Skocz do zawartości

Pytanie do...


lad

Rekomendowane odpowiedzi

6. Imię partnerki/partnera (zdrobnienie): 
7. Czy masz jakieś zwierzę domowe? Imię? 
8. Ulubione perfumy (damskie, męskie): 
9. Wymarzony prezent (uruchom wyobraźnię): 
10. Ulubiony malarz: 
11. Ulubiona książka: 
12. Jakie książki czytasz? 
13. Czy wolisz pisać listy? Czy dostawać? 
14. Czy lubisz tańczyć? Czy umiesz tańczyć?
15. Czy się gimnastykujesz? 
16. Czy palisz (ile?): 
17. Wolisz wannę, czy prysznic? 
18. Wolisz słuchać czy mówić?
19. Na co najbardziej zwracasz uwagę w "pierwszej chwili"? 
20. Czy jesteś wstydliwy?  
21. Co najbardziej pociąga cię u partnera erotycznego? 
22. Twoja największa wada? 
23. Twoja największa zaleta? 
24. Czy jesteś szczęśliwy? 

Odnośnik do komentarza

25. Czy planujesz kiedyś wyprowadzkę z Pabianic?

26. Jakie są Twoje ulubione zajęcia w wolnym czasie?

27. Jeśli muzyka to jaka? Ulubione kapele?

28. Czy spotkałeś się osobiście z kimś z forum? Coś mi się kojarzy, że byłeś kiedyś na jakiejś łódzkiej schadzce, ale nie jestem pewien :-k 

29. Planujesz wybrać się na zlot?

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Seju napisał:

1. Kim jestes?

PNMSP

 

6 godzin temu, jmk napisał:

2. Dla kogo pracujesz?

Powiatowy Urząd Pracy w Pabianicach.

 

6 godzin temu, Meler napisał:

3. Ulubione książki poza Sapkowskim :)

Odkąd skończyłem studia to czytam sporo mniej. Wcześniej przerobiłem sporo Puzo, kilka książek Roberta Gravesa, ale w pamięci zostały mi głównie te związane z Klaudiuszem, oczywiście Martin, ale na razie tylko to, co związane z główną sagą. W pewnym momencie na studiach doszedłem do 7 albo 8 tomu Malazańskiej Księgi Poległych i nie wiedzieć czemu przestałem czytać:picard:, więc w zeszłym roku zacząłem od nowa. Nie powiem, ma to dodatkowy smaczek gdy zauważa się pewne rzeczy, które przy pierwszym czytaniu nic nie mówiły. Obecnie jestem na początku szóstego tomu. A za dzieciaka oczywiście Harry Potter, na którego wtedy byłem tak napalony, że tak naprawdę nigdy nie przeczytałem oficjalnego tłumaczenia ostatniej części, zadowoliłem się jakimś fanowskim :P 

 

Miałem na tym skończyć, ale przypomniało mi się, że przecież na stronie biblioteki jest historia tego, co wypożyczałem i tak przypomniał mi się Pilipiuk i sporo historii związanych z Jakubem W. ;) 

5 godzin temu, Hidalgoo napisał:

4. Skąd się wziął Twój nick?

Z przezwiska z dzieciństwa, a przezwisko z nazwiska - Dudkowski. Na samym początku miałem jeszcze 15, bo bodajże tyle miałem lat jak zakładałem konto, a samo Dudek było zajęte na forum.

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, T-m napisał:

5. Skąd miłość do Cantony?

Szczerze mówiąc teraz trudno mi to dokładnie określić. Najbardziej byłem nim zajarany w końcówce gimnazjum i na koniec liceum, potem przecież jeszcze były te słynne reklamy z turniejem w klatce i Cantoną. Krótko mówiąc nie pamiętam, co było pierwsze, ale kojarzę, że niesamowite wrażenie na mnie zrobiło, to że zakończył karierę będąc na szczycie. Czytając o tym, co było katalizatorem dla sukcesów United w latach 90 też się ciągle przewijał i to jako kluczowa postać. Oczywiście grając w piłkę zawsze kiedy mogłem miałem podniesiony kołnierzyk mimo, że tak naprawdę nigdy nie widziałem spotkania z nim na żywo (choćby w TV), bo pierwsze mecz jaki faktycznie kojarzę to ten United z finału LM.

 

5 godzin temu, tio napisał:

6. Imię partnerki/partnera (zdrobnienie): 
7. Czy masz jakieś zwierzę domowe? Imię? 
8. Ulubione perfumy (damskie, męskie): 
9. Wymarzony prezent (uruchom wyobraźnię): 
10. Ulubiony malarz: 
11. Ulubiona książka: 
12. Jakie książki czytasz? 
13. Czy wolisz pisać listy? Czy dostawać? 
14. Czy lubisz tańczyć? Czy umiesz tańczyć?
15. Czy się gimnastykujesz? 
16. Czy palisz (ile?): 
17. Wolisz wannę, czy prysznic? 
18. Wolisz słuchać czy mówić?
19. Na co najbardziej zwracasz uwagę w "pierwszej chwili"? 
20. Czy jesteś wstydliwy?  
21. Co najbardziej pociąga cię u partnera erotycznego? 
22. Twoja największa wada? 
23. Twoja największa zaleta? 
24. Czy jesteś szczęśliwy? 

6.Brak partnerki.

7.Mam rybki. I ślimaki. I krewetki w sumie też :-k

8.Nie mam.

9.Bilet na finały NBA ;)

10. Brak.

11. Trudne pytanie i częściowo na nie odpowiedziałem kilka postów wcześniej. Z tych, które czytałem po kilka razy i pewnie z ciarkami na plecach mógłbym jeszcze raz przeczytać jest na pewno kilka od Sapkowskiego, jest Ojciec Chrzestny czy "Ja, Klaudiusz." Malazańska jako całość też robi na mnie ogromne wrażenie, a trudno wybrać z niej konkretny tom, szczególnie jak jeszcze nie skończyłem. Ciągle sobie obiecuję, że ponownie przeczytam Wydział zabójstw. Ulice śmierci.

 

W sumie przy okazji przypomniało mi się, że przeczytałem też sporo książek Jeffa Lindsaya, na podstawie których powstał serial Dexter. IMO są lepsze niż serial.

 

12. Teraz mam rozgrzebane cztery. Szósty tom malazańskiej, Wielką księgę koszykówki, Simmonsa. Biografię Bryanta "Showman" i Dreamland. Opiatowa epidemia w USA. Często mam tak, że coś mnie zaciekawi i rzucam się sprawdzić czy nie ma czegoś na ten temat w bibliotece. Tak miałem z serialem Narcos gdzie przeczytałem potem jak to faktycznie wyglądało i co pozmieniali, tak miałem z gułagami czy starożytnym Rzymem.

13. W zasadzie nie piszę listów i nie pamiętam kiedy ostatni raz dostałem list. Nie liczę oczywiście listów z wszelakich instytucji i firm ;)

14. Nie i nie.

15.Rzadko, aczkolwiek miewam momenty. Pod warunkiem, że rozciąganie przed orbitrekiem można uznać za gimnastykowanie :-k;)

16.Nie.

17.Kiedyś wannę, obecnie prysznic. Chociaż spore znaczenie może mieć tu fakt, że moja obecna wanna jest zbyt mała, żeby się odpowiednio zrelaksować :keke:

18.Zależy od towarzystwa.

19. No tu mnie zabiłeś, bo autentycznie musiałem się zastanowić. Chyba na nastawienie drugiej osoby, ale z drugiej strony staram się nie przywiązywać za bardzo do pierwszego wrażenia, bo przecież

20. Jestem.

21. Ale pytasz o zestaw cech, część ciała czy ogólnie?

22. Nieśmiałość. I często wychodzenie na ostatnią chwilę :-k

23. Pozytywne nastawienie do świata? Dunno, nie lubię się sam oceniać.

24. Tak

 

 

 

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Reaper napisał:

25. Czy planujesz kiedyś wyprowadzkę z Pabianic?

26. Jakie są Twoje ulubione zajęcia w wolnym czasie?

27. Jeśli muzyka to jaka? Ulubione kapele?

28. Czy spotkałeś się osobiście z kimś z forum? Coś mi się kojarzy, że byłeś kiedyś na jakiejś łódzkiej schadzce, ale nie jestem pewien :-k 

29. Planujesz wybrać się na zlot?

25. Nie, nie mam tego w planach.

26. Coś z tej puli - oglądanie NBA, czytanie, ogrywanie kupki wstydu lub oglądanie kupki wstydu jeśli chodzi o seriale. Oczywiście jakaś muzyka też się pojawia w tle. Coraz częściej słucham podcastów związanych z NBA czy tematycznych kanałów na tubie. Przy ładnej pogodzie lubię sobie zrobić spacer z jakimś słuchowiskiem na uszach.

27. Głownie rap, ale trochę wyjątków by się znalazło. Tak naprawdę w czasach gimnazjum mało było albumów, których nie znałem, ale niestety dotyczyło to tylko polskich wykonawców, bo do tych miałem dostęp. Potem oczywiście się to rozwinęło, ale po studiach zaczęło się zwijać i teraz w sumie skupiam się typowo na ulubionych wykonawcach. Z ostatnich zakupów trafił do mnie winyl Jimsona, a tak to pewnie Łona, Dwa Sławy, Ortega Cartel. Z zagranicznych Evidence, Dilated Peoples, Atmosphere, Brother Ali. Tak na szybko.

28. Afair nie :-k

29. Nie przepadam za wyjazdami, więc raczej nie.

Odnośnik do komentarza

30. Ja ogólnie umawiałem do rejestracji sprawdzając dokumenty, a obecnie rejestruję, więc nie mam wglądu w same oferty, ale wszystko zależy kto czego szuka.

 

Jest masa osób, która wręcz otwarcie mówi, że przychodzi po ubezpieczenie, bo robota jest już nagrana tylko dopiero za jakiś czas, a ubezpieczenie trzeba mieć. Ale jest też sporo, którzy chcą dotacji do otworzenia działalności, którzy mają pracodawcę, ale pracodawca chce skorzystać z jakiegoś dofinansowania z urzędu na bezrobotnego. Są też przypadki gdy ktoś się rejestruje, żeby zrobić szkolenie, bo po jego ukończeniu ma pewną pracę (ponoć to sporo pomaga w dostaniu się na takie szkolenie). No i oczywiście wszelkiego typu prace interwencyjne, roboty publicznie czy prace społecznie użyteczne*. Co kilka miesięcy jest grupka, która wraca do nas, posiedzi kilka dni i ponownie wraca do pracy z tego samego tytułu.

 

Nie zapominajmy też o poszukujących pracy wśród, których najwięcej jest osób z zasiłkiem stałym. Wysyła ich do nas opieka społeczna grożąc odebraniem świadczenia. Są też osoby, które chcą skorzystać ze świadczenia przedemerytalnego z ZUS, ale żeby to zrobić muszą m.in. pobierać u nas zasiłek przez 180 dni.

 

*Oprócz tego, bo na PSU nadal jest się bezrobotnym, więc osoba ciągle jest w systemie.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, lad napisał:

31. Mieszkasz w bloku czy w jakimś domu jednorodzinnym?

32. Czy chciałbyś kiedyś wybrać się na jakiś mecz Manchesteru United?

33. Liverpool czy Manchester City - kogo wolałbyś widzieć z tytułem mistrza Anglii?

31. Obecnie blok, wcześniej kamienica.

32. Chciałbym.

33. Liverpool.

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, jmk napisał:

34. Czy w tym kraju jest praca dla ludzi z moim wykształceniem? ;)

35. Uważasz, że PUP-y są potrzebne?

36. Czy spełniają swoje zadanie?

37. Co byś zmienił?

38. Co chcesz robić za 10 lat? 

34. Nie mam zielonego pojęcia, bo:

- nie wiem dokładnie jakie masz wykształcenie ;)

- nie wiem co masz w orzeczeniu o stopniu, a bywały przypadki gdzie ktoś mi się żalił, że zrobił orzeczenie bo do poprzedniej pracy się przydało, ale teraz ma problem z kolejnymi, bo muszą mu zrobić takie i takie stanowisko, a nikt nie chce.

- nie mam bezpośredniego wglądu w same oferty pracy także tego

35. W obecnym systemie tak. Inna sprawa, że jakbyś odrzucił ubezpieczenie zdrowotne z urzędu pracy albo przynajmniej to delikatnie oddzielił to mogłoby to działać lepiej. Mam myśli pomysł jaki kiedyś daaaaaaaaawno temu był, żeby nie robić fikcji dla osób, które nie chcą szukać pracy, a chcą mieć ubezpieczenie. Przychodzą, rejestrują się i tyle. Nie zawracają nikomu głowy i można się skupić faktycznie na tych, którzy chcą skorzystać z jakieś oferty czy szkolenia.

 

Ale domyślam się, że ktoś inny doszedł do wniosku, że wtedy praca w szarej strefie wystrzeli w kosmos. Tak jakby teraz nie było osób, które na odhaczenie/rejestracje umawiają się tylko na rano lub na sam koniec pracy urzędu ;)

 

36. Tu byś pewnie musiał pogrzebać po wszelakich raportach dotyczących efektywności. Z tego, co ja słyszałem to ponoć przy działalnościach działa to dobrze. Podobnie przy szkoleniach. W przypadkach gdzie urząd przez rok opłacał pensję, a pracodawca przez drugi (czyli gwarancja zatrudnienia na dwa lata) też ok, ale to są przypadki, o których przeczytałem w prasie bądź ktoś mi opowiadał. Nie czytam w wolnych chwilach raportów, więc dokładnie nie wiem :P. Wiem tylko tyle, że na tle całego kraju mój urząd zazwyczaj wypadał mocno ponad średnią. Czasami nawet na tyle, żeby załapać się na jakieś premie z tego tytułu.

 

37. Chociażby wspomnianą wcześniej kwestie ubezpieczenia. Wprowadził informowanie (kampania?), że nie magicznych siedmiu dni, w ciągu których trzeba do nas przyjść (po zakończeniu pracy), bo okres ochronny z ubezpieczenia jest jeszcze przez 30 dni. I potem mamy absurdy, że na początku miesiąca ludzi jest full i umawiamy ich do rejestracji na półtora tygodnia do przodu, a potem liczba się znacznie zmniejsza. Przydałaby się też większa świadomość u ludzi kiedy wyjdzie im zasiłek (dotyczy to głównie pracy na niepełny etat czy umów zleceń) oraz jak sposób rozwiązania umowy o pracę wpływa na prawo do zasiłku dla bezrobotnych. Wielokrotnie miałem sytuacje gdzie ktoś długo chorował i pewnie spokojnie mógłby walczyć o zwolnienie z art. 53 (długotrwała choroba w skrócie), ale godził się na najzwyklejsze porozumienie stron i w efekcie przez pierwsze 90 dni był bez prawa do zasiłku.

 

38. Raczej coś za biurkiem. Co konkretnie to się okaże pewnie w tym roku. Tutaj od pewnego momentu już się nudziłem, ale niedawno zacząłem rejestrować i tak naprawdę od nowa się uczę, bo teorię przekładam w praktykę i faktyczne rejestrowanie ludzi, a nie tylko umawianie ich do rejestracji u innych. A że program, na którym rejestrujemy jest jaki jest to pewnie jeszcze trochę mi zejdzie zanim wszystko opanuję perfekt.

 

18 godzin temu, beeres napisał:

39. Odrzucając sentymenty do lat '90. Czy wolisz oglądać koszykówkę ery Jordana, czy ery LeBrona? Czy zmiany i trendy zachodzące w najlepszej lidze świata Tobie opowiadają?

Tak naprawdę to ja za dużo tej koszykówki z ery Jordana nie oglądałem. Bardziej pojedyncze spotkania i to też jeśli już to w offseason, bo w trakcie sezonu staram się być na bieżąco i codziennie coś zobaczyć. Niekoniecznie cały mecz chyba, że znajomi/szósty gracz polecą, ale chociaż jakiś skrót i ewentualnie końcówkę.

 

Pierwsze mecze jakie kojarzę to te Bulls z Utah, a przynajmniej tak mi się wydaję, że zdarzało mi się to oglądać późno w nocy. Słowo klucz, wydaję. Potem bardziej przeglądałem telegazetę niż byłem w stanie coś oglądać na żywo. Dopiero w okolicach ponownej walki Lakersów z C's zacząłem się mocniej interesować, a pierwsze play-offy jakie faktycznie pamiętam, że oglądałem na bieżąco całe i strasznie się nimi jarałem to te z runu Dirka po tytuł. Potem już byłem w miarę na bieżąco aż do momentu gdzie miałem sezony, w których tylko pojedynczych spotkań w PO nie widziałem. Także ilość spotkań jest zdecydowanie na korzyść ery Lebrona i nie jestem w stanie obiektywnie ocenić ery Jordana.

 

Mnie najbardziej odpowiadały trendy a'la mistrzowski sezon Spurs, czyli trójki tak, ale z wypracowanych czystych pozycji, ale przede wszystkim GRA ZESPOŁOWA. Strzelało mnie jak w ostatnich PO w serii GSW-Rockets można było w 85% akcji po trafionym koszu przewijać o 10 sekund do przodu bo i tak kończyły się na szukaniu odpowiedniego switcha i izolacji.

 

Z drugiej strony sezon gdzie Curry niszczył wszystko i wszystkich genialnie wspominam i wtedy masę spotkań GSW, nawet blowoutów, oglądałem tylko po to, żeby zobaczyć co dzisiaj odwali. Ale umówmy się, że on jest jedyny i niepowtarzalny :P

 

Podsumowując wolałbym trochę umiaru i w sercu mocno kibicuję Spurs, że coś w ten sposób jeszcze ugrają.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

40. No ten tego chciałbym coś więcej wytypować, ale akurat w Nuggets to jest trudno, bo tam jest szpital, może być większy szpital, a może być odwrotnie i jak taki wielki mały człowiek wróci do gry, ale trochę zbyt późno to może się trochę rotacja posypać. Przynajmniej takie mam wrażenie, bo obejrzeniu chyba ze 3 czy 4 spotkań Nuggets w tym sezonie ;)

 

Chciałbym, żeby zrobili chociaż drugą rundę, ale jak nadal będą grali tak miło dla oka to mam nadzieję, że powalczą o finał.

 

Pytałem się jeszcze pewnego eksperta na fejsie, ten odesłał mnie do kolejnego ze studia TNT i już wiadomo, że zrobią finał konferencji.

 

 

 

 

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, tio napisał:

41. Ulubiona postać drugoplanowa lub epizodyczna w RDR2?

Charlotte Balfour

8 godzin temu, jasonx napisał:

42. Pijesz alkohol? Jaki i jak często?

43. Twoja ulubiona 5ka NBA ever i z obecnie aktywnych graczy?

44. Ile meczów NBA dziennie oglądasz?

45. Kto wygra PO w naszym fantasy? :P

42. Rzadko, jeśli już to głównie cydr.

43. Nie mam, więc robiąc na szybko

Stockton-Jordan-Pippen-Rodman-Shaq

Curry-Rose-Giannis-Lebron-Jokic

44. To zależy ile mam czasu i czy są jakieś dobre mecze danego dnia. Przynajmniej sprawdzam jakieś skróty. Jeśli nie mam czasu na cały mecz, to skrót + ostatnie 5 minut czy ostatnia kwarta jeśli skrót jest świetny. A często w weekend wpadają całe spotkania.

45. Ten kto będzie miał więcej szczęścia ;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...