Skocz do zawartości

Gawędy o duszy maryni #434


Ingenting

Rekomendowane odpowiedzi

 

W tym roku przeczytałem 36 książek... równo 3 na miesiąc. Dokładnie taką średnią chciałem osiągać :)

Kurczę, ja chyba najwyżej 10, niezły wynik.

 

 

Kindle stał się moim ulubionym gadżetem ;) Poza tym pracuję w księgarni internetowej, więc codziennie tylko dopisuję sobie kolejne książki do mojej listy "must read".

Odnośnik do komentarza

To jak wspominki to ja pierwszego Championship Managera (98/99) dostałem od pana Adama który uczył mnie angielskiego prywatnie. Miałem wtedy 10 lat i zerową znajomość tego języka, pamiętam, że po takim teście który mi przygotował na koniec spotkań dostałem dwójkę :keke:. Tego CMa przyniósł mi już na bodaj przedostatnie zajęcia, angielski wciąż znałem tragicznie słabo. Grałem sobie Barceloną (ze względu na Kluiverta i Rivaldo) i przez tydzień nie mogłem odpalić meczu bo Vitor Baia był na ciemnoniebiesko chyba (czyli wypożyczony), a nie potrafiłem zrozumieć komunikatu który mówił, że muszę go zmienić :kekeke:. Dopiero kiedy tydzień później przyszedł pan Adam, wyjaśnił mi co robiłem źle i potem już grałem normalnie mecze, polecił mi też formację 3-1-3-1-2 oraz żebym kupił Javiera Saviole i Robbiego Keane'a. I nic mnie tak w życiu nie zmotywowało do nauki angielskiego jak właśnie CM, siedziałem po kilka godzin ze słowniczkiem w ręku i w wordzie tłumaczyłem atrybuty (pamiętam, że miałem wielki problem z przetłumaczeniem Staminy), wiadomości, komunikaty, wszystko. Cholera wie, czy gdyby mi nie przyniósł wtedy tego Championship Managera pan Adam umiałbym dziś angielski tak jak umiem :D. Krótko potem był CM 2001/2002 w którego grałem najdłużej (ze trzy lata chyba, wkurwiałem się, że nie mogę van Nistelrooya do United sprowadzić i Rio Ferdinand kosztował sryliony), a dalej z górki.

 

tl;dr historia jak straciłem tysiące godzin z życia, ale zyskałem motywację do nauki angielskiego

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...