Skocz do zawartości

Chaos przez pracowitość = zrobione


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowanie sezonu 2021/22 w wykonaniu graczy zrobiliśmy razem z moim asystentem Veron`em. Po takim roku ciężko mieć do kogoś pretensje i duże zastrzeżenia, niemniej nie wszyscy gracze obecnego składu Lurgan Celtic zostaną z nami. Trzeba mieć cały czas w głowie motto: "kto się nie rozwija, ten się cofa". Proste, ale jakże trafne spostrzeżenie.

Niektórzy po prostu są za słabi już na grę na tym poziomie, na którym się obecnie znajdujemy, inni są zbędni.

Spójrzmy, jak to się prezentuje.

 

Bramkarze:

 

Gareth Deane [27 lat, NIR] - 4 mecze, 5 puszczonych goli, €44.5 tys.

Kerry Dickeson [25, WAL] - 44 mecze, 26 puszczonych bramek, €325 tys.

Valter Alves [22, POR] - 25 meczów, 12 puszczonych goli, €375 tys.

 

Sprawa jasna, mam dwóch golkiperów na bardzo dobrym poziomie, Deane zostaje na doczepkę. Wzmocnienia niepotrzebne.

Myślałem, że Alves wygryzie Dickeson`a, ale się lekko pomyliłem. To Walijczyk grał więcej. I zapewne tak dalej będzie.

Odnośnik do komentarza

Boczni obrońcy:

 

Ryan McLoughlin [O(P), 31 lat, NIR] - 7 spotkań, 0 goli, 0 asyst, €6.5 tys.

Reece Moore [O(L), 24, NIR] - 15 meczów, 2 gole, 3 asysty, €195 tys.

Neal Ritchie [O/WO (P), 24, ENG] - 5 spotkań, 2 gole, 3 asysty, €72 tys.

Les Campbell [O/WO (L), 25, ENG] - 13 meczów, 1 bramka, 6 asyst, €100 tys.

David Ward [O/WO (L), 22, IRL] - 42 mecze, 0 goli, 9 asyst, €675 tys.

Aaron Gilbert [O/WO/P/OP (P), 23, ENG] - 19 (4) spotkań, 7 goli, 5 asyst, €235 tys.

Christopher Rodgers [O/P (P), 31, NIR] - 24 (1) mecze, 0 goli, 3 asyst, €61 tys.

Aaron Burns [O/P (L), 29, NIR] - 3 mecze, 0 goli, 3 asyst, €26.5 tys.

 

Tu sporo rotacji będzie. Wiem już teraz, iż nie wszyscy zostaną, bo sporą ilością graczy interesują się inne drużyny, a niektórych nie widzę dalej w składzie Lurgan Celtic.

Do sprzedaży/wypożyczenia na pewno idzie Ritchie i Campbell- trochę mnie irytuje brak ich rozwoju.

Doświadczony Rodgers i młody Gilbert to pewniaki na prawą obronę, lewa należeć będzie do Ward`a i Moore jako zmiennik. W rezerwach gra nasz wychowanek, który już teraz jest łakomym kąskiem dla Angielskich drużyn, więc zostanie dołączony do pierwszego składu.

McLoughlin już był pół roku na wypożyczeniu i zapewne znowu tam trafi bądź transfer.

Odnośnik do komentarza

Środkowi obrońcy:

 

Matthew Deighan [O(PŚ), 28, NIR] - 18 (1) spotkań, 1 bramka, 0 asysta, €115 tys.

Fábio Joel Ribeiro [O(LŚ), 25, POR] - 42 (1) mecze, 2 gole, 2 asysty, €1.6 mln

Paddy Newton [O(Ś), 24, NIR] - 11 meczów, 1 gol, 0 asyst, €63 tys.

Adam Doolin [O(Ś), 24, IRL] - 26 (3) spotkań, 1 gol, 0 asyst, €300 tys.

Craig Fraser [O(Ś), 25, SCO] - 28 (5) meczów, 6 goli, 0 asyst, €375 tys.

Tony Townsend [O(PŚ), WO (P), 25, ENG] - 42 (1) mecze, 4 bramki, 4 asysty, €350 tys.

 

Środek obrony bym chciał wzmocnić choć jednym dobrym graczem. Ktoś z dwójki Doolin-Fraser odejdzie. Deighan zostaje- mam słabość do tego gracza, nie jest zły. W krajowych pucharach sobie pogra. Fabio to pierwsza jedenastka. Dobrze się rozwija Portugalczyk.

Townsened to teraz gorące nazwisko na rynku- są nim zainteresowane takie ekipy jak Leicester, Reading, Bolton. Cena podskoczyła już przy negocjacjach do ponad 1 mln €.

Odnośnik do komentarza

Defensywni pomocnicy:

 

Shea McEvoy [DP, 25, NIR] - 17 (5) spotkań, 1 gol, 1 asysta, €300 tys.

Glenn Hanna [DP, P(Ś), 22, NIR] - 21 meczów, 2 gole, 3 asysty, €86 tys.

Luis Dias [DP, P(Ś), 23, POR] - 39 występów, 3 gole, 2 asysty, €475 tys.

Tyrone Toppar [DP, P/OP(LŚ), 27, WAL] - 16 meczów, 2 bramki, 3 asyst, €110 tys.

 

Trzech typowych defensywnych pomocników + Toppar, który może grać w każdym miejscu pomocy. Jest w czym wybierać i rotować. Wzmocnienia nie potrzebne. Każdy dostanie swoją szansę, będzie ku temu sporo okazji, sezon długi.

Portugalczyk więcej grał, bo jest po prostu najlepszy. McEvoy sporo czasu stracił przez kontuzje. Glenn Hanna za dwa lata będzie się łapał do kadry narodowej.

Odnośnik do komentarza

Środkowi i ofensywni pomocnicy:

 

Scott Watson [P(PŚ), OP (P), 25, ENG] - 12 (2) spotkań, 1 gol, 7 asyst, €115 tys.

Dino Silva [P(P), OP (PŚ), 24, POR] - 47 (1) meczów, 27 goli, 24 asyst, €575 tys.

Peter O'Halloran [P(PLŚ), OP (P), 23, IRL] - 10 meczów, 4 gole, 4 asysty, €140 tys.

Chris McGibbon [P(L), OP (LŚ), 23, NIR] - 26 (3) meczów, 11 goli, 16 asyst, €225 tys.

Carl Kennedy [P(Ś), 25, NIR] - 24 (3) spotkań, 0 bramek, 6 asyst, €120 tys.

Jason Rogers [P(Ś), 27, NIR] - 10 występów, 0 goli, 1 asysta, €80 tys.

Gavin Burke [P/OP (LŚ), 25, ENG] - 33 (4) meczów, 16 goli, 13 asyst, €600 tys.

Keith Keegan [P/OP (Ś), 25, ENG] - 42 mecze, 19 goli, 16 asyst, €325 tys.

David Strain [OP (Ś), N (Ś), 24, NIR] - 7 (4) meczów, 7 goli, 5 asyst, €99 tys.

 

Uu, pomoc obfituje w bogactwo. Silva, Keegan to pewniaki. Nie zamierzam się ich pozbywać. Reszta też prezentuje bardzo wysoki poziom. Najbliżej opuszczenia Lurgan może być O`Halloran.

Burke, Watson, Rogers, Strain – zmiennicy na najbliższy sezon. McGibbon niby odstaje od innych, ale ma to COŚ, zawsze się miło patrzy na jego grę. Od lat pod moimi skrzydłami i nadal trzyma top mimo młodego wieku.

Portugalczyk Dino Silva już wzbudził spore zainteresowanie, nie zamierzam go sprzedawać. Gra i po prawej stronie i w środku.

Pozycje niekoniecznie potrzebują transferów, no chyba że trafi się jakaś dobra okazja.

Odnośnik do komentarza

Napastnicy:

 

Tony Best [P/OP (L), N(Ś), 24, NIR] - 11 (3) występów, 6 goli, 9 asyst, €97 tys.

Vaughan Keane [OP (PL), N(Ś), 25, ENG] - 45 (1) meczów, 30 goli, 19 asyst, €450 tys.

Dermot Gibson [OP (PL), N(Ś), 22, NIR] - 8 występów, 5 goli, 1 asysta, €37.5 tys.

Robbie McDaid [N(Ś), 25, NIR] - 56 (3) meczów, 58 goli, 33 asyst, €375 tys.

Joe Reilly [N(Ś), 19, IRL] - 13 (3) występów, 14 goli, 9 asyst, €375 tys.

 

Wystarczy spojrzeć na statystyki i wszystko staje się jasne- Keane i McDaid rządzą i będą to robić w kolejnym sezonie. Młody Reilly może się rozwinąć na naprawdę świetnego napadziora. Zostaje w składzie i pogra trochę w pucharach, dopełnienie składu.

Gibson i Best się dobrze rozwijają, też dostaną szanse.

Z Bestem i Keane`em jest ten plus, iż mogą występować na lewym skrzydle jako np. schodzący napastnik. Na szpicy pewnie Robbie i Joe. Ten pierwszy niepodważalnie pierwszy skład. Może jakiś młodzik z naboru dostanie szanse.

Nie będzie wzmocnień.

Odnośnik do komentarza

Tak szczerze, nie kusi Cię zmiana otoczenia? :> Zamiatając krajowe podwórko jak tylko się da, i mając z tyłu głowy fakt, że pewnego poziomu w Europie nie przeskoczysz.. Chętnie zobaczył bym Cię w nowym klubie, myślę że nie tylko ja ;)

Na chwilę obecną absolutnie nie. Z tym co było w presezonie, transferami i pierwszymi meczami chce mi się bardzo układać dalej Celtów. Pewnie nadejdzie odpowiedni czas, kiedy się przeniosę gdzieś indziej.

 

pewnego poziomu w Europie nie przeskoczysz..

 

Założymy się :kekeke:

Ja wolałbym zobaczyć Lurgan Celtic wygrywające LM ;)

Bi pejszent :>

Odnośnik do komentarza

Urlopy zakończone, wszyscy wrócili wypoczęci i gotowi do treningów.

Mieliśmy zaplanowane 6 sparingów. Nie są to jakieś strasznie topowe drużyny, ale znacznie lepsze niż kiedyś. Myślę, iż Lurgan Celtic jest lepszym zespołem niż nasi sparingpartnerzy. To odhaczenia.

Usiadłem z prezesem i ustaliliśmy rozbudowę obiektów młodzieżowych oraz bazy treningowej. Szef klepnął temat i prace się zaczęły. Pomógł oczywiście w tym nasz stan konta, który w momencie rozmowy wynosił ponad 16 mln €.

Budżet transferowy- 5 mln €,

budżet wynagrodzeń- 3 mln € miesięcznie.

 

Kwestie transferów już raczej są rozstrzygnięte. Podsumowanie kogo kupiliśmy, kto odszedł, będzie na koniec okienka transferowego- 1 września.

 

[TOW] Nairn County 0-2 Lurgan Celtic (McDaid, Gilbert)

[TOW] Newport Co 0-6 Lurgan Celtic (Reilly, Keegan, Keane, Watson x2, Best)

[TOW] Lurgan Celtic 7-3 Q.P.R. (Deighan x2, Silva, Gibson x3, McGibbon)

[TOW] Crewe 1-9 Lurgan Celtic (Keegan, Reilly x3, Watson x2, Strain, McEvoy, Best)

[TOW] Lurgan Celtic 2-1 Leeds (2x samobój)

[TOW] Lurgan Celtic 3-1 Wolves (Silva, Reilly, Keane)

 

Najciekawszy mecz to chyba był z Q.P.R.- oprócz Silvy zagrali sami gracze z Irlandii Północnej.

Było sympatycznie, troszkę postrzelaliśmy, zgraliśmy. Czas zaczynać pojedynki o stawkę.

Odnośnik do komentarza

Część europy odpoczywa po Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Katarze, a część już zaczyna grać. Ten turniej był taki sobie, nic specjalnego. Natomiast niespodziewanie wygrała Anglia, która pokonała w finale Belgię 1-0.

 

Sezon czas dla Lurgan zaczynać. Po grach towarzyskich jestem bardzo zadowolony z mojej ekipy. Wyniki mówią same za siebie, ale wiadomo- to tylko sparingi. Myślę, iż sprowadzeni gracze szybko wkomponują się w zespół.

Batalię na rok 202/23 zaczniemy od razu od Ligi Mistrzów. Troszkę w wakacyjnym nastroju startujemy od 2. rundy kwalifikacyjnej. Udamy się do słonecznego Gibraltaru. Los postawił na naszej drodze zespół St. Joseph`s FC. Totalni amatorzy nie sprawią nam kłopotów, o wygraną mogę być pewny. Chciałbym pierwszy mecz wygrać bardzo wysoko. Nie tylko dla siebie, ale i dla kibiców, którzy musieli pokonać aż 2,037 km na trasie Lurgan- Gibraltar.

A więc? Zaczynamy!

 

13.07.2022, Gibraltar, Victoria Stadium, godz.19:45.

 

Dickeson ©- Lumbreras, Grieve, Fabio, Ward- Keegan, Dias- Silva, McGibbon, Keane- McDiad

 

[GIB] St. Joseph`s 0-11 Lurgan Celtic [NIR] LM 2.Rnd.Kwal.1.Mecz

0:1 McDaid (18`)

0:2 McDaid (28`)

0:3 Fabio (36`)

0:4 Grieve (39`)

0:5 McDaid (karny) (42`)

0:6 Sanchez (sam.) (52`)

0:7 McDaid (58`)

0:8 McGibbon (66`)

0:9 Keane (73`)

0:10 Keane (81`)

0:11 McDaid (83`)

 

MoM: Robbie McDaid (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 4,773

 

 

Co tu dużo gadać?! No wygraliśmy. I tak nie weszło wszystko- 8 sytuacji dzielnie golkiper gospodarzy Yaroslaff Sanchez wybronił.

Solidna zaliczka przed rewanżem.

 

W Lidze Europy w drugiej rundzie na razie też pierwsze mecze:

Portadown 1-0 Flora,

Crusaders 1-2 Szkendija.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie po tygodniu następuje rewanż w LM.

Dla kibiców chcemy powtórzyć swój wynik. Grad goli dobry by był na humory wszystkich. Nie to, że są złe. Te są bardzo dobre, ale może być jeszcze lepiej. Zwarci i gotowi powalczymy z St. Joseph`s FC.

Gramy w Lurgan, ale na boisku lokalnego rywala.

 

20.07.2022, Lurgan, Mournview Park, godz.19:45.

 

Alves- Higgins, Doolin, Fraser, Baxter- McEvoy ©, Hanna- Watson, Strain, Best (67` Jordan)- Reilly

 

[NIR] Lurgan Celtic 5-0 St. Joseph`s [GIB] LM 2.Rnd.Kwal. Rewanż

1:0 Strain (6`)

2:0 Reilly (8`)

3:0 Watson (karny) (24`)

4:0 Watson (karny) (32`)

5:0 Reilly (46`)

 

MoM: Joe Reilly (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 1,716

 

 

Trochę słabiej niż ostatnio, ale w dwumeczu ładne 16-0 pojechaliśmy rywali. Wygrana, przechodzimy do trzeciej rundy LM i tyle w temacie, nie ma co się rozwodzić nad amatorami z Gibraltaru.

Kolejny nasz przeciwnik to słoweńska NK Olimpija Lublana. Najpierw wyjazd, po tygodniu gramy w Lurgan.

Odnośnik do komentarza

Obecny przeciwnik nasz jest o jakieś dwie klasy lepszy od poprzedniego. Ja uważam, że Lurgan jest 4 razy lepszy niż Olimpija. Nie sądzę, żebyśmy mieli większe kłopoty z przejściem ich.

Polecimy, wygramy, wrócimy. Musimy dać kibicom powód do zadowolenia i nakręcić ich trochę na ten sezon.

 

27.07.2022, Lublana, Sportni Park Stożice, godz.19:45.

 

Dickeson ©- Lumbreras, Grieve, Fabio, Ward- Keegan, Dias- Silva, McGibbon, Keane- McDaid

 

[sVN] Olimpija 1-4 Lurgan Celtic [NIR] LM 3.Rnd.Kwal.1.Mecz

0:1 Lumbreras (17`)

0:2 Silva (47`)

0:3 Keane (49`)

0:4 McDaid (62`)

1:4 Zaletal (87`)

 

MoM: Dino Silva (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 4,151

 

 

Bezsensowna strata gola w końców po rzucie rożnym. Fabio nie upilnował rywala i ten to wykorzystał. U siebie na boisku zagramy lepiej i strzelimy więcej.

 

Złe wieści z Ligi Europy:

Flora (3) d 3-0 (1) Portadown

Szkendija (4) 2-0 (1) Crusaders

 

Linfield 1-1 Śląsk

Odnośnik do komentarza

Tydzień mieliśmy na przygotowania do rewanżu ze Słoweńcami. Myślę, że dobrze ten okres wykorzystaliśmy. Sporo wpajałem ustawienia i poruszania się w taktyce z dwoma napastnikami. Ustawienie 4-2-3-1 gdzie jeden skrzydłowy zostanie teraz zastąpiony napastnikiem. Ot tak zagramy bez lewoskrzydłowego. Coś nowego, a być może skutecznego. Przekonamy się.

 

03.08.2022, Belfast, Windsor Park, godz.19:45.

 

Dickeson- Lumbreras, Doolin, Fabio, Ward- Keegan, McEvoy ©- Watson, Silva- McDaid (80` Reilly), Keane

 

[NIR] Lurgan Celtic 3-0 Olimpija [sVN] LM 3.Rnd.Kwal.Rewanż

1:0 Silva (58`)

2:0 Keane (75`)

3:0 Keegan (82`)

 

MoM: Keith Keegan (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 1,657

 

 

Dość długo męczyliśmy się z rywalem, ale to przez ich podwójne zasieki. Nie mieli dziś zbyt dużej ochoty do gry z nami. Może założyli sobie kontry? Nie wiem. Wygrana w dwumeczu 7-1 i idziemy dalej.

Dnia następnego dowiadujemy się, iż w Barażu LM zagramy z Dinamo Zagrzeb! Będzie się działo.

 

Śląsk (4) 3-0 (1) Linfield

 

Szkoda, że żadna z drużyn (oprócz nas) z Irlandii Północnej nie pogra trochę dłużej w europejskich pucharach. W tym roku naprawdę liczyłem na The Blues, zawiedli. Nie przejść słabego polskiego Śląska to nie rokuje dobrze.

Odnośnik do komentarza

Najpierw mała ciekawostka o moim najlepszym napastniku-> Robbie McDaid w FM15. A tak na transfermark. Więc w najnowszą edycję już wiem jakim klubem pogram :p

 

* * * *

 

Właśnie zespół Linfield będzie naszym pierwszym rywalem w rozpoczynającym nowy sezon Premiership meczu.

Pierwsza kolejka i od razu mamy Derby Irlandii Północnej. Mistrz kontra wicemistrz kraju. To są zawsze ważne i emocjonujące pojedynki. Czy dziś będzie inaczej? Nie sądzę.

Ciężki wypad do Belfastu nas czeka na dzieńdobry.

 

09.08.2022, Belfast, Windsor Park, godz.19:45.

 

Alves- Lumbreras, Grieve, Fabio, Ward- Kennedy, Toppar- Silva, Keegan- McDiad, Keane (60` Jordan)

 

[/] Linfield 1-8 Lurgan Celtic [/] L1/38

0:1 McDaid (9`)

0:2 McDaid (12`)

0:3 Silva (17`)

0:4 McDaid (37`)

1:4 Small (48`)

1:5 Keegan (51`)

1:6 Keegan (73`)

1:7 Keegan (82`)

1:8 Keegan (85`)

 

MoM: Keith Keegan (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 4,717

 

 

Jednym zdaniem- OŁMAJGOT! Deklasacja!

Powiem tak- jeśli u mnie by tak bramkarz zagrał, jak dziś Buchanan, to by był jego koniec w Lurgan. To, co dziś wyprawiał ten 30-letni golkiper to skandal, tragedia i żal. Przy bramce Silvy bramkarz gospodarzy minął się z piłką i mój skrzydłowy wpakował ją do pustej bramki, przy trzeciej bramce McDaid`a chłopak podał mu ją wprost pod nogi z wyrzutu z ręki. A bramka Keegan`a na 7-1 też jego wina- rzut wolny, mój pomocnik uderza mocno, bramkarz wpada do bramki razem z futbolówką.

Oddaliśmy 32 strzały, w tym 15 celnych; rywal 2.

 

Trzy bramki McDaid`a i cztery Keegan`a- ładnie się zaczyna sezon 2022/23.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...