Skocz do zawartości

W sercu tylko Legia...


Buzkaful

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomości z całego tygodnia:

- Do reprezentacji swojego kraju został powołany Waldo Ponce (Chile)

 

(10.11.2012) Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy - T- Mobile Ekstraklasa [15/37]

 

Skład: Kuciak - Brzyski, Ponce, Astiz, Broź - Budak, Pinto - Kosecki (Dvalishvili), Radović, Kucharczyk - Saganowski

Ławka Rezerwowych: Wandzel, Wawrzyniak, Jodłowiec, Rzeźniczak, Furman, Dvalishvili, Ojamaa

Nieobecni: Ivica Vrdoljak (Kontuzja)

 

Byliśmy przygnębienie porażką w Leverkusen. Na prawdę graliśmy ładną piłkę i zasługiwaliśmy na co najmniej jeden punkt. Niestety nie udało się i nadchodzący mecz z Anderlechtem będzie mieczem o być czy nie być, jednak przed nim czeka nas trudny sprawdzian z drużyną Zawiszy. Graliśmy słabo i koszmarnie co wykorzystywali gospodarze. Pierwsza bramka wpadła w 32 minucie, a strzelcem został Kuklis i przegrywamy. Musieliśmy gonić wynik i na szczęście udało nam się zremisować tuż przed przerwą za sprawą Ponce, który władował piłkę z rzutu rożnego. Powiedziałem chłopakom, że nie możemy tego meczu przegrać. W drugiej połowie nie poprawiliśmy naszego stylu gry i niestety po słabej grze remisujemy.

 

Zawisza Bydgoszcz [14] 1:1 Legia Warszawa [1]

1:0 - Piotr Kuklis (32')

1:1 - Waldo Ponce (45' + 2')

 

Frekwencja: 4,742

MOTM: Piotr Kuklis (8,1)

__________________________________________________________________________________________________________

 

Wiadomości z całego tygodnia:

- Podczas meczu Zawisza - Legia na trybunach można było zauważyć pana Ivana Galada. Selekcjoner Słowacji przyglądał się Dusanowi Kuciakowi.

- Legia U21 0:1 Dolcan U21

- Polska U21 4:2 Iran U21

- Gruzja U19 3:2 Gruzja U19

- Polska 1:4 Dania

- Podsumowanie występów międzynarodowych: Łukasik (7,0) – Furman (6,8) – Tomasiewicz (6,6) – Wawrzyniak (6,4) – Jodłowiec (7,0) – Helio Pinto (6,3) – Waldo Ponce (7,2) – Astiz (5,9) – Kuciak (6,9) – Junior (5,9) – Suler (6,9) – Ojamaa (7,0)

 

(17.11.2012) Pepsi Arena – T- Mobile Ekstraklasa [16/37]

 

Skład: Wandzel - Wawrzyniak, Ponce, Jodłowiec, Rzeźniczak - Budak, Łukasik (Furman 74’)– Radović (Ojamaa 4’), Pinto, Kucharczyk – Dvalishvili (Saganowski 89’)

Ławka Rezerwowych: Kuciak, Broź, Furman, Saganowski, Astiz, Ojamaa, Brzyski.

Nieobecni: Ivica Vrdoljak (Kontuzja), Jakub Kosecki (Kontuzja)

 

Mecz nie rozpoczął się dla nas najlepiej. Już w 4 minucie z powodu kontuzji, boisko musiał opuścić Radović. W jego miejsce wprowadziłem Ojamę. Piłka nie kleiła się nam do nóg i do przerwy bezbramkowo remisowaliśmy. W czasie przerwy powiedziałem chłopakom to i owo, aby pomóc im w zdobyciu bramki. Niestety na nic się to nie zdało i remisujemy i znów zdobywamy tylko 1 punkt. Będzie ciężko z Anderlechtem…

 

Legia Warszawa [2] 0:0 Zagłębie Lubin [6]

 

Frekwencja: 17,232

MOTM: Lubomir Guldon (8,2)

Odnośnik do komentarza

Wiadomości z całego tygodnia:

- Legia U18 0:1 Pogoń Siedlce U18

- Kontuzja Radovicia okazała się zbyt poważna i Serb wypadnie nam z gry na 2-3 miesiące.

- Legia U21 0:6 Piast U21

- Vrdoljak wznawia treningi z pełnym obciążeniem.

 

(21.11.2012) Pepsi Arena - UEFA Champions League (Faza Grupowa [5/6])

 

Skład: Kuciak - Wawrzyniak (Brzyski 45'), Ponce (Junior 87'), Jodłowiec, Rzeźniczak - Łukasik, Furman - Ojamaa, Pinto (Dvalishvili 72'), Kucharczyk - Saganowski

Ławka Rezerwowych: Wandzel, Broź, Astiz, Vrdoljak, Junior, Dvalishvili, Brzyski

Nieobecni: Miroslav Radović (Kontuzja), Jakub Kosecki (Kontuzja)

 

I zbliżamy się wielkimi krokami do przedostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Tym razem, na własnym stadionie podejmujemy mistrza Belgii - Anderlecht, który ma tyle samo punktów co my. Przypomnijmy także, że pierwszy mecz tych zespołów zakończył się wynikiem 1:0 dla piłkarzy z Brukseli. Dzisiaj musimy zdobyć 3 punkty, jeśli chcemy się liczyć w walce o awans, bądź Ligę Europy. Chciałem, aby mój zespół rozpoczął agresywnie oraz skutecznie, żeby sobie wypracować z początku przewagę. Udało nam się! Już w drugiej minucie wyszliśmy na prowadzenie po strzale Pinto, a po 6 minutach było już 2:0!!!!!! W tym przypadku, po dośrodkowaniu Ojamy, piłkę do własnej siatki skierował Nuytinck. Kamień spadł mi z serca. Teraz mogliśmy grać spokojnie i dokładnie. Niestety tak nie było, gdyż moi obrońcy strasznie się nudzili i urządzili sobie drzemkę, którą wykorzystał Gillet i prowadzimy już tylko jedną bramką. W przerwie zmieniłem zmęczonego Wawrzyniaka. W drugiej części, spotkanie było bardzo zacięte i emocjonujące. Mieliśmy wiele sytuacji tak samo jak Anderlecht. W 72 minucie z powodu kontuzji, boisko musiał opuścić Pinto. Dopiero co wrócił, odzyskał formę i znów doznał urazu. Mam nadzieję, że to nic poważnego, bo to samo przytrafiło się Radoviciowi. Do końca już żadna z drużyn nie zdobyła bramki i wygrywamy!!! Teraz już praktycznie możemy być pewni awansu do Ligi Europy!

 

Legia Warszawa [4] : Anderlecht Bruksela [3]

1:0 - Helio Pinto (2')

2:0 - Bram Nuytinck (sam. 6')

2:1 - Guillaume Gillet (20')

 

Frekwencja: 25,230

MOTM: Tomasz Jodłowiec (8,5)

Odnośnik do komentarza

Wiadomości z całego tygodnia:

- Na szczęście kontuzja, jaką doznał Helio Pinto nie okazała się zbyt poważna i Cypryjczyk może trenować wraz z resztą drużyny.

- Kosecki wznawia treningi z pełnym obciążeniem.

- Dnia 23.11.2012 Michał Kucharczyk podpisał nowy kontrakt. Zawodnik będzie związany z Legią do 2017 roku.

 

(24.11.2012) Stadion przy ulicy Okrzei w Gliwicach - T- Mobile Ekstraklasa [17/37]

 

Skład: Wandzel - Brzyski, Ponce, Astiz, Broź - Vrdoljak, Budek - Ojamaa, Furman (Saganowski 66'), Kucharczyk - Dvalishvili

Ławka Rezerwowych: Kuciak, Rzeźniczak, Junior, Saganowski, Jodłowiec, Pinto, Wawrzyniak

Nieobecni: Miroslav Radović (Kontuzja)

 

Mimo lekkiej przewagi, nie potrafiliśmy zdobyć bramki i do przerwy remisowaliśmy. Nie mogliśmy znowu pozwolić sobie na 1 punkt. Musimy to wygrać! Na szczęście udało nam się zdobyć bramkę w 60 minucie. Po ładnej akcji i dośrodkowaniu przez Kucharczyka, piłkę do bramki skierował Dvalishvili i mecz zakończył się przy stanie 0:1.

 

Piast Gliwice [8] 0:1 Legia Warszawa [2]

0:1 - Vladimir Dvalishvili (60')

 

Frekwencja: 6,291

MOTM: Inaki Astiz (8,2)

_______________________________________________________________________________________________________________________

 

Wiadomości z całego tygodnia:

- Legia U21 3:1 Zawisza U21

- Legia U18 3:3 Warmia U18

- Piłkarzem miesiąca został: Takafumi Akahoshi (Pogoń)

- Menadżerem miesiąca został: Mariusz Rumak (Lech)

 

(01.12.2012) Stadion przy ulicy Józefa Kałuży w Krakowie - T- Mobile Ekstraklasa [18/37]

 

Skład: Wandzel - Brzyski (Wawrzyniak 45'), Junior, Astiz, Broź - Vrdoljak, Łukasik - Ojamaa, Furman (Pinto 60'), Kucharczyk - Saganowski

Ławka Rezerwowych: Pinto, Rzeźniczak, Ponce, Dvalishvili, Jodłowiec, Kosecki, Wawrzyniak

Nieobecni: Miroslav Radović (Kontuzja)

 

Grudzień inaugurowaliśmy meczem z Cracovią, która zajmuje 14 miejsca. Chcieliśmy dobrze wejść w mecz, kontrolując grę od pierwszej minuty. Wyszło nam to świetnie i po 7 minutach prowadziliśmy 1:0, a 3 minuty później już 2:0. Niestety Krakowianie wzięli się do roboty i po strzale z rzutu wolnego, Straus zdobywa gola kontaktowego. Mimo to kontrolowaliśmy grę i do przerwy prowadziliśmy. Po przerwie udało nam się podwyższyć prowadzenie, gdyż rzut karny wykorzystał Broź.

 

Cracovia Kraków [14] 1:3 Legia Warszawa [2]

0:1 - Michał Kucharczyk (7')

0:2 - Henrik Ojamaa (10')

1:2 - Rok Straus (12')

1:3 - Łukasz Broź (kar. 60')

 

Frekwencja: 10,411

MOTM: Henrik Ojamaa (8,0)

Odnośnik do komentarza

@buli1992 - Sorki :P Staram się niczego nie zjadać, jednak często mi się przytrafia, a co najgorsze, że nie mogę własnych błędów potem wyłapać :) A co do meczu z piastem to tak, cofnąłem Dvalishvilego na OPŚ, bo Sagan tam się nie nadaje. Jednak, kiedy ten duet gra razem to słabo to wychodzi. Niestety.

_____________________________________________________________________________________________________________________________

 

Wiadomości z całego tygodnia:

- W jedenastce kolejki znaleźli się: Aleksander Wandzel oraz Henrik Ojamaa

- Pierwszym trenerem w polskiej ekstraklasie, który stracił pracę jest: Franciszek Smuda (eks - Wisła)

 

(05.12.2012) Camp Nou - UEFA Champions League (Faza Grupowa [6/6])

 

Skład: Kuciak - Wawrzyniak, Jodłowiec, Ponce, Rzeźniczak - Vrdoljak, Furman (Łukasik 50') - Kosecki, Pinto, Kucharczyk (Ojamaa 78') - Saganowski (Dvalishvili 90')

Ławka Rezerwowych: Wandzel, Brzyski, Astiz, Broź, Łukasik, Ojamaa, Dvalishvili

Nieobecni: Miroslav Radović (Kontuzja)

 

I nadszedł czas, na ostatnią już kolejkę fazy grupowej LM. Wszystko już było wiadome, gdyż Barcelona oraz Bayer zapewniły sobie awans w przedostatnich meczach. Walka o 3 miejsce raczej też już była rozstrzygnięta. Nie sądzę, aby Anderlecht zdołał wygrać z Beyerem. Na zakończenie graliśmy na pięknym stadionie jakim jest Camp Nou (No, może od wewnątrz, bo z zewnątrz nie powala :D). Była to świetna okazja, aby zaprezentować polski futbol. Przypomnijmy, że w Warszawie to my wygraliśmy 1:0. Gdyby dzisiaj stała się sensacja, byłbym wniebowzięty. Co do samego meczu, Katalończycy od samego początku nas atakowali, jednak bezskutecznie. Udało im się to dopiero w 28 minucie, gdzie Iniesta pokazał instynkt strzelecki, ładując nam piękną bramkę. Staraliśmy się odrobić straty, lecz na próżno. W takim razie ważne było, aby Anderlecht nie wygrał, bo inaczej zajmiemy 4 miejsce. W drugiej połowie się nic nie zmieniło, natomiast Belgowie remisują bezbramkowo z Bayerem i będziemy grać w 1/16 finału Ligi Europy!

 

FC Barcelona [1] 1:0 Legia Warszawa [3]

1:0 - Andres Iniesta (28')

 

Frekwencja: 87,873

MOTM: Jakub Wawrzyniak (8,2)

_____________________________________________________________________________________________________________________________

 

Wiadomości z całego tygodnia:

- Marek Saganowski doznał kontuzji (Zapalenie Ścięgna Kolanowego). Zawodnik nie będzie zdolny do gry od 5 do 6 miesięcy ;(

 

(08.12.2012) Pepsi Arena - T- Mobile Ekstraklasa [19/37]

 

Skład: Wandzel - Brzyski, Ponce, Junior, Broź - Budak, Furman - Kosecki, Pinto, Kucharczyk (Ojamaa 74') - Dvalishvili

Ławka Rezerwowych: Kuciak, Ojamaa, Rzeźniczak, Astiz, Jodłowiec, Łukasik, Wawrzyniak

Nieobecni: Miroslav Radović (Kontuzja), Marek Saganowski (Kontuzja)

 

 

Jest już to przedostatni mecz przed przerwą zimową, więc chcemy zakończyć rundę jesienną w dobrym stylu. Do Warszawy przyjechał Górnik, który zajmuje 8 miejsce. Mimo, iż kontrolowaliśmy tempo tego spotkania, to nie mogliśmy zdobyć bramki i do przerwy mamy bezbramkowy remis. W drugiej połówce wyciągnęliśmy wnioski z pierwszej części i w 63 minucie Dvalishvili zdobywa gola na 1:0. Nieco później, bo w 82 udało nam się podwyższyć prowadzenie i zdobyć 3 punkty!

 

Legia Warszawa [2] 2:0 Górnik Zabrze [8]

1:0 - Vladimir Dvalishvili (63')

2:0 - Łukasz Broź (82')

 

Frekwencja: 17,270

MOTM: Helio Pinto (8,5)

Odnośnik do komentarza

@super_cwikla - Racja i niestety mam problem. Dvalishvili nie gra tego, czego bym chciał i zastanawiam się nad zakończeniem wypożyczenia dla Efira, który jest w Śląsku i strzelił tam do tej pory 14 bramek! (Prowadzi w klasyfikacji strzelców).

@buli1992 - Cieszę się, że mam jakichkolwiek czytelników :)

_____________________________________________________________________________________________________________

Wiadomości z całego tygodnia:

- Legia U18 2:1 Olimpia Zambrów U18

- Legia U21 1:2 Zagłębie Lubin U21

- Nowym trenerem Wisły Kraków został Pavel Hapal.

 

(15.12.2012) INEA Stadion - T- Mobile Ekstraklasa [20/37]

 

Skład: Kuciak - Wawrzyniak, Ponce, Astiz, Rzeźniczak - Vrdoljak, Furman (Łukasik 71') - Kosecki, Pinto, Kucharczyk - Dvalishvili (Ojamaa 71')

Ławka Rezerwowych: Wandzel, Broź, Junior, Jodłowiec, Ojamaa, Łukasik, Brzyski

Nieobecni: Mirsolav Radović (Kontuzja), Marek Saganowski (Kontuzja)

 

Nadszedł mecz na szczycie, gdzie grają ze sobą lider z wiceliderem. Do Poznania przyjechaliśmy w bojowych nastrojach. Przypomnijmy, że pierwszy mecz między tymi klubami zakończył się zwycięstwem 2:0 dla legionistów. Niestety wszystkie emocje prysły przed spotkaniem, gdyż spektakl rozczarował, przynajmniej w pierwszej połowie, w której się nic nie wydarzyło. Druga część była identyczna i znów remisujemy. W taki oto sposób zakańczamy rundę jesienną. Mamy drugie miejsce, ze stratą 3 punktów i nie widzę problemu, by tej ligi nie wygrać. Mimo wszystko ładnie poszło nam w pucharach i w przyszłym roku zagramy w lidze europy. (Btw, nawet nie zwracałem uwagi na to, jednak mamy w Ekstraklasie serie 15 meczów bez porażki)

 

Lech Poznań [1] 0:0 Legia Warszawa [2]

Frekwencja: 24,398

MOTM: Jakub Rzeźniczak (8,3)

 

Tabela: http://img545.imageshack.us/img545/5469/21w4.jpg

 

Małe sprostowanie. Podczas rundy, bodajże raz scrashowało mi grę. Oczywiście straciłem mecz, który wygrałem. Kiedy grałem drugi raz, zremisowałem, jednak w tej samej kolejce punkty stracił także Lech, więc wyszedłem na 0.

Odnośnik do komentarza
@Super_Cwikla - Efir o dziwo nie odnosił poważniejszych kontuzji, gdyż wystąpił w 19 z 20 meczy w lidze.

_____________________________________________________________________________________________


Podsumowanie Okresu Zimowego:

- (16.12.2012) Legia U18 2:1 Stal Stalowa Wola U18

- (16.12.2012) Legia U21 0:0 Wisła U21

- (18.12.2012) W jedenastce kolejki znalazł się: Jakub Rzeźniczak.

- (21.12.2012) Losowanie Ligi Europy: W pierwszej rundzie warszawska Legia zagra z Galatasaray Stambuł [TUR]. W razie awansu, przeciwnikiem legionistów będzie zwycięzca dwumeczu Tottenham/ Lazio.

- (30.12.2012) Legia U18 1:0 Motor U18

- (01.01.2013) Legia ogłosiła podpisanie umowy z nowym głównym sponsorem strojów drużyny. Wartość kontraktu szacowana jest na około 575 tyś € rocznie.

- (01.01.2013) Złota Piłka: Messi zdobywa nagrodę.

- (01.01.2013) Piłkarz Roku: Messi zdobywa nagrodę.

- (01.01.2013) Europejski Złoty Chłopiec: Hazard zdobywa nagrodę.

- (01.01.2013) Polski piłkarz roku: Lewandowski zdobywa nagrodę.

- (01.01.2013) Piłkarz grudnia T- Mobile Ekstraklasy został Dawid Nowak (Cracovia)

- (01.01.2013) Menadżerem grudnia T- Mobile Ekstraklasa został Pacheta (Korona)

- (01.01.2013) Piłkarzem roku T- Mobile Ekstraklasy został Sebastian Mila (Śląsk), natomiast obcokrajowcem roku został Robert Jeż (Zagłębie Lubin)

- (05.01.2013) Legia U21 2:1 Górnik Zabrze U21

- (06.01.2013) Legia U18 4:6 Korona Kielce U18

- (19.01.2013) Legia U21 0:1 Widzew U21

- (20.01.2013) Legia U18 2:5 Radomiak U18

- (24.01.2013) Inaki Astiz doznał kontuzji. Zawodnik Legii będzia pauzować przez 4 tygodnie.

- (26.01.2013) Legia U21 0:3 Cracovia U21

- (27.01.2013) Legia U18 3:3 Wisła Puławy U18

- (29.01.2013) Piłkarze powołani do reprezentacji: Helio Pinto, Dossa Junior (Cypr) - Henrik Ojamaa (Estonia) - Jakub Wawrzyniak, Tomasz Jodłowiec (Polska) - Dusan Kuciak (Słowacja) - Marko Suler (Słowenia) - Waldo Ponce (Chile)


TRANSFERY:


--> Joseph Baffo (eks - Helisngborg) - Kupiony za pół miliona euro Szwed, będzie na pewno świetnym transferem. Chłopak gra na środku obrony, a jego atrybuty na pewno pozwolą mu się szybko rozwinąć. Pomimo 20 lat, uważam, że poradzi sobie na dobrym ligowym poziomie.


--> Michał Efir - Cofnąłem wypożyczenie ze Śląska Wrocław, gdyż potrzebuje napastnika w miejsce Sagana. Michał strzelił do tej pory 15 bramek i na prawdę prezentuje dobrą formę.


Odnośnik do komentarza

@lew 77 - Hahaha... Nie wiedziałem o co ci chodzi na początku, jednak po wyłączeniu AD Blocka zrozumiałem. To w takim razie będę wrzucać na inny hosting, jakby komuś to przeszkadzało :) (http://i.imgur.com/6h4uhtN.jpg)

_______________________________________________________________________________________________________________________________

 

Wiadomości z całego tygodnia:

- Polska U21 0:0 Włochy U21

- Polska U19 1:0 Australia U19

- Podsumowanie występów międzynarodowych: Baffo (6,7) - Furman (7,0) - Wandzel (6,9) - Wawrzyniak (7,2) - Jodłowiec (7,0) - Pinto (7,1) - Kuciak (7,0) - Junior (7,0) - Ojamaa (6,2) - Ponce (7,8)

- Legia U21 1:1 Podbeskidzie U21

 

TRANSFERY:

<-- Dossa Junior (Valerenga) - Stwierdziłem, że oprócz Sulera, który jest na wypożyczeniu, z klubem musi pożegnać się jeszcze jeden środkowy obrońca, gdyż po przyjściu Baffo, zrobiło się tam zbyt tłoczno. Wybór padł na Juniora. Cypryjczyk odszedł od nas za 400 tyś € do norweskiej Valerengi grając w Legii tylko pół sezonu.

 

(13.02.2013) Ali Sami Yen Spor Kompleksi Turk Telekom Arena - Liga Europy (1/16 finału [1/2])

 

Skład: Kuciak - Wawrzyniak, Ponce, Jodłowiec, Rzeźniczak (Broź 45') - Vrdoljak (Budek 66'), Łukasik - Kosecki, Pinto, Kucharczyk (Radović 51') - Efir

Ławka Rezerwowych: Wandzel, Broź, Budek, Radović, Ojamaa, Dvalishvili, Brzyski

Nieobecni: Inaki Astiz (Kontuzja), Marek Saganowski (Kontuzja), Dominik Furman (Zawieszony)

 

I wznawiamy rozgrywki po przerwie zimowej. Zawodnicy na pewno wypoczęli i wierzę, że są przygotowani na drugą połowę sezonu. W ramach 1/16 finału Ligi Europy, mierzymy się z tureckim Galatasaray Stambuł, w którym grają takie gwiazdy jak Burak Yilmaz czy Felipe Melo. Ja natomiast dałem szansę Efirowi, który w Śląsku miażdżył wszystkich. Turki od początku zmusili nas do defensywy, jednak liczyłem na jakieś dobre kontry wojskowych. Bardzo dobrze spisywał się Kuciak, jednak skapitulował dopiero w 43 minucie, gdzie za 3 dobitką udało się zdobyć bramkę. Musimy gonić. Wierzyłem, że stać nas na chociaż jednego gola, który da nadzieje w rewanżu. Niestety tak się nie stało, a rywale podwyższają wynik na 2:0...Mimo dobrej gry przegrywamy, jednak mam nadzieję, że jeszcze powalczymy w Warszawie.

 

Galatasaray Stambuł [TUR] 2:0 Legia Warszawa [POL]

1:0 - Johan Elmander (43')

2:0 - Erman Kilic (77')

 

Frekwencja: 49,774

MOTM: Dusan Kuciak (9,3)

 

Odnośnik do komentarza

Wiadomości z całego tygodnia:

- Astiz wznawia treningi z pełnym obciążeniem.

 

(16.02.2013) Pepsi Arena - T- Mobile Ekstraklasa [21/37]

 

Skład: Wandzel - Brzyski, Ponce, Baffo, Broź - Budek, Furman - Radović (Kosecki 45'), Pinto, Ojamaa (Kucharczyk 70') - Dvalishvili (Efir 45')

Ławka Rezerwowych: Kuciak, Wawrzyniak, Astiz, Vrdoljak, Kosecki, Kucharczyk, Efir

Nieobecni: Marek Saganowski (Kontuzja), Jakub Rzeźniczak (Zawieszony)

 

W połowie lutego wracamy do rozgrywek ligowych. W 21 kolejce podejmujemy na własnym stadionie Podbeskidzie, które okupuje strefę spadkową. Miałem także nadzieję, że przedłużymy naszą passę 15 meczy bez porażki w Ekstraklasie. Mecz stał na bardzo dobrym poziomie i to goście jako pierwsi objęli prowadzenie. Piłkę do bramki skierował Aleksander Jagiełło, który przebywa na wypożyczeniu z naszego klubu. Goniliśmy wynik, jednak bez skutków. Jak niecelnie, to w poprzeczkę i tak w kółko. W drugiej połowie dział się to samo. Kosecki nie trafia na pustą bramkę....Nasze błędy natomiast wykorzystało Podbeskidzie i podwyższa prowadzenie. Zlekceważyliśmy rywala i niestety przegrywamy. Na nasze szczęście Lech także przegrał swoje spotkanie i dalej tracimy do poznaniaków 3 punkty.

 

Legia Warszawa [2] 0:2 Podbeskidzie Bielsko - Biała [15]

0:1 - Aleksander Jagiełło (11')

0:2 - Damian Nowak (79')

 

Frekwencja: 17,083

MOTM: Damian Nowak (8,5)

________________________________________________________________________________________________________________

 

Wiadomości z całego tygodnia:

- Legia U18 1:3 Górnik Łęczna U18

- PZPN zignorował krytyczne wypowiedzi Zenona Trajkoty na temat nieodgwizdanego rzutu karnego podczas meczu Legia - Podbeskidzie.

- Legia U21 1:2 Śląsk U21

 

(20.02.2013) Pepsi Arena - 1/16 finału Ligi Europy [2/2]

 

Skład: Kuciak - Wawrzyniak, Ponce, Jodłowiec, Rzeźniczak - Łukasik (Budek 45'), Furman - Kosecki, Radović, Ojamaa (Kucharczyk 56') - Efir (Dvalishvili 71')

Ławka Rezerwowych: Wandzel, Brzyski, Astiz, Broź, Budek, Pinto, Kucharczyk, Dvalishvili

Nieobecni: Ivica Vrdoljak (Zawieszony), Marek Saganowski (Kontuzja)

 

I po raz kolejny spotykamy się w europejskich pucharach. Mam nadzieję, że nie ostatni. Był to bardzo ważny mecz dla Legii, gdyż musimy odrobić dwubramkową stratę. Jednak kiedy przeciwnik w składzie ma takich piłkarzy jak Drogba czy Snejider to ciężko o dobry wynik. Spotkanie już od samego początku było strasznie emocjonujące. Drużyny wymieniały się ciosami, jednak to Galatasaray objęło prowadzenie. Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Snejider. Chwile później udało nam się odrobić straty i za sprawą Jodłowca mamy 1:1! Następnie przejęliśmy inicjatywę, a po faulu na Koseckim, sędzia dyktuje jedenastkę. Do piłki podchodzi Furmaaaan i GOOOL! 2:1! Zaraz po przerwie ewidentnie zaspaliśmy co wykorzystał Snejider i holender zdobywa drugiego gola w tym spotkaniu. W takim razie, nie mamy już szans na awans, aczkolwiek na pewno się nie poddajemy. 70 minuta, rzut rożny dla turków....dośrodkowanie...i bramka! 2:3 dla Galatasaray. Niestety!.......................Dobiega 78 minuta meczu.... Kosecki...podanie do Pinto...Ten wchodzi w pole karne.....GOOOL! 3:3! Mamy remis! Cóż, w bardzo dobrym stylu pożegnaliśmy się z Europejskimi pucharami, ale na pewno wrócimy za rok z lepszymi skutkami!

 

Legia Warszawa [POL] 3:3 Galatasaray Stambuł [TUR]

1:0 - Wesley Snejider (20')

1:1 - Tomasz Jodłowiec (22')

2:1 - Dominik Furman (45' + 1')

2:2 - Wesley Snejider (47')

2:3 - Albert Riera (70')

3:3 - Helio Pinto (78')

 

Frekwencja: 25,096

MOTM: Wesley Snejider (8,8)

Odnośnik do komentarza

Sprostowanie. W meczu z Galatasaray na OPŚ grał Pinto, a nie Radović...

________________________________________________________________

 

(23.02.2013) Pepsi Arena - T- Mobile Ekstraklasa [22/37]

 

Skład: Kuciak - Wawrzyniak, Baffo, Astiz, Rzeźniczak - Łukasik, Furman - Kosecki, Pinto (Radović 77'), Ojamaa (Kucharczyk 63') - Efir (Dvalishvili 77')
Ławka Rezerwowych: Kuciak, Broź, Ponce, Radović, Kucharczyk, Dvalishvili, Brzyski
Nieobecni: Marek Saganowski (Kontuzja)
Po przegranym dwumeczu w lidze europy, mogliśmy się w spokoju skupić na rozgrywkach krajowych. Po ostatniej przegranej z Podbeskidziem, morale nie są zbyt wysokie i musimy jak najszybciej to poprawić. Niestety spotkanie rozczarowało. Graliśmy fatalnie, a rywale wyszli na prowadzenie po rzucie karnym. Tym samym Lech odjechał nas już na 4 punkty, a w lidze wyprzedziła Korona...
Legia Warszawa [2] 0:1 Widzew Łódź [12]
0:1 - Levon Hayrepetyan
Frekwencja: 20,014
MOTM: Ivica Vrdoljak (7,7)
________________________________________________________________
Wiadomości z całego tygodnia:
- PZPN zignorował krytyczne wypowiedzi Zenona Trajkoty na temat nieodgwizdanego rzutu karnego podczas meczu Legia - Widzew.
- Piłkarzem miesiąca Luty został: Piotr Stawarczyk (Ruch Chorczów)
- Menadżerem miesiąca został: Stanislav Levy (Śląsk Wrocław)
(29.02.2013) Stadion Miejski we Wrocławiu - T- Mobile Ekstraklasa [23/37]
Skład: Kuciak - Wawrzyniak, Baffo, Jodłowiec, Broź - Budek, Furman - Kosecki (Ojamaa 52'), Pinto , Kucharczyk - Efir (Dvalishvili 72')
Ławka Rezerwowych: Kuciak, Ponce, Ojamaa, Rzeźniczak, Dvalishvili, Brzyski, Astiz
Nieobecni: Marek Saganowski (Kontuzja)

 

Czas zrewanżować się Śląskowi za dwie dotychczasowe porażki w Superpucharze oraz w Ekstraklasie. Graliśmy fatalnie i nie miałem pojęcia dlaczego tak słabo weszliśmy w rundę wiosenną. Do przerwy bezbramkowo remisowaliśmy, a w drugiej połowie po golu Kaźmierczaka przegrywamy i strata do Lecha wzrasta do 7 punktów....Ojjj, będą zmiany. Na pewno!

 

Śląsk Wrocław [4] 1:0 Legia Warszawa [3]

1:0 - Przemysław Kaźmierczak (52')

 

Frekwencja: 16,371

MOTM: Przemysław Kaźmierczak (8,5)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...