Skocz do zawartości

Holandia - Niemcy


Kto wygra mecz?  

24 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to najciekawsze w fazie grupowej spotkanie tych mistrzostw. Z jednej strony kibicuję Niemcom, którzy na każdym tego typu turnieju są silni, zdyscyplinowani i mają świeżą krew, a z drugiej chciałbym żeby zwyciężyli Holendrzy, których po prostu uwielbiam. Jeśli jednak miałbym obstawiać zwycięzcę, to zdecydowani będą to Niemcy, których siła na każdej pozycji jest podobna.

 

Mocno liczę na Podolskiego, który już nieraz pokazywał, że stać go na genialną grę. Sporo można oczekiwać od Ozila. Mam też nadzieję, że swoją klasę potwierdzą gracze Bayernu - Neuer, Lahm czy Gomez.

 

Holendrzy... piekielnie mocny atak - RvP i Huntelaar - to chyba najmocniejsza para reprezentacyjnych napastników. Nie wolno też zapominać o Sneijderze.

Odnośnik do komentarza

jest jeszcze Robben, ciekawe czy podejdzie do karnego w razie koniecznosci.

coz, spotkanie zapowiada sie bardzo obiecujaco, chociaz wieksze nadzieje pokladam w potyczce Niemcow z Portugalczykami.

 

przebieg tego spotkania moze byc rozny. otarla mi sie o oczy ostatnio kadra reprezentacji Holandii i ze zdziwieniem musze przyznac, ze poza starymi wygami (czyt. ekipa z Euro 2008 cz MS 2010) niektore nazwiska uslyszalem po raz pierwszy.

 

stawiam na Niemcow, gdyz wygraja oni caly turniej! :)

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się że to może być najciekawszy mecz fazy grupowej. Starcie dwóch z trzech (jeszcze oczywiscie Hiszpania) najpoważniejszych kandydatów do tytułu.

Niezmiernie jestem ciekaw występu Holendrów. Reprezentacja Holandii ma moim zdaniem największy potencjał w ataku ze wszystkich i zastanawiam się jak da się zmieścić na boisku naraz Sneijdera, Robbena, Huntelara, van Persiego a przecież są jeszcze Kuyt, v.d. Vaart i Affelay. Gdyby jeszcze w defensywie mieli zawodników równej klasy wygraliby mistrzostwa w cuglach.

A co do Niemców, to chyba wszystko o nich wiadomo, świetny skład pełen młodych talentów. Dla mnie Niemcy są pierwszym faworytem do tytułu, większym nawet od Hiszpanii. Doświadczony, ale z drugiej strony wcale nie taki stary trzon drużyny - Lahm, Podolski, Schweinsteiger, świetny bramkarz Neuer, już mający doświadczenie z MŚ Muller, Ozil i Khedira i głodni sukcesu młodzi, debiutujący na takiej imprezie Hummels, Schurrle, Gotze. Ale im można zazdrościć urodzaju talentów. Jeśli nie przeszkodzi im psychika albo pech to są na prostej drodze do tytułu i nawet nie zmienia mojej oceny ich wpadka ze Szwajcarią.

Odnośnik do komentarza

Podzielam Wasze zdanie, że ten mecz to taki przedwczesny finał. Sercem będę oczywiście z Oranje, ale po tym co prezentują w sparingach obawiam się czy zdążą z formą na pierwszy mecz. W ofensywie Holendrzy mają same gwiazdy światowego formatu, ale defensywa wygląda kiepsko. Poza van der Wielem nie ma gościa, któremu bym ufał. Boulahrouz, Bouma, Heitinga, Mathijsen i Vlaar to emeryci, którzy nie doczekali się następców. No może poza Heitingą, który w dobrej formie jest pewniakiem.

 

Niemcy to drużyna turniejowa i choćby nie wiadomo co się działo zawsze będą mocni. Mecz na remis i możemy być pewni, że nie zabraknie w nim emocji. Stawiam, że Oranje zagrają takim składem: Stekelenburg - Schaars, Heitinga, Mathijsen, van der Wiel - Nigel de Jong - Sneijder, van der Vaart, Robben - Huntelaar (Kuyt), van Persie

Odnośnik do komentarza

Neuer - Lahm, Hummels, Mertesacker, Howedes - Ozil, Schweinsteiger, Goetze, Podolski, Khedira - Gomez

 

Tak według mnie mogą wyjść Niemcy, skład na papierze bardzo mocny (podobnie jak i Holendrów). Według mnie nasi zachodni sąsiedzi po trudnym i wyczerpującym meczu wygrają te spotkanie.

Odnośnik do komentarza

Icon, nie za ofensywnie ustawiłeś Holendrów? Wychodzenie na Niemców bez dwójki defensywnych pomocników (van Bommel lub Schaars obok de Jonga) i z piątką nastawionych bardzo ofensywnie graczy (tutaj chyba van der Vaart do odstrzału) to chyba samobójstwo :) Szczególnie przy tej dosyć niepewnie wyglądającej obronie.

Odnośnik do komentarza

eee, serio? generalnie to dla mnie Niemcy zagraja ustawieniem podobnym do Polski...

 

Howedes na lewej/prawej obronie? on w tym Schalke tak grywa? bylem pewien, ze to stoper i widzialem go na... lawce rezerwowych. Mertesacker to leszcz i lepiej dla Arsenalu bylo gdy on nie gral, wiec sadze, ze Hummelsowi partnerowac bedzie Badstuber/Boateng. dwoch defensywnych widze tutaj Schweiniego i Khedire (Kroos musi troche poczekac), na skrzydlach brykac bedzie pewno Podolski, ale czy Goetze? od czasu powrotu do zdrowia to cien zawodnika z poczatku sezonu, bardziej prawdopodobnym wyborem bedzie jednak Muller, a sklad uzupelni Gomez. taka moja wizja. :)

Odnośnik do komentarza

Od momentu rozlosowania grup, myśląc o tym meczu, bez wahania stawiałem na Niemców. Duży wpływ na mój typ miał wynik meczu towarzyskiego rozegranego pod koniec zeszłego roku (październik?), kiedy to Niemcy rozbili Holandię 3:0. Jednak ostatni sparing naszych zachodnich sąsiadów ze Szwajcarią (przegrana 3:5) sprawił, że trochę zwątpiłem. Zarówno Holandia, jak i Niemcy mają niezwykle duży potencjał w ofensywie. Obrona chyba lepiej wygląda u tych drugich. Tak jak mówił Icon, Oranje mają w defensywie graczy zaawansowanych wiekowo, więc może brakować u nich szybkości.

 

Niewątpliwie będzie to ciekawy mecz, a o wyniku może zadecydować dyspozycja dnia najważniejszych zawodników. Mimo wszystko stawiałbym na Niemców.

Odnośnik do komentarza

Niestety obrona Holendrów nie wygląda za różowo - Mathijsen turniej życia zagrał w RPA. Jakoś nie wierzę, że będzie w stanie to powtórzyć. Z drugiej strony potencjał ofensywny jest olbrzymi. Robben, Sneijder, van der Vaart, van Persie i Huntelaar to poważna siła. Kluczowe może być dojście do siebie Robbena, który przegrał w klubie wszystko praktycznie na własne życzenie.

Stawiam na Holendrów, ale trzeba mieć na uwadze, że najpierw obie drużyny zagrają pierwsze mecze w turnieju - Niemcy z Portugalią, a Oranje z Danią. Na postawę w tym meczu mogą wpłynąć wyniki uzyskane w pierwszych meczach.

Jeżeli Holendrzy będą musieli atakować to wyjdą w ustawieniu Icona, jak będzie potrzeba ostrożniejszej gry to będzie grał drugi defensywny pomocnik.

Nie przywiązywałbym zbytniej uwagi do sparingów - piłkarze są raczej na etapie łapania świeżości po sezonie ligowym.

Odnośnik do komentarza

Smetek, mnie kibicowi Pomarańczowych od 1988, czyli od van Bastena, Rijkaarda, Gullita, Koemanów, Woutersa, Vanenburga to już nie jedno genialne pokolenie holenderskiej piłki rozczarowało. Begkamp, Overmars, de Boerowie, Davids, Seedorf, van Nistelrooy, Kluivert i nic z tego nie było. Bolesne porażki w 1998, w 2000, w 2008. Najbliżej było dwa lata temu, ale Robben nie strzelił sam na sam Casillasowi.

 

Euro moich marzeń to zwycięstwo Holendrów i półfinał Polaków. Zwycięstwo Polski to science-fiction.

Odnośnik do komentarza

Gomez pokazał van Persiemu co oznacza skuteczny napastnik. W pierwszej połowie obaj mieli po 2 okazje. Gomez swoje strzelił, van Persie dał dupy.

Holandia grała żałośnie. Przegrała zasłużenie. Niestety ma jeszcze szanse na awans - musi wygrać z Portugalią dwoma bramkami i liczyć, że Niemcy ograją Danię.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy wielki szlagier, który swoim poziomem nie rozczarował. Gomez pokazał wielką klasę. Wydaje się pewniakiem do króla strzelców jeżeli utrzyma formę. Pierwsza bramka genialna. Świetnie zabrał się z piłką. Druga okazja to nie była setka ale uderzenie fantastyczne. Do tego mocno pracował na całym boisku. Niemcy udowodnili, że są jednym z głównych faworytów do wygrania Euro. Jak Holandia zaryzykowała i w drugiej połowie wyszła bardziej ofensywnie grała lepiej. I z takim składem powinni wyjść też od początku na Portugalię. Nie mają już nic do stracenia i powinni zaryzykować. Nie odbierałbym szans Portugalii. Skoro Dania dała radę ich ograć, to i Portugalia może. Portugalia nie gra nic wielkiego ale ma swoje szanse w meczu. Mieli je z Niemcami, Z Danią strzelili 3 bramki, a dwie setki zmarnował Ronaldo. Drugi tak słaby mecz może mu się nie przytrafić.

Odnośnik do komentarza

@pescar

Tak poważnie to chyba nikt nie bierze poważnie możliwości, że Holandia wygra z Portugalią. Grają koszmar od pierwszego gwizdka meczu z Danią, kompletnie nie rozumiem opinii, że zagrali dobrze w drugiej połowie. Stali w obronie, stali w ataku, w ostatnich minutach żadnemu z graczy nie chciało się walczyć. Gol był wynikiem indywidualnej akcji van Persiego, któremu w końcu naszła piłka (powinien zdobyć dziś hat-tricka). Zresztą po golu nie zaprezentowali nic - Portugalia przy wyniku 0:1 zmusiła Niemców do chaotycznej obrony, Oranje nie. Myślę, że Portugalia Holendrów zmiażdży samą chęcią do kopania piłki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...