Skocz do zawartości

Młody manager w pogoni za sukcesem


ssman21

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzesień 2014

 

14.09 Ekstraklasa [5/30] Legia - Górnik 2:0 (Milik 12, Danek 69)

 

Ten mecz był pierwszym spotkaniem Milika przeciwko swojemu byłemu zespołowi. Arak chciał się pokazać z dobrej strony i w 12 minucie wyprowadził nas na prowadzenie gdy mocnym strzałem z pola karnego wykończył dogranie Bartka Salamona. Wynik meczu ustalił Danek po wymianie piłki z Aleksandrem Jagiełło.

 

17.09. Puchar Mistrzów [1/6] FC Porto – Legia 2:1 (Ferreyra 15, Rodriguez 53 – Jagiełło 74)

 

Bramki dla naszych rywali padły po błędach Sardo, który nie upilnował zawodników rywali a ci nie mieli problemu z pokonaniem Fabio. Nam dziś udało się zdobyć jedynie kontaktowa bramkę gdy Michał Żyro dośrodkował w pole karne a Aleksander Jagiełło ubiegł obrońców i posłał piłkę obok bramkarza rywali. .

 

21.09. Ekstraklasa [6/30] Nieciecza – Legia 0:0

 

Słabo zaprezentowaliśmy się w tym meczu. Beniaminek postawił nam trudne warunki, gdyż całym zespołem wyłącznie bronili dostępu do własnej bramki. My zagraliśmy dziś bardzo nieskutecznie i musimy poprawić się w kolejnych spotkaniach.

 

24.09. Ekstraklasa [7/30] Widzew – Legia 0:5 (Milik 30,35, Danek 45, 81, 90+1)

 

Pierwsza bramka padła po akcji Jagiełły, który dograł piłkę w pole karne a tam Milik płaskim uderzeniem pokonał bramkarza rywali. Pięć minut później ponownie Jagielło dośrodkował w pole karne a tam obrońcy uprzedzili wbiegającego w pole bramkowe Salamona ale piłka trafiła pod nogi Milika i ten uderzył nie do obrony. Tuż przed przerwą wyprowadziliśmy skuteczny kontratak po którym Jagiełło dograł piłkę do Rossettiego a ten dośrodkował w pole karne a tam Danek z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. W 81 minucie Adamiak wybił piłkę z rzutu od bramki lot piłki przedłużył Żyro a Danek strzałem z pierwszej piłki nie dał szans na skuteczna interwencję bramkarzowi Widzewa. Wynik meczu ustalił Danek po akcji w której wymienił kilka podań z Michałem Żyro.

 

27.09. Ekstraklasa {8/30] Legia – Polonia 7:0 (Jagiełło 2, Danek 13,36, Milik 22,38,88, Wolski 27)

 

W bardzo dobrych nastrojach po poprzednim meczu przystąpiliśmy do spotkania derbowego. Liczyliśmy się z tym iż może to być dla nas trudne spotkanie ale mieliśmy nadzieję na wygrana. To co dziś się wydarzyło na bardzo długo pozostanie w pamięci kibiców piłki nożnej w naszym kraju. Już pierwsza nasz akcja dała nam prowadzenie gdy Radovic dośrodkował z prawej strony a akcje zamknął Jagiełło i strzałem z woleja umieścił piłkę w siatce. W 13 długim przerzutem popisał się Rossetti, gdy zagrał piłkę w poprzek boiska do Radovicia ten dograł w pole karne do Danka a ten z kolei bez zastanowienia uderzył na bramkę Polonii i pokonał bramkarza gości Goście starali się zaatakować naszą bramkę al. Szybko nadziali się na naszą kontrę po której Radovic tym razem obsłużył podaniem Milika a ten nie miał problemu z pokonaniem Pawełka. Ta bramka całkowicie podłamała naszych rywali i pozwalali nam na coraz więcej. W 27 minucie Jagiełło odegrał piłkę przed pole karne a tan Rafał Wolski zdecydował się na strzał z dystansu i zaskoczył zasłoniętego Pawełka. W 36 minucie Wolski tym razem popisał się asystą przy bramce jaką zdobył Danek. Chwilę później piękną akcją popisał się Jagiełło, który przebiegł około czterdziestu metrów mijając przy tym trzech rywali i gdy wbiegł w pole karne mógł zdecydować się na uderzenie ale dostrzegł iż lepiej ustawiony był Milik więc zagrał mu piłkę a Arek tylko dołożył nogę i mogliśmy się cieszyć ze zdobycia 6 bramki w tym meczu. Po tej bramce trochę odpuściliśmy rywalom gdyż mieliśmy w głowach fakt iż za trzy dni gramy z wielką Barceloną. Na dwie minuty przed końcem spotkania zdobyliśmy jednak jeszcze jedną bramkę gdy z prawej strony dośrodkowywał Kosecki, piłka trafiła na drugą stronę pod nogi Jagiełły a ten dostrzegł w polu bramkowym Milika, który wykończył akcje swoich kolegów. Moi zawodnicy zagrali dziś fantastyczny mecz i to w dodatku z naszym największym rywalem. Ta wygrana spowodowała iż nasi kibice byli zachwyceni takim obrotem meczu.

 

30.09. Puchar Mistrzów [2/6] Legia – Barcelona 0:2 (Rossetti sam. 24, Fabregas 69)

 

Moi zawodnicy chyba wystrzelali się w ostatnich dwóch spotkaniach i w meczu ze zwycięzcą poprzedniej edycji Pucharu mistrzów nie potrafiliśmy pokonać bramkarza rywali. dość pechowo straciliśmy pierwszą bramkę po samobójczym golu Rossettiego i to spowodowało iż Barcelona mogła kontrolować przebieg spotkania. Mimo porażki jestem zadowolony z postawy moich zawodników, którzy starali się walczyć z rywalami ale dziś nasi przeciwnicy byli od nas po prostu lepsi.

Odnośnik do komentarza

Październik 2014

 

06.10. Ekstraklasa [9/30] Legia – Korona 1:0 (Danek 82)

 

Długo męczyliśmy się aby pokonać bramkarza rywali i udało nam się to dopiero w 82 minucie gdy Danek wykorzystał dośrodkowanie Jakuba Koseckiego i uderzeniem głową umieścił piłkę obok bramkarza Korony.

 

18.10. Ekstraklasa [10/30] Śląsk – Legia 0:3 (Paulinho 2, Danek 16, Milik 34)

 

Bardzo szybko udało nam się pokonać bramkarza Śląska. Z prawej strony boiska rzut wolny wykonywał Radovic i dośrodkował w pole karne a tam najwyżej wyskoczył Paulinho i zdobył pierwszą bramkę w naszym klubie. W 16 minucie Sardo przerzucił piłkę na lewe skrzydło do Michała Żyry, który stracił piłkę do wbiegającego w pole karne Danka a ten uderzeniem z ostrego kąta pokonał bramkarza rywali. wynik meczu ustalił Milik po akcji jaką przeprowadził Michał Żyro.

 

21.10. Puchar Mistrzów [3/6] Anderlecht – Legia 2:4 (De Sutter 54, Suarez 69 – Milik 19, 87, Danek 71, Chaykovskyi 90+4)

 

Pierwszą bramkę zdobył Milik który otrzymał podanie od Wolskiego popędził na bramkę rywali nie dając szans na skuteczną interwencję bramkarzowi gospodarzy. Dwie kolejne bramki były dziełem gospodarzy a poprzedzone były składnymi akcjami całej drużyny Anderlechtu. Utrata drugiej bramki podziałała bardzo dobrze na mój zespół i dwie minuty później doprowadziliśmy do wyrównania po akcji Żyry, którą wykończył Danek. W 87 minucie Danek przeprowadził rajd środkiem boiska w którym minął dwóch rywali i dograł piłkę do Milika, który uderzył obok wewnętrznej części słupka bramki Anderlechtu. Gospodarze próbowali jeszcze doprowadzić do wyrównania ale w doliczonym czasie nadziali się na naszą kontrę po której Radovic zagrał piłkę do Chaykoskiego a ten ustalił wynik meczu.

 

23.10 Puchar Polski Olimpia – Legia 0:1 (Gawęcki sam.73)

 

Postanowiłem iż w tym sezonie w spotkaniach pucharowych zagrają jedynie zawodnicy z drużyny naszych juniorów. Nasi juniorzy wzmocnieni dwójką z pierwszego zespołu czyli Adamiakiem i Gorczycą pokonała ekipę z Grudziądza po bramce samobójczej jednego z rywali.

 

27.10 Ekstraklasa [11/30] Podbeskidzie – Legia 1:3 (Jeleń 83 – Milik 14, Radovic 45+1, Dudka 75)

 

Pierwsza bramka padła po akcji Radovicia prawą stroną boiska i uderzeniu z bliskiej odległości Milika. Radovic zdobył drugą bramkę dla nas po dwójkowej akcji z Wolskim. Kolejną bramkę zdobył Dudka wykorzystując dośrodkowanie Michała Żyry. Gospodarze zdołali jedynie zdobyć honorowe trafienie za sprawą niezawodnego Jelenia. Niestety ale w tym spotkaniu kontuzji nabawił się Piotr Danek i będzie on musiał pauzować około miesiąc.

 

30.10 Puchar Polski Wisła – Legia 2:3 (Patejuk 40,52, Melikson 66 – Gorczyca 45+1, 71)

 

Nasi juniorzy nie poradzili sobie z najmocniejszym składzie krakowską Wisłą. Mimo porażki jestem zadowolony z gry moich podopiecznych. Na szczególne słowa uznania zasłużył dziś zdobywca dwóch goli Patryk Gorczyca.

Odnośnik do komentarza

Listopad 2014

 

02.11. Ekstraklasa [12/30] Lech – Legia 2:5 (Steblecki 33, Adilovic 88 – Chaykovskyi 32, Milik 49, Żyro 62, Radovic 66,68)

 

Mecz ten rozpoczął się dla nas pechowo gdyż już w 10 minucie Rafał Wolski musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Pierwszą bramkę zdobył dziś Chaykovskyi dobijając strzał Milika. Gospodarze jednak szybko nam odpowiedzieli i po chwili był znowu remis. Tuż przed przerwą Rossetti sfaulował zawodnika Lecha, który wychodził na czysta pozycję i sędzia tego spotkania pokazał mu czerwoną kartkę. Ta kartka spowodowała iż aby myśleć dziś o jakiejś zdobyczy punktowej musieliśmy wznieść się na wyżyny naszych umiejętności. Tuż po przerwie Fabio wykopał piłkę pod pole karne rywali do Michała Żyry a ten głową zagrał do wbiegającego w pole karne Milika, który minął bramkarza i nagle połka została za nim. Jednak zdołał się za nią wrócić i umieścił piłkę w siatce. Rywale rzucili się do szaleńczych ataków ale my kontrolowaliśmy przebieg gry. Później nastąpiło 6 minut które wstrząsnęły całym stadionem przy ulicy Bułgarskiej. Najpierw podanie Milika lobem nad bramkarzem wykończył Żyro. Następnie Radovic dołożył dwie bramki po zagraniach kolejno Żyry i Jagiełły. Tuż przed końcem spotkania gospodarze zdołali zmniejszyć rozmiary porażki. W kolejnym spotkaniu pokonujemy naszych rywali za co nasi kibice wychwalają nas pod niebiosa.

 

05.11. Puchar Mistrzów [4/6] Legia – Anderlecht 3:1 (Milik 10, 90+2, Jagiełło 43 – De Sutter 22)

 

Mecz rozpoczęliśmy bardzo dobrze od akcji Milika po której na bramkę rywali uderzał Żyro. Jego uderzenie obronił Kamiński ale przy dobitce Milika nie miał szans. Goście doprowadzili do wyrównania za sprawą Te Suttera, który przepchnął w naszym polu karnym Sardo i pokonał Fabio. Przy kolejnej bramce piłka jak po sznurku wędrowała między naszymi zawodnikami. Piłkę w polu karny odebrał Chaykovskyi i zagrał ją do Milika, który odegrał ją do Jagiełły a ten z powrotem do Chaykovskiego on odegrał ja do Żyry, który z piętki podał do Jagiełły i Olek zdobył bramkę uderzeniem w krótki róg bramki Kamińskiego. Wynik meczu ustalił Milik wykorzystując dogranie piłki od Jagiełły.

 

14.11 Ekstraklasa [13/30] Legia – Bełchatów 3:1 (Romeu kar. 5, 44, Milik 64 - Sedlak kar.25)

 

Z powodu lekkiego urazu nie mógł dziś zagrać Jagiełło i zdecydowałem się wystawić w pierwszym składzie Romeu, który już w 5 minucie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na nim samym. Niestety w 25 minucie Sardo sfaulował w naszym polu karnym jednego z rywali i goście zdobyli bramkę po rzucie karnym. Chwilę później za brutalny faul z boiska usunięty został Piesio i rywale musieli grać w 10. Tuż przed przerwą Chaykovskyi zagrał przed pole karne do Romeu a ten zdecydował się na uderzenie po którym piłka wylądował w okienku bramki rywali. Wynik meczu ustalił Milik po dośrodkowaniu Darka Dudki.

 

 

22.11 Ekstraklasa [14/30] Legia – Lechia 5:1 (Romeu 23, Sardo 31, Milik 53,90+3, Salamon 67 – Stanic 26)

 

W drugim meczu z rzędu Romeu zdobył dla nas pierwszą bramkę gdy otrzymał podanie od Radovicia to chciał piłkę wrzucić do Milika ale piłka zeszła mu z nogi i niespodziewanie wpadła bramkarzowi Lechii za kołnierz. Goście doprowadzili do wyrównania po ładnie przeprowadzonej kontrze. Jednak w dalszej części meczu istniała już tylko jedna drużyna na boisku. Najpierw Sardo zamienił na gola dośrodkowanie Radovicia z rzutu rożnego. Następnie dwójkową akcję z Romeu na gola zamienił Milik. Później Rzeźniczak dośrodkował w pole karne wprost na głowę Salamona, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Wynik meczu po akcji Jagiełły ustalił Milik.

 

25.11 Puchar Mistrzów [5/6] Legia – FC Porto 4:0 (Salamon 8, Milik 16, Romeu 65, Danek 85)

 

Jeżeli myśleliśmy o awansie do kolejnej rundy to musieliśmy wygrać ten mecz. Spotkanie to ułożyło się znakomicie dla mojej drużyny. W 8 minucie Bartek Salamon wyprowadził nas na prowadzenie, gdy strzałem głową wykończył dośrodkowanie Radovicia. W 16 minucie Żyro zauważył w polu karnym Milika a ten uderzył między nogami bramkarza Porto. Goście starali się atakować nasza bramkę ale w 65 minucie szybką kontrę zainicjowaną przez Salamona wykończył Romeu. Wynik meczu ustalił powracający po kontuzji Piotr Danek, który skorzystał z dośrodkowania Radovicia. Ta wygrana pozwoliła zachować nam szanse na awans do kolejnej fazy. Jednak aby myśleć o awansie będziemy musieli osiągnąć korzystny wynik w meczu wyjazdowym z FC Barceloną. Nie wierzę aby drużyna FC Porto na własnym stadionie przegrała z Anderlechtem. Nam do awansu potrzebny będzie punkt.

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2014

 

03.12. Puchar Mistrzów [6/6] FC Barcelona – Legia 0:1 (Milik 32)

 

Gospodarze wystąpili dziś w bardzo mocnym składzie i byli zespołem przeważającym. Jednak nie potrafili sforsować dobrze grającej naszej defensywy. Świetnie dziś zagrał Bartek Salamon, który w środkowej strefie boiska dzielił i rządził poczynaniami mojego zespołu. Mimo iż grały dziś drużyny zdecydowanie ofensywne to jednak w tym spotkaniu nie obejrzeliśmy dużej ilości strzałów w światło bramki. Ekipa Barcelony trzy razy uderzyła celnie na naszą bramkę ale Fabio nie miał problemów z ich obroną. My za to oddaliśmy jeden celny strzał ale uderzenie Milika zaskoczyło bramkarza Barcy. Tak więc w niesamowitych nastrojach wracaliśmy do domu gdyż zapewniliśmy sobie awans do kolejnej fazy Pucharu Mistrzów.

 

07.12. Ekstraklasa [15/30] Piast – Legia 0:2 (Danek 86, Romeu 90)

 

W bardzo dobrych nastrojach podchodziliśmy do ostatniego spotkania w rundzie jesiennej. Przed tym meczem dość niespodziewanie dostałem propozycję objęcia posady managera ekipy z Marsylii. Jednak zdecydowałem się pozostać w Legii i powalczyć z nią w pucharze Mistrzów na wiosnę. W meczu z Piastem dość długo męczyliśmy się aby zdobyć gola. Udało nam się to w 86 minucie gdy Danek w zamieszaniu pod bramką rywali z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Rywale chcieli nas zaatakować ale my wyprowadziliśmy kontratak po którym Romeu zdobył kolejną bramkę. Szkoda iż runda jesienna już się zakończyła gdyż byliśmy w niesamowitej formie. Mam nadzieje iż trzymamy ja również i wiosną.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za gratulacje ale mam nadzieję iż to nie będzie koniec naszych dobrych wyników w tym sezonie.

 

W przerwie zimowej nie dokonałem żadnego transferu. Cały okres przygotowawczy poświeciłem zgrywaniu się wszystkich formacji tak aby moi zawodnicy prezentowali się jeszcze lepiej niż w rundzie jesiennej. Bardzo ciężko zapowiada się nasz mecz w 1/8 Pucharu Mistrzów w którym naszym rywalem będzie londyńska Chelsea. Aby pozostać w rytmie meczowym rozegraliśmy kilka spotkań towarzyskich, których wyniki przedstawiam poniżej:

27.12 Legia – Zenit 2:0 (Danek 2)

10.01. Legia – Santos 0:0

14.01. Legia – Boca 5:3 (Milik 2, Chaykovskyi, Radovic, Danek)

21.01 Legia – Estudiantes 3:2 (Chaykovskyi, Radovic, Danek)

24.01. Legia – Radomiak 3:1 ( Salamon 2, Żyro)

28.01. Legia – Sparta 4:3 ( Kosecki 2, Gorczyca, Żyro)

31.01. Vranov – Legia 0:3 ( Salamon, Danek, Milik)

04.02. Legia – Rubin 4:2 ( Żyro 2, Milik, Danek)

07.02. Legia - Żylina 3:0 ( Milik 2, Radovic)

11.02. Katowice – Legia 0:5 ( Danek 3, Milik2)

14.02 Legia – Cruzeiro 3:0 ( Żyro, Danek, Salamon)

 

Już pierwsza nasza akcja w dzisiejszym spotkaniu mogła przynieść nam prowadzenie ale niestety Danek będąc w dobrej sytuacji uderzył obok słupka. W 19 minucie Mata dograł dokładną piłkę do Torresa a ten nie miał problemu z pokonaniem naszego bramkarza. Goście kolejnego gola dołożyli w 49 minucie gdy prawą stroną boiska przedarł się najlepszy na boisku Torres i dośrodkował w pole karne a tam Hazard uderzeniem z woleja pokonał naszego bramkarza. Ta bramka jakby podłamała moich zawodników i do końca spotkania gra toczyła się już w środkowej strefie boiska. Słabo niestety wypadł w tym spotkaniu Arek Milik, który nie mógł sobie poradzić z dobrze grającymi obrońcami Chelsea. Niestety po takim wyniku na własnym stadionie nasze szanse na awans zdecydowanie spadły. Jednak do Londynu udamy się aby powalczyć o korzystny rezultat.

 

24.02. Puchar Mistrzów Legie – Chelsea 0:2 (Torres 19, Hazard 49)

 

Legia Fabio – Rzeźniczak, Sardo (89 Paulinho), Dudka, Rossetti – Chaykovskyi, Salamon, Radovic, Żyro (79 Jagiełło) – Milik (72 Romeu), Danek

 

MoM: Fernando Torres

 

Widzów: 30 700

Odnośnik do komentarza

Bardzo chcieliśmy w dzisiejszym meczu pokazać iż nasza słaba gra w spotkaniu z Chelsea była tylko wypadkiem przy pracy. Od początku spotkania z Wisłą dominowaliśmy na boisku co udokumentowaliśmy w 13 minucie zdobyciem gola. Z lewej strony boiska dośrodkował Radovic, w polu karnym o piłkę powalczył Wolski a ta trafiła pod nogi Danka, który uderzył w kierunku bramki rywali. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki Wisły. W 26 minucie Żyro zagrał piłkę do wychodzącego na wolne pole Danka a ten pognał z nią w kierunku bramki i zagrał ją wzdłuż pola karnego gdzie doszedł do niej Milik i podwyższył nasze prowadzenie. W 34 minucie piłkę przejął Sardo i podał do Milika, który błyskawicznie uruchomił Danka a ten ładnym uderzeniem obok bramkarza zdobył kolejną bramkę. Danek Mógł popisać się trzecim trafieniem w 39 minucie ale piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. Co nie udało mu się w pierwszej połowie zrobił tuż po przerwie, gdy po zagraniu Milika przejął piłkę na linii środkowej i popędził na bramkę rywali, którzy nie mogli go dogonić gdy był w polu karnym jednym zwodem minął dwóch zawodników Wisły i zdobył soją trzecią bramę w tym spotkaniu. W 60minucie Zawodnik Wisły Simovic pokonał naszego bramkarza ale w tej sytuacji był na spalonym i sędzia słusznie bramki nie uznał. W 61 minucie zdecydowałem się dać odpocząć trzem naszym zawodnikom i wprowadziłem do gry zmienników. Romeu potrzebował zaledwie 8 minut aby wpisać się na listę strzelców, gdy otrzymał podanie od niezawodnego Miro Radovicia. O bezradności naszych rywali może świadczyć akcja z 83 minuty gdy zaatakowali naszą bramkę ale piłkę spod naszego pola karnego wybił przed siebie Sardo a tan przeleciała nad głowami obrońców Wisły i trafiła pod nogi Milika, który takich okazji nie zwykł marnować. Arek chyba pozazdrościł Dankowi Hatticka i w 86 po raz trzeci wpisał się na listę strzelców ustalając wynik meczu. Ładnym podaniem przy tej bramce popisał się Romeu.

 

 

14.03. Ekstraklasa [16/30] Legia – Wisła 7:0 (Danek 13,34,47, Milik 26,83,86, Romeu 69)

 

Legia: Fabio – Rzeźniczak, Sardo, Paulinho, Rossetti – Salamon, Wolski (61 Łukasik), Radovic, Żyro (61 Jagiełło) – Danek (61 Romeu), Milik

 

MoM: Piotr Danek 9,7

 

Widzów: 29 904

 

Zapomniałem wrzucić tabelę po rundzie jesiennej więc teraz pokażę ją po 16 kolejkach

http://i.imgur.com/TXAXK.jpg

 

Po ostatnim meczu przedstawiono Mi nowych zawodników, którzy mogą zasilić naszą drużynę juniorów. Z tej grupy tylko trzech graczy zwróciło moją uwagę i postanowiłem podpisać z nimi kontrakty. Są to:

Wojciech Lenart - http://i.imgur.com/VGBO9.jpg

Adrian Pawlak - http://i.imgur.com/r4UKS.jpg

Patrik Samsel - http://i.imgur.com/r4UKS.jpg

Odnośnik do komentarza

@MoA111 to już drugi taki w tym sezonie poprzednio w takim samym rozmiarze pokonaliśmy Polonię.

 

Świetnym występem w meczu z Wisłą poprawiliśmy sobie humory przed rewanżem z Chelsea. W 3 minucie przed świetną szansą znalazł się Jovetic ale przegrał pojedynek sam na sam z Fabio. W 18 minucie ponownie Jovetic przegrał pojedynek jeden na jednego z naszym bramkarzem. Gospodarze cały czas atakowali a gola zdobyła moja drużyna. Po szybkim kontrataku Radovic zagrał piłkę do Milika a ten uderzył obok Cecha i wyprowadził nas na prowadzenie. Chelsea doprowadziła do wyrównania w 34 minucie gdy Torres strzałem głową pokonał naszego golkipera. W 40 minucie świetnej okazji nie wykorzystał Danek, gdy będąc samemu przed bramką Cecha posłał piłkę wysoko nad poprzeczka. Cztery minuty później naprawił swój błąd i skutecznie wykorzystał podanie Michała Żyry. Tuż po przerwie ponownie zagrywał Michał i po raz drugi w tym spotkaniu Danek pokonał Cecha. Taki wynik gwarantował nam awans do kolejnej fazy. Jednak ekipa gospodarzy nie zamierzała poddać się bez walki. W 62 minucie piękną akcje lewą stroną boiska popisał się Hazard i uderzył na naszą bramkę jednak fantastyczna interwencją popisał się Fabio i sparował piłkę na rzut rożny. W 74 minucie strzał Torresa z linii bramkowej wybił Sardo a po szybkim kontrataku Danek minimalnie przestrzelił. Z biegiem czasu rywale grali coraz bardziej nerwowo co moi zawodnicy wykorzystali w 78 minucie. Piotr Danek z własne połowy przerzucił piłkę do Radovicia a ten od razu głową zagrał do wybiegającego z za obrońców Milika a ten minął bramkarza i umieścił piłkę w siatce. Ta bramka sprawiła iż rywale aby myśleć o awansie musieli nam strzelić dwie bramki. Jednak dziś bardzo dobrze zagrała nasza defensywa choć w końcówce lekkich kontuzji nabawili się nasi środkowi obrońcy. Wprowadzeni za nich zawodnicy nie dali również pograć rywalom a z kolei nam udało się zdobyć jeszcze jedną bramkę. Po dośrodkowaniu z prawej strony gola głową zdobył Michał Żyro. Po fantastycznym zwycięstwie nad zdecydowanymi faworytami tego pojedynku zapewniliśmy sobie awans do ćwierćfinału.

 

 

18.03. Puchar Mistrzów Chelsea – Legia 1:5 (Torres 34 – Milik 30,78, Danek 44,49, Żyro 84)

 

Legia: Fabio – Rzeźniczak, Sardo(84 Chaykovskyi), Paulinho (78 Dudka), Rossetti – Salamon, Wolski (83 Jędrzejczyk), Radovic, Żyro – Danek, Milik

 

MoM: Michał Żyro 9.4

 

Widzów 43 000

Odnośnik do komentarza

Po ostatnim fantastycznym w naszym wykonaniu spotkaniu przyszła pora na rozegranie spotkań reprezentacyjnych. Kilku zawodników z mojego zespołu zagrało całkiem dobre spotkania. Poniżej podsumowanie meczów reprezentacyjnych:

 

Luksemburg – Polska 2:4

Arkadiusz Milik – cały mecz i dwa gole – ocena 9,1

Piotr Danek – od 75 – 6,7

Michał Żyro – od 74 – 6,9

 

Polska U-21 – Andora U21 2:0

Aleksander Jagiełło – do 89 i dwie bramki – 8,8

Rafał Wolski – od 46 – 6,7

Radosław Adamiak – od 56 – 6,8

Patryk Gorczyca – cały mecz – 7,0

Grzegorz Tomasiewicz – do 56 – 6,9

Igor Łasicki – do 73 – 7,1

Konrad Budek – do 68 – 7,2

 

Argentyna U-20 – Brazylia U-20 2:1

Paulinho – od 46 – 6,9

Romeu – od 51 i gol – 7,3

Fernando Garcia – do 56 – 7,3

 

Polska U-19 – Australia U-19 2:2

Adam Marek – cały mecz i gol – 7,4

Mateusz Nowacki – do 50 – 6,6

Jacek Jaroń – od 74 – 6,6

Kamil Misiowski – do 78 – 7,3

Piotr Kita – do 78 – 6,5

Jakub Mackiewicz – do 67 – 6,3

 

W międzyczasie odbyło się również losowanie Pucharu Mistrzów. Naszym rywalem w ćwierćfinale będzie londyński Tottenham. W przypadku awansu w półfinale czekać na będzie rywalizacja z wygranym pary Bayern – PSG.

 

W dzisiejszym spotkaniu zagrany na wyjeździe z ekipą wicelidera Ekstraklasy czyli chorzowskiego Ruchu. W 18 minucie Darek Dudka sfaulował w naszym polu karnym zawodnika Ruchu i sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił Golubovic. W 34 minucie fantastyczną interwencja popisał się Fabio, gdy obronił strzał Piecha. W przerwie musiałem cos zmienić w naszej grze i zdecydowałem się zmienić słabo dziś grających Dudkę i Żyrę. Po przerwie Milik wykorzystał dogranie Rafała Wolskiego i doprowadził do wyrównania. W następnych minutach dobre sytuacje do zdobycia gola zmarnowali Milik i Jagiełło. Obaj jednak zrehabilitowali się w 59 minucie gdy Milik zagrał do Jagiełki ten z kolei do Danka a ten zdobył gola z bliskiej odległości. Wynik meczu nie uległ już zmianie i zanotowaliśmy kolejne zwycięstwo w lidze.

 

01.04.2015 Ekstraklasa [17]/30] Ruch – Legia 1:2 (Golubovic kar. 18 – Milik 49, Danek 59)

 

Legia: Fabio – Rzexniczak, Sardo, Dudka (46 Chaykovskyi), Rossetti – Paulinho, Wolski (65 Łukasik), Radovic, Żyro (46 Jagiełło) – Milik, Danek

 

MoM: Luciano Sardo 7.7

 

Widzów: 9 492

Odnośnik do komentarza

@Super_Cwikla - dzięki, faktycznie dwa razy dałem Pawlaka a powinien być Samsel - http://i.imgur.com/prwkS.jpg

 

@ bacao - spróbuje może mi się to uda.

 

Mając w głowie fakt iż za trzy dni zagramy z Tottenhamem postanowiłem iż w spotkaniu z najsłabszą ekipą Ekstraklasy zagrają zawodnicy rezerwowi. Już w 6 minucie po akcji Koseckiego Romeu wyprowadził nas na prowadzenie. W 22 minucie po uderzeniu piłki głową przez Gorczycę ta trafiła w poprzeczkę. W 31 minucie Sikorski zaskoczył naszego bramkarza uderzeniem głową i doprowadził do wyrównania. Tuż przed przerwą po odegraniu piłki przez Chaykovskyiego, gola z woleja zdobył Gorczyca. W drugiej połowie zdecydowałem się dać możliwość pokazania swoich umiejętności Wojtkowi Lenartowi. To właśnie on zainicjował akcję po której Kosecki dograł piłkę w pole karne a drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Gorczyca. Moi zawodnicy rezerwowi pokazali się dziś z dobrej strony. Zwłaszcza Patryk potwierdził iż drzemie w nim spory potencjał. W innym meczu Ekstraklasy z bardzo dobrej strony pokazał się nasz inny napastnik Grzegorz Tomasiewicz, który gra na wypożyczeniu w Koronie. Grzesiek w spotkaniu wyjazdowym z Piastem zdobył trzy bramki.

 

05.04.2015 Ekstraklasa [18/30] Legia – Zawisza 3:1 (Romeu 6, Gorczyca 45,79 – Sikorski 31)

 

Legia: Adamiak – Jędrzejczyk, Paulinho, Garcia, Dudka – Chaykovskyi (87 Wolski), Łukasik, Kosecki, Jagiełło – Gorczyca, Romeu (46 Lenart)

 

MoM: Jakub Kosecki 9.0

 

Widzów: 20 310

Odnośnik do komentarza

Od początku spotkania walka toczyła się w środkowej strefie boiska. Rywale jednak grali zbyt ostro i skończyło się to dla nich bardzo źle gdyż w 19 minucie Vertonghen za faula na Miliku ujrzał drugą żółtą kartkę i rywale musieli grać w osłabieniu. Mimo to oni byli bliżej objęcia prowadzenia ale na nasze szczęście dobrze zachował się Fabio broniąc uderzenie Bale. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Tuż po przerwie urazu nabawił się Żyro i musiał opuścić boisko. W 86 minucie objęliśmy prowadzenie gdy z rzutu rożnego dośrodkowywał Wolski a gola głową zdobył Sardo. Gdy wydawało się iż wygramy to spotkanie Adebayor lekką podcinką nad naszym bramkarzem doprowadziła do wyrównania.

 

08.04.2015 Puchar Mistrzów Tottenham – Legia 1:1 (Adebayor 90 – Sardo 86)

 

Legia Fabio – Rzeźniczak, Salamon, Sardo, Rossetti – Łukasik (46 Paulinho) Wolski, Radovic, Żyro (50 Jagiełło) – Milik (77 Romeu), Danek

 

MoM: Luciano Sardo 7.9

 

Widzów 49 369

Odnośnik do komentarza

@bacao - PSG wygrało na wyjeździe 3:2

 

Przed meczem rewanżowym w Lidze mistrzów czekało nas spotkanie z zaskakująco dobrze grającą w tym sezonie Niecieczą. Nie chciałem ryzykować zdrowiem podstawowych zawodników i wystawiłem do gry zmienników. W 7 minucie po podaniu Lenart w dobrej sytuacji znalazł się Gorczyca ale minimalnie przestrzelił. Tuż po zmianie stron tym razem Gorczyca podawał do Lenarta a ten stojąc tyłem do bramki błyskawicznie odwrócił się i uderzył pod poprzeczkę nie dając szans na skuteczną interwencję bramkarzowi gości. Tym samym Wojtek w swoim drugim meczu zdobył pierwszą bramkę w seniorskiej piłce. Wynik meczu podwyższył Jagiełło wykorzystując podanie Łukasika. Również Garcia w dzisiejszym meczu zdobył swojego pierwszego gola w naszym klubie wykorzystując dośrodkowanie Jagiełły.

 

11.04.2015 Ekstraklasa [19/30] Legia – Nieciecza 3:0 ( Lenart 52, Jagiełło 66, Garcia 73)

 

Legia: Adamiak – Jędrzejczyk, Paulinho, Garcia, Dudka – Łukasik, Wolski, Kosecki, Jagiełło – Gorczyca (63 Romeu), Lenart

 

MoM: Fernando Garcia 8.4

 

Widzów: 20 031

 

W drugiej minucie rewanżowego spotkania dobrej okazji do zdobycia gola nie wykorzystał Danek. W odpowiedzi goście wykonywali rzut wolny i jeden z rywali uderzał z najbliższej odległości i gdy wydawało się iż piłka wpadnie do bramki Fabio w fenomenalny sposób wybronił to uderzenie końcami palców wybijając piłkę na rzut rożny. Po przerwie Adebayor z najbliższej odległości zdobył bramkę dla naszych rywali. w 66 minucie goście po szybkim kontrataku podwyższyli prowadzenie. Wynik meczu nie uległ już zmianie i to goście przechodzą do półfinału. Szkoda zwłaszcza dwóch sytuacji jakie miał Danek po których w innych meczach bez problemu pokonywał bramkarzy rywali.

 

14.04.2015 Pucha Mistrzów Legia – Tottenham 0:2 (Adebayor 49, Jali 66)

 

Legia: Fabio – Rzeźniczak, Sardo, Dudka (69 Romeu), Rossetti – Paulinho, Salamon, Radovic, Wolski (46 Jagiełło) – Milik, Danek

 

MoM: Michael Dawson 8.0

 

Widzów: 30 489

Odnośnik do komentarza

Ależ szkoda tego meczu z Tottkami :( była taka szansa na coś zajebistego, ale i tak szacunek. Ja Polską drużyną ( Lechem i Legią właśnie ) doszedłem najdalej do 1/4 LM, ale przegrywałem bardziej zdecydowanie niż ty :kutgw:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...