Skocz do zawartości

New start


Debrecen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Pierwszym ruchem transferowym, było pozyskanie obrońcy Iana Cunninghama. Ten młody Irlandczyk kosztował nas 800 tys. €, które wpłynęła do macierzystego klubu Iana, czyli Bohemians. W swoim byłym zespole prezentował się rewelacyjnie, ciekawe jak spisze się w L1.
  • Drugim posunięciem transferowym także było pozyskanie obrońcy. Ronald Huth w latach 2007-2009 grał w Angli, a dokładniej w Liverpoolu. Grał to za dużo powiedziane, gdyż ani razu nie wystąpił w oficjalnym meczu. U nas Huth będzie podstawowym defensorem. Bolivar zażyczył sobie 625 tys. €, ja nawet się nie targowałem. Ten gracz jest wart tej sumy.
  • Marne 60 tys. € kosztował nas Alen Pavić. Słoweniec w Goricy nie grał nic i teraz ma szansę, aby odkupić moje ryzyko. Szybki zawodnik lepiej czuje się w ataku, ale dzięki swojej technice może także szaleć na skrzydle.

 

 

Po tych lekkich wzmocnieniach, przed startem sezonu zdążyliśmy jeszcze zagrać spotkanie z naszymi rezerwami. Z wielką łatwością pokonaliśmy "drugi garnitur". Po ładnej dla oka grze, udało nam się 6 razy pokonać Avciego. Świetny mecz Kocha, który pięknie dryblował na prawej flance.

 

TOW; WBA - WBA II 6:0 (F. Koch '2 '53, S. Long '23, S. Mantom '27, L.Elford-Alliyu '40, D. Goldsmith '77)

Odnośnik do komentarza

polarinho - dzięki :)


  • Długo nie musiałem szukać partnera dla Longa w ataku. Julian Bateman został wykupiony z naszego rywala w walce o awans - Charltonu. Kosztował 450 tys. €, ale widząc jego warunki fizyczne i determinację nie szkoda mi było takiej kwoty.
  • Jeszcze przed pierwszym meczem w sezonie przeciwko Swindon, w klubie zameldował się Aleksander Ilić. Koper nie wiązało z, nim większych nadziei na przyszłość i obrońca kosztował nas jedynie 100 tys. €.
  • Najwięcej do tej pory wydałem na Mexilhao. Brazylijczyk ma predyspozycje na typowego napastnika, lecz ja bardziej widzę go na prawym skrzydle. Kosztował nas sporo, 1,1 mln €.

 

Swindon to rywal naszego pokroju w hierarchii ligowej. Nie spodziewałem się szału w debiucie, gdyż uczymy się jeszcze ustawienia, tempa, szerokości gry oraz innych aspektów związanych z taktyką. Największą bolączką w tym ligowym debiucie była gra w obronie. Nie podobało mi się to, że rywale z łatwością mijali skrzydła i przez to dochodzili do czystych okazji bramkowych. Początek spotkania zdecydowanie należał do gospodarzy. Musieliśmy kontra atakować, ale z biegiem upływających minut udawało nam się przechodzić do ataków i to rywal się bronił. Moje oczekiwania co do gry Longa były słuszne. Shane popisał się dziś klasycznym hattrickiem, ale nie wygraliśmy tego spotkania. Nie , nie. Gospodarze postawili podobnie jak i my na atak. Cieszyć się z tego mogli kibice, którzy licznie przybyli na miejscowy stadion. Ujrzeli oni ciekawy mecz, okraszony aż 8 bramkami! Ostatecznie podzieliliśmy się dorobkiem punktowym i sezon zaczęliśmy od remisu.

 

6.8.16., The County Ground, Swindon [12081]; NPower League 1 [1/46]

Swindon [-] - WBA [-] 4:4 (3:3)

 

1-0 : J. Ihbeisheh '17

1-1 : S. Logan '19

2-1 : J. Sampson '24

3-1 : R. Flynn '31

3-2 : S. Logan '32

3-3 : S. Logan '40

4-3 : A. Harkness '47

4-4 : J. Bateman '78

 

MoM: S. Logan - WBA, ST, 9.2

Odnośnik do komentarza

Tylko 28 tys. € kosztował nas Viktor Claesson. IFK Varnamo nie robiło większych przeszkód, a mogło. o za tego skrzydłowego mógł bym dać sporo więcej. Bardzo uniwersalny gracz, mogący grać na każdej pozycji w linii pomocy.

Jeden z agentów podesłał mi propozycję, abym podpisał kontrakt z młodym napastnikiem, wychowankiem Arsenalu Londyn. Był, nim rosły Jamie Ramsey, z którym "kanonierzy" zakończyli współpracę w poprzednim sezonie. Chłopak, jeśli się rozwinie to pewnie strzeli kilka bramek dla nas i powędruje dalej.

 

Bristol Rovers to zespół, który w tym sezonie cierpliwie powinien zbierać punkty do utrzymania. Z nami tych cennych punktów nie udało, im się, im zdobyć. Nie można powiedzieć o rywalach złego słowa, bo naprawdę starali się i atakowali, lecz brakowało zawodnika, który uwieńczył, by ładną akcję, równie solidnym wykończeniem. My graliśmy stanowczo i z upływającym czasem powiększaliśmy swoją przewagę na placu gry. Do przerwy było już 2:0 po trafieniu samobójczym oraz bramce Longa. W 60 minucie Irlandczyka zmienił Mexilhao i był to dla Brazylijczyka udany debiut. Strzelił dwie bramki, a okazję na hattricka zmarnował w 89 minucie gry nie wykorzystał rzutu karnego. Rywal strzelił honorowego gola, a na dwie minuty przed końcem grał w "10".

 

 

13.8.16., The Hawthorns, West Bromwich [25974], NPower League 1 [2/46]

WBA [11] - Bristol Rovers [4] 4:1 (2:0)

 

1-0 : S. Long '18

2-0 : L. Igglesden '21 /s/

2-1 : B. Swallow '80

3-1 : Mexilhao '82

4-1 : Mexilhao '85

 

'88 J. Mooney CzK

'89 MexilhaoRzK

 

 

MoM: A. Pavic - WBA, AML, 8.2

Odnośnik do komentarza

Jamie Ramsey... drugi Grzesiu "Rasialdo" Rasiak :D ale może okaże się lepszy :)

Takie drewno to on nie jest :P Technika - 12 :)

 

Alan Kennedy to utalentowany środkowy pomocnik, który przybył do nas z wolnego transferu. Wychowanek Tottenhamu zagrał w Londynie raptem 5 spotkań i Steve Bruce postanowił pozbyć się młodego chłopaka. Zaryzykowałem, chłopak może się rozwinie i będzie w przyszłości podstawowym graczem WBA?

 

Brendford po dwóch kolejkach zajmowało pierwszą pozycję. Zespół ten typowany jest na górną połowę tabeli, tak jak My, lecz star w sezonie ma rewelacyjny. Pamiętacie pewnie mój debiut ligowy w roli szkoleniowca WBA. Zremisowaliśmy ze Swindon 4-4. W wyjazdowym starciu z liderem także padło mnóstwo goli. Dokładnie kibice ujrzeli aż 9 trafień.

Do 88 minuty utrzymywał się wynik remisowy 4-4. Byliśmy stroną naprawdę grającą lepiej w ataku i stwarzającą sobie lepsze sytuacje, ale nasza gra obronna była tragiczna. Brakowało Hunta, który wyjechał na zgrupowanie reprezentacji Paragwaju. Ilić i Cunningham zagrali bardzo słabo, wręcz katastrofalnie. 3 gole z tych 9 to trafienia samobójcze. Z podziałem punktów mógł bym się pogodzić. Rywal wykorzystał nasze błędy, My nie umieliśmy wykorzystać swoich okazji. Ale w 88 minucie Logan wykonał coś niesamowitego. Próbował dośrodkować z 35 metrów, Bozović był bardzo wysunięty z bramki i piłka spadła "mu za kołnierz". Błąd bramkarza, szczęście rywala. Pierwsza porażka. Jeśli nie poprawimy gry obronnej czeka nas kiepski los.

 

16.8.16., Griffn Park, Londyn [9170]; NPower League 1 [3/46]

Brentford [1] - WBA [7] 5:4 (1:2)

 

0-1 : F. Koch '21

0-2 : J. Bateman '27

1-2 : P. Maz '34

2-2 : A. Ilic '56 /s/

2-3 : S. Moore '60 /s/

3-3 : C. Donaldson '67

3-4 : S. Beckles '80 /s/

4-4 : T. Diagouraga '83 /RzK/

5-4 : S. Logan '88

 

MoM: F. Koch - WBA, AMR, 8.1

 

Alan Kennedy :)

Odnośnik do komentarza

  • Penetrując polski rynek transferowy na własną rękę, bo nasza reputacja nie pozwala wysyłać obserwatorów nigdzie indziej niż za obszar wysp Brytyjskich, natknąłem się na interesującego zawodnika. Był, nim Bartosz Moskal (1,5* obecnych umiejętności (OU) / 4* Potencjału (P)). Jego wykupienie z Pelikanu Łowicz kosztowało nas 50 tys. €.
  • 220 tys. € kosztowało nas uzupełnienie linii obrony. Markus Suttner przybył do nas z Hearts właśnie w roli łatania dziur, a, kto wie, może wskoczy na stałe do pierwszego składu.
  • 700 tys. € wydałem na kolejnego młodego i utalentowanego zawodnika. Mowa o Jamie Atkinsonie (3,5 * OU / 4,5 * P), który zamienił boiska ligowe ligi niżej (Crewe) na szczebel wyżej. Ten chłopak ma zadatki na świetnego "przerywacza gry".
  • Wykupienie Johnny Russela z Dundee Utd kosztowało nas marne 50 tys. €, a mamy zawodnika, który wraz z Longiem może stworzyć solidny duet w ataku. Johnny zgodził się na zapis w kontrakcie, że jego rolą w zespole będzie system rotacji.
  • Widząc naszą słabą grę w obronie, za 1 mln € zakupiłem Alexandru Pasztora. Mam nadzieję, że będzie to transfer, który uspokoi naszą grę w tyłach.
  • Myślałem także o przyszłości klubu. Będący na wolnym transferze Lewis Lloyd (2* OU / 3,5 * P) został polecony przez mojego asystenta. Z racji jego talentu i uniwersalności doszliśmy do porozumienia w sprawie kontraktu i ten wychowanek Liverpoolu przez najbliższe 3 lata będzie grać na WBA.
  • Kolejnym młodym zawodnikiem, który w tym sezonie przybył do WBA był Jason Hales (2* OU / 4* P). Jego wykupienie z AFC Wimbledon kosztowało nas sporo, bo 750 tys. €.

 

Rotherham to jeden z czołowych klubów w naszej lidze. Przed sezonem wymieniany jako jeden z faworytów do miano awansu, a już na pewno miejsca w pierwszej 5. Przed meczem z rywalem staraliśmy się na treningach poprawić grę w obronie. Skutki były nad wyraz widoczne. Zagraliśmy wreszcie na "zero" z tyłu.

Przy dopingu 26 tysięcy kibiców dość nieoczekiwanie wysoko ograliśmy wyżej notowanych rywali. Long strzelił dziś 5 i 6 bramkę w sezonie w czwartym meczu i jak utrzyma taką formę strzelecką to może śmiało bić się o miano króla strzelców. Także wysoką formę zaprezentował Koch, który znów znalazł drogę do bramki i otworzył wynik meczu. Stało się chyba standardem to , że z początku przeważają rywale, a my z biegiem czasu nabieramy rozpędu. W pierwszym zespole zadebiutowali Pasztor, Atkinson oraz Suttner. Ten pierwszy zagrał poprawnie, a młody Anglik znakomicie rozbijał ataki gości. Suttner zadebiutował kapitalnie i był czołowym graczem w obronie. W drugiej połowie na boisku pojawili się Hales oraz Russel. Oboje zagrali poprawnie.

 

 

20.8.16., The Hawthorns, West Bromwich [26200], NPower League 1[4/46]

WBA [12] - Rotherham [4] 3:0 (1:0)

 

1-0 : F. Koch '13

2-0 : S. Long '66

3-0 : S. Long '82

 

MoM: S. Long - WBA, ST, 8.8

Odnośnik do komentarza

  • Gdy pierwszy skład miałem już z grubsza zapełniony, mogłem śmiało poszukiwać młodych graczy. Jednym z nich był uniwersalny obrońca Steffa Jones (5* OUJuniorskich/3,5* P). Wychowanek Chelsea Londyn, gdzie przez 3 sezony zagrał nawet w 4 spotkaniach. Steffan wylądował w zespole u-18.

Anglia u-19 : J. Bateman, J. Atkinson
Polska u-19 : B. Moskal
Irlandia u-21 : I. Cunningham
Rumunia u-21 : A. Pasztor
Szkocja u-21 : A. Kennedy
Kochany prezes wtrącił się do transferu Stuarta Tullocha, naszego podstawowego, bocznego obrońcy. Nie chciałem się pozbywać tego gracza, ale jednak prezes uważał, że 1,7 mln € jakie zaoferowało Nottm Forest jest wystarczające. Wielka strata za marne pieniądze..

 

Ja nie wiem, co się dzieje z naszą obroną na wyjazdach. Po solidnym meczu w poprzedniej kolejce, zmierzyliśmy się ze słabszym zespołem - Chesterfield. W obronie mogę tylko wyróżnić Hutha, ale jego usprawiedliwia zdobyty gol. Reszta na czele z bramkarzem zagrała beznadziejnie i ostro ich zrugałem po meczu. Znów klasą samą dla siebie był Long, autor dwóch goli. Wynik końcowy był znów bardzo wysoki, bo aż 5-5. W lidze mamy najwięcej zdobytych bramek, ale także jesteśmy w czołówce zespołów, które straciły najwięcej. Szkoda remisu, bo byliśmy znów stroną lepszą i grającą ładniejszą piłkę dla oka w ofensywie, ale ta obrona...

 

 

27.8.16., B2Net Stadium, Chesterfield [9776], NPower League 1 [5/46]

Chesterfield [21] - WBA [7] 5:5 (3:3)

 

0-1 : R. Huth '7

0-2 : S. Long '34

0-3 : S. Long '36

1-3 : D. Talbot '37

2-3 : M. Randall '40

3-3 : M. Randall '45+4

4-3 : D. Talbot '59

5-3 : C. Wescarr '64

5-4 : V. Claesson '68

5-5 : F. Koch '73 /k/

 

MoM:M. Randall - Chesterfield, MC, 9.3

Odnośnik do komentarza

Irlandia : S. Long 

  • "11" tygodnia: S. Long
  • Piłkarz miesiąca: S. Long
  • Młody piłkarz miesiąca: J. Bateman

Anglia u19 - Korea Płd. u19 4:1 (J. Batman - '90, 7.00; J. Atkinson - 5' 0.00) 
Anglia u19 - Portugalia u19 2:3 (J. Batman '90, 6.80; J. Atkinson - 10' 0.00) 
Polska u19 - Wyspy Owcze u19 6:0 (B. Moskal - '90, 7.6) 
Rumunia u21 - Wyspy Owcze u21 3:0 (A. Pasztor - 42' 6.70) 
Irlandia u21 - Francja u21 0:2 (I. Cunningham - 90', 6.70; ŻłK) 
Irlandia u21 - Bośnia i Herzegowina u21 2:1 (I. Cunningham - '90, 6.90) 
Szkocja u21 - Estonia u21 3:1 (A. Kennedy - '14, 0.00) 
Walia u21 - Kazachstan u21 5:0 (M. Davies - '90, 8.30) 
Irlandia - Ukraina 4:1 (S. Long - '90, 8.80, ŻłK, 2 gole) 
Irlandia - Albania 2:1 (S. Long - '90, 8.80, 2 gole) 

 

 

Kolejnym zawodnikiem, który wzmocnił drużynę rezerw był Matthew Davies. Były gracz Cardiff pozostawał na wolnym kontrakcie i takie alternatywne wyjście z powodu plagi kontuzji może być pomocne.

 

Exeter to kolejny rywal, który dość nieoczekiwanie miał dobry start w lidze. Zespół, w którym opaskę kapitana nosi Artur Krysiak wskoczył w poprzedniej kolejce na fotel lidera, po meczu z nami musiał z niego zejść. Mecz w naszym wykonaniu nie był jakiś oszałamiający, ale skuteczność w ataku była po naszej stronie. Pierw wyszliśmy na prowadzenie po samobójczym trafieniu obrońcy gospodarzy, a wynik ustalił tuż po przerwie Russell. Long był trochę zmęczony spotkaniami w reprezentacji i główny ciężar gry spadł na Fabiana Kocha. Ten prawo skrzydłowy był dziś w nieziemskiej formie. Zasłużenie otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu.

 

 

10.9.16., St. James Park, Exeter [6457], NPower League [6/46]

Exeter [1] - WBA [13] 0:2 (0:1)

 

0-1 : T. Archibald-Henville '23 /s/

0-2 : J. Russel '47

 

MoM: F. Koch - WBA, AMR, 8.1

Odnośnik do komentarza

Nie można wygrać meczu, gdy nie wykorzystuje się wypracowanych w pocie czoła okazji. Jeden piłkarz w pojedynku z Luton mógł dać nam 3 punkty. Był, nim młody Bateman, który co prawda tuż przed przerwą doprowadził do remisu, ale w doliczonym czasie gry, a dokładniej w 92 minucie fatalnie skiksował. Goście ograniczali się jedynie do przeszkadzania i bardzo rzadko wybiegali za własną połowę. Lecz, gdy już to zrobili, to wykonali to zabójczo. Poku na 20 metrze miał mnóstwo miejsca aby przymierzyć i oddać celny strzał pod poprzeczkę. Podział punktów z zespołem, z którym należało wygrać. Lądujemy na 10 pozycji.

 

 

13.9.16., The Hawthrons, West Bromwich [24773], NPower League 1 [7/46]

WBA [8] - Luton [9] 1:1 (1:1)

 

0-1 : G. Poku '15

1-1 : J. Bateman '42

 

MoM: G. Poku - Luton, MC, 8.3

Odnośnik do komentarza

Remis z Luton odbijał nam się przez cały okres przed meczem z Carlisle. Wyjazdowe spotkanie na północ Anglii było jednak przyjemne i będę je miło wspominać. Gospoadarze z wielkim trudem przedostawali się na naszą połowę, a my robiliśmy z wielką łatwością. Graliśmy miło dla oka, aż do takiego stopnia, że wbiliśmy rywalom aż 6 goli. Połowa z nich padła po rzutach karnych, ale podyktowanych słusznie. W kapitalnej dyspozycji był dziś Pavić [9.5], którego dryblingi i dośrodkowania był niemal idealne. Wysokie zwycięstwo opłaciliśmy kontuzją Kocha i skrzydłowy może zapomnieć o grze w meczu przeciwko Charltonowi [7].

 

 

17.9.16., Brunton Park, Carlisle [7500], NPower League 1 [8/46]

Carlisle [12] - WBA [10] 1:6 (0:1)

 

0-1 : F. Koch '1 /k/

0-2 : A. Pavic '52

1-2 : P. Madden '59

1-3 : S. Long '66

1-4 : R. Huth '76

1-5 : S. Long '83 /k/

1-6 : S. Long '90+1 /k/

 

MoM: S. Long - WBA, ST, 9.6

Odnośnik do komentarza

No i stało się. Mój dysk wysiadł po kilku ładnych i ciężkich latach. Był już lutowany nawet :D Poszedł z dymem chyba, bo ni ciorta nie mogę uruchomić systemu. Zostałem bez kompa stacjonarnego. Postaram się cos uratować, ale będzie to raczej niemożliwe. Szkoda :/ Na chwilę obecną zawieszam tego opka. Przesiadam się na laptopa, może tam się coś skrobnie, a jak już to pewnie będzie to Anglia :) Dziękuję wszystkim tym, którzy czytali i komentowali ten temat. Wielkie dzięki. Nie będę przepraszać za koniec, bo to nie moja wina. Wiedziałem, że to niebawem nastąpi :/

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...