Skocz do zawartości

Postawić Polskę na nogi


damonir24

Rekomendowane odpowiedzi

Ligue 2 [30/38]

stadion: Stade Armand Cesari, Furiani

widzów: 11251

 

[1.]SC Bastia - [20.]Stade Lavallois 5:3

1:0 - Correa (11')

1:1 - Levrat (17')

2:1 - Gadomski (35')

2:2 - Lebouc (56')

3:2 - Genest (58')

4:2 - Maoulida (66')

4:3 - Talmont (73')

5:3 - Gadomski (80')

Mom: Amadeusz Gadomski

 

Baccarelli - Sanaia, Gadomski (85' Choplin), Marque, Angoula - M'Bango (79' Cahuzac), Robail, Khazri, Genest - Maoulida, Correa (74' Suarez)

 

Teoretycznie miała być to łatwa przeprawa, a w praktyce okazało się, że będzie to niezwykle wyrównany i zacięty pojedynek.

W pełni odetchnęliśmy dopiero w 80 minucie, kiedy to zyskaliśmy dwu bramkową przewagę na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania. Nasi rywale ambitnie walczą o utrzymanie, lecz nie udało im się urwać nam choćby jednego punktu.

Formą błysnął Amadeusz Gadomski, który strzelił dwie całkiem ładne bramki.

Dzisiaj naszą najmocniejszą stroną była właśnie skuteczność, a jeśli chodzi o konstruowanie akcji to wyglądało to fatalnie. Często traciliśmy piłkę, pozwoliliśmy rywalom na zbyt dużo. Dobrze, że drużyna Stade Lavallois nie ma tak dobrych piłkarzy, ponieważ wtedy z pewnością byśmy przegrali ten mecz. Widać było niższą klasę napastników rywali, gdyż fatalnie zachowywali się w sytuacjach podbramkowych.

Mieliśmy dużo szczęścia, lecz wygrywamy ten mecz i pozostajemy liderem Ligue 2.

Odnośnik do komentarza

Ligue 2 [31/38]

stadion: Stade Armand Cesari, Furiani

widzów: 13819

 

[1.]SC Bastia - [5.]En Avant de Guingamp 1:1

0:1 - Atik [kar.] (45+2')

1:1 - Gadomski (90')

Mom: Amadeusz Gadomski

 

Baccarelli - Harek, Gadomski, Marque, Cioni (42' Choplin)- M'Bango (74' Genest), Thauvin, Khazri, Moizini - Maoulida, El Azzouzi (85' Suarez)

 

 

Nie jesteśmy ostatnio w najlepszej formie. Remis z Ac Arles-Avignon, potem wymęczone zwycięstwo z ostatnią w tabeli drużyną, a dziś znów zaledwie remis. Przynajmniej byliśmy drużyną lepszą i zagraliśmy trochę lepiej niż w poprzednich spotkaniach.

Jednak porażka była bardzo blisko, remis uratowaliśmy dopiero w ostatnich sekundach spotkania. Znów wyróżniającą postacią był Gadomski. Kontuzji doznał Cioni i nie zagra przez kilka tygodni. Będzie to spore osłabienie, tym bardziej że już za 3 dni rozegramy półfinałowy mecz w Pucharze Francji. Naszym przeciwnikiem będzie Stade Rennes.

Odnośnik do komentarza

Amadeusz Gadomski

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Puchar Francji - półfinał

stadion: Stade de la Route de Lorient, Rennes

widzów: 13819

 

Stade Rennais FC - SC Bastia 2:3

0:1 - Maoulida (1')

0:2 - El Azzouzi (38')

0:3 - Maoulida (58')

1:3 - Doumbia (61')

2:3 - Agyemang (66')

Mom: Yassin El Azzouzi

 

Novaes - Harek, Gadomski (72' Choplin), Marque, Angoula - M'Bango (61' Cahuzac), Robail, Khazri, Moizini (77' Genest) - Maoulida, El Azzouzi

 

Dokonaliśmy niesamowitej rzeczy, awansowaliśmy do finału Pucharu Francji! Jest to dla nas ogromne osiągnięcie. Stade Rennais było od nas o wiele lepsze, lecz wynik jest zupełnie inny. Wykazaliśmy się świetną skutecznością, wykorzystaliśmy niemal wszystkie okazje, które sobie stworzyliśmy. Pierwszą bramkę strzelił Maoulida już w 39 sekundzie meczu. Jeszcze przed przerwą prowadziliśmy już 2:0, bo bramkarza gospodarzy pokonał El Azzouzi. Drużyna Rennais była w szoku, to oni cały czas atakowali, lecz przegrywali już dwoma bramkami. Mogło się wydawać, że trzecia bramka strzelona przez nas w 58 minucie pozbawi rywali wszelkich nadziei, lecz dopiero wtedy gospodarze zaatakowali cała drużyną, nie zważając na defensywę. Szybko strzelili nam dwie bramki i zrobiło się bardzo nerwowo. Wytrzymaliśmy jednak tą nerwową atmosferę do samego końca i wraz z końcowym gwizdkiem rozpoczęliśmy wielkie świętowanie. Finał jest nasz, a zmierzymy się w nim z Montepieller HSC.

Odnośnik do komentarza

Ligue 2 [32/38]

stadion: Stade Louis Dugaugez, Sedan

widzów: 13819

 

[3.]CS Sedan - [1.]SC Bastia 2:1

1:0 - Fauvergue (10')

2:0 - Eudeline (77')

2:1 - Suarez (90+3')

Mom: Pierrick Valdivia

 

Novaes - Harek, Gadomski, Marque, Angoula (67' Choplin) - Cahuzac, Robail, Di Fraya (55' Diallo), Moizini - Maoulida, El Azzouzi (55' Suarez)

 

Po fantastycznym meczu w Rennes powróciliśmy do rozgrywek ligowych, w których ostatnio nie błyszczymy formą. Odnieśliśmy porażkę po bardzo słabym meczu. Drużyna CS Sedan zbliżyła się do nas punktami i walka o pierwszą pozycję rozstrzygnie się między trzema zespołami.

Jedyne na co było nas dzisiaj stać, to bramka honorowa w doliczonym czasie gry. W ciągu meczu nic nam się nie układało a rywale grali bardzo dobrze i zasłużenie wygrali. Zagraliśmy bez swojego lidera jakim jest Khazri. Ten młody gracz musiał pauzować za nadmiar żółtych kartek i dość mocno odczuliśmy jego brak na boisku.

Odnośnik do komentarza

Ligue 2 [33/38]

stadion: Stade Armand Cesari, Furiani

widzów: 11616

 

[1.]SC Bastia - [14.]Chateaurox 0:1

0:1 - Nando (6')

Mom: Anthony Scaramozzino

 

Baccarelli - Sanaia, Choplin, Marque, Angoula - Mustivar, Robail, Khazri (74' Diallo), Moizini (64' Genest) - Suarez, El Azzouzi (64' Correa)

 

Końcówkę sezonu w lidze mamy bardzo słabą. Jednak dopisuje nam szczęście i zarówno drugie USBCO i trzeci Sedan również tracą punkty i dzięki temu utrzymaliśmy pozycję lidera.

Nasze strzały były bardzo niecelne, z 15 oddanych tylko 1 był w światło bramki, katastrofa. Nasi przeciwnicy szybko strzelili bramkę i od tamtej pory niemalże całą drużyną cofnęli się do defensywy. Ciężko było nam się przebić przez zagęszczoną obronę, więc nasi piłkarze próbowali strzałów z dystansu. Próbowaliśmy potem rozszerzyć naszą grę i atakować skrzydłami, lecz mimo że wygrywaliśmy pojedynki główkowe z obrońcami, to nie trafialiśmy w bramkę.

Nie wiem czym może być spowodowana ta obniżka formy, jeśli tak dalej pójdzie to możemy stracić pierwszą pozycję w lidze. Okazję do przełamania będziemy mieli w najbliższym meczu z 19 w tabeli Tours FC. Miejmy nadzieję, że piłkarze po tym spotkaniu przywrócą sobie morale, gdyż czeka nas niezwykle ważny mecz w finale Pucharu Francji.

Odnośnik do komentarza

Ligue 2 [34/38]

stadion: Stade de la Vallee du Cher, Tours

widzów: 4229

 

[19.]Tours FC - [1.]SC Bastia 3:4

0:1 - Maoulida (1')

1:1 - Buengo (6')

1:2 - Marque (25')

2:2 - Blayac (36')

3:2 - Blayac (43')

3:3 - Maoulida (60')

3:4 - El Azzouzi (84')

(66') - czerw.kartka - Angoula

Mom: Jeremy Blayac

 

Baccarelli - Harek, Choplin, Marque, Angoula - Cahuzac, Thauvin (55' Robail), Khazri, Moizini (55' Diallo)- Maoulida, Suarez (55' El Azzouzi)

 

 

Liczyłem, że w tym meczu przełamiemy złą passę i wywieziemy łatwe zwycięstwo. Przełamaliśmy się, lecz nasza wygrana przyszła nam z wielkim trudem. Ostatnie 15 minut meczu graliśmy w 9, bo kontuzji doznał jeszcze Harek a wcześniej dokonałem już limitu zmian. Mimo to potrafiliśmy strzelić zwycięską bramkę i chociaż z tego jestem zadowolony.

Mecz rozpoczął się dla nas wyśmienicie, gdyż Maoulida już w 29 sekundzie meczu strzelił pierwszą bramkę. Nasi przeciwnicy nieoczekiwanie wyrównali. Po kilku minutach znów wyszliśmy na prowadzenie, lecz potem było już coraz gorzej. Straciliśmy dwie bramki i do szatni schodziliśmy w bardzo ponurych nastrojach. W przerwie doszło do kilku ostrych słów, najechałem nawet na ambicję moich podopiecznych i widocznie to poskutkowało. W 60 minucie strzeliliśmy bramkę dającą wyrównanie. Wydawało by się, że zwycięską bramkę strzelimy już niebawem, lecz czerwoną kartkę za głupi faul otrzymał Angoula. Rywale ponownie przejęli inicjatywę, a dodatkowo Harek został kontuzjowany. Ostatnie 15 minut graliśmy więc w dziewięciu i chciałem już tylko utrzymać ten remis. Jednak zupełnie nieoczekiwanie El Azzouzi strzelił bramkę i poprawił nam wszystkim nastroje.

Mecz zakończył się wynikiem 4:3 i musimy być tym zadowoleni. Jednak nasza forma wciąż jest bardzo niska, trzy gole stracone z przedostatnią w tabeli drużyną to nie najlepszy wynik.

Przed nami zdecydowanie najważniejszy mecz w sezonie - finał Pucharu Francji, w którym zmierzymy się z Montepieller.

Odnośnik do komentarza

Puchar Francji - finał

stadion: Stade de France, Saint-Denis

widzów: 80000

 

SC Bastia - Montepieller Herault SC 3:0

1:0 - Maoulida (15')

2:0 - Robail [kar.] (82')

3:0 - Suarez (90+3')

Mom: Magno Novaes

 

Novaes - Harek, Mary, Marque, Choplin - Cahuzac (88' Sans), Robail, Khazri, Moizini - Maoulida, El Azzouzi (81' Suarez)

 

 

Puchar Francji jest nasz! Sprawiliśmy ogromną niespodziankę, a wręcz sensację. 80000 kibiców na stadionie i kolejne tysiące przed telewizorami oglądało jak drugoligowy zespół zdobywa Puchar Francji.

Zagraliśmy perfekcyjnie, szczególnie zadowolenie jesteśmy z ilości celnych strzałów.

Mecz rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami, czyli od przewagi Montepieller. Od pierwszych minut klasę pokazywał Novaes, który swoimi fantastycznymi interwencjami ratował nas od utraty bramki. Po upływie kilku minut sytuacja na boisku się wyrównała i powoli dochodziliśmy do sytuacji strzeleckich. W 15 minucie Khazri posłał świetną piłkę do wybiegającego Maoulidy, a ten dał nam prowadzenie. Pozwoliło nam to uwierzyć w nasze możliwości i od tej pory graliśmy jak równy z równym. Lekką przewagę mieli nasi rywale, lecz my także potrafiliśmy przytrzymać piłkę i groźnie zaatakować.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 i w szatni pochwaliłem zawodników za bardzo dobrą grę.

Druga część gry, podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od groźnych ataków drużyny Montepieller. Jednak na bramce czuwał niezawodny w tym meczu Novaes i po jakimś czasie sytuacja wróciła do normy.

Bardzo gorąco zrobiło się w 69 minucie. Maoulida został sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę dla naszej drużyny. Do piłki podszedł Robail, lecz bramkarz wyczuł jego intencje i obronił strzał.

Ogarnął mnie wtedy wielki niepokój, bo to oznaczało bardzo nerwową końcówkę.

Kilkanaście minut później sędzia znó podyktował jedenastkę dla naszej drużyny. Tym razem faulowany był Choplin. Do piłki ponownie podszedł Robail i tym razem pewnie umieścił piłkę w siatce. Trybuny oszalały, na 10 minut przed zakończeniem spotkania mieliśmy bezpieczną, dwubramkową przewagę.

Minuty leciały bardzo wolno a nasi rywale oddawali desperackie strzały szukając bramki kontaktowej. Jednak ich próby były bardzo nieskuteczne, co zemściło się dla nich w ostatnich sekundach spotkania. Odzyskaliśmy piłkę na naszej połowie i Sans posłał daleką piłkę, do której doszedł Suarez. W sytuacji sam na sam z bramkarzem zachował zimną krew i strzelił kolejną bramkę dla naszego zespołu. Nasza radość była nie do opisania, odnieśliśmy niebywały sukces.

Po meczu otrzymaliśmy niezliczone gratulacje, słowa podziwu a także nagrody pieniężne.

Odnośnik do komentarza

@Marvin - dzięki, awans już jest :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ligue 2 [35/38]

stadion: Stade Armand Cesari, Furiani

widzów: 12472

 

[1.]SC Bastia - [8.]FC Metz 3:2

0:1 - Koulibaly (16')

1:1 - El Azzouzi (2 6')

2: 1 - Marque (6 0')

3:1 - Robail [k ar.] (69')

3: 2 - Keita (74')

Mom: Francois Marque

 

Novaes - Sanaia, Mary, Marque, Choplin - Mustivar, Thauvin (59' Robail), Diallo (59' Khazri), Moizini - Maoulida (59' Suarez), El Azzouzi

 

Dzięki zwycięstwu nad Metz oficjalnie zapewniliśmy sobie awans do Ligue 1. Awansu byliśmy już pewni kilka kolejek wcześniej, bo trudno by było przegrać wszystkie 5 ostatnich meczów. My walczymy jednak o pierwszą pozycję i jesteśmy na dobrej drodze by tego dokonać.

Spotkanie przebiegło po naszej myśli, liczyliśmy na pewne trzy punkty i nie zawiedliśmy się. Były momenty niepewności, lecz potrafiliśmy je zwyciężyć.

Kilku piłkarzy było zmęczonych po ostatnich meczach, więc skład nie był optymalny. Jednak przy wyniku remisowym musiałem wprowadzić jakieś zmiany i na boisko weszli Khazri, Robail i Suarez. Tak jak przewidywałem, odmienili losy meczu i pomogli nam w zdobyciu trzech punktów. Do końca sezonu pozostały już tylko trzy mecze, mamy szansę na zwycięstwo i obecnie to jest naszym głównym celem.

 

 

 

Zbliża się termin ogłoszenia szerokiego składu na Mistrzostwa Europy. Kilku zawodników jest kontuzjowanych, najpoważniej wygląda kontuzja Rafała Murawskiego i jego występ na EURO stoi pod znakiem zapytania.

Szeroki skład obejmuje 30 nazwisk, z których 7 zostanie wykreślonych tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw.

Mam już swoich kandydatów, będzie także kilka powrotów.

Szeroki skład zostanie ogłoszony po najbliższym meczu ligowym.

Odnośnik do komentarza

Ligue 2 [36/38]

stadion: MMArena, Le Mans

widzów: 11505

 

[4.]LEMANS FC - [1.]SC Bastia 1:1

0:1 - Louis [sam.] (28')

1:1 - Saivet (46')

Mom: Henri Saivet

 

Novaes - Harek, Mary, Marque, Choplin - Mustivar, M'Bango, Robail, Khazri, Moizini (76' Genest) - El Azzouzi (71' Suarez)

 

Tylko remis w dzisiejszym meczu mógł oznaczać, że USBCO dogoni nas w tabeli. Jednak zawodnicy z Bolougny równiez zremisowali, podobnie jak drużyna Sedan.

Dzięki temu wciąż mamy trzy punktową przewagę nad wiceliderem. Do końca sezonu pozostały jeszcze dwie kolejki i awans z pierwszego miejsca jest już blisko.

Dziś może nie graliśmy zbyt dobrze, lecz teraz najważniejsze jest już tylko wygrana w lidze. Piłkarze są już zmęczeni sezonem, więc forma nie jest w szczytowym punkcie. Musimy jednak wytrzymać jeszcze trochę ponad tydzień i będziemy mogli trochę odpocząć.

Odnośnik do komentarza

Dziś miałem ogłosić szeroką kadrę na Mistrzostwa Europy, lecz poczekam z tym do zakończenia sezonu. Najpierw skupię się na rozgrywkach klubowych, a potem przedstawię naszych rywali w meczach towarzyskich, szeroką kadrę oraz grupy Mistrzostw Europy.

 

 

Ligue 2 [37/38]

stadion: Stade Armand Cesari, Furiani

widzów: 17339

 

[1.]SC Bastia - [10.]FC Nantes 2:0

1:0 - Pereira [sam.] (35')

2:0 - Mary (50')

Mom: Maka Mary

 

Novaes - Harek, Mary, Marque, Choplin - Cahuzac, Robail, Khazri, Moizini - Maoulida, El Azzouzi (75' Suarez)

 

 

Dość gładko poradziliśmy sobie ze słabo spisującym się w tym sezonie FC Nantes. Przejęliśmy inicjatywę niemalże od początku spotkania i w pełni kontrolowaliśmy przebieg gry. Było to ostatnie spotkanie w tym sezonie na własnym stadionie i myślę, że godnie pożegnaliśmy się z naszymi kibicami.

Po meczu napłynęła do klubu wspaniała wiadomość. USBCO i Sedan przegrali swoje mecze i tym samym wywalczyliśmy mistrzostwo Ligue 2!

Do rozegrania pozostał nam jeszcze jeden mecz, lecz nie będzie on już miał żadnego znaczenia. Postaramy się jednak go nie odpuścić i przypieczętować nasz sukces.

Odnośnik do komentarza

Ligue 2 [38/38]

stadion: Stade Parsemain, Fos-sur-Mer

widzów: 3683

 

[18.]FC Istres - [1.]SC Bastia 1:3

0:1 - Mary (20')

0:2 - Robail (52')

0:3 - Khazri (71')

1:3 - Fettouhi (73')

Mom: Mathieu Robail

 

Novaes - Harek, Gadomski, Mary, Choplin - Cahuzac (58' Chambaud), Robail, Khazri, Moizini (45' Genest)- Maoulida, El Azzouzi (58' Correa)

 

 

Nasz ostatni mecz w tym sezonie wypadł bardzo dobrze. Z rozgrywkami Ligue 2 pożegnaliśmy się wyjazdowym zwycięstwem przed niewielką grupą publiczności.

Byliśmy świadkami pięknej bramki z rzutu wolnego Khazriego, a także kilku składnych akcji w naszym wykonaniu.

Błąd przy straconym golu popełnił Chambaud, który został wprowadzony na boisko w drugiej połowie.

USBCO i Sedan przegrali kolejne mecze i nasza przewaga wzrosła, lecz i tak nie ma to żadnego znaczenia.

Sezon kończymy na pierwszym miejscu i zapewniamy sobie tym samym awans do Ligue 1.

 

 

Tabela po zakończeniu sezonu

Odnośnik do komentarza

@ssman21 - dziękować

@Miki_ - dziękować

@Barry06 - dziękować

@polarinho - dziękować, chyba na "mistrza strefy spadkowej" :P

@Wariner - dziękować

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

PODSUMOWANIE SEZONU 2011/2012

 

BRAMKARZE

 

 

V7j6q.jpg

 

 

Bramkarzem numer 1 był Novaes i spisywał się on bardzo dobrze. Nie przypominam sobie, by popełnił jakiś błąd.

Najbardziej przysłużył się nam w finale Pucharu Francji i ten mecz bez wątpienia był jego najlepszym w karierze.

Magno pozostanie z nami na najbliższy sezon i liczę, że poradzi sobie w Ligue 1.

Baccarelli był tylko bramkarzem rezerwowym, lecz bardzo mi się spodobał. Dałem mu szansę w kilku spotkaniach i nasz młody talent mnie nie zawiódł. W razie słabszych występów Novaesa, nie musimy się martwić. Baccarelli spisuję się równie dobrze co jego bardziej doświadczony kolega.

 

 

LEWI OBROŃCY

 

 

IXnax.jpg

 

 

 

Niepodważalne miejsce na lewej stronie obrony miał Harek. Zaliczył kilka bardzo dobrych występów, a jego forma była wysoka i przede wszystkim równa przez cały sezon.

Sanaia odstaje umiejętnościami od starszego kolegi i nie przekonywał mnie swoją grą. Na Ligue 1 będzie to za mało i prawdopodobnie pozbędziemy się tego zawodnika.

 

 

ŚRODKOWI OBROŃCY

 

1GjSG.jpg

 

 

 

Pewniakiem i naszą ostoją w defensywie był Francois Marque. Ten obrońca praktycznie nie popełniał błędów i zawsze mogliśmy na niego liczyć. Z jego partnerami było już różnie, traciliśmy dużo bramek, choć nie wszystkie padały z winy obrońców.

Dobrze grał Mary, jest to bardzo silny obrońca i sprawia duże problemy napastnikom. Choplin grywał także na prawej obronie i całkiem nieźle mu to szło. Jednak Ligue 1 to już wyższy poziom i by walczyć o utrzymanie będziemy musieli dokonać znaczących wzmocnień na tej pozycji.

 

PRAWI OBROŃCY

 

NKqPY.jpg

 

 

 

Tu sytuacja ma się bardzo podobnie jak na lewej stronie. Cioni, który jest wyraźnie lepszy od swojego rywala na tej pozycji. Jednak Angoula sprawia lepsze wrażenie niż Sanaia i kilkakrotnie był mocnym punktem naszego zespołu. Często jednak zdarzały mu się proste błędy.

 

DEFENSYWNI POMOCNICY

 

VUpng.jpg

 

 

 

Najczęściej na tej pozycji grywał Cahuzac, który jest kapitanem zespołu. Od piłkarzy na tej pozycji oczekuję tylko i wyłącznie wkładu defensywnego i za to są rozliczani. Cahuzac ciężko pracował w środku boiska biegając za akcją, starając się przechwycić piłkę. Jednak mam pewne zastrzeżenia odnośnie jego opaski kapitana. Niewykluczone, że opaskę w nowym sezonie przejmie ktoś inny, gdyż Yannick nie potrafi poderwać zespołu do walki. Drugim z kolei zawodnikiem na tej pozycji był M'Bango. Ten piłkarz również grał bardzo dobrze, lecz zdarzały mu się słabsze występy. Popełnia on kilka prostych błędów, lecz myślę że to cenne doświadczenie, które zebrał w tym sezonie pomoże mu stać się lepszym piłkarzem. Mustivar zaś domagał się występów w pierwszym składzie i postanowiłem dać mu szansę. Okazało się, że ten piłkarz jest bardzo przydatny naszej drużynie i swoimi dobrymi występami trochę mi zaimponował. Zyskał sobie moje zaufanie i zakomunikował, że można na niego liczyć. Rothen to trochę inny typ pomocnika. Jest to bardziej cofnięty rozgrywający, lecz spodziewałem się po nim czegoś więcej. Jego bogata przeszłość bardzo dobrze o nim świadczyła i upatrywałem w tym zawodniku pewny punkt zespołu. Jednak Rothen kompletnie zawiódł i już po kilku spotkaniach z niego zrezygnowałem.

Jest jeszcze Chambaud, lecz on również grał bardzo słabo. Powinien zacząć szukać sobie nowego pracodawcy.

 

LEWI POMOCNICY

 

BT6xr.jpg

 

 

 

Robail to moim zdaniem nasz najlepszy zawodnik, wystarczy spojrzeć na jego statystyki. Mistrz asyst, potrafi fantastycznie dośrodkować, świetnie wykonuje rzuty rożne. Drybling również ma niczego sobie, a do tego jest jednym z najskuteczniejszych piłkarzy w naszej drużynie. Mamy jednak problemy z przedłużeniem kontraktu z tym zawodnikiem, ponieważ mimo licznych nagród nie mamy żadnych funduszy na płace. Jeśli jednak uda nam się przedłużyć kontrakt, to Robail zostanie nowym kapitanem zespołu.

Thauvin to nadzieja na przyszłość, choć już teraz bardzo przysłużył się naszej drużynie. Często grywał także na prawej stronie pomocy, co wychodziło mu równie dobrze. Jego atutem są dobre dośrodkowania, do tego jest całkiem szybki. Powinien popracować jedynie nad dryblingie i będzie bardzo dobrym zawodnikiem.

Itoua nie spełnił moich oczekiwań, mało uczestniczył w grze i niczym się nie wyróżniał. Będzie musiał bardzo ciężko pracować na treningach, by przywrócić moje zaufanie.

 

PRAWI POMOCNICY

 

ZjcDY.jpg

 

 

 

Prawa strona nie była naszą najmocniejszą stroną, choć zarówno Moizini jak i Genest grali dobrze. Brakowało im jednak takiej nieprzewidywalności i rywale dość łatwo odczytywali ich zamiary. Potrzeba nam jakiegoś szybkiego zawodnika na tą pozycję.

 

 

ŚRODKOWI POMOCNICY

 

1CT2a.jpg

 

 

 

Liderem na tej formacji był Khazri. Jego pozycja była niepodważalna, ten młody zawodnik jest naszą nadzieją i jak będzie sięsystematycznie rozwijał to może stać się jednym z lepszych piłkarzy w Ligue 1. Potencjał ten chłopak z pewnością ma i bardzo na niego liczymy.

Diallo dla mnie jest małym rozczarowaniem. Nie grał źle, lecz oczekiwałem po nim czegoś więcej. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu upatrywałem sobie w nim zawodnika pierwszego zespołu, lecz Diallo zawodził.

Di Fraya nie grał zbyt często, lecz wykazał się kilkoma dobrymi występami. Jest to młody gracz i z pewnością pozostanie z nami na najbliższy sezon.

 

NAPASTNICY

 

ONxF2.jpg

 

 

 

Najwięcej bramek w naszym zespole strzelił Suarez, lecz to Maoulida był najlepszym zawodnikiem. Suarez to typowy napastnik czekający na piłkę w polu karnym. Maoulida jest bardzo aktywny na całej połowie przeciwnika i bardzo ciężko pracuje dla drużyny. Jest jeszcze bardzo szybki El Azzouzi, który potrafi się znaleźć na pozycji i wygrać pojedynek biegowy, lecz czasem brakuje mu dobrego wykończenia.

Sarasar i Correa to dwaj utalentowani zawodnicy, którzy także mieli swój wkład w końcowy sukces.

Lepiej spisywał się Correa, który ładnie rozwinął się w ciągu tego sezonu. Jego wartość wzrosła już do 3 MLN€, lecz nie zamierzam pozbywać się tego zawodnika. W nowym sezonie będzie dostawał więcej szans i jestem przekonany, że jest już gotowy na grę w pierwszym zespole.

Odnośnik do komentarza

Choć sytuacja w niektórych ligach wciąż jest nie jasna, to cały świat żyje przygotowaniami do Mistrzostw Europy.

Wszystkie reprezentacje uczestniczące w tym turnieju muszą dziś podać szeroką kadrę składającą się z 30 zawodników.

 

Oto grupy Mistrzostw Europy:

 

Grupa A (Turcja, Anglia, Słowenia, Ukraina)

Grupa B (Polska, Szkocja, Niemcy, Szwecja)

Grupa C (Portugalia, Bośnia, Hiszpania, Chorwacja)

Grupa D (Holandia, Włochy, Rosja, Francja)

 

 

A o to szeroka kadra składająca się z 30 zawodników:

 

 

Bramkarze

 

Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn, 22L)

Artur Boruc (Fiorentina, 32L)

Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven, 24L)

 

 

Obrońcy

 

Sebastian Boenisch (Werder Brema, 25L)

Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa, 28L)

Błażej Augustyn (Vicenza, 24L)

Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor, 33L)

Damian Perquis (FC Sochauz, 28L)

Adam Danch (Górnik Zabrze, 24L)

Hubert Wołąkiewicz (Lech Poznań, 26L)

Kamil Glik (Torino, 24L)

Marcin Wasilewski (Sheffeld United, 31L)

Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa, 25L)

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund, 26L)

 

Pomocnicy

 

Rafał Murawski (Lech Poznań, 30L)

Ariel Borysiuk (Legia Warszawa, 20L)

Grzegorz Krychowiak (Bordeaux, 22L)

Dariusz Dudka (Auxerre, 28L)

Eugen Polanski (Mainz, 26L)

Ludovic Obraniak (LOSC Lille, 27L)

Maciej Rybus (Legia Warszawa, 22L)

Adrian Mierzejewski (Trabzonspor, 25L)

Sebastian Mila (Tieriek Grozny, 29L)

Radosław Majewski (Nottingham Forest, 25L)

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund, 26L)

Kamil Grosicki (Sporting Gijon, 23L)

 

Napastnicy

 

Robert Lewandowski (Borussia Dortmund, 23L)

Ireneusz Jeleń (Ac Milan, 31L)

Artur Sobiech (Hannover, 21L)

Paweł Brożek (Trabzonspor, 29L)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...