Skocz do zawartości

W sercu tylko Legia...


Buzkaful

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowanie Składu:

 

Obrońcy:

imię i nazwisko - (pozycja/wiek/narodowość) - (mecze/bramki/asysty/gracz meczu/średnia ocena)

 

Waldo Ponce - (ŚO, 30 lat, CHI) - (19 (3)/1/0/0/7,26) - Waldo, który przyszedł do nas z wolnego transferu, pokazał, że jest bardzo dobrym obrońcą. Mimo 30 lat, gra całkiem nieźli i na pewno go zatrzymam.

Mateusz Cichocki (ŚO, 21 lat, POL) - (33/0/1/0/6,58) - Cichocki, który przebywał na wypożyczeniu w GKSie Katowice był podstawowym obrońcą. Chłopak ma jeszcze czas, lecz trochę mu brakuje do naszych podstawowych defenderów. Postaram się go znów wypożyczyć.

Tomasz Jodłowiec (ŚO, 28 lat, POL) - (40 (1)/3/1/3/7,45) - Tomek był najlepszym zawodnikiem w tym sezonie. Grał na prawdę świetnie i na pewno będzie nam potrzebny w najbliższym sezonie.

Inaki Astiz (ŚO, 29 lat, POL) - (40 (1)/1/0/3/7,32) - Inaki uplasował się zaraz za Tomkiem Jodłowcem. Tworzyli oni mur nie do przejścia na środku obrony i mam nadzieję, że tak pozostanie.

Marko Suler (ŚO, 30 lat, SLO) - (26/1/5/0/6,82) - Marko przez cały sezon grał na wypożyczeniu w austriackim Rapidzie. Myślę, że u nas nie ma czego szukać i będzie musiał się z nami pożegnać.

Joseph Baffo (ŚO, 20 lat, SWE) - (7 (2)/0/0/0/7,09) - Baffo, który przyszedł do nas za pól miliona jest naszą perełką. Grał dobrze i myślę, że w tym sezonie będzie miał szansę się pokazać jeszcze bardziej niż teraz. Mam tylko z nim jeden problem. Chłopak ma problemy z aklimatyzacją, ale wierzę, że pozostanie z nami.

 

Jakub Rzeźniczak (PO, 26 lat, POL) - (33 (4)/0/4/1/7,17) - Rzeźnik ma za sobą dobry sezon i raczej pozostanie z nami.

Łukasz Broź (PO, 27 lat, POL) - (27 (8)/1/5/1/7,08) - Łukasz mimo lepszych umiejętności, grał troszkę słabiej od Kuby i musi się postarać o miejsce w podstawowym składzie.

Bartosz Bereszyński (PO, 20 lat, POL) - (29/3/1/0/6,82) - Bartek grał na wypożyczeniu w Piaście i nawet mu się ta gra kleiła. Niestety w klubie mamy dwóch dużo lepszych zawodników na tej pozycji, dlatego ciężko będzie mu się przebić. Myślę, że dalej go wypożyczymy.

 

Jakub Wawrzyniak (LO, 29 lat, POL) - (36 (5)/0/8/1/7,25) - Kuba był jednym z najlepszych zawodników w tym sezonie. Cały czas grał na równym poziomie co owocowało powołaniami do reprezentacji. Mam nadzieję, że nie zmniejszy lotów i znów będzie w formie.

Tomasz Brzyski (LO, 31 lat, POL) - (24 (6)/0/1/0/7,11) - Niestety Tomek przegrał walkę z Wawrzyniakiem o lewą obronę. Mimo to nasz doświadczony zawodnik często musiał zastępować Wawrzyniaka i w najbliższym sezonie raczej się nic nie zmieni.

 

 

Odnośnik do komentarza

@Super_Cwikla - Właśnie taki mam zamiar :)

__________________________________________________________________________________

 

Wiadomości:
- Lechia Gdańsk: Udana próba przejęcia.

 

Podsumowanie Składu:

Pomocnicy:
imię i nazwisko - (pozycja/wiek/narodowość) - (mecze/bramki/asysty/gracz meczu/średnia ocena)

Daniel Łukasik (ŚPD, 22 lata, POL) - (29 (8)/0/0/0/7,04) - Co do Daniela to szału nie ma. Grał swoje, jednak ma jeszcze czas i na pewno się rozwinie.

Ivica Vrdoljak (ŚPD, 29 lat, CRO) - (40 (1)/3/3/2/7,32) - Nasz Kapitan. Pewny punkt Legii. Na pewno z nami zostanie, gdyż na nim opiera się cała defensywa.

Konrad Budek (ŚPD, 17 lat, POL) - (12 (2)/1/1/0/6,82) - Konrad dostał ode mnie kilka szans i na prawdę pokazał się z dobrej strony.

Helio Pinto (PŚ, 29 lat, CYP) - (33 (12)/12/5/2/7,22) - Helio był najlepszym zawodnikiem Legii w rundzie jesiennej. Niestety jego dobrą formę przerwała Kontuzja i ciężko mu jest do niej teraz wrócić. Zastanowię się jeszcze nad jego losem.
Dominik Furman (PŚ, 20 lat, POL) - (37 (7)/3/5/1/7,19) - Dominik rozegrał dobre zawody i pokazał, że stać go na dobrą grę na wysokim poziomie. Mam nadzieję, że pozostanie z nami na długo.

Miroslav Radović (ŚPO, 29 lat, SRB) - (20 (11)/5/11/2/7,21) - I tutaj mam wielki dylemat. Rado nie grał tego co od niego oczekiwałem. Wiem także, że mogło być to spowodowane częstymi kontuzjami, dlatego też dam mu w tym sezonie szansę. Ostatnią...

Patryk Mikita (ŚPO, 19 lat, POL) - (21 (9)/5/0/2/6,64) - Patryk grał na wypożyczeniu w GKSie Bełchatów i radził sobie w porządku. Zastanawiam się czy dać mu szansę i wszystko zależeć będzie od jego formy w okresie przygotowawczym.

Eryk Rakowski (ŚPO, 17 lat, POL) - (6 (3)/2/1/0/7,00) - Jak na 17-latka, grał na prawdę dobrze i mimo tak młodego wieku radzi sobie na szczeblu Ekstraklasy.

 

Skrzydłowi:

imię i nazwisko - (pozycja/wiek/narodowość) - (mecze/bramki/asysty/gracz meczu/średnia ocena)

 

Jakub Kosecki (LS, 22 lata, POL) - (44 (7)/10/10/4/6,95) - Kosa był podstawowym graczem mojej jedenastki, jednak brakowało mu jednej rzeczy. Stabilności. Strasznie przeplatał mecze. Raz grał świetnie, a raz beznadziejnie. Jest on jednak młody i ma jeszcze szansę zaistnieć.

Aleksander Jagiełło (LS, 18 lat, POL) - (10 (12)/5/2/0/6,08) - Alek był wypożyczony do Podbeskidzia, w którym grał dość przeciętnie. Myślę, że na razie znów zostanie wypożyczony.

Michał Żyro (LS, 20 lat, POL) - (11 (19)/3/4/1/6,77) - Michał grał na wypożyczeniu w niemieckim Union Berlin i całkiem nieźle mu szło.

 

Norbert Misiak (PS, 18 lat, POL) - (23 (6)/6/6/6/7,07) - Norbert przebywał na wypożyczeniu w Zagłębiu, gdzie grał całkiem nieźle i zobaczymy jak spisze się w okresie przygotowawczym.

Przemysław Mizgała (PS, 20 lat, POL) - (20 (3)/4/1/2/6,94) - Przemek dobrze sobie radził w Wiśle Płock. Wydaje mi się, że znów go wypożyczymy, aby po prostu nabrał doświadczenia.

Michał Kucharczyk (PS, 22 lata, POL) - (34 (8)/3/5/1/6,86) - Michał ma za sobą niezły sezon. Dużo grał i spłacał się dobrą formą.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie Składu:

Napastnicy:

imię i nazwisko - (pozycja/wiek/narodowość) - (mecze/bramki/asysty/gracz meczu/średnia ocena)

 

Henrik Ojamaa (N, 22 lata, EST) - (30 (20)/2/6/0/6,93) - Nie wiem co jest tego przyczyną, ale po Estończyku spodziewałem się większej skuteczności. Mam nadzieję, że pod moimi skrzydłami jeszcze się ten chłopak rozkręci.

Vladimir Dvalishvili (N, 27 lat, GRU) - (24 (21)/13/1/1/6,99) - Vladimir w ogóle nie sprostał moim oczekiwaniom i na prawdę zastanowię się czy zatrzymywać go w klubie.

Marek Saganowski (N, 34 lata, POL) - (25 (6)/16/2/4/7,24) - Jak na 34-latka to świetny wynik. Nie spodziewałem się po nim tak dobrej gry. Szkoda tylko, że miał kontuzje, przez którą nie grał prawie pół roku, bo mógł na prawdę wiele zwojować.

Michał Efir (N, 21 lat, POL) - (35 (7)/20/5/3/7,18 (Śląśk)/6,88 (Legia)) - Michał miał zajebistą rundę jesienną w Śląsku Wrocław, w którym strzelił...16 goli! Następnie postanowiłem go ściągnąć do siebie w zastępstwo Marka. I niestety się zawiodłem. Nie grał nawet połowę tego co w Śląsku i jest dla mnie na prawdę sporym znakiem zapytania.

Grzegorz Tomasiewicz (N, 17 lat, POL) - (6 (1)/1/3/0/7,03) - Grzesiek zaprezentował się z na prawdę solidnie w tym sezonie. Nawet strzelił gola w Ekstraklasie i myślę, że jest to dobra podpora na przyszłość.

Odnośnik do komentarza

Ja jak grałem Legią (sejw leży cały czas) to miałem podobny skład do twojego też z aktualką i po pewnym czasie zacząłem rozglądać się za skrzydłami. Zobacz El-Kaddouri, u mnie śmigał ładnie nawet, uniwersalny jest i może grać i w pomocy i w ataku

 

I na twoim miejscu sprzedałbym Gruzina, bo z 1.5 mln możesz wyciągnąć nawet za niego

Odnośnik do komentarza

Jurjan Mannes , Damyanov , Lassana Doucore ( napisz lassana Do , bo nie wiem do konca jak to sie pisze ) , Fornella .

Tu znalazłem jeszcze kiedyś innemu użytkownikowi pisałem na forum :D
Szumski , Miazek , Wandzel
Zinyak , Szkatuła , Janicki , Kopacz , DAMYANOV(tego radzę z Chrobrego BIERZ , 3 razy z rzędu najlepszy piłkarz sezonu w Niecieczy w extraklasie) , Witasik Piotr , Mroczkowski , Stepinski , Azkiewicz , Bany , ZUPARIĆ
Kun , FORNELLA , Szczepański , Misiak , Jerome Simon , Stolarski , Wojciech Król , Mazurek , Ceglarz , Hiszpański , Pomorski , Góralski
Woźniak , Łazaj , OGAR TOMASZ !! Zjawinski , Sekulski , Stanisławki , Bagiński , Poznanski

Odnośnik do komentarza

Wiadomości:

- Legia U21 2:1 Zagłębie Lubin U21
- Legia U18 0:1 Znicz Pruszków U18

 

Podsumowanie okresu przygotowawczego: Nic dodać, nic ująć. Wygraliśmy 3 sparingi, jednak nie oszukujmy się. Byli to gorsi rywale od nas. Co do samych transferów to nie jestem zadowolony, gdyż mamy problem z ciągnięciem większych gwiazd do klubu. Prawie zakontraktowałem Milanovicia oraz Mladena Petricia, jednak obaj wybrali grę dla innych klubów. Pierwszy z nich wybrał Hannover, natomiast Petrić woli grać dla West Ham. Mimo to ściągnąłem do klubu trzech zawodników, których za chwilę zobaczycie.

 

Sparingi:

Wołyń [uKR] 0:3 Legia [POL]

Pogoń Siedlce [POL] 2:4 Legia [POL]

Znicz Pruszków [POL] 1:4 Legia [POL]

 

Transfery:

<-- Vladimi Dwalishvili (APOEL Nikozja) za 1 mln €

<-- Dusan Kuciak (En Avant de Guingamp) za 1 mln €

<-- Wojciech Skaba (Korona Kielce) za 100 tyś €

 

--> Wylan Cyprien (Free) - Transfer, który był zatwierdzony jeszcze podczas zeszłego sezonu. Kiedy zobaczyłem tego młodego Francuza, nawet się nie zastanawiałem nad składaniem oferty. Wylan ma tylko 18 lat, a jego atrybuty są świetne, przynajmniej fizyczne.

--> Mateusz Możdżeń (eks- Lech Poznań) za 2,2 mln € - Dziwi mnie fakt, iż Lech chciał się pozbyć tak dobrego zawodnika. Wydaje mi się, że Mateusz wniesie na prawdę dużo do zespołu i wyjdzie to wszystkim na duży plus.

--> Grzegorz Sandomierski (eks- KAA Gent) za 100 tyś € - Nie szukałem żadnego bramkarza, jednak widząc, że Grzegorz jest wystawiony za 100k nie mogłem w to uwierzyć. Jeszcze całkiem nie dawno przechodził do Belgii za 1,6 mln €! Na pewno powalczy o miejsce w składzie.

 

(17.07.2013) Kadriog - UEFA Champions League (II Runda Kwalifikacyjna [1/2])

 

Skład: Wandzel - Wawrzyniak, Ponce, Astiz, Rzeźniczak - Vrdoljak - Furman, Radović (Pinto 45') - Żyro (Mizgała 70'), Możdżeń - Efir (Saganowski 74')

Ławka Rezerwowych: Antolović, Baffo, Jodłowiec, Pinto, Broź, Mizgała, Saganowski

Nieobecni: Grzegorz Sandomierski (Nie zarejestrowany), Konrad Budek (Nie zarejestrowany), Jakub Kosecki (Zawieszony), Wylan Cyprien (Reprezentacja), Bartosz Bereszyński (Kontuzja), Patryk Mikita (Kontuzja)

 

Cóż. Do Tallina przyjechaliśmy jako faworyt i w naszych głowach było tylko zwycięstwo. Na boisku miażdżyliśmy przeciwników i wygrywamy tylko 3:0. Myślę, że możemy być już pewni awansu do następnej rundy.

 

Levadia Tallin [EST] 0:3 Legia Warszawa [POL]

0:1 - Miroslav Radović (16')

0:2 - Michał Efir (46')

0:3 - Marek Saganowski (86')

 

Frekwencja: 4,185

MOTM: Ivica Vrdoljak (8,6)

Odnośnik do komentarza

Wiadomości:

- Bartosz Żurek wypożyczony do GKS Bełchatów.

- Podsumowanie występów międzynarodowych: Wylan Cyprien (8,4)

- W III Rundzie kwalifikacyjnej LM zagramy z zwycięzcą pojedynku: Żylina/Neftci

 

(20.07.2013) Dialog Arena - T- Mobile Ekstraklasa [1/37]

 

Skład: Sandomierski - Wawrzyniak, Ponce, Astiz, Broź - Łukasik - Furman (Pinto 59'), Radović - Żyro (Jagiełło 70'), Możdżeń - Saganowski (Ojamaa 76')

Ławka Rezerwowych: Wandzel, Baffo, Jodłowiec, Pinto, Ojamaa, Jagiełło, Kucharczyk

Nieobecni: Ivica Vrdoljak (Zawieszony), Jakub Rzeźniczak (Zawieszony), Jakub Kosecki (Zawieszony), Michał Efir (Kontuzja), Bartosz Bereszyński (Kontuzja), Patryk Mikita (Kontuzja)

 

Pierwszy mecz w nowym sezonie będzie dla nas bardzo ważny, bowiem musimy dobrze wejść w sezon. Spotkanie było dość zacięte, jednak to my graliśmy lepiej i wygrywamy.

 

Zagłębie Lubin [x] 1:2 Legia Warszawa [x]

0:1 - Łukasz Broź (kar. 52')

0:2 - Marek Saganowski (66')

1:2 - Darvydas Sernas (90')

 

Frekwencja: 7,684

MOTM: Marek Saganowski (7,9)

_____________________________________________________________________________________________

Wiadomości:

- Do naszego klubu dołączył nowy zawodnik. Jest nim 23- letni napastnik z Czech - Tomas Necid pozyskany za 1,4 mln € z rosyjskiego CSKA Moskwa. Jak widzimy Tomas nie grzeszy fizycznie, a psychicznie jest jeszcze lepszy. Ma problemy z techniką, jednak uważam, że pod moimi skrzydłami odpowiednio się rozwinie i będzie stanowić główną siłę mojego ataku.

- Legia U21 1:1 Ruch U21

- Legia U18 1:0 Stal Stalowa Wola U18

- Podsumowanie występów międzynarodowych: Wylan Cyprien (6,7)

- Legia U21 2:0 Cracovia U21

 

(24.07.2013) Pepsi Arena - UEFA Champions League (II Runda kwalifikacyjna [2/2])

 

Skład: Antolović - Wawrzyniak, Ponce (Jodłowiec 18'), Astiz, Broź - Pinto - Furman, Radović - Żyro (Ojamaa 61'), Możdżeń - Saganowski

Ławka Rezerwowych: Wandzel, Baffo, Jodłowiec, Pinto, Ojamaa, Jagiełło, Kucharczyk

Nieobecni: Michał Efir (Kontuzja), Bartosz Bereszyński (Kontuzja), Patryk Mikita (Kontuzja)

 

Legia Warszawa [POL] 6:0 Levadia Tallin [EST]

1:0 - Tomasz Jodłowiec (34')

2:0 - Mateusz Możdżeń (44')

3:0 - Miroslav Radović (47')

4:0 - Marek Saganowski (54')

5:0 - Tomasz Jodłowiec (77')

6:0 - Dominik Furman (82')

 

Frekwencja: 22,730

MOTM: Tomasz Jodłowiec (9,4)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...