Skocz do zawartości

Odświeżyć wspomnienia... CM 01/02


Debrecen

Rekomendowane odpowiedzi

Październik 2011:

 

Transfery:

  • Gary Lynch (16l., Irlandia, ST) < - - Free

Kolejny młody i podobno utalentowany napastnik z Irlandii. Oczywiście ląduje w rezerwach, lecz pewnie otrzyma kilkanaście minut aby ograć się trochę w dorosłym futbolu. W tym momencie cechuje go niebywała szybkość [18] oraz przyspieszenie [19], zwinność [20].

  • Robby Van den Steen (18l., Belgia, DM R/C) < - - Cappellen, 80 tys. zł

80 tys złotych kosztował nas ten młody talent z Belgii. Silny i wytrzymały pomocnik za sezon bądź dwa powinien być graczem, który będzie już biegał w pierwszym składzie.

  • Daniel Jefferies (16l., Walia, ST) < - - Free

Kolejny młodzik, który został wypatrzony w Wielkiej Brytanii. Kolejny już napastnik. Cóż, juniorów zawsze wezmę jak są utalentowani. Mam bzika na punkcie młodych graczy i uwielbiam mieć ich pokaźna ilość w zespole. Ten napastnik już teraz mógłby grać na poziomie Conference. Jednak aby coś zdziałać w piłce musi się jeszcze znacznie podciągnąć, a z opinii obserwatora, ma zadatki na dobry futbol w przyszłości.

 

League Two:

 

(11/46) Morecambe (3) – (1) Wrexham 2:4

(Hendrie `26, Scott `60, CzK Haining `45 – Mangan `28 `34 `41, Bird `47)

 

(12/46) Wrexham (2) – (14) Rochdale 2:0

(Tolley `61, Bird `71)

 

(13/46) Macclesfield (2) – (1) Wrexham 0:2

(Cieślewicz `10, Gall `51)

 

(14/46) Wrexham (1) – (19) Lincoln 3:1

(Cieślewicz `56, M’Vila `74, Jefferies `80 – Payne `13)

 

(15/46) Dag & Red (23) – (1) Wrexham 0:4

(Gall `45 `63 `81, Hislen `50)

 

 

1. Wrexham 15 (11-3-1) 33-13, 36 pkt

2. Macclesfield 15 (9-1-5) 22-13, 28 pkt

3. Oxford 15 (9-1-5) 21-21, 28 pkt

 

 

O tak. Pokazaliśmy w tym miesiącu, że stać nas na awans. Dopiero to 15 kolejka rozgrywek, lecz mamy patent na naszych rywali. Umocniliśmy się na pozycji lidera i mając 8 punktów przewagi możemy z wielkim optymizmem spoglądać na dalsze boje w League Two.

Dalej kontynuuję politykę wprowadzania młodych zawodników do dorosłego futbolu. Garry Lynch dostał szansę pokazania swoich umiejętności podczas 3 spotkań, gdzie wchodził na ok. 20 minut. Pokazał się z dobrej strony, zasmakował już w tym sezonie pierwszego składu i został odesłany do rezerw, aby tam grać i zbierać doświadczenie. Po Lych’u szansę pokazania dostał Jefferies. Jak na razie dwa mecze, jeden gol oraz asysta.

W październiku najbardziej zawiódł mnie Truszczyński oraz Avinel. Ten drugi na długo straci miejsce w składzie, gdyż jego forma jest bardzo słaba. Dalej wysoką dyspozycję utrzymuje Keates, którego za 1 mln złotych chciała pozyskać Swensea. Odrzuciłem ofertę. Może to był błąd? A może niedługo zgłosi się ktoś z większym pieniądzem? U Cieślewicza nie ma śladu po 2 tygodniowej kontuzji. Przypomniał o sobie Gall, który znów staje się liderem drugiej linii.

Odnośnik do komentarza

Za prosto idzie :/

Przepraszam :(

Cóż ja na to mogę poradzić. Nie ustawię zawodników tak, żeby specjalnie przegrywali :D

Taktyka to 4-1-3-1-1. Boczni obrońcy ofensywnie ustawieni, pułapki ofsajdowe, z przodu jeden typowy lis pola karnego, a za nim taki cofnięty napastnik, jak by łącznik pomiędzy pomocą a napadem.

Odnośnik do komentarza

Listopad 2011:

 

Transfery:

  • Johan M’Vila (23l., Kongo, MC) - - > Coventry, 2 mln zł

Postanowiłem sprzedać tego młodego pomocnika. Ostatnio miał bardzo słabe spotkania oraz domagał się większego kontraktu i nie podobało mu się, że stracił miejsce w podstawowej „11”. Coventry zaoferował ładny pieniądz.

 

 

FA Cup

[1 runda] Wrexham (L2) – (CON) Darlington 2:0

(Jefferies `19, Tolley `88)

 

[2 runda] Crewe (L2) – (L2) Wrexham 0:3

(Mangan `23, Hislen `41 `48)

 

League Two:

(16/46) Accrington (24) – (1) Wrexham 0:3

(Gall `23 `58, Tolley `30)

 

(17/46) Northampton (4) – (1) Wrexham 0;0

 

(18/46) Wrexham (1) – (18) Bury 2:0

(Hislen`6, Brady `79)

 

 

1. Wrexham 18 (13-4-1) 38-13, 43 pkt

2. Oxford 18 (11-1-6) 27-26, 34 pkt

3. Stockport 18 (10-2-6) 31-18, 32 pkt

 

 

Nie mam zastrzeżeń co do naszej gry. Bo jak tu można czegoś się przyczepić, gdy wygrywa się prawie wszystko, co można? Jedynie mecz z Northampton nie zapadnie nam w pamięć, gdyż był on nadzwyczaj nudny, słaby i bezbramkowy remis okazał się być tym sprawiedliwym. To chyba pierwszy raz, gdy zagraliśmy bez straty gola! Linia obrony zrobiła duży postęp. W pucharze idziemy jak burza, ale rywale nie są jakoś specjalnie wymagający.

Powiększyliśmy przewagę na drugim zespołem do 9 oczek i powoli wyrastamy na jednego z faworytów rozgrywek.

Muszę poskarżyć się na dwóch graczy. Shaw i Smith grają poniżej swoich umiejętności. No może szczególnie Smith, który bardzo obniżył loty, a sądziłem, że po odejściu M’Vili wykorzysta swoją szansę i wskoczy do pierwszego składu. Faktem jest, że znajdował miejsce od 1 minuty, ale grał co, by tu nie mówiąc słabo. Shaw chyba jeszcze nie zaaklimatyzował się w klubie, a po zmiane taktyki na grę 3 obrońcami, musi się przekwalifikować na grę w środku.

Na innym biegunie formy są Gall, Hislin oraz Tolley. Ci trzej obecnie stanowią siłę napędową zespołu. Kontuzji doznał Keates, co stworzyło na pokazanie swoich umiejętności dla młodego Van den Steena. Chłopak na razie gra całkiem solidnie i nie przerosło go to nagłe wyciągnięcie z rezerw.

Z młodzików w tym miesiącu skorzystałem oczywiście. Jefferies rozegrał 3 spotkania ligowe, w których wchodził w końcówkach i zanotował bramkę oraz asystę. Podczas meczu FA Cup wybiegł od pierwszej minuty i odpłacił mi się zdobytą bramka. Swoje 5 minut w zespole wykorzystał Brady. Podobnie jak 16 latek dostawał szansę na końcówki. I ten zawodnik mimo strzelonej bramki najbardziej mnie zawiódł. Na dobrą sprawę, gdyby nie ten gol to nikt, by nie wiedział, że Gareth grał.

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2011:

 

Transfery:

  • Carl Ikeme (25l., Nigeria 2/0A, GK) – - > Fulham

Jego wypożyczenie dobiegało niedługo końca, lecz na dwa tygodnie przed zakończeniem pobytu we Wrexham, Fulham wykupiło tego zawodnika od “Wilków” za 6,5 mln zł I to właśnie tam powędrował ten solidny bramkarz.

 

League Two:

(19/46) Wrexham (1) – (21) Shrewsbury 3:1

(Gall `7, Mangan `29, Obika `53 – Wright `80)

 

(20/46) Wrexham (1) – (16) Wycombe 1:2

(Breen `75 – Strevens `48, Rendell `68)

 

(21/46) Wrexham (1) – (2) Oxford 3:4

(Tolley `13, Obika `29, Boshell `45 – Miller `5, Constable `23 `54, Holmes `73)

 

(22/46) Wrexham (1) – (6) Aldershot 2:1

(Breen `51, Moran `65 – Morgan `17)

 

(23/46) Wrexham (1) – (11) Burton Albion 4:1

(Gall `18, Tolley `45, Avinel `56, Cieslewicz `90 – Gilroy `37)

 

(24/46) Crewe (23) – (1) Wrexham 0:3

(Tolley `48, Smith `64, Cieślewicz `66)

 

(25/46) Luton (14) – (1) Wrexham 0:3

(Gall `11, Jefferies `22 `40, CzK Smith `40)

 

Vans Trophy:

[1 runda] Wrexham (L2) – (L1) Carlisle 1:1 D. 0-0 K. 2-4

(Moran `65 – Cook `12)

 

 

 

1. Wrexham 25 (18-4-3) 57-22, 58 pkt

2. Oxford 25 (16-2-7) 42-36 50 pkt

3. Northampton 25 (13-6-6) 35-18, 45 pkt

 

Trener miesiąca: S. Jeżowski 
Najlepszy młody gracz: T. Moran 

 

8 spotkań w grudniu. Kosztowało nas to dużo siły, ale obroniliśmy pozycję lidera, a przewaga zmniejszyła się tylko do 1 oczka. Zaczęliśmy słabo. Porażka z Wycombe oraz Oxfordem i niezbyt udany mecz w Vans Trophy. Zmusiło mnie to do zmiany taktyki i pokazania chłopakom, że miejsca w składzie nie ma się na zawsze. Widać było, że co niektórzy zaczęli grać mniej ambitnie. Młodzi co wchodzili z ławki pokazali, co to znaczy ambicja i zaangażowanie. Coraz bardziej denerwuje mnie Mangan. 25 letni napastnik, jak już wyjdzie od pierwszych minut to gra tak jak, by w ogóle nie przebywał na boisku. Taktykę zmieniłem na 4-1-3-1-1, więc na szpicy jest miejsce tylko dla jednego snajpera. Mangan jest bez formy, Obika ma jednorazowe przebłyski, a Cieślewicz znakomicie spisuje się jako klasyczna ‘9’. Po koniec miesiąca postanowiłem zaryzykować i od pierwszych minut biegał 16 Walijczyk – Jefferies. Chłopak walczył, nie odpuszczał i, za to zyskał w moich oczach. Na chwilę obecną to właśnie ten „szczyl” ma pewne miejsce w składzie. W pomocy pewny może być tylko Tolley, który gra solidnie, pewnie i nie bez kozery jest kapitanem zespołu. Keates po kontuzji nie ma jeszcze tej pewności, ale z meczu na mecz pokazuje, że to on, a nie Hislen powinien być defensywnym pomocnikiem w zespole. W obronie kluczowym graczem jest nadal Bird, jednak, jeśli nie poprawi swojej dyspozycji to może stracić miejsce. Po odsunięciu od pierwszego zespołu za słabą formę Avinela, francuz zrozumiał, że u mnie nie ma tak łatwo. Wziął się w garść i, gdyby nie kontuzja to cały miesiąc, by miał udany.

Odnośnik do komentarza

Styczeń 2012:

 

League Two:

(26/46) Wrexham (1) – (8) Stevenage 3:0

(Jefferies `5 `42, Cieślewicz `86)

 

(27/46) Yeovil (4) – (1) Wrexham 1:1

(Bowditch `4 – Tolley `51)

 

(28/46) Wrexham (1) – (21) Exeter 2:1

(Gall `19, Mingoia /sam/ `78 – Harris `56)

 

(29/46) Cheltenham (16) – (1) Wrexham 1:4

(Elliott `48 – Tolley `19, Avinel `22, Gall `23, Cieślewicz `35)

 

FA Cup:

[3 runda] Wrexham (L2) – (L1) Leyton Orient 5:1

(Cieślewicz `33 `45 `63, Glele `60, Jefferies `70 – Spring `13)

 

[4 runda] Wigan (CHM) – (L2) Wrexham 0:4

(Mangan `4 `45, Keates `24, Bird `57)

 

 

1. Wrexham 29 (21-5-3) 67-25, 68 pkt

2. Oxford 29 (18-2-9) 50-40, 56 pkt

3. Northampton 29 (15-8-6) 41-21, 53 pkt

 

 

Początek roku wyborny. Powiększenie przewagi do 12 punktów, znakomita forma w FA Cup, gdzie odstawiliśmy mocniejszy Wigan. Nasza forma mnie zadziwia. Czasami mam wrażenie, że chłopaki sobie odpuszczają pierwszą połowę, a dopiero w drugiej grają na pełnej mocy.

Po odejściu Ikeme, do bramki wskoczył Shearer, ale nie na długo. Słaba forma i brak koncentracji, a następnie zepchnięcie do rezerw i transfer do Tranmere po zakończeniu sezonu. Na jego miejsce desygnowałem młodego Franke z rezerw. Andre w 3 spotkaniach gra solidniej od Anglika i kolejne minuty na boisku pomagają mu w rozwoju. W obronie wreszcie zaczęli grać na wysokich obrotach Bird wraz z Avinelem. Obudził się Steer na lewej flance.

W pomocy niepodważalną pozycję ma Keates. Ten 33 letni zawodnik jest nie do wygryzienia ze składu. Dobrą dyspozycje podtrzymuje Tolley i Harris. Smith odchodzi z zespołu po zakończeniu sezonu. Nie wykorzystał drugiej szansy jaką mu dałem. Początek sezonu miał w miarę dobry, lecz potem zaczęły się różne fochy i słabsza gra. Psuł atmosferę w zespole. Cieślewicz znakomicie odnajduję się w roli klasycznej „9”. Strzela, podaje, drybluje. Miodzie. Po serii fantastycznych występów, Jefferies spuścił z tonu. Ma dopiero 16 lat, a już teraz w 9 spotkaniach na poziomie L2 (5[4]). Ostatnie dobre występy Mangana pokazywały, że wraca on do strzeleckiej formy?

Odnośnik do komentarza

Luty 2012:

 

Transfery:

Pascal Remy (19l., Francja, AMR/C) < - - Free

Kolejny młody gracz, który ogrywać się będzie w rezerwach. Na razie wyróżnia go przede wszystkim szybkość, wytrzymałość. Zobaczymy czy się rozwinie.

 

(30/46) Wrexham (1) (19) Torquay 1:0

(Mangan `32)

 

(31/46) Forest Greek (14) (1) Wrexham 1:0

(Taylor `9)

 

(32/46) Wrexham (1) (15) Hereford 2:0

(Mangan `28 `33)

 

(33/46) Stockport (4) (1) Wrexham 0:4

(Gall `35, Mangan `45 /k/ `74, Rubino `69)

 

(34/46) Wrexham (1) (24) Crewe 5:0

(Mangan `16 `72 `80, Cieślewicz `18 `90)

 

(35/46) Lincoln (16) (1) Wrexham 2:3

(Mitchell `4 `81 Gall `15, Hislen `45, Obika `84)

 

FA Cup:

[5 runda] Wrexham (L2) (PRL) Chelsea 4:3 (!!!!!!)

(Hislen `9, Tolley `15 `31, Gall `90 Essien `28, Higuain `41 Gibson `69)

 

 

 

Tabela:

  1. Wrexham 35 (26-5-4) 82-28, 83 pkt
  2. Oxford 35 (20-5-10) 55-45, 65 pkt.
  3. Northampton 35 (17-9-9), 50-32, 60 pkt

Luty. Luty 2012 roku kibice Wrexham zapamiętają na długo. 18 lutego pokonaliśmy Chelsea Londyn! Cóż to był za ofensywny mecz. Zwycięstwo się nam należało, bo naprawdę zostawiliśmy kawał serca na boisku. Zawodnicy z Londynu zlekceważyli nas i skończyło się tak jak się skończyło. Sensacją. W lidze nie mamy sobie równych. Mamy znakomity zespół i powiem otwarcie, że jak byśmy nie awansowali to by była największa sensacja w tym roku w ligach Anglii. W tym miesiącu chyba po raz pierwszy ciężko wskazać mi najsłabszego gracza. Wszyscy byli znakomici i rewelacyjni. Tak tworzy się historia! Brawo dla Mangana, który się wreszcie odblokował i zaczął strzelać aż miło patrzeć na jego grę.

Odnośnik do komentarza

Marzec 2012:

 

League Two:

 

(36/46) Wrexham (1) – (12) Morecambe 2:1

(Mangan `26, Tolley `62 – Haining `90 /k/)

 

(37/46) Rochdale (9) – (1) Wrexham 0:0

 

(38/46) Wrexham (1) – (23) Dag&Red 1:2

(Avinel `20 – Osborn `23 `30)

 

(39/46) Shrewsbury (21) – (1) Wrexham 3:3

(Mettam `57, Robinson `63, Hislen `90 /s/, CzK Nash `75 – Gall `49, Bird `68, Mangan `76 /k/, CzK Steer `90)

 

(40/46) Wrexham (1) – (22) Accrington 3:2

(Bird `35, Moran `38, Tolley `65 – McConville `14, Barnett `27)

 

FA Cup:

[1/4] Wrexham (L2) – (PRM) Fulham 1:1

(Mangan `44 - Kamara `63)

 

[1/4 Rewanż] Fulham (PRM) – (L2) Wrexham 0:1

(Mangan `67)

 

Tabela:

1. [A] Wrexham 40 (28-7-5) 91-36, 91 pkt
2. Oxford 40 (22-8-10), 66-53, 74 pkt
3. Stockport 40 (19-9-12), 59-42, 66 pkt

 

5 spotkań ligowych i bilans 2 zwycięstwa, 2 remisy i jedna porażka. Widać, że chłopcy są już zmęczeni. Zrobiłem kilka roszad, aby na mecz z Fulham podstawowy skład był wypoczęty i opłaciło się. Po serii dwóch pojedynków z klubem grającym w Premier League awansowaliśmy do półfinału! Sprawiliśmy ogromną niespodziankę i w półfinale zagramy przeciwko Stoke City. Pokazaliśmy naprawdę dobry futbol w tych dwóch spotkaniach i zasłużenie awansowaliśmy dalej. Gramy rewelacyjnie, czego efektem jest nawet dominacja w lidze. Głównym graczem w tym miesiącu był Tolley. Ten pomocnik napędzał zespół do walki i parcia do przodu. Wtórował mu Cieślewicz, który podczas meczu z Fulham wykazał się katorżniczą pracą. Cofał się do pomocy, rozgrywał, walczył. Najsłabiej wypadł lewy obrońca Steer. 22 latek jakoś nie potrafi odpowiednio się wkręcić i po dobrym meczu przychodzi kilka słabszych. Także Jay Harris, pomocnik, otrzymał ode mnie szansę, ale znów jej nie wykorzystał. Zastanawiam się nad wystawieniem go na sprzedaż, bo podczas zbliżającego się okna transferowego, dojdzie kilku zawodników na jego pozycję, a Jay nie potrafi mnie przekonać do swojej gry.

Odnośnik do komentarza

Brawo, oby tak dalej :foto:

Dzięki ;)

 

 

Kwiecień / Maj 2012:

 

Leage Two – najlepsza „11”

J. Tolley oraz K. Gall.

 

FA Cup:

(1/2) Wrexham (L2) – (PRM) Stoke 2:1 (!!!!)

(Mangan `8 `119 /k/ – Whitehead `45 CzK `78)

 

(Finał) Arsenal (PRM) – (L2) Wrexham 2:0

(Robben `10, Arshavin `12)

 

League Two:

(41/46) Bury (12) – (1) Wrexham 0:2

(Moran `47 `74, CzK Franke `84)

 

(42/46) Aldershot (8) – (1) Wrexham 0:1

(Jefferies `28)

 

(43/46) Wrexham (1) – (4) Northampton 5:0

(Jefferies `7 `44, Remy `27, Breen `66, Blackburn `90)

 

(44/46) Wycombe (12) – (1) Wrexham 1:0

(Porter `65)

 

(45/46) Wrexham (1) – (24) Crewe 3:1

(Jefferies `12 `14, Moran `19 – Donaldson `4)

 

(46/46) Burton Albion (7) – (1) Wrexham 2:4

(Pearson `46, Harrad `63 – Moran `2 `52, Truszczyński `41, Jefferies `85)

 

Poszaleliśmy w FA Cup. Wyeliminowanie Stoke pozwoliło nam zagrać w finale z potężnym Arsenalem. Londyńczycy sprowadzili nas na ziemię i podczas finału nie istnieliśmy na boisku i puchar powędrował zasłużenie do rywali. My i tak zaszliśmy bardzo daleko, sprawiliśmy ogromną sensację, a zwycięstwo nad Chelsea pozostanie w umysłach kibiców na bardzo długo. Tak pisze się historię. W lidze grał drugi skład, zawodnicy, którzy nie mieli za bardzo szans na grę od pierwszych minut w przeciągu całego sezonu. Na ogromny plus zasłużyli Jefferies oraz Remy. A teraz czas na podsumowanie sezonu 2011/2012.

 

 

Tabela:

 

NcZez.png

 

Odnośnik do komentarza

Które miejsce zajął Arsenal? Bo jak będzie w pierwszej siódemce, to ty grasz w LE.

Bingo ;) Miałem o tym wspomniec podczas podsumowania ;) Lecz kolega przypomniał o tym wcześniej ;)

 

Bramkarze:

  • Arnaud Balijon (28l., Francja, GK) 13(2) – 13 – 0 – 0 – 7.00

Pozyskany przed sezonem bramkarz miał być tym drugim, bo jak się okazało, na nic więcej go nie stać. Pograł kilkanaście spotkań, gdyż inni byli bez formy.

  • Carl Ikeme (25l., Nigeria 2/0, GK) 16 – 10 – 0 -0 – 7.25

Wypożyczony z Wolves Carl u nas spisywał się znakomicie. To jest właśnie tym bramkarza jakiego chciałbym mieć w zespole. Chciałem przedłużyć okres wypożyczenia, lecz Fulham zdecydowało się go zakupić i sprzątnęło nam go sprzed nosa. W nowym klubie Carl jak do tej pory nawet nie zadebiutował i w tym sezonie już nie wybiegnie na boisko.

  • Scott Shearer (31l., Szkocja, GK) 9 – 8 – 0 – 0 – 7.00

Scott bardzo mnie zawiódł. Miał byc przecież pierwszym bramkarzem. Okazało się, że nie umiał sobie za bardzo poradzić ze stabilizacją formy, a gdy siedział na ławce to marudził jak to mu źle w klubie. Moja reakcja była natychmiastowa – kolega żegna się z zespołem. Tranmere wykorzystało to , że nie chciałem przedłużać z, nim kontraktu i wraz z otwarciem okienka, Scott przeniesie się do owego klubu.

  • Andre Franke (20l., Niemcy, GK) 20 – 19 – 0 – 0 – 7.00

Andre przychodził do klubu z otoczką talentu. Dawałem mu szansę co widać po statystykach. Zagrał najwięcej spotkań, pokazał kilka ciekawych parad, ale nie widzę w, nim jakiego ogromnego talentu. Być może rozwinie się w przyszłym sezonie? Jednak już tulu szans mieć nie będzie. Ściągnięcie solidnego golkipera będzie dla mnie priorytetem.

Odnośnik do komentarza

Nie no gratki :kutgw: Szkoda tylko, że tak bez dramaturgi :)

Cóż ja na to poradze :/ Trafiłem z taktyką, to graja jak z nut. Wiem, że bez dramaturgii, lecz cóż ja poradzę :(

 

Obrona – strona lewa

  • John Glele (26l., Benin, D L/C) 11(7) – 1 – 0 – 0 – 6.61

John jak co poniektórzy potwierdzili, że L2 to dla niego za wysokie progi. Dawałem mu szansę, czy to właśnie na lewej stronie, czy też w środku. Prawie zawsze zawodził. Potem nie grał, zaczął marudzić, że nie gra. Jak miał grać jak był cienki. Wystawiony na sprzedaż.

  • Chris Shaw (28l., Anglia, DL) 14(3) – 0 – 3 – 0 – 6.65

Podobna sytuacja co u Glele. Za wysokie progi. Nie potrafił się zmobilizować, 80 tysięcy złotych wydane w błoto. Nie było widać tej agresji, zacięcia. Miał kilka dobrych spotkań, ale zdecydowanie za mało aby myśleć o przyszłości we Wrexham. Lista transferowa.

  • Rene Steer (22l., Anglia, DL) 17(2) – 0 – 2 – 0 – 6.74

Lewa strona obrony jest najsłabiej obsadzoną pozycją w zespole. Miałem trzech graczy do wyboru, każdy mnie zawiódł. Nawet Rene. Jego jednak zostawię, muszę mieć kogoś. Ta pozycja wymaga zdecydowanie znakomitego transferu.

 

Obrona – strona prawa:

  • Wes Baynes (23l., Anglia, D/AMR) 8 – 0 -0 -1 – 0 7.00

Nasz wychowanek dostał kilka okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Spisał się poprawnie szczególnie pod koniec sezonu, gdzie awans był już zapewniony, a on grał na dobrym i równym poziomie. Mogło być lepiej, zdecydowanie więcej wymagam od tego chłopaka i w kolejnym sezonie będzie musiał potwierdzić o swojej przydatności dla zespołu.

  • Trent McCleanahan (27l., Australia, DR) 26(1) – 0 – 2 – 0 – 6.93

Trent przychodził do Wrexham jako ten, który miał zawładnąć prawą stroną obrony. Nie podbił jednak mojego serca, ale grał tak, że nie mogę o, nim zbyt złego słowa powiedzieć. Początek to pasmo kontuzji, potem zmiana taktyki na 3 w obronie, lecz wraz z biegiem czasu Trent grał częściej, ustabilizował formę na poziomie średnio-wysokim.

  • Curtis Winter (20l., Anglia, DR) 11 – 0 – 1 – 0 – 7.55

Chłopak został pozyskany w tamtym sezonie, ale dopiero teraz pod koniec zagrał pierwsze spotkania w klubie. Pokazał się z naprawdę dobrej strony. Bardzo dobra, a momentami wręcz znakomita dyspozycja utwierdziła mnie, że niepotrzebnie trzymałem tego chłopaka w rezerwach.

Odnośnik do komentarza

Obrona – środek:

  • Maciej Truszczyński (31l., Polska, DC) 22(3) – 2 – 0 – 0 – 7.08

Maciek ma papiery na grę. Inaczej nie pojawił, by się u mnie. Grał hmmm… Dobrze. Zagrał, by więcej spotkań, ale przez 5 miesięcy leczył kontuzję co spowodowało, że został trochę zapomniany. Gdyby nie jego podatność na kontuzję.

  • Matthew Bird (20l., Anglia, DC) 49 – 6 – 4 – 0 – 7.31

W takim młodym wieku chłopak stał się naszą główną podporą w defensywie. Robią na niego podchody kluby z zaplecza Premiership, lecz cena 12 mln zł jest dla nich nie do zaakceptowania. Matthew podpisał z nami nowy, 4 letni kontrakt, bo jak sam powiedział, jest zadowolony z klubu. Nie dziwię mu się. Ma u mnie bezgraniczne zaufanie i bardzo, ale to bardzo rzadko mnie zawiódł. Wzór do naśladowania. Na treningach znakomicie pracuje, czego efektem jest znakomity rozwój.

  • Cedric Avinel (25l., Francja, DC) 39(2) – 3 – 2 – 0 – 6.83

Człowiek zagadka. Partner Birda ze środka obrony. Jednak daleko mu do formy młodszego kolegi. Potrafi zagrać znakomity mecz, jest nie do przejścia, a już w kolejnym spotkaniu potrafi być zupełnie niewidoczny. Ciężka sprawa z Cedricem.

  • Chris Blackburn (29l., Anglia, D R/C) 12(2) – 1 – 0 – 0 – 7.00

Chris stracił miejsce w składzie już na początku sezonu, ale nie marudził tylko spokojnie i wytrwale pracował na treningach. W ciężkich chwilach, gdy ogarnęły nas kontuzje albo któryś z defensorów grał beznadziejnie, Chris wskakiwał z miejsca do pierwszej „11” i grał solidnie. Może powinienem mu dawać więcej szans? Ciekaw jestem jak sprawdzi się w wyższej lidze.

 

Pomoc – środek:

  • Jay Harris (25l., Anglia, MC) 14(2) – 0 – 4 – 0 – 6.81

Jay nie umiał pogodzić się z rolą rezerwowego. Grał od czasu do czasu, mimo iż nie wskazują na to statystyki, ale nie był moim ulubieńcem. Zaczął marudzić, czego nienawidzę. Jego czas w klubie się skończył. Wystawiony na listę.

  • Robby Van den Steen (19l., Belgia, DM R/L/C) 13(3) – 0 – 2 – 0 – 7.25

Przed tym młodym chłopakiem trudne zadania. Ma za zadanie zastąpić w przyszłości Keatesa. W tym sezonie otrzymał sporą ilość szans i powiem, że nie zawiódł mnie. Nie oczekiwałem cudów. Jeśli chodzi o młodych graczy, to jestem odważny i nie boję się ich wpuścić nawet od pierwszych minut. Podoba mi się ten chłopak.

  • Dean Keates (33l., Anglia, DM L/C) 39 – 1 – 8 – 2 – 7.69

Dean jest jak wino. Im starszy tym lepszy. Zgarnął lepszą średnią niż w poprzednim sezonie, a jest przecież o rok starszy! Nie mogę się nachwalić jego postawy w tym roku. Podstawowy gracz, jednak powoli trzeba się przyzwyczajać, że nie pogra już chyba na takich wysokich obrotach.

  • Nicolas Hislen (29l., Francja, DMC) 36(3) – 6 – 8 – 3 – 7.54

Nicolas miał ciężki start. Musiał się nauczyć grać na pozycji innej niż jego ulubiona. Keates był nie do ruszenia, a Hislen był jednak za dobry na siedzenie na ławce. Zaryzykowałem i wystawiłem go na środku pomocy, jako ten troszkę cofnięty. Był to strzał w „10”. Sporo asyst, dobra gra. Brawo.

  • Loris Rubino (19l., Włochy, M C/R) 7(11) – 1 – 3 – 0 – 7.39

Kolejny z młodych gniewnych. Jak już wspomniałem, lubię patrzeć jak młodzież się stara. Loris starał się naprawdę solidnie. Wraz z ilością minut na boisku jego gra była coraz pewniejsza. Brakuje mu co prawda trochę szybkości i lepszego podania, ale ćwiczy nad tym. Jest młody.

  • Danny Boshell (30l., Anglia, MC) 15(2) – 6 – 4 – 1 – 7.65

Danny miał pecha. Jak grał, grał dobrze. Jednak jest małe, ale. Kontuzje. Mimo, iż nie były jakieś specjalnie długie (max 3-4 tygodnie), ale po kontuzji na jego miejscu już był ktoś inny, kto grał równie dobrze jak on. Zostawię tego chłopa na przyszły sezon. Dobry duch drużyny.

  • Keith Breen (18l., Irlandia, MC) 6(6) – 3 – 0 – 2 – 7.17

Keith jako młodzik otrzymał szansę pod koniec sezonu. Chłopak ma zadatki na snajpera, a nie na środkowego pomocnika. Mimo dobrej umiejętności podań, to mało, kiedy asystował. Lubi sobie uderzyć z dystansu, a w pojedynkach główkowych niema sobie równych.

  • Jamie Tolley (29l., Walia, MC) 47(2) – 16 – 11 – 10 – 7.86

Statystyki nie z tej ziemi. 16 razy pokonywał bramkarzy, 11 asyst i aż 10 nagród dla najlepszego na boisku! Więcej chyba mówić nie trzeba. Zawodnik skarb. Interesują się, nim klubu z Premiership (Bolton, Newcastle). Martwię się, bo Jamie nie chce na razie przedłużać umowy, a ta kończy mu się za rok.

  • Kelvin Gall (29l., Walia, AM R/C;FC) 42(2) – 15 – 5 – 8 – 7.43

Kolejny dobry sezon wychowanka Newcastle w naszym klubie. Ważna postać. Bez jego zadziorności i determinacji dużo straciła, by nasza gra w II linii. Sam chce przedłużyć kontrakt i oczywiście stosowna oferta została złożona.

  • Pascal Remy (19l., Francja, AM C/R) 8 – 1 – 5 – 0 – 7.75

Dostał szansę w końcówce sezonu. Pokazał, że ma ciąg na bramkę, widzi dużo na boisku, ale musi jeszcze podciągnąć się siłowo. Całego sezonu na pewno, by nie zagrał na takich obrotach. Pozytywnie.

 

Napastnicy:

  • Adrian Cieślewicz (21l., Polska, F R/C) 37(2) – 13 – 8 – 3 – 7.54

Adrian znakomicie przestawił się z roli snajpera, na cofniętego napastnika. Podciągnął się na siłowni i walczył o każdą piłkę. Kolejny już dobry sezon mojego ulubieńca. 13 goli i świetna forma pozwalają pozytywnie patrzeć na kolejny sezon.

  • Daniel Jefferies (17l., Walia, F L/R/C) 13(11) – 13 – 4 – 4 – 7.46

Jak już w takim młodym wieku napastnik strzela 13 goli w sezonie, to znaczy, że ma talent. Znakomicie szuka gry, ciągle jest w ruchu i jak tak dalej będzie się rozwijać to będzie z niego znakomity napastnik. Wykorzystał swoją szansę.

  • Andy Mangan (25l., Anglia, ST) 35 – 23 – 2 – 3 – 7.49

Andy nie miał dobrego początku. Jednak złapał formę i zaczął strzelać. 23 bramki zrobiły niego najlepszego strzelca w zespole. Na jego instynkt strzelecki liczę także w L1. Boję się, że te progi były, by już dla niego za wysokie. Oby nie. Oby Andy znów mnie urzekł swoją formą, gdyż lubię tego chłopaka.

  • Tony Moran (16l., Irlandia, ST) 8(9) – 9 – 1 – 3 – 7.65

Tony przyszedł do klubu z otoczką talentu. Bo rozegranych w tym sezonie spotkaniach mogę śmiało powiedzieć, że Tony nie grzeszy talentem. Czy jednak osiągnie jakiś wysoki poziom? Tego nie wiem. Zależy czy przyłoży się do treningów, bo bez tego u mnie nie pogra.

  • Jonathan Obika (21l., Anglia, ST) 22(3) – 5 – 1 – 0 – 7.00

Obika to moje największe rozczarowanie transferowe podczas pracy w Wrexham. Miał być maszynką do strzelania goli, a okazał się niewypałem. Tylko 5 bramek w całym sezonie. Nie zachwycił mnie i zastanawiam się czy nie wystawić go na sprzedaż? Czy w okienku transferowym nie poszukać solidniejszego napastnika?

  • Gareth Brady (19l., Irlandia, F R/C) 0(3) – 1 – 0 – 0 – 6.33
  • Gary Lynch (17l., Irlnadia, ST) 0(3) – 0 – 0 – 0 – 7.33
  • Andy Morrell (37l., Anglia, ST) 1(2) – 0 – 1 – 0 – 7.00

 

Ta trójka grała zbyt mało aby coś powiedzieć więcej o ich dyspozycji w przeciągu całego sezonu. Gdzie dla dwóch nastolatków pokazanie się w L2 było czym dobrym i pożytecznym, to dla Morrella zesłanie go do rezerw było dla niego ciosem w plecy. Ten 37 letni napastnik będzie miał problem ze znalezieniem nowego pracodawcy, bo u mnie raczej nie pogra.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...