass - GOL!

3:2 Grieve - GOL!

3:2 PUDŁO! Dickeson broni strzał Pjanicia!

3:2 PUDŁO! Trapp obronił strzał Dias`a!

3:3 Spinner - GOL!

4:3 Keegan - GOL!

4:3 PUDŁO! Gundogan w trybuny!

 

MoM: Adam Doolin (Lurgan Celtic)

Frekwencja: 65,647

 

 

JEST!!! JEST!!! Mamy TO!!! Wygrana w Lidze Mistrzów. Szok! Niedowierzanie! Przetrzymaliśmy ataki Borussii, próbowaliśmy kontrować. Nie wyszło, w 90 minut nie trafiły obie ekipy. Dogrywka też nie przyniosła rozstrzygnięcia. Karne jak widać- dla nas.

BVB przeważało na każdej płaszczyźnie, ale my ty my i się nie daliśmy.

Sześć trofeów w sezonie 2022/23 na koncie Lurgan Celtic. Nikt by się tego nie spodziewał na początku, nawet ja. W ciągu tego jednego dnia wypaliłem z nerwów całą paczkę fajek. Normalnie rzuciłem to jakiś długi czas temu, ale dziś nie dałem rady inaczej.

Świętowania nie będzie końca. W końcu można się upajać sukcesami.

Za wygraną dostaliśmy 10.5 mln €. Do tego ze sprzedaży praw TV- 1.36 mln €.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...