Skocz do zawartości

Niech żyje...


Buli

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś dałem za 32 latka 13 mln euro, ale nie bd się chwalić kogo, bo nie ma czym :D Dzięki Kraha :)

 

 

Dziwnie się czułem, gdy pomyślałem o tym, że to z mojej winy Ahmed nie żyje. W zasadzie to przez piłkarzy Blackburn, ale mogłem tego nie mówić w trakcie obiadu. Żałobny nastrój powoli mijał a tymczasem z kolejną wizytą przybył Wiesio.

 

- Chłopaki, macie pozdrowienia od Wieśka.

- No i nawzajem, mów jak tam.

- No co, Liverpool liderem dalej, ale i Arsenal i Manchester bliziutko.

- Wiecie co - Wtrącił Willy - Dla mnie to nawet ten L'pool może wygrać tę ligę, dla Ahmeda.

- Zgadzam się - Dodał Mark - Norbi, a jak w innych ligach ? Jakieś niskie pozycje dobrych ekip czy coś...

- No jest parę niespodzianek. Nie wiem, czy interesuje was Polska liga, ale w strefie spadkowej Wisła Kraków i Śląsk Wrocław a Legia Warszawa 13.

- A w Hiszpanii ?

- Nic zaskakującego, no może poza prowadzeniem Levante. Barcelona 2, Real Madryt 4, Valencia 6, ale np. Atletico Madryt 11 a Sevilla 15 w lidze i tylko 3 punkty nad spadkiem.

- Już myślałem, że w 2 lidze za rok Gran Derbi.

 

Wrzesień - Grudzień 2010

 

Transfery (Polska liga):

 

-

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Morais ( 26l. OPŚ,OPP,OPL, Brazylia ) Vasco da Gama ---> International 14 mln euro

2. Leonardo ( 24l. OŚ, Brazylia ) Santos ---> International 8.75 mln euro

3. Michael Ciani ( 26l. OŚ, Francja ) FC Lorient ---> PSG 6.25 mln euro

4. Juan Pablo Pino ( 23l. OPŚ,OPP, Kolumbia ) AS Monaco ---> Le Mans 3.1 mln euro

5. Onanga Itoua ( 22l. OP,OŚ, Francja ) RC Lens ---> Stade Rennais 1.7 mln euro

 

Ligi Europejskie:

 

Anglia: Liverpool +3

Francja: Olympique Lyon +0

Hiszpania: Levante +2

Niemcy: Schalke +6

Polska: Górnik Zabrze +2

Włochy: Sampdoria +5

 

Polskie kluby

 

Liga Mistrzów

 

3. Runda El. Zagłębie Lubin (2:0,0:3 z Ajaxem Amsterdam)

 

Puchar UEFA

 

2. Runda El. Legia Warszawa (0:1,1:0 (4:1 w karnych dla Legii), Wisła Kraków (2:1,3:0 z Modricza Maxima)

1. Runda: Legia Warszawa (1:3,0:0 z Zaragozą), Zagłębie Lubin (0:3,1:3 z Regginą), Wisła Kraków (0:4,0:2 z Getafe)

 

Reprezentacja Polski:

 

20.11.2010. Tow. Argentyna - Polska 4:0 (Tevez 22',67', Aguero 31', Messi 71')

24.11.2010. Tow. Polska - Szkocja 2:0 (Matusiak 48',60')

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (2651) 2. Portugalia (2012) 3. Niemcy (1966) --- 21. Polska (1057)

Odnośnik do komentarza

- Chłopaki, ile wam jeszcze w ogóle zostało do odsiedzenia ? Bo mnie jeszcze tylko rok - Ależ byłem szczęśliwy. Bardzo szybko zleciały mi te 4 lata. Może poza 1 dniem czułem się świetnie w towarzystwie Marka, Willy'ego i Śp. Ahmeda.

- Mnie to jeszcze 14 lat, ale 20 zleciało jak z bicza strzelił, więc dam radę spokojnie. - Mark miał na karku 44 lata, więc łatwo policzyć że wywinął niezły numer za młodu. Powiedział, że kiedyś po meczu Arsenalu poszli z kumplami do baru, gdzie wdali się w bójkę z kibicami drużyny przeciwnej. Mark dostał najwyższy wyrok ze wszystkich, ale swoich ziomków nie wydał.

- A ty Willy ?

- Eee poczekaj niech policzę, y.y..y..dwa,trzy... Jeszcze 7 lat do końca.

- No to ładnie, będę was odwiedzać, obiecuję.

- Dzięki... - Zarówno po Marku jak i Willy'm było widać wzruszenie. Od kiedy tu siedzę nie widziałem, żeby ktoś ich odwiedzał.

- Dobra, koniec tych smutów, Mark nie będziesz zadowolony. Tottenham liderem.

- Co k***a ?!

- No poważnie, 4 punkty nad Arsenalem i zaległy mecz...\

- A Manchester ? Kto w ogóle jest trenerem po SAFie ?

- Manchester tuż za Arsenalem, ale SAF nie pozostawił całkowicie United.

- Jak to ?

- No bo menadżerem MU jest Ole Gunnar Solskjaer.

- Oby to był kolejny menadżer na lata.

 

Grudzień 2010 - Marzec 2011

 

Transfery (Polska liga):

 

1. Kamil Witkowski ( 26l. N, Polska ) Legia Warszawa ---> Stade Rennais 2.1 mln euro

2. Michał Lelujka ( 21l. N, Polska ) GKS Bełchatów ---> Wisła Kraków 1.6 mkn euro

3. Arkadiusz Kłoda ( 29l. OP, Polska ) Korona Kielce ---> Jagiellonia 1.3 mln euro

4. Janusz Surdykowski ( 24l. OPŚ,N, Polska ) GKS Jastrzębie ---> Korona Kielce 1.2 mln euro

5. Radosław Majewski ( 24l. OPŚ, Polska ) Lech Poznań ---> Twente Enschede 1.1 mln euro

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Micah Richards ( 22l. OP,OŚ, Anglia ) Manchester City ---> Arsenal Londyn 41 mln euro

2. Fred ( 27l. N, Brazylia ) Olympique Lyon ---> AC Milan 35 mln euro

3. Federico Fazio ( 23l. OŚ,DPŚ, Argentyna ) Aston Villa ---> Chelsea Londyn 25 mln euro

4. Gary Cahill ( 25l. OŚ, Anglia ) Deportivo ---> Aston Villa 22 mln euro

5. Julien Faubert ( 27l. OP,OPP, Francja ) Deportivo ---> Everton 21.5 mln euro

 

Ligi Europejskie:

 

Anglia: Tottenham +3

Francja: Olympique Lyon +2

Hiszpania: Real Madryt +0

Niemcy: Schalke +6

Polska: Górnik Zabrze +1

Włochy: Juventus Turyn +1

 

Polskie kluby

 

---

 

Reprezentacja Polski:

 

09.02.2011. Tow. Polska - Cypr 3:0 (Błaszczykowski 8', Smolarek 24', Łobodziński 47')

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (2651) 2. Portugalia (2012) 3. Niemcy (1966) --- 21. Polska (1057)

Odnośnik do komentarza

- Solskjaer to Bóg !!! - Willy piał z zachwytu i nie ma czemu się dziwić.

- Willy, prawda jest taka, że rywale dawali dupy za każdym razem gdy MU przegrywało. W końcówce przegrali z AV, Boltonem...

- Je**ć to - przerwał mi kartonowy - Czerwone Diabły mistrzem po raz 18 !!!

- A Arsenalek ? Eriksson już nas spuścił z ligi ?

- Nie no, aż tak zle to nie, ale niestety tylko 5 miejsce, nie będzie nawet LM.

- Pierdole, przestałem wierzyć w ten klub, w tych piłkarzy i w ogóle w to wszystko - Wyglądało na to, że Mark nie żartuje

 

Marzec - Czerwiec 2011

 

Transfery (Polska liga):

 

-

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Fabio Aurelio ( 31l. OL, Brazylia ) Genoa ---> Atletico Mineiro 60 tyś euro

2. Oliver Thorne ( 20l. OŚ, Anglia ) Weston-super-Mare ---> Dorchester 35 tyś euro

3. Joe Lamplough ( 20l. OL,OPL, Anglia ) Halesowen ---> Blyth 28 tyś euro

4. Danny Seaborne ( 24l. OŚ, Anglia ) Braintree ---> Thurrock 9 tyś euro

5. David Doherty ( 20l. OPL, Anglia ) Bedford ---> Worksop 9 tyś euro

 

Ligi Europejskie:

 

Anglia: Manchester United +0 --- 18. Stoke 19. Bristol City 20. Blackpool

Francja: Olympique Lyon +4 --- 18. Le Mans 19. Stade Brestois 20. FC Nantes

Hiszpania: Barcelona +3 --- Racing 19. Ferrol 20. Cadiz

Niemcy: Werder Brema +1 --- 16. Koln 17. Koblenz 18. St.Pauli

Polska: Zagłębie Lubin +6 --- 15. GKS Jastrzębie 16. Śląsk Wrocław

Włochy: Juventus Turyn +0 --- 18. Siena 19. Cesena 20. Ascoli

 

Europejskie Puchary

 

Finał Ligi Mistrzów: Real Madryt - Liverpool k 2:2 (Aguero 40', Sneijder 94' - Taiwo sam. 72', Gyan 97')

 

Finał Pucharu UEFA: Porto - Tottenham 1:2 (Feindouno 50' - Adrian 7', King 86')

 

Reprezentacja Polski:

 

30.03.2011. Tow. Polska - Ukraina 3:2 (Smolarek 18',21', Małecki 63' - Milevskiy 50', Tymoschuk 60')

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (2417) 2. Niemcy (1910) 3. Portugalia (1897) --- 18. Polska (1050)

Odnośnik do komentarza

Małecki w kadrze - to musi być FM, Małecki strzela w kadrze - to musi być FM, Zagłębie Lubin mistrzem - to musi być FM itd. itd. itd... :D

 

 

- Mam nadzieję, że Solskjaer wie co robi. Nikogo nie kupił w okienku...

- No na razie 2 miejsce, więc chyba wszystko idzie w dobrym kierunku.

- Mark, nie spytasz o Arsenal ? - Willy starał się rozweselić Marka.

- A po jaki chuj ? przecież i tak pewnie gdzieś w drugiej połowie tabeli są.

- Mark

- ?

- Arsenal 17...

- No mówiłem...

- Ale mam też dobre wieści. Tottki 20 miejsce.

- Szkoda.

- Jak to szkoda ? - Spytałem zaskoczony.

- Przerzucam się chyba na koguty.

 

Czerwiec - Wrzesień 2011

 

Transfery (Polska liga):

 

1. Mariusz Mezyk ( 27l. N. Polska ) Górnik Zabrze ---> Polonia Warszawa 2.9 mln euro

2. Mateusz Zyla ( 21l. N, Polska ) GKS Bełchatów ---> Legia Warszawa 2 mln euro

3. Adam Czerkas ( 27l. OPŚ, Polska ) Górnik Zabrze ---> Legia Warszawa 2 mln euro

4. Marek Kowal ( 26l. N, Polska ) Cracovia ---> Górnik Zabrze 1.9 mln euro

5. Łukasz Mierzejewski ( 29l. OPŚ,N, Polska ) Odra Wodzisław ---> GKS Bełchatów 1.4 mln euro

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Igor Akinfeev ( 25l. GK, Rosja ) CSKA Moskwa ---> Arsenal Londyn 47 mln euro

2. Claudio Marchisio ( 25l. PŚ, Włochy ) Juventus Turyn ---> Barcelona 37 mln euro

3. Lassana Diarra ( 26l. OP,DPŚ, Francja ) Udinese ---> Liverpool 36.5 mln euro

4. Rafael Sobis ( 26l. OPŚ,N, Brazylia ) AS Roma ---> Barcelona 35 mln euro

5. Alan Hutton ( 26l. OP, Szkocja ) Newcastle ---> Manchester City 33.5 mln euro

 

Ligi Europejskie:

 

Anglia: Liverpool +0

Francja: Olympique Lyon +0

Hiszpania: Valencia +0

Niemcy: 1860 Monachium +2

Polska: GKS Bełchatów +0

Włochy: Fiorentina +0

 

Polskie Kluby

 

Liga Mistrzów

 

1. Runda El. Zagłębie Lubin (1:0,4:0 z Boltfelagio36)

2. Runda El. Zagłębie Lubin (3:0,3:2 z Pobeda Prilep)

3. Runda El. Zagłębie Lubin (0:1,1:1 z Kopenhagą)

 

Puchar UEFA

 

1. Runda El. Polonia Bytom (1:0,2:1 z Bangor City), Polonia Warszawa (2:0,2:2 z Elbasani)

 

Reprezentacja Polski:

 

---

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1967) 2. Argentyna (1909) 3. Niemcy (1827) --- 34. Polska (782)

Odnośnik do komentarza

Mężyk Bacao - To jest Polska, tu niemal każde pieniądze idą w błoto :|

 

- Norbi, wiesz już co będziesz robić po wyjściu ?

- Ehh, no na razie będę korzystać z pomocy Wieśka a co pózniej, to naprawdę nie wiem.

- K***a, ja nawet nie wiem czy dożyję swojego wyjścia z paki - Powiedział Mark

- Nie no chłopie, jeszcze za panienkami będziesz latać hehe.

- Dobra dobra, lepiej mów co tam Wiesiu przyniósł - Willy przerwał nam tę jakże miłą pogawędkę

- No o Arsenalu to może nie będę wspominać - Spojrzałem na Marka a on na mnie - Liverpool 2 punkciki przed Manchesterem United. Tottki dalej w strefie spadkowej.

- A w innych coś ciekawego ?

- Hmmm, raczej nie, ale np. PSG 2 punkty nad spadkiem, Atletico Madryt 14 w La Liga a reszta raczej bez niespodzianek.

 

Wrzesień - Grudzień 2011

 

Transfery (Polska liga):

 

---

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Julio Sergio ( 33l. GK, Brazylia ) Palmeiras ---> Flamengo 6.25 mln euro

2. Gregory Bettiol ( 25l. N, Francja ) ES Troyes ---> Stade Caen 1.2 mln euro

3. Yohann Eudeline ( 29l. OPP, Francja ) ES Troyes ---> Angers 275 tyś euro

4. Kevin Afougou ( 21l. OŚ, Gwadelupa ) PSG ---> AS Monaco 190 tyś euro

5. Mamadou Thomas ( 18l. PŚ, Francja ) Olympique Lyon ---> LOSC Lille 180 tyś euro

 

Ligi Europejskie:

 

Anglia: Liverpool +2

Francja: FC Toulouse +2

Hiszpania: Getafe +1

Niemcy: Schalke +2

Polska: Odra Wodzisław +0

Włochy: Sampdoria +1

 

Polskie Kluby

 

Puchar UEFA

 

2. Runda El. Polonia Bytom (1:2,0:3 z Olympiakosem Pireus), Polonia Warszawa (0:2,1:2 z Maccabi Hajfa)

 

Reprezentacja Polski:

 

15.10.2011. Tow. Islandia - Polska 1:1 (Gudjohnsen 19' - Smolarek 60')

23.11.2011. Tow. Kamerun - Polska 1:1 (Kome 75' - Iwański 38')

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (2034) 2. Argentyna (1975) 3. Niemcy (1898) --- 47. Polska (676)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Im szybciej zbliżał się koniec mojego wyroku, tym więcej w mojej głowie kłębiło się myśli 'Co ja będę robić potem'. Co prawda jest Wiesiek, na którego pomoc zawsze mogłem liczyć, lecz czy do końca życia miałem polegać na swoim przyjacielu ? Jak ja bym wyglądał w jego oczach. Tym niemniej do mojego wyjścia pozostawały niespełna 3 miesiące, więc miałem chwilę na przemyślenia...

 

- Ty nie śpij - pyrgnął mnie Mark przerywając mi tok myślenia.

- Nie śpię, o co chodzi ?

- No jak o co ? Wiesio był ?

- Aaa, no był był. O arsenalku chcesz coś wiedzieć ? - Spytałem asekuracyjnie.

- No wal.

- No to Arsenal 1 w lidze.

- WOW, TAK JEST K**WA

- Manchester dopiero 4 i o mistrza już nie gra.

- Nie zawsze będzie różowo - spuentował Willy

- W innych nic ciekawego, może poza Stuttgartem w strefie spadkowej.

 

Grudzień 2011 - Marzec 2012

 

Transfery (Polska liga):

 

1. Tomasz Nowak ( 26l. OPŚ, Polska ) GKS Bełchatów ---> OFK Belgrad 1.7 mln euro

2. Przemysław Kocot ( 26l. OP,OL, Polska ) Korona Kielce ---> Górnik Zabrze 1.1 mln euro

3. Marcin Kowalczyk ( 26l. OL,OŚ, Polska ) Legia Warszawa ---> Sporting Gijon 950 tyś euro

4. Bartosz Iwan ( 27l. OPŚ, Polska ) Odra Wodzisław ---> Legia Warszawa 750 tyś euro

5. Maciej Biernacki ( 24l. PŚ, Polska ) Ruch Chorzów ---> GKS Bełchatów 725 tyś euro

 

Transfery (Cudzoziemcy):

 

1. Fernando Torres ( 27l. N, Hiszpania ) Liverpool ---> AC Milan 91 mln euro

2. Joao Moutinho ( 25l. OPŚ, Portugalia ) Sevilla ---> Manchester United 41 mln euro

3. Sunny ( 23l. DPŚ, Hiszpania ) Valencia ---> Arsenal 36 mln euro

4. Serge Gakpe ( 24l. OPŚ,OPP, Francja ) Manchester United ---> Sevilla 35 mln euro

5. Christian Ansaldi ( 25l. OP,PP, Argentyna ) Villarreal ---> Inter Mediolan 27.5 mln euro

 

Ligi Europejskie:

 

Anglia: Arsenal +7

Francja: Valenciennes +2

Hiszpania: Real Madryt +8

Niemcy: Bayern +4

Polska: Legia Warszawa +1

Włochy: Inter Mediolan +4

 

Polskie kluby:

 

-------------------

 

Reprezentacja Polski:

 

08.02.2012. Tow. Polska - Izrael (Małecki 6' - Rafaelov 36')

 

Ranking FIFA: 1. Hiszpania (1982) 2. Argentyna (1898) 3. Włochy (1897) --- 65. Polska (506)

Odnośnik do komentarza

- No panowie, nie sądziłem że to kiedykolwiek powiem, ale pobyt w jednej celi z wami to był dla mnie zaszczyt. Dzięki za wszystko, nie zapomnę o was a i czasem odwiedzę.

- To my dziękujemy. Gdyby nie ty a w zasadzie Wiesiek, to byśmy siedzieli jak te kołki

- No to tak na pożegnanie rzuć ostatnimi newsami

- Nie ma sprawy. Arsenal zdemolował ligę, Manchester United 2 więc obaj chyba zadowoleni.

- No ba, już traciłem wiarę w ten klub, ale odrodziliśmy się - piał z zachwytu Mark.

- Co do innych lig, to w sumie bez rewelacji.

 

Marzec - Czerwiec 2012

 

Transfery (Polska liga):

 

--------------

 

Transfery (Cudzoziemcy):

 

1. Osmar ( 25l. N, Brazylia ) Cordoba ---> Internacional 1.7 mln euro

2. Tony Evans ( 20l. N, Anglia ) Chippenham ---> Burscough 45 tyś euro

3. Matthew Jackson ( 20l. OŚ, Anglia ) Chippenham ---> Droylsden 45 tyś euro

4. Bruno Coutinho ( 25l. DPŚ,OPŚ, Brazylia ) RW Essen ---> Goias 40 tyś euro

5. Craig Tawton ( 22l. OP,OŚ,DPŚ, Walia ) Billericay ---> Worcester 30 tyś euro

 

Ligi Europejskie:

 

Anglia: Arsenal +16 --- 18. Sheff Utd. 19. Charlton 20. Stoke

Francja: Olympique Lyon +9 --- 18. Saint-Etienne 19. Chateauroux 20. AS Nancy

Hiszpania: Real Madryt +8 --- 18. Gimnastic Tarragona 19. Alaves 20. Sporting

Niemcy: Bayern Monachium +5 --- 16. Stuttgart 17. Mainz 18. Freiburg

Polska: GKS Bełchatów +3 --- 15. GKS Katowice 16. Polonia Bytom

Włochy: Juventus +10 --- 18. Pisa 19. Messina 20. Avellino

 

Europejskie puchary:

 

Finał Ligi Mistrzów: Juventus Turyn - Barcelona 0:1 (Bojan 75' kar.)

 

Finał Pucharu UEFA: Sampdoria - Olympique Marsylia 0:1 (A. Ayew 43')

 

Reprezentacja Polski:

 

28.03.2012. Tow. Hiszpania - Polska 3:0 (Villa 55',80', Torres 84')

 

Ranking FIFA: 1. Hiszpania (1932) 2. Argentyna (1915) 3. Włochy (1832) --- 76. Polska (438)

 

- Chłopaki, jeszcze raz dziękuję. Uwierzcie mi, że nauczyłem się przy was i przy Ahmedzie ( świeć panie nad jego duszą... ) więcej niż przez całe życie.

- Chodz tu mordo ty... - Utonęliśmy z Markiem i Willy'm w objęciach. Emocję wzięły górę i popłakałem się jak małe dziecko.

- Nie zapomnę o was, przysięgam. Odwiedzę was na pewno.

 

W tym momencie do drzwi podszedł naczelnik więzienia wraz z 2 klawiszami. Kazali mi się pożegnać, zabrać to co swoje i udać się z nimi do punktu odbioru rzeczy osobistych. Zaskakująco szybko uwinęliśmy się ze wszystkimi formalnościami i mogłem skierować się do bramy głównej. Wrota się otworzyły a ja ujrzałem przy samochodzie Wieśka.

 

Niech żyje wolność...

Odnośnik do komentarza

Kilka dni pózniej...

 

- Tak słucham.

- Cześć, tu Colin. Słuchaj mógłbyś wpaść do siedziby ? Poznałbyś chłopaków i takie tam pierdoły.

- Jasne, nie ma sprawy. Brać ze sobą Wieśka ?

- Nie, nie jest na razie potrzebny. Pamiętasz jak dojechać do nas ?

- Pamiętam, pamiętam. Będę za 30 min.

 

40 min pózniej

 

- Proszę... O Norbi siemka. No to co, lecisz na boisko ?

- A to mamy tutaj normalne boisko ?

- Nie wiem czy normalne, ale są 2 bramki, linie też mamy a siatkach nie wspominając.

- Rozumiem, że o bazie treningowej czy obiektach dla młodzików nie ma mowy ?

- Dobrze rozumiesz.

- Słuchaj mam pytanie - zainteresowała mnie pewna rzecz - Wyglądasz na zamożnego człowieka, wozisz się niezłym autem a widzę że i twoi goście nie mają co narzekać na stan konta...

- Ale do czego pijesz ?

- Nie wnikam głębiej co wy tutaj kombinujecie i prawdę mówiąc gówno mnie to obchodzi. Powiedz mi tylko czy nie myślałeś o tym, żeby razem z kumplami zainwestować porządniej w ten klub ?

- Heh no wiesz, myślę że nie jest tak zle jak myślisz. Chłopaki mają gdzie się przebrać, prysznice też są...

- No 3 - wtrąciłem

- Jest kilka piłek, stroje też mamy. Nie jesteśmy drużyną z Premiership żeby podchodzić do tematu z taką powagą.

- A wyobraz sobie sytuację, że z roku na rok awansujemy o jedną klasę rozgrywkową i co wtedy ? dalej będziemy olewać sprawę.

- Poniosła cie teraz fantazja chłopie.

- A czemu niby ? Uwierz mi, że wystarczą dobre chęci i troszkę zaangażowania.

- Dobra dobra, pożyjemy, zobaczymy. Teraz muszę lecieć a ty się z chłopakami zapoznaj.

 

Rozmowa była dość krótka, ale w sumie nawet mi to się u Colina podobało. Po chwili poszedłem zobaczyć swoich młodych podopiecznych, przywitać się, pogadać i takie tam. Następnie przeprowadziliśmy, a jakże, małą gierkę. Nie byłem zaskoczony tym co zobaczyłem - niektórzy dysponowali niezłą szybkością, inni wyróżniali się przyzwoitą techniką, ale nikt nie uczył ich najważniejszego aspektu w futbolu - taktyki. Wszyscy biegali w jednym kierunku a piłka wykopywana była spod jednej bramki pod drugą. Czekało mnie sporo roboty.

Odnośnik do komentarza

Po treningu skierowałem się od razu do domu. Oczywiście zastałem tam Wieśka, który robił to co potrafi najlepiej.

 

- Halo ! wróciłem

- No i jak tam na treningu ? podobało się ?

- Trudno powiedzieć cokolwiek po 1 zajęciach, ale chłopaki spoko

- To gitara, chodz siadaj, meczyk leci w telewizji, chcesz browara ?

- Jeszcze się pytasz ? Schłodzony ?

- Jasne.

- Co to za mecz ? - spytałem zainteresowany. Ni wyglądało to na poziom wyższych lig.

- Eee, szczerze to nawet nie wiem, ale mamy kanał wykupiony gdzie pokazują mecze chyba z 5 czy 6 ligi.

 

Po meczu

 

- No nie powiem, ładna paraolimpiada - mimo że to była 5 liga, to doznałem konkretnego szoku. To wyglądało mniej więcej jak mój 1 trening z młodzikami.

- Gorsze mecze już puszczali na tym kanale. W sumie to od 4 lat oglądam tylko ten kanał, bo i tak nic tu nie mają ciekawego.

- Nie gadaj głupot, na BBC leciał kiedyś Top Gear. Zajebisty program, polecam.

- Wolę piłkę.

- Wracając do meczu, to nie rozumiem jak można nie zmusić piłkarzy do myślenia na boisku. Przecież każdy biegał gdzie chciał, co 20 sekund był faul albo aut.

- Takie już uroki brytyjskiego futbolu.

- Ja bym im kurwa dał popalić na treningach. Rzygaliby ze zmęczenia, ale nauczyłbym ich taktyki, prowadzenia piłki, wszystkiego.

- Może będziesz mieć okazję.

- A jaśniej ?

- Ten trener 1 zespołu nie cieszy się dużym zaufaniem Colina. Chyba zaczyna coś podejrzewać odnośnie sam wiesz czego...

- To on o niczym nie wie ? Może narobić niezłego bajzlu.

- Pamiętasz jak na koniec 1 spotkania z Colinem powiedziałem mu, że na 2 dzień zadzwonię do niego ?

- No coś kojarzę.

- No to wtedy właśnie Colin mi o tym opowiedział. Ponoć poważnie się zastanawia nad zwolnieniem go a że nie zna nikogo, kto mógłby go zastąpić, poleciłem mu ciebie.

- Hmmm, ciekawe, ciekawe...

 

Pracować w klubie z 6 ligi ? Czemu nie, od czegoś trzeba by zacząć. Jednak nadal menadżerem był kto inny. Nie miałem zamiaru naciskać ani na Colina, ani na Wieśka. Spokojnie czekałem na sygnał od prezesa.

 

- Norbi, jest sprawa

- Wiesiu, co znowu wywinąłeś ?

- Ja ? nic. Odłożyłem trochę grosza a sam nie chcę lecieć do Polski.

- Po co ?

- No EURO 2012 chyba zaraz się zaczyna łbie. Lecisz ze mną ? kupiłem bilety na mecze Polski.

- Dobra, ale jak będę potrzebny w klubie ?

- Już to omówiłem z Colinem, nie ma nic przeciwko.

- No to lecimy.

 

Euro 2012, Gr A, 1/3

11.06.2012 r, Arena Bałtycka, Gdańsk, 43976 widzów

Polska - Szwecja 0:1 (Goitom 37')

 

Euro 2012, Gr A. 2/3

16.06.2012 r, Stadion Miejski we Wrocławiu, Wrocław, 43992 widzów

Polska - Portugalia 2:1 (Piszczek 28', Małecki 33' Kar. - Nani 12')

 

Euro 2012, Gr A. 3/3

19.06.2012 r, Stadion Miejski we Wrocławiu, Wrocław, 43976 widzów

Polska - Rosja 2:1 (Piszczek 44',53' - Sychev 37')

 

Euro 2012, 1/4 finału

21.06.2012 r, Stadion Narodowy, Warszawa, 54968 widzów

Polska - Chorwacja d 2:1 (Piszczek 63', Małecki 120' - Kranjcar 86')

 

Euro 2012, 1/2 finału

27.06.2012 r, NSC Olympiyskyi, Kijów, 82964 widzów

Polska - Francja 1:6 (Kazimierczak 40' - Benzema 34',48', Bodmer 43',46', Ben Arfa 53', Toulalan 86')

 

Euro 2012, Finał

01.07.2012 r, Stadion Śląski, Chorzów, 47201 widzów

Francja - Hiszpania 1:2 (Benzema 27' - Iniesta 36', Reyes 47')

 

- Już za 2 lata, już za 2 lata, Polska będzie mistrzem świata !!!

- Nie podniecaj się tak Wiesiu. Półfinał to wielki wynik, ale widziałeś co zrobiła z nami Francja ? Żal było patrzeć.

- Ja tam nie żałuję. To był wspaniały turniej dla naszych.

 

W tym momencie do Wieśka zadzwonił Colin. Po paru chwilach mój kumpel spojrzał na mnie, roześmiał się a po zakończeniu rozmowy powiedział :

 

- Mamy natychmiast wracać

- Teraz ? już ? Przecież mamy hotel na jeszcze 2 dni, szkoda hajsu.

- Pieprzyć hotel, jest pilna sprawa na miejscu.

Odnośnik do komentarza

W tym przypadku szaleństwo to najlepsze określenie ;)

 

Nie bardzo wiedziałem o co chodziło Colinowi, ale kiedy Wiesiek powiedział, że mamy wracać jak najszybciej, pomyślałem że może coś się wydało i teraz nasz klub ma problemy. Jednak gdy przypomniałem sobie ten świniowaty uśmieszek Wieśka w trakcie rozmowy z Colinem, moje wątpliwości się powiększyły. Od kumpla oczywiście niczego się nie dowiedziałem, więc musiałem czekać aż do przylotu...

 

- Dobrze że wróciliście tak szybko. Norbi, jest ważna sprawa. Ten co trenował nasz 1 zespół, kojarzysz ?

- No zgadza się

- No właśnie, za dużo wiedział i zaczął nas szantażować

- W jakim sensie ?

- Żądał 200% podwyżki a w zamian nie poszedłby na policję z tym co wiedział.

- Aha, ok, a co ja mam z tym wspólnego ? - Spytałem jak debil. Przecież wiadomo było, że został zwolniony.

- No myślałem nad tym, czy byś nie chciał być 1 trenerem naszego klubu.

- A czy to wiążę się z podwyżką ?

- No oczywiście. Co byś powiedział na 2500 tyś euro ?

- Hmmm, no nie powiem, ciekawa propozycja... Dobra nie będziemy się targować, zgoda.

- Ciesze się

- Ale mam jeden warunek

- Jaki ?

- Biorę Wieśka na asystenta

- Co k**wa ? - Wiesiek akurat jadł kebaba, którego w tym momencie upuścił na dywan w gabinecie Colina, za którego pewnie sporo zapłacił.

- No do k**wy, Wiesiek, sprzątasz to

- No to ja poczekam przed budynkiem - Wyszedłem z gabinetu tak podjarany, że musiałem zapalić. Zawsze chciałem stworzyć coś swojego, autorski projekt. Dotychczas byłem tylko mało znaczącym trenerem juniorów w różnych klubach, ale dziś wszystko się zmieniło.

 

W ten sposób zostałem trenerem drużyny grającej w Blue Square North - Marine

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...