Skocz do zawartości

W sercu tylko Legia...


Buzkaful

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Długo zastanawiałem się nad tą karierą, lecz po porażce Legii w eliminacjach LM :( stwierdziłem, że spróbuję swoich sił w Warszawskiej drużynie. Nie będę pisać fabuły, gdyż w mojej poprzedniej karierze średnio mi to raczej szło. Tym razem skupię się na grze i nie zaprzestanę po kilkunastu postach…

FM 2013 13.3.3
Baza danych: Duża
Ligi: Wszystkie
Dodatki: Najnowsze uaktualnienia składów.

 

LEGIA WARSZAWA

 

Legia-Warsaw.png

 

Data Założenia: 1916

Przydomek: Wojskowi, Legioniści

Reputacja: Krajowa

Status Finansowy: W porządku

Stadion: Pepsi Arena (31k widzów)

Prezes: Bogusław Leśnodorski

Trener: Zenon Trajkota

Rozgrywki: UEFA Champions League

 

Po spotkaniu z prezesem Leśnodorskim na transfery dostałem TYLKO 45tyś € (No dobra z suwakiem troszkę będzie)… Przy okazji zarząd poprosił mnie, aby zespół w końcu zaczął grać piłką, a także abym szkolił piłkarzy z wykorzystaniem klubowego pionu juniorskiego. Następnie spotkałem się z asystentem i omówiłem kilka ważniejszych spraw dotyczących warszawskiej legii.

INFORMACJE TRANSFEROWE:

 

 

 

--> Henrik OJamaa (EST, 21 lat) – Młody estończyk ze szkockiego Motherwell kupiony za bagatela 575tyś €. Transfer zatwierdzony jeszcze za kadencji Jana Urbana. Henrik dołączy do nas wraz z rozpoczęciem okienka transferowego, a więc 1 lipca.

--> Aleksander Wandzel (POL, 17 lat) – Myślę, że dobrze znany fanom Lecha Poznań, z którego przychodzi do nas na zasadzie wolnego transferu. Na pewno będzie jakimś zabezpieczeniem na przyszłość.

<-- Artur Jędrzejczyk (POL, 24 lata) – I właśnie dzięki niemu nie będę się musiał martwić o jakiekolwiek pieniądze na transfery. Artur został sprzedany do FK Krasnodar za 2,4mln€!

W klubie natomiast na wypożyczeniu przebywają: Raphael Augusto (Fluminense), Alan Fialho (Fluminense) oraz Peterson (Fluminense)

 

 

 

ZESPÓŁ:

 

BRAMKERZE:

 

- Wojciech Skaba (POL, 28 lat) – Wojtek już od 6 lat broni barw legii. Niestety zawsze był tylko rezerwowym i na pewno tak pozostanie.

- Dusan Kuciak (SVK, 27 lat) – Dusan jest pewnym punktem drużyny, przynajmniej na ten sezon. Może jego umiejętności nie są jakieś wybitne, lecz Słowak jest duszą tej drużyny.

- Marijan Antolović (CRO, 23 lata) – Odkąd tutaj jestem Marijan niczym mnie nie zaskoczył, a fakt, że do klubu przyjdzie Wandzel zmusza mnie do wystawienia Chorwata na sprzedaż.

 

PRAWI OBROŃCY:

 

- Jakub Rzeźniczak (POL, 25 lat) – Urodzony w Łodzi, 25- letni „Rzeźnik” już od wielu lat występuje na prawej obronie. Kuba może także grać na środku obrony. Myślę, że stoczy zaciętą walkę o swoją pozycję z Broziem.

- Łukasz Broź (POL, 26 lat) – Łukasz dołączył do legionistów w tym roku i jeszcze nie miał okazji zadebiutować. Zobaczymy, który z moich prawych obrońców z lepszej strony pokaże się w nadchodzących sparingach.

 

ŚRODKOWI OBROŃCY:

 

- Dickson Choto (ZMB, 31 lat) – Dickson jest maskotką stołecznej drużyny. Jest to jego dziesiąty sezon w Warszawie i niestety ostatni, gdyż postanowił zakończyć piłkarską karierę.

- Tomasz Jodłowiec (POL, 27 lat) – Tomek także jeszcze nie miał okazji zadebiutować w pierwszym zespole, gdyż trafił do nas niedawno z Śląska Wrocław. Jeśli pokaże mi, że zasługuje na grę, z pewnością dam mu szansę.

- Inaki Astiz (ESP, 28 lat) – Pewny punkt na środku obrony. Inaki jest jednym z najlepszych obrońców w naszej lidze.

- Marko Suler (SLO, 29 lat) – Marko jest zbliżony umiejętnościami do Tomka Jodłowca i Dossy Juniora i jeśli nie kupimy żadnego ŚO to będą ze sobą walczyć o tą pozycję.

- Alan Fialho (BRA, 19 lat) – Alan przebywa u nas na zasadzie wypożyczenia, lecz nie widzę dla niego miejsca w składzie.

- Dossa Junior (CYP, 25 lat) – Dossa różni się od reszty tylko tym, iż posiada dobre atrybuty fizyczne, lecz jego technika pozostawia dużo do życzenia.

- Mateusz Cichocki (POL, 20 lat) – Młody piłkarz Legii, jednak nie widzę w nim wystarczającego potencjału, dlatego poszukam dla niego wypożyczenia.

 

LEWI OBROŃCY:

 

- Jakub Wawrzyniak (POL, 28 lat) – Podstawowy lewy obrońca, jednak oczekuję, że Brzyski nie odda mu tej pozycji tak łatwo.

- Tomasz Brzyski (POL, 30 lat) – Tomek także jest nową twarzą i nie zdołał jeszcze zadebiutować, dlatego też stoi przed sporym zadaniem aby się dostać do podstawowej jedenastki.

 

DEFENSYWNI POMOCNICY:

 

- Ivica Vrdoljak (CRO, 28 lat) – Chorwat, kapitan wojskowych. Pewny punkt drużyny.

- Daniel Łukasik (POL, 21 lat) – Daniel jest mocnym i młodym piłkarze. Kariera na pewno stoi przed nim otworem i mam nadzieję, że nie zmarnuje swojego potencjału jakiego posiada.

 

ŚRODKOWI POMOCNICY:

 

- Helio Pinto (CYP, 28 lat) – Helio przyszedł do nas z APOELu i mam nadzieję, że pokaże swoje umiejętności na środku pomocy.

- Dominik Furman (POL, 19 lat) – Świetny piłkarz, który wyrasta na gwiazdę zespołu. Jest człowiekiem spokojnym i opanowanym, dlatego nie obawiam się o jego przyszłość.

- Michał Kopczyński (POL, 20 lat) – Michał nie jest jeszcze gotowy do występów na tym poziomie i zostanie dostępny do wypożyczenia.

 

PRAWO SKRZYDŁOWI:

 

- Norbert Misiak (POL, 17 lat) – Także młody i dobrze prosperujący piłkarz. Z pewnością dostanie szanse pokazania się.

- Przemysław Mizgala (POL, 19 lat) – Taki sam przypadek jak u wcześniej omawianego Norberta.

 

LEWO SKRZYDŁOWI:

 

- Jakub Kosecki (POL, 21 lat) – Jedna z gwiazd Legii, jeździec bez głowy. Pewny punkt naszej drużyny. Mam nadzieję, że Kuba będzie jeszcze lepszy niż kiedyś jego ojciec.

 

OFENSYWNI POMOCNICY:

 

- Miroslav Radović (SRB, 28 lat) – Miro jest jednym z najlepszych rozgrywających w Ekstraklasie i za Legię jest w stanie oddać wszystko.

- Raphael Augusto (BRA, 21 lat) – Brazylijczyk przebywa u nas na wypożyczeniu. Co najwyżej będzie tylko zmiennikiem w razie potrzeby.

- Patryk Mikita (POL, 18 lat) – Strasznie przypadł mi do gustu ten piłkarz. Niezły fizycznie, technicznie trochę się podszkoli i będzie dobrze. Na pewno dam mu szasnę się rozwinąć pod moimi skrzydłami.

 

NAPASTNICY:

 

- Marek Saganowski (POL, 33 lata) – Jak na swój wiek, Marek posiada świetne atrybuty. Niestety ma pecha. Jestem menadżerem, który w większości przypadków stawia na młodzież i trudno mi określić czy Sagan znajdzie się w moim kręgu zainteresowań.

- Vladimir Dwaliszwili (GRU, 26 lat) – Gruzin naprawdę prosperuje niezłymi umiejętnościami i jestem zadowolony, że zdecydował się przyjść do nas z tonącej łodzi, jaką była Polonia.

- Peterson (BRA, 19 lat) – Brazylijczyk przebywa u nas na wypożyczeniu i nie widzę dla niego miejsca w składzie.

- Michał Żyro (POL, 19 lat) – Michał, mimo młodego wieku jest świetnym piłkarzem i na pewno nie oddam go za byle pieniądze.

- Michał Kucharczyk (POL, 21 lat) – Drugi Michał, pomimo , że nominalnie jest napastnikiem to spróbuję zachęcić go do gry na skrzydle.

- Michał Efir (POL, 20 lat) –Trzeci Michał XD. Niezłe atrybuty, jednak mam strasznie szeroką kadrę i postaram się go wypożyczyć.

- Bartosz Bereszyński (POL, 19 lat) – I tu mam cholerny dylemat. FM stwierdził, iż jest napastnikiem. No tak, grał na tej pozycji. Jednak nie wiem, czy nie nauczyć go gry na prawej obronie. A wy? Jak sądzicie?

 

PODSUMOWANIE:

Jak widać mamy strasznie szeroką kadrę i na pewno z częścią z nich się pożegnamy, a część wypożyczmy aby zdobyli cenne doświadczenie i się ogrywali. Jeśli przeprowadzimy transfery to będą to wzmocnienia mające na celu awans do LM.

Apropo trenerów. Stwierdziłem, że nie dokonam żadnych zmian. Co najwyżej zatrudnię kilku scoutów.

Edytowane przez verlee
Nie pozycjonujemy tekstu.
Odnośnik do komentarza

@Vanlid - Trzeba awansować, tylko, że słabo z transferami w tym roku :/ Większość kasy poszło na Ojamę, a z transferu Jędrzejczyka dostaliśmy na prawdę niewiele...

__________________________________________________________________________________________________________________________________

I rozpoczęliśmy przygotowania do sezonu w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie udaliśmy się na obóz przygotowawczy. Będę chciał narzucić Legii mój styl gry i mam nadzieję, że to zaowocuje... W międzyczasie rozlosowano także pary II fazy kwalifikacyjnej Champions League, w której zmierzymy się z mistrzem Azerbejdżanu Neftci Baku (Pierwszy mecz na wyjeździe).

 

SPARINGI:

(21.06.2012) Legia Warszawa 2 vs 2 Legia Warszawa II

Pierwszy meczyk z rezerwami, jednak nie brałem go pod uwagę i wypuściłem chłopaków, których i tak postaram się wypożyczyć. Gole zdobyli: Daniel Łukasik oraz Michał Efir.

(30.06.2012) Santos Laguna [MEX] 0 vs 2 Legia Warszawa [POL]

Bardzo dobra gra przeciwko egzotycznemu rywalowi. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Dwalishvili, który zdobył bramkę już w 1 minucie. Wynik podwyższył Ivica Vrdoljak.

(04.07.2012) Stomil Olsztyn [POL] 1 vs 2 Legia Warszawa [POL]

Słaby mecz legionistów, wymęczone zwycięstwo. Bramka Sagana i Misiaka

(07.07.2012) Legia Warszawa [POL] 0 vs 3 AS Monaco [FRA]

Był to pierwszy i jedyny trudny sprawdzian Legii. Niestety naszpikowane gwiazdami Monaco pokazało nam bardzo dobry, ofensywny futbol i Falcao wpakował nam 3 gole.

(11.07.2012) Ursus Warszawa [POL] 0 vs 2 Legia Warszawa [POL]

Mecz z Ursusem miał być dodatkowym sparingiem, aby wejść w rytm meczowy przed kwalifikacjami do LM. Po przeciętnej grze odnosimy zwycięstwo. Bramka Ivicy Vrdoljaka i Dossy Juniora.

(14.07.2012) FBK Kowno [LIT] 1 vs 1 Legia Warszawa [POL]

Ostatni sparing przed meczem z Neftci. Litwini stawiali spory opór i mimo dobrej gry mojego zespołu, nie zdołaliśmy przechylić szali zwycięstwa na naszą korzyść.

 

 

Ogólnie mówiąc, jestem optymistycznie nastawiony na następne mecze. Strasznie rootowałem składem i dlatego wyniki są takie, a nie inne. Mimo wszystko mam już pomysł na skład i postaram się go wykorzystać w kolejnych meczach. Teraz niestety czeka nas długa i męcząca podróż do Baku.

 

TRANSFERY:

<-- Bartosz Bereszyński (do Piast Gliwice na wypożyczenie)

<-- Marijan Antolović (do Cracovia na wypożyczenie)

<-- Michał Efir (do Śląsk Wrocław na wypożyczenie)

<-- Mateusz Cichocki (do GKS Katowice na wypożyczenie)

<-- Norbert Misiak (do Zagłębie Sosnowiec na wypożyczenie)

<-- Przemysław Mizgala (do Wisłą Płock na wypożyczenie)

<-- Patryk Mikita (do GKS Bełchatów na wypożyczenie)

<-- Michał Żyro (do Union Berlin na wypożyczenie)

<-- Michał Kopczyński (do Termalica Bruk-Bet Nieciecza na wypożyczenie)

 

O mały włos zakontraktowałbym pierwszego piłkarza za mojej kadencji. Miał nim być Alejandro Zamora (OŚ, ESP, 28 lat). Niestety w ostatniej chwili postanowił się przenieść do Eibaru.

 

W trakcie okresu przygotowawczego do klubu dołączyło trzech scoutów:

35-letni Marcin Kuzba (eks- Wisła)

38-letni Wojciech Waszkiewicz (free)

63-letni Yvan Beelaert (free)

Odnośnik do komentarza

(18.07.2012) Stadion Republikański im. Tofika Bachramowa - UEFA Champions League (II Druga faza kwalifikacyjna [1/2])

 

Skład: Wandzel - Wawrzyniak, Dossa Junior, Astiz, Rzeźniczak - Vrdoljak, Łukasik - Kosecki, Radović, Ojamaa - Saganowski

Ławka Rezerwowych: Kuciak, Jodłowiec, Kucharczyk, Furman, Pinto, Raphael Augusto, Dwalishvili

 

Byłem strasznie zdenerwowany przed moim debiutem w Legii. Graliśmy z rywalem, o którym totalnie nie miałem pojęcia, zresztą nikt nie lubi grać na tych terenach. Mimo wyczerpującej podróży na boisku musieliśmy dać z siebie wszystko. Pogoda była przyjemna i bardzo dobra do gry w piłkę. Powiedziałem chłopakom, żeby grali spokojnie i mądrze, aby stworzyć dobry wynik przed rewanżem na Pepsi Arenie. Rywale wyszli standardowym 4-4-2, my natomiast 4-2-3-1. Nie musieliśmy długo czekać na pierwszą bramkę. Piłkę odebrał Astiz, posłał ją długim podaniem do przodu. Następnie po kontrze, bramkę już w 2 minucie zdobyła Marek Saganowski, po podaniu od Henrika Ojamy! Potem swoją akcję miał Radović, niestety niecelnie. Cały czas atakowaliśmy, skrupulatnie wykorzystywać błędy w obronie Azerów. W 15 minucie na skrzydle popędził Ojamaa, podanie do Radovicia, Serb do Saganowskiego i GOOOOOOOOL!!! 2:0!!! Po bardzo ładnej akcji Marek strzela drugiego gola. Sagan powoli mnie przekonuje i jestem dość zdziwiony, że w trakcie obozu radził sobie najlepiej z moich napastników. Za chwile znów samotnie próbował Rado i znów daleko od bramki. Następnie sędzia spogląda na zegarek, po czym gwiżdże kończąc pierwszą część spotkania. W przerwie pochwaliłem chłopaków i przeprowadziłem pierwszą zmianę. Poturbowanego Dossę zamieniłem z Jodłowcem, który przegrał walkę o środek obrony z Cypryjczykiem. W drugiej połowie osiedliśmy na laurach i Neftci po składnej akcji w 55 minucie zdobywa kontaktowego gola i robi się nerwowo. Zdenerwowałem się i od razu zacząłem się drzeć do zespołu. W tym momencie także przeprowadziłem drugą zmianę. Boisko opuszcza Kosecki, a w jego miejsce wchodzi Helio Pinto, który zamieni się pozycją z Miro Radoviciem. Potem próbował podwyższyć wynik Ojamaa, Pinto, a także Radović, niestety bez skutków. Mimo ciągłych ataków nie potrafiliśmy zdobyć 3 bramki. Udało się to dopiero w 82 minucie. Po ładnej wrzutce Radovicia, piłkę do bramki skierował Helio Pinto i to jest jego pierwsza bramka w barwach Legii w jego pierwszym meczu. Niestety już pod koniec meczu, w 89 minucie czerwoną kartkę otrzymał Rzeźniczak i oznacza to, że Kuba nie wystąpi w meczu rewanżowym. Na koniec wpuściłem jeszcze Kucharczyka w miejsce Ojamy i kończymy mecz wynikiem 1:3 dla warszawskiej Legii!

 

Neftci Baku [AZE] 1:3 Legia Warszawa [POL]

0:1 - Marek Saganowski (2')

0:2 - Marek Saganowski (15')

1:2 - Nicolas Canales (55')

1:3 - Helio Pinto (82')

 

Frekwencja: 2,349

MOTM: Marek Saganowski (9,0)

 

 

Wylosowano także pary III rundy kwalifikacyjnej Champions League. Jeśli pokonamy Neftci to zmierzymy się prawdopodobnie z Sheriffem Tiraspol, który wygrał na wyjeździe z Szachtiorem Karaganda 0:2.

 

(21.07.2012) Stadion Wojska Polskiego - T- Mobile Ekstraklasa [1/32]

 

Skład: Kuciak - Brzyski, Jodłowiec, Astiz, Broź - Vrdoljak, Furman - Kosecki, Pinto, Kucharczyk - Dwalishvili

Ławka Rezerwowych: Wandzel, Ojamaa, Dossa Junior, Saganowski, Wawrzyniak, Rzeźniczak, Łukasik

Nieobecni: Miroslav Radović (Czerwona Kartka)

 

Na inauguracje sezonu 12/13 podejmujemy na własnym boisku Piast Gliwice, który przegrał swój mecz w eliminacjach do pucharu EURO 0:2. Mieliśmy nadzieję, że rywale jeszcze się nie podnieśli i zdobędziemy 3 punkty. Już od pierwszego gwizdka kontrolowaliśmy spotkanie i po dośrodkowaniu Kucharczyka, piłkę na bramkę zamienił Helio Pinto, który strzela swojego drugiego gola w drugim meczu dla Legii. Minutę później, bramkarza gości próbował sprawdzić Kosecki, jednak bez skutecznie. Chwilę później doskonałą okazję znów zmarnował Kosecki, gdzie przestrzelił na pustą bramkę po pięknym strzale Brzyskiego z rzutu wolnego. Niestety Piast wykorzystał nasz moment nieuwagi i po rzucie wolnym piłkę dostał Horvath i goście doprowadzają do wyrównania. Znów Gliwiczanie atakowali i piękny strzał Zganiacza z trudem broni Kuciak. Na szczęście nie daliśmy sobie wejść na głowę, co zaowocowało bramkę dla nas. Po ładnej akcji Kucharczyka i przeżucie do Koseckiego, bramkę zdobywa Dwalishvili. Następnie do przerwy kontrolowaliśmy mecz i do przerwy prowadzimy 2:1. Po przerwie sytuacja na boisku się nie zmieniała, lecz w 58 minucie na boisku pojawił się Ojamaa, zmieniając zmęczonego Kucharczyka. Chwilę później na placu gry pojawił się także Rzeźniczak za Brozia. W 81 minucie znów z rzutu wolnego próbował uderzać, tym razem Vrdoljak, lecz bramkarz zdołał tylko odbić piłkę, a dobitkę wykorzystał Helio Pinto, który na prawdę nie prezentował się tak dobrze na obozie przygotowawczym. Mecz układał po naszej myśli, a w 88 minucie, idąc za ciosem, drugą bramkę zdobył Dwalishvili ustanawiając wynik na 4:1. Zagraliśmy na prawdę dobry mecz i byłem zadowolony z siebie i chłopaków.

 

Legia Warszawa [x] : Piast Gliwice [x]

1:0 - Helio Pinto (3')

1:1 - Csaba Horvath (30')

2:1 - Vladimir Dwalishvili (37')

3:1 - Helio Pinto (81')

4:1 - Vladimir Dwalishvili (88')

 

Frekwencja: 17,194

MOTM: Helio Pinto (8,9)

Odnośnik do komentarza

Chciałbym na początku sprostować jedną rzecz, a mianowicie w fmie stadion Legii to jeszcze stadion wojska polskiego, dlatego zmieniłem to w bazie danych i od teraz jest to Pepsi Arena.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

WIADOMOŚCI Z CAŁEGO TYGODNIA:

- W jedenastce kolejki T- Mobile Ekstraklasy znalazł się: Helio Pinto.

- Przewiduje się, że na meczu pojawi się 22 000 widzów.

 

(25.07.2012) Pepsi Arena - UEFA Champions League (II faza kwalifikacji [2/2])

 

Skład: Wandzel - Wawrzyniak, Jodłowiec, Astiz, Broź - Vrdoljak, Furman - Radović, Pinto, Ojamaa - Saganowski

Ławka Rezerwowych: Kuciak, Dossa Junior, Kucharczyk, Dwalishvili, Brzyski, Kosecki, Łukasik

Nieobecni: Jakub Rzeźniczak (Czerwona kartka)

 

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy i właściwie zdziwiło to ustawienie rywali, którzy zamiast grać ofensywnie, wystawiają 5 obrońców. Musiało to poskutkować, bo na prawdę mieliśmy problem ze zdobyciem bramki. Próbowaliśmy skrzydłami, środkiem... Raz Radović z jednej strony, raz z drugiej Ojamaa i tak w kółko...bez skutków. Ta sztuka udała się dopiero w 32 minucie, gdzie ładnym strzałem zza pola karnego popisał się Miroslav Radović. Gola mógł zdobyć także Jodłowiec, ale po jego uderzeniu piłka trafiła poprzeczkę. Do przerwy miażdżyliśmy przeciwnika, a wynik utrzymywał się na stanie 1:0...Po przerwie było to samo, lecz byłem spokojny bo wiedziałem, że to rywale muszą gonić wynik, a nie kryjmy się, było to praktycznie niemożliwe. W trakcie drugiej połówki pojawiali się kolejno: Kosecki, Kucharczyk i Łukasik, jednak nie zmienili oni stylu gry i kończymy mecz na zero z tyłu i awansujemy dalej...Jako ciekawostkę podam, że goście oddali zaledwie 3 strzały przy 24 naszych...

 

Legia Warszawa [POL] 1:0 Neftci Baku [AZE]

1:0 - Miroslav Radović (32')

 

Frekwencja: 22,710

MOTM: Igor Mitreski (8,1) o.O

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

WIADOMOŚCI Z CAŁEGO TYGODNIA:

- Wylosowano pary III rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Warszawska Legia zmierzy się w tej rundzie z mistrzem Mołdawii - Sheriff Tiraspol, który wyeliminował Szchtior Karaganda.

 

(28.07.2012) Stadion Zagłębia - T- Mobile Ekstraklasa [2/30]

 

Skład: Kuciak - Brzyski, Jodłowiec, Dossa Junior, Broź - Vrdoljak, Łukasik - Kosecki, Dwalishvili, Kucharczyk - Saganowski

Ławka Rezerwowych: Wandzel, Ojamaa, Astiz, Pinto, Wawrzyniak, Rzeźniczak, Furman

Nieobecni: Miroslav Radović (Czerwona kartka)

 

Tym razem spróbuję ustawić Dwalishvilego za plecami Sagana, gdyż jestem ciekaw jak będzie funkcjonować ten duet. Niestety mecz zaczął się fatalnie, gdyż Zagłębie otrzymało rzut karny. Do jedenastki podszedł Papadopoulos i pewnie ją wykonał. Po tej bramce chłopaki wzięli się w garść co raz częściej dochodząc do dogodnych okazji. Jedną z takich nie wykorzystał m. in. Kucharczyk. Na szczęście chwile później udało nam się doprowadzić do remisu za sprawą Koseckiego, który ładnym strzałem z woleja skierował piłkę do bramki. Do przerwy już nic się nie wydarzyło. W drugiej połowie natomiast za zmęczonego Vrdoljaka, na boisko wpuściłem Furmana. Staraliśmy się dalej atakować, aby wywieźć z Lubina 3 punkty, gdyż na pewno będą nam potrzebne. Chciałem też, aby zawodnicy uważali na siebie, gdyż za kilka dni gramy ważny mecz z Sheriffem u siebie. Na prowadzenie udało nam się wyjść w 63 minucie, gdzie w gąszczu odnalazł się Saganowski i z najbliższej odległości pokonał golkipera rywali. Następnie Broź opuścił boisko na rzecz Rzeźniczaka. Niestety w 71 minucie znów Zagłębie otrzymało prezent w postaci karnego. Nosz cholera jasna, jak można tak faulować w polu karnym. Tym samym Kwiek doprowadza do wyrównania. Na boisku pojawił się także Ojamaa, lecz to nie zmieniło już gry wojskowych i remisujemy, jak dla mnie w beznadziejny sposób.

 

Zagłębie Lubin [12] 2:2 Legia Warszawa [4]

1:0 - Michal Papadopoulos (kar 4')

1:1 - Jakub Kosecki (40')

1:2 - Marek Saganowski (63')

2:2 - Aleksander Kwiek (kar 71')

 

Frekwencja: 7,591

MOTM: Michał Kucharczyk (8,1)

Odnośnik do komentarza

@Iwabik - Upss, mój błąd :P

@buli1992 - Dzięki, staram się :)

______________________________________________________________________________________________________________________

WIADMOŚCI Z CAŁEGO TYGODNIA:
- ZPN Ignoruje krytyczne wypowiedzi Zenona Trajkoty. Trener Legii Warszawa nie przebierał w słowach na pomeczowej konferencji prasowej w meczu przeciwko Zagłębiu Lubin. Trajkota Nie zgadzał się z decyzjami sędziego dotyczących podyktowania dwóch rzutów karnych, po których wojskowi zdobyli tylko 1 punkt.
- Radović z Polskim paszportem.
- Mecz Legia vs Lech przełożony z powodu meczu Legii ze Śląskiem w ramach Superpucharu Polski.
- Rozmowy jakie prowadziła Legia w sprawie transferu Jone Samuelsena (OŚ, NOR, 28 lat) zakończyły się fiaskiem. Norweg bowiem wybrał grę dla AEK Larnakas.
- Piłkarzem Miesiąca został Maciej Korzym (Korona Kielce).
- Trenerem Miesiąca został Mariusz Rumak (Lech Poznań)
(01.08.2012) Pepsi Arena - UEFA Champions League (III runda kwalifikacyjna [1/2])
Skład: Wandzel - Wawrzyniak, Jodłowiec, Astiz, Broź - Vrdoljak, Furman - Radović, Pinto, Ojamaa - Saganowski
Ławka Rezerwowych: Kuciak, Kosecki, Junior, Dwalishvili, Brzyski, Rzeźniczak, Łukasik
Nieobecni: Alan Fialho (Kontuzja)
Strasznie liczyłem na dobry wynik, gdyż chciałem mieć jedną, dwie bramki zaliczki przed rewanżem. Celem było czyste konto, gdyż strasznie by to ułatwiło grę Mołdawianom na własnym boisku. Na początku oba zespoły grały spokojnie, aby się wzajemnie poznać. Padały strzały z daleka, które nie zagrażały bramkarzom. Groźnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się zawodnik Sheriffa, jednak piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. Był to znak ostrzegawczy, że musimy się wziąć do roboty. Na pierwszą bramkę czekaliśmy do 37 minuty, gdzie gola zdobył Jodłowiec po strzale głową. Teraz wystarczyło pójść za ciosem i zdobyć drugiego gola. W przerwie zmieniłem Brozia, bo miał już na koncie żółtą kartkę, a nie chcemy by został wyrzucony z boiska. W drugiej połówce 100% procentowej sytuacji nie wykorzystał Pinto. Staraliśmy się zdobyć drugiego gola, jednak bez skutków. W międzyczasie na boisku pojawił się Łukasik, a także Dwalishvili, lecz nie zdołaliśmy podwyższyć naszego prowadzenia i wygrywamy, ale skromnie 1:0...
Legia Warszawa [POL] 1:0 Sheriff Tiraspol [MDA]
1:0 - Tomasz Jodłowiec (37')
Frekwencja: 22,744
MOTM: Tomasz Jodłowiec (8,9)
______________________________________________________________________________________________________________________
Wiadomości z całego tygodnia:
- Raphael Augusto poprosił o zakończenie wypożyczenia, gdyż grał stanowczo za rzadko. Oczywiście się zgodziłem.
(04.08.2012) Pepsi Arena - T- Mobile Ekstraklasa [3/20]
Skład: Wandzel - Brzyski, Junior, Astiz, Rzeźniczak - Łukasik, Furman (Pinto 48') - Kosecki, Radović, Kucharczyk - Dwalishvili (Ojamaa 61')
Ławka Rezerwowych: Kuciak, Pinto, Jodłowiec, Saganowski, Wawrzyniak, Broź, Ojamaa
Nieobecni: Alan Fialho (Kontuzja)
Moim celem był awans do LM, więc mecze ligowe traktowałem trochę ulgowo, jednak wiedziałem, że nie możemy tracić punktów z takimi zespołami jak Cracovia. Graliśmy ofensywnie wypełniając nasze zadania założone przed meczem bez problemów. Pierwszy gol wpadł w 16 minucie za sprawą Radovicia. Po tej bramce zaczęliśmy grać spokojnie i do przerwy dowozimy skromne prowadzenie. Druga bramka wpadła zaraz po przerwie i jej autorem został Kucharczyk, jednak nie został on zaliczony, gdyż według bocznego Michał był na spalonym. Skoro się wtedy nie udało to udało się to teraz, w 55 minucie. Po podaniu Radovicia, piłkę na bramkę zdobywa Dwalishvili. Niestety w 76 minucie z powodu kontuzji boisko opuścił Brzyski. W jego miejsce wszedł Jakub Wawrzyniak... Przez ostatnie minuty kontrolowaliśmy grę i dowozimy 3 punkty do końca.
Legia Warszawa [4] 2:0 Cracovia Kraków [16]
1:0 - Miroslav Radović (16')
2:0 - Vladimir Dwalishvili (55')
Frekwencja: 17,347
MOTM: Miroslav Radović (8,7)
Odnośnik do komentarza

@a(L)an - http://www.cmrev.com/fileplanet/plik/CMRevolution-FM-2013-bartekr-Update_13_3_0-END.html :)

@Super_Cwikla - 37, Chociaż dla mnie ta reforma nie ma sensu, poza tym przepraszam was za błąd w poprzednim poście gdzie wpisałem 20 kolejek :P

_____________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Wiadomości z całego tygodnia:

- Puchar Polski – Pierwsza runda bez sensacji

- Legia U21 1:3 Lech U21

- W jedenastce kolejki znaleźli się: Jakub Rzeźniczak i Miroslav Radović.

- Piłkarze powołanie do reprezentacji: Henirk Ojamaa (Estonia U21) - Jakub Kosecki, Dominik Furman, Bartosz Bereszyński (Polska U21) - Helio Pinto, Dossa Junior (Cypr) - Vladimir Dwalishvili (Gruzja) - Jakub Wawrzyniak, Tomasz Jodłowiec (Polska) - Dusan Kuciak (Słowacja) - Marko Suler (Słowacja)

 

(08.08.2012) Stadion Sheriff - UEFA Champions League (III runda kwalifikacyjna [2/2])

 

Skład: Wandzel - Wawrzyniak, Jodłowiec, Astiz, Broź - Vrdoljak, Furman (Łukasik 83') - Radović (Kosecki 61'), Pinto, Ojamaa - Saganowski (Dvalishvili 66')

Ławka Rezerwowych: Kuciak, Kosecki, Junior, Dvalishvili, Brzyski, Rzeźniczak, Łukasik

Nieobecni: Alan Fialho (Kontuzja)

 

Do Mołdawii pojechaliśmy w dobrych nastrojach, wiedząc, że mamy jedną bramkę przewagi nad przeciwnikiem. Wiedzieliśmy, że o dobry wynik może być u nich ciężko, dlatego chcieliśmy zagrać spokojnie, składnie i przede wszystkim dobrze technicznie. Jak się okazało, pierwsza połowa była nudna jak flaki z olejem. Mimo lekkiej przewagi mojego zespołu, to nie zdołaliśmy zdobyć bramki. Podczas przerwy powiedziałem zawodnikom jakie popełniamy błędy i co należy poprawić w naszej grze. Musiało to poskutkować, gdyż zaczęliśmy atakować raz z prawej, raz z lewej strony. Niestety wybitnie nie udawało nam się zdobyć gola, a jak powiadają: "Nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić", dlatego też Sheriff strzela na 1:0 i na prawdę musimy zacząć grać, bo inaczej odpadniemy z kwalifikacji o ligę mistrzów...Po bramce od razu podniosłem się z ławki i opierdoliłem chłopaków za ten kabaret. W końcu wzięli się do roboty i po pięknym podaniu od Helio Pinto, piłkę do bramki skierował Kuba Kosecki. Chwilę później znów próbował "Kosa" i...........niestety niecelnie. Takiego problemu nie miał jednak Dvalishvili, który podwyższył wynik na 1:2. Na szczęście wygrywamy i awansujemy do IV rundy eliminacji LM.

 

Sheriff Tiraspol [MDA] 1:2 Legia Warszawa [POL]

1:0 - Milos Adamović (66')

1:1 - Jakub Kosecki (70')

1:2 - Vladimir Dvalishvili (81')

 

Frekwencja: 3,326

MOTM: Helio Pinto (9,0)

_____________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Wiadomości z całego tygodnia:

- Przewiduje się ponad 33 000 tysięcy widzów podczas meczu o Superpuchar Polskie pomiędzy Śląskiem, a Legią.

- W IV Rundzie kwalifikacji Champions League zagramy z..........................................................................PARTIZANEM BELGRAD! Pierwszy mecz legioniści zagrają u siebie.

- Z powodu meczu Legia - Partizan, mecz Legia - Lech został przełożony.

 

(11.08.2012) Stadion Miejski im. Henryka Reymana w Krakowie - Superpuchar Polski

 

Skład: Kuciak - Brzyski (Wawrzyniak 29'), Junior, Jodłowiec, Rzeźniczak - Vrdoljak, Furman (Broź 45') - Kosecki, Pinto (Radović 60'), Ojamaa - Saganowski

Ławka Rezerwowych: Wandzel, Radović, Astiz, Dvalishvili, Wawrzyniak, Broź, Kucharczyk

Nieobecni: Alan Fialho (Kontuzja)

 

W końcu nadszedł mecz o Superpuchar Polski. Przez te całe emocje związane z eliminacjami LM całkowicie zapomniałem o tym spotkaniu. Wierzę, że chłopaki dadzą z siebie wszystko. Mecz rozpoczęliśmy z grubej rury przyciskając Śląsk i zmuszając ich do rozpaczliwej obrony. Już na początku Helio Pinto mógł zdobyć gola, lecz Kelemen wyszedł z tej sytuacji obronną "rękawicą". Następnie próbował Saganowski i........ponownie świetna parada Słowaka. Jak na razie do przerwy mamy 0:0. Druga połowa także była emocjonująca. Wawrzyniak dośrodkowuje.........SAGANOWSKI!!!.......................i nie ma bramki. Znów świetne zachowanie golkipera Śląska. Legia ma tylko rzut rożny. Nasze ciągłe ataki nie przynosiły skutków. Tym razem próbował Ojamaa i znów broni Kelemen. 85 minuta... przy piłce Ostrowski....podanie do Soboty i bramka! Niestety 5 minut przed końcem Waldek pakuje nam gola. Pomyślałem wtedy: Kur*a! Przecież to niesprawiedliwe! Mimo naszej dominacji to Wrocławianie wychodzą na prowadzenie. Jeszcze Legia próbuje.... Henrik Ojamaa przy piłce, podanie do Saganowskiego......i pudło...Sędzia dolicza 3 minuty i mamy koniec. Śląsk z Superpucharem. Nie mogłem w to uwierzyć. Po meczu, osobiście pogratulowałem Kelemenowi. Nie miałem pojęcia, jak on te piłki wybronił. No cóż, nie mogłem być zły na chłopaków, dali z siebie wszystko. Jak się okazało Śląsk w całym meczu oddał tylko 3 strzały i jeden celny!!! A my aż 8 celnych przy 14 strzałach...

 

Śląśk Wrocław 1:0 Legia Warszawa

1:0 - Waldemar Sobota (85')

 

Frekwencja: 33,326

MOTM: Waldemar Sobota (7,8)

Odnośnik do komentarza

@tomba - Spoko, nie ma problemu. Wpadłem na to podczas któregoś postu :)

@lew77 - Estończyk, Estończyk, ale cały czas mi się myli, że to fin :P Mogliśmy trafić lepiej niż Partizan. No nie wiem, zobaczymy.

____________________________________________________________________________________________________

 

Wiadomości z całego tygodnia:

- Legia U21 2:0 Podbeskidzie U21

- Wśród Gości podczas meczu Śląsk - Legia można było zauważyć Pana Nikosa Nioplasa. Jest on bowiem selekcjonerem reprezentacji Cypru i chciał na żywo sprawdzić jak sobie radzi w naszej drużynie Dossa Junior oraz Helio Pinto.

- Raport z reprezentacji: Ojamaa (2 gole, 8,9), Furman (6,9), Bereszyński (Brak oceny), Wawrzyniak (6,8), Jodłowiec (6,6), Helio Pinto (1 kl. podanie, 6,9), Kuciak (6,8), Suler (6,8), Junior (6,8)

- Polska 1:2 Szwajcaria (Mecz Towarzyski) (Błaszczykowski 3')

- Podczas treningu kontuzji doznał Miroslav Radović (Zwichnięty Bark). Do gry nie będzie zdolny przez 2 miesiące. Wynika z tego, że Serb nie zagra w meczach z Partizanem :(

 

TRANSFERY:

Wreszcie udało mi się kogoś zakontraktować. Jest nim 43-krotny reprezentant Chile Waldo Ponce. Może grać na środku obrony, a także jako libero. Według moich scoutów, posiada naprawdę dobre atrybuty i musieliśmy podpisać z nim umowę. Jak widać niezły fizycznie, grać głową też potrafi. Mam nadzieję, że będzie głównym obrońcą Legii. Ściągnięty oczywiście z wolnego transferu.

 

(18.08.2012) Stadion im. Ernesta Pohla - T- Mobile Ekstraklasa [4/37]

 

Skład: Wandzel - Wawrzyniak, Jodłowiec (Junior 45'), Astiz, Broź - Vrdoljak, Łukasik (Furman 56') - Kosecki, Pinto (Ojamaa 45'), Kucharczyk - Dvalishvili

Ławka Rezerwowych: Kuciak, Furman, Brzyski, Saganowski, Junior, Rzeźniczak, Ojamaa

Nieobecni: Miroslav Radović (Kontuzja), Waldo Ponce (Kontuzja), Alan Fialho (Kontuzja)

 

Jak na razie Górnik spisywał się w lidze dość przeciętnie, lecz wiedzieliśmy, że nie wolno lekceważyć rywala. Zabrzanie zawsze grają dobrze na własnym boisku i o 3 punkty będzie strasznie ciężko. W gorszych humorach po meczu ze Śląskiem, nie łatwo grało nam się w piłkę. Pierwsza połowa była koszmarna i nudna jak flaki z olejem i skończyła się wynikiem 0:0. W drugiej części też nie graliśmy dobrze i to gospodarze zdobyli gola jako pierwsi. Na listę strzelców wpisał się Daniel Sikorski (Wybuchłem śmiechem), a w tym momencie na trybunach było słychać: "Daniel Sikorski! Najlepszy napastnik Polski!". No cóż, musieliśmy się wziąć w garść, ale nie miałem pojęcia jak przemówić do chłopaków. Chciałem, aby się nie poddawali, starali jeszcze coś wywalczyć. 77 minuta meczu... Ojamaa przy piłce, ładny rajd Estończyka, zagrywa między obrońców, tam piłkę dopada Dvalishvili i Gruzin zdobywa gola na remis. Jeszcze nie wszystko stracone! Jest Szansa! Dalej Panowie! Gramy o 3 punkty! Następna akcja.... Na skrzydle pędzi Dvalishvili o.O i zostaje faulowany przez Magierę, który dostaje żółtą kartkę. Mamy rzut rożny, to jest nasza szansa. Do piłki podchodzi Kosecki.... mamy wrzutkę w pole karne i GOOOOOOOOL!!!!! 1:2 DLA LEGII!!!!! ASTIZ!!! Hiszpan zdobywa piękną bramkę! Teraz tylko do końca! Niestety...82 minuta... Górnik doprowadza do remisu. A mogły mieć 3 punkty. No cóż. Wydaje mi się, że przy takiej grze 1 punkt to i tak dobry wynik.

 

Górnik Zabrze [10] 2:2 Legia Warszawa [5]

1:0 - Daniel Sikorski (55')

1:1 - Vladmimir Dvalishvili (77')

1:2 - Inaki Astiz (79')

2:2 - Antoni Łukasiewicz (82')

 

Frekwencja: 3,500

MOTM: Krzysztof Mączyński (7,6)

____________________________________________________________________________________________________

 

Wiadomości z całego tygodnia:

- Puchar Polski - Druga Runda bez sensacji.

- Przewiduje się, że podczas meczu Legia - Partizan, na Pepsi Arenie zasiądzie 31 000 widzów.

- Alan Fialho wznawia treningi z pełnym obciążeniem.

 

(22.08.2012) Pepsi Arena - UEFA Champions League (IV Runda kwalifikacyjna [1/2])

 

Skład: Kuciak - Wawrzyniak, Jodłowiec, Astiz, Rzeźniczak - Vrdoljak (Łukasik 66'), Furman - Kosecki, Pinto, Ojamaa - Dvalishvili (Saganowski 66')

Ławka Rezerwowych: Wandzel, Łukasik, Brzyski, Saganowski, Junior, Broź, Kucharczyk

Nieobecni: Miroslav Radović (Kontuzja), Waldo Ponce (Kontuzja)

 

Nadchodził piękny wieczór. Przynajmniej miałem taką nadzieję. Żyleta jak zwykle nie zawiodła. Pięknie przygotowali oprawę podczas tego spotkania. Musieliśmy się teraz odpłacić dobrą grą. Rozpoczęcie meczu... Partizan ruszył do ataku i już w pierwszej minucie mają rzut rożny. Słabe wybicie Serbów, piłkę przejmują obrońcy i wykopują w okolice środka boiska w kierunku Koseckiego. Kuba zabrał się z piłką, minął dwóch obrońców i GOOOOOOOOOL!!! Kosa strzela piękną bramkę po kontrataku. Bramkarz gości był bez szans, piękne rozpoczęcie meczu, trybuny szaleją...teraz wystarczy tylko pójść za ciosem! Znów skrzydłem pędzi Kosecki....schodzi do środka.....strzela......nie ma bramki! Piękna parada golkipera rywali. Swoją szansę miał także Dvalishvili, lecz sędzia odgwizdał spalonego. Chwilę później...tym razem akcja środkiem boiska.... Helio Pinto i bramkarz wybija na rzut rożny.... Kosecki dośrodkowuje w stronę Jodłowca....JODŁOWIEC..... Tylko poprzeczka! Tomek próbował także dobijać, ale już nie skutecznie. 31 minuta spotkania, totalna dominacja Legii, akcję znów rozpoczyna Kosa.....Schodzi do środka.....podanie w między obrońców, a tam piłkę dostaje Helio Pinto....strzela.....GOOOOOOOOL!!! 2:0!!! LEGIA DOMINUJE!!! Kibice tańczą na trybunach. Znów akcja Legii....Piłkę dostaje Furman na 40 metrze....strzela....i tylko rzut rożny, a po jego rozegraniu sędzia zakończył pierwszą część spotkania. Mamy przerwę, jak na razie wojskowi są nie do zatrzymania. Wraz z rozpoczęciem drugiej połówki, dalej graliśmy swoje...47 min..Ponownie Kosecki, mija rywali... wycofuje do Rzeźniczaka... ten podaje do Pinto...GOOOOOOL!!! 3:0!!! Mecz życia Koseckiego! Brał udział przy wszystkich 3 bramkach...Chłopak na prawdę rozgrywa świetne zawody! Niestety po tej bramce trochę przystopowaliśmy i to goście zaczęli atakować. Po chwili odpoczynku, znów wzięliśmy się do roboty. Furman podaje do Saganowskiego i GOOOOL!!! 4:0!!! Piękna akcja legionistów. Byłem dumny z ich gry. Tej nocy mogliśmy pokonać każdego. Niestety stało się coś, czego obawiałem się najbardziej. Z powodu kontuzji, boisko musiał opuścić Helio Pinto. Mam nadzieje, że to nic poważnego. Mecz już się zakończył i chyba nikt nie obstawiał takiego wyniku. Sprawiliśmy nie lada sensacje. Myślę, że w rewanżu już się za wiele nie zmieni i to my ruszymy na podbój Europy!

 

Legia Warszawa [POL] 4:0 Partizan Belgrad [sRB]

1:0 - Jakub Kosecki (2')

2:0 - Helio Pinto (31')

3:0 - Helio Pinto (47')

4:0 - Marek Saganowski (81')

 

Frekwencja: 31,303

MOTM: Helio Pinto (9,1)

Odnośnik do komentarza

@bacao - W takiej formie jak z Partizanem to nawet Barcelona by miała problemy :D

@buli1992 - :(

_________________________________________________________________________________________

 

Wiadomości z całego tygodnia:

- Żadna drużyna nie jest zainteresowana kupnem Marko Sulera i wygląda na to, że Słoweniec spędzi cały rok w rezerwach Legii.

 

(25.08.2012) Stadion im. Ludwika Sobolewskiego - T- Mobile Ekstraklasa [5/37]

 

Skład: Wandzel - Brzyski, Jodłowiec (Suler 51'), Junior, Broź - Vrdoljak, Łukasik - Kosecki (Ojamaa 58'), Dvalishvili, Kucharczyk - Saganowski

Ławka Rezerwowych: Kuciak, Suler, Furman, Rzeźniczak, Astiz, Wawrzyniak, Ojamaa

Nieobecni: Helio Pinto (Kontuzja), Miroslav Radović (Kontuzja), Waldo Ponce (Kontuzja)

 

Na razie ligą się zbytnio nie przejmowałem. Nie wystawiałem najlepszych piłkarzy, bo nie chciałem aby doznali kontuzji przed rewanżem w Belgradzie. Na dzień dzisiejszy Widzew znajdował się w dolnej części ligi, lecz był to dopiero początek i jeszcze wszystko mogło się zmienić. Samo spotkanie nie było zbyt emocjonujące, przynajmniej do 36 minuty, gdzie Marek dostał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie. Było to dość zaskakujące ze strony Sagana. Osobiście sądziłem, że taki doświadczony piłkarz nie popełnia takich błędów. Tak czy siak, na pewno wyciągniemy z tego konsekwencje, ale to już po meczu. Dzięki tej całej sytuacji to Widzew przejął inicjatywę w grze i za sprawą Krystiana Nowaka wychodzą na prowadzenie. Do przerwy, mamy jak na razie 1:0. Strasznie odczuwalny był brak Pinto czy Radovicia i strasznie martwiłem się o najbliższy mecz z Partizanem. Mimo 4 bramek przewagi, sytuacja na prawdę może nam się wymknąć spod kontroli. W drugiej połowie nasza gra się poprawiła, jednak nie potrafiliśmy doprowadzić do remisu i to Łodzianie inkasują 3 punkty.

 

Widzew Łódź [13] 1:0 Legia Warszawa [5]

1:0 - Krystian Nowak (42')

 

Frekwencja: 6,896

MOTM: Alex Bruno (7.9)

_________________________________________________________________________________________

 

Wiadomości z całego tygodnia:

- Mówi się, że Marek Saganowski otrzymał karę grzywny oraz brak pensji przez jeden tydzień. Nic jednak nie potwierdza tych informacji.

- Legia U18 0:0 Radomiak U18

- Legia U21 2:3 Widzew U23

- Szacuje się, że na mecz Partizan - Legia przyjdzie 32 000 widzów.

 

(29.08.2012) Stadion FK Partizan - UEFA Champions League (IV Runda kwalifikacyjna [2/2])

 

Skład: Kuciak - Wawrzyniak, Jodłowiec, Astiz, Rzeźniczak - Vrdoljak (Broź 72'), Łukasik - Kosecki (Brzyski 49'), Furman, Ojamaa (Kucharczyk 45') - Dvalishvili

Ławka Rezerwowych: Wandzel, Suler, Saganowski, Broź, Junior, Brzyski, Kucharczyk

Nieobecni: Helio Pinto (Kontuzja), Miroslav Radović (Kontuzja), Waldo Ponce (Kontuzja)

 

Była to historyczna noc dla polskiej piłki. Po pierwszym spotkaniu, gdzie wojskowi wygrali 4:0, jesteśmy krok od fazy grupowej ligi mistrzów! Chłopaki wyszli na boisko zmotywowani jak nigdy dotąd. Wiedzieli, że to może być ich życiowa szansa. Mecz był rozgrywany w szybkim tempie i drużyny wymieniali między sobą ciosy, jednak to gospodarze jako pierwsi trafili do bramki i mamy 1:0 dla Partizana. My graliśmy swoje wiedząc, że nie musimy gonić wyniku. Mieliśmy swoje sytuację i takową wykorzystaliśmy w 34 minucie, gdzie przepięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Dominik Furman! 1:1! Rywale już praktycznie bez szans na awans! Niestety kilka minut później gospodarz znów nam pakuje piłkę do siatki... i do przerwy mamy 2:1. Po przerwie rywale na prawdę zaczęli nas przyciskać. Zaraz po gwizdku sędziego, Partizan podwyższa na 3:1 i teraz musimy się już pilnować. Na boisko wprowadziłem Brzyskiego, który zajmie pozycję Koseckiego, który dzisiaj strasznie rozczarował. Mamy 68 minutę...przy piłce Dvalishvili....bramka! 3:2! Teraz już nam nikt tego awansu nie zabierze! Widać, że rywale są podłamani. Odechciało im się grać w piłkę...ich podania są niecelne, nie biegają już tak jak na początku. Musieliśmy to wykorzystać tym samym Vladimir strzela na 3:3 i mamy remis, a po bramce sędzia kończy spotkanie. BRAWO!!! UDAŁO SIĘ!!! PO 16 LATACH, POLSKI ZESPÓŁ ZNÓW W LIDZE MISTRZÓW!!! Długo czekaliśmy na tą chwilę - Było słychać w głosie Szpakowskiego wzruszenie...

 

Partizan Belgrad [sRB] 3:3 Legia Warszawa [POL]

1:0 - Predrag Luka (10')

1:1 - Dominik Furman (34')

2:1 - Sasa Marković (38')

3:1 - Predrag Luka (49')

3:2 - Vladimir Dvalishvili (69')

3:3 - Vladimir Dvalishvili (90' + 3')

 

Frekwencja: 32, 710

MOTM: Predrag Luka (8,8)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...