Skocz do zawartości

Football Club de Nantes Atlantique


Debrecen

Rekomendowane odpowiedzi

Ceará Sporting Club (znany powszechnie jako Ceará) – brazylijski klub piłkarski z siedzibą w mieście Fortaleza, stolicy stanu Ceará.

Ceará należy do najbardziej zasłużonych klubów w północno-wschodniej Brazylii wraz z takimi klubami jak Bahia Salvador, Santa Cruz Recife, Sport Recife, Náutico Recife, Vitória Salvador czy derbowy rywal Fortaleza. W swoim stanie klub ten, związany z ludźmi pochodzącymi z niższych warstw społeczeństwa, osiągnął największą popularność - stąd przydomek klubu brzmiący "O Mais Querido" (czyli "najbardziej ukochany").

Źródło: wikipedia

 

 

FM 12.0.4

Baza danych: średnia

Ligi: Brazylia (1-3)

Data rozpoczęcia: 2016

Edit: grałem na Węgrzech i dopiero w 2016 roku dodałem ligę Brazylii jako grywaną, więc nie będę mógł rzucać historią z poprzednich lat FM-owych.

 

Nazywam się Edilson Pau. Moja kariera jako piłkarz nie była zbyt udana. Od dziecka byłem zżyty z Cearą. To tu się urodziłem, wychowałem i zbierałem pierwsze doświadczenie jako piłkarz. Moim sukcesem było rozegranie 6 spotkań w pierwszej drużynie i były to jedyne występy w seniorskim futbolu.

Byłem środkowym pomocnikiem, który próbował stać się klasowym rozgrywającym. Jednak w wieku 25 lat postanowiłem, że nie mam talentu i większych umiejętności aby dalej bawić się w piłkę. Moim celem stało się aby zostać cenionym trenerem. Szybko ukończyłem wymagane kursy i z racji przywiązania do Ceary tam otrzymałem pierwszą pracę. Moim zadaniem było odpowiednie przygotowanie zespołu u19.

Dwa lata dbałem o rozwój młodzików, lecz postanowiłem spróbować czegoś innego. Dostałem zielone światło w poszukiwaniu pracy. Nie było łatwo znaleźć pracę, ale dzięki znajomościom w moim ukochanym klubie zostałem zarekomendowany w CA Babacu. Zespół grający w IV lidze pod moją wodzą stał się zespołem, który z zespołu broniącego się przed spadkiem stał się typowym średniakiem. Szybko zostałem wyłapany i po 2 sezonach spędzonych na Djalma Capos przeszedłem do III ligowej Marilli AC. Tam w sezonie 2015 otarłem się z tym zespołem o awans do II ligi.

Wtedy Ceara miała problem z utrzymaniem się na zapleczu Campeonato Brasileiro Série A. Jose Teodoro de Oliveira, młody 30 letni szkoleniowiec nie potrafił zapanować nad zespołem i w słabym stylu pożegnał się z zespołem. Evandro Leitao, prezez i główny właściciel klubu wraz z dyrektorem Eugenio Rabelo zdecydowali, że moja osoba będzie następca nieudolnego Oliveiry.

Decyzja ta zaskoczyła mnie pozytywnie, bo wreszcie pod moją kontrolą będzie mój ukochany klub z północy Brazylii.

Zarząd zagrał ze mną asekuracyjnie i kontrakt podpisany został tylko na rok. Miałem cały sezon aby przekonać nie tylko szefostwo, ale także udowodnić samemu sobie, że potrafię.

 

Moim głównym założeniem stało się pozyskiwanie samych Brazylijczyków, wyciąganie z niższych lig młodych perełek. Miałem już swoje ustawienie jakie będę stosować w zespole. Będzie to ofensywne 4-1-2-3, które jeszcze mnie nie zawiodło.

Oczekiwania na obecny sezon były proste. Zając miejsce w górnej połowie tabeli i myśleć o tym jak awansować do Serie A w najbliższych latach. Jednak liga na razie odeszła na dalszy plan. Powód był prosty. Zbliżały się rozgrywki stanowe, w których triumfowaliśmy aż 35 razy. Miałem niecały tydzień na wytłumaczenie zawodnikom filozofii gry i zapoznaniem się ze słabymi punktami zespołu.

Zespół jest silny. Pierwszy skład jest naprawdę mocny, ewentualne wzmocnienia w kwestii wydłużenia ławki rezerwowych były jednak koniecznością.

Odnośnik do komentarza

Pierwszym sprawdzianem było starcie w ramach rozgrywek stanowych. Debiutowałem przeciwko Ferroviario (CE), które gra gdzieś w IV lidze. Wynik mógł być tylko jeden, bo nasze zwycięstwo już od pierwszego gwizdka było pewne. 26 strzałów na bramkę i absolutna dominacja na boisku pozwoliły nam na strzelenie trzech goli. Autorem dwóch był napastnik Misael, który w przeciągu 5 minut dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Wynik mógł być zdecydowanie większy, ale jak na pierwszy mecz z moim ustawieniem wypadliśmy bardzo pozytywnie.

 

 

10.1.16., Rozgrywki Stanowe – Ceara (Otwarcie)

Elzir Cabral, Fortaleza (CE) – 8000 widzów

 

Ferroviario (CE) [-] – Ceara [-] 0:3 (0:2)

 

0-1 : Misael ‘11

0-2 : Misael ‘16

0-3 : Osvaldo ‘62

 

MoM: Misael – Ceara, ST, 9.3

Odnośnik do komentarza

W II kolejce rozgrywek stanowych rywal był pokroju Ferroviario, czyli pewne punkty. Byłem pewny zwycięstwa, bo jak tu nie być. Różnica klas jest kolosalna co dobrze wpływa na zgranie zespołu i coraz lepsze zrozumienie się na boisku. Uniclinic nie było w stanie nawiązać z nami walki, a my spokojnie punktowaliśmy gości. Klasycznym hattrickiem popisał się Osvaldo, który w pierwszej połowie zagrał wręcz koncertowo. Znów oddaliśmy mnóstwo strzałów, tym razem 24.

 

 

13.1.16., Rozgrywki Stanowe – Ceara (Otwarcie) 2 kolejka

Castelao, Fortaleza (CE) – 14192 widzów

 

Ceara [1] – Uniclinic [5] 4:0 (3:0)

 

1-0 : Osvaldo ‘20

2-0 : Osvaldo ‘22

3-0 : Osvaldo ‘41

4-0 : Roger ‘59

 

MoM; Osvaldo – Ceara, ST, 9.6

Odnośnik do komentarza

Kolejny rywalem znów był słabiutki klubik z niżej ligi – Boa Viagem. Gospodarze nie podzielili losu poprzedników i na razie jako jedyni oddali celny strzał na naszą bramkę. Oczywiście nie zagroził nam w jakimś stopniu, a My sami znów wygraliśmy. Tak jak w pierwszym meczu, tak i w tym wbiliśmy rywalom trzy bramki. Swoje piąte trafienie zanotował Osvaldo, który prezentuje się wybornie. Cała ekipa zagrała na solidnym poziomie, a najbardziej aktywnym graczem był lewy obrońca – Vicente, który pięknie wspomagał kolegów w ataku.

 

17.1.16., Rozgrywki Stanowe – Ceara (Otwarcie) 3 kolejka

Serjao, Boa Viagem (CE) – 3664 widzów

 

Boa Viagem [6] – Ceara [1] 0:3 (0:3)

 

0-1 : Roger `22

0-2 : Osvaldo ‘32

0-3 : Clebao `36

 

MoM: Vicente – Ceara, DL, 8.0

 

-- > Osvaldo < --

Odnośnik do komentarza

America (CE) to niby klub zawodowy, niby. Po tym meczu mam duże wątpliwości czy aby na pewno. Wygraliśmy, ale czy kogoś to dziwi? Bo mnie nie. Jedynym zespołem w stawce, który może wymagać od nas większego zaangażowania jest II ligowa Fortaleza. Ale mniejsza o tym. Prawie 13 tysięcy widzów obejrzało piękne widowisko, gdyż zdeklasowaliśmy, zmiażdżyliśmy rywala dobitnie. 11 goli jakie wbiliśmy bramkarzowi gości Thaigo Gaucho to istny rekord. W zespole dokonał trzech zmian, ale bez nich także byśmy wygrali. Preto i Osvaldo zaliczyli po hattricku, a ten pierwszy zagrał I-D-E-A-L-N-I-E. Rywal może słabiutki, bo bronił się większością zawodników, ale pokazaliśmy klasę.

 

 

20.1.16. Rozgrywki stanowe Ceara, Otwarcie, IV kolejka.

Castelao, Fortaleza (CE) – 12589 widzów

 

Caera [1] – America (CE) 11:0 (4:0)

 

1-0 : Roger ‘7

2-0 : Roger ‘17

3-0 : Preto `26

4-0 : Osvaldo `36

5-0 : Preto `50

6-0 : Pablo ‘53

7-0 : Preto ‘58

8-0 : Anderson Luis ‘63

9-0 : Osvaldo ‘69

10-0 : Osvaldo ‘72

11-0 : Misael ‘81

 

MoM: Preto – Ceara, ST, 9.9

 

:excl:

Odnośnik do komentarza

Preto nie mógł zagrać w spotkaniu przeciwko Itapipoce, gdyż nabawił się niegroźnego urazu łydki. Gospodarze to jeden z najsłabszych zespołów w rozgrywkach, ale nie zostali upokorzeni jak America w poprzedniej kolejce. Przegrali tylko 0-2, gdyż zawiodła nasza skuteczność. Długo utrzymywało się nasze skromne prowadzenie 1-0 i rwałem włosy z głowy, gdy widziałem jak nie potrafiliśmy celnie uderzyć. Dopiero po stałym fragmencie gry, środkowy obrońca ustalił wynik meczu, a było do w 93 minucie.

 

 

24.1.16. Rozgrywki stanowe Ceara, Otwarcie, V kolejka.

Perilo Teixeira, Itapipoca (CE) – 8000 widzów.

 

Itapipoca [11] – Ceara [1] 0:2 (0:1)

 

0-1 : Marcelo Nicacio ‘18

0-2 : Clebao ‘90+3

 

MoM: Vicente – Ceara, DL, 7.9

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, co się stało z moją drużyną w meczu przeciwko Fortalezii. Wiedziałem, że to właśnie z nimi będę mieć największy problem, jeśli chodzi o wyłuskanie 3 punktów. Nie sądziłem, że sprawią nam aż taki kłopot. Jednak nie można wygrać meczu, gdy przy 10 oddanych strzałach nie trafia się w bramkę. Daliśmy ciała nie tylko w ataku, ale w obronie również. Jeden błąd z tyłu w 42 minucie i polegliśmy 0-1. Błąd indywidualny, bo Anderson Luis skiksował przy dośrodkowaniu, odsłaniając drogę do bramki. W końcówce rywal dawał nam prezenty, bo w 70 i 82 minucie dwóch rywali wyleciało z boiska. Nie zdołaliśmy wytrzymać nerwowej atmosfery i tym samym nasza koncentracja nie była skierowana na kreowanie skutecznych akcji ofensywnych. Szkoda. Mecz był do wygrania, bo mieliśmy minimalną przewagę, ale, za to punktów się nie przyznaje.

 

 

27.1.16. Rozgrywki stanowe Ceara, Otwarcie, VI kolejka.

Castelao, Fortaleza (CE) – 22789 widzów.

 

Ceara [1] – Fortaleza [2] 0:1 (0:1)

 

0-1 : Rodrigo Dantas ‘42

 

’70 – Renato CzK

`82 – Junior Maranhao ‘82

 

MoM: Robert – Fortaleza, DC, 7.5

Odnośnik do komentarza

Tiradentes (CE) nie sprawiło nam kłopotów i po meczu, w którym nie musieliśmy się specjalnie wysilać osiągnęliśmy wysoki rezultat. Ze stadionu Presidente Vargas wyjechaliśmy z 5 bramkami do przodu, a z tyłu pozostaliśmy na zero. Gospodarze jednak umieli prowadzić grę, bo przez 55 % czasu gry, byli w posiadaniu piłki. Brawo za walkę w środku boiska, bo tylko na to zasłużyli, jeśli chodzi o pochwałę. Jednym słowem urządziliśmy sobie miły „spacerek”.

 

 

31.1.16. Rozgrywki stanowe Ceara, Otwarcie, VII kolejka.

Presidente Vargas, Foraleza (CE) – 15117 widzów.

 

Tiradentes (CE) [7] – Ceara [2] 0:5 (0:4)

 

0-1 : Jose `13

0-2 : Osvaldo ‘15

0-3 : Preto ‘19

0-4 : Kate ‘35

0-5 : Roger `87

 

MoM: Osvaldo – Ceara, ST, 9.0

Odnośnik do komentarza

Icasa to zespół z III ligi, ale pokazał nam, że nawet będąc w lidze niżej można odnieść sukces. Na własnym stadionie polegliśmy 0:2, a ten mizerny występ można, by okrasić tytułem – „Jak nie grać w obronie”. Cała formacja defensywna zagrała poniżej krytyki, a dobrze broniący Gian Lucas nie był w stanie naprawiać wszystkich kiksów swój kolegów. Na rozegraniu beznadziejnie spisał się Kate i ten chłopak na jakiś czas odpocznie sobie od występów. Zażenowany schodziłem do szatni, spadliśmy na III miejsce.

 

 

3.2.16. Rozgrywki stanowe Ceara, Otwarcie, VIII kolejka.

Castelao, Fortaleza (CE) – 10044 widzów.

 

Ceara [2] – Icasa [3] 0:2 (0:2)

 

0-1 : Assisinho `20

0-2 : Joao Neto `30

 

MoM: Assisinho – Icasa, ST, 8.1

Odnośnik do komentarza

Blamaż w poprzedniej kolejce staraliśmy się zmyć w pojedynku z kolejnym III ligowcem. Udało się, gdyż z łatwością wbiliśmy gospodarzom pięć bramek, ale nadal kibice mają w pamięci porażkę w poprzedniej kolejce. Wreszcie trafił Osvaldo i to dwa razy. Utrzymaliśmy 3 miejsce, a do prowadzącej Fortalezy tracimy, bagatela 6 punktów. W meczu z Guarany de Sobral zagrała lekko przemeblowana linia obrony, co dało efekt w postaci dobrego pressingu i szybkim rozbijaniu akcji rywali.

 

 

7.2.16. Rozgrywki stanowe Ceara, Otwarcie, IX kolejka.

Estadio do Junco, Sobral (CE) – 2346 widzów.

 

Guarany de Sobral [4] – Ceara [3] 0:5 (0:2)

 

0-1 : Osvaldo `19

0-2 : Jose `36

0-3 : Rone Dias `48 /k/

0-4 : Osvaldo `69

0-5 : Roger `86

 

MoM: Osvaldo – Ceara, ST, 9.5

Odnośnik do komentarza

Starcie z ostatnim zespołem w tabeli – Quixada było kolejnym już meczem z cyklu łatwych i przyjemnych. Znów popisaliśmy się skutecznością i wbiliśmy gościom aż 8 goli. Okazji stworzyliśmy sobie multum, bo na bramkę rywali uderzaliśmy bagatela 39 razy. Błyszczeli dziś Osvaldo, strzelec dwóch goli oraz bohater meczu – Preto. 29 letni napastnik wreszcie się odblokował i Je musiał wyjmować trzy razy piłkę z siatki, po tym jak uderzał mój napastnik.

 

 

10.2.16. Rozgrywki stanowe Ceara, Otwarcie, X kolejka.

Castelao, Fortaleza (CE) – 10120 widzów.

 

Ceara [3] – Quixada [12] 8:1 (4:1)

 

1-0 : Osvaldo `5

2-0 : Osvaldo `9

3-0 : Preto `15

4-0 :Misael`38

4-1 : Lapa `44

5-1 : Misael `73

6-1 : Euzebio `77

7-1 : Preto `87

8-1 : Preto `90+2

 

MoM: Preto – Ceara, ST, 9.6

Odnośnik do komentarza

Za 160 tys. € pozbyliśmy się Luizinho. 27 letni napastnik nie przekonał mnie do siebie i został zesłany do zespołu u23. Wystawiłem go na listę transferową i dopiero po miesiącu znalazł nowego pracodawcę. Odszedł do pierwszej ligi, a dokładniej do zespołu Americii (MG).

 

Na zakończenie fazy otwarcia, wyjechaliśmy do Itapaje, gdzie miejscowa drużyna nie miała pomysłu na stworzenie, chociaż, by jednej okazji strzeleckiej. My zaś zupełnie, inaczej niż rywale. Niemal całe spotkanie siedzieliśmy na połowie rywali, a efektem tego były 4 strzelone gole. Znów formą błysnął Preto, który zasłużenie zgarnął nagrodę dla zawodnika meczu.

Do fazy pucharowej awansowaliśmy My wraz z Fortalezą, Guarany de Sobral oraz Icasa. Właśnie z tym ostatnim zespołem zmierzymy się w półfinale. Przypominam, że podczas fazy otwarcia, przegraliśmy z III ligowcami.

 

14.2.16. Rozgrywki stanowe Ceara, Otwarcie, XI kolejka.

Vieirao, Itapaje (CE) – 2931 widzów.

 

Itapaje (7) – Ceara (2) 0:4 (0:0)

 

0-1 : Osvaldo `51

0-2 : Misael `57

0-3 : Preto `84

0-4 : Preto `89

 

MoM: Preto – Ceara, ST, 9.2

Odnośnik do komentarza

Po rozegraniu pierwszej fazy w rozgrywkach stanowych, w moje urodziny zmierzyliśmy się w pucharze kraju. W pierwszej rundzie trafiliśmy na III ligowego rywala, który mimo wysokiej porażki (0:4) powalczył. Ambicji nie można było odmówić gospodarzom, ale to my z regularnością wbijaliśmy kolejne gole rywalom. Rewanż będzie tylko formalnością. Słabo zagrał atak, bo tylko jedna bramka padła łupem napastnika. 19 letni wychowanek Mazinho w swoim pierwszym meczu ustalił wynik spotkania w 81 minucie.

 

Puchar Brazylii, 1 runda, 1 mecz

Conselheiro Galvao, Rio de Janeiro (RJ) – 980 widzów.

 

Madureira (III) – Ceara (II) 0:4 (0:2)

 

0-1 : Anderson Luis `10

0-2 : Anderson Luis `31

0-3 : George `52

0-4 : Mazinho ‘81

 

MoM: Anderson Luis – Ceara, DC, 9.3

Odnośnik do komentarza

W półfinale rozgrywek stanowych, zmierzyliśmy się z Icasą. Przegraliśmy w fazie otwarcia z ta III ligową ekipą i był to nasz najgorszy mecz jaki zagraliśmy pod moją wodzą. Rewanż za plamę jaką daliśmy udał się perfekcyjnie. Roznieśliśmy w pył niżej notowanego rywala, wbijając, im 4 gole, a tracąc tylko jednego. Strzelec pierwszego gola, Osvaldo zaczyna marudzić, że Ceara jest dla niego za słabym klubem i nosi się z kwesta opuszczenia zespołu. Dałem mu wolną rękę. Jeśli ktoś wyłoży 1,5 mln € z miłą chęcią pozbył bym się tego marudzącego zawodnika.

 

 

21.2.2016.

Stanowa Ceara – Otwarcie, Półfinał

Castelao, Fortaleza (CE) – 18012 widzów.

 

Ceara – Icasa 4:1 (0:0)

 

1-0 : Osvaldo `60

2-0 : George `65

3-0 : Preto ‘76

3-1 : Anderson ‘78

4-1: Anderson Luis ‘90

 

MoM: Rone Dias – Ceara, MC, 9.0

Odnośnik do komentarza

W finale fazy otwarcia, zmierzyliśmy się z Foralezą. Zespół ten będzie naszym rywalem w rozgrywkach II ligi i po tym meczu mam obawy. Rywale zdominowali nas w każdym aspekcie gry i zasłużenie wygrali 2-0. Nie graliśmy nic, kompletne zero zarówno z przodu jak i z tyłu. Istna tragedia. Jak tak będziemy się prezentować na zapleczu I ligi to długo nie zagrzeję miejsca w moim ukochanym klubie.

 

 

28.2.2016.

Stanowa Ceara – Otwarcie, finał

Castelao, Fortaleza (CE) – 58400 widzów

 

Foraleza (II) – Ceara (II) 2:0 (0:0)

 

1-0 : Regis `57

2-0 : Anderson `75

 

MoM: Regis – Fortaleza, DC, 7.9

Odnośnik do komentarza

Fazę otwarcia rozpoczęliśmy od starcia z 6 zespołem fazy zamknięcia – Ferroviario (CE). 68% posiadania piłki, 28 strzałów na bramkę, rywal – 0. Wynik 3-0. Dobry mecz, ale z ogórkami te zwycięstwa nie przysparzają mi wiele radości. Ot, odbębniliśmy to, co było oczywiste. Martwię się o formę drużyny z mocniejszymi drużynami. Ostatni mecz (czyt. Finał) pokazał, że nie jesteśmy jeszcze gotowi do walki o ligowe punkty. Pewne zwycięstwo w tym meczu i kompletna dominacja.

 

 

2.3.2016.

Stanowa Ceara, Faza zamknięcia, I kolejka

Casteloa, Fortaleza (CE) – 24030 widzów

 

Ceara (-) – Ferroviaro (CE) (-) 3:0 (1:0)

 

1:0 – Mazinho `43

2:0 – Preto ‘55

3:0 – Mazinho `65

 

MoM: Felipe – Ceara, DC, 8.8

Odnośnik do komentarza

Boa Viagem to jeden z najsłabszych rywali w naszym „stanie”. Z nimi także nie mieliśmy najmniejszego problemu i rozbiliśmy rywali aż 9:0. Mecz prawie identyczny jak poprzedni. Rywal nie oddał strzału na bramkę, a My bombardowaliśmy bramkę Souzy z każdej pozycji. Znów formą strzelecką błysnął Preto, a Osvaldo myślami chyba już jest w innym klubie. Gral słabo, przez niemal cały mecz poważnie nie zagroził bramce rywali, a ja obniżyłem cenę za tego gracza do 1,2 mln €. Jeśli ma tak grać, jak w tym meczu to niech lepiej odejdzie.

 

4.3.2016.

Stanowa Ceara, Zamknięcie, II kolejka

Castelao, Fortaleza (CE) – 10116 widzów

 

Ceara (1) – Boa Viagem (7) 9:0 (5:0)

 

1:0 – Isaac `9 /s/

2:0 – Preto `13

3:0 – Rone Dias `22

4:0 – Preto `25

5:0 – Mazinho `32

6:0 – Anderson Luis `68

7:0 – Roger `75

8:0 – Misael `83

9:0 – Misael `86

 

MoM: Preto – Ceara, ST, 9.4

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...