Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

MARZEC (2/3)

 

 

Teraz pora na złe informacje. Clyne doznał urazu na treningu, wskutek którego nie zagra przez 5 tygodni. Miałem jednak możliwość zaryzykowania i zrobienia mu serii zastrzyków, dzięki czemu mógłby zagrać z Fenerbahce. Podjąłem to ryzyko. Ryzyko, bo Nathaniel może wypaść ze składu na 2 miesiące.

 

Al-Habsi-Crainey,Caldwell,Ramis,Clyne-Tachtsidis(31’ McCann)-McCarthy(89’ Rogne)-McClean,Paredes,Miyaichi-Holt

 

Na mecz z Fenerbahce wraca podstawowa jedenastka. Do Turcji jedziemy w celu uzyskania przyzwoitego wyniku. Z remisu będę się cieszył, ba, nawet jeśli przegramy jedną bramką to będę zadowolony. Aczkolwiek wierzę też w nasze zwycięstwo. W Turcji pogoda ładna. Bez wiatru i 10°C. Na pewno to miła odmiana od deszczowej Anglii. Ależ ten mecz się rozpoczął! Już w 17 sekundzie cieszymy się z gola! Świetna klepka Holta z Paredesem! Ten drugi nareszcie zaliczył asystę z akcji, a nie po stałym fragmencie gry. Stała się rzecz, której bałem się już od bardzo dawna - Tachtsidis został kontuzjowany! Niewiadomo jednak, czy to coś poważnego. Musi jednak opuścić boisko. Za niego wejdzie McCann. Poważnie obawiam się o środek pola. Jak niewiele po zejściu Greka daliśmy się zdominować! Ta dominacja kończy się bramką w 46 minucie. Strzelcem Baroni. 47 minuta i świetna interwencja naszego golkipera! Z rzutu wolnego uderzał Bruno Alves, piłka ominęła mur, każdy myślał, że będzie bramka! Jednak Al-Habsi był na posterunku i świetnie obronił ten strzał. Kolejna świetna akcja McCleana. Wchodził w obronę Fenerbahce jak w masło. Skończyło się faulem i rzutem karnym, do którego podszedł Holt. Uderzył pewnie, mocno po ziemi w prawy róg. Bramkarz rzucił się w przeciwną stronę! 2:1! Na ostatnie 3 minuty na boisko wszedł Rogne. Zmienił McCarthyego. Ostatnie 3 minuty graliśmy 5 obrońców! Jak się okazało było warto, bo dowieźliśmy wynik do końcowego gwizdka! Wygrywamy w Turcji i do rewanżu podchodzimy z bardzo pewnej pozycji! Zagraliśmy bardzo dobre zawody.

 

7.3.2013, 1/8 LE

[TUR]Fenerbahce 1-2 Wigan[ANG]

1’, 49’(kar.) - Holt

46’ - Baroni

MoTM: Holt(8.6)

 

 

Jak się okazało Tachtsidis będzie pauzował przez 10 dni. Dobrze, obawiałem się, że to coś poważnego. W rewanżu z Fenerbahce jednak nie zagra.

 

21 w tabeli Millwall miało być dla nas odskocznią od LE. Ten mecz zagramy rezerwami. Powinniśmy wygrać tak, czy siak.

 

Al-Habsi-Crainey,Rogne,Mateos,Boyce-Espinoza-McArthur-McClean,Gomez,McManaman-Dicko

 

4.3.2013, Championship [36/46]

[21]Millwall 3-2 Wigan[1]

9’, 67’ - McClean

22’ - Al-Habsi(o.g)

32’ - McDonald

54’ - Bailey

MoTM: McClean(8.6)

 

Bramek w tym meczu było dużo, ale strzałów jak na lekarstwo. Przegrywamy pierwszy mecz od 31 spotkań. Szczerze? Liga i tak jest wygrana, bo raczej nie zaprzepaścimy 15 punktowej przewagi, tym bardziej, że mamy mecz mniej. Pierwszy skład mi jest potrzebny na LE, bo wygrać to bym ją cholernie chciał, żeby w następnym sezonie też w niej zagrać. Podsumowując - mam tą porażkę w dupie.

Odnośnik do komentarza

MARCZEC(3/3)

 

 

 

Al-Habsi-Crainey,Caldwell,Ramis,Perch-McCann-McCarthy-McClean,Paredes,Miyaichi-Holt

 

Na rewanżowy mecz z Fenerbahce złożyłem najmocniejszy skład, jaki tylko mogłem. Boję się o środek pola bez niezawodnego Tachtsidisa. Miałem też straszny problem z doborem strategii. Ostatecznie zdecydowałem się grać z kontry. W Anglii jak zwykle mokro. Przyszło nam grać w deszczu. W 25 minucie mieliśmy niebezpieczny rzut wolny. Piłka była ustawiona tuż za linią pola karnego. Podszedł do niej Paredes, ale uderzył za lekko. Straszna gra w obronie! Obrońcy bali się podejść do Krasicia, co skończyło się bramką dla Fenerbahce! I tutaj skończyła się gra z kontry i wróciła kontrola. W 43 minucie rzut wolny miało Fenerbahce. Jednak to my wyszliśmy z tego z korzyścią i po błyskawicznej kontrze wyrównujemy! McClean! W 69 minucie Fenerbahce strzeliło na 2:1! Co się dzieję w obronie to ja nie wiem. Postanowiłem wprowadził Boyca za Caldwella, który gra bardzo słabo. Ależ szyba odpowiedź! Świetna wrzutka od Miyaichi’ego i Paredes pakuje piłkę do siatki! 2:2! Teraz tylko dociągnąć to do końca. JEEST! Kolejna bramka Paredesa! 3:2! Postanowiłem zdjąć McCleana, który i tak był poturbowany. Wszedł Rogne i kończymy 5 defensorami. Frustracja Fenerbahce była widoczna. Nie mogli już nic ugrać to wzięli się za kości moich grajków. Ich ofiarą padł Crainey. Wszedł za niego Watson. UDAŁO SIĘ! AWANS! Zagraliśmy dobre spotkanie i dwumecz kończy się naszą wygraną 5:3, choć Fenerbahce było bardzo blisko.

 

14.3.2013, 1/8 LE, rewanż

[ANG]Wigan 3-2 Fenerbahce[TUR]

27’ - Baroni

44’ - McClean

69’ - Webo

74’,77’ - Paredes

MoTM: Paredes(9.1)

 

 

Dwa ostatnie pojedynki w tym miesiącu gramy z Sheffield Wednesday i Leeds.

 

Kontuzja Craineya okazała się na tyle lekka, że mógłby zagrać w nast. meczu. Nie zagra jednak, ponieważ jest zmęczony. Co do samego meczu to powinno pójść łatwo. Składu prawie nie zmieniam, ponieważ wszyscy są świeży i gotowi do gry.

 

Al-Habsi-McCann,Caldwell,Ramis(58’ Boyce),Perch-Espinoza-McCarthy-McClean(81’ McManaman),Paredes(81’ Gomez),Miyaichi-Holt

 

17.3.2013, Championship [37/46]

[1]Wigan 2-1 Sheff Wed[17]

15’ - Lita

81’ - McCarthy

93’ - Perch

MoTM: McCarthy(8.3)

 

Oj słaby mecz zagraliśmy. Ledwie zdobyliśmy trzy oczka. Bardzo długo zwlekali moi kopacze, aby wreszcie wbić przeciwnikom bramki.

 

 

Przed meczem z Leeds przyszło mi obejrzeć losowanie par ćwierćfinałowych LE. Trafiliśmy bardzo źle. Trafiliśmy na Spurs. Wydaje mi się, że trafiliśmy najgorzej, jak tylko mogliśmy. Łatwiej byłoby ograć Valencię, nie mówiąc o Stuttgarcie, Bradze, Galatasaray czy Saint-Etienne. Zobaczymy jak wyjdzie. Jeżeli uda się przejść to zagramy z Galatasaray lub Bragą. Nie jestem z losowania zadowolony.

 

Al-Habsi wrócił kontuzjowany z meczy kadry. Tydzień przerwy.

 

Naszym ostatnim rywalem w tym miesiącu jest zespół Leeds. Rywale mieli zająć miejsce w środku stawki, a nawet dawano im szanse na awans. Jednak po 38 kolejkach zajmują dopiero 19 miejsce. Do składu wracają podstawowi grajkowie.

 

Carson-Crainey,Caldwell,Ramis,Perch-Tachtsidis-McCarthy-McClean,Paredes,Miyaichi-Holt

 

29.3.2013, Championship [38/46]

[19]Leeds 0-1 Wigan[1]

6’ - Tachtsidis

18’ - Derry(cz.k)

MoTM: Tachtsidis(9.0)

 

Zagraliśmy dobre spotkanie. Rywale byli bez szans. Kontrolowaliśmy wszystko, co się działo na placu gry. Może wynik nie jest okazały, ale zagraliśmy, jak na faworytów przystało.

 

Marzec był bardzo dobrym miesiącem. Awans w LE, umocnienie pozycji lidera, choć przytrafiła nam się wpadka z Millwall. Mimo to udział w barażach mamy pewny. Z losowania ćwierćfinałów nie jestem zadowolony. Cholernie trudno będzie ograć Tottenham, ale trzeba mieć nadzieję! Trzymajcie kciuki!

Odnośnik do komentarza

KWIECIEŃ(1/2)

 

 

Dopiero teraz się zorientowałem, że w finansach za różowo nie jest. Mamy prawie 4 mln długu, a przewiduje się, że pod koniec sezonu dług wyniesie ok. 4,7 mln. No, ale po awansie do BPL znajdą się sponsorzy, więc i kasa będzie. Ten sezon trzeba było przeboleć. Może jeszcze uda mi się kogoś sprzedać. Oby to nie był żaden z kluczowych zawodników.

 

Pierwszy mecz w tym miesiącu gramy z Yeovil Town. Rywale spisują się tak, jak przewidywano. Zajmują przedostatnie miejsce w tabeli i wątpliwe, że obronią się przed spadkiem. Mając w perspektywie dwumecz ze Spurs postanowiłem wystawić lekko zmieniony skład.

 

Carson-Crainey,Mateos,Ramis,Perch-Espinoza-McArthur-Beausejour,Gomez,McManaman-Dicko

 

1.4.2013, Championship[39/46]

[1]Wigan 2-0 Yeovil[23]

55’, 96’ - Gomez

MoTM: Gomez(8.9)

 

I koniec! Wigan wygrywa Championship! Na siedem kolejek przed końcem! Tym samym ten wynik zadecydował o spadku Yeovil. Spadło również Bournemouth. Co do samego meczu to był to tak zwany mecz bez historii. Miażdżąca przewaga faworytów. Teraz tylko po rekord punktowy!

 

Clyne wrócił do treningów, ale na wyjazdowy mecz z Tottenhamem gotowy nie jest.

 

Carson-Crainey,Caldwell,Ramis,Perch-Tachtsidis-McCarthy-McClean,Paredes,Miyaichi-Holt

 

Do Londynu na mecz z tamtejszymi Kogutami jechaliśmy już jako mistrz Championship. Na White Hart Lane pogoda ładna. O dziwo nie padał deszcz. Nasi rywale zajmują 16(!!) pozycję w lidze i mają potworne morale. Kiedy wygrać, jak nie teraz? Niestety, mecz rozpoczął się koszmarnie. W 4 minucie tracimy bramkę po stałym fragmencie gry. 0:1. No nie wieże! Pół minuty później już 0:2! Koszmarne błędy dzisiaj popełnia środek pola… Jak niewiele zabrakło a byłoby by 0:3… Jednak po wolnym Fernandesa piłka trafia w poprzeczkę. Znowu mało zabrakło! Tym razem ratuje nasz Carson… JEEEST! 1:2! Wychodzimy z kontrą i bramkę po dośrodkowaniu McCleana zdobywa Miyaichi! Pod koniec meczu strzelec bramki doznał kontuzji i musi opuścić boisko. Za niego wejdzie McManaman. Zejdzie również Paredes. Ale bomba Cladwella! Uderzył z wolnego i 2:2! I koniec! Wywozimy z Londynu remis! I w dodatku jeszcze 2 bramki na wyjeździe. Gdyby nie początek to byłoby pięknie.

 

4.4.2013, 1/4 LE

[bPL]Tottenham 2-2 Wigan[CH]

4’ - Vertonghen

5’ - Fernandes

77’- Miaychi

88’ - Caldwell

MoTM: Tachtsidis(8.9)

 

 

 

Miyaichi wypada na 7 tygodni. Ogromna strata na końcówkę sezonu.

 

Jako, że liga nie ma już większego znaczenia więc będziemy grali większość meczy w takim właśnie ustawieniu. Rywalem w 40 kolejce jest Brighton - drużyna środka tabeli. Rywale, podobnie jak my, grają już o nic. Oni obronili się przed spadkiem, na awans nie mają szans. My już zrobiliśmy swoje, tj. wygraliśmy ligę.

Carson-Crainey,Mateos,Rogne,Perch-Espinoza-McArthur-Beausejour,Gomez,McManaman-Dicko

 

7.4.2013, Championship[40/46]

[1]Wigan 0-3 Brighton[14]

9’ - Orlandi

41’ - Shorey

66’ - Lopez

MoTM: Shorey(8.9)

 

Zostaliśmy rozgromieni. Nie zagraliśmy, jak na mistrza przystało. W sumie, to mało mnie to obchodzi. Teraz mecze ligowe to już tylko czas na boisku dla rezerwowych. Mają dla mnie podobną wagę, co mecze towarzyskie.

Odnośnik do komentarza

KWIECIEŃ(2/2)

 

 

Carson-Crainey,Caldwell,Ramis,Clyne-Tachtsidis-McCarthy-McClean,Paredes,Beausejour-Holt

 

Do rewanżu ze Spurs podchodziliśmy z lepszej pozycji. Mieliśmy 2 bramki na wyjeździe, nie musieliśmy niczego odrabiać. Dodatkowo do składu wraca Clyne. Na DW jak zwykle mokro. ZACZYNAMY!

Ależ początek! Świetna kombinacyjna akcja zakończona wrzutką Clyne’a, która trafia do McCleana, a ten pada faulowany w polu karnym! Do karnego podchodzi Paredes i… GOOOOOOOOOL! 1:0! Już 10 minut później mogło paść wyrównanie. Jednak sędzia odgwizdał faul Adebayora na Carsonie. 2:0!! Kolejna świetna akcja Clyne’a! Zagrał do Paredesa, a ten do niepilnowanego Holta, który bez problemu umieszcza piłkę w siatce! W 80 minucie Gomez zmienił Beausejoura. Jeszcze 90 minucie mogliśmy podwyższyć, ale Holt w sytuacji sam na sam przestrzelił. I KONIEC! AWANS! 4:2 w dwumeczu, na DW Tottenham całkowicie bezradny. Kolejnym przeciwnikiem Galatasaray.

 

11.4.2013, 1/4 LE, rewanż

[CH]Wigan 2-0 Tottenham[bPL]

5’ - Paredes

44’ - Holt

MoTM: Paredes(8.8)

 

 

Jako, że liga nie ma już większego znaczenia napiszę tylko wyniki reszty ligowych meczy przed dwumeczem z Galatasaray.

 

Middlesbrough-Wigan 0:0

Nottingham Forest - Wigan 3:1

Wigan - Derby 0:0

 

Trzeba przyznać, że graliśmy bardzo słabo. Ale czego mogę od rezerw wymagać?

 

Carson-Clyne,Caldwell,Ramis,Perch-Tachtsidis-McCarthy-McClean,Paredes,Beausejour-Holt

 

Ponownie wybieramy się do Turcji. Za pierwszym razem wróciliśmy z tarczą. Pogoda ładna. Mecz zapowiada się na wyrównany. Zaczynamy!

Ależ rozpoczęcie! Już w 4 minucie zdobywamy bramkę! W wolnego wrzucił Paredes, do piłki doszedł Ramis i na raty, bo musiał dobijać, zdobywa bramkę. Lepszego rozpoczęcia nie mogliśmy sobie wymarzyć. 1:0. Cudowne podaje od Paredesa otrzymał Beausejour! Niestety, nie wykorzystał sam na sam i trafił w poprzeczkę. Ale błąd Carsona! Wybił piłkę wprost pod nogi napastnika Galatasaray. 1:1. Jednak szybko się zrewanżował. Tym razem wybronił pewną bramkę. GOOOL! Znowu stały fragment gry! Tym razem zdobywcą bramki Caldwell. Jednak ponownie błyskawiczna odpowiedź Turków i 2:2. PAREDES! Ale się znalazł w polu karnym! 3:2! KONIEC! Ponownie ogrywamy lepszego rywala!

 

25.4.2013, 1/2 LE

[TUR]Galatasaray 2-3 Wigan[ANG]

5’ - Ramis

38’ - Colak

51’ - Caldwell

59’- Yilmaz

93’ - Paredes

MoTM: Tachtsidis(9.0)

 

 

 

Do końca miesiąca zostały dwa mecze ligowe. Gramy z QPR i Ipswich. Ale, że liga już nie ma znaczenia napiszę tylko wyniki:

 

Wigan-QPR 0:0

Ipswich-Wigan 4:3

 

Szkoda tych punktów, bo już nie uda się pobić rekordu punktów. Wydaje mi się, że w ostatnich 7 kolejkach straciliśmy więcej punktów niż przez resztę sezonu, no ale po co męczyć podstawowych zawodników, jeśli gramy jeszcze w LE?

 

 

Kwiecień wypadł słabo, jeżeli spojrzymy na ligowe wyniki. Jednak nie mają one znaczenia. Szkoda tylko rekordu punktów, no ale cóż można poradzić. Najważniejsze jest to, że ligę wygraliśmy tak, czy siak. W LE sprawiliśmy sensację i zanosi się, że zagramy w finale. Będzie się działo!

Odnośnik do komentarza

MAJ

 

W maju, o ile dobrze pójdzie, zagramy tylko 3 mecze. Jeżeli pójdzie gorzej to będą 2 mecze.

 

Maj zaczynam propozycją kontraktu od Wigan. Zarząd oferował mi przedłużenie go na 3 lata. Ja jednak nie lubię się na tyle wiązać umowami. Wolę, co rok przedłużać. Także przedłużyłem umowę tylko o rok.

 

Carson-Clyne,Caldwell,Ramis,Perch-Tachtsidis-McCarthy-McClean,Paredes,Beausejour-Holt

 

Na DW na pewno będzie komplet. Ich ukochane Wigan gra o finał Ligi Europy z Tureckim Galatasaray. Pierwszy mecz wygraliśmy 3:2 więc jesteśmy na bardzo dobrej pozycji. Wystarczy utrzymać prowadzenie. Zaczynamy!

MINUTA I JUŻ 0:1. KATASTROFA. 30 minut później McClean ogrywa ładnie obrońcę, wrzuca, rykoszet do piłki dochodzi Beausejour i 1:1! W przerwie nastąpiła mała zmiana. Na lewą stronę obrony przeszedł Perch, a na prawą Clyne. Aj! Jak blisko było prowadzenie. Jednak Muslera górą tym razem. Świetnie wybronił strzał Paredesa. Cirak fauluje Beausejoura i dostaje drugą zółtą. Gramy w przewadze! Mało zabrakło, abyśmy przegrywali! Jednak wolny Sneijdera trafia w poprzeczkę. I koniec! Po słabym meczu remisujemy z Galata czyli ostatecznie awansujemy do FINAŁU! W FINALE GRAMY ZE STUTTGARTEM!

 

 

2.5.2013, 1/2 LE, rewanż

[ANG]Wigan 1-1 Galatasaray[TUR]

1’ - Elmander

35’ - Beausejour

MoTM: Tachtsidis(8.4)

 

 

 

Blackpool-Wigan 1:0

 

 

 

Carson-Crainey,Caldwell,Ramis,Clyne-Tachtsidis-McCarthy-McClean,Paredes,Beausejour-Holt

 

Finał Ligi Europy. Wigan jest w nim po raz pierwszy w swojej historii. Postaramy się uczynić ten historyczny wieczór jeszcze bardziej historycznym i wygrać to trofeum. Ograliśmy Spurs, Galatasaray, Fenerbahce to i Stuttgart możemy ograć! Gramy w ciepły, suchy, wiosenny wieczór. Zaczynamy!

Zamieszanie pod naszym polem karnym, świetny odbiór Tachtsidisa, kontra, wrzutka McCleana, strzela Holt! Nad bramką, ale mało zabrakło do szczęścia. 20 minuta. Ok. 20 metrów od bramki. Do wolnego podchodzi Paredes. Piłka się kręci, kibice wstają… bramkarz broni! Po raz kolejny mało zabrakło! GOOOOOOOOL! McClean! Skoczył najwyżej w polu karnym po dośrodkowaniu Beausejoura! 1:0 dla Wigan! Do przerwy ten wynik się utrzymał. Aj! Znowu mało zabrakło! Sam na sam był Holt, ale Ulreich jest w wybitnej formie. Ale zamieszanie pod naszą bramką po rzucie rożnym. Sam nie wiem, co się działo. Ostatecznie piłka wyszła na drugi rożny. 2:0!! Świetna asysta Paredesa i Holt zdobywa bramkę! Chwilę później Stuttgart zdobył jedną bramkę, ale jak się okazało to było za mało! WIGAN WYGRYWA LIGĘ EUROPY! Euforia na trybunach zajmowanych przez fanów The Latics! Piłkarze Stuttgartu płaczą.

Sam mecz zawiódł. Wyjątkowo nudny finał.

 

15.5.2013, FINAŁ LE

[NIE]Stuttgart 1-2 Wigan[ANG]

43’ - McClean

82’ - Holt

84’ - Ibisevic

MoTM: Beausejour(8.1)

 

 

Za wygraną na nasze konto wpadło £4.34 mln oraz £4 mln za prawa do transmisji, co podreperuje nasz budżet. Jednak zespołowi trzeba wypłacić ogromną premię, bo aż £4,5 mln. Ogólnie zostaje £850 tys. długu.

 

Po tym meczu zostałem obwołany jednym z najlepszych Polskich menedżerów w historii.

 

Maj okazał się najszczęśliwszym miesiącem w tym sezonie dla kibiców Wigan. Ich drużyna odniosła historyczny triumf. Wygrała Ligę Europy. Liga skończyła się już dawno, więc nie ma co komentować.

 

 

 

Ps. Okienko transferowe zapowiada się emocjonująco!

Odnośnik do komentarza

Dzięki wszystkim, ale szczerze to nie było tak trudno. Gdybyśmy trafili na Tottenham w dobrej formie to by się skończyło na 1/4. W sumie to i więcej się po Stuttgarcie spodziewałem.

________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Czas na posezonowy przegląd osiągnięć i kadry. Zaczniemy od osiągnięć.

 

LIGA:

W lidze osiągnęliśmy to, co było naszym celem, czyli wygrana. Było słabo na początku, a po ogłoszeniu mistrzostwa to już w ogóle masakra

PUCHARY KRAJOWE:

W pucharach kiepsko. Odpadliśmy wszędzie w pierwszych rundach, w których braliśmy udział. W następnym sezonie trzeba ten aspekt poprawić.

LIGA EUROPY:

Tutaj graliśmy cudownie. Nie przegraliśmy nawet raz. I niespodziewane zwycięstwo! Chociaż zarząd ode mnie tego zwycięstwa wymagał. Ogólnie bardzo dobre występy w LE.

 

 

No, to teraz trzeba zrobić przegląd kadry.

 

BRAMKARZE (MECZE/ STRACONE/CZYSTE KONTA/ŚREDNIA):

 

Ali Al-Habsi 31l. (21/21/8/6.97) - Po Alim spodziewałem się więcej. Już na początku sezonu przegrał miejsce z Carsonem. Popełniał mnóstwo błędów. Nie wiem, czy zostanie na kolejny sezon.

 

Scott Carson 27l. (43/39/19/7.01) - Scott wygrał miejsce w składzie już na początku sezonu. Jest stosunkowo młodym bramkarzem. Przez ten sezon rozwinął się i teraz ma umiejętności podobne do Al-Habsiego. Na kolejny sezon zostaje.

 

BOCZNI OBROŃCY (MECZE[Z ŁAWKI]/GOLE/ASYSTY/ŚREDNIA):

 

Nathaniel Clyne 22l. (22[0]/2/1/7.43) - Nathaniel okazał się bardzo trafionym transferem. Przyszedł do nas w zimę i wywalczył sobie miejsce w pierwszej jedenastce bez problemu. Grał zarówno na prawej, jak i na lewej stronie. Jednak na prawej radził sobie lepiej i tam będzie grał w następnym sezonie.

 

Emmerson Boyce 33l. (19[6]/0/0/6.96) - Emmerson miał być sprzedany już dawno, ale nikt nie chciał go kupić. Jego kontrakt wygasa tego lata i na pewno go nie przedłużę.

 

James Perch 27l. (39[1]/1/1/7.22) - James był naszym podstawowym prawym obrońcą, dopóki nie kupiłem Clyne’a. Na ławkę do BPL się nadaje.

 

Stephen Crainey 31l. (49[0]/1/4/7.18) - Bardzo dobry sezon Crainey’a. Nie popełniał błędów, mogłem na nim polegać. Ma jednak już 31 lat, więc poważnie zastanawiam się nad sprzedaniem go. Poza tym na BPL ma chyba za małe umiejętności.

 

Jean Beausejour 28l. (33[2]/4/12/7.23) - Miał być obrońcą, a prawie cały sezon spędził, jako skrzydłowy. Mimo to grał na skrzydle bardzo dobrze i w następnym sezonie też u nas pogra.

 

ŚRODKOWI OBROŃCY (MECZE[Z ŁAWKI]/GOLE/ASYSTY/ŚREDNIA):

 

David Mateos 26l. (6/0/0/6.63) - W sumie wypożyczenie bez sensu. Grał u nas kiepsko, a w dodatku nie dużo. Jedyny głupi transfer tego sezonu.

 

Ivan Ramis 28l. (59[1]/3/3/7.53) - Bardzo dobry sezon Hiszpana. Pewny, bez większych błędów. Nie zawodził. Wiele ważnych interwencji. Jestem pewien, że w BPL sobie poradzi.

 

Thomas Rogne 22l. (10[5]/0/1/7.23) - Dobry sezon Thomasa. Był zmiennikiem, ale gdy grał to nie zawodził. Zawsze mogłem na niego postawić w mniej ważnym meczu. Jednak na BPL jest znacząco za słaby i chyba go sprzedam lub wypożyczę.

 

Gary Caldwell 31l. (48[4]/7/0/7.18) - Średni sezon Gary’ego. Co prawda strzelił aż 7 bramek, ale w obronie popełniał wiele błędów i był nie pewny, co widać po średniej. Spodziewałem się po nim więcej. Nie przekonał mnie, aby dać mu szansę w następnym sezonie. Raczej zostanie sprzedany.


DEFENSYWNI POMOCNICY (MECZE[Z ŁAWKI]/GOLE/ASYSTY/ŚREDNIA):

 

Chris McCann 25l. (11[6]/2/2/7.16) - Chris grał rzadko. Trudno się dziwić. Rywalizował o miejsce z Tachtsidisem. Jednak, gdy grał to się spisywał przyzwoicie. Zostanie na jeszcze jeden sezon.

 

Roger Espinoza 26l. (21[2]/1/5/7.05) - Pierwszy zmiennik dla Greka. Grał przyzwoicie, ale na BPL jest za słaby i chce się go pozbyć.

 

Panagiotis Tachtsidis 22l. (47[7]/6/2/7.78) - Zdecydowanie najjaśniejszy punkt Wigan. Grek był w FENOMENALNEJ formie przez cały sezon. Nie ma wątpliwości, że poradzi sobie w BPL. Tylko ciekawe, czy uda mi się go zatrzymać. Jest wyceniany na £8.25 mln, a ja go za tyle na pewno nie oddam. Nie ma klauzuli odejścia, więc nic nie muszę akceptować.

 

ŚRODKOWI POMOCNICY (MECZE[Z ŁAWKI]/GOLE/ASYSTY/ŚREDNIA):

 

James McCarthy 22l. (45[5]/5/11/7.23) - Dory sezon McCarthyego. Nic dziwnego, że interesuje się nim Arsenal. Jeżeli Kanonierzy złożą ofertę trudno będzie odmówić. Ale na pewno za mniej niż £10 mln go nie oddam. Na pewno nie chciałbym, żeby odszedł, bo na tej pozycji to praktycznie nie było rywalizacji.

 

Ben Watson 27l. (7[8]/0/2/7.06) - Ben grał mało, a gdy grał to nie powalał. Na pewno grał słabiej niż McCarthy. Bez szans na grę w pierwszym składzie. Chce go sprzedać.

 

Jams McArthur 25l. (14/0/2/7.17) - James był rezerwowym, zaczął grać dopiero w drugiej połówce sezonu. Gdy grał to nie zawodził. Zostanie na kolejny sezon.

 

Fraser Fyvie 20l. (18/3/0/7.37) - Fraser odszedł na wypożyczenie do Sheffield United. Grał tam bardzo dobrze, ale nPower League One to nie BPL. Wypożyczę go znowu.

 

 

OFENSYWNI POMOCNICY (MECZE[Z ŁAWKI]/GOLE/ASYSTY/ŚREDNIA):

 

Jordi Gomez 27l. (25[18]/11/5/7.19) - Przegrał rywalizację z Paredesem. Jednak i tak zagrał kilkanaście meczy, w których spisywał się dobrze. Jordi na pewno zostaje na kolejny sezon.

 

Leandro Paredes 18l. (39[5]/23/11/7.55) - Leandro zagrał wyśmienity sezon, a ma dopiero 18 lat! Martwi mnie jednak fakt, że zdobył więcej bramek niż asyst. Mam nadzieję, że w następnym sezonie się pod tym względem poprawi. Może z nowym napastnikiem będzie mu się lepiej współpracowało?

 

SKRZYDŁOWI (MECZE[Z ŁAWKI]/GOLE/ASYSTY/ŚREDNIA):

 

Shaun Maloney 30l. (17/4/9/7.39) - Shaun zdecydowanie za często był kontuzjowany. Stracił ok. 5 miesięcy sezonu. Gdyby był zdrowy grałby więcej. Przez kontuzję jego umiejętności bardzo się pogorszyły. Myślę, że go sprzedam.

 

James McClean 24l. (32[3]/7/10/7.12) - Jamesowi zeszło bardzo długo ze złapaniem formy. Dopiero w rundzie rewanżowej zaczął grać na poziomie. Jak będzie grał tak, jak w drugiej połowie sezonu to w BPL sobie spokojnie poradzi.

 

Ryo Miyaichi 20l. (32[2]/9/9/7.19) - Grał dużo i grał dobrze, ale podobnie jak McClean dopiero od drugiej części sezonu. Niestety - był tylko wypożyczony i wraca do Arsenalu. Szkoda, bo przydałby się nam, choć nie jestem pewien, co do jego umiejętności.

 

Callum McManaman 22l. (15[4]/1/3/6.82) - Nasz najgorszy piłkarz. Nie widzę, żeby miał jakiekolwiek szanse na grę w BPL. Sprzedać czym prędzej.

 

NAPASTNICY (MECZE[Z ŁAWKI]/GOLE/ASYSTY/ŚREDNIA):

 

Grant Holt 32l. (51[6]/26/14/7.27) - Na pozycji napastnika miała być katastrofa, a tymczasem Holt jest naszym najlepszym strzelcem i asystującym. Dobry sezon zagrał niemłody już Anglik. Nie wiem, czy go sprzedam, ale wiem, że na pewno chce kupić kogoś na jego pozycję.

 

Noutha Dicko 21l. (13[3]/4/2/7.09) - Dicko nie grał wiele. Umiejętności ma dużo gorsze od Holta. Na BPL jest za słaby. Kolejny zawodnik do sprzedania. Obym wziął za niego jakieś pieniądze.

Odnośnik do komentarza

CZERWIEC

 

 

 

Młodym piłkarzem roku w CH został Paredes.

 

Postanowiłem nie przedłużać kontraktu z kilkoma piłkarzami. Najważniejszy z nich to Emmerson Boyce. Reszta to grajki z zespołu rezerw.

 

Przedłużyłem również kontrakt ze Scottem Carsonem.

 

Co do sparingów, to postanowiłem zorganizować małe Tournee po… Polsce! Zagramy z Legią, GKSem Bełchatów, Orlętami Radzyń, Śląskiem, Cracovią, Lechem, ROW Rybnikiem oraz Okocimskim.

 

W okienku transferowym najbardziej będzie mi zależało na ściągnięciu jakiegoś dobrego, młodego napastnika, a jeżeli coś zostanie to skrzydłowy też by się przydał.

 

Ligę Mistrzów wygrał Real Madryt, więc to z nimi zagramy w Superpucharze Europy. Szans, wydaje się, nie ma.

 

Mój budżet transferowy w tej chwili to £6.9 mln, a na płace mam £78 tys.

 

Stało się to, czego się obawiałem - McCarthy chce zmienić klub. Liczy na transfer do jakiegoś lepszego klubu. Zobaczymy jak się jego sytuacja rozwinie. Na razie przyjmę prośbę i wystawie go na listę transferową, ale odejść może za niemałe pieniądze.

 

TRANSFERY DO KLUBU:

Wiem, że mówiłem, że chce kupić młodego napastnika, ale takiej okazji nie mogłem przegapić. Dołączył do nas… Roberto Solado! Kupiłem go za śmieszne £5 mln. Był wystawiony na listę transferową, więc nie mogłem nie spróbować. Może nie jest najmłodszy, ale to wciąż lepsze rozwiązanie niż Holt, a kupienie juniora i szkolenie go zajęłoby co najmniej 2 sezony. A tak od razu mamy świetnego napastnika! W sumie, to się dziwię, że się zgodził do nas dołączyć.

 

TRANSFERY Z KLUBU:

Opuścił nas Ben Watson. Odszedł za £1,5 mln do Blackpool.

Odszedł również Boyce, tyle że za darmo. Będzie grał w West Hamie.

Opuścił nas również Crainey. On również wybrał West Ham. Za niego wziąłem £2 mln.

Ostatnim transferem w czerwcu był Dicko. Odszedł za… £4.1 mln do Hull!

 

Bilans: +£2,5 mln

Odnośnik do komentarza

LIPIEC

 

 

Lipiec ma być jednym wielkim polowaniem na skrzydłowego. Mam na ten cel prawie £4 mln. W lipcu zaczynamy też nasze Turnee po Polsce.

 

Postanowiłem zaryzykować i spytałem zarząd o zwiększenie budżetu. Zarząd się zgodził! Mam teraz £7,5 mln budżetu transferowego!

 

TRANSFERY DO KLUBU:

Do klubu dołączył… Erik Lamela! Nie było łatwo, najpierw zacięta negocjacja z klubem, a potem z zawodnikiem. Ostatecznie Roma dostała £7.5 mln od razu i £13 mln rozłożone na 3 lata. Wydałem w chuj pieniędzy na ten transfer więc liczę, że Lamela się spłaci. Był to najdroższy transfer w historii Wigan. Wzmocnienia w tym okienku są spore.

 

TRANSFERY Z KLUBU:

Na wypożyczenie do Millwall odsyed Fraser Fyvie.

Stety, niestety opuścił nas McCarthy. Odszedł do Manchesteru United. Wziąłem za niego aż £18 mln. Mam już na oku pewnego pomocnika, ale na razie to nic pewnego.


SIERPIEŃ

 

TANSFERY DO KLUBU:

Sierpień zaczynamy umocnieniem środka pola. Jako, że odszedł od nas McCarthy znalazły się i na to fundusze. Na miejsce McCarthyego ściągnąłem piłkarza Arsenalu, który jednak dla kanonierów był tylko zmiennikiem. U nas na pewno będzie grał dużo więcej. To był jeden z powodów, dla których Ramsey chciał opuścić Arsenal. I tak się złożyło, że akurat ja potrzebowałem pomocnika. Aaron Ramsey dołączył do nas za £14 mln. Dużo, ale wierzę, że się opłaci. Umiejętności ma bardzo podobne do McCarthyego.

 

Wzmocniliśmy się w tym okienku bardzo. Co prawda odszedł też jeden z lepszych zawodników, ale wydaje mi się, że Ramsey go godnie zastąpi. Z taką ekipą to i o górną połowę tabeli możemy się bić. Wydaliśmy w tym okienku aż £39,5 mln! Za to mieliśmy £25.5 mln przychodu. £18 mln z tego to sam McCarthy. Bilans to -£14 mln. Tyle samo wynosi teraz nasz dług. Aczkolwiek przewidywany stan konta pod koniec sezonu to £8 mln, więc nie ma się czym przejmować.

 

Jako, że liga zbliża się wielkimi krokami czas na krótkie podsumowanie meczów towarzyskich.

 

Legia-Wigan 2:0

 

Bełchatów-Wigan 0:3

 

Orlęta-Wigan 1:4

 

Śląsk-Wigan 0:2

 

Cracovia-Wigan 0:3

 

Lech-Wigan 0:1

 

Nasze Turnee po Polsce zakończyło się 5 zwycięstwami i jedną porażką. Zaczęliśmy od porażki z Legią. Przegraliśmy 0:2. Nie specjalnie się tym przejmuje, bo graliśmy ten mecz kilka dni po zakończeniu urlopów. Później, gdy już treningi się zaczęły na dobre wygraliśmy wszystko.

Wyróżniającymi się zawodnikami byli Clyne, Soldado i Paredes.

 

Pierwsze mecze w sezonie mogą skutecznie zepsuć morale. Pierwsze 3 mecze o punkty gramy z: Tottenhamem(BPL),Man City(BPL), Realem Madryt(Superpuchar Europy)

 

Później przerwa na West Brom, a następnie wyjazd do Manchesteru na starcie z Czerwonymi Diabłami. Ale to już we wrześniu.

Odnośnik do komentarza

Carson-Perch,Caldwell,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-McClean,Paredes,Lamela-Soldado

 

Inaugurację graliśmy z Tottenhamem. Nasi rywale zajęli dopiero 12 miejsce w poprzednim sezonie. Teraz na pewno będą chcieli zagrać lepszy sezon. Jest to bardzo ważny mecz dla Soldado. Zagra przeciwko swojemu starem klubowi. Co do transferów to Spurs sprzedawali swoich zawodników za śmiesznie niskie ceny. Przykładu daleko szukać nie trzeba - Soldado za £5 mln. Drugim przykładem jest Lennon za śmieszne £7 mln. Dopiero przy ustalaniu składu zorientowałem się, że moim jedynym lewym obrońcą jest Clyne, a że on sobie w sparingach wyśmienicie radził na prawej stronie to już inna sprawa. Ostatecznie na lewej obronie zagra Perch. Jako, że gramy na White Hart Lane Spurs mają dobrą okazję na rewanż za ćwierćfinał LE. Zmian w ich składzie za bardzo nie widać. Jedna, główna to Davide Santon. W Londynie ciepło i sucho. 21°C. Pogoda idealna do grania. Zaczynamy!

Pierwsza połowa była potwornie nudna. Dopiero w 46 minucie, po świetnym odbiorze Tachtisdisa wyszliśmy z kontrą, która zakończyła się słupkiem Soldado. Słupek ten był zwieńczony gwizdami kibiców Kogutów. Ależ teraz Soldado uciszył swój dawny stadion! Świetna asysta Paredesa i Soldado zdobywa bramkę na White Hart Lane! Aj! Soldado mógł wbić już w tym meczu 3 gwoździe swojemu byłemu klubowi! Raz Kogutów ratował słupek, a teraz Lloris. Gdy Tottenham zauważył, że w piłkę znami nie mają szans postanowili zaatakować kości moich graczy. Ich ofiarą padł Clyne. Za niego wszedł Beausejour. 2:0! Paredes z rzutu wolnego! Teraz to już na pewno wygramy! Koguty były bardzo blisko gola honorowego, ale tym razem to nas ratowała konstrukcja bramki. Sytuacja miała miejsce po rzucie rożnym. To była jedyna okazja Kogutów w tym spotkaniu. Zagraliśmy fenomenalnie i zgarniamy komplet punktów. Sam Soldado zagrał dobre zawody. Mógł zdobyć hattricka, ale rozumiem, że trudno o skupienie, gdy gwizda na ciebie prawie 40 tysięcy ludzi.

 

17.08.2013, BPL [1/38]

[x]Tottenham 0-2 Wigan[x]

57’ - Soldado

87’ - Paredes

MoTM: Paredes(8.8)

 

Jak się okazało po meczu kontuzja Clyne’a była na tyle nie poważna, że może grać w następnym meczu, a zajebiście nam się przyda.

 

Sprzedaliśmy już 15,081 karnetów. To o 3 tysiące więcej niż rok temu.

 

W drugim ligowym meczu ponownie mierzymy się z gigantem. Gramy z Mistrzem Anglii - Manchesterem City. The Citizens inaugurację grali z Arsenalem. Padł wynik remisowy. Co do transferów to City jak zwykle wyjebało w chuj kasy na wzmocnienia. Nie zarobili nawet jednego funta. Z kolei wydali ich aż 64 mln. Głównie wzmacniali obronę. Stąd Alaba i Nkoulou.

 

Carson-Perch,Caldwell,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-McClean,Paredes(82’ Gomez),Lamela-Soldado(82’ Holt)

 

24.08.2013, BPL [2/38]

[7]Wigan 1-1 Manchester City[12]

1’ - McClean

82’ - Jovetić

MoTM: Tachtsidis(8.9)

Nie małą sensację sprawiliśmy remisując dzisiaj na DW. Miało być zmiażdżenie beniaminka przez faworyta do tytułu, a tymczasem Wigan pokazało pazurki i podział punktów. Jednak kontuzji doznał McClean. Nie zagra 2-3 tygodnie.

 

Thomas Rogne doznał kontuzji na treningu. Nie zagra przez 4-5 tygodni.

 

Dostaliśmy £1.13 mln za udział w fazie grupowej LE. Gdy tak patrzę na nasz skład to wydaje mi się, że znowu możemy sięgnąć po to trofeum.

 

Przed meczem z Realem w Superpucharze Europy obejrzę losowanie grup LE.

Zagramy z Udinese, Spartą Praha i SK Sturm Graz. Do LE awansował również Lech Poznań. Zagrają z Marseille, BATE oraz M.Hajfa.

 

 

Carson-Perch,Caldwell,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-Beausejour,Paredes,Lamela-Soldado

 

Do meczu z Realem podchodziliśmy raczej bez szans na wygraną. Hiszpanie są zdecydowanym faworytem. No ale Ligi Europy też nie mieliśmy prawa wygrać! Gramy!

Już w ósmej minucie faworyci wychodzą na prowadzenie. Zdobywcą bramki Ronaldo. Z rożnego wrzucał Modrić, a Portugalczyk wygrał główkę i pokonał Carsona. Reszta pierwszej części spotkania to już falki z olejem. Po przerwie na lewej obronie zagra McCann, gdyż Perch sobie dzisiaj nie radzi. Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej. Z tą różnicą, że to pod koniec się działo. Zaczęło się od przechwytu Clyne’a. Potem było nieudolne wbijanie piłki w jedenastkę Realu. Potem nieudolne wybijanie piłki przez Królewskich. A wszystko skończyło się… bramką Lameli! Zagramy dogrywkę! Tego się Królewscy nie spodziewali. Niestety, dogrywkę zagramy bez strzelca bramki. Za niego Maloney. Ależ błąd Carsona! Po zabawie naszych obrońców wykopał piłkę wprost pod nogi Khediry! Naprawił jednak ten błąd wyśmienitą interwencją. Wciąż 1:1. Ale nie na długo. Kilka minut potem już przegrywamy. Strzelcem bramki Benzema. Na drugą część dogrywki wybiega Gomez. Zmienia Paredesa. Co ten Carson gra! Tym razem wybijał z piątki za krótko. Do piłki dopadł Ronaldo i wybiegł z nim sam na sam. Carson jednak wybronił to! No może prawie, bo obrońca tak niefortunnie wybijał piłkę, że ta odbiła się od Benzemy i wróciła do Ronaldo, który na pustą bramkę nie spudłuje. 1:3. Mogliśmy zmniejszyć straty, ale Maloney nie wykorzystał setki. Niestety. Mecz przegrywamy, ale styl był bardzo dobry. Zmusiliśmy Real do większego wysiłku niż przewidywali. Dopóki na boisku byli Paredes i Lamela wszystko wyglądało ładnie. Potem już tak nie było. Na pewno przegralibyśmy więcej, gdyby nie Tachtsidis.

 

30.8.2013, Superpuchar Europy

[HIS]Real Madryt 3-1 Wigan[ANG]

8’, 112’ - Ronaldo

87’ - Lamela

106’ - Benzema

MoTM: Ronaldo (9.1)

 

Na trybunach można było zauważyć aż dwóch selekcjonerów. Ten mecz oglądali Roy Hodgson oraz Vincente Del Bosque. Co ciekawe, ten pierwszy patrzył na postawę mojego golkipera.

 

Sierpień miał być katastrofą, jeśli spojrzymy na terminarz. Spurs, City, a na końcu Real. Wyszło bardzo dobrze. Obawiałem się, że będziemy mieć 0 punktów w lidzę, a mamy ich aż 4. Co do meczu z Realem to zagraliśmy dobre zawody, jednak byliśmy po prostu gorsi. Jeszcze nie ten poziom.

Odnośnik do komentarza

Tomba, transfery na prawdę się udały. Soldado za 5 mln hahah. Co do Ramseya to jest niewiadoma. Może wypaść dobrze, może źle. Jak powiedziałeś, boisko zweryfikuje.

 

Druga sprawa, podobają wam się Najciekawsze mecze kolejki?

_____________________________________________________________________

 

Wrzesień

 

 

Caldwell ogłosił zamiar odejścia z naszego klubu. Szkoda, że już po okienku. Teraz to ja już nic z nim nie mogę zrobić.

 

Podczas przeglądania mojego juniorskiego zespołu znalazłem jednego ciekawego grajka. Moi skauci dają mu aż 4,5 gwiazdki potencjału. Jednak obecne umiejętności to on ma dobre na 7 ligę angielską. Aha, pozycja to lewy obrońca. Jeżeli będzie się szybko rozwijał to 2,3 sezony i mamy świetnego lewego obrońcę!

 

Pierwszy mecz września gramy z West Bromem. Nasi rywale osiągnęli wszystkie możliwe rezultaty w przeciągu trzech meczy. Przegrali z Arsenalem, wygrali z Fulham oraz zremisowali z Manchesterem City. Miejmy nadzieję, że powtórzymy wyczyn Kanonierów. Postanowiłem, że na bramce stanie Al-Habsi.

 

Al-Habsi-Perch(90’ McCann),Caldwell,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-McClean(90’ Beausejour),Paredes,Lamela-Soldado

 

15.9.2013, BPL [3/38]

[7]Wigan 2-1 West Brom[10]

18’ - Long

29’ - Tachtsidis(kar.)

89’ - Soldado(kar.)

MoTM: Livermore(8.7)

Nie mieliśmy prawa wygrać tego meczu. Gracze West Bromu mieli więcej posiadania piłki, strzałów, wszystkiego. Jednak dwa szczęśliwie zdobyte karne przesądziły na naszą korzyść. Co do pierwszego to był ewidentny, a przy drugim to ja nic nie widziałem.

 

Najciekawsze mecze kolejki:

 

[4]Man City 3:0 Liverpool[8]

[17]Everton 2:2 Tottenham[10]

_______________________________________________________________________

 

Mecz z United został przełożony na 30.10.2013

_______________________________________________________________________

 

Drugi wrześniowy mecz rozgrywamy w Lidze Europy. Pierwszy grupowy mecz gramy ze Spartą Praha. Tym razem to czeska drużyna przyjeżdża na DW.

 

Al-Habsi-Perch(4’ McCann),Caldwell,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-McClean,Paredes,Lamela-Soldado

 

19.9.2013, Faza grupowa LE [1/6]

[x]Wigan 1-0 Sparta Praha[x]

24’ - Soldado

MoTM: Tachtsidis(8.0)

Dziwne, że skończyło się na 1:0. Powinno być co najmniej 3:0. Całkowita dominacja z naszej strony. Nasi rywale oddali tylko jeden celny strzał. W meczu Perch prawie doznał kontuzji. Prawie, bo jak się okazało żadnej kontuzji nie było.

_______________________________________________________________________

 

Kolejne ligowe starcie gramy z Aston Villą. The Villans grają przeciętnie, czyli tak jak zawsze. Zajmują 16 miejsce, ale na początku sezonu miejsca szybko się zmieniają. Niestety, tego meczu od pierwszej minuty nie zagra Tachtsidis. Nie wrócił do pełni sił po meczu ze Spartą.

 

 

Al-Habsi-Perch,Caldwell,Ramis,Clyne-Espinoza-Ramsey-McClean,Paredes,Lamela-Soldado

 

22.9.2013, BPL[4/38]

[16]Aston Villa 2-2 Wigan[7]

3’ - Bent

56’ - Benteke

71’ - Caldwell

88’ - Soldado

MoTM: Paredes (9.0)

Bardzo wyrównany mecz. Najbardziej cieszy mnie to, że potrafiliśmy się podnieść i odrobić dwubramkową stratę. Cały czas jesteśmy w BPL niepokonani!

 

Najciekawsze mecze kolejki:

 

[11]Tottenham 2:2 Chelsea[4]

[2]ManU 2:0 Everton[18]

Odnośnik do komentarza

Przedostatni mecz w tym miesiący rozgrywamy z Coventry w Capital One Cup. Ostatnio odpadliśmy już w pierwszej rundzie, w której braliśmy udział. Nic dziwnego - trafiliśmy na Man City, a byliśmy totalnie bez formy. Wyjdziemy rezerwowym składem.

 

Al-Habsi-Beausejour,Barnett,Rogne,Perch-Espinoza-McCann-McManaman,Gomez,Maloney-Holt

 

25.9.2013, Capital One Cup, 3 rnd.

[bPL]Wigan 1-1(6-5k) Coventry[CH]

19’ - McManaman

91’ - McSheffrey

MoTM: Thomas(8.7)

Awansowaliśmy, ale potrzebne były karne. Dobrze, że to były rezerwy, bo niemiałbym kim grać w następnym meczu. Chociaż z drugiej strony podstawowy skład poradziłby sobie na pewno lepiej.

 

Najciekawsze mecze rundy:

 

[bPL]Chelsea 2:3 Man City[bPL]

[bPL]Tottenham 1:0 Liverpool[bPL]

_______________________________________________________________________

 

W kolejnej rundzie Capital One Cup gramy z Sheffield Wednesday.

_______________________________________________________________________

 

Ostatni ligowy mecz tego miesiąca gramy na DW Stadium. Podejmujemy tutaj The Reds. Liverpool zajmuje 10 pozycję w lidze. Rozgrywki zaczęli bardzo słabo. Na pewno największym zagrożeniem będzie Suarez. Co do tego wątpliwości nie ma.

 

Al-Habsi-Perch,Caldwell(34’ Barnett),Ramis,Clyne-Espinoza-Ramsey-McClean,Paredes,Lamela-Soldado

 

 

29.9.2013, BPL[5/38]

[7]Wigan 1-0 Liverpool[10]

18’ - Soldado

MoTM: Clyne(8.3)

Sprawiamy kolejną sensację! Sam mecz był wyrównany. Głównie walka w środku pola. Bardzo mnie cieszy, że Soldado zdobywa bramkę za bramką! Ewidentnie dobry transfer, czego nie mogę powiedzieć o Ramsey’u, który gra na razie słabo. Caldwell wypada aż na 5 msc…

 

Najciekawsze mecze kolejki:

 

[7]Chelsea 0:0 ManU[5]

_______________________________________________________________________

 

 

Wrzesień kończymy aż na 6 miejscu! Sprawiamy sensację za sensacją i kto wie, czy za sezon Wigan nie zagra w LM? No może się trochę zagalopowałem, ale w przyszłym sezonie na pewno zaatakujemy pierwszą czwórkę.

Odnośnik do komentarza

PAŹDZIERNIK

 

 

Thomas Rogne ponownie kontuzjowany. Tym razem 2 tygodnie przerwy.

_____________________________________________________________

 

Na pierwszy mecz w październiku wyjeżdżamy aż do Austrii. Naszym rywalem będzie SK Sturm Graz. O rywalach pierwszy raz w życiu słyszę. Skład zostaje podstawowy.

 

Al-Habsi-Perch,Barnett,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-McClean,Paredes,Lamela-Soldado

 

3.10.2013, Faza grupowa LE[2/6]

[4]SK Sturm Graz 1-5 Wigan[2]

16’ - Tachtsidis

19’, 46’, 46’ - Soldado.

44’ - Szabics

66’ - Lamela

MoTM: Soldado(9.6)

 

Wynik jak najbardziej oddaje to, co się działo na boisku. Rywale nie istnieli. Mecz bez historii.

_____________________________________________________________

 

Kolejny mecz gramy zaledwie dwa dni później. Gramy z drużyną, która spisuje się bardzo słabo. Gramy z 17 Evertonem. Rywale mieli bić się o Ligę Europy, a są ledwo co poza strefą spadkową. Być może przyczyną tego są transfery. Wydali zaledwie £2 mln, a zarobili o £20 mln więcej.

 

Al-Habsi-Perch,Barnett(26’ McCann),Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-McClean,Paredes,Lamela-Soldado

 

6.10.2013, BPL[6/38]

[17]Everton - Wigan[8]

22’ - Jelavic

41’ - McCann

47’ - Soldado

53’ - Oviedo

63’ - Tachtsidis

MoTM: Paredes(9.0)

 

Kolejna niespodzianka sprawiona przez The Latics! Choć akurat teraz to na wygraną nie zasługiwaliśmy. Zdecydowanie lepiej grał Everton. Stwarzali sobie więcej szans. Jednak my byliśmy celniejsi. Kontuzji jednak doznał Barnett. Nie zagra przez 4 msc. Sypie mi się środek obrony.

 

Nie było żadnych ciekawych meczy.

____________________________________________________________

 

Następny ligowy mecz gramy z rywalami, z którymi graliśmy już rok temu. Mowa tutaj o QPR. Rywale sprawiają mniejszą od nas, ale wciąż sensację. Zajmują aż 13 miejsce, a przed sezonem nikt im nie dawał szans na utrzymanie. Podobnie jak nam. Też mieli nie za ciekawy terminarz na początku sezonu. Na środku obrony zagra Rogne, ponieważ innej opcji nie mam.

 

Al-Habsi-Perch,Rogne,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-McClean,Paredes,Lamela-Soldado

 

20.10.2013, BPL[7/38]

[6]Wigan 1-1 QPR[13]

14’ - Townsend

87’ - Ramsey

MoTM: Tachtsidis(8.5)

 

Słabo zagraliśmy. Chociaż w sumie, to raczej bardzo niecelnie. Oddaliśmy 13 strzałów, a nasi rywale 3. Co ciekawe, oddaliśmy tyle samo celnych. Jedyny mecz w sezonie, który musieliśmy wygrać remisujemy. OK.

 

Najciekawsze mecze kolejki:

 

[2]Arsenal 2:1 Newcastle[1]

[7]Chelsea 2:0 Everton[18]

____________________________________________________________

 

Wyjeżdżamy do Włoch na najtrudniejszy mecz w fazie grupowej. Gramy z Udinese. Są oni teraz trzeci w tabeli włoskiej Serie A. Zapowiada się ciężki mecz, ale pierwszy miesiąc pokazał, że umiemy takie grać.

 

Al-Habsi-Perch,Rogne,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-McClean,Paredes,Lamela-Soldado

 

24.10.2013, Faza grupowa LE[3/6]

[1]Udinese 0-0 Wigan[2]

MoTM: Rogne(8.3)

 

Co za nudny mecz obejrzeli kibice na stadionie Udinese. W całym meczu padło aż 3 celne strzały! Bezbarwny remis.

 

Najciekawsze mecze kolejki:

 

Lech 3:1 BATE

Sociedad 2:0 Fiorentina

Gladbach 3:0 ManU

Lille 3:1 Atletico

Galatasaray 0:2 Anżi

____________________________________________________________

 

Przedostatni ligowy mecz w miesiącu gramy z drużyną świętych. Southampton spisuje się w tym sezonie dobrze. Zajmują lokatę w środku tabeli. Grają lepiej, niż im przewidywano. Cholernie ryzykowne ustawienie obrony z powodu kolejnej już kontuzji Rogne. Na środku obrony zagra McCann. Zobaczymy jak wyjdzie.

 

Al-Habsi-Perch,McCann,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-McClean,Paredes,Lamela-Soldado

 

27.10.2013, BPL [8/38]

[8]Wigan 2-0 Southampton[12]

61’ - McCann

68’ - Wilkinson(o.g)

MoTM: McCann(8.3)

 

Bardzo dobry mecz zagraliśmy. W sumie to nawet Southampton się za bardzo nie stawiał. Borubar wpuścił 2, a to i tak mało, bo powinno być więcej.

 

Najciekawsze mecze kolejki:

 

[7]Arsenal 1:3 Tottenham[5](:()

_______________________________________________________________

 

Kto by przed sezonem pomyślał, że pod koniec sierpnia przyjdzie się Wigan bić o fotel lidera z Manchesterem United? Tak, tak, wygrywając z United możemy wskoczyć na fotel lidera BPL! Jest o co biegać, ale pokonać United na Old Trafford to będzie wyczyn.

 

Al-Habsi-Perch,McCann,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-McClean,Paredes,Lamela-Soldado

 

30.10.2013, BPL[9/38]

[2]ManU 1-2 Wigan[3]

30’ - Soldado

39’ - Ramis

65’ - Smalling

MoTM: Ramis(9.0)

 

Nie wierzę w to! Udało się! Wigan liderem BPL! Ciekawe na jak długo… Ale na razie trzeba cieszyć się tą chwilą! W sumie to nie zasługiwaliśmy na wygraną. Dwie szczęśliwe bramki, a potem zaciekła obrona. Nie wiem, jak to wygraliśmy.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...