Skocz do zawartości

Ciekawe wyzwanie


CancuN

Rekomendowane odpowiedzi

31.08.2014

 

O kolejnym spotkaniu nic ciekawego powiedzieć nie mogę. Znów mieliśmy zasraną przewagę, która w efekcie końcowym dała nam jedynie remis. Choć jeszcze w pierwszej odsłonie kolejny raz w sezonie trafił Niang, który ewidentnie się zaaklimatyzował, to była to nasza jedyna bramka. Rywal, jak zwykle wyrównał w samej końcówce, gdzie pozostało zbyt mało czasu na przeprowadzenie jeszcze kilka akcji. Moi podopieczni w zdecydowany sposób zaczynają mnie wkurzać, co odbija się na atmosferze w szatni. Tam lata wszystko, co wpadnie mi w ręce i w sumie nie dziwię się, że nikt blisko siadać nie chce. Jeśli we wrześniu nie poprawimy swojej gry, poczynię inne, bardziej zdecydowane kroki!

 

Skład:

J. Placide, M. Morton, D. Situ, R. Zubar, B. Oviedo, A. Poli, P. Pogba, W. Mesloub, J. Fioretto, C. Fierro, M. Niang

 

Ligue 1 [5/38]

Stadion: Stade de la Porte Oceane w Hawrze, 15313 widzów

[11] Le Havre AC – [17] AC Ajaccio

1:1 [Mbaye Niang 33’ – Yacouba Diarra 86’]

Mom: Pierrick Cros “8.3”

 

1.09.2014

 

Podsumowanie Miesiąca

 

Sytuacja w ligach:

 

Anglia: Manchester United [+0] Sunderland

Francja: Olympique Lyon [+2] PSG

Hiszpania: Getafe [+0] Real Madryt

Holandia: Ajax [+3] Feyenoord

Niemcy: Borussia Dortmund [+3] Stuttgart

Polska: Piast [+2] Lech

Włochy: Genoa [+0] Fiorentina

 

Sytuacja w klubie:

 

Najlepszy strzelec: 2 - 2 zawodników

Najlepszy asystent: 1 - 7 zawodników

Najwięcej nagród MoM: 1 - 2 zawodników

Najwyższa średnia: 7,26 - Jose Maria Fioretto

Stan konta: - 196 tys €

 

Transfery:

 

1. Mauricio Isla [Juventus -> Liverpool] 25 mln €

2. Etienne Capoue [udinese -> Chelsea] 23 mln €

3. Aleksandar Ignjovski [Werder Brema -> West Ham] 15,5 mln €

4. Steve Mandanda [Olympique Marsylia -> Atletico Madryt] 15,5 mln €

5. Rhodolfo [sevilla -> Liverpool] 14,75 mln €

6. Ilsinho [Vasco -> Sporting Lizbona] 12,5 mln €

7. Alex Sandro [FC Porto -> Olympique Lyon] 12,25 mln €

8. Pedro León [Getafe -> Atletico Madryt] 11,5 mln €

9. Adil Rami [Valencia -> Sevilla] 11,5 mln €

10. Willy Boly [AJ Auxerre -> Olympique Lyon] 10,75 mln €

Odnośnik do komentarza

3.09.2014

 

O tym, czy kolejny raz pożegnamy się z Pucharem Ligi już na samym początku, zadecyduje najbliższe półtorej, a może i dwie godziny. Zagramy z ekipą Toulouse FC, która od samego początku rywalizacji nam nie leży. Nie wiem dlaczego są takie ekipy, które może w lidze nie znaczą wiele, ale gra się z nimi niesamowicie ciężko. Na własnym obiekcie spróbujemy zgarnąć całą pulę, ale będziemy musieli zagrać na maksa swoich możliwości.

 

Skład:

J. Placide, J. Rivierez, D. Situ, R. Zubar, M. El-Samni, A. Poli, P. Pogba, W. Mesloub, J. Fioretto, C. Fierro, J. Perbet

 

Po zmianie stron, do kiedy wynik nadal był remisowy, byłem przekonany, że już nic się dzisiaj nie wydarzy. Szczerze mówiąc założenia taktycznie wychodziły bardzo dobrze, jednak ponownie pojawił się problem skuteczności. Nie wiem na czym to polega, że podopieczni nie trafiają do siatki z takich miejsc, gdzie normalnie by to robili z zamkniętymi oczami. Dopiero w okolicach godziny gry, padł pierwszy gol. Szczęśliwym strzelcem okazał się Fioretto, który jako jedyny trzyma poziom. Seryjnie, nikt inny w tym sezonie nie jest godzien zakładać naszych barw…Trzeba jednak przyznać, że pomimo małej ilości goli, dziś emocji nie brakowało. Ogólnie chodzi mi chyba o rekordową ilość żółtych kartoników. Sędzia miał mnóstwo roboty i co chwilę przerywał mecz. Na szczęście agresywna gra nie robiła większej krzywdy zawodnikom, z których nikt nie miał nawet drobnego urazu. Dzisiaj mogę śmiało powiedzieć, że styl gry naszego zespołu był zdecydowanie lepszy, od osiągniętego wyniku. Po ostatnim gwizdku wreszcie mogłem gratulować chłopakom awansu w Coupe de la Ligue!

 

Coupe de la Ligue, 3 runda

Stadion: Stade de la Porte Oceane w Hawrze, 22553 widzów

Le Havre AC – Toulouse FC

1:0 [Jose Maria Fioretto 58’]

Mom: Jose Maria Fioretto “7.4”

Odnośnik do komentarza

13.09.2014

 

Kiedy wszystko wydaje się już ok, sytuacja wraca do punktu wyjścia i serwujemy sobie kolejny remis. Zupełnie bezbarwny mecz przeciwko OGC Nice, teoretycznie uznajemy za porażkę… Ale z drugiej trzeba popatrzyć na historię naszych pojedynków, gdzie sam Cvitanich wygrywał z nami mecze! Dalej ten snajper jest w zespole z Nicei, ale dzisiaj gola nie zdobył. W ogóle, kibice jakby mogli, to by usnęli w trakcie trwania pojedynku. Nudy, flaki z olejem!

 

Ligue 1 [6/38]

Stadion: Stade du Ray w Nicei, 11940 widzów

[9] OGC Nice – [13] Le Havre

0:0

Mom: Benoit Costil „7.7”

 

20.09.2014

 

Kolejny mecz rozegramy przeciwko RC Lens. Dość dobrze znany nam rywal radzi sobie świetnie, znajdując się w górnej części tabeli. My zaś, mamy fatalną dyspozycję strzelecką i głównie dzięki temu, znajdujemy się tak nisko. Wierzę jednak, że w końcu passa musi się odmienić…

 

Skład:

J. Placide, M. Morton, D. Situ, R. Zubar, M. El-Samni, A. Poli, P. Pogba, W. Mesloub, J. Fioretto, C. Fierro, M. Niang

 

Już na starcie mieliśmy przewagę jednego gola, bowiem znakomicie w polu karnym spisał się Fioretto. Skrzydło pokazuje, dlaczego moje słowa o jego następstwie dla Bonneta były prawdziwe. Chwilę później El-Samni dostaje czerwony kartonik i grać musimy osłabieniu. W tej sytuacji z murawy ściągnąłem Poli, a wprowadziłem Oviedo. Gra czwórką defensorów jest w takim meczu obowiązkowa! Miło mało komfortowej sytuacji, na przerwę schodziliśmy z dwoma golami nadwyżki. Swoje trafienie, pierwsze od niepamiętnych czasów zaliczył dzisiaj Fierro, który najprawdopodobniej dał nam sporą dawkę spokoju na drugą odsłonę. Pamiętam, że przegrywaliśmy już nie takie spotkania, dlatego wciąż musimy się mieć jednak na baczności. No właśnie, znów trafiło się nam to, o czym mówiłem. W Zaledwie kilka minut rywale trafili dwukrotnie do naszej siatki i zrobił się remis, że były już końcowe minuty, to znów z nadrobieniem nam nie wyszło. Gramy wręcz beznadziejnie i tracimy wygrane spotkania. Chłopaki nie potrafią wziąć do siebie, że muszą trzymać równy poziom, przez dziewięćdziesiąt minut gry!

 

Ligue 1 [7/38]

Stadion: Stade de la Porte Oceane w Hawrze, 13918 widzów

[13] Le Havre AC – [6] RC Lens

2:2 [Jose Maria Fioretto 4’, Carlos Fierro 32’ – Nicolas Diguiny 79’, Ala-Eddine Yahia 83’]

Mom: Carlos Fierro “8.3”

Odnośnik do komentarza

24.09.2014

 

Kolejny mecz rozegramy przeciwko świetnie radzącej sobie w ostatnich latach ekipie AS Saint-Etienne. Napędzani przez duet skrzydłowych Mollo-Grosicki, są niesamowicie groźną drużyną, mogącą wygrać z każdym. To oni zagrają na własnych śmieciach i będą chcieli dyktować warunki. Szykuje się ciężki wieczór…

 

Skład:

J. Placide, M. Morton, D. Situ, R. Zubar, B. Oviedo, L. Kolar, J. Fontaine, W. Mesloub, J. Fioretto, C. Fierro, M. Niang

 

W trakcie trzech minut spotkania, od 36 do 38, boisko przewietrzone zostało o dwóch zawodników. U nas wyleciał Niang. Sędzia nie panował nad sytuacją i rozdawał kartki na lewo i prawo, nie podobało się kibicom i zawodnikom obu ekip. Pierwsza odsłona zakończyła się dodatkowo bezbramkowym remisem, co oszpecało jeszcze bardziej ten mecz. Po zmianie stron Pogba wszedł za Kolara. Byłem w szoku, kiedy chwilę po wznowieniu gry, moi podopieczni zdołali strzelić gola. Konkretnie zajął się tym Mesloub, który posłał potężną bombę przy krótkim słupku i nie dał najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Remisujemy bezbarwnie w takim meczu z OGC Nice, a prowadzimy przeciwko dużo lepszym zawodnikom z AS Saint-Etienne. Nie rozumiem tego, ale widocznie tak już musi być. Cieszyłem się jak głupi, kiedy kolejne minuty mijały, a to my byliśmy w natarciu. Ten sezon jednak udowodnił, że dopóki nie usłyszysz końcowego gwizdka, nie masz prawa cieszyć się z wygranej. Na szczęście dzisiaj wszystko poszło po naszej myśli i inkasujemy komplet ligowych punktów. Brawo!

 

Ligue 1 [8/38]

Stadion: Stade Geoffroy Guichard w Saint-Etienne, 34048 widzów

[4] AS Saint-Etienne – [12] Le Havre AC

0:1 [Walid Mesloub 52’]

Mom: Johny Placide “8.5”

Odnośnik do komentarza

28.09.2014

 

Sam nie wiem, jak mam zapatrywać się na grę moich piłkarzy. Z jednej trony remisujemy, bądź przegrywamy, a z drugiej potrafimy pokonać bardzo mocnych rywali… Dzisiaj jednak zmierzymy się z AJ Auxerre, kolejną, bardzo dobrze znaną ekipą, która chce utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej na dłuższy czas. My zagramy u siebie i liczymy na kolejne punkty.

 

Skład:

J. Placide, J. Rivierez, D. Situ, R. Zubar, B. Oviedo, M. Morton, A. Poli, W. Mesloub, J. Fioretto, C. Fierro, J. Perbet

 

O ile pierwsza odsłona nie przyniosła żadnych spektakularnych akcji, tak drugą zaczynamy od szybkiej straty gola, bo będzie środkowych obrońców. Nie można dopuszczać rywala z piłką w pole karne! Ten zrobił to z taką łatwością, że dzieci w przedszkolu byłyby w stanie odebrać mu futbolówkę. Oczywiście mecz z drużyną będącą niżej od nas w tabeli kończy się porażką. Jakiś kurwa standard!

 

Ligue 1 [9/38]

Stadion: Stade de la Porte Oceane w Hawrze, 12730 widzów

[14] Le Havre AC – [17] AJ Auxerre

0:1 [Thomas Guerbert 55’]

Mom: Sebastien Faure “7.7”

 

1.10.2014

 

Podsumowanie miesiąca

 

Sytuacja w ligach:

 

Anglia: Manchester United [+3] Tottenham

Francja: Olympique Lyon [+1] PSG

Hiszpania: Real Sociedad [+1] Getafe

Holandia: Ajax [+4] Vitesse

Niemcy: Bayern Monachium [+0] Borussia Dortmund

Polska: Piast [+2] Lech

Włochy: Genoa [+2] AC Milan

 

Sytuacja w klubie:

 

Najlepszy strzelec: 4 - Jose Maria Fioretto

Najlepszy asystent: 2 - 2 zawodników

Najwięcej nagród MoM: 2 - Jose Maria Fioretto

Najwyższa średnia: 7,21 - Jose Maria Fioretto

Stan konta: -768 tys €

 

Transfery:

 

1. Kevin Diaz [Dijon FCO -> Stade Rennais FC] 3,1 mln €

2. Mostafa Galal [ismaily -> Al-Arabi (QAT)] 2,3 mln €

3. Bruno Tiago [FC Nantes -> OGC Nice] 2 mln €

Odnośnik do komentarza

5.10.2014

 

Zawodnicy z zespołu rezerw mocno psują atmosferę. Co chwila ktoś na głos komentuje swoją rolę i głośno mówi że chce grać. Ja im tego nie mogę zapewnić, a przecież wystawienie na listę transferową i tak nic nie da… W takich więc, nie do końca dobrych humorach przyjdzie nam zmierzyć się z ekipą FC Nantes. Nie wiem, czy jest to odpowiedni moment, ale ja szczerze mówiąc, nie widzę optymistycznego zakończenia. Jeśli tak dalej pójdzie, i kolejne mecze nie przyniosą większej liczby zdobytych punktów, moja kariera w Le Havre może ulec zakończeniu. Chodzi mi tutaj o własnowolne poddanie się do dymisji i szukanie nowego wyzwania.

 

Skład:

J. Placide, M. Morton, D. Situ, R. Zubar, B. Oviedo, A. Poli, P. Pogba, W. Mesloub, J. Fioretto, C. Fierro, J. Perbet

 

Ku wielkiemu zaskoczeniu, w 27 minucie wychodzimy na prowadzenie. Sędzia, chyba po raz pierwszy w historii nie odgwizdał spalonego i Fierro wpisał się dzięki temu na listę strzelców. Swoją drogą, brak przytomności umysłu pokazał Poli, który to podawał do Meksykanina, wiedząc gdzie się znajduje. Nie był to jednak wieczór, gdzie pod każdym względem byliśmy lepsi. Po prostu dzisiaj sprzyjało nam szczęście i je wykorzystaliśmy. Chwilę przed zejściem do szatni, czerwony kartonik powędrował na konto Poli. Włoch bezpardonowo potraktował rywala wślizgiem od tyłu i nawet nie miał zamiaru go przeprosić. W zimie ten człowiek odejdzie, bowiem słaba gra i coraz większe wybryki doskonale pokazują jego chęci przejścia do większego klubu, o czym wspomina już od dłuższego czasu. Po zmianie stron Perbeta zastąpił Fontaine, a Meslouba Kouakou. Miały też miejsce roszady w ustawieniu. Obojętnie, jakim wynikiem się ten mecz nie skończy, najlepszym zawodnikiem pozostanie dla mnie Placide. Pokazał on, że potrafi w pojedynkę wygrać nam mecz. Oczywiście mecz nie odbyłby się bez straty przez nas gola. Po godzinie spotkania Chevalier wreszcie znalazł sposób na Placide i wyrównał stan rywalizacji. Mimo dobrej gry wiem jedno, że na więcej nas po prostu nie stać. W ostatnich minutach regulaminowego czasu spotkania tracimy gola numer dwa, który przesądza o naszej porażce. Kolejny, słaby występ zadecydował za mnie. Nie chcę świecić oczami, że nie wypełniam obietnic w momencie, kiedy zespół po prostu więcej nie jest w stanie osiągnąć. Może potrzeba nowej myśli trenerskiej, nowego prowadzenia zespołu, a może po prostu zakupieni zawodnicy nie są w stanie dać od siebie więcej? W każdym razie po spotkaniu złożyłem w ręce prezesa wymówienie ze stanowiska…

 

Ligue 1 [10/38]

Stadion: Stade Louis Fonteneau (La Beaujoire) w Nantes, 11501 widzów

[14] FC Nantes – [16] Le Havre AC

2:1 [Teddy Chevalier 60’, Oswaldo Vizcarrondo 88’ – Carlos Fierro 27’]

Mom: Oswaldo Vizcarrondo “8.1”

Odnośnik do komentarza

Wraz ze mną odszedł niemal cały sztab trenerski. Ciekaw jestem dlaczego, ale ja już w to nie wnikam. Teraz musiałem zająć się poszukiwaniem nowych wyzwań, ale czy ktoś mnie zechce?

 

Mimo iż niemal od razu dostałem ofertę z GKSu Bełchatów, a kilka dni później od krakowskiej Wisły, to jednak ich nie przyjąłem. Zupełnie nie interesuje mnie praca w kraju. To jednak były ostatnie oferty w przeciągu kolejnego półrocza, co zaowocowało zakończeniem kariery w roli menadżera.

 

Dziękuję wszystkim, co czytali te wypociny i byli ze mną na dobre i złe. Mam nadzieję, że wpadnie mi do głowy jakiś nowy pomysł i powrócę z opisywaniem przygód już gdzie indziej.

 

EOT

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...