Skocz do zawartości

W opozycji do pieniędzy


ugh

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpisałbym się gdyby nie wynik pierwszego spotkania, a tak wystarczyło czekać aż minie 90 minut. Nie żebym nie doceniał ekipy z Coventry, ale komu kiedykolwiek udało się odrobić w dwumeczu stratę siedmiu goli? Tacy jeszcze się nie urodzili. Tak jak zapowiedziałem, wystawiłem w 100% rezerwowy skład dzięki czemu podstawowa jedenastka mogła na spokojnie przygotować się do meczu finałowego, który odbędzie się nie gdzie indziej jak na stadionie Wembley w Londynie.

 

League One – Baraż, półfinał (2/2) 10.05.2019
Coventry City 2:0 (1:0) United of Manchester
1:0 Crooks [36’]
2:0 Bamford [86’]

MoM: Crooks (7.9)
Widzów: 26 999

 

 

Podsumowanie
A naszym rywalem będzie Brentford.

Odnośnik do komentarza

Podziwiam trenerów piłkarskich, takich prawdziwych. Bo ja to sobie siedzę wygodnie przed ekranem monitora i patrzę jak cyfrowe ludziki biegają po boisku i próbują z całych sił zapewnić glorię i chwałę sobie, mi oraz kibicom (też cyfrowym). No więc jeżeli ja przeżywam takie emocje w finale barażu o awans do cyfrowego The Championship, to co muszą przeżywać prawdziwi trenerzy? Nawet nie próbuję sobie tego wyobrazić, bo na samą myśl zbiera mi się na mały zawał serca. A z czego się brały emocje? Z pierdyliona niewykorzystanych przez nas okazji. Po czwartej setce (sam na sam) przestałem liczyć. Nie wiem dlaczego tak fatalnie wykańczaliśmy akcje. Albo Meszaros trafiał w słupek, albo Cole i Ward trafiali w bramkarza z kilku metrów, albo Moyo uderzył głową po dośrodkowaniu tak, że piłka centymetry minęła bramkę przeciwników. Nie wymyślam, gdybyśmy nie wygrali to byłaby to najbardziej zmarnowana okazja do awansu w mojej karierze. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i …

 

League One – Baraż, finał 19.05.2019
United of Manchester 1:0 (1:0) Brentford
1:0 Moyo [38’]

MoM: Wilkinson (8.0)
Widzów: 51 775

 

 

Podsumowanie
… w przyszłym sezonie zagramy w The Championship, zapleczu najlepszej (subiektywnie) i najbogatszej (obiektywnie) ligi świata.

 

 

KONIEC SEZONU 2018/2019

Odnośnik do komentarza

Sezon 2019/2020

Cel gry: Uzyskać lepszy bilans dwumeczu z Manchesterem United w lidze przy jednoczesnym uplasowaniu się wyżej na koniec sezonu. Przez całą swoją karierę nie wydam na jednego gracza więcej niż 5 mln euro. Nie ściągnę też żadnego piłkarza, który kiedykolwiek założył koszulkę Manchesteru United.


Budżet płacowy: 71 162
Budżet transferowy: 1 850 162 euro

 

Transfery do klubu:

Martin Duris (19 lat, Słowak) za 500 000 euro z FC Nitra – miałem dwa główne cele transferowe na to okienko. Środek pomocy oraz bramka. Najpierw postanowiłem poszukać golkipera. Przejrzałem kilka rynków i ten oto Słowak rzucił mi się w oczy. Ma dopiero 19 lat a umiejętności już większe niż podstawowy do tej pory Collin. Boje się, że może go presja zjeść, ale do cholery! Pierwszy raz United of Manchester zagra na zapleczu Premier League, więc presja to może akurat dotknąć każdego gracza mojego klubu. Tak czy siak wydanych pół miliona euro nie żałuję.

Milivoje Radosavljevic (21 lat, Czarnogóra) za 650 000 euro z Jagiellonii Białystok – mój podstawowy środkowy obrońca Kamdjo nie chciał przedłużyć kontraktu więc celem numer dwa na to okienko było znalezienie środkowego obrońcy. I tak oto pojawił się Czarnogórzec, który mam nadzieję, że nie często będzie strzelał bramki, bo jego nazwisko ciężko będzie wklepywać do protokołu meczowego :D . Aha, Kamdjo rzutem na taśmę przedłużył kontrakt więc mam nieźle obsadzony środek obrony.

Ian Seddon (22 lata, Anglik) za 80 000 euro z Preston North End – pozycję snajpera mam obsadzoną teoretycznie najlepiej (Meszaros, Tankovic), lecz poprzedni sezon nauczył mnie ostrożności. Napastnicy grali słabo przez większość kolejek, stąd trzeci napadzior w klubie. Dobrze, że potrafi grać na środku pomocy, choć patrząc na jego atrybuty to raczej średnio sobie tam radzi. Ja się cieszę z transferu, tym bardziej że zapłaciłem za niego jakieś marne grosze.

Seth Gudger (22 lata, Anglik) za 500 000 euro z Moracombe – nigdy nie przekonałem się do Hanley’a. A gdy jeszcze po awansie podwyższono mu pensję do 4 tysięcy euro tygodniowo, postanowiłem się go pozbyć i poszukać kogoś nowego na lewą obronę. Seth nie jest może turbo kozakiem, ale i tak pozycja Billingtona jest niepodważalną, więc jedyne co może zrobić młody Anglik to zacząć przygodę z Manchesterem od ławki rezerwowych.

Corentin Gil (19 lat, Francuz) wolny transfer – polecił mi go skaut. Nominalnie defensywny pomocnik, ja będę chciał zrobić z niego ŚP. Pierwotnie próbowałem ściągnąć na stałe Lavery’ego, który w zeszłym sezonie był wypożyczony do nas z Chelsea Londyn. Niestety ten zażądał jakieś astronomicznej sumy na kontrakcie, więc musiałem szukać dalej. Gil jest młody i nie mam wobec niego jakiś szczególnych oczekiwań. Na początek niech nie zawodzi jako zmiennik.

 

Transfery z klubu:

Kieran Doran (24 lata, Szkot) za 130 000 euro do Aberdeen – cały poprzedni sezon spędził w naszym klubie filialnym, gdzieś w siódmej czy ósmej lidze. Gdy sprowadzałem go dwa sezony temu do Manchesteru wierzyłem, że będzie niszczył formacje defensywne innych klubów. Nic z tych rzeczy, prezentował się fatalnie i ostatecznie pożegnał się z Gigg lane. No regrets!

Raheem Hanley (25 lat, Anglik) za darmo do Scunthorpe United – tak jak pisałem powyżej: w pierwszym sezonie fatalny, w poprzednim już lepiej. 4 tysięcy zł tygodniowo nie zamierzałem mu oddawać za rolę rezerwowego. Krzyż na drogę i bywaj.

Andreas Erlandsson (24 lata, Szwed) za 200 000 euro do Hammarby - na początku zaimponował mi świetną grą jako egzekutor mimo słabych atrybutów. Ale gdy ściągnąłem dwóch znacznie lepszych snajperów, jego pozycja w klubie bardzo osłabła. Próbowałem go na lewym skrzydle, lecz bez rezultatów (brak asyst, występy na miarę 6.6-6.7). Po ściągnięciu kolejnego napastnika postanowiłem się z nim rozstać.

Odnośnik do komentarza

Kadra na sezon 2019/2020


Bramkarze:
Adam Collin (34 lata, Anglik)
Martin Duris (19 lat, Słowak)

Obrońcy:
Luke Wilkinson (26 lat, Anglik)
Alex Billington (26 lat, Anglik)
Ryan McKinnon (23 lata, Anglik)
Clovis Kamdjo (29 lat, Anglik)
Seth Gudger (22 lata, Anglik)
Elliot Omozusi (30 lat, Anglik)
Mark Williams (24 lata, Szkot)
Milivoje Radosavljevic (21 lat, Czarnogóra)

Pomocnicy:
Ray Ward (22 lata, Anglik)
Thomas O’Brien (26 lat, Szkot)
Bartłomiej Pawłowski (26 lat, Polak)
Yven Moyo (27 lat, Kongijczyk)
Jordon Brown (27 lat, Szkot)
Larnell Cole (26 lat, Anglik)
Lewis Kidd (24 lata, Szkot)
Carsten Bjur (20 lat, Duńczyk)
Idrissa Koffi (25 lat, WKS)
Corentin Gil (19 lat, Francuz)

Napastnicy:
Muamer Tankovic (24 lata, Szwed)
Jakab Mészáros (23 lata, Węgier)
Ian Seddon (22 lata, Anglik)

 

Mecze towarzyskie
United of Manchester – Chesterfield 2:1 (Tankovic, Seddon)
AFC Wimbledon – United of Manchester 3:0
Northampton Town – United of Manchester 0:3 (Seddon x2, Tankovic)
Morecambe – United of Manchester 0:1 (Erlandsson)
Cheltenham Town – United of Manchester 1:2 (Billington, Meszaros)
Heather St. John’s – United of Manchester 1:2 (Meszaros, Seddon)


Odnośnik do komentarza

Lubię te kilka dni przed inauguracją w nowej lidze. Rozeznania na temat poziomu klubów kopiących tu piłkę żadnego, niepewność co do postawy nowych nabytków, forma itd. itd. Niestety w tym sezonie inauguracja wypadła bladziutko. Nie mieliśmy nic do powiedzenia na stadionie QPR. Z nowych nabytków najlepiej pokazał się Radosavljevic. Za swój występ otrzymał notę 7.0, komentatorzy chwalili go za wygrywanie wszystkich powietrznych pojedynków. Zawiodła za to cała prawa strona. I Williams i Koffi dostali ocenę poniżej 6 za ten mecz. Katastrofa. Nawet pół okazji sobie nie wypracowaliśmy. Debiut w The Championship do zapomnienia.

 

The Championship, 1. Kolejka 10.08.2019
[-.] Queens Park Rangers 3:0 (2:0) United of Manchester [-.]
1:0 Sow [2’]
2:0 Hoesen [43’]
3:0 Milosevic [62’]

MoM: Milosevic (8.6)
Widzów: 14 887

 

 

Odnośnik do komentarza

Fenomen – coś w tym jest. Wystarczy spojrzeć na kluby, które obecnie grają w The Championship: West Ham, Everton, QPR, Middlesbrough, Hull, Birmingham City itd. Kiedyś stali bywalcy Premiership. Zarząd postawił mi cel, żebym się utrzymał. Spróbuję :)
Jacelinho – dokładnie tak. To jest ósmy sezon Billingtona w moim klubie. Pamiętam, że gdy go kupowałem to oznajmiłem wszem i wobec, że to będzie zawodnik na parę sezonów. Był wart 2500 euro gdy podpisywał ze mną kontrakt, czyli tyle co nic. Obecnie wycenia się go na 2.1 mln euro. Doskonały materiał na legendę klubową.
Brachu – wszystko w naszych nogach. Nie boję się walki o utrzymanie.
___________________________________________________

Zazwyczaj w tych wszystkich pucharach szło mi latami kiepsko, wystawiałem rezerwowy skład i najczęściej scenariusz wyglądał tak, że kluby znajdujące się jedną, dwie ligi niżej ogrywały nas bez problemu. Lecz im bardziej pnę się w górę, tym rezerwy mam lepsze. Dziś naszym przeciwnikiem był klub występujący w League Two. Tradycyjnie puściłem w bój drugi garnitur i wyszło całkiem nieźle. Warto zwrócić uwagę na mój nowy nabytek. Seddon zdobył cztery gole w sparingach, dziś dołożył dwa kolejne + asysta przy trafieniu Cole’a. Szkoda mi zawodników, którzy nie potrzebują czasu na aklimatyzację w nowym otoczeniu i od razu dają to czego od nich oczekuję. Dlatego nie zdziwię się, jeżeli za kilka tygodni będzie on moim podstawowym napastnikiem. Przekonamy się.

Capital One Cup, druga runda 13.08.2019
United of Manchester 3:0 (0:0) Morecambe
1:0 Seddon [54’]
2:0 Cole [65’]
3:0 Seddon [73’]

MoM: Seddon (9.3)
Widzów: 1821

 

 

Podsumowanie
Warto było wygrać dzisiejsze spotkanie. W kolejnej rundzie przyjedzie do nas sam Liverpool

Odnośnik do komentarza

Skoro jesteśmy już jedną klasę niżej niż Czerwone Diabły to trzeba zacząć się interesować wydarzeniami w Premiership. Na początek podam zwycięzców w kolejnych latach:

2012/2013 Manchester City (2. Manchester United 3. Tottenham Hotspur)
2013/2014 Manchester United (2. Tottenham Hotspur 3. Liverpool)
2014/2015 Manchester United (2. Manchester City 3. Arsenal)
2015/2016 Manchester City (2. Newcastle United 3. Manchester United)
2016/2017 Manchester City (2. Manchester United 3. Chelsea)
2017/2018 Manchester City (2. Arsenal 3. Liverpool)
2018/2019 Manchester City (2. Arsenal 3. Newcastle United)

Wygląda to zatrważająco. Manchester jako miasto totalnie opanowało tron w angielskim futbolu. Od siedmiu lat trofeum nie wyszło poza to miasto. Jeśli chodzi o Manchester United (bo oni są celem wątku) dopiero w dwóch ostatnich sezonach uplasowali się poniżej podium (4. I 5. Miejsce). Wygląda więc na to, że czeka mnie nie lada wyzwanie, by ich wyprzedzić przy spełnieniu kryteriów. Ogranicznik z wydaniem kwoty na jednego piłkarza jest głupotą, ale taki jest temat wątku, nie będę niczego zmieniał. Fajnie też jeśli dojdzie kiedyś do sytuacji, gdy trzy pierwsze miejsca zajmą kluby z Manchesteru. I obyśmy my byli najwyżej :)

Spotkanie w ramach drugiej kolejki było nie lada spektaklem. Wynik może nie jest kosmiczny ale oba kluby nie szczędziły z próbami strzałów (16-14). Było na co popatrzeć. Szybko objęliśmy prowadzenie po bardzo zaskakującej akcji. Billington nie dość, że wziął udział w akcji ofensywnej to jeszcze podanie, które zamienił na gola otrzymał, znajdując się po zupełnie innej stronie boiska niż jego nominalna. Były momenty, w których obie jedenastki spychały rywala do rozpaczliwej defensywy. Remis uznaję za jedyny sprawiedliwy wynik.

Championship, 2. Kolejka 17.08.2019
[20.] United of Manchester 1:1 (1:1) Burnley [11.]
1:0 Billington [16’]
1:1 Griffits [34’]

MoM: Radsavljevic (9.0)
Widzów: 11 313

 

 

Odnośnik do komentarza

W pierwszych 45. minutach powinno się skończyć pogromem. Rywal rzucił się na nas bez respektu i miał kilka znakomitych okazji do podwyższenia prowadzenia. Bardzo mnie martwi prawa strona obrony. Williams sprawia wrażenie jakby rozgrywki Championship były za wysokimi progami. Dziś schodził na przerwę z notą 5.9 (wcześniejsze dwa mecze 5.8 I 6.0). Po zmianie stron poprawił się i ostatecznie zakończył występ z notą 7.0. Byłby problem gdyby rzeczywiście rozgrywki okazały się dla niego za trudne. Zmiennika ma dużo słabszego. Trzeba będzie się rozejrzeć na rynku i wzmocnić zimą. Z pozytywów: czułem po kościach, że powinienem zmienić wykańczającego akcje. Meszaros ewidentnie sobie nie radzi więc postawiłem na mój nowy zakup. Opłaciło się. Seddon został bohaterem, idealnie wykańczając dwie niezłe sytuacje. Przy drugim trafieniu asystował Gil. Natomiast Radsavljevic znów zanotował dobre zawody (łączna nota po trzech kolejkach: 7.77). Wygląda na to, że dokonałem bardzo dobrych transferów.

 

Championship, 3. Kolejka 20.08.2019
[17.] MK Dons 1:2 (1:0) United of Manchester [20.]
1:0 Shotton [24’]
1:1 Seddon [56’]
1:2 Seddon [83’]

MoM: Seddon (8.8)
Widzów: 15 079

 

 

Odnośnik do komentarza

Już po meczu z Hull City zgłosił się do mnie pewien agent piłkarski, który zaoferował usługi swojego podopiecznego, 18-letniego prawego obrońcy rodem z Hiszpanii. Zawsze mam rękę na pulsie i sprawdzam podsyłane do mojego gabinetu oferty. Problem w tym, że chłopak zażyczył sobie 6000 euro tygodniówki. Ja nie mogłem mu dać nawet trzech tysięcy więc postanowiłem pożegnać się z drugim bocznym obrońcą, Omozusim, dzięki czemu zwolniło się dodatkowe 2,5 tys. euro. Ponegocjowałem i tak oto na Gigg Lane zawitał Rafa Martin, wychowanek Bayernu Monachium. Mówcie co chcecie, ale ja widzę dla niego dwie opcje. Albo zestarzeje się u mnie w klubie albo sprzedam go kiedyś za co najmniej 10 mln euro. Minusem jest fakt, że podpisał z nami kontrakt 2 dni po swoich 19. urodzinach co zdaje się, że uniemożliwia zdobycie przez niego statusu wychowanka klubu.

Niestety przebieg spotkania z Tygrysami był odwrotny do poprzedniego. Najpierw my wyszliśmy na prowadzenie po kolejnym trafieniu Seddona, lecz nie cieszyliśmy się z niego nawet dwóch minut. Goście szybko wyrównali i objęli kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi. Zdołali ukłuć nas drugi raz po kolejnym fatalnym błędzie Wilkinsona. Słaby start sezonu najdroższego zawodnika w moim klubie (3,6 mln euro). Gdyby pojawiła się za niego ciekawa oferta w trakcie sezonu to rozważyłbym sprzedaż, coś czuje po kościach, że znacznie obniży loty w stosunku do poprzednich lat. Pożyjemy zobaczymy. Tymczasem musimy się pogodzić z porażką.

 

Championship, 4. Kolejka 24.08.2019
[13.] United of Manchester 1:2 (1:2) Hull City [17.]
1:0 Seddon [22’]
1:1 Bozic [23’]
1:2 Snodgrass [40’]

MoM: Seddon (7.9)
Widzów: 11 313

 

 

Podsumowanie
A teraz czas na Liverpool <lubię_to>

Odnośnik do komentarza

Dziś bawimy się pod hasłem ‘Zbierajcie szczęki z podłogi’. Ten wynik właściwie ciężko jest racjonalnie wytłumaczyć, chyba jedyne co można powiedzieć to ‘piękno futbolu’. Żeby nie było: ufam, że moja drużyna jest w stanie wygrywać pojedyncze mecze z najlepszymi ekipami w Anglii. Problem w tym, że…. wystawiłem w składzie tylko jednego gracza podstawowej jedenastki, Seddona (świetny chłopak, asysta przy golu Meszarosa. Natomiast Liverpool zagrał w podstawowym składzie a ma czterech graczy, którzy warci są ponad 20 mln euro każdy. Świetnie się patrzyło, jak 34-letni Collin, wart 35 000 euro wyłapuje wszystko co leci w kierunku jego bramki. Los ma czasem poczucie humoru. Pieniądze nie grają, zapisać i zapamiętać!!!

 

Capital One Cup, trzecia runda 27.08.2019
United of Manchester 1:1 (k.7-6) FC Liverpool
1:0 Meszaros [29’]
1:1 Benzia [44’]

MoM: Ozyakup (8.3)
Widzów: 11 180

 

 

Podsumowanie
W następnej rundzie zmierzymy się z innym klubem angielskiej ekstraklasy, Nottingham Forrest

Odnośnik do komentarza

To jeden z tych meczów, gdzie albo uda nam się dowieźć wynik bezbramkowy lub przeciwnik w końcu strzeli. Ataki na naszą bramkę były przeprowadzane w sposób huraganowy. I nie zgadzam się z wyborem MoM. Ten tytuł powinien zawędrować tylko do golkipera, młodziutkiego Durisa. Od fachowców dostał notę 7.7 co jest dużym nadużyciem. Słowak grał jak w transie i bronił piłki niemożliwe jak np. strzał z kilku metrów, który udało mu się sparować na poprzeczkę, futbolówka zatańczyła na linii bramkowej i ostatecznie wybił ją Bjur. West Ham jest dla mnie murowanym kandydatem do awansu. U siebie nie pozwalają na nic, my również nie mogliśmy zrobić nic poza bronieniem. Na koniec sezonu będą się liczyć każde punkty i ten wywalczony tutaj, może się okazać decydujący

 

Championship, 5. Kolejka 31.08.2019
[4.] West Ham United 0:0 United of Manchester [17.]

MoM: Wilkinson (8.2)
Widzów: 28 652

 

 

Podsumowanie
TABELA PO 5. KOLEJKACH

Odnośnik do komentarza

Ależ oklep zaliczyliśmy. Mimo, że obie drużyny oddały po 11 uderzeń to tylko goście trafiali do siatki. Katastrofalnie zaprezentował się środek obrony. Obaj stoperzy zawinili przy golach, popełniając dziecinne błędy. Faktycznie bardzo ciężko będzie się utrzymać. Mam tylko nadzieję, że jeśli nam się ta sztuka nie uda, to zarząd mnie nie zwolni, wtedy cel wątku nie zostałby spełniony, a ja nie lubię kończyć czegoś, do czego się zobowiązałem.

 

Championship, 6. Kolejka 04.09.2019
[18.] United of Manchester 0:3 (0:1) Peterborough United [12.]
0:1 Oshodi [29’]
0:2 McAusland [58’]
0:3 Futacs [70’]

MoM: Chicksen (9.0)
Widzów: 11 143

 

 

Odnośnik do komentarza

Postanowiłem zwrócić się do zarządu z prośbą o dodatkowe fundusze płacowe. Na szczęście odpowiedź była pozytywna, więc dostałem dodatkowe 7 tysięcy na pensje. Postanowiłem wykorzystać to do sprowadzenia nowych członków sztabu szkoleniowego. Nie będę podawał nazwisk ale jest dobrze. Jeden z nowych trenerów bramkarzy ma trening bramkarski na poziomie 20. Pozostali też wyglądają nadzwyczaj dobrze. Porządna ekipa szkoleniowa to połowa sukcesu.

 

Jestem przekonany, że mierzyłem się już kiedyś w lidze z drużyną gospodarzy, nazwa brzmi znajomo. Sąsiad z tabeli, z którym musimy wygrać, jeśli mamy jeszcze coś osiągnąć poza rozpaczliwą walką o pozostanie w Championship. Udało się. Pomieszałem nieco w składzie co dało efekt dwóch goli i zero z tyłu. O ile w poprzedniej kolejce stoperzy byli najsłabsi, dzisiaj obaj zgarnęli noty powyżej 8, Wilkinson został dodatkowo wybrany MoM. Może przedwcześnie myślę o jego sprzedaży? Nie musimy wygrywać z najlepszymi ale jeśli będziemy osiągać podobne jak dziś wyniki z sąsiadami to utrzymamy się.

 

Championship, 7. Kolejka 14.09.2019
[19.] Brighton and Howe Albion 0:2 (0:1) United of Manchester [20.]
0:1 Tankovic [41’]
0:2 Meszaros [74’]

MoM: Wilkinson (8.6)
Widzów: 19 500

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...