Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

***************************************************************************************************************

Wersja gry: Football Manger 2013(13.3.0)

***************************************************************************************************************

Baza danych: duża

***************************************************************************************************************

Wybrane ligi

***************************************************************************************************************

Uaktualnienie: CM Revolution FM 13 bartekr update(13.3.0) END

***************************************************************************************************************

Zasady: własne

***************************************************************************************************************

~~~~~~~WSTĘP~~~~~~~

 

Jest to moja druga kariera na forum. Pierwsza, niestety, zakończyła się przedwcześnie, z powodu zepsutego save. Moją dugą karierę zacznę w klubie Wigan Athletic. Główne powody, dla których zdecydowałem się na ten, a nie inny klub to:

· No może nie kibicuje Wigan, ale bardzo lubię ten zespół

· Spadli do drugiej ligi, a nie powinno ich tam być

· Liga Europy

 

 

Mam nadzieję, że ta kariera potrwa dłużej niż ostatnia.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

 

 

Na samym początku zająłem się sztabem szkoleniowym.

 

Odeszli:

· Dennis Lawrence

Dołączyli:

· Joe Corrigan(Bramkarze)

· Steve Black(Siłowy)

· Darren Robinson(Siłowy)

· Mike Rigg(Technika)

· Neil Dewnsnip(Taktyka)

· Bobby Davison(Ofensywa)

· Wally Downes(Defensywa)

· David Lowe(Strzały)

 

 

 

Zdecydowałem się pojechać na dzień testów. Może znajdę tam kogoś ciekawego?

Jednak okazało się to stratą czasu.

 

 

 

 

Przed sezonem czas na mały przegląd materiału ludzkiego.

 

 

 

Bramkarze: Wydaje się, że tutaj rywalizację wygra Ali Al-Habsi. Nasz drugi bramkarz jest od niego dużo słabszy. Na tej pozycji na razie nie potrzebujemy wzmocnień.

 

Lewa Obrona: Tutaj szykuje się wyrównana walka. Crainey i Beausejour mają mocno podobne umiejętności. Jednak obydwaj są już raczej starsi. Mają odpowiednio 31 i 28 lat. Wzmocnienie tej pozycji nie jest konieczności, ale kimś młodszym z potencjałem bym nie pogardził.

 

Prawa Obrona: Tutaj też mamy dwóch bardzo podobnych zawodników. Jednak Perch jest młodszy od Boyca o 6 lat i to on będzie moim podstawowym graczem na początku sezonu.

 

Środkowa Obrona: Na tej pozycji mam najwięcej możliwości. Pewniakami wydaję się Ramis z Caldwell’em. Jednak bardzo prawdopodobne jest, że ten drugi będzie grał na defensywnym pomocniku. Wzmocnienie by się przydało.

 

Defensywni Pomocnicy: Z tej formacji jestem średnio zadowolony. Na pewno pewniakiem jest McCarthy, który będzie grał jako cofnięty rozgrywający. Natomiast na pozycji typowo defensywnego pomocnika, który ma rozbijać akcje bieda. Wzmocnienie potrzebne.

 

Skrzydłowi: Tutaj wybór mam duży, a wszyscy mają podobne umiejętności. Nie ma pewniaków. Wzmocnienia na razie nie potrzebne.

 

Ofensywna Pomoc: Tutaj KATASTROFA. Nie mam ŻADNEGO OPŚ…

 

Napastnicy: Zdecydowanie lepsze umiejętności ma Grant Holt. Jednak jest nie jest już najmłodszy i najlepiej spisuje się w roli, której ja nigdy nie używam. Wzmocnienia będą, o ile zostanie na nie pieniędzy.

 

 

Podsumowanie: Muszę kupić z dwóch ofensywnych środkowych pomocników. Jeśli zostanie jeszcze coś budżetu to spożytkuje go na napastnika. Dodatkowo potrzebuje jeszcze DP. No pięknie!

Edytowane przez verlee
Pozycjonować tekstu też nie wolno.
Odnośnik do komentarza

Przepraszam, że tak późno - problemy z neostradą.......

@Chomik, opowiadaniach? jakaś sugestia?

@Vanlid, dzięki!

_____________________________________________

 

Po zmianach w sztabie zostało mi £4.68 mln budżetu transferowego i £31.09 tys. budżetu płacowego.

Mój cel minimum to awans

 

O dziwo tymczasowego ofensywnego pomocnika znalazłem w klubie. Jest nim Jordi Gomez, który z nieznanych mi powodów był w rezerwach. Mimo to i tak chce kogoś na tą pozycję kupić.

 

~~~~~~~~~TRANSFERY DO KLUBU~~~~~~~~

 

Na pozycję ofensywnego pomocnika sprowadziłem młodziutkiego Argentyńczyka. Mowa tutaj o Leandro Paredesie. Ma ogromny potencjał, a umiejętności na Championship bardzo odpowiednie. Myśle, że sobie spokojnie poradzi w tym sezonie, a w następnym jego statystyki powinny już nieco podskoczyć. Wydałem na niego £1,8 mln, więc zostało mi jeszcze na inne transfery. Przez chwile myślałem, że nic z tego nie będzie, ponieważ na początku nie dostał on pozwolenia na prace. Jednak po naszym odwołaniu przyznano mu je.

 

Szykuje się jeszcze transfer defensywnego pomocnika, ale na razie nie wiem jak wyjdzie z pozwoleniem o prace. Tak, przeszukuje rynek Ameryki Południowej.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Czas na krótkie podsumowanie sparingów. Na początku graliśmy z drugą drużyną. Wygraliśmy, bo jakże mogłoby być inaczej? Wynik 3:1. Kolejne dwa mecze to nasze zwycięstwa 1:0. Graliśmy je z Carlisle i Coventry. Kolejne jest zwycięstwo 4:1 z Rhyl. W tym meczu dwie bramki zdobył Holt.

Carmarthen ograliśmy aż 6:1. Kolejną bramkę zdobył Holt. Przedostatni mecz graliśmy z Port Talbot. Wygrana 3:1. Ostatni sparing rozegraliśmy z beniaminkiem Premier League - Crystal Palace. W tym meczu dostaliśmy srogie lanie i przegraliśmy aż 3:1. W meczach towarzyskich kontuzji doznali:

· Perch(Pauzuje jeszcze 11 dni)

· Maloney(Pauzuje jeszcze 2 tygodnie)

 

I to by było na tyle z meczy towarzyskich.

 

 

Pierwszy mecz o stawkę gramy z Manchesterem United. Jest to mecz o Tarczę Wspólnoty. Zdecydowanym faworytem są piłkarze z Manchesteru.

 

Al-Habsi-Crainey,Ramis,Caldwell,Boyce-McCarthy,Espinosa-McClean,Gomez(87’ Paredes),Miyaichi-Holt

 

12.8.2012, Community Shield

[L1]Wigan Athletic - Manchester United[EKS]

4’ - Evra

10’ - Welbeck

17’ - Fletcher

MOTM:Fletcher (8.7)

 

Byliśmy po prostu gorsi. Nie ma co winić chłopaków za to, że ich umiejętności są mniejsze od umiejętności mistrzów Anglii. Paredes zadebiutował, ale miał tylko kilka minut i nie zrobił nic.

Odnośnik do komentarza

Vanlid, możliwe.... Na razie trzymam się swojej taktyki, jak będzie tak dalej to coś pozmieniam ;)

__________________________________________________________________________

 

 

 

 

SIERPIEŃ

 

 

 

 

~~~~~~~~~~TRANSFERY DO KLUBU~~~~~~~~~~

 

Znalazłem pewnego zawodnika, już wszystko było dopięte na przedostatni guzik, ale ostatni guzik okazał się nie do zapięcia. Chodzi o pieprzone pozwolenie o prace. Nie udało się go załatwić i transfer chuj strzelił.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Przed dalszymi negocjacjami trzeba zagrać pierwszy ligowy mecz. Inauguracje gramy z Burnley na ich obiekcie. Mimo wysokiej porażki i ogólnego braku gry postanowiłem zostawić tych samych kopaczy w wyjściowej jedenastce.

 

Al-Habsi-Crainey,Ramis,Caldwell,Boyce-McCarthy,Espinosa-McClean,Gomez,Miaychi-Holt

 

18.8.2012, Championship[1/46]

[x]Burnley 3-1 Wigan[x]

40, 43’ - Vokes

66’ - Gomez

78’ - Kacaniklic

MOTM: Vokes(9.0)

 

Oj źle się dzieje. Zagraliśmy bardzo słabo. Powinniśmy wygrać kilkoma bramkami, a dostajemy w dupe. Nasi rywale oddali aż 17 strzałów, a my… 7. To tyle samo, co oni celnych… Katastrofa.

 

Kolejny ligowy mecz gramy z Charltonem. Jesteśmy zdecydowanym faworytem. Za każdego funta postawionego na naszych rywali można dostać aż 10. Skład zmieniłem nieznacznie. Może to błąd, a może nie. Okaże się po meczu.

 

Al-Habsi-Crainey,Ramis,Caldwell,Boyce-McCarthy,Espinosa-Fortune,Gomez,McManaman-Holt

 

21.8.2012,Championship [2/46]

[20]Wigan 3-1 Charlton[7]

3’ - McCarthy

25’ - Holt

35’ - Gomez

52 - Kermorgant

MOTM: Holt(9.0)

 

Zagraliśmy dobre spotkanie. Jak się okazało lekka zmiana składu, a nie wywalenie większości poskutkowało. Zdobywamy pierwszy komplet punktów w sezonie!

 

Kolejny sierpniowy mecz gramy w Barnsley z zespołem o takiej samej nazwie. Po raz kolejny jesteśmy faworytami, no ale jak każdy się spodziewa że wygramy tą ligę bez problemu to jak mogłoby być inaczej? Jako, że zwycięskiego składu się nie zmienia także gramy w tym samym ustawieniu.

 

Al-Habsi-Crainey,Ramis,Caldwell,Boyce-McCarthy,Espinosa-Fortune,Gomez,McManaman-Holt

 

25.8.2012,Championship [3/46]

[16]Barnsley 2-1 Wigan[8]

10’ - Grant (n.kar)

15’, 27’ - Ranger

73’ - McCarthy

MOTM: Ranger(8.8)

 

No i kiedy wydawało się, że już jest wszystko ok taki klops. Nie wiem dlaczego gramy tak słabo. Trzeba złapać formę, bo nic z tego nie będzie.

 

 

~~~~~~~~~~TRANSFERY DO KLUBU~~~~~~~~~~

Udało mi się sprowadzić defensywnego pomocnika! Jest to całkiem inny gracz niż ten, o którym pisałem wcześniej. Być może nawet ten będzie dużo lepszy od tamtego. Naszym nowym nabytkiem został Panagiotis Tachtsidis. Cholernie utalentowany chłopak. Wydaje mi się, że z miejsca wskoczy do składu.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

W grupie LE zagramy z: Bordeaux, Hapoelem Tel-Aviv i Rapidem Wiedeń.

 

 

Sierpień kończymy na zawstydzającym 15 miejscu. Bilans meczów o stawkę to 3 porażki i 1 wygrana. Wstyd. Z kolei z okienka transferowego jestem zadowolony. Udało mi się sprowadzić obiecującego ofensywnego pomocnika środkowego i bardzo dobrego defensywnego pomocnika.

Odnośnik do komentarza

WRZESIEŃ

 

 

 

 

Pierwszy mecz września gramy z Leicester City. Liczę, że wreszcie uda nam się wygrać. Nie wiem, czy to dobra decyzja, ale w wyjściowym składzie jest Tachtsidis. Jako, że to jego debiut za wiele nie wymagam.

 

Al-Habsi-Crainey,Caldwell,Ramis,Boyce-McCarthy,Tachtsidis(82’ Espinosa)-Fortune(82’ McCann),Gomez,McManaman-Holt

 

2.9.2012, Championship[4/46]

[15]Wigan 1-0 Leicester[7]

66’ - Holt

MOTM: De Laet(8.5)

 

Wygrać się udało, ale styl najlepszy nie był. Jeszcze kilka meczy i myślę, że będzie OK.

 

Kolejny ligowy mecz w tym miesiącu gramy w Birmingham z tamtejszą drużyną. Drużyną, która dwa sezony temu grała w BPL. Ich początek sezonu jest jeszcze gorszy od naszego - zajmują 20 miejsce z 3 zdobytymi punktami. Kiedy wygrać, jak nie teraz? Wymieniłem tylko skrzydła, bo te grają u nas najsłabiej. Dałem również szansę Paredesowi i wymieniłem bramkarza.

 

Carson-Crainey,Caldwell,Ramis,Boyce-McCarthy,Tachtsidis-McClean,Paredes(66’ Gomez),Maloney-Holt

 

17.9.2012, Championship [5/46]

[20]Birmingham 1-0 Wigan[12]

69’ - King

MOTM: Burn(8.6)

 

KATASTROFA. Nie mam pojęcia jak przegraliśmy. Nasi rywale oddali JEDEN(!!) celny strzał… My 7 i NIC. Katastrofa. Ciekawe, kiedy mnie zwolnią…

 

Na szczęście teraz gramy mecz w LE. Na szczęście, bo w lidze to my nie gramy. Mam nadzieję, że w LE to się zmieni. W tejże LE gramy z Hapoelem. Skład na ten mecz lekko pozmieniałem.

 

Carson-Crainey,Caldwell,Ramis,Perch-McCarthy,Tachtsidis-Beausejour, Gomez(46’ Paredes),Miyaichi-Holt

 

20.9.2012, Faza grupowa LE [1/6]

[x]Wigan - H.Tel-Aviv[x]

41’, 48’ - Holt

61’ - Kirtava

66’ - Holt(n.kar.)

92’ - Beausejour

MOTM: Holt(8.7)

 

Nareszcie dobry mecz! Oddaliśmy 26 strzałów, a rywale tylko 6. Zasłużona wygrana, choć bałem się, że nie uda się dotrzymać jej do końca.

 

Al-Habsi doznał urazu na treningu wypada ze składu na 5 tyg. W sumie, to i tak przegrał rywalizację o miejsce z Carsonem, który spisuje się o wiele lepiej. To samo spotkało Boyce’a, z tym, że on wypada na 2 tyg.

 

Czas wrócić do ligi, w której gramy tylko na piśmie. Bo to, co my tam wyprawiamy to granie w piłkę nie jest. Kolejnym rywalem jest Huddersfield. Nasi rywale zajmują 8 lokatę. My 19… Ale mamy 2 mecze mniej od reszty. Skład zostaje ten sam.

 

Carson-Crainey,Caldwell,Ramis,Perch-McCarthy,Tachtsidis-Beausejour, Gomez,Miyaichi(60’ Fortune)-Holt

 

25.9.2012, Championship [6/46]

[19]Wigan 1-1 Huddersfield[8]

44’ - McCarthy

64’ - Southern

MOTM: Southern(8.2)

 

NIE WIERZĘ. NASI RYWALE ODDALI JEDEN, JEDEN(!!!!) STRZAŁ NA NASZĄ BRAMKĘ… My oddaliśmy 19… Jak to działa? Dlaczego nie potrafimy zdobywać bramek?

 

Postanowiłem pozmieniać lekko taktykę. Ustawienie zostaje to samo, ale polecenia dla drużyny lekko pozmieniałem.

 

Następny mecz zagramy takim samym składem. Mimo złego wyniku gra była przyzwoita. Jakby na to nie patrzeć nasi rywale oddali tylko jeden strzał na bramkę, a że padła z tego bramka to już inna sprawa. Tym razem spróbujemy nie zbłaźnić się z Doncasterem.

 

Carson-Crainey,Caldwell,Ramis,Perch-McCarthy,Tachtsidis-Beausejour, Gomez,Miyaichi-Holt

 

28.9.2012, Championship [7/46]

[15]Doncaster 1-2 Wigan[18]

10’ - Caldwell(k.)

16’ - McCarthy

53’ - Luongo

MOTM: McCarthy(8.0)

 

Zagraliśmy dobrze. Jednak nie wiem co się dzieje z bramkami traconymi. Tym razem jeden celny strzał i gol. Hmm. Ciekawie.

 

Wrzesień kończymy na 12 miejscu. Nie jest za ciekawie, ale już coraz lepiej. Może wkrótce będziemy wygrywać to, co powinniśmy wygrywać?

Odnośnik do komentarza

Październik(1/2)

 

Październik zaczynamy na swoim stadionie. Podejmujemy tutaj Watford. Jako, że ostatni mecz zagraliśmy przyzwoicie, postanowiłem zmienić tylko tych zmęczonych zawodników.

 

Carson-Crainey,Caldwell,Ramis,Perch-McCarthy,Espinoza(77’ Tachtsidis)-McClean(77’ Fortune),Gomez,Maloney-Holt

 

2.10.2012, Championship [8/46]

[14]Wigan 2-0 Watford[15]

25’ - Iriney(cz.k)

39’ - McCarthy

77’ - Holt

MOTM: Crainey(8.2)

 

Bardzo dobry mecz. Nasi rywale nie oddali nawet celnego strzału. Choć, gdyby go oddali to pewnie byłby to gol. W każdym bądź razie wygrana cieszy i jest zasłużona!

 

Po meczu przyszła do mnie wiadomość, że od teraz pracuję pod presją. Zarząd ma dość kiepskich wyników. Ja też. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze do lepszych wyników.

 

Drugim październikowym meczem jest starcie z Bordeaux na ich obiekcie. W składzie zmiany spowodowane zmęczeniem. Niestety, nie wszystkich mogłem zmienić z powodu braku zmienników.

 

Carson-Crainey,Caldwell,Ramis,Perch-Watson,Tachtsidis-Beausejour,Paredes,McManaman-Holt(46’ Dicko)

 

4.10.2012, Faza grupowa LE [2/6]

[2]Bordeaux 0-0 Wigan[1]

MOTM: Tachtsidis(8.7)

 

Co za nudny mecz. Nie było nawet jeden groźnej sytuacji dla żadnej ze stron. To wszystko dzięki Tachtsidisowi. Jego statystki w tym meczu są niesamowite. 17 odbiorów na 17 prób, 13 wygranych główek na 13 prób i aż 14 przechwytów. Dodatkowo zaliczył aż 80 celnych podań. Można powiedzieć, że to on nam ten mecz zremisował. Niestety, przypłacił to kondycją. W następnym meczu nie zagra od pierwszej minuty.

 

Trzeci z ośmiu meczy w tym miesiącu gramy na DW Stadium z Ipswich. Jesteśmy faworytami, bo jakżeby inaczej? W składzie zmiany nie za duże. Zmieni się środek pola i lewe skrzydło.

 

Carson-Crainey,Caldwell,Ramis,Perch-McCarthy,Espinoza(77’ Tachtsidis)-Maloney,Gomez,McManaman(77’ Fortune)-Holt

 

7.10.2012, Championship [9/46]

[12]Wigan 3-0 Ipswich[8]

24’ - Maloney

53’ - Gomez

76’ - McManaman

MOTM: Ramis(8.4)

 

Dobry mecz. Cieszy, że rywale oddają strzały na naszą bramkę, a one nie kończą się golami. Jak tak dalej pójdzie to może mnie nikt nie zwolni?

 

Kontuzji na treningu doznał McManaman. Wypada na 5 tygodni.

 

W kolejnym meczu nie widzę żadnej innej opcji jak nasze pewne zwycięstwo. Gramy z ostatnim w tabeli Bournemouth. Co prawda gramy na ich obiekcie, ale nie powinno mieć to większego znaczenia.

 

Carson-Crainey,Caldwell,Ramis,Perch-McCarthy, Tachtsidis-Beausejour,Gomez,Maloney-Holt

 

10.10.2012, Championship [10/46]

[24]Bournemouth 1-3 Wigan[12]

1’ - Perch(O.G)

21’ - Crainey

48’ - Gomez

85’ - Ramis

MOTM: Ramis(8.3)

 

Średni mecz w naszym wykonaniu. Rywalom pozwoliliśmy na dużo, ale najważniejsze, że 3 punkty są i pniemy się w tabeli!

Odnośnik do komentarza

PAŹDZIERNIK(2/2)

 

Następny w naszym kalendarzu jest Capital One Cup i Manchester City. Wydaje mi się, że tutaj nasza przygoda w tym pucharze się zakończy.

 

Przerwa na reprezentacje skończyła się kontuzją Boyce’a. Nie zagra przez miesiąc.

 

Na mecz z City postanowiłem dać szansę Paredesowi oraz McClean’owi. Reszta składu pozostaje taka sama.

 

Carson-Crainey,Caldwell,Ramis,Perch-McCarthy(82’ Espinoza), Tachtsidis-McClean,Paredes(82’ Gomez),Maloney(91’ Fortune)-Holt

 

18.10.2012, Capital One Cup, 3rnd.

[EKS]Man City 4-2 Wigan[L1]

49’ - Subotić

52’, 66’(k.) - Holt

81’ - Jovetić

108’ - Dzeko

115’ - Silva

MOTM: Holt(9.0)

 

Zagraliśmy dobre zawody. City potrzebowało dogrywki, a mało brakowało do naszego zwycięstwa. Mecz był bardzo wyrównany. Jestem zadowolony, mimo porażki.

 

Wracamy do ligi a tam na nas czeka Reading. Spadli razem z nami, a zajmują… 19 pozycje! Mimo tego wydaje mi się, że to będzie trudny mecz. Mimo meczu ze środka tygodnia i dogrywki zespół jest świeży i nie wymaga zmian. A zmian nie będzie, bo z City zagraliśmy bardzo dobrze.

 

Carson-Crainey,Caldwell,Ramis,Perch-McCarthy(86’ Watson), Tachtsidis-McClean,Paredes(86’ Gomez),Maloney-Holt

 

22.10.2012, Championship [11/46]

[19]Reading 1-4 Wigan[5]

16’ - Maloney(k.)

52’ - Caldwell

58’ - Holt

65’ - Fosu

85’ - Ramis

MOTM: Maloney(8.6)

 

Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Oddaliśmy więcej celnych strzałów niż rywal w ogóle. Co prawda znowu jedyny celny strzał kończy się bramką.

 

Postanowiłem zrobić jedną zmianę w taktyce. Cofnąłem Tachtsidisa na pozycję typowego defensywnego pomocnika. Wcześniej grał jako POP.

 

Przedostatnie starcie w tym miesiącu gramy w LE z Rapidem Wiedeń. Ostatni mecz był bardzo dobry, skład jest świeży, więc nie widzę powodów, dla których miałbym robić zmiany.

 

Carson-Crainey,Caldwell,Ramis,Perch- Tachtsidis-McCarthy -McClean,Paredes(73’ Gomez),Maloney-Holt

 

25.10.2012, Faza grupowa LE [3/6]

[1]Wigan 3-1 Rapid Wiedeń[4]

33’ - McClean

37’ - Vila(O.G)

72’ - Trimmel

90’ - Gomez

MOTM: Tachtsidis(8.8)

 

Po raz kolejny świetny mecz Tachtsidisa. Wymienił aż 120 celnych podań. Zespół spisał się bardzo dobrze. Byliśmy lepsi i zasłużyliśmy na wygraną.

 

Ostatni mecz miesiąca gramy z Blackburn. Nasi rywale zajmują 4 pozycje w lidze, ale mają o dwa mecze więcej. W wypadku wygrania dwóch kolejnych meczów możemy wskoczyć na drugie lub pierwsze miejsce. Jest o co walczyć! Ostatnio graliśmy dobrze, więc składu nie zmieniam.

 

Carson-Crainey,Caldwell,Ramis,Perch-Tachtsidis-McCarthy -McClean,Paredes(74’ Gomez),Maloney(14’ Beausejour)-Holt

 

29.10.2012, Championship [12/46]

[4]Blackburn 0-1 Wigan[10]

89’ - Holt(k.)

MOTM: Ramis(9.0)

 

Bardzo wyrównany i nudny mecz. W pierwszej połowie Blackburn zdobyło bramkę, ale sędzia uznał, że był spalony. Druga połowa to nudy, nudy, nudy. Nic poza karnym.

 

 

Wrzesień kończymy na 4 miejscu. Jest znacząca poprawa w stylu gry. Myślę, że zespół wreszcie załapał taktykę. Warto dodać, że do lidera tracimy 3 punkty, a mamy mecz mniej. Będzie ciekawie w następnym miesiącu! Jak nasza forma się utrzyma to ta liga jest nasza!

Odnośnik do komentarza

LISTOPAD(1/2)

 

Listopad zaczynamy kontuzją Maloney’a. Stłukł sobie żebro w ostatnim meczu. Czeka go 10 dni odpoczynku.

 

Pierwszy mecz miesiąca gramy z Millwall. Nasi rywale zajmują 20 miejsce w ligowej tabeli. Jeżeli uda się nam wygrać to wskoczymy na fotel lidera! Za kontuzjowanego Maloney’a zagra Miyaichi. Postanowiłem również, że bramki będzie bronił Al-Habsi.

 

Al-Habsi -Crainey,Caldwell,Ramis,Perch- Tachtsidis-McCarthy -McClean,Paredes,Miyaichi-Holt

 

2.11.2012, Championship [13/46]

[4]Wigan 2-1 Millwall[20]

10’ - Holt

32’ - Paredes

46’ - McDonald

MoTM: Tachtsidis(8.0)

 

Dobrych meczy ciąg dalszy. Może wynik nie jest okazały, ale tak naprawdę to nie wiele się działo. Kontrolowaliśmy grę i nie pozwalaliśmy rywalom na wiele.

 

Następną ligową batalię stoczymy z Sheffield Wednesday. Sowy zajmują 11 pozycję. Jesteśmy zdecydowanym faworytem tego starcia. Co do składu to wylatują zmęczeni zawodnicy, tj. Tachtsidis, McCarthy, Paredes i Ramis.

 

Al-Habsi -Crainey,Rogne,Caldwell ,Perch-Watson,Espinoza-McClean,Gomez,Miyaichi-Holt

 

5.11.2012, Championship [14/46]

[11]Sheff Wed 0-1 Wigan[3]

82’ - Gomez

MoTM: Gomez(8.2)

 

Mocno przeciętny mecz. Czy może raczej mocno wyrównany mecz. W każdym bądź razie mocno nudny mecz. Szczęśliwie go wygrywamy i w tej chwili wskakujemy na fotel lidera!

 

Na kolejny mecz lecimy do Austrii, a konkretnie do Wiednia. Gramy z tutejszym Rapidem, który jest ostatni w naszej grupie. Spodziewam się jednak zaciętego meczu. Może być ciężko. Do składu wracają poprzedni nieobecni.

 

Al-Habsi -Crainey,Caldwell,Ramis,Perch- Tachtsidis-McCarthy -Beausejour,Paredes,Maloney(65’ Miyaichi)-Holt

 

8.11.2012, Faza grupowa LE[4/6]

[4]Rapid Wiedeń 1-2 Wigan[1]

38’ - Caldwell

42’ - Boyd

46’ - Paredes

MoTM: Tachtsidis (8.5)

 

Bardzo dobre zawody zagrali moi kopacze. Wynik powinien być wyższy, ale bramkarz gospodarzy był w dobrej formie. Oddaliśmy aż 11 celnych strzałów. Dzięki temu zwycięstwu mamy zapewniony awans! Teraz tylko walka o pierwsze miejsce.

Odnośnik do komentarza

LISTOPAD(2/2)

 

Wracamy do ligi, a tutaj czeka na nas Leeds. Rywale zajmują niską, 19 lokatę. Prasa upatruje sobie w nas faworyta. Mimo lekkiego zmęczenia postanowiłem zostawić skład bez zmian.

 

Al-Habsi -Crainey,Caldwell,Ramis,Perch- Tachtsidis-McCarthy -Beausejour,Paredes,Maloney-Dicko

 

11.11.2012, Championship [15/46]

[1]Wigan 3-1 Leeds[19]

3’ - Caldwell(cz.k)

11’ - Beausejour

52’, 56’ - Dicko

59’ - McKenna(n.kar.)

63’ - Varney

MoTM: Tachtsidis (9.0)

 

Ależ ten Grek gra! Ewidentnie cofnięcie do DP mu pomogło! Prawie co mecz zostaje najlepszym zawodnikiem! Jak tak dalej pójdzie to ja go w Wigan nie zatrzymam…

 

Watson doznał kontuzji na treningu. Wypada na 3 tyg.

 

Koleiny mecz zapowiada się interesująco. Gramy z piątym Middlesbrough. Składu zmieniać nie muszę, gdyż była przerwa na reprezentację, a moi grajkowie głównie grzeją ławe. Wypada jednak Beausejour, ponieważ nie wrócił jeszcze do klubu. Caldwell jest zawieszony.

 

Al-Habsi -Crainey,Rogne,Ramis,Perch- Tachtsidis-McCarthy -Fortune,Paredes,Maloney-Dicko

 

16.11.2012, Championship [16/46]

[1]Wigan 0-0 Middlesbrough[5]

MoTM: Tachtsidis(8.2)

 

Ależ nudny mecz! Nie mam nawet, co o tym napisać. Chyba tylko tyle, że McCarthy doznał kontuzji i wypada na 6 dni.

 

Kara Caldwell’a została przedłużona do dwóch meczy. Jednak nie jest to największym problemem. Kilka dni później Caldwell został kontuzjowany na treningu. Wypada aż na 6 tygodni.

 

Czas na rewanż w LE z H.Tel-Aviv. Nasi rywale zajmują trzecie miejsce i nie mają już szans na awans. Składu nie ruszam, bo po co?

 

Al-Habsi -Crainey,Rogne,Ramis,Perch- Tachtsidis-McCarthy(46’ McCann) -Fortune,Paredes,Maloney(92’ Miyachi)-Dicko(46’ Holt)

 

19.11.2012, Faza grupowa LE[5/6]

[3]H.Tel-Aviv - Wigan[2]

67’ - Han-Yoon(cz.k)

86’ - Holt

MoTM: Rochela(7.7)

 

Kolejny nudny mecz. Niby przeważaliśmy, ale nic z tego nie wynikało aż do 86 minuty. W ostatnim meczu, który gramy z Bordeaux dowiemy się, kto wyjdzie z pierwszego, a kto z drugiego miejsca.

 

Przedostatni ligowy mecz w tym miesiącu gramy z Brighton na wyjeździe. Rywale są siedemnaści w tabeli, więc wszyscy oczekują od nas łatwych trzech punktów. Skład prawie bez zmian.

 

27.11.2012, Championship [17/46]

[17]Brighton 1-0 Wigan[4]

39’ - Paredes

MoTM: Paredes(7.9)

 

Nudny mecz. Kolejny nudny mecz. Tak długo jak będziemy zdobywać punkty możemy grać nudne mecze.

 

Ostatni mecz tego miesiąca gramy z Nottingham Forest. Mamy od nich o 10 punktów więcej i 2 mecze mniej. Jesteśmy zdecydowanymi faworytami. Składu zmieniać nie muszę.

 

Carson-Crainey,Rogne,Ramis,Perch- Tachtsidis-McCarthy -McClean,Paredes,Maloney-Holt

 

30.11.2012, Championship [18/46]

[4]Wigan 2-1 Nottm Forest[12]

5’,33’ - Maloney

88’ -Henderson

MoTM: Maloney(8.8)

 

Dobry mecz, ale oczekiwałem większej dominacji z naszej strony. No ale są trzy punkty i to się liczy!

 

 

Listopad kończymy na drugim miejscu. Mamy jednak tyle samo punktów, co pierwsze QPR, a jeden mecz więcej. Wszystko zaczyna wyglądać bardzo ładnie. Dodatkowo awans w LE!

Odnośnik do komentarza

GRUDZIEŃ

 

 

Grudzień zapowiada się emocjonująco. Gramy z bardzo dobrymi rywalami, więc emocji na pewno będzie sporo. Co do samego sezonu, to jesteśmy już prawie na jego półmetku.

 

Pierwszy mecz ostatniego miesiąca roku gramy z Derby. Zajmują oni 9 miejsce w tabeli i cały czas biją się o baraże. Faworyt mediów jest tylko jeden - Wigan. Osobiście spodziewam się trudnego meczu. Miejmy jednak nadzieję, że pójdzie łatwo. Co do składu to po raz pierwszy mam problem. Mianowicie nie ma kto grać na prawej obronie. Boyce nie zdążył wrócić z kadry, a Perch pauzuje za żółte kartki. Z braku innej możliwości na tej pozycji zagra Beausejour.

 

Carson-Crainey,Rogne,Ramis,Beausejour-Espinoza-Watson-McClean,Gomez,Miyachi-Holt

 

2.12.2012, Championship[19/46]

[9]Derby 0-3 Wigan[4]

13’, 90’ - Holt

74’ - Gomez

MoTM: Holt(9.0)

 

Całkowita dominacja z naszej strony. Nie daliśmy Derby nic zrobić. Mecz do jednej bramki.

 

W Mikołajki przyszło nam się mierzyć na DW z Bordeaux. Gra toczy się tutaj głównie o fotel lidera grupy. Sytuacja jest prosta - wygrywamy i wychodzimy z pierwszego, nie wygrywamy - drugie miejsce. Z powodu braku innej opcji na środku obrony musi zagrać zawodnik z drużyny rezerw, czyli Lean Barnett. Boję się tego, ale nie mam innej opcji. Rogne jest zmęczony, a innego środkowego obrońcy nie posiadam.

 

Carson-Crainey(78’ Beausejour),Barnett,Ramis,Perch-Tachtsidis-McCarthy-McClean,Paredes,Miyachi-Holt

 

6.12.2012, Faza grupowa LE[6/6]

[2]Wigan - Bordeaux[1]

11’ - Holt

44’ - Holt(n.kar)

90’ - Paredes

MoTM: Tachsidis(9.0)

 

Po raz kolejny świetny mecz Greka. 19 przechwytów robi wrażenie. Ogólnie to Bordeaux dominowało, jednak to my byliśmy skuteczniejsi i to my wychodzimy z pierwszego miejsca!

 

W lidze czekają nas nie mniejsze emocje. Gramy z czwartym Blackpool. Mecz zapowiada się bardzo wyrównanie. Zespół jest jeszcze w miarę świeży i nikt nie wymaga odpoczynku, więc zmian nie robię.

 

Carson-Crainey,Barnett,Ramis,Perch-Tachtsidis-McCarthy(89’ Watson)-McClean,Paredes(89’ Gomez),Miyachi-Holt

 

9.12.2012, Championship[20/46]

[2]Wigan 2-0 Blackpool[4]

46’ - Tachtsidis

88’ - Holt

MoTM: Tachtsidis(8.3)

 

Dobre zawody w naszym wykonaniu. Na nic Blackpool nie pozwoliliśmy.

 

Boyce znowu kontuzjowany na treningu. Tym razem wypada na 4 tyg.

 

Następny mecz gramy z Boltonem. The Trotters spisują się bardzo słabo i zajmują dopiero 16 miejsce w tabeli. Nie spodziewam się jednak łatwego meczu. Obym się mylił. Skład bez zmian.

 

Carson-Crainey,Barnett,Ramis,Perch-Tachtsidis-McCarthy-McClean,Paredes,Miyachi-Holt

 

12.12.2012, Championship[21/46]

[2]Wigan 5-1 Bolton[16]

2’, 47’, 51’ - Paredes

34’, 45’ - Miyachi

47’ - Clough

MoTM: Paredes(9.6)

 

Świetny mecz zagraliśmy! Widać, dlaczego Bolton zajmuje dopiero 16 pozycję. Różnica klas. Seria zwycięstw jest kontynuowana.

 

Kolejny mecz będzie o wiele trudniejszy. Gramy z QPR. Zajmują oni trzecią lokatę i są faworytami do awansu. Bukmacherzy przewidują, że zajmą oni pierwszą lokatę. Zwycięstwo byłoby bardzo ważne dla losów sezonu. Skład jest ok, więc go nie zmieniam.

 

Carson-Crainey,Barnett,Ramis,Perch-Tachtsidis-McCarthy-McClean,Paredes(82’ Gomez),Miyachi-Holt

 

17.12.2012, Championship[22/46]

[3]QPR 2-3 Wigan[1]

27’, 37’ - Paredes

32’ - Zamora

65’ - Miyachi

82’ - Jenas

MoTM: Paredes (9.1)

 

Bardzo ciekawy, wyrównany mecz. Na szczęście skuteczność była po naszej stronie i to my wywozimy cenne 3 punkty z trudnego terenu!

 

 

Kontuzja Caldwell’a okazała się nie tak groźna i po 4 tygodniach wraca do treningów.

 

Jeszcze przed ligowym starciem z Charlton obejrzę losowanie par 1/16 LE. Losowanie było łaskawe, a przynajmniej tak mi się wydaje. Gramy z Ukraińskim Dnipro Dniepropietrowsk. Rywal niezbyt mocny, ale grają ostro.

 

Najciekawsze pary:

Swansea-Sevilla

Betis-Lazio

Valencia-AZ

Bordeaux-Fiorentina

Arsenal-PSV

CSKA Moskwa-PSG

 

Dzień po losowaniu spróbujemy umocnić naszą i tak mocną pozycję lidera. Mamy 4 punkty przewagi, a wciąż jeden mecz więcej. Jeżeli ogramy Charlton to nasza pozycja będzie bezpieczna. The Addicks zajmują 13 lokatę, co dla nich jest przyzwoitym wynikiem. Mają jednak serię 3 porażek z rzędu, która postaramy się przedłużyć. Zespół spisuje się dobrze, więc na razie obejdzie się bez większych zmian. Zmiana nastąpiła jedna. Do składu wraca Beausejour.

 

Carson-Crainey,Barnett,Ramis,Perch-Tachtsidis-McCarthy- Beausejour,Paredes,Miyachi-Holt

 

22.12.2012, Championship [23/46]

[13]Charlton 0-0 Wigan[1]

MoTM: Tachtsidis(8.4)

 

Szkoda trzech punktów, ale byliśmy okropnie niecelni. Oddaliśmy 15 strzałów, a tylko 3 trafiło w światło bramki.

 

Następny mecz gramy z rewelacją sezonu - Burnley. Zajmują oni drugą lokatę, a każdy spodziewał się po nich miejsca w środku tabeli. Tym samym zaczynamy rundę rewanżową. A zrewanżować to my się mamy za co. Pierwszy mecz z The Clarets przerznęliśmy 1:3. Ale tamto zagubione Wigan z początku sezonu już dawno odeszło w niepamięć. Ze składu wypada mi McCarthy. Jest zawieszony za kartki. Poza nim skład bez zmian. Mimo, że Caldwell wrócił już po urazie nie zagra. Nie mam powodów, dla których Barnett miałby nie zagrać. Nie popełnia błędów.

 

Carson-Crainey(66’ Fortune),Barnett,Ramis,Perch-Tachtsidis-Watson- Beausejour,Paredes(80’ Gomez),Miyachi-Holt

 

26.12.2012, Championship [24/46]

[1]Wigan 1-0 Burnley[2]

8’ - Miyachi

MoTM: Tachtsidis(7.7)

 

Mecz zapowiadał się na wyjątkowo zacięty, ciekawy z wieloma bramkami. Tymczasem kibicem na DW obejrzeli coś zupełnie innego. Od 8 minuty nie było żadnej 100% sytuacji. Zarówno dla nas, jak i dla Burnley. Najważniejsze jednak, że 3 punkty są. Kontuzji doznał Crainey. Wypada aż na 6 tygodni! Co ja teraz pocznę z lewą obroną? Beausejour jest bardziej skrzydłowym niż obrońcą.

 

Drugą kolejkę rundy rewanżowej i ostatni mecz roku gramy z Barnsley. Tutaj też możemy się odegrać, bo pierwsze spotkanie z nimi przegraliśmy 1:2. Nasi rywale spisują się nie najgorzej. Mieli walczyć o utrzymanie, a zajmują 15 lokatę. Co prawda od strefy spadkowej dzieli ich tylko 6 punktów, ale i tak nikt się tego po nich nie spodziewał.

 

Carson-McCann,Barnett,Ramis,Perch-Tachtsidis(67’ McCarthy)-Watson(69’ Gomez)- Beausejour,Paredes,Miyachi(64’ Fortune)-Holt

 

29.12.2012, Championship [25/46]

[1]Wigan 2-1 Barnsley[15]

45’ - Barnett

69’ - Perch(cz.k)

71’ - Kennedy(kar.)

90’ - Holt

MoTM: Barnett (8.0)

 

Mecz zagraliśmy bardzo dobry, jednak skuteczność była wyjątkowo słaba. Jedyny celny strzał gości to rzut karny. Przez połowę drugiej połowy byłem poważnie zesrany. Tachtsidis został kontuzjowany! Jednak po meczu okazało się, że to nic poważnego i Grek może grać już w następnym meczu.

 

2012 Rok kończymy jako lider nPower Championship. Mamy 7 punktów przewagi nad drugim Blackburn. Mamy cały czas jeden mecz mniej, więc możemy odskoczyć na 10 punktów. W nadchodzącym okienku może być ciekawie!

Odnośnik do komentarza

STYCZEŃ

 

 

 

Już pierwszego dnia nowego roku gramy z Leicaster. Wg. mediów szykuje się wyjątkowo wyrównany mecz.

 

Postanowiłem wystawić na sprzedaż zawodników, którzy i tak nie grają. Na liście znaleźli się:

· Marc-Antoine Fortune

· Callum McManaman

· Ben Watson

· Emmerson Boyce

 

Zmieniłem również moje wymagania na ten sezon. Teraz nie bije się już awans tylko o zwycięstwo. Z tego powodu mój budżet transferowy zasiliła mała sumka. Mam do wydania £6,63 mln, które z całą pewnością wydam. Nie wiem jednak jeszcze, na którą pozycję. W tym momencie widzę 2 pozycję wymagające wzmocnienia - atak i boki obrony. Jeżeli uda mi się kogoś sprzedać budżet jeszcze urośnie.

 

Złożenie składu na następny mecz było dość trudne. Kontuzje i zmęczenie spowodowały, że musimy wyjść lekko rezerwowym składem. Może i Leicaster to nie rywal z najwyższej półki, ale na pewno nie będzie to łatwy mecz, zwłaszcza w rezerwowym składzie. Zobaczymy, jak wyjdzie.

 

Carson-Beausejour,Barnett,Ramis,Caldwell-McCann-McCarthy-McClean(59’ McManaman),Gomez,Maloney(64’ Fortune)-Dicko

 

1.1.2013, Championship [26/46]

[14]Leicaster 0-2 Wigan[1]

59’ - Dicko

61’ - McCann

MoTM: Ramis(7.9)

 

Mecz rzeczywiście był bardzo wyrównany. My byliśmy jednak skuteczniejsi. Mimo lekko rezerwowego składu zagraliśmy bardzo dobrze. Maloney doznał kolejnej już kontuzji. Tym razem wypada na 5 miesięcy! To jego 4 kontuzja w tym sezonie. Więcej czasu spędza u lekarza niż na boisku.

 

W F.A Cup gramy ze Swansea. Nie wiem, dlaczego jesteśmy uznawani za faworytów. The Swans zajmują 11 miejsce w BPL, więc jest to dla nich przeciętny sezon. Nasi rywale nie wygrali od 4 meczy.

 

Carson-Beausejour,Caldwell,Ramis,Perch-Tachtsidis-McCarthy-McClean,Paredes(72’ Gomez),Miyachi-Holt

 

6.1.2013, F.A Cup, 3rnd.

[bPL]Swansea 2-0 Wigan[CH]

4’ - Michu(n.kar)

17’ - Moore

20’ - Lamah

MoTM: Williams(8.0)

 

Zagraliśmy okropnie. Nie stworzyliśmy nawet jednej sytuacji. Było widać, dlaczego Swansea gra w BPL, a my w Championship. Pierwszy zły mecz od bardzo dawna. Oby stare demony nie wróciły.

 

Transfery z klubu:

· Fraser Fyvie na wypożyczenie do Sheffield United

 

 

Po porażce ze Swansea i odpadnięciu z F.A Cup gramy z Yeovil. Nasi rywale są przedostatni w lidze i wątpliwe, że obronią się przed spadkiem. Wszyscy, włączając mnie, liczą na nasze pewne zwycięstwo.

 

Carson-Beausejour(82’ Tachtsidis),Barnett,Ramis,Perch-McCann-McCarthy(85’ Watson)-McClean,Paredes(82’ Gomez),Miyachi-Holt

 

9.1.2013, Championship [27/46]

[23]Yeovil 1-4 Wigan[1]

37’ - Hayter

39’ - Miyachi

50’ - Barnett

81’ - Paredes

89’ - Holt

MoTM: Paredes(9.0)

 

Zagraliśmy całkiem inny mecz niż ten ze Swansea. Co prawda klasa przeciwnika też była inna. W każdym bądź razie jestem zadowolony, że porażka w F.A nie odbiła się na drużynie i postawie w lidze.

 

Ostatnią bramkę Holt pobił rekord klubu. To była jego 71 bramka w lidze, poprzedni rekord wynosił 70.

 

Tansfery do klubu:

· Do klubu dołączył Nathaniel Clyne za £6,5 mln. Łącze z nim ogromne nadzieje. W przyszłości może być z niego czołowy obrońca najważniejszych lig.

 

 

W meczu z Birmingham zadebiutuje nasz nowy nabytek. Nasi rywale zajmują 9 pozycję w lidze i wciąż mają realne szanse na awans. Na pewno nie odpuszczą.

 

Carson-Clyne,Barnett(46’ Rogne),Ramis,Perch-Tachtsidis-McArthur(77’ McCarthy)-Beausejour, Gomez,Miyachi(77’ Fortune)-Holt

 

12.1.2013, Championship [28/46]

[1]Wigan 4-2 Birmingham[9]

8’ - Zigić(kar.)

27’- Miyachi

67’ - Bartley

77’ - Holt

80’, 88’ - Gomez

MoTM: Beausejour(9.0)

 

Co za szalony mecz! Dwa razy musieliśmy gonić wynik, ale udało się. 3 punkty zostają na DW. Co ciekawe nasi rywale oddali tylko 4 strzały. Jeszcze ciekawsze jest, że Barnett otrzymał notę… 3.4!

 

Naszym następnym rywalem jest zespół Huddersfield Town. Rywale grają dobrze i dlatego zajmują 14 pozycję w lidze. Bukmacherzy przewidywali, że zajmą oni 20 miejsce. Jesteśmy uważani, za pewnego faworyta.

 

Carson-Clyne,Caldwell,Ramis,Perch-McCann(84’ Tachtsidis)- McCarthy-McClean,Paredes(84’ Gomez),Miyachi-Holt

 

15.1.2013, Championship [28/46]

[14]Huddersfield 0-1 Wigan[1]

42’ - Morton(cz.k)

83’ - Holt

MoTM: Woods(7.9)

 

Oj słaby mecz zagraliśmy. Nic nie stwarzaliśmy… Bardzo nudny mecz. Tym bardziej, że graliśmy w przewadze. Spodziewałem się czegoś więcej. Szczęśliwa wygrana, na pewno niezasłużona. Jednak punkty cieszą.

 

Ostatni mecz w tym miesiącu gramy z przedostatnią ekipą ligi. Gramy z Bournemouth na DW.

Raz już z nimi wygraliśmy, mam nadzieję, że to powtórzymy.

 

Carson-Clyne(63’ McCann),Caldwell(78’ Rogne),Ramis,Perch- Tachtsidis- McCarthy-Beausejour,Paredes,Miyachi-Holt(78’ Dicko)

 

19.1.2013, Championship [29/46]

[1]Wigan 3-1 Bournemouth[23]

4’, 60’ - Paredes

61’ -Perch(cz.k)

63’ - Miyachi

88’ - Pitman

MoTM: Paredes(8.8)

 

Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Na nic rywalom nie pozwalaliśmy i stąd nasza pewna wygrana. Przeważaliśmy w każdym aspekcie gry. Jedynie pod koniec nastąpiło małe rozluźnienie i po raz kolejny nie potrafimy zachować czystego konta. Martwi mnie tylko to, że Paredes zdobywa więcej bramek niż asyst. Kontuzji doznał McCarthy. Jest to dla nas wielka strata. Nie zagra przez 7 tygodni.

 

Transfery z klubu:

· Fortune do Southampton za £750 tys.

 

Transfery do klubu:

· David Mateos na zasadzie wypożyczenia z Realu Madryt. Potrzebowałem zmiennika dla środkowych obrońców.

 

 

 

Styczeń to było jedno wielkie umacnianie pozycji lidera. Graliśmy bardzo dobrze, z wyjątkiem meczu w F.A Cup. Wydaje mi się, że można było to wygrać, no ale cóż, spróbujemy za rok! Sezon wkracza w decydującą fazę.

Odnośnik do komentarza

Mogą być te daty przy informacji? Z góry dzięki za odpowiedzi!

_________________________________________________

 

 

 

 

LUTY(1/3)

 

 

Luty to bardzo luźny miesiąc. Gramy tylko 5 meczy, z czego 2 w LE. Powinniśmy wygrać wszystkie.

 

2 Luty 2013

 

Mecz z drużyną Watford zapowiadał się niezbyt emocjonująco. Do 22 drużyny przyjeżdża lider będący w dobrej formie. Czego innego się spodziewać niż pewnego zwycięstwa lidera? Skład mojej drużyny się za bardzo nie zmieni. Pierwsza zmiana to McArthur za kontuzjowanego McCarthy’ego. Druga i ostatnia to za zawieszonego Perch’a na prawej obronie zagra Clyne, a na prawą wraca Crainey.

 

Carson-Crainey,Caldwell,Ramis,Clyne-Tachtsidis-McArthur-Beausejour,Paredes(78’ Gomez),Miyachi-Holt(80’ Dicko)

 

2.2.2013, Championship [30/46]

[22]Watford 0-2 Wigan[1]

13’ - Tachtsidis

68’ - Beausejour

MoTM: Tachtsidis(9.0)

 

Zagraliśmy jak na faworytów przystało. Nie daliśmy Watford szans. Pewnie kontrolowaliśmy przebieg meczu i to, na co rywalom pozwalaliśmy. Po raz kolejny świetny mecz Tachtsidisa. Ciekawe jak długo mi się go uda w Wigan zatrzymać… Jedno jest pewne - za małe pieniądze nigdzie nie idzie.

 

6 Luty 2013

 

McClean wrócił kontuzjowany z meczów reprezentacji. Będzie pauzował około 2 tygodni. Nie jest to jakaś ogromna strata, ponieważ Irlandczyk spisuje się poniżej oczekiwań.

 

9 Luty 2013

 

Kolejny raz gramy z drużyną z końca tabeli. Zmierzymy się z drużyną Doncaster Rovers. Bronią się oni przed spadkiem i wszystko wskazuje na to, że im się uda. Zawieszenie Perch’a zostało przedłużone o jeden mecz. W wyjściowej jedenastce znalazł się Al-Habsi, który mnie w tym sezonie rozczarowuje. Postanowiłem dać mu jednak jeszcze jedną szanse.

 

Al-Habsi-Crainey,Caldwell,Ramis,Clyne-Tachtsidis-McArthur(75’ Gomez)-Beausejour,Paredes(84’ Watson),Miyachi(84’ Boyce)-Holt

 

9.2.2013, Championship [31/46]

[1]Wigan 3-0 Doncaster[19]

56’ - Holt

75’,82’ - Paredes

MoTM: Paredes(9.0)

 

Zagraliśmy tak, jak powinniśmy zagrać. Kontrolowaliśmy wszystko, co działo się na boisku. Po raz kolejny Paredes strzela bramki. Co prawda wolałbym, żeby zaliczał asysty, ale nie ma za bardzo komu asystować.

 

11 Luty 2013

 

Rozwiązałem kontrakty z trzema niepotrzebnymi zawodnikami. Byli to: Jordan Rugg, Jordan Mustoe, Steven Boothman

Odnośnik do komentarza

Podoba Wam się opisywanie ważniejszych meczy w taki, bardziej szczegółowy sposób? Z góry dzięki za odpowiedzi.

___________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

14 Luty 2013

 

Al-Habsi-Crainey,Caldwell,Ramis,Clyne-Tachtsidis-McArthur-Beausejour(31’ Gomez),Paredes,Miyachi-Holt

 

Pierwszy mecz z Dnipro gramy na Ukrainie. Wyjeżdżamy na trudny teren, więc nie oczekuje tutaj pogromu. Aczkolwiek zwycięstwa oczekuję jak najbardziej.

Na Arene-Dnipro przyszło dzisiaj 17,040 kibiców. Mecz przyszło nam rozgrywać przy średnich warunkach atmosferycznych. Padał lekki śnieg i wiał silny wiatr. Temperatura wynosiła -3°C.

Już w piątej minucie Ukraińcy mogli objąć prowadzenie. Jednak strzał ich napastnika świetnie obronił Al-Habsi. W 16 minucie do piłki ustawionej w odległości ok. 40 metrów od bramki podszedł Paredes. Wrzucił idealnie, wprost na głowę Holta, a ten nie miał problemów ze zdobyciem bramki! Prowadzimy 1:0. W 27 minucie jeden z piłkarzy gospodarzy zderzył się z Beausejourem w skutek czego nasz piłkarz doznał kontuzji. Z braku innej możliwości na skrzydło musiał wejść Jordi Gomez. Pod koniec pierwszej części meczu świetną akcję przeprowadził Paredes. Minął dwóch zawodników, po czym zagrał piłkę do Miaychi’ego. Ten przedłużył do Holta, który znalazł się w sytuacji sam na sam. Tym razem górą był Lastuvka. W 61 minucie Mazuch sfaulował Holta, co poskutkowało drugą zółtą kartką. Gramy ostatnie 30 minut w przewadze! W 75 minucie po wybiciu piłki przez Al-Habsi’ego Holt skierował piłkę głową do Miyaichi’ego, a ten cudowną asystą obsłużył Paredesa, który nie spudłował. 2:0 ! W 90 minucie Seleznyov zdobył bramkę, która jednak była nieuznana. I to by było na tyle. Wygrywamy pewnie, 2:0. Obyło się bez większych problemów. Wynik jest jak najbardziej zadowalający i rewanż wydaję się formalnością.

 

14.2.2013, 1/16 LE

[uKR]Dnipro 0-2 Wigan[ANG]

17’ - Holt

76’ - Paredes

MoTM: Paredes(8.8)

 

 

Beausejour będzie pauzował ok. 2 miesięcy. Wielka strata na koniec sezonu.

 

16 Luty 2013

 

McClean wrócił do treningów. Dobrze, bo akurat straciłem innego skrzydłowego.

 

21 Luty 2013

 

Al-Habsi-Crainey,Caldwell,Ramis,Clyne-Tachtsidis-McArthur-McClean,Paredes,Miyachi-Holt

 

Do rewanżu podchodziliśmy z pewnej pozycji. Osobiście nie widzę innej opcji, niż świętowanie awansu po tym meczu. W Anglii jak zwykle deszczowo, temperatura wynosi 8°C. Przez pierwszy kwadrans nic ciekawego nie miało miejsca, ale za to 2 minuty później akcja Miyaichi’ego - stadiony świata! Rozpoczął swój rajd przy środkowej linii boiska, a zakończył strzałem z ok. 10 metrów. Rywale bali się go zaatakować. 1:0. W 23 minucie przeprowadziliśmy ładną, kombinacyjną akcję. Ostatecznie skończyło się wypuszczeniem McCleana sam na sam przez Paredesa. Ten pierwszy jednak strzelił prosto w bramkarza, który odbił piłkę tak niefortunnie, że ta spadła pod nogi Leandro. Ten nie miał prawa nie trafić do pustej bramki. 2:0. Ależ BOMBA Zozulya w 24 minucie! Al-Habsi nawet się nie ruszył. 2:1 i rywale się nie poddają. Ależ akcja McCleana! Podobnie jak Miyaichi sam ograł kilku rywali, a potem skończył bramką! 3:1. W 71 minucie rywale byli bardzo blisko bramki na 3:2. Główka Seleznyova trafiła jednak w poprzeczkę. McClean wrzucił piłkę z lewej flanki, w polu karnym zamieszanie, do piłki dopada jako pierwszy Paredes i pakuje ją do siatki! 4:1! Chwile później sędzia zakończył mecz. Zagraliśmy bardzo mądrze. Pewnie wygrywamy w dwumeczu 6:1, choć wynik nie oddaje tego, że nasi rywale grali dobrze i wcale nie były to łatwe mecze. W następnej rundzie LE zmierzymy się z Fenerbahce!

 

21.2.2013, 1/16 LE, rewanż

[ANG]Wigan 4-1 Dnipro[uKR]

17’ - Miyaichi

23’, 88’ - Paredes

24’ - Zozulya

45’ - McClean

MoTM: Paredes(9.3)

 

Odnośnik do komentarza

LUTY(3/3)

 

 

 

Mateos chciał zakończyć wypożyczenie, na co się jednak nie zgodziłem. Nie po to go wypożyczałem, żeby zakończyć wypożyczenie po połowie miesiąca. Co prawda nie pograł w ogóle, ale w przyszłości to się zmieni.

 

W finale Capital One Cup zmierzyły się dwa Manchestery. Górą była jednak niebieska część. The Citizens ograli United dopiero w karnych. Sam mecz zakończył się wynikiem 2:2.

 

Ostatni mecz w lutym gramy z Reading. The Royals spisują się bardzo słabo w tym sezonie. Bukmacherzy przewidywali, że zajmą oni 3 pozycję, a tymczasem są… 15! Mimo to nie możemy ich zlekceważyć. Jako, że w tym miesiącu graliśmy mało składu zmieniać nie muszę, ale dokonam jednej zmiany. Na środku obrony zadebiutuje Mateos.

 

Al-Habsi-Crainey,Mateos(46’ Caldwell),Ramis,Clyne-Tachtsidis-McArthur-Beausejour,Paredes,Miyachi-Holt

 

26.02.2013, Championship [32/46]

[1]Wigan 2-0 Reading[15]

23’ - Paredes

68’ - McClean

MoTM: McClean(8.6)

 

Pewne zwycięstwo. Nie daliśmy rywalom poszaleć. Kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń i w pełni zasłużyliśmy na komplet punktów. Urazu jednak doznał Mateos. Wypada na 10 dni.

 

McCarthy powrócił do treningów. Bardzo się cieszę, bo mi go brakowało w składzie.

 

 

Luty jak najbardziej na plus. Same zwycięstwa, aczkolwiek rywale nie byli za bardzo wymagający. Bardzo mnie cieszy awans w LE. Na pewno z Fenerbahce będzie o wiele trudniej, ale całe Wigan wierzy w awans!

Odnośnik do komentarza

MARZEC (1/3)

 

 

Pierwsza połowa marca to dla kibica Wigan dwa tygodni emocji. Ich ukochana drużyna gra z Boltonem, następnie z drugim w tabeli Blackburn, potem jest dwumecz z Fenerbahce. Z kolei reszta miesiąca to już raczej będą pewne wygrane faworyta.

 

Al-Habsi-Crainey,Caldwell,Ramis,Clyne-Tachtsidis-McArthur-McManaman,Gomez,Miyaichi-Holt

 

„Bolton - drużyna spisująca się skandalicznie słabo, mieli bić się o awans, a walczą o życie w dolnej części tabeli”- muzyka dla uszu kibiców Wigan. Kolejne derby hrabstwa Greater Manchester zapowiadają się na jedne z mniej ciekawych. Lider, drużyna spisująca się świetnie w lidze przyjeżdża do drużyny całkowicie bez formy. Mimo wszystko derby rządzą się własnymi prawami. Na Reebok Stadium na pewno przyjdzie komplet. Pierwsze minuty mecz to była prawdziwa katorga. Dopiero w 40 minucie przeprowadziliśmy ciekawą akcję, która zakończyła się bramką. Świetnie na pozycję wyszedł Clyne, dostrzegł to Jordi Gomez, który wyśmienicie, nad głowami obrońców zagrał to tego pierwszego. Nathaniel problemów z wykończeniem nie miał. Ostania minuta pierwszej połowy, rzut rożny dla The Latics, Gomez wrzucił średnią piłkę, ale jeden z naszych zawodników padł sfaulowany przez Wheatera! Karny w ostatniej minucie pierwszej połowy! Do piłki podchodzi Caldwell i pewnie wykonuje jedenastkę! 2:0! W przerwie postanowiłem zdjąć słabego dzisiaj Miyaichi’ego. Za niego na murawę wbiegł McClean. Ajajaj! Co za błąd Al-Habsi’ego! Carney wrzucił piłkę z ok. 40 metrów. Wydawało się, że wrzutka się nie udała, bo leciała prosto w naszego bramkarza, ale Ali postanowił nie ruszać piłki, która wpadła do bramki tuż nad jego głową! Kilka minut później, bo już w 73 minucie Al-Habsi odkupił po części swoje winy. Świetnie obronił strzał Eaglesa z okolic szesnastki. Na ostatnie 10 minut na boisko wbiegli McCann i Dicko, ale nic nie wskórali i mecz kończy się wynikiem 2:1! Wigan wygrywa derby!

 

1.3.2013, Championship [34/46]

[22]Bolton 1-2 Wigan[1]

41’ - Clyne

47’ - Caldwell

69’ - Carney

MoTM: Gomez(8.7)

 

 

Mecz z Blackburn zapowiadał się niesamowicie emocjonująco. Do lidera przyjeżdża wicelider. W przypadku naszej wygranej nasza przewaga urośnie do aż do 18 punktów, a wciąż mamy jeden mecz mniej! Jeżeli wszystko pójdzie tak, jak chcemy to na 7 kolejek przed końcem będziemy mogli świętować mistrzostwo ligi! Na ten mecz postanowiłem zostawić lekko zmęczony skład i oszczędzić kluczowych zawodników na dwumecz z Fenerbahce.

 

Al-Habsi-Perch,Rogne,Ramis,Boyce-Espinoza-McArthur-McManaman,Gomez,Miyaichi-Dicko

 

4.3.2013, Championship [35/46]

[1]Wigan 1-0 Blackburn[2]

5’ - Dicko

MoTM: Hanley(8.4)

 

Nie ma co kłamać. Wygrana szczęśliwa, sprawiedliwym wynikiem byłby remis. Mimo to cieszę się, że rezerwowym składem udało mi się ograć wicelidera. Przewaga punktowa teraz to aż 18 punktów, a może się jeszcze powiększyć do 21 punktów!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...