Skocz do zawartości

Młody manager w pogoni za sukcesem


ssman21

Rekomendowane odpowiedzi

@Fenomen - zgadza się.

 

Pomocnicy:

 

Miroslav Radovic (29) – 34/15/21/8/0/0/7,61 – Najlepszy zawodnik sezonu. Wielokrotnie jego rajdy decydowały o naszych zwycięstwach. Przez cały sezon prezentował bardzo dobrą formę. Był zarówno naszym najlepszym strzelcem w naszym zespole jak i zaliczył najwięcej asyst. Liczę na niego w kolejnym sezonie.

 

Michał Żyro (20) – 35/13/10/4/7/0/7,35 – Pokazał iż jest bardzo wszechstronnym zawodnikiem. W tym sezonie grał już jako pomocnik skrzydłowy czy nawet jako obrońca. Jednak runda wiosenna pokazała iż bardzo dobrze czuje się jako napastnik. Zdobył sporo bramek oraz zaliczył też dużo asyst. Kolejny sezon powinien być dla niego przełomowy. Myślę iż dobre występy pozwolą Mu zadebiutować w seniorskiej reprezentacji.

 

Janusz Gol (27) – 29/1/1/0/8/0/6,90 – pewny punkt naszej drużyny. Bardzo dobry w grze defensywnej i solidny w ofensywnej. Liczę iż stworzy z Wolskim w przyszłym sezonie jeszcze lepiej rozumiejący się duet.

 

Rafał Wolski (20) – 18/2/6/2/6/0/7,11 – jego rozwój trochę wstrzymała kontuzja ale wiosną gał już dobrze. Mam nadzieję iż w przyszłym sezonie ominą go kontuzję bo o formę raczej nie muszę się obawiać.

 

Jakub Kosecki (22) – 35/6/6/0/1/0/6,91 – Coraz lepiej prezentuje się w naszym zespole. Bardzo skorzystał na przesunięciu Michała Żyry do ataku i od tego momentu zaczął pokazywać iż drzemie w nim spory potencjał.

 

Michał Kucharczyk (22) – 28/3/4/1/0/0/6,95 – początek sezonu dobry w jego wykonaniu ale późnie było już z jego formą różnie. Nie wiem czy u nas zostanie gdyż pytają się o niego kluby francuskie.

 

Daniel Łukasik (22) – 26/2/4/0/6/1/6,82 – mimo iż w większości spotkań wchodził jako zmiennik to był dla nas bardzo pożytecznym graczem. Być może w przyszłym sezonie dostanie wiecej szans na grę w pierwszym składzie.

 

Dominik Furman (20) – 10/0/1/0/1/0/6,77 – jak na razie nie potrafił pokazać nam swoich umiejętności. Z tego powodu w kolejnym sezonie raczej zostanie wypożyczony do innego klubu.

 

Jorze Salinas (21) – 10/0/0/0/0/0/6,74 – nic ciekawego nam nie pokazał i po sezonie zmieni klub.

 

Norbert Misiak (18) – 6/0/1/0/0/0/6,72 – ładnie prezentował się w sparingach ale nie miało to przełożenia na ligę. Na razie bez szans na wygryzienie ze składu Radovicia.

 

Eryk Rakowski (17) – 1/0/0/0/0/0/6,80 – młody perspektywiczny zawodnik dostał szansę w meczu pucharowym z Górnikiem i pokazał się z niezłej strony. Być może go wypożyczę na kolejny sezon.

 

 

Wypożyczeni do innych klubów:

 

Paweł Mikita (19) – 28/4/4/1/1/0/6,74 - cały sezon na wypożyczeniu w Motorze. Kolejny również spędzi na wypożyczeniu

 

Aleksander Jagiełło (18) – 30/4/3/0/5/0/6,58 – występował w Arce gdzie był podstawowym zawodnikiem. Jego występy mogły by być lepsze ale zdarzały mu wahania formy. Zobaczymy jak pokaże siew okresie przygotowawczym.

 

Bartosz Żurek (20)– 24/4/4/6/2/0/7,29 – bardzo dobrze spisywał się w Zawiszy i sprawdzę jego przydatność w kolejnym sezonie. Zapowiada się na niezłego zawodnika.

 

Michał Kopczyński (20) – 24/0/2/1/2/1/6,69 – cały sezon na wypożyczeniu w Stomilu. Kolejny również spędzi na wypożyczeniu

 

 

Napastnicy:

 

Marek Saganowski (34) – 33/14/8/2/1/0/7,10 – Pewny punkt naszego zespołu, który nie tylko strzelał bramki ale również potrafił dostrzec lepiej ustawionego kolegę. Na wiosnę trochę mniej grał ze względu na uraz jakiego nabawił się podczas treningu. Dobrze się stało iż przedłużył z nami kontrakt o kolejne dwa sezony.

 

Danijel Ljuboja (34) – 31/11/3/3/1/0/7,00- dla takich zawodników kibice przychodzą na stadiony. Wielka szkoda iż nie stać mnie było na przedłużenie z nim kontraktu i przez to również wiosną dostawał mniej szans na grę.

 

Piotr Danek (16) – 15/9/2/2/1/0/7,4 – Odkrycie sezonu. Jak go tylko zobaczyłem w marcu na pierwszym treningu od razu postanowiłem mu dać szansę w lidze. Choć z początku nie grał za dobrze to nagle nastąpił wielki przełom. Dwa hattricki w lidze zdobyte przez 16-latka to spore zaskoczenie. Za mecz z Wisła należą mu się wielkie brawa. Już teraz jest jednym z ulubieńców naszych kibiców i co trzeba przyznać też i moim. Liczę iż w kolejnym sezonie udowodni iż nie na darmo nazwano go nowym Grzegorzem Lato. Myślałem nad sprowadzeniem Milika ale Piotr zapowiada się na gracza jeszcze lepszego.

 

Jerome Louis (25) – 11/4/0/1/0/0/6,90 – liczyłem iż powalczy o miejsce w pierwszym składzie ale poza meczami pucharowymi w lidze nic nie pokazał. Zastanawiam Siena jego przyszłością w klubie.

 

Grzegorz Tomasiewicz (17) – 5/0/0/0/0/0/6,58 – ciekawi zapowiadający niemłody napastnik. Dostał kilka szans na grę ale jeszcze nie pokazał nic nadzwyczajnego. Nieźle spisywał się w sparingach ale nie mógł tego przełożyć na oficjalne spotkania. Zawodnik przyszłościowy być może zostanie wypożyczony.

Odnośnik do komentarza

@kurnia- dzięki, też mam nadzieję iż uda nam się awansować do LM

 

Mamy za sobą ciężko przepracowany okres przygotowawczy w którym szlifowaliśmy formę przed zbliżającymi się meczami w kwalifikacjach do Ligii Mistrzów. Ja również ciężko pracowałem aby wzmocnić zespół w taki sposób abyśmy mogli powalczyć o awans do rozgrywek grupowych Ligii Mistrzów. Nie wiem jak to niestało ale z klubu odszedł Michał Żewłakow. Dodatkowo do Odense za 6 milionów złotych przeszedł Michał Kucharczyk. Do Norweskiego Tromse za 2,5 mln sprzedałem Jorze Salinasa, natomiast do Zawiszy za 300 tysięcy Wojtka Lisowskiego. W ich miejsce jak na razie zatrudniłem z wolnego transferu Marcina Wasilewskiego, któremu skończył się kontrakt w Anderlechcie oraz z Partyzana za 7 milionów kupiłem 18 letniego serbskiego pomocnika Nikola Ninkovica.

 

W okresie przygotowawczym rozegrałem kilka sparingów, których wyniki przedstawiam poniżej:

 

Legia – Anderlecht 3:1 (Kosecki, Kucharczyk, Jagiełło)

Legia – Slovan 0:0

Legia – Radomiak 4:2 (Żyro 2, Kosecki, Wolski)

Legia Trabzonspor 4:1 (Długołęcki, Radovic, Danek, Wasilewski)

Opawa – Legia 1:5 (Radovic 2, Żyro, Jagiełło, Tomasiewicz)

Lech Rypin – Legia 0:3 (Radovic, Żyro, Wolski)

Odnośnik do komentarza

Na ten moment czekali moi zawodnicy z utęsknieniem. Po ciężkim okresie przygotowawczym rozpoczynamy nowy sezon od pierwszego spotkania eliminacji Ligii Mistrzów z łotewskim Skonto. Nie takiego początku oczekiwałem id moich zawodników, gdyż to rywale byli od początku stroną przeważającą. Niestety ale to gospodarze w 20 minucie zdobyli gola dającego im prowadzenie. Ta bramka jednak dobrze podziałała na mój zespół i pięć minut później ponownie był remis. Po ładnej wymianie piłki pomiędzy Radoviciem a Żyrą ten drugi zagrał piłkę do Wolskiego, który dostrzegł wbiegającego w pole karne Danka a ten uderzeniem z pierwszej piłki zaskoczył golkipera rywali. do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Tuż po przerwie przy linii pola karnego faulowany był Rzeźniczak i niestety ale w wyniku tego zdarzenia musiał on opuścić boisko. W jego miejsce wprowadziłem dopiero co sprowadzonego na zasadzie wolnego transferu Marcina Wasilewskiego. Do rzutu wolnego podszedł Wolski i zagrał piłkę w pole karne a tam w zamieszaniu najlepiej zachował się Danek i po raz drugi pokonał bramkarza gospodarzy. W 60 minucie Radovic zagrał piłkę do Danka a ten przedłużył ją do Michała Żyro, który uderzył z pierwszej piłki i pokonał bramkarza Skonto. W 75 minucie próbkę swoich umiejętności pokazał Jagiełło, który przedrylował dwóch rywali i uderzył na bramkę ale trafił wprost w bramkarza gospodarzy. W 83 minucie po fatalnym błędzie naszych obrońców gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Po bardzo emocjonującej końcówce udało nam się dowieść prowadzenie do końca meczu i przed rewanżem to my jesteśmy w lepszej sytuacji.

 

17.07.2013 19:45

Puchar Mistrzów 2 faza kwal. 1 mecz

Skonto – Legia 2:3

1:0 Labukas 20

1:1 Danek 25 (as. Wolski)

1:2 Danek 47 (as. Wolski)

1:3 Żyro 60 (as. Danek)

2:3 Blanks 83

 

Legia: Kuciak – Rzeźniczak (46 Wasilewski), Jędrzejczyk, Zbozień, Wawrzyniak – Łukasik (60 Furman), Gol, Wolski, Radovic – Danek, Żyro (67 Jagiełlo)

 

MoM: Piotr Danek 8.8

 

Widzów: 4 660

Odnośnik do komentarza

Niestety ale już po pierwszym meczu straciłem dwóch obrońców, którzy nie zagrają przez kilka najbliższych tygodni. W meczu ze Skonto urazów nabawili się Jakub Rzeźniczak oraz Marcin Wasilewski. Z tego względu zmuszony byłem zaryzykować i w meczu o Superpuchar Polski postawić na młodego 17-letniego Konrada Budka. W pierwszej połowie nie działo się zbyt wiele pod obiema bramkami i na gole musieliśmy jeszcze poczekać. Tuż po przerwie Nakoulma zagrał prostopadła pikę do Milika a ten uderzył na nasza bramkę ale jego uderzenie obronił Kuciak jednak przy dobitce Milika nie miał już szans. W 60 minucie udało nam się doprowadzić do wyrównania gdy prawym skrzydłem przedarł się Kosecki i dośrodkował w pole karne a tam Danek uderzył obok bezradnego golkipera Górnika. Do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ już zmianie i o wywalczeniu tytułu miały zadecydować rzutu karne. Oto przebieg rzutów karnych

1:0 Łukasiewicz – uderzenie w lewy róg

1:0 Kosecki – wysoko nad bramką

2:0 Kwiek – strzał tuż przy prawym słupku

2:1 Zbozień – prawe okienko

2:1 Van Dijk – wysoko nad bramką

2:2 Jagiełło – lewe okienko

2:2 Olkowski – broni Kuciak

2:3 Wawrzyniak – środek bramki

3:3 Nakoulma – prawe okienko

3:4 Danek – lewy dolny róg i szał radości moi zawodników po zdobyciu Superpuchar.

 

21.07.2013 15:00

Superpuchar Polski

Górnik – Legia 1:1 kar. 3:4

1:0 Milik 46

1:1 Danek 60 (as. Kosecki)

 

Legia: Kuciak – Jędrzejczyk, Budek, Zbozień, Wawrzyniak – Wolski (58 Łukasik), Gol, Radovic, Ninkovic (58 Kosecki) – Danek, Żyro (70 Jagiełło)

 

MoM: Arkadiusz Milik 7.2

 

Widzów: 31 103

 

W dzisiejszym spotkaniu nie mogliśmy pozwolić sobie na porażkę. Niestety ale to spotkanie nie rozpoczęło się dla nas zbyt dobrze i w 7 minucie po kontrze gości i błędzie Zbozienia Skonto wyszło na prowadzenie. Myślałem iż ta bramka podziała mobilizująco na moich graczy ale oni wyglądali na przestraszonych i niestety w 36 minucie kolejny błąd popełnił Zbozień dzięki czemu rywale zdobyli kolejnego gola. Nasza sytuacja nie wyglądała zbyt ciekawie i chyba nie muszę informować co działo się w naszej szatni w przerwie. Po bardzo ostrej reprymendzie moi zawodnicy na drugą część spotkania wyszli jakby odmienieni i co najciekawsze odpowiedzialność na swoje barki wzięli najmłodsi. W 50 minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Wolskiego gola kontaktowego dla nas zdobył Budek. W 64 minucie meczu do wyrównania doprowadził Danek, który wykończył dogranie Wawrzyniaka. W 72 minucie meczu w środkowej części boiska brutalnie faulowany był Łukasik i sędzia tego spotkania postanowił usunąć z boiska jednego z graczy Skonto. W 79 minucie Kuciak wykonywał rzut od bramki i zagrał piłkę na połowę rywali a tam najwyżej wyskoczył Danek i zgrał piłkę do Koseckiego, który na pełnej szybkości wpadł w pole karne i potężnym uderzeniem w okienko bramki rywali ustalił wynik meczu.

 

24.07.2013 19:45

Puchar Mistrzów 2 runda kwal. Rewanż

Legia –Skonto 3:2

0:1 Blanks 7

0:2 Labukas 36

1:2 Budek 50 (as. Wolski)

2:2 Danek 64 (as. Wawrzyniak)

3:2 kosecki 79 (as. Danek)

 

Legia: Kuciak – Jędrzejczyk, Budek, Zbozień, Wawrzyniak – Łukasik (73 Furman), Gol, Radovic, Wolski – Danek, Żyro (46 Kosecki)

 

MoM: Piotr Danek 8.0

 

Widzów: 22 789

Odnośnik do komentarza

Możemy mówić o sporym szczęściu jeżeli chodzi o losowanie kolejnej rundy kwalifikacji Ligii Mistrzów. Naszym kolejnym rywalem będzie albański Skenderbeu. Pierwszy mecz gramy u siebie i bardzo chcemy już w tym meczu zapewnić sobie spokój przed meczem rewanżowym. I choć wydawało się iż czeka nas dziś spacerek moi zawodnicy aby odnieść dziś zwycięstwo musieli zostawić na boisku dużo sił. Rywale praktycznie przez cały mecz

Bronili dostępu do własnej bramki a naszym zawodnikom brakowało dziś skuteczności. W 10 minucie jedynego gola w tym meczu strzałem głową zdobył Danek, który skorzystał z dośrodkowania Miro Radovicia. Możemy dziś żałować, że nie udało nam się dziś wygrać zdecydowanie wyżej mimo iż od 42 minuty graliśmy w przewadze jednego zawodnika. Tym samym w rewanżu będziemy musieli zaprezentować się zdecydowanie lepiej niż w dniu dzisiejszym

 

31.07.2013 19:45

Puchar Mistrzów 3 runda kwal. 1 mecz

Legia – Skenderbeu 1:0

1:0 Danek 10 (as. Radovic)

 

Legia: Kuciak – Jędrzejczyk, Budek (81 Kiełbowicz), Zbozień, Wawrzyniak – Łukasik, Gol, Radovic, Wolski (81 Kosecki) – Danek, Żyro

 

MoM: Polizoi Arberi 7.7

 

Widzów: 22 960

Odnośnik do komentarza

Nim rozpoczęliśmy rozgrywki ligowe udało mi się pozyskać dwóch kolejnych zawodników. Z Zagłębia z 1,6 mln zł przyszedł do nas młody środkowy obrońca Igor Łasicki. Dodatkowo z Iliczywiec wypożyczyłem 22-letniego środkowego pomocnika Igora Cheykovskyego. Rozgrywki ligowe rozpoczynamy od spotkania z beniaminkiem Ekstraklasy Cracovią. Już 5 minucie po dośrodkowaniu Radovicia z rzutu rożnego gola głową zdobył Zbozień. Gospodarze szybko odpowiedzieli i w 7 minucie po błędzie naszej obrony gola zdobył Stebłecki. W 14 minucie Miro Radovic dośrodkował w pole karne a tam Rafał Wolski strzałem z woleja pokonał bramkarza gospodarzy. 18 minucie przez nikogo nie pilnowany Adam Banasiak strzałem po ziemi doprowadził do wyrównania. W 25 minucie w polu karnym faulowany był Danek i sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił sam poszkodowany. W 42 minucie mieliśmy kopię bramki z 14 i ponownie Wolski pokonał bramkarza Cracovii. Na kolejne gole przyszło nam czekać do 66 minuty kiedy kolejny błąd naszej obrony sprawił iż kontaktowego gola zdobył Rybski. W 78 minucie gola wyrównującego w ogromnym zamieszaniu pod nasza bramką zdobył kolejny były gracz naszego klubu Tomek Jarzębowski. Na pięć minut przed końcem meczu decydującego o losach spotkania gola zdobył najlepszy na boisku Miro Radovic. Kibice, którzy przyszli dziś na stadion na pewno nie żałują pieniędzy wydanych na bilety gdyż obejrzeli kapitalne widowisko z dużą ilością goli. Ja jednak musze poszukać dodatkowych wzmocnień w obronie.

 

03.08.2013 18:00

Ekstraklasa 1/30

Cracovia – Legia 4:5

0:1 Zbozień 5 9as. Radovic)

1:1 Stebłecki 7

1:2 Wolski 14 (as. Radovic)

2:2 Banasiak 19

2:3 Danek kar. 25

2:4 Wolski 39 (as. Radovic)

3:4 Rybski 66

4:4 Jarzębowski 78

4:5 Radovic 85

 

Legia: Kuciak – Jędrzejczyk, Budek (77 Łasicki), Zbozień, Wawrzyniak – Łukasik, Gol (79 Chaykovskyi), Radovic, Wolski (84 Kosecki) – Danek, Żyro

 

MoM: Miroslav Radovic 9.2

 

Widzów: 15 016

Odnośnik do komentarza

Mimo małej zaliczki przed meczem rewanżowym w dobrych nastrojach udaliśmy się do Albanii. Nie dopuszczałem nawet myśli iż możemy nie awansować do dalszych rozgrywek. Moi zawodnicy również byli pewni swego co udowodnili w 20 minucie kiedy to po akcji Piotra Danka z Miro Radoviciem ten drugi pokonał bramkarza gospodarzy strzałem z ostrego kąta. W 39 minucie Piotr Danek przechwycił piłkę i zagrał ją prawe skrzydło do Miro Radovicia, który przebiegł kilka metrów i dośrodkował w pole karne. Z lewej strony akcję zamykał Nikola Ninkovic i uderzeniem z woleja pokonał bramkarza rywali. tuż przed przerwą gospodarze wyprowadzili jeden z nielicznych ataków na naszą bramkę i ku naszemu zdziwieniu udało im się zaskoczyć Dusana Kuciaka. W 56 minucie Janusz Gol świetnie dostrzegł wbiegającego w pole karne Kubę Koseckiego, który uderzył na bramkę rywali ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. Po odbiciu się piłki od słupka trafiła ona pod nogi Nikoli Ninkovicia, który wycofał ją do Rafała Wolskiego a ten uderzył na bramkę gospodarzy. Po drodze lot piłki zmienił Kosecki i ta wpadła obok bezradnie interweniującego golkipera naszych rywali. W 77 minucie meczu Jakub Wawrzyniak wrzucił piłkę w pole karne rywali a tam przejął ją Piotr Danek i sprytnym uderzeniem ustalił wynik spotkania. Po dobrym spotkaniu wywalczyliśmy awans do 4 rundy kwalifikacji Ligii Mistrzów.

 

07.08.2013 19:45

Puchar Mistrzów 3 runda kwal. Rewanż

Skenderbeu – Legia 1:4

0:1 Radovic 20 (as. Danek)

0:2 Ninkovic 39 (as. Radovic)

1:2 Lila 44

1:3 Kosecki 56 (as. Wolski)

1:4 Danek 77 (as. Wawrzyniak)

 

Legia: Kuciak – Jędrzejczyk, Budek, Zbozień, Wawrzyniak – Wolski, Gol, Radovic, Ninkovic (57 Jagiełło) – Danek, Żyro (46 Kosecki)

 

MoM: Miroslav Radovic 8.8

 

Widzów: 11 383

Odnośnik do komentarza

Po awansie do kolejnej rundy czekaliśmy kogo tym razem uda nam się wylosować. W ostatniej rundzie eliminacji zagramy ze szwajcarskim FC Basel. Zanim przystąpimy do tego pojedynku zagramy dwa spotkania w Ekstraklasie. Pierwszy z nich zagramy gramy u siebie z Lechią Gdańsk. Goście zaskoczyli nas w 12 minucie, gdy po szybkim kontrataku gola zdobył Piotr Madejski. Moi zawodnicy chyba nie zdążyli się jeszcze otrząsnąć po utracie gola a już straciliśmy kolejnego. W 14 minucie gola dla Lechii zdobył Mateusz Cetnarski po ładnym zagraniu Srdjana Stanica. W 29 minucie po dwójkowej akcji Ninkovicia z Dankiem, ten drugi zdobył kontaktowego gola. W 34 minucie Ninkovic doprowadził do wyrównania wykorzystując dośrodkowanie Radovicia. W 54 minucie błąd naszych obrońców wykorzystał Stanic i wyprowadził Lechię na prowadzenie. W 75 minucie Stanic tym razem głową pokonał naszego golkipera i podwyższył prowadzenie rywali. W 82 minucie Łukasik dograł piłkę w pole karne a tam Danek płaskim strzałem ustalił wynik meczu. Dzisiaj ponownie potwierdził się fakt iż nasza obrona potrzebuję wzmocnień. Być może już przed kolejnym meczem uda mi się pozyskać jakiegoś obrońcę.

 

10.08.2013 13:30

Ekstraklasa 2/30

Legia – Lechia 3:4

0:1 Madejski 12

0:2 Cetnarski 14

1:2 Danek 29 (as. Ninkovic)

2:2 Ninkovic 34 (as. Radovic)

2:3 Stanic 54

2:4 Stanic 75

3:4 Danek 82 (as. Łukasik)

 

Legia: Kuciak – Jędrzejczyk, Łasicki, Zbozień, Wawrzyniak – Chaykovskyi (75 Łukasik), Gol (75 Saganowski), Radovic, Ninkovic, - Danek, Żyro (81 Kosecki)

 

MoM: Srdjan Stanic 9.3

 

Widzów: 20 316

Odnośnik do komentarza

Przed meczem z Piastem udało nam się pozyskać na zasadzie wypożyczeń kilku młodych zawodników. Obserwowałem rozgrywane w Turcji Mistrzostwa Świata U-20 i spodobała mi się gra reprezentacji Argentyny. I ku mojemu zaskoczeniu udało mi się pozyskać trzech reprezentantów tej drużyny:

Jose Luis Rossetti (Boca) – 20-letni lewy obrońca, który powinien wygryść ze składu Jakuba Wawrzyniaka

Luciano Sardo (River) – 21- letni środkowy obrońca, który powinien być ostoją naszej obrony

Dario Bazan (San Lorenzo) – 20-letni prawy pomocnik – jak na razie zmiennik dla Radovicia

 

Wszyscy dołączą do nas po MŚ U-20. dodatkowo dołączyli do nas:

 

Gaetano Monachello (Metalurg D)– 19 letni włoski napastnik, zapowiada się na niezłego gracza.

Lucas Medina (Velez) – 19-letni środkowy pomocnik, zobaczę jak się rozwinie na razie rezerwowy.

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2013

 

17.08 Ekstraklasa [3/30] Piast – Legia 1:2 (Matras 23 – Ninkovic 10, Polak sam.84)

21.08 Puchar Mistrzów Legia – Basel 2:0 (Danek 15,64)

24.08 Ekstraklasa [4/30] Podbeskidzie – Legia 0:2 (Radovic 29, Saganowski 73)

27.08 Puchar Mistrzów Basel – Legia 3:1 (Frei 29, 41, Steller 36 – Saganowski 43)

 

Miesiąc ten zakończył się dla nas bardzo szczęśliwie, gdyż po bardzo ciężkim dwumeczu udało nam się pokonać Basel tylko dzięki strzelonej bramce na wyjeździe. W drugim spotkaniu szybko straciliśmy przewagę, którą wyrobiliśmy sobie na własnym boisku. Spory udział w tracie tych bramek miał niestety nasz bramkarz, który popełnił dwa proste błędy przy strzałach rywali. Na szczęście po stracie trzeciej bramki szybko udało nam się odpowiedzieć po akcji Ninkovicia z Saganowskim. Mimo ostrych atakach Basel w drugiej połowie skutecznie broniliśmy korzystnego wyniku i zapewniliśmy sobie awans do rozgrywek grupowych. Naszymi rywalami w grupie będą niemieckie Schalke, francuski Lyon oraz hiszpańska Sevilla. W lidze odnieśliśmy dwa zwycięstwa i dzieki temu awansowaliśmy na drugą pozycję.

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2013

 

01.09. Ekstraklasa [5/30] Legia – Lech 2:0 (Żyro 41, Ninkovic 82)

14.09. Ekstraklasa [6/30] Legia Ruch 2:4 (Łukasik 53, Danek 62 – Zieńczuk 15,28, Nenadic 57, Filipov 85)

17.09. Puchar Mistrzów gr B [1/6] Legia – Schalke 1:1 (Danek 12 – Barnetta 33)

20.09. Ekstraklasa [7/30] Bełchatów – Legia 1:1 (Nowak 65 – Danek 76)

24.09. Puchar Polski 2 rund. Okocimski – Legia 1:3 (Ogar 19 – Danek 54, 90+3, Żyro 57)

29.09. Ekstraklasa [8/30] Legia – Polonia 1:0 (Danek 65)

 

 

Szkoda jest remisu w meczu z Schalke, gdyż mogliśmy wygrać to spotkanie ale nie potrafiliśmy zdobyć zwycięskiej bramki nawet gdy rywale kończyli mecz w 9. Od 64 minuty graliśmy w przewadze jednego zawodnika, gdy z boiska został usunięty Jones. Natomiast w 77 z boiska usunięty został Papadopoulos. Goście umiejętnie bronili jednak dostępu do własnej bramki i musieliśmy zadowolić się remisem. W lidze graliśmy w kratkę i dobre występy przeplataliśmy słabymi. Naszych kibiców na pewno ucieszyły zwycięstwa w prestiżowych dal nas spotkaniach z Polonią oraz Lechem. W bardzo dobrej formie od początku sezonu jest nasz 16-letni napastnik Piotr Danek, który otrzymał powołanie do Reprezentacji U-21 na spotkania z Litwą oraz Tajwanem. W pierwszym spotkaniu nie zagrał, natomiast w drugim wszedł na boisko w 64 minucie i po 7 minutach zdobył gola. Poniżej podsumowanie występów naszych zawodników w meczach międzypaństwowych:

 

06.09 Czarnogóra – Polska 0:3 (Lewandowski 2, Obraniak)

Marcin Wasilewski 90 minut – 7.0

Jakub Wawrzyniak 90 minut – 7.6

 

10.09 Polska – San Marino 2:0 (Obraniak 2)

Marcin Wasilewski 90 minut – 7.2

Jakub Wawrzyniak do 71 – 7.0

 

06.09 Litwa U-21 – Polska U-21 2:3 (gole dal Polski: Przybyłko, Janicki, Wszołek)

Jakub Szumski 90 minut ocena 6.9

Igor Łasicki 90 minut – 6.0

Michał Żyro 90 minut – 6.9

Rafał Wolski od 51 – 6.8

Norbert Misiak od 46 – 6.9

 

09.09.Tajwan U-21 – Polska U-21 1:4 (gole dal Polski: Kacprzycki 2, Furman, Danek)

Jakub Szumski do 73 – 7.0

Dominik Furman 90 minut – 8.8

Michał Żyro od 26 – 7.2

Piotr Danek od 64 – 7.3

Rafał Wolski od 84 – 7.0

Igor Łasicki od 78 – bez oceny

Norbert Misiak od 58 – 6.9

Odnośnik do komentarza

@Super_Cwikla - Piotrek ładnie się rozwija i jak tak dalej pójdzie to może to być wysokiej klasy zawodnik. Danek może być zawodnikiem lepszym niż Lewandowski. Do tej pory nie mogę jeszcze uwierzyć iż takiego gracza dostałem jako kandydata na juniora w naszym klubie.

Odnośnik do komentarza

Październik 2013

 

02.10. Puchar Mistrzów gr B [2/6] Lyon – Legia 2:0 (Gonalons 71, Brand 85)

 

Niestety nie poradziliśmy sobie w spotkaniu wyjazdowym z mistrzem Francji. Gospodarze byli dziś zdecydowanie lepsi. Choć trzeba przyznać iż przez większą część meczu dobrze broniliśmy się przed ich atakami i dopiero w samej końcówce zdołali pokonać naszego bramkarza.

 

06.10. Ekstraklasa [9/10] Wisła – Legia 0:2 {Danek 68, Wolski 72)

 

Bardzo wyrównany mecz w którym okazaliśmy się lepsi od naszych rywali. Oprócz strzelców bramek na słowa uznania zasłużył dziś cały blok defensywny w szczególności z najlepszym na boisku Sardo, który coraz lepiej spisuje się w naszym zespole.

 

20.10. Ekstraklasa [10/15] Legia – Korona 2:1 (Radovic 24, Wolski 59 – Malinowski 42)

 

Na pierwszą groźną akcję w spotkaniu z Koroną czekaliśmy do 22 minuty kiedy to Saganowski minimalnie przestrzelił znajdując siew dobrej sytuacji. Chwilę później Saganowski tym razem podał na wolne pole do Danka ale uderzenie Piotra obronił bramkarz Korony. W kolejnej akcji Wolski uruchomił zbiegającego do środka Radovicia a ten wpadł w pole karne i uderzył nie do obrony wyprowadzając nas na prowadzenie. W 42 minucie Malinowski uderzył z rzutu wolnego na naszą bramkę a piłka po rykoszecie wpadła do bramki obok bezradnego Kuciaka. W 59 minucie ładne dośrodkowanie Rzeźniczaka na bramkę zamienił uderzeniem z woleja Rafał Wolski. W 67 minucie wymieniliśmy między sobą kilka podań pod polem karnym rywali i Radovic zdecydował się na uderzenie z dystansu ale piłka trafiła w spojenie bramki Korony. Wynik meczu nie uległ już zmianie i mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa.

 

 

23.10. Puchar Mistrzów gr B [3/6] Sevilla – Legia 2:1 (Negredo 59, kar. 89 – Łukasik 70)

 

Mecz wyjazdowy rozegrany w Sewilli rozpoczął się dla nas pechowo bo już 4 minucie kontuzji nabawił się Marcin Wasilewski i musiał opuścić boisko. W 7 minucie uderzenie Łukasika na rzut rożny sparował bramkarz gospodarzy. Niestety ale z biegiem czasu inicjatywę przejmowali nasi rywale. W 27 minucie Daniel Łukasik wybił piłkę z linii bramkowej po uderzeniu jednego z rywali. W 29 minucie ładnie na naszą bramkę uderzył Alvaro Negredo ale jeszcze lepiej zachował się Dusan Kuciak i sparował piłkę na rzut rożny. Niestety ale w 59 minucie Negredo zdołał pokonać naszego bramkarza po szybkim kontrataku jego drużyny w 71 minucie Ninkovic zagrał prostopadłą piłkę do Danka a ten uderzył w kierunku bramki Sevilli. Bramkarza Gospodarzy zdołał jego uderzenie sparować ale do piłki dopadł Łukasik i umieścił ją w siatce doprowadzając tym samym do wyrównania. Niestety w 88 minucie meczu Negredo został sfaulowany w polu karnym przez Rossettiego i sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił sam poszkodowany. Niestety ale nasza sytuacja w grupie robi się coraz trudniejsza i chyba jedyne na co możemy liczyć to zajęcie trzeciego miejsca.

 

 

26.10. Ekstraklasa [11/15] Śląsk – Legia 2:1 (Elsner 39, Tsvetkov 55 – Danek 59)

 

Mecz we Wrocławiu mógł się dla nas rozpocząć od utraty bramki. Już w pierwszej minucie Sobota znalazł się w wyśmienitej okazji ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. Śląsk zdobył gola w 39 minucie gdy w zamieszaniu pod naszą bramką piłkę do siatki wpakował Rok Elsner. W 55 minucie Aleksander Tsvetkov podwyższył prowadzenie Śląska uderzeniem z narożnika pola karnego. W 59 świetne podanie Radovicia na gola zamienił niezawodny Piotr Danek. Niestety ale w dniu dzisiejszym na nic wiecej nie było nas stać i musieliśmy z pokorą przyjąć porażkę. Taki wynik w dzisiejszym spotkaniu spowodował iż straciliśmy fotel lidera Ekstraklasy na rzecz poznańskiego Lecha.

 

29.10. Puchar Polski 3 runda Legia – Ruch 2:2 kar. 4:1 (Żyro 85, Kosecki 90+2 – Trockim 42, Stanisławski 90+5)

 

Mecz pucharu Polski z Ruchem miał niesamowity przebieg. W szczególności końcówka stała na bardzo wysokim poziomie. Od 27 minuty musieliśmy grać w osłabieniu po czerwonej kartce Łukasika. Przez długi okres to rywale kontrolowali przebieg gry jednak w 85 minucie doprowadziliśmy do wyrównania. W drugiej minucie doliczonego czasu najpierw zdobyliśmy gola dającego nam prowadzenie a następnie czerwoną kartkę ujrzał Piech. Gdy wydawało się iż dowieziemy ten wynik do końca to rywale zdobyli wyrównującą bramkę. O losach awansu do kolejnej rundy zadecydowały rzuty karne, które zdecydowanie lepiej wykonywali moi zawodnicy.

Odnośnik do komentarza

Listopad 2013

 

02.11. Ekstraklasa [12/30] Górnik – Legia 3:2 (Milik 12,45+1, 84 – Żyro 36, Saganowski 82)

 

Nie potrafiliśmy dzisiaj powstrzymać Arka Milika, który można powiedzieć w pojedynkę wygra mecz dla Górnika. Ten mecz pokazał iż Polska w przyszłości może mieć dwóch bardzo dobrych napastników. Arek zdobył 3 bramki natomiast Piotr Danek wypracował obie bramki dla mojego zespołu i był naszym najlepszym zawodnikiem. Gdybym miał wystarczające fundusze na zakup Milika to obaj mogli by stworzyć bardzo ciekawy duet.

 

05.11. Puchar Mistrzów gr B [4/6] Legia – Sevilla 1:1 ( Danek 57 – Navas 90+3)

 

Coraz lepiej prezentowaliśmy się w lidze Mistrzów. Po pechowo przegranym pierwszym meczu bardzo chcieliśmy się zrewanżować gościom na naszym obiekcie. Byliśmy bardzo blisko aby wygrać to spotkanie, ale Sevilla ponownie miała dużo szczęścia i w ostatniej akcji spotkania zdołała doprowadzić do wyrównania. Trzeba jednak przyznać iż wynik remisowy jest sprawiedliwy.

 

11.11. Ekstraklasa [13/30] Legia – Zawisza 2:1 (Jędrzejczyk 4, Danek 31 – Sikorski 39)

 

Dość niespodziewanie męczyliśmy się w spotkaniu z beniaminkiem Ekstraklasy. Goście dobrze bronili dostępu do własnej bramki a gdy tylko nadarzała się ku temu okazji to wyprowadzali szybkie kontrataki.

 

24.11. Ekstraklasa [14/30] Legia – Zagłębie 3:4 (Żyro 23, Radovic 83, Kosecki 89 – Papadopoulos 24,31,52, Salcinovic 80)

 

Niestety ale przegraliśmy ważny mecz ligowy. Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie gdyż graliśmy z liderem Ekstraklasy. Widowisko nie zawiodło licznie zgromadzonych kibiców, którzy musieli jednak przełknąć gorycz porażki naszego zespołu. Dzięki tej wygranej nasi rywale umocnili się na prowadzeniu. O losach meczu zadecydował świetnie grający dziś Michal Papadopoulos z którym nie mogli sobie poradzić moi obrońcy.

 

27.11. Puchar Mistrzów gr B [5/6] Schalke – Legia 1:3 (Holby 59 – Jędrzejczyk 5, Sardo 24, Danek 28)

 

Świetny mecz w naszym wykonaniu. Bardzo dobrze się dla nas zaczął, gdy w 5 minucie Jędrzejczyk zdobył gola dającego nam prowadzenie. W 24 minucie drugi z naszych środkowych obrońców zdobył gola po uderzeniu głową. Przy obu bramkach asystował Miro Radovic. Gdy w 28 minucie po dwójkowej akcji z Rafałem Wolskim gola zdobył Piotr Danek byłem już spokojny o końcowy wynik meczu. Gospodarze zaskoczeni naszą dobrą grą zdołali jedynie zdobyć honorową bramkę.

 

 

 

 

Grudzień 2013

 

 

06.12. Ekstraklasa [15/30] Jagiellonia – Legia 2:1 (Smolarek 49, Bilbija 84 – Danek 55)

 

Przez większą część meczu byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym ale nie potrafiliśmy tego udokumentować zdobyciem większej ilości bramek. Gospodarze przeprowadzili dwie kontry po których zdobyli dwa gole i zapewnili sobie wygraną . po tej porażce zakończyliśmy rundę jesienną na 4 miejscu w tabeli ze stratą sześciu punktów do literującego Zagłębia.

 

10.12. Puchar Mistrzów gr B [6/6] Legia – Lyon 3:2 (Saganowski 9, 61, Jędrzejczyk 45+2 – Gomis 27, Lopez 76)

 

Po wygraniu meczu z Schalke stanęliśmy przed szansą awansu do Pucharu Euro. Aby tak się stało nie mogliśmy przegrać spotkania z Lyonem. Mecz ułożył się dla nas znakomicie gdy Saganowski w 9 minucie wykorzystał dogranie Danka. Lyon doprowadził do wyrównania w 27 minucie po ładnie przeprowadzonym kontrataku. W doliczonym czasie pierwszej połowy ponownie wyszliśmy na prowadzenie gdy Jędrzejczyk strzałem głową wykończył dośrodkowanie Radovicia. W 61 minucie Saganowski podwyższył nasze prowadzenie gdy przeprowadził ładną akcję i zdecydował się na uderzenie na bramkę rywali. goście zdołali jeszcze raz pokonać naszego bramkarza. To zwycięstwo zadecydowało o naszym awansie do Pucharu euro w którym zmierzymy się z duńskim FC Kopenhaga.

Odnośnik do komentarza

Ciężko pracowaliśmy w okresie zimowym aby jak najlepiej przygotować się do rundy wiosennej. Niestety ale nie udało mi się pozyskać żadnego wartościowego zawodnika. Natomiast straciłem Jakuba Wawrzyniaka, który był niezadowolony z faktu iż przegrał rywalizację z Rossettim. Kuba został sprzedany do Hercules za 1,3 mln zł. Aby dobrze być przygotowanym do gry o najwyższe cele rozegraliśmy w przerwie zimowej siedem spotkań towarzyskich, które wszystkie zakończyły się naszym zwycięstwem. Oto wyniki tych spotkań:

 

Legia – River 1:0 (Wolski)

Rużomberk – Legia 1:4 (Danek 2, Radovic, Jagiełło)

Preszów – Legia 0:2 ( Saganowski, Kosecki)

Hluczyn – Legia 0:2 (Wolski, Monachello)

GKS Katowice – Legia 0:5 (Danek2, Saganowski, Wolski, Jagiełło)

Vitkovice – Legia 0:3 (Jagiełło, Danek, Gol)

Liptowski – Legia 0:2 (Wolski, Saganowski)

Odnośnik do komentarza

@ Super_Cwikla - tabela po rundzie jesiennej: http://i.imgur.com/fPkQJ.jpg oraz Aleksander Jagiełło: http://i.imgur.com/0JN1I.jpg

 

 

Luty 2014

 

19.02. Puchar EURO FC Kobenhavn – Legia 1:2 (Jakobsen 11 – Żyro 90+1, Kosecki 90+2)

 

Szybko straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry. W 11 minucie po rzucie rożnym Jakobsen pokonał naszego bramkarza uderzeniem głową. gdy wydawało się iż wrócimy do domu w złych nastrojach Wolski dośrodkował w pole karne a tam Jakub Kosecki chyba próbował uderzać na bramkę rywali ale nie trafił czysto w piłkę i ta spadła pod nogi nadbiegającego Michała Żyry, który z pełnym spokojem umieścił ja w bramce. To nie był jednak koniec emocji w tym meczu. Gospodarze szybko wznowili grę i chcieli nas zaatakować ale piłkę odebrał im Miro Radovic i zagrał ją do Koseckiego, który popędził na bramkę rywali i gdy był w polu karnym zdecydował się na uderzenie obok bramkarza. Piłka dość szczęśliwie minęła golkipera Gospodarzy i wpadła do siatki. Tym samym wracaliśmy do domu w bardzo dobrych nastrojach przed rewanżem.

 

27.02. Puchar EURO Legia - FC Kobenhavn 3:2 (Danek 47.92, Kosecki 102 – Vingaard 4, Jacobsen 61 )

 

Szybko straciliśmy bramkę po błędzie Rzeźniczaka, który nie upilnował Vingaarda a ten nie miał problemu z pokonaniem naszego bramkarza. Tuż po przerwie doprowadziliśmy do wyrównania po golu Danka. Świetnym zagraniem przy tej bramce popisał się Łukasik, który posłał długie podanie do wbiegającego w pole karne Piotrka. Niestety ale straciliśmy kolejnego gola po rzucie rożnym i zamieszaniu w naszym polu karnym. Do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ już zmianie i o losach awansu do kolejnej rundy zadecydować miał dogrywka. Dogrywkę rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia gdy Radovic zagrał piłkę w pole karne a tam Danek przyjął ją sobie i uderzył obok interweniującego bramkarza rywali. w 102 minucie Danek mógł zdobyć kolejną bramkę ale jego uderzenie obronił brakarz gości ale do piłki doszedł Kosecki i nie miał problemu z umieszczeniem jej w siatce czym ustalił wynik meczu i zapewnił nam awans do kolejnej rundy. Naszym kolejnym rywalem będzie ekipa Sportingu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...