Skocz do zawartości

Mrzezino welcome to....


Rekomendowane odpowiedzi

Styczeń 2012

 

Bilans: 0-0-0

Reprezentacja U-19: -

 

Transfery Świat:

 

Marko Marin (Werder --> Inter, 122 mln zł)

Alexis Sanchez (Udinese --> Leverkusen, 102 mln zł)

Neymar (Santos --> CSKA Moskwa, 97,5 mln zł)

Cristian Ansaldi (Rubin --> Szachtar, 87,5 mln zł)

Zoran Tosic (CKSA Moskwa --> Inter, 85 mln zł)

 

Ranking FIFA: http://img717.images...czeluty2012.png

 

Polska znów wraca na 66 miejsce. Nie grała sparingów, ale poznała rywali w ME 2012. Będą to Chorwacja, Rumunia, Holandia. Myślę, że jest szansę na drugie miejsce w grupie.

Odnośnik do komentarza

Luty 2012

 

Bilans: 0-0-0 0:0

Reprezentacja U-19:

 

Powołałem trzech zawodników, myśląc o ich przyszłości w eliminacjach:

 

Mateusz Kuźmicki

Łukasz Bogusławski

Daniel Gołuch

 

**************************************************************************************************

Byłem na 2 meczach:

 

19.02. Legia U-19 -3-1- Dolcan U-19 ( Kepka zagrał dobry mecz wpisując się na listę strzelców, oc.7.7 MoM)

25.02. Jagiellonia -2-2- Wisła (Radecki zagrał słaby mecz, 6.1)

***************************************************************************************************

 

Transfery Polska:

 

Vytautas Andriuskievicius (Lechia --> Górnik Zabrze, 6,5 mln zł)

Yasser Hussain (Zamalek --> Korona Kielce, 2,75 mln zł)

Bartosz Iwan (Widzew --> Lech, 2,4 mln zł)

Kamil Kuczok (Odra Wodzisław --> Wisła, 1,5 mln zł)

Ifranyi Onwuatu (Enyimba --> Śląsk, 1,3 mln zł)

 

Inne ligi:

 

Ekstraklasa: Legia [+3]

I liga: nie grała

Puchar Polski: też jeszcze nie był rozgrywany

3 liga pomorsko-zachodniopomorska: tu także trwa przerwa

LM: W 1/8 rywale zagrali pierwszy mecz, a sensacyjnym wynikiem jest 4-1 dla Szachtara przeciwko Realowi.

LE: Tu już skończyła się 1/16 finału i największa niespodzianka to przegrana Lazio z FC Salzburgiem.

 

Ranking FIFA: http://img3.imageshack.us/img3/6393/rankingfifaluty2012.png

 

Polska notuje nieznaczny awans na 65 miejsce.

Odnośnik do komentarza

Marzec 2012

 

Bilans: 0-0-0 0:0

Reprezentacja U-19:

 

Pojawiłem się na kilku meczach:

 

10.03. Lechia II -2-0- Zagłębie II (Kujtkowski nie grał, a Pawłowski spisał się przyzwoicie 6.9)

14.03. Jaga -1-1- Wisła Płock (Tylko Kądzior siedział na ławce, ale nawet nie wszedł na boisko)

31.03. Podbeskidzie -2-0- ŁKS Łódź (Kubicki najlepszy w słabym zespole 7.1, a Gołuch wszedł dopiero w 81 minucie.)

********************************************************************************************************************************************************

Powołałem w związku z kontuzją Sachy Litmanowicza nowego zawodnika:

 

Przemysław Krogulec (Dobry środkowy pomocnik drużyny Orlicz Suchledniów.)

********************************************************************************************************************************************************

 

Inne ligi:

 

Ekstraklasa: Legia [+6]

I liga: Podbeskidzie [+0]

Puchar Polski: Wisła Płock odpadła w dwumeczu przegrywając 4-1. Tak więc zostały same drużyny z Ekstraklasy w półfinale. Jaga może zrewanżować się Górnikowi za finał z poprzedniego roku, a w drugim meczu Korona zagra ze Śląskiem.

3 liga pomorsko-zachodniopomorska: Błękitni Stargard Szczeciński [+6] Start traci 19 punktów do lidera i ma przewagę 7 nad strefą spadkową.

LM: Pierwsze mecze ćwierćfinałowe za nami: Juve -2-0- Chelsea, Barca -3-1- Porto, FC Bayern -1-0- Man City, Man Utd -1-1- Szachtar. Najbliżej awansu wydaję się być Barca i Juve. Szachtar bliski ponownej niespodzianki.

LE: Tu także już po pierwszym meczu ćwierćfinałowym: CSKA -2-5 Atletico Madryt, Benfica -4-2- Galatasaray, AS Monaco -1-0- Salzburg, Inter -1-1- Sporting Lizbona.

 

Ranking FIFA: http://img690.imageshack.us/img690/6330/rankingfifamarzec2012.png

 

Polska pozostaje na 65 miejscu. Do mistrzostw nie gra sparingów.

Odnośnik do komentarza

Kwiecień 2012

 

Bilans: 0-0-0 0:0

Reprezentacja U-19:

 

Obserwowałem kilka meczów z trybun:

 

4.04. Jaga -1-0- Górnik Zabrze (Przez większą część meczu Bogusławski niewidoczny, ale pod koniec strzelił ważną bramkę 7.1, za to Radecki spisywał się świetnie w obronie 7.4)

7.04. Chrobry Głogów -1-1- Vitroscilon Iłowa (Łągiewka najlepszy w swojej drużynie 7.2 i MoM)

25.04. Śląsk Wrocław -2-0- Korona (Niestety Nowiński i Cebula siedzieli na ławce.)

************************************************************************************************************************************************************

Już 7 maja gramy z Bośnią w 2 części eliminacji ME, 2 dni później z Białorusią, a na koniec 12 maja z Turcją. Potem będziemy już wiedzieli czy jesteśmy jedną z ośmiu drużyn (7+1 gospodarz (Francja). Na koniec miesiąca zagramy sparing z Chorwacją (30 maja).

***********************************************************************************************************************************************************

 

Inne ligi:

 

Ekstraklasa: Legia [+0]

I liga: GKS [+1]

Puchar Polski: W finale Śląsk, który wygrał 3-1 w dwumeczu z Koroną zagra ze Górnikiem Zabrze, które ma szansę obronić tytuł.

3 liga pomorsko-zachodniopomorska: Cartusia 1923 Kartuzy [+0] Start traci 16 punktów, więc nie ma już nawet matematycznych szans na awans, ale za to ma 8 punktów przewagi nad spadkiem i powinien się utrzymać.

LM: W finale Bayern zmierzy się z Juve. Bayern wygrał z Szachtarem dzięki bramką na wyjeździe, a Juve pokonało aż 6:3 Barce w dwumeczu.

LE: W finale Ligi zmierzy się znów Atletico Madryt, ale tym razem z Benfica Lizbona. Benfica pokonała AS Monaco, a Atletico uporało się z Interem.

 

Ranking FIFA: http://img192.images...kwiecie2012.png

 

Polska awansowała na 63 miejsce. Tuż przed mistrzostwami zagra sparing z Rosją.

 

Powołany skład: http://img840.imageshack.us/img840/7104/skadnaeliminacjemaj2012.png

Odnośnik do komentarza

Eliminacje Mistrzostw Europy U-19

2 runda kwalifikacyjna Trzecia Grupa

Pierwszy Mecz 07.05.2012r.

Stadion im. Powstańców Chocieszyńskich, Grodzisk Wielkopolski

 

Skład: Rakovsky; Tadrowski, Kuźmicki, Nowiński, Kiełb; Krempicki(45 min. <--> Bogusławski), Wilma, Kepka, Kujtkowski; Jędrzejczyk, Parzyszek(45 min. <--> Goluch)

 

I znów mieliśmy mieć stopniowanie rywali, gdyż Bośnia nie jest trudnym rywalem i teoretycznie łatwobyłoby z nią wygrać. Moim celem i wymaganiem jest dostać się do ME, a potem to już może być tylko łatwiej.

Już w 4 minucie okazję miał Parzyszek, ale ja zmarnował. Chwilę później fenomenalnie Kiełb obsłużył Jędrzejczyka, ale ten nie trafił z łatwej pozycji. Nie czekaliśmy jednak długo na bramki z naszej strony, bo w 10 minucie po rzucie rożnym bitym przez Kujtkowskiego, gola strzelił Kuźmicki. Po naszym golu zaczęli atakować goście, ale ich ataki kończyły się na bocznej siatce, ale w 23 minucie straciliśmy głupiego gola, którego strzelił Selimovic. I do końca połowy mimo naszej inicjatywy, 1:1. W przerwie zmieniłem nieskutecznego Parzyszka i słabego Krempickiego. Zawodników zmobilizowałem grą u siebie. Lepiej zaczęli goście , ale na szczęście sędzia nie przyznał gola, który zostałstrzelony ze spalonego. Za to my chwilę później odpowiedzieliśmy, fenomenalne dośrodkowanie Kiełba i gol Kepki. W 66 minucie mogło być 3:1, ale Kujtkowski trafił w słupek. I choć trudności to my wygraliśmy i jedziemy do Białorusi z 3 punktami. Zdecydowanie szkoda zmarnowanych sytuacji, widać było że piłkarze nie są do konca zgrani, ale liczę, że w miarę upływu czasu to się zmieni!

 

Polska U-19 -2-1- Bośnia i Hercegowina U-19

 

10' Kuźmicki

23' Selimovic

56' Kepka

 

Frekwencja: 590

 

MoM: Damian Kujtkowski 8.20 (Grał dobrze i zaliczył ładną asystę.)

Odnośnik do komentarza

Eliminacje Mistrzostw Europy U-19

2 runda kwalifikacyjna Trzecia Grupa

Drugi Mecz 09.05.2012r.

Stadion Torpedo, Żodzino

 

Skład: Rackovsky; Tadrowski(45 min. <--> Majewski), Kuźmicki, Nowiński, Kiełb; Krempicki, Wilma, Kepka, Kujtkowski; Jędrzejczyk(45 min. <--> Jastrzębski), Parzyszek(77 min. <--> Goluch)

 

Jedziemy na Białoruś zagrać z trudnym rywalem, ale myślę, że mamy dużą szansę wywieźć z niej 3 punkty. Ich przewagą jest własne boisko i kibice, a naszą przewaga mentalna, gdyż oni przegrali 1:3 z Turcją, a my mamy na koncie 3 punkty. Przed meczem zmotywowałem chłopaków do gry godnej uczestnika Mistrzostw Europy. Duża cześć pierwszej połowy była bardzo nudna i tak dopiero w 26 minucie Kujtkowski oddał pierwszy, ale niecelny strzał. Chwilę później udało nam się strzelić gola, po kolejnej genialnej asyście Kiełba gola strzelił Parzyszek. Co z tego jednak gdy po rzucie wolnym z 35 minuty straciliśmy gola za inicjatywą Chernyavskiyego. I do przerwy 1:1. Po przerwie na boisko wpuściłem Majewskiego i Jastrzębskiego, a całemu zespołowi przypomniałem o randze meczu. I już 5 minut po wejściu gola strzelił ten drugi, strzelając z ostrego kąta ładną bramkę. Potem mieliśmy jeszcze kilka okazji, ale nie wykorzystywaliśmy. Za to gospodarze zaczęli napierać na 20 minut przed końcem i niestety w 74 minucie wyrównał Savchenko. I chociaż mieliśmy okazję pod koniec gry głupio zremisowaliśmy... Żal remisu, gdyż dwa razy w tym meczu byliśmy na prowadzeniu i przeciwnik skutecznie nam je zabierał. Na nasze szczęście Turcja zremisowała z Bośnią, ale i tak trzeba będzie z nią wygrać by wejść do mistrzostw. Czeka nas gorąca podróż i przygoda...

 

Białoruś U-19 -2-2- Polska U-19

 

28' Parzyszek

36' Chernyavskiy

50' Jastrzębski

74' Savchenko

 

Frekwencja: 335

 

MoM: Igor Savchenko 7.60

Odnośnik do komentarza

Eliminacje Mistrzostw Europy U-19

2 runda kwalifikacyjna Trzecia Grupa

Trzeci Mecz 12.05.2012r.

Mardan Antalayaspor Stadi, Antalaya

 

Skład: Racovsky; Tadrowski, Kuźmicki, Nowiński, Kiełb; Krempicki, Wilma, Kubicki, Kujtkowski(45 min. <--> Kądzior); Jędrzejczyk, Parzyszek (45 min. <--> Jastrzębski)

 

Jechaliśmy tu po śmierć albo życie w postaci wygranej i awansu do upragnionych mistrzostw. Drugi mecz nie ma znaczenia, liczy się co się zdarzy tu i teraz, czas grać. Zawodnikom życzyłem szczęścia, gdyż wiedziałem, że rywale są mocni. W 1 połowie widać było przewagę Turków, ale nie potrafili jej udokumentować. Raz po raz atakowali, a my groźnie kontrowaliśmy, ale Parzyszek jest widocznie bez formy. Na szczęście wyręczył go w 36 minucie Jędrzejczyk po podaniu Kubickiego. Rywale jednak błyskawicznie odpowiedzieli i za sprawą Yasara Taskana doprowadzili do remisu. Do przerwy 1:1. Na drugą połową kazałem zawodnikom wyjść z większym skupieniem, gdyż już mogliśmy wygrywać. Za nieskutecznego Parzyszka wszedł Jastrzębski, a za Kujtkowskiego Kądzior. Już 45 sekund po wznowieniu czerwoną kartkę ujrzał obrońca gospodarzy za faul przed polem karnym. Do wolnego podszedł Kuźmicki, ale trafił w mur, nie mniej jednak od tego momentu mieliśmy przewagę liczbową. Do naszej gry mimo przewagi wdarła się nieskuteczność i tak po kolei marnował Jędrzejczyk, Kubicki i Jastrzębski. 1:1 i smutna prawda, młodzi Polacy są nieskuteczni.... Odpadliśmy, a ja zrezygnowałem z reprezentacji U-19, aby szukać nowych przygód..

 

Turcja U-19 -1-1- Polska U-19

 

36' Jędrzejczyk

37' Taskiran

 

Frekwencja: 1115

 

MoM: Patryk Jędrzejczyk 7.6 (Strzelił gola, ale nawet on nic nam nie dał, wstyd..)

Odnośnik do komentarza

15.06.2012r. g.22

 

Siedziałem na ławce w parku Kilońskim w Gdyni, gdzie obecnie mieszkam przy ulicy Morskiej. Szukałem po klubach, ale nie chcę już wracać do epizodów 3 ligowych, więc rozglądałem się za 2 ligowcami. Niestety Bałtyk Gdynia spadł, a Termalica odrzuciła propozycję mojej pracy w ich klubie. No nic pozostanę narazie na miejscu, ale wydaję mi się, że w obecnej sytuacji muszę poszukać innej pracy, przynajmniej na pół etatu....

 

- Te, co pan dzisiaj taki przygaszony?- przerwał mi moje rozumowanie jakiś człowiek.

- Przepraszam, my się znamy?- spytałem poirytowany nieznajomego.

- Jestem kibicem Startu Mrzezino, żałuję że pan zrezygnował, bo mógł pan dużo sukcesów odnieść w naszej drużynie.- odpowiedział człowiek.

- Musiałem, zostałem zmuszony przez prezesa Lato, chętnie bym został, ale czekała mnie reprezentacja, w której z resztą zawaliłem sprawę.- powiedziałem.

- Co? Dwa remisy i że pan zawalił? Zawala Smuda, przegrał z Chorwacją 0:3 i już z grupy nie wyjdą raczej.- stwierdził człowiek.

- Miałem się dostać i nie dostałem się do turnieju finałowego, teraz szukam pracy, ale raczej nic nie znajdę jestem stracony.- powiedziałem.

- A nie próbuje pan w Bałtyku? – spytał.

- Zgłupiał pan? Przecież ta drużyna spadła?!- rzekłem poirytowany.

- A może Chojniczanka, ona się utrzymała w 2 lidze. – powiedział człowiek.

- Przecież wiem, nawet trener się tam utrzymał. – odpowiedziałem.

- No właśnie nie, przed chwilą w radiu mówili, że został zwolniony z powodu konfliktu z kibicami.- stwierdził.

- Och, już lecę, skoro pan tak twierdzi. – odpowiedziałem.

 

I chwilę potem już mnie nie było. Jeszcze przed północą wysłałem swoje CV na mail przezesa Chojniczanki. Wspomniałem o doświadczeniu w reprezentacji i stwierdziłem, że poznałem paru dobrych zawodników, którzy pomogą wynieść klub z dołka. O godzinie 6 mail zwrotny, a w nim:

 

Szanowny panie M.C.,

 

Bierzemy pod uwagę pańskie doświadczenie i dużo kontaktów w telefonie, ale mamy pewne obawy co do sprawowania władzy nad klubem. Jak się dowiedzieliśmy wprowadził pan w dług Start Mrzezino. Po drugie pańskie wyniki w 3 lidze były słabe i nie udało się panu z reprezentacją awansować do ME U-19. Mimo wszystko podpiszemy z panem kontrakt, ale jeżeli przegra pan dwa mecze rzędu musi się pan liczyć z wnioskiem o wywalenie pana. Jest to okres próby na 1 rok. Proszę się stawić na 1 trening dnia 20 czerwca o godzinie 7.30 na stadionie w Chojnicach.

 

Z poważaniem,

Prezes MKS Chojniczanka 1930 Chojnice

Maciej Polasik

 

 

A więc mam pracę! Ale będzie ciężko ją utrzymać, mimo wszystko postaram się, a w najbliższym czasie rozejrzę się za tanimi wzmocnieniami.

Odnośnik do komentarza

20.06.2011r.

 

Dziś poznałem mój skład w którym trzeba będzie wprowadzić świeżą i lepszą krew:

 

BRAMKARZE:

 

Krzysztof Baran ( Ma 22 latę i dobrę umiejętności, ale wymiataczem nie będzie. Obecnie pierwszy skład.)

Tomasz Baran ( Brat pierwszego brmkarza, ma 19 lat, ale za słabe umiejętności jak na drużynę.)

Mateusz Szafrański (24 latek niedługo przechodzi do Orkanu , więc nie będe miał z niego pożytku.)

 

Podsumowując muszę znaleźć bramkarza, gdyż nie mamy żadnego klasowego w zespole.

 

OBROŃCY:

 

Grzegorz Jakusz ( Ma 32 lata, ale bez szału, z resztą jak cała drużyna.)

Robert Sierant (29 latek wyróżnia się dobrze wykonywanymi karnymi, ale nic poza tym...)

Michał Maciejewski ( No i wreszcie ktoś kto ma charakter i solidne umiejętności. Na tyle by wychodzić do pierwszego składu na środku obrony.)

Damian Trzebiński (Niedługo zwiewa do Bronia Radom, więc nie będe mógł go sprawdzić.)

Mirosław Tomasik ( Ten prawy obrońca nie jest graczem wyższych lotów i napewno będe musiał znaleźć tu wzmocnienie.)

 

Muszę pilnie znaleźć 2,3 obrońców, bo to co ujrzałem to katastrofa.

 

POMOCNICY:

 

Tomasz Pestka (Dobry prawy pomocnik, ale bez specjalnego atutu.)

Sławomir Pach (Najlepszy i wszechstronny pomocnik. Dobre staty, ale ma już 32 lata.)

Aleksander Antankovic (Jedyny obcokrajowiec. Serb jest gorszy od Pacha, ale także może mieć szansę w "11".)

Gracjan Gacek (Słaby ofensywny pomocnik i nie znajdzie miejsca w lidze.)

 

Podsumowując mam 2 pewniaków do gry i 2 zawodników do znalezienia.

 

NAPASTNICY:

 

Marek Kowal (Słaby 27 latek i myślę, że nie ma szans na pierwszy skład.

Jacek Magdziński (Dobry napastnik, który dysponuję dobrym strzałem, zdecydowanie pierwszy skład.)

Maciej Nieweglowski (Młody napastnik, który wyróżnia się atrybutami fizycznymi.)

 

Mam jednego dobrego napastnika. Przydałby się jeszcze przynajmniej jeden.

 

 

Podsmuwując obecny skład jest beznadziejny i nie dziwię, że ledwo co się utrzymał w 2 lidze, to aż dziwne..... ale czas na wzmocnienia. Sezon transferowy zacznie się niedługo i napewno zaczniemy go z wysokiego "C".

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Sparingi:

 

23.06. Lechia Gdańsk -3-0- Chojniczanka Chojnice

30.06 Chojniczanka -2-2- GKS Katowice (Trzebiński, Falkowski)

07.07 Motor Lubawa -0-3- Chojniczanka (Pach, Kowal x2)

11.07 Chojniczanka -1-1- Wisła Płock (Gwaze)

18.07 Chojnicznka -3-3- Śląsk (Kowal, Pach, Nieweglowski)

24.07 Real Madryt "C" -0-3- Chojniczanka (Pach, Gwaze, Marciniak kar.)

30.07 Chojniczanka -1-1- Lechia Gdańsk (Pach)

 

Transfery Drużyna:

 

Marko Bajic (26 letni dobry rozgrywający, który grał w Partizanie, a w Polsce w Lechii Gdańsk.)

Mateusz Taudul (17 letni bramkarz, którego wypatrzyłem już w kadrze, jak dla mnie wielki talent i wzmocnienie bramki.)

Ailton (Prawy obrońca pochodzący z Brazylii, który będzie doskonałym przeciwnikiem dla Huberta Oczkowskiego.)

Hubert Oczkowski (Może grać na prawej stronie prawie na każdej pozycji, poprzednio w Jarocie Jarocin.)

Dariusz Juracki (Pomocnik, który także trafił z Jarocina, na razie zmiennik na ławce.)

Rudolf Urban (Przyszedł z Sandecji, świetnie bije karne i napewno jest zawodnikiem na miarę pierwszego składu.)

Andriy Nikanovych (Ukrainiec, który posiada świetne umiejętności do stania się playmeakerem zespołu.)

Andre Gwaze (Kolejny zawodnik z Zimbabwe, który szuka sławy w naszym kraju. W Pogoni mu się nie udało, może u nas na prawym skrzydle..)

Adam Marciniak (Jeden z lepszych transferów. Ten 23 letni lewy obrońca przyszedł z Górnika Zabrze.)

Dragutin Kujunidzija (Ten Bośniak przyszedł do nas za darmo z Bałkanów. Ma 20 lat i dobre perspektywy...)

Paweł Pytlarz (Solidny zawodnik, który będzie zmiennikiem Gwaze.)

Bartłomiej Piszczek (30 letni doświadczony środkowy obrońca z Termalici, który wzmacnia defensywę..)

 

 

Ogólnie rzec biorąc mieliśmy dość dobry okres przygotywawczy. Startowaliśmy z Lechią bez składu i przegraliśmy na PGE Arenie 0:3. Następny mecz wypadł już o niebo lepiej, remis z GKS-em przy znów niepełnym składzie był sukcesem. Następnie z nowymi zawodnikami wyjechaliśmy do Lubawy i z gorszym rywalem wygraliśmy 3:0, a z dobrej strony pokazał się Kowal. Potem przyszły dwa remisy bramkowe, najpierw z Wisłą Płock, czyli rewelacją Pucharu Polski z poprzedniego sezonu. Debiutanckiego gola strzelił Gwaze. Potem remis z Śląskiem 3:3, w którym po 15 minutach przegrywaliśmy już 0:3, ale charyzma podniosła nas do góry. Następnie wyjechaliśmy do Madrytu i tam wygraliśmy z trzecią drużyną Realu. Na koniec podsumowaliśmy czas sparingów remisem z Lechią, co było z goła lepszym wynikiem od pierwszego meczu. Myślę że z obecnym składem stać nas na awans do 1 ligi i walkę w Pucharze Polski......

Odnośnik do komentarza

04.08.2012 r.

 

7.00 am.

 

- Witamy trenerze !- rzekli na dzieńdobry zawodnicy przybyli na parking klubowy.

- Witam panowie, zaraz podejdzie autobus, którym pojedziemy do Żagania. Kogoś jeszcze nie ma? - spytałem.

- Pachu jak zwykle się spóźnia, ale zara będzie na miejscu. - odrzekł Piszczek.

- To dobrze, trzeba dziś zacząć z kopyta, więc nie traćcie energii w autobusie, tylko zdrzemnijcie się, a potem na boisku zafundujcie piekiełko rywalowi. - odrzekłem.

- Tak jest trenerze! - odrzekł Rudolf Urban.

- A ja mam dla Was niespodziankę. Do naszego zespołu dołączą na miejscu wypożyczeni: Robakowski z Arki, Łągiewka i Olszak z Lecha Poznań. Proszę o miłe przywitanie dla nich.- pouczyłem zwodników.

- OK. - rzekł to przybyły Pach.

- Jedziemy panowie, jedziemy...- powiedziałem.

 

1.00 pm.

 

Dojechaliśmy do Żagania i tuż po wyjściu z autobusu czekali już na nas trzej nowi zawodnicy, którzy zagrali już z nami w rozgrzewce. Po niej wybrałem skład na mecz:

Taudul; Marciniak, Maciejewski, Piszczek, Ailton; Pach, Nikanovych, Bajic, Gwaze; Olszak, Kowal.

Ten skład ma mi dać zwycięstwo, ale w razie czego na ławce mam Łągiewkę, Barana, Robakowskiego, Jurackiego, Urabana, Antankovica i Kujunindze.

 

2.50 pm.

 

- Panowie, proste zadanie odcinamy od podań środkowych pomocników. Obrońcy kryją ostro napastników, a skrzydłowi podają górą do naszego napastnika, a potem to już wasza sprawa co się stanie z piłką - powiedziałem.

- CHO, CHO, CHOJNICZANKA! - wrzasnęli piłkarze i wyszli z szatni na murawę.

 

3.02 pm.

 

Mecz się rozpoczyna z lekkim opóźnieniem, ale jednak, ligę czas zacząć:

 

5' Pierwszy strzał rywali, niecelny toteż idzie w zapomnienie.

12' Nikanovych do Gwaze, sam na sam i nie trafia!! Blisko było.

19' Rzut rożny i niestety rywale trafią, dokładniej Bagnicki.

25' Olszak do Kowala, ten znów do OOOLSZAKA, SŁUPEK, ależ pecha mamy!

31' Perfekcyjne dośrodkowanie Pacha z wolnego i gol Gwaze, brawo, brawo!!

33' Moi zapominają o tyłach, ciesząc się golem, dostajemy kopniaka, gol Burskiego i znów przegrywamy

38' No i proszę, kontratak Bajica, podanie do Olszaka, a ten wykańcza akcję jak stary wyjadacz, mimo że ma 20 lat.

47' Koniec pierwszej połowy, szkoda, bo było ciekawie i moja drużyna łapała już rytm.

 

3.54 pm.

 

- Co to było? Tą drugą bramkę straciliście po frajersku. Mimo wszystko gratuluję gry, bo według niej byliście o niebo lepsi od przeciwnika, tylko te dwie sytuacje... - rzekłem z zasmuceniem.

- No chłopaki, zbieramy się i walczymy!- rzekł Pach.

- Kto schodzi? - spytał świadomy swojej karkti Olszak.

- No niestety Ty, bo możesz dostać drugie żółtko i Maciejewski. Za Was wejdzie Robakowski i Kujunidzija, którzy się rozgrzewają. Powodzenia, panowie, powodzenia.- odrzekłem i wyszedłem z szatni.

 

4.05 pm.

 

Druga połowa właśnie się zaczęła, oby zwycięska dla naszej drużyny:

 

59' Niemrawo zaczęła się akcja, ale Kujindzija podał do Pacha i lider drużyny powinien trafić, niestety..

64' Co tam się nie działo w polu karnym po dośrodkowaniu Gwaze, ale gola wciąż nie ma, a przeciwnik kontruje niebezpiecznie...

67' Tym razem zamieszanie w naszym polu karnym, ale w porę opanował je Taudul.

73' Wchodzi Urban, schodzi Bajic.

81' Tym razem rożnego wybija Pach i fenomenalnie wyskakuje Piszczek, który strzela gola na 3:2!!!!

86' Znów chwila nieuwagi i znó skarcił nas Bagnicki, to niemoralne co dziś robią obrońcy.

89' Bramkę strzela Pach!!! Zaraz spalony!! Jak???????!!!

92' Nic dwa razy się nie zdarza... Pach do Piszczka, ale ten nie trafia..

93' Koniec.

 

5.00 pm.

 

- To nie może tak być, panowie, dziś remisujemy, ale następnym razem będzie tylko gorzej jak nie popracujemy nad obroną. To co dziś robiliście w obronie to kpina. - rzekłem rozwścieczony.

- Tak, ale nie jesteśmy jeszcze zgrani. - rzekł Robakowski.

- I tylko to was usprawiedliwia, tylko to!- odpowiedziałem i wyszedłem z szatni.

 

 

Naprawdę to cieszę się z 1 punkty wywiezionego z trudnego terenu, ale ten mecz można było wygrać i to wysoko, ale to moja wina, bo zawsze jako pierwszy jest trener potem zawodnicy. Wracamy do domu ze zdobyczą, a to nas motywuję do pracy, oby tak dalej... W tabeli jesteśmy na 8 miejscu.

 

2 liga zachodnia [1/34]

 

Czarni Żagań -3-3- Chojniczanka Chojnice

 

19' Bagnicki

31' Gwaze

33' Burski

38' Olszak

81' Piszczek

86' Bagnicki

 

Frekwencja: 692

 

MoM: Piotr Bagnicki 8.80

Odnośnik do komentarza

08.08.2012 r.

 

Nie było łatwo, ale wygraliśmy. Świetnie zaczęła drużyna gości i już 30 sekund po wznowieniu powinni strzelić bramkę, ale trafili w słupek. W 9 minucie kiedy wydawało się, że po kontrataku, którego zatrzymał Karwan gola nie będzie, ale błąd obrony wykorzystał Olszak, 1:0. Niestety chwilę potem brzydki faul Maciejwewskiego i karnego wykorzystał poszkodowany Bzdęga. Następnie w 13 minucie samotny rajd wykonał Olszak, ale nie trafił do bramki. W 17 minucie po świetnym podaniu Nikanovycha sam na sam trafiłdo bramki Gwaze. Chwilę jednak po wznowieniu piłkę w polu karnym wyłuskał Zubrzycki i trafił do siatki, 2:2. W 28 minucie znakomicie przez Olszaka obsłużony został doświadczony Magdziński i trafił. W 42 minucie po podaniu Gwaze piłkę z najbliższej odległości skierował do bramki znów Magdziński.

Po tych dwóch golach wydawało się, że to on będzie bohaterem meczu, ale w drugiej połowie..... świetnie grał tylko Taudul. Najpierw w 48 minucie kiedy obronił groźny strzał w dolny róg Serkiesa. Chwilę później obronił piekielnie mocny strzał Jergielewskiego. W 54 minucie do bramki po raz trzeci powinien trafić Magdziński, ale nie trafił w piłkę... 2 minuty później Olszak trafił w poprzeczkę. A w 60 obił słupek, fatalna nieskuteczność.. W 70 minucie Taudul popisał się refleksem i obronił groźny strzał z główki. Niestety po kontrze przeciwnika nawet on nie pomógł, a rywal mścił się za stracone bramki. Na szczęście do końca meczu broniliśmy się już dobrze i skończyło się na zwycięskim 4:3.

 

2 liga zachodnia [2/34]

 

Chojniczanka Chojnice -4-3- Jeziorak Iława

 

9' Olszak

11' Bzdęga (kar.)

17' Gwaze

19' Zubrzycki

28' Magdziński

42' Magdziński

79' Bzdęga (kar.)

 

Frekwencja: 1676

 

MoM: Mateusz Taudul 8.90! (Puścił 3 bramki, ale gdyby nie on bylibyśmy w złej sytuacji.

Odnośnik do komentarza

11.08.2012 r.

 

Tym razem czekał nas krótki wyjazd, ale do dobrze grającej drużyny z Jarocina. Obydwie drużyny zaczęły dość niemrawo i widać było zdenerwowanie w tych 22 chłopakach. Niemniej to my pierwsi stworzyliśmy zagrożenie. W 16 minucie groźnie z wolnego uderzał Pach. W 22 minucie po pięknym podaniu Gwaze gola powinien strzelić Pach, ale był tylko blisko. Na szczęście w końcu wykorzystaliśmy okazję i po perfekcyjnym podaniu Gwaze gola zdobył Piszczek. Nie minęło pięć minut i po akcji i podaniu Olszaka gola zdobył "lis pola karnego" Magdziński. Do końca pierwszej połowy atakowaliśmy, ale swoje okazję zmarnowali Olszak i Piszczek. Na drugą połowę kazałem wyjść ze skupieniem, ale już w pierwszej okazji bramka wisiała w powietrzu. Niestety w 54 minucie gola kontaktowego strzelił Kieliba i zrobiło się gorąco. Potem gra się uspokoiła, dzięki mojej obronie, ale i tak co jakieś 5-10 minut szły groźne kontry w naszą stronę. Nic to jednak nie pomogło i Jarota nie strzeliła drugiej bramki, za to Pach w 90 minucie obił jeszcze poprzeczkę, 2:1. Cenne wyjazdowe zwycięstwo, które dodaję nam wiary w siebie.

 

2 Liga Zachodnia [3/34]

 

Jarota Jarocin -1-2- Chojniczanka Chojnice

 

30' Piszczek

36' Magdziński

54' Kieliba

 

Frekwencja: 807

 

MoM: Bartłomiej Piszczek 7.70

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

18.08.2012 r.

 

No i znowu wracamy do Chojnic, gdzie podejmujemy zdolną drużynę Rakowa z Częstochowy. Jednak to dla nas mecz układa się od samego początku. Co prawda nie wykorzystaliśmy kilku okazji, ale po genialnym podaniu Olszaka, piłkę do bramki skierował drugi niezawodny, czyli Magdziński, 1:0. W 22 minucie spotkała nas spora kontrowersja, gdyż sędzia nie uznał gola Olszaka, ale nie chciałem podgrzewania emocji, więc krzyknąłem żeby grali dalej to samo. Olszak strzelił jednak bramkę, pewnie wykorzystując słusznie podyktowanego karnego w 42 minucie. Tak więc do szatni schodziliśmy z humorami, a po przerwie kazałem wyjśc zawodnikom z opanowaniem emocji, bo mimo dobrej gry jeden gol w tył byłby problemem. Tuż po wejściu genialna akcja, ale okazję marnuje pechowy dziś Olszak... W 55 minucie jednak strzeliliśmy gola po błędzie bramkarza piłkę do bramki skierował kapitan drużyny, Pach. Nie poprzestaliśmy na tym i po fenomenalnej akcji Gwaze, którą on sam pięknie wykończył widniał wynik 4:0. Goście chcieli się jednak pokazać i w 81 minucie strzelili honorową i jedyną jak się okazało dla nich bramka, gdyż do końca pilnowaliśmy już wyniku, 4:1!

 

2 Liga Zachodnia [4/34]

 

Chojniczanka Chojnice -4-1- Raków Częstochowa

 

13' Magdziński

41' Olszak (kar.)

55' Pach

69' Gwaze

81' Kieliba

 

Frekwencja: 1735

 

MoM: Gwaze 9.0

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...