Skocz do zawartości

Football Club de Nantes Atlantique


Debrecen

Rekomendowane odpowiedzi

II kolejka ligowa to już rywal z wyższej półki. Goias to zespół, który śmiało powinien włączyć do walki o awans. Jednak my nie skreśliliśmy swoich szans tuż przed rozpoczęciem meczu. Zagraliśmy koncertową pierwszą połowę. Rywale nam na to pozwolili, bo od 22 minuty grali bez jednego zawodnika. 3-1 do przerwy i nasza znakomita gra w ofensywie pozwoliła myśleć o naprawdę dobrym wyniku. Jednak po zmianie stron nie wiem, co się stało. Obrona wyraźnie zapomniała jak odbierać piłkę, a w ataku brakowało ostatniego podania. Goście doprowadzili do remisu, który, im się po prostu należał. Po meczu otrzymałem niewesołą informację, bo Laerico wypadł ze składu na 4 tygodnie.

 

 

14.5.2016.

2 liga (2/38)

Castelao, Fortaleza (CE) – 19060 widzów

 

Ceara [4] – Goias [5] 4:4 (3:1)

 

1:0 – Anderson Luis `16 /k/

`22 – Pedrao CzK

2:0 – Laerico `23

2:1 – Taina `27

3:1 – Preto `45+3

4:1 – Pablo `54

4:2 – Jonathan `65

4:3 – Ze Antonio `84

4:4 – Jonathan `90+3

 

MoM: Jonathan – Goias, ST, 8.6

Odnośnik do komentarza

ABC podobnie jak i My to zespół ze środka tabeli. Ten mecz pokazał, że nie należy nas stawiać na równi z takimi zespołami. Gdyby nie samobójcze trafienie Pablo w końcówce, to rywale wyjechali, by z Fortalezy bez bramki. Nie oddali celnego strzału i zasłużenie przegrali 3:1. Solidnie kontuzjowanego Laerico zastąpił 33 letni Marcelo Nicacio, autor dwóch trafień i najlepszy gracz na boisku. Kolejny mecz, w którym zdominowaliśmy rywala.

 

21.5.2016.

2 liga [3/38]

Castelao, Fortaleza (CE) – 18186 widzów

 

Ceara [2] – ABC [12] 3:1 (2:0)

 

1:0 – Marcelo Nicacio `3

2:0 – Rone Dias `45

3:0 – Marcelo Nicacio `57

3:1 – Pablo `81 /s/

 

MoM: Marcelo Nicacio – Ceara, ST, 8.8

 

Tak BTW :) Interesuje kogoś ta kariera :) Wiem, piszę się dla siebie :)

Odnośnik do komentarza

Fakt, też nie za bardzo kojarzę klubów, w II lidze to jedynie Goias, Avai, Guarani :D Z I ligi to już więcej :) Przeraża mnie jedynie wizja 'zajebistej" ilości spotkań :D Włączyłem ligę Francji, może jak jakis wakat bedzie i ktoś będzie mnie chciał to się wróce do Europy :P Ale jak na razie Brazylia zostaje :)

Odnośnik do komentarza

ASA to jeden z najsłabszych klubów i nie mieliśmy problemu z pokonaniem tego rywala. Nie można odmówić gościom ambicji i woli walki, bo były momenty, gdzie byli lepsi od nas i nawet strzelili dwa gole, ale po końcowym gwizdku schodzili ze spuszczonymi głowami. Wbiliśmy, im dwa razy więcej goli, a najbardziej ucieszyła mnie bramka Laerico, który powrócił do składu po kontuzji.

 

 

5.6.2016.

2 liga [5/38]

Castelao, Fortaleza (CE) – 17086 widzów

 

Ceara [8] – ASA [19] 4:2 (2:0)

 

1:0 – Marcelo Nicacio `3

2:0 – Anderson Luis `10

2:1 – Marcos `56

3:1 – Pablo `61

3:2 – Marcos `72

4:2 – Laerico `88

 

MoM: Rone Dias – Ceara, MC, 9.0

Odnośnik do komentarza

Okazało się, że rację mieli Ci co mówili jak podpisywałem kontrakt z Cearą, że jestem tylko tymczasowym szkoleniowcem. Po VII kolejce rozwiązane ze mną kontrakt. Moje ostatnie dwa mecze okazały się zwycięskie i plasowaliśmy się na drugim miejscu w tabeli. Pokonaliśmy outsidera Natucio 3:2 (Preto, Rone Dias x2) oraz daliśmy pstryczek w nos Brasiliense, gdzie na własnym stadionie pewnie odnieśliśmy zwycięstwo 2:0 (Laerico, Marcelo Nicacio). Jestem zszokowany taką decyzją zarządu. Miałem już plan na awans, bo początek w naszym wykonaniu był kapitalny. Jednak od samego początku czułem, że tak się może stać. Dziwne spięcia z Panami z „góry” o, byle głupotę nie dawały mi spokojnie pracować z drużyną. Robiłem na złość szefom i wygrywaliśmy prawie wszystko. Moja praca jednak nie poszła na marne. Zostałem dostrzeżony w Europie. Mam polskie korzenie, ale nie będę w to wnikać. Chyba właśnie moje przywiązanie do Polski, o którym mówiłem głośno w wywiadach spowodowało to , że wylądowałem na zapleczu Ligue 1, a dokładniej w spadkowiczu z najwyższej ligi we Francji. Prezesem owego klubu jest Polak, Waldemar Kita. Czyli już wiemy w jakim klubie wylądowałem. FC Nantes.

Odnośnik do komentarza

Popularne „Kanarki” spadły z Ligue 1 i teraz głównym celem jest powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Finansowo otrzymałem na awans 1,1 mln €, czyli nie za dużo, ale kadra sama już w sobie jest mocna. 1 lipca dojdzie kilku zawodników zakontraktowanych przez poprzedniego szkoleniowca, ale czy znajdą uznanie w moich oczach?

 

Z racji tego, że będę dalej brnął w ustawieniu 4-3-3 to dużą uwagą przyjrzałem się formacji ataku. Gwiazdą nie tylko ofensywny, ale i całego zespołu i pewnie całej ligi, jest Abel Azie Ayite. 22 letni snajper ma już za sobą 2 występy w reprezentacji Francji i coś mi się zdaje, że Abdela będzie ciężko utrzymać w zespole. Linia pomocy też jest mocna, ale zdało, by się pozyskać jakiegoś kreatywnego pomocnika. Za to w linii obrony nie jest już tak wesoło. Jedynym zawodnikiem, który spełnia moje oczekiwania jest Peruwiańczyk – Alberto Rodriguez. Jest tylko jeden mankament. Facet ma 32 lata i nie ma co na, nim opierać siły zespołu. To takie krótkie przedstawienie zespołu.

 

moze to i lepiej ;)

W Brazylii fajnie się grało, nie powiem, ale ogrom spotkań mnie przerażał i też nie znałem ogólnie ligi, sił zespołów. Nie to co Europa :)

Odnośnik do komentarza

Wraz z rozpoczęciem okienka transferowego, do zespołu dołączyło kilku graczy. Przypominam, że nie są to moje zakupy, tylko poprzednika.

  • Sol Bamba (31l., DC/DMC/MC, WKS 21/2 A) – Za darmo z pierwszoligowego Sochaux. Potężnie zbudowany obrońca, który zaimponował mnie nie tylko warunkami fizycznymi, ale także swoją walecznością oraz determinacją.
  • Igor Jugovic (27l., MC, Chorwacja) – za darmo ze Sloganu Bratysława. To jest chyba jakaś pomyłka. Co widział mój poprzednik w tym zawodniku? Nie wiem. Dam mu szansę, może mnie czymś zaskoczy.
  • Masaiko Inoha (30l., D R/L/C, DMC, Japonia 6/1 A) – Kolejny zawodnik, który przebył do nas za darmo (NAC Breda). Podobnie sytuacja jak u Jugovica. Nie wiem jaki był sens ściągania tak słabego gracza.

 

Jeszcze w czerwcu rozegraliśmy dwa spotkania. Pierwszy mecz to starcie z naszym zespołem młodzieżowym, które wygraliśmy 3:2. Młokosy pokazały się z dobrej strony, ale było to spotkanie rozgrywane na pełnym luzie. 2 lipca gościliśmy AS Monaco. Mieliśmy więcej z gry, więcej sytuacji podbramkowych, ale wynik końcowy brzmiał 0:0.

Odnośnik do komentarza

Transfery:

  • Vladimir Hudek (18l., DMC/MC, Czechy 4/0 J) – perspektywiczny zawodnik z Czech przybył z wolnego transferu (Viktoria Pilzno). Zachwycił mnie walecznością oraz dobrym kryciem. Jest to inwestycja na przyszłość, ale w sezonie pewnie otrzyma kilka szans.
  • Mihael Kovacevic (28l., DR, Szwajcaria 2/0 J) – poszukiwania prawego obrońcy zaniosły mnie do Szwajcarii, gdzie Mihael przekonał mnie do siebie z powodu dobrych warunków fizycznych. Wolny transfer.
  • Guillaume Gegousse (26l., DL, Francja) – wychowanek FC Lorient, rozwiązał kontrakt ze swoim macierzystym klubem i z wielką chęcią podpisał się pod nasza umową. Zdeterminowany, dużo przewidujący na boisku, obdarzony szybkością oraz wytrzymałością obrońca powinien wskoczyć z miejsca do pierwszego składu.
  • Kiros (27l., ST, Brazylia) – Ten napastnik kosztował nas 550 tys. € i nie było, by w tym nic dziwnego, ale te pieniadze, wpłynęły na konto 4 ligowego Porto (PE). Jeszcze jak byłem w Cearze miałem na oku tego zawodnika. Znakomicie wyszkolony technicznie, opanowany, szybki i skoczny. Oby mnie nie zawiódł.

 

Mecze towarzyskie:

W: Tuggen 4:3 (M. Dale, A. Ihou x2, Y. Cisse)

W: Offenbach 2:0 (M. Kovacevic, J. Christie)

D: Stuttgart 3:1 (J. Lacourt, Kiros, V. Reset)

W: SO Romorantin 4:0 (S. Gapke, Kiros, A.Azize Ayite, S. Bamba)

D: Ajax Amsterdam 3:1 (S. Gakpe, A. Azize Ayite, M. Klich)

Odnośnik do komentarza

Debiut ligowy przypadł mi na własnym stadionie i przeciwko średniakowi – Clermont Foot 63. Wszystko było, by ok., bo nasza gra mi się podobała, stwarzaliśmy sobie sporo okazji do zdobycia bramki, ale. Właśnie jest małe, ale. Tym mankamentem był nasz bramkarz – Julien Dupas. Nazwisko zobowiązuje i bronił po prostu do dup*. Dzięki niemu straciliśmy dwa gole, które okazały się golami na wagę remisu. Nie można odmówić gościom zapału do gry, bo mecz był naprawdę interesujący.

 

 

29.7.2016.

Ligue 2 [1/38]

Stade Louis Fonteneau, Nantes – 13692 widzów

 

FC Nantes [-] – Clermont Foot 63 [-] 2:2 (1:1)

 

0:1 – R. Alessandrini `17

1:1 – J. Lacourt `42

2:1 – A. Azize Ayite `73

2:2 – A. Mathlouthi `76

 

MoM: R. Alessandrini – Clermont Foot 63, ST, 8.6

Odnośnik do komentarza

2 mecz to juz starcie z bardziej wymagającym rywalem – Angers SCO. Na papierze to jeden z kandydatów do awansu, ale po końcowym gwizdku nie mogę tego powiedzieć. Fakt, że rywal zdołał strzelić dwa gole, ale jakoś specjalnie nie odczuwałem pogoni rywali na wynikiem. Odczuwałem spokój, bo widziałem jak gramy. Szybko, dokładnie, celnie i skutecznie. Hattrickiem popisał się gwiazda całej ligi – Abdel Azie Ayite. Zawiódł mnie Kiros, który był mało widoczny i otrzymał jedną z najniższych not w zespole.

 

 

5.8.2016.

Ligue 2 [2/38]

Stade Jean Bouin, Anders – 11229 widzów

 

Angers SCO [13] – FC Nantes [10] 2:4 (1:3)

 

0:1 – J. Lacourt `3

1:1 – C. Keseru `12

1:2 – A. Azize Ayite `19

1:3 – A. Azize Ayite `24

2:3 – C. Keseru `62

2:4 – A. Azize Ayite `90

 

MoM: A. Azize Ayite – FC Nantes, ST, 9.5

Odnośnik do komentarza

Chateauroux to jeden z tych rywali, który utrzymanie w lidze będzie wielkim sukcesem. Goście początek sezonu mają jednak o dziwo dobry i do spotkania z nami przystępowali z dobrego, 8 miejsca. Szok był jeszcze większy, bo zaczęli z wysokiego „C” i od 2 minuty prowadzili. To zadziałało na nas jak czerwona płachta na byka. Szybko odpowiedzieliśmy, a potem z łatwością strzeliliśmy kolejne gole. Nasza maszynka bramek zakończyła się na liczbie 6. Znów popis swoich niesamowitych umiejętności dał Azie Ayite. 4 bramki i jedna asysta wpłynęły na znakomitą notę 9.9. Pierwsze gole w sezonie zaliczyli także Thouvenin oraz Gakpe. Szczególnie cieszy gol tego pierwszego, bo to ogromny talent.

 

 

12.8.2016.

Ligue 2 [3/38]

Stade Louis Fonteneau, Nantes – 12812 widzów

 

FC Nantes [5] – Chateauroux [8] 6:2 (2:1)

 

0:1 – S. Al-Subiani `2

1:1 – A. Azize Ayite `12

2:1 – E. Thouvenin `30

3:1 – A. Azize Ayite `58

4:1 – A. Azize Ayite `68

5:1 – S. Gakpe `74

6:1 – A. Azize Ayite `78

6:2 – R. Grange `81 /k/

 

MoM: A. Azize Ayite – Nantes, ST, 9.9

Odnośnik do komentarza

Stade Brestois postawiło nam ciężkie warunki. Szczególnie w pierwszej połowie zawiesili poprzeczkę na tyle wysoko , że nie udało nam się zdobyć bramki. Mimo, iż atakowaliśmy, ale rywale nie pozostawali dłużni. Solidna obrona wyszła dziś u nas na pierwszy plan i to dzięki defensywie zachowaliśmy dziś czyste konto. Dopiero po zmianie stron udało nam się dobić do bramki rywali na, tyle że strzeliliśmy dwa gole. Pięknym zwieńczeniem doskonałego meczu dla Bamby, był gol, którym otworzył wynik. Wynik może i nie sprawiedliwy, bo gospodarze byli po prostu lepsi, ale to My mieliśmy więcej szczęścia.

 

 

19.8.2016.

Lige 2 [4/38]

Stade Francis le Ble, Brest – 15097 widzów

 

Stade Brestois 29 [9] – FC Nantes [2] 0:2 (0:0)

 

0:1 – S. Bamba `49

0:2 – S. Gakpe `62

 

MoM: S. Bamba – FC Nantes, DC, 8.8

Odnośnik do komentarza

Do zespołu dołączył 21 letni snajper z Kolumbi – Dider Perlaza (21l., ST, Kolumbia 10/3 J). Jego wykupienie z Atletico Nacional kosztowało 170 tys. €. Jest to typ silnego napastnika.

 

Remis z AC Ajaccio to taka trochę moja mała tragedia. Z takimi zespołami powinniśmy wygrywać i to okazale. Jednak, to jest futbol i niespodzianki także się zdarzają. O dziwo rywal z dołu tabeli sprawił nam wiele trudności i momentami był od nas wyraźnie lepszy. Byli więcej przy piłce i stworzyli sobie więcej sytuacji pod bramką. Gdy wyszliśmy na prowadzenia za sprawą Monrose to w mojej głowie dopisałem sobie 3 punkty w tabeli. Moi zawodnicy także byli chyba przekonani, że mecz się skończył, a goście grali do samego końca co wyraźnie, im się opłacało.

 

 

26.8.2016.

Ligue 2 [5/38]

Stade Louis Fonteneau, Nantes [12405]

 

FC Nantes [2] – AC Ajaccio [19] 1:1 (0:0)

 

1:0 – S. Joseph – Monrose `58

1:1 – K. Kwakman `82

 

MoM: F. Begeorgi – AC Ajaccio, DL, 8.3

Odnośnik do komentarza

na razie jest calkiem niezle :) oby tak dalej :)

Dzięki :)

 

Kolejny mecz zagraliśmy zupełnie inna taktyką, która zresztą trenowaliśmy w sparingach. 4-2-2-2 z ofensywnym nastawieniem nie sprawdziła się za bardzo w domowym pojedynku przeciwko Evian TG FC. Tak jak w poprzedniej kolejce wywalczyliśmy punkt. Bramkę straciliśmy po błędzie M’Bowa. Z przodu też nie było rewelacji. Najsłabsze ogniwo w tym meczu – Gakpe był mało widoczny i nie potrafił wygrać nawet jednego pojedynku 1/1. Podział punktów, ale pozycja numer 2 została utrzymana.

 

 

9.9.2016.

Ligue 2 [6/38]

Stade Louis Fonteneau, Nantes [12846]

 

FC Nantes [2] – Evian TG FC [8] 1:1 (1:1)

 

0:1 – A. El Aash `19

1:1 – S. Joseph-Monrose `34

 

MoM: A. El Aash – Evian, DC, 7.4

Odnośnik do komentarza

Stade de Reims to jeden z moich ulubionych Francuskich klubów. Wyjazd do Reims był udany i wywieźliśmy z niego cenne 3 punkty. Nie wróżę rywalom utrzymania się w lidze, bo popełniali tyle błędów w obronie, że aż głowa mała. Szkoda, że nie potrafiliśmy ich wszystkich wykorzystać. Pierwsza połowa to jeszcze dobra gra gospodarzy, ale po zmianie stron coś w nich pękło. Przejęliśmy kontrolę nad spotkaniem, a od 58 minuty graliśmy z przewagą jednego zawodnika. Odblokowali się dwaj napastnicy: Kiros oraz Azize Ayite. Bardzo słabiutko wypadł Klich, który nie radził sobie z rozgrywaniem piłki i Mateusz na kilka spotkań odpocznie sobie od pierwszego składu.

 

 

16.09.2016

Lique 2 [7/38]

Stade Auguste Delaune, Reims – 7449 widzów

 

Stade de Reims [18] – FC Nantes [2] 1:2 (1:1)

 

0:1 – Kiros `24

1:1 – R. Amalfitano `42

1:2 – A. Azize Ayite `55

CzK – L. Deaux `58

 

MoM: Kiros – Nantes, ST, 8.4

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...