Skocz do zawartości

Mrzezino welcome to....


Rekomendowane odpowiedzi

PODSUMOWANIE SEZONU 2010/2011

 

1) OGÓLNA POSTAWA DRUŻYNY

 

O ile 19 czerwca 2010 roku gdy zarząd dawał mi szansę prowadzenia drużyny, która nie była faworytem i nikt nie dawał jej szans z powodu słabej gry i zawodników, to już miesiąc później po całkiem dobrej grze w sparingach i dobrych transferach (Szuszkiewicz, Iwan, Ekwueme, Rambo i Kozerkiewicz) byliśmy na wiele wyższym piedestale i patrzono na nas już lepszym okiem. Do końca sierpnia zgrywaliśmy skład i nasze wyniki jeszcze nie były najlepsze, ale i tak 4 miejsce było dobrą pozycją startową. W następnych dwóch miesiącach graliśmy w kratkę, a strata Rambo spowodowała nawet mały kryzys ( dwie przegrane pod rząd), ale pod koniec października pozbieraliśmy się i w ostatnich minutach wygraliśmy z Pomezanią. Do końca rundy graliśmy już trochę niepewnie, ale na sam jej koniec traciliśmy tylko punkt do lidera i sprawa awansu była bliska. Niestety w przerwie zimowej opuścił nas Rambo, bo zarabiał krocie, choć grał fantastycznie w obronie. Za to sprowadziliśmy taniego płacowo napastnika, który długo się rozgrzewał, ale pokazał, na co go stać pod koniec sezonu. W sparingach graliśmy na luzie i mimo iż graliśmy z ciężkimi rywalami nie przegraliśmy żadnego. Widać, że byliśmy w formie i w rundzie wiosennej przegraliśmy tylko jeden mecz, a odkryciem okazał się nowy nabytek- Sani Emmanuel. Bardzo szybko objęliśmy prowadzenie w lidze, którego nie oddaliśmy do końca, mając ostatecznie przewagę kilkunastopunktową nad drużyną Pogoni Prabut.

 

2) OPINIA ZARZĄDU I ZAUFANIE KIBICÓW

 

Zarząd uważa, iż dokonałem niebywałego i moja pozycja w drużynie jest nie do ruszenia. Ale nie przedłużali jeszcze ze mną kontraktu, który obwiązuje do końca następnego sezonu. Uważają, że w trakcie sezonu renoma klubu wzrosła, dzięki dobrym wynikom. Uważają, że moje zapowiedzi były skromne i że nikt nie spodziewał się tak hurraoptymistycznej opcji. Co do płac nie mają zastrzeżeń, bo są nieznacznie mniejsze od normy przez nich wytyczonej. Uważają także, że atmosfera w zespole jest świetna i że mam trzymać ich dobre morale oby jak najdłużej.

Kibice uważają, że mam dobrą rękę do transferów (zwłaszcza Szuszkiewicz, Kozerkiewicz, Ekwueme, Rambo i Sani) i uważają że znakomicie wkomponowałem ich do młodej drużyny, co daje dobre wyniki, ale czasem przeplatane słabszym meczem. Ogólnie są pod wrażeniem dobrego sezonu i awansu!

 

3) FINANSE

 

Niestety finanse nie są powodem do dumy, ale po kiepskiej połowie sezonu przyszła lekka stagnacja i jest trochę lepiej, ale dług jest już duży i wynosi 1.002.895 mln zł, ale liczę na to że kiedyś uda się go zredukować. Nasze wydatki wynoszą 1.390.194 mln zł, a dochody 422.624 tys. zł, z tym że nie ma tu wliczonych płac.

 

4) SKŁAD STARTU MRZEZINO SEZON 2010/2011

 

BRAMKARZE:

ARTUR KŁODA (Rezerwowy. W trzech meczach, w których wystąpił puścił 3 bramki, zachowując raz czyste konto. ŚrO 6.90)

 

MAREK DZIUBA ( Podstawowy gracz. 27 meczów/30 puszczonych/ 9 czystych kont/ 1 MoM/ ŚrO 6.75)

 

OBROŃCY:

 

DIEGO ALLESANDRO RAMBO (Odszedł w przerwie zimowej z powodu wysokich zarobków, ale wcześniej stanowił o spokoju w grze obronnej. 11 meczów/ 3 bramki/ 3 MoM/ ŚrO 7.37)

 

MAREK NOWAK ( Grał głównie z ławki i zmieniał bocznych obrońców. 10 meczów/ ŚrO 6.64)

 

MATEUSZ BOGUCKI (Utalentowany chłopak, który pokazał, że umie grać w piłkę. 11 meczów/ 1 bramka/ 2 asysty/ ŚrO 7.04)

 

MACIEJ ZIÓŁKOWSKI ( Jest typem zawodnika, który nie pcha się do przodu, ale robi czarną robotę z tyłu. 25 meczów/ ŚrO 6.87)

 

PIOTR WICHER ( Fenomenalny przegląd pola pozwolił temu zawodnikowi asystować przy kilku bramkach, a tym samym spełnia zadania z tyłu. 27 meczów/ 5 asyst/ 1 MoM/ ŚrO 7.04)

 

JAKUB POMIANOWSKI ( Zawodnik, który nie grał jeszcze w lidze, ale dostaje szansę w sparingach.)

 

ZBIGNIEW WRÓBLEWSKI? ( Moim zdaniem nie spełnił pokładanych w nich nadziei i postaramy się go pozbyć w trakcie lata. 21 meczów/ 1 asysta/ ŚrO 6.62)

 

PATRYK SADOWSKI ( Jest to naprawdę dobry stoper, który umiejętnie potrafi znaleźć się także w polu karnym. 20 meczów/ 2 bramki/ 2 asysty/ 1 MoM/ ŚrO 7.01)

 

MATEUSZ KOZERKIEWICZ ( Ewidentnie jedna ze świetnych postaci w drużynie. Po sezonie postaram się go pozyskać z Bałtyku Gdynia, gdyż byłgłównym ogniwem zespołu. 26 meczów/ 5 bramek/ 5 asyst/ 1 MoM/ ŚrO 7.09)

 

POMOCNICY:

 

KAMIL PISZCZEK ( Zawodnik, który nie wpisał się dobrze do historii i zdecydowałem się go sprzedać. 4 mecze/ ŚrO 6.57)

PRZEMYSŁAW IWAN ( Zawodnik, który był sercem drużyny, opuścił tylko jeden mecz, a w każdym, w którym grał starał się być widoczną postacią. 29 meczów/ 5 bramek/ 6 asyst/ ŚrO 6.94

 

MAREK WŁODARCZYK?( Rezerwowy młody zawodnik, który nie pokazał się w lidze. Poszukam mu jakiegoś klubu.)

 

PRZEMYSŁAW CIEŚLAK?( Zawodnik, który dwa razy wszedł z ławki, ale nie grał dobrze w sparingach i jego także postaramy się pozbyć.)

 

DAWID MARKOWSKI (Pokazał, że będąc zmiennikiem też można być ogniwem drużyny. 17 meczów/ 2 bramki/ 2 asysty/ 1 MoM/ ŚrO 6.86)

 

ALEKSANDER SZUSZKIEWICZ ( Trapiły go kontuzje, ale w meczach, w których wystąpił świetnie grał w tyłach. 20 meczów/ 3 asysty/ ŚrO 6.80)

 

SEBASTIAN MAJCHRZAK ( Naprawdę dobrze pokazał się jako zmiennik Kowalskiego i potrafił zagrozić na skrzydle. 13 meczów/ 2 bramki/ 2 asysty/ ŚrO 6.83)

 

KRZYSZTOF KOWALSKI ( Grał w kratkę. Potrafił świetne zagrania przeplatać z fatalnymi błędami. Mimo wszystko wyszedł na plus. 23 mecze/ 5 bramek/ 6 asyst/ 1 MoM/ ŚrO 7.00)

 

LUCKY JUNIOR EKWUEME ( Jeden z wielkich w drużynie. To on miał największy udział w obsługiwaniu przy bramkach. 24 mecze/ 7 bramek/ 11 asyst/ 2 MoM/ ŚrO 7.21)

 

BARTOSZ PUJANEK ( Świetny zmiennik, który potrafi świetnie rozegrać piłkę, ale także czasem łatwo się pogubić. 14 meczów/ 5 bramek/ 1 MoM/ ŚrO 6.78)

 

JAKUB BOGDAN? ( Mimo iż zagrał całkiem dobre mecze wydaję się najgorszy z często występujących pomocników. 18 meczów/ 2 bramki/ 2 asysty/ 1 MoM/ ŚrO 6.76)

 

NAPASTNICY:

 

 

SANI EMMANUEL ( Najjaśniejsza gwiazda w drużynie i król strzelców ligi. Jest zdecydowanie najlepszym napastnikiem i może być gwiazdą także ligę wyżej. 12 meczów/ 18 bramek!/ 1 asysta/ 7 MoM/ ŚrO 8.13)

 

ANDRZEJ WITCZAK ( Kibice zapamiętają go jako dobrego zmiennika, który strzela piękne bramki. 11 mecżów/ 2 bramki/ 1 asysta/ 1 MoM/ ŚrO 6.76)

 

RAFAŁ WOŹNIAK? ( Kolejny zawodnik, który nic nie zagrał, bo jest za słaby dla drużyny.)

 

DAVID KUKIEŁKA ( Wielka niewiadoma, ale mimo wszystko potrafił podać w decydujących momentach. 12 meczów/ 2 bramki/ 4 asysty/ 1 MoM/ ŚrO 6.76)

 

ŁUKASZ BASTA? ( Zawodził w lidze, grał tylko dobrze w sparingach. Kolejny zawodnik do wywalenia. 18 meczów/ 4 bramki/ 1 asysta/ 1 MoM/ ŚrO 6.66)

 

MATEUSZ OLCZAK? ( Myślałem, że jest melodią przyszłości, ale nie ma wystarczających umiejętności by grać u nas. 4 mecze/1 asysty/ ŚrO 6.53)

 

5) JAKI BĘDZIE W NASZYM WYKONANIU PRZYSZŁY SEZON?

 

Myślę, że 3 liga nie jest wiele lepsza od 4 ligi i mamy duże szanse na dobre miejsce w lidze zwłaszcza, jeśli sprowadzimy lepszych zawodników do drużyny. Oceniam, że minimalnie zajmiemy 5 miejsce.

 

 

6) GARŚĆ STATYSTYK- DRUŻYNY

 

ŚREDNIA FREKWENCJI: POMEZANIA MALBORK 3283 widzów

BRAMKI STRZELONE: START MRZEZINO 62 bramki

BRAMKI STRACONE: START MRZEZINO 33 bramki

RZUTY KARNE: POGOŃ PRABUTY 8 karnych

GOLE Z ROŻNYCH: GKS PĘPLINO 12 bramek

GOLE Z POŚR. WOLNYCH: GTS KOLBUDY 11 bramek

GOLE Z BEZPOŚR. WOLNYCH: WIERZYCA PELPLIN 3 bramki

ŻÓŁTE KARTKI: START MRZEZINO 70 kartek

CZERWONE KARTKI: WIERZYCA PELPLIN 9 kartek

 

 

7) GARŚĆ STATYSTYK- PIŁKARZE

 

KRÓL STRZELCÓW: SANI EMMANUEL 18 bramek

KRÓL ASYSTENTÓW: TOMASZ WIŚNIEWSKI 15 asyst

CELNOŚĆ PODAŃ: ALEKSANDER SZUSZKIEWICZ 87%

WŚLIZGI/MECZ: MICHAŁ PÓŹNIAK 5.54

GRACZ MECZU: SANI EMMANUEL 7 razy

CZERWONE KARTKI: DAMIAN AMBROZIAK 2 kartki

ŚREDNIA OCENA: KRZYSZTOF HAJDUK 7.33

DRYBLINGI/ MECZ: MAREK IWAN 2.95

CELNE STRZAŁY: SŁAWOMIR FEDORUK 56%

POKONANA ODLEGŁ./90 MIN : TOMASZ WIŚNIEWSKI 11.1 KM

ŚREDNIA MINUT/BRAMKĘ: ROBERT ŻUREK 35.00

Odnośnik do komentarza

Czerwiec 2011

 

Bilans: 3-0-0 11:1

Sparingi:

 

25.06.11 Unia Wąbrzeźno -0-4- Start Mrzezino (Ekwueme, Kukiełka x2, Pujanek)

 

Dosyć łatwy sparing z silną 3 ligową drużyną, jesteśmy w formie...

 

Transfery z/ i do klubu:

 

Zbigniew Wróblewski (l.19) (Start Mrzezino --> wolny transfer)

Marek Włodarczyk (l.19) (Start Mrzezino --> wolny transfer)

Jakub Bogdan (l.20) (Start Mrzezino --> wolny transfer)

Rafał Woźniak (l.19) (Start Mrzezino --> wolny transfer)

Łukasz Basta (l.20) (Start Mrzezino --> wolny transfer)

Mateusz Olczak (l.19) (Start Mrzezino --> wolny transfer)

Przemysław Cieślak (l.21) (Start Mrzezino --> Ursus Warszawa, za darmo)

Marcin Oliwa (l.16) (Kaszubia Kościerzyna --> Start Mrzezino, za darmo)

Leandre Bizaquira (l.30) (Kivou --. Start Mrzezino, 0 zł)

 

Zwolniłem tych zawodników, których zamierzałem się pozbyć, a Przemysława Cieślaka sprzedałem nawet do Ursusa Warszawa. Za to do mnie przyszedł znakomity środkowy pomocnik Marcin Oliwa i rwuandzki obrońca, grający w swojej reprezentacji świetne mecze...

 

Finanse: http://img585.imageshack.us/img585/8935/finanseczerwiec2011star.png

 

Transfery Świat:

 

Igor Akinfeev (CSKA Moskwa --> Man Utd., 142 mln zł)

Gervinho (Lille --> Chelsea, 85 mln zł)

Leighton Baines (Everton --> Chelsea, 80 mln zł)

Giuliano (Internacional --> Szachtar, 55 mln zł)

Modibo Maiga (FC Sochaux-Montbe --> Wigan, 43 mln zł)

 

Ranking FIFA: http://img803.imageshack.us/img803/8109/rankingfifaczerwiec2011.png

 

Polska utrzymuje się na 79 miejscu. Z reprezentacją Irlandi Północnej remisuje 1:1 i wygrywa z Koreą Południową 2:1.

Odnośnik do komentarza

1.07.11 Casa de Espana -1-4- Start Mrzezino (Ekwueme, Emmanuel x2, Kukiełka)

7.07.11 GP Craiova -1-1- Start Mrzezino (Majchrzak)

14.07.11 Ineu -0-7- Start Mrzezino (Kozerkiewiecz x2, Kowalski x2, Dogaru (sam.), Emmanuel, Bizaquira)

 

Te 3 sparingi choć wyglądały groźnie zagraliśmy na świetnym poziomie, aplikując nawet ostatniemu rumuńskiemu klubowi 7 bramek.

***********************************************************************************************************************************************************************

W tym czasie przeprowadziliśmy też transfery:

 

Mateusz Kozerkiewicz (Bałtyk --> Start Mrzezino, przedłużenie wypożyczenia o rok)

Krzysztof Kubik (MKS Mielnik --> Start Mrzezino, za darmo)

Mariusz Rachubiński (wolny transfer --> Start Mrzezino)

Michał Hajduk (wolny transfer --> Start Mrzezino)

 

Z Mateuszem przedłużyliśmy wypożyczenie, gdyż bardzo tego chciał. Z MKS Mielnik sprowadziliśmy fajnego młodego bramkarza, którego będę wpuszczał. Z wolnego transferu sprowadziliśmy napastnika i pomocnika. Szczególnie dobry jest ten pierwszy, który grał kiedyś w Widzewie, a obecnie ma jeszcze 25 lat!

 

*****************************************************************************************************************************************************************

1 runda kwalifikacyjna Pucharu Polski 20.07.2011r. Stadion przy ul.Lipowej

 

Los skojarzył nas w pierwszej rundzie z Ilanką Rzepin. Każdy z nas wiedział, że przeciwnik ten to nie wygórowana drużyna i że powinniśmy sobie z nim poradzić. Co prawda zespół ten zajął rok temu 4 miejsce w trzeciej lidze, ale my mamy skład o potencjale drugoligowym i byliśmy w stanie ich pokonać. Na bramki nie musieliśmy długo czekać i już w 12 minucie po podaniu Pujanka piłkę nad bramkarzem przerzucił Sani Emmanuel. Dalej kontolowaliśmy grę i staraliśmy się kontrować przeciwnika. Niestety bramki nie strzeliliśmy, a nałapaliśmy kartek. W drugiej połowie na plac desygnowałem Sadowskiego i Rachubińskiego, a drużynie zaproponowałem zagrać ambitniej. Moi piłkarze wyszli ospale na drugą połowę i stracili nawet bramkę, ale ze spalonego. Na szczęście z czasem graliśmy coraz lepiej i w 57 minucie w polu karnym sfaulowany został dobrze grający Pujanek. Karnego wykorzystał poszkodowany, a kibice i ja staliśmy się spokojniejsi o końcowy rezultat. Do końca trzymaliśmy już dobry wynik, a nawet okazję miał wprowadzony Rachubiński. 2:0. Ładny wynik i dobra gra w obronie co napawa optymizmem. Następny mecz towarzyski gramy z Arką Gdynia u siebie.

 

Start Mrzezino -2-0- Ilanka Rzepin

 

12' Sani Emmanuel

58' Pujanek

 

Frekwencja: 598

 

MoM: Marek Nowak 8.50

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2011

 

Bilans: 3-1-1 13:2

3 liga: -

Puchar Polski: 2 rnd. kwalifikacyjna

Sparingi:

 

27.07.2011 Start Mrzezino -1-0- Arka Gdynia (Rachubiński)

 

Z o wiele silniejszym zespołem pokazaliśmy pazur, a Rachubiński, który gra w trakcie nieobecności Saniego( Puchar U-20) strzelił pięknego, pierwszego gola w drużynie.

 

Finanse: http://imageshack.us/photo/my-images/41/finanselipiec2011start.png/

 

Transfery Świat:

 

Zlatan Ibrahimovic (FC Barcelona --> AC Milan, 117 mln zł)

Antonio Nocerino (Palermo --> Chelsea, 80 mln zł)

Salvatore Bochetti (Rubin Kazań --> Schalke, 75 mln zł)

Jose Sosa (Napoli --> Palermo, 65 mln zł)

Victor (Gremio --> Sevilla, 62,5 mln zł)

 

Transfery Polska:

 

Michał Jonczyk (Górnik Zabrze --> Lechia Gdańsk, 5,75 mln zł)

Dominic Chatto (Hacken --> Lech Poznań, 4,75 mln zł)

Tijan Jaiteh (Brann --> Legia Warszawa, 4,25 mln zł)

Gill Swerts (AZ --> Wisła Kraków, 3,25 mln zł)

Uche Agba (CS Sfax --> Zagłębie Lubin, 3 mln zł)

 

Ranking FIFA: http://img51.imageshack.us/img51/9587/rankingfifalipiec2011.png

 

Polska wciąż na 79 miejscu. Przez ostatni miesiąc nie grała sparingów.

Odnośnik do komentarza

2 runda kwalifikacyjna Pucharu Polski 02.08.2011r. Stadion Miejski w Stargardzie Szczecińskim

 

Tym razem dane nam było zagrać z przyszłym ligowym przeciwnikiem na stadionie gości. W poprzednim sezonie zespół ten zajął 6 miejsce w trzeciej lidze, więc łatwo nie będzie i trzeba będzie się postarać o dobry wynik. Przed meczem wypożyczyliśmy do 21 stycznia 2012 roku bramkarza Michała Musiałowskiego z Arki Gdynia. W trakcie meczu naszą uwagę skupimy na Łukaszu Woźniaku, który jest już bardzo doświadczonym graczem-trenerem i napewno będzie trudno go upilnować. My mamy jeden poważny brak, którym jest Sani Emmanuel, który gra na MŚ U-20, zastąpi go Rachubiński i mam nadzieję, że bramka z gdyńskim klubem przełamała jego niemoc. Bardzo bliski strzelenia gola już w 8 minucie był Rachubiński, ale minimalnie przestrzelił. Potem do akcji weszli gospodarze, ale nawet gol, który strzelili okazał się nieuznany z powodu spalonego. Pod koniec połowy dwa zespoły przeprowadzały akcję, ale nic z nich się juz nie wydarzyło. 0:0 do przerwy, a poniej na boisko wpuściłem Kukiełkę i Majchrzaka, a całemu zespołowi przypomniałem, że wystarczy jedna bramka, a potem obrona i wygramy. I zaczęło się dobrze, Kukiełka uderzył, piłka odbiła się od słupka, a do niej dopadł Pujanek i strzelił na 1:0. Gospodarze wzięli się do pracy, ale mimo usilnych ataków znów nie strzelili bramki. Zapomnieli jednak o obronie i po jednej z kontr piłkę do bramki znów skierował Pujanek. Po drugiej bramce ataki gospodarze stały się mizerne i bardzuej szukali fauli niż gola. Efektem tego byłą kontuzja Nowaka z 79 minuty. Do końca meczu nie było już żadnej ładnej gry, tylko kopanina. 2:0. Kolejny raz wygrywamy 2:0, ale dzisiejszy mecz był trudniejszy od poprzedniego, gdyż nie przyszło nam łatwo wygrać z rywalem, a po ciężkiej rywalizacji i co tu nie mówić szczęściu.

 

Błękitni Stargard Szczeciński -0-2- Start Mrzezino

 

56' Pujanek

64' Pujanek

 

Frekwencja: 1013

 

MoM: Bartosz Pujanek 8.80

Odnośnik do komentarza

3 liga pomorsko-zachodnia pomorska [1/30] 14.08.2011r. Stadion pzy ul.Sportowej w Trzebiatowie

 

W pucharze trafiliśmy na Lech Rypin, który jest świetnym zespołem, ale nie to byo łnaszym zmartwieniem, a początek rozgrywek ligowych. W inauguracji mieliśmy się zmierzyć na wyjeździe z Regą. Nie jest to jakiś super zespół, a my oprócz kontuzji Ziółkowskiego mamy cały skład do dyspozycji i napewno powalczymy o 3 punkty. A więc nasza pierwsza jedenastka prezentuje się tak: Musiałowski; Wicher,Bogucki,Bizaquira,Kozerkiewicz; Oliwa,Iwan; Kowalski,Pujanek,Ekwueme; Sani Emmanuel. W sobotę świetnie zaczął beniaminek, Lech Czaplinek, który pokonał 5:0 Orkan Rumię. Teraz to jednak my wyszliśmy do boju i nie chcieliśmy być gorsi od Lecha. W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy bramki. Lepiej w polu spisywali się przeciwnicy, ale to my stwarzaliśmy więcej okazji, niestety niewykorzystanych. Na drugą połowę wprowadziłem Rachubińskiego, zamiast słabiej się spisującego dziś Emmauela. Niestety druga połowa zaczęła się fatalnie i do bramki trafił Szustek. Do końca spotkania nie zdołaliśmy nic zrobić, byliśmy dziś bezsilni 0:1. Chyba za dużo oczekiwałem od zespołu, który jest dopiero beniaminkiem, będziemy musieli jeszcze poczekać na bramki, ale trzeba przyznać że skuteczność dziś leżała.

 

Rega Trzebiatów -1-0- Start Mrzezino

 

55' Szustek

 

Frekwencja: 316

 

MoM: Tomasz Lewandowski 8.20

 

A więc inaugurujemy sezon 14, czyli przedprzedostatnim miejscem w lidze, oby było tylko lepiej.. Teraz czas na Puchar Polski.

Odnośnik do komentarza

2 runda kwalifikacyjna Pucharu Polski 17.08.2011r. Stadion przy ul.Lipowej, Mrzezino

 

Po rozczarowującym meczu w lidze przyszedł mecz u siebie z Lechem Rypin, który co prawda tak samo jak my przegrał swój pierwszy w tym sezonie ligowy mecz, ale jest faworytem rozgrywek w swojej lidze. Naszą przewagą jest to, że gramy przed swoją widownią i gościom będzie pod tym względem gorzej. Przed meczem przypomniałem zawodnikom, że mają grać podaniami, a nie samolubnie. Niestety od razu dostaliśmy kopa w d*** od przeciwnika i tak już w 1 minucie po lobie Manelskiego było 1:0. Ciężko potem zapracowaliśmy w środku pola, ale dopiero w 38 minucie dało to rezultat w postaci odrobienia strat, po znakomitej akcji strzelił Sani Emmanuel, 1:1. I tak skończyła się 1 połowa, po której wprowadziłem Hajduka zamiast Ekwueme, a zespołowi przypomniałem o kibicach, którzy czekają na korzystny wynik i przejście do następnej rundy. Ku mojemu wkurzeniu znów strata gola po wyjściu na boisko, tym razem po rożnym piłkę do bramki skierował Figurski. Kiedy wydawało się, że już nic nie jesteśmy w stanie zrobić, znakomicie dośrodkował Iwan, a tej okazji nie zmarnował Bizaquira i znów remis, 2:2. Niestety chwilę później sędzia wyrzucił z boiska za drugą żółtą kartkę Kozerkiewicza. I skończył się mecz, a więc wszystko miało się rozstrzygnąć dopiero po regulaminowym czasie. Widać było, że mieliśmy więcej sił od przeciwnika, ale udowodniliśmy to dopiero w 106 minucie, do bramki trafił Sani Emmanuel. Tuż po wznowieniu gry siły się wyrównały bo za faul taktyczny na Sanim wyrzucony został Feter. Co ciekawe to goście przeważali, ale na szczęście uchroniliśmy się przed karnymi, 3:2! Ciężki, ale zwycięski mecz, który doda nam wiarę w umiejętności i pokazania ich w lidze, oby tak się stało, bo w lidze może być słabo..

 

Start Mrzezino -3-2- Lech Rypin

 

1' Manelski

38' Sani Emmanuel

55' Figurski

81' Bizaquira

105+1' Sani Emmanuel

 

Frekwencja: 576

 

MoM: Sani Emmanuel 8.80

Odnośnik do komentarza

3 liga pomorska- zachodniopomorska [2/30] 20.08.2011r. Stadion przy ul.Lipowej, Mrzezino

 

Po przełamaniu w pucharze, czekało nas potwierdzenie formy w lidze, u siebie z Dąbem Dębno. W pierwszym meczu goście zremisowali bramkowo, ale napewno nie sa słabi i trzeba będzie na nich uważać. Przed meczem wsparłem zawodników i uświadomiłem im, że ich błędy tkwią tylko w ich głowie, a dobra gra może zacząć się już dziś. Lepiej zaczęli goście, ale Woźniak tylko postraszył mocnym strzałem. W 29 minucie po znakomitym dośrodkowaniu Kowalskiego strzelał Ekwueme, ale trafił w bramkarza. Chwilę później świetną okazję zmarnował Sani Emmanuel. W 35 minucie odkupił jednak winy i trafił do bramki po płaskim dośrodkowaniu Ekwueme. Do końca połowy na boisku była wspólna wymiana ciosów, ale skończyło się na 1:0. Na drugą połowę kazałem wyjść zawodnikom ze skupieniem i za wykartkowanego Wichra wszedł Nowak. Na początku drugiej połowy o wiele lepiej grali goście i kilka razy byli blisko strzelenia gola, ale w końcu ziiściły się ich plany i gola w 65 minucie strzelił Kowalski, 1:1. Chybił Szuszkiewicz, chybił Hajduk, ale my nie strzeliliśmy. Za to strzelili goście po kontrze, a bramkę w 90 minucie zaliczył Marek Olobry i tak skończył się mecz. Ze smutkiem zawodnicy schodzili do szatni, a ja starałem się ich pocieszać. Może w pucharze idzie dobrze, ale w lidze... Apropo w pucharze zagramy z Turem Turek.

 

Start Mrzezino -1-2- Dąb Dębno

 

36' Sani Emmanuel

65' Kowalski

90' Olobry

 

Frekwencja: 625

 

MoM: Norbert Kikosicki 7.50

 

Jesteśmy ostatni, ale teraz tygodniowa przerwa, gdyż jest przerwa w meczach pucharowych. Musimy ją wykorzystać i następny mecz zagrać lepiej... Co ciekawe komplet punktów po dwóch kolejkach zdobył tylko Energetyk Gryfino, ale na tutejszą chwilę to marne pocieszenie.

Odnośnik do komentarza

3 liga pomorska- zachodniopomorska [3/30] 27.08.2011r Stadion przy ul. Mickiewicza, Bytów

 

Nie mamy zbytnio szczęścia w lidze, ale przed tym meczem liczyłem, że w końcu nam się uda wygrać. Rywal trudny, bo gra naprawdę dobrze, zajmując siódme miejsce w lidze, napewno lepiej od nas. W tych pierwszych dwóch meczach z dobrej strony pokazał się Krzysztof Paraficz, który strzelił dwa gole, a przy tych bramkach asystował mu inny napastnik Tomasz Berger i na niego także trzeba będzie się przygotować. Mecz zacząłem z tym samym składem co zwykle, licząc na to, że w końcu skład się poczuję. Niestety znów wyszliśmy przestraszeni, a gola straciliśmy w 19 minucie, tym razem strzelił Berger. Na dodatek kontuzji doznał Pomianowski i do szatni schodziliśmy ze zmartwieniami. Przypomniałem zawodnikom, że tydzień temu straciliśmy zwycięstwo, a teraz jest szansa, żeby gospodarze poczuli to samo co my tydzień temu. I moi piłkarze przebudzili się, ale dostaliśmy znów kontę, sfaulował Bogucki i sędzia wskazał na wapno, które wykorzystał pewnie Piechowski. Na dodatek znów nie mieliśmy skuteczności, a gospodarze skarcili nas pod koniec, gola strzelił Paraficz. Mecz się skończył, a piłkarze ze łzami w oczach zeszli do szatni. O ile ostatnie dwa mecze były przypadkowymi przegranymi, to dzisiejsza przegrana w lidze była beznadziejna, a rywale pokazali nam jak się gra w 3 lidze, może jednak trzeba liczyć siły na zamiary, a może nie jestem za dobry jak na taki klub.... i ligę.

 

Bytovia Bytów -3-0- Start Mrzezino

 

19' Berger

64' Piechowski (kar.)

90+3' Paraficz

 

Frekwencja: 900

 

MoM: Michał Szałek 8.40

 

Zamykamy tabelę, a najgorsze jest to, że nie widać polepszenia gry, na dodatek Bizaquira nie zagra przez 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2011

 

Bilans: 2-0-3 6:8

3 liga: 16 miejsce [-7]

Puchar Polski: 4 rnd. kwalifikacyjna- trwa

Finanse: http://img696.imageshack.us/img696/2439/finansesierpie2011start.png

 

Transfery Świat:

 

Fernardo Amorebieta (Athletic --> Sevilla, 70 mln zł)

Bruno Ecuele-Manga (FC Lorient --> Lille, 60 mln zł)

Patrick Helmes (Leverkusen --> Werder Brema, 57,5 mln zł)

Aurelien Chedjou (Lille --> Rubin, 48 mln zł)

Keisuke Honda (CSKA --> Rubin, 45 mln zł)

 

Transfery Polska:

 

David Addy (Porto --> Legia, 9,75 mln zł)

Boris Rieloff (Audax Italiano --> Lech Poznań, 6,75 mln zł)

Mateusz Klich (Cracovia --> Polonia Warszawa, 2,75 mln zł)

James Sangala (Primeiro de Agosto --> GKS Bełchatów, 2,75 mln zł)

Wojciech Wilczyński (Arka Gdynia --> Lech Poznań, 2,4 mln zł)

 

Inne ligi:

 

Ekstraklasa: Widzew Łódź [+2]

I liga: Sandecja Nowy Sącz [+0]

Puchar Polski: Moja drużyna trafiła na Tur Turek, ale najciekawiej zapowiada się para: Wisła Płock- Olimpia Grudziądz.

 

Polskie zespoły w pucharach:

 

1) Korona Kielce 1 runda kwalifikacyjna LE wygrana 4-1 z Petrovac

2 runda kwalifikacyjna LE wygrana 7-1 z Daugada. D

3 runda kwalifikacyjna LE przegrana 3-3 z Aberdeen (bramki na wyjeździe)

 

Korona grała bardzo dobrze, ale trafiła na Aberdeen i mimo walki przegrali przez bramki na wyjeździe, szkoda. Mimo wsystko ocena 4.

 

2) Zagłębie Lubin 2 runda kwalifikacyjna LE wygrana 4-1 z Skonto Ryga

3 runda kwalifikacyjna LE przegrana 0-3 z PSV

 

Lubinianie poładzili sobie gładko ze Skonto, ale trafili na PSV. W pierwszym meczu na wyjeździe zremisowali 0:0, by u siebie przegrać 0:3, ale powiedzmy szczerze, kto się spodziewał że ostatni w tej chwili w tabeli klub będzie toczył równy bój z PSV. 3+.

 

3) Górnik Zabrze 3 runda kwalifikacyna LE przegrana 2-3 z FC Brasov

 

Górnik po słabej grze przegrał z rumuńskim słabiakiem. 2+.

 

4) Legia Warszawa 2 runda kwalifikacyjna LM wygrana 4-1 z Bananc

3 runda kwalifikacyjna LM przegrana 1-2 z AA Gent

4 runda kwalifikacyjna LE przegrana 1-3 z Unirea Unirczei

 

Fatalna postawa w pucharach Legii, można się było spodziewać lepszej gry. 2.

 

Ranking FIFA: http://img695.imageshack.us/img695/640/rankingfifasierpie2011.png

 

Polska skoczyła aż o 8 pozycji. Wygrała 4:1 z Gruzją, a hat-tricka zaliczył Jeleń.

Odnośnik do komentarza

01.09.2011 g.17.56

 

Wezwali mnie do działu PZPN-U w Gdańsku tuż przy PGE Arena. Pewnie dlatego, że napyskowałem przy karnym, z resztą już nie po raz pierwszy. Gustownie ubrany wszedłem do budynku, gdzie na pierwszym piętrze przywitała mnie miła pani.

 

- Pan w jakiej sprawie?- zapytała.

- Wie pani, tak dokładnie to nie wiem, ale jestem umuwiony na 18 w pokoju 12.

- Ach to pan, zapraszam na drugie piętro, życzę powodzenia!

 

Życzę powodzenia, co ona sobie przez to myślała? Ja tu nie przychodzę po nagrodę, a po karę, zapewnę surową skoro zostałem wezwany. Wjechałem więc windą na drugie piętro. Znalezienie tego pokoju nie było trudne, gdyż drzwi były otwarte. Gdy wszedłem do niego myślałem, że to pomyłka, Po co na moje zebranie dyscyplinarne miałby przyjść Grzegorz Lato, Franz Smuda, Andrzej Zamilski, Jacek Zieliński i Jacek Kazimierski, czyli prezes i trenerzy reprezentacji?

 

- Dzień.. dzieńdobry! - zająkałem się.

- Witamy! - podał mi rękę Lato.

- A więc mogą mi panowie wymierzyć karę, muszę się spieszyć do Mrzezina- odpowiedziałem.

- Stop, stop! Musi pan poczekać, bo do Mrzezina może pan nie wrócić.- powiedział Smuda,

- Co, czemu? Czy za ubliżanie sędziemu można zostać zdyskwlifikowanym? Rozumiem korupcja, ale to.- odrzekłem ze stanowczością.

- Mamy dla pana ofertę, ale pan musi też coś zrobić w zamian- odpowiedział asystent Smudy Zieliński.

- Ja się nie zgadzam na żadne oferty, chcę usłyszeć karę i wrócić do Mrzezina. - wyparłem.

- Tak więc nie wróci pan do Mrzezina, bo dajemy panu okazję poprowadzić reprezentację Polski- odrzekł Lato.

- Co, ja chyba sobie panowie kpią, nie mam doświadczenia. - wypaliłem.

- Wiemy, że na pierwszą reprezentację pana nie stać, ale oferujemy panu posadę trenera U-19.- odrzekł trener bramkarzy Kazimierski.

- Ale czemu? - spytałem.

- Bo pańska młoda drużyna świetnie sobie poradziła, ma pan talent do młodzieży, liczymy na to, że kiedyś także będzie pan miał talent do starszych. - odpowiedział Lato.

- I mam od tak zacząć, a co zrobię z Mrzezinem? - spytałem.

- No właśnie, z naszych wiadomości, idzie panu gorzej po wprowadzeniu starszych zawodników. Musi pan tam dokonać dymisji, żebyśmy mogli panu zaoferować tą posadę.- stwierdził Smuda.

- To niemożliwe, mam tam przyjaciół, zespół, wiernych kibiców. Co oni na to powiedzą? - spytałem.

- A tu pana przekonuję elita PZPN, ma pan jaja czy nie?- spytał ze zdenerwowaniem Lato.

- Dobra, zgadzam się- odrzekłem.

 

I jeszcze przy ich całym zgromadzeniu zadzwoniłem do pana prezesa klubu i przeprosiłem go, składając dymisję. Od razu Lato podpisał ze mną umowę do czasu nieokreślonego.

 

- Zobaczymy co panu uda się osiągnąć. - rzekł Lato.

- Nie wiem, nie znam nawet kadry. - odparłem.

- No to ma pan tu fachowców, pomogą panu na początku, potem będzie sobie pan sam radził, a na razie życzę dowidzenia i powodzenia!- odpowiedział Lato.

- Dowidzenia! - odrzekłem.

 

Jadąc windą, szczypałem się czy to co się dzieję, to się dzieję naprawdę, Na dole spotkałem tą miłą blondynkę.

 

- I co dostał pan fuchę?- spytała.

- Ach, to pani wiedziała? - spytałem.

- Nie tam pani, mów do mnie Kasia, i co dostałeś to stanowisko?- spytała ponownie.

- Tak, ale porzuciłem to co kochałem, czyli Mrzezino. - odrzekłem ze smutkiem.

- Współczuję, ale takie jest życie w tym sporcie, no niestety. - odpowiedziała pocieszając.

- No nic, dziękuję za pomoc i do zobaczenia!- odpowiedziałem.

- Dowidzenia!- odrzekła.

 

**********************************************************************************************************************************

 

Przeglądnąłęm liste piłkarzy i mniej więcej znam CV mojego zespołu. Sparingi gramy 6 października z Wyspami Owczymi i 14 listopada z Austrią.

Oto skład, który będę musiał obserwować na meczach:

 

BRAMKARZE:

 

Gerard Bieszczad (Lech Poznań, wychowanek Iglopolu Dębica, dobry, ale w klubie duża rywalizacja i ją przegrywa.)

Wojciech Pawłowski (Lechia Gdańsk, wychowanek trójmiejskiej drużyny, gra świetnie w rezerwach, czyli Lechii II Gdańsk.)

Mateusz Taudul (Sparta Szamotuły, wychowanek Sparty, który w swojej krótkiej karierze miał epizod w Evertonie!)

 

OBROŃCY:

 

Jakub Majewski (Górnik Łęczna, gra dobrze w rezerwach swojego macierzystego klubu, ale zobaczymy czy to wystarczy na reprezentację.)

Artur Cebula (Korona Kielce, nie dostał jeszcze szansy by zagrać w drużynie, ale posiada dobre umiejętności jak na prawego obrońcę)

Alexander Fagasiński (Schalke Gelschenkirschen, zagrał w pierwszym zespole 6 razy w poprzednim sezonie, poznali się na nim Niemcy, teraz czas na nas.)

Julien Tadrowski (Lille, zdarzają mu się wystepy w pierwszym zespole co cieszy, jest świetnym zawodnikiem.)

Jakub Kiełb (Ruch Zdzieszowice, wychowanek SMS-u Łódź gra świetnie w Ruchu i posiada jedne z lepszych umiejętności w drużynie, nie mylić z Kiełbem z Lecha.)

Adam Radecki (Jagiellonia Białystok, wychowanek podlaskiego klubu dostawał już szansę w pierwszej drużynie.)

Mateusz Grund (Korona Kielce, kolejny wychowanek z tego klubu, jedna wada: gra tylko na środku.)

 

POMOCNICY:

 

Bartosz Banas (GKS Katowice, defensywny pomocnik, który potrafi zawojować o piłkę.)

Adrian Chamera (Stal Stalowa Wola, trochę słabszy od Bartka, ale też ma talent.)

Mateusz Wilma (Kaszubia Kościerzyna, jeszcze będąc w Mrzezinie myślałem o tym zawodniku, ostatecznie kupiliśmy Oliwę.)

Grzegorz Kowalewski (Jagiellonia Białystok, dobry skrzydłowy Jagi.)

Marcin Oliwa (Start Mrzezino, ten chłopak jest gorszy od Wilma, ale także umiejęynie asystuje.)

Patryk Kubicki (ŁKS Łódź, zawodnik, który w ofensywie budzi postrach, a kibiców w zakłopotanie z powodu kontrewsyjnego stylu bycia.)

Damian Kujtkowski (Lechia Gdańsk, kolejny zawodnik, który pokazał się dobrze w rezerwach Lechii.)

Mateusz Pogonowski (Legia Warszawa, warszawska szkoła słynie z dobrych zawodników, kolejny już się kreuje...)

 

NAPASTNICY:

 

Piotr Parzyszek (de Graafschap, rodzynek z Holandii, który potrafi strzelać gole.)

Kamil Kamiński (Legia Warszawa, utalentowany, ale w lidze nie dostał jeszcze szansy.)

Przemysław Jastrzębski (Jagiellonia Białystok, mówią o nim jako o nastęcy Franka, oby...)

Maksymilian Ilias (Borrusia Dortmund, młody, a mimo wszystko potrafi już strzelać gole w rezrwach Borussi.)

Patryk Jędrzejczyk (Hoffenheim, najlepszy napastnik z tych pięciu, pokazałw Hoffenheim klasę.)

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2010

 

Bilans: 0-0-0 0:0

Reprezentacja Polski U-19:

 

Byłem na kilku meczach:

 

2.09. GKS -2-0- Odra (Chciałem oglądnąć Banasia, nie grał, a więc słabo się zaczęło.)

4.09. Lech U-19 -2-2- Miedź Legnica U-19 (Bieszczad grał słabo, raz po błędzie obroncy, raz po swoim, oc. 6.3)

7.09 Ruch Zdzieszowice -2-0- Sandecja Nowy Sącz II (Kiełb grał bezbłędnie, niestety tak dobry zawodnik został skontuzjowany w ciągu miesiąca na.... 5,6 miesięcy, oc. 7.7)

10.09 Stal Stalowa Wola -1-1- ŁKS Łódź (Z dwójki Chamera, Kubicki lepiej spisał się drugi wchodząc z ławki i strzelając gola, ale pierwszy też dobrze grał. Kubicki 7.3, Chamera 6.9)

14.09 Korona -1-1- Wisła (Grund siedział na ławce, ale ja się nie nudziłem, oglądnąłem dobry mecz.)

17.09 Kaszubia -4-1- Bytovia Bytów (Ależ miło było popatrzeć na Wilma, wypracował karnego i strzelił przepiękną bramkę. MoM i oc.9.0)

21.09. Lechia II Gdańsk -2-0- Flota (Zarówno Kujtkowski jak i Pawłowski zagrali dobry mecz, a ich drużyna wygrała. Kujtkowski 7.3, Pawłowski 6,9)

24.09 Sparta Szamotuły -0-1- Miedź Legnica (Taudul stracił gola, ale przez samobój, mimo wszystko nie zachował czystego konta oc. 6.6)

*********************************************************************************************************************************************************************************

Z konieczności (ach te kontuzje) musiałem powołać dwóch zawodników:

 

Jędrzej Łągiewka (Lech, słabszy zawodnik w kadrze Lecha, ale cóż mogłem zrobić.. nie ma dobrych, młodych zawodników)

Michał Mieleszkiewicz (Jagielonia, nie wiem czy zastąpi Kiełba, ale szczerze na to liczę.)

*********************************************************************************************************************************************************************************

Już za 5 dni gramy mecz eliminacji ME U-19 z Mołdawią ,dwa dni później z Gruzją, a 9 października z Rumunią. To będą gorące cztery dni o których dowiedziałem się po losowaniu w trakcie tego miesiąca. Tym samym przepadł sparing z Wyspami Owczymi.

*********************************************************************************************************************************************************************************

Inne ligi:

 

Ekstraklasa: Legia [+2]

I liga: GKS [+1]

Puchar Polski: Start odpadł po walce z Turem Turek. W drugiej rundzie najciekawszy mecz to: ŁKS- Polonia Bytom

3 liga pomorsko- zachodniopomorska: Kotwica Kołobrzeg [+0] Start wygrał 3 mecze pod rząd i traci do lidera 7 punktów, liczę na tą drużynę....

 

Ranking FIFA: http://img543.imageshack.us/img543/5308/rankingfifawrzesie2011.png

 

Znów awans Polski, tym razem aż o 9 pozycji (61 miejsce.) Drużyna sprawiła sensację ogrywając Niemców 3-0.

Odnośnik do komentarza

Eliminacje Mistrzostw Europy U-19

1 runda kwalifikacyjna Szósta Grupa

Pierwszy Mecz 05.10.2011r.

Stadion im. Orła Białego, Legnica

 

Skład: Gerard Bieszczad; Fagasiński, Łągiewka(kntz.78 <--> Adam Radecki), Grund, Mieleszkiewicz; Chamera, Pogonowski, Banas(45 min. <--> Damian Kujtkowski), Kubicki; Kamiński, Jędrzejczyk (kntz.36 <--> Maksymilian Ilias)

 

No więc przyszedł czas na mój debiut. Rywal nie zbytnio trudny i byłoby sensacją gdybyśmy przegrali z Mołdawią. Na trybunach nie zasiadł pokaźny tłum, nie mniej jednak to dopiero 1 runda eliminacyjna i nie przyjdą tu ludzie by pooglądać jak pogrywamy z Mołdawianami. Od samego początku to my kontrolowaliśmy grę, a przeciwnik tylko kontrował. Po fantastycznym dośrodkowaniu Banasia piłkę do bramki główką skierował Kubicki, ale sędzia nie uznał tej bramki, gdyż zawodnik rzeczywiście był na spalonym. Fenomenalny gol jednak sprawił, że zapomniałem o tym spalonym. Piłkę po pięknym rozegraniu dostał właśnie Kubicki, przyjął, obrócił rywala i strzelił z 9 metrów do bramki. Niestety chwilę później rywale sfaulowali naszego napastnika Jędrzejczyka i wpuściłem za niego Iliasa. Do końca połowy wynik się nie zmienił, a mógł gdyby trafili Łągiewka lub Chamera. W przerwie powiedziałem zawodnikom, żeby grali tak dalej, ale nie zapomnieli o tyłach. Za Banas, który dostał żółtą kartkę wszedł Kujtkowski. W 54 minucie powinno być 2:0, ale tym razem Kubicki nie zdołał trafić. W 68 minucie za sprawą rezerwowych( dośrodkował Kujtkowski, strzelił Ilias) wyszliśmy na prowadzenie 2:0. Goście mieli okazję strzelić gola, ale w ostatniej chwili uprzedziłich obrońca Mieleszkiewicz ofiarnym wślizgiem. I jeszcze przed końcowym gwizdkiem Ilias przestrzelił minimalnie, 2:0! Mogę mieć zastrzeżenia do ofensywy, ale wygraliśmy w moim debiucie, więc na razie nie było przykrej niespodzianki. W drugim meczu grupy Rumunia wygrała z Gruzją 1:0.

 

Polska U-19 -2-0- Mołdawia U-19

 

28' Kubicki

68' Ilias

 

Frekwencja: 68

 

MoM: Michał Mieleszkiewicz 7.70 ( Powołałem go awaryjnie, a ten chłopak zaskakuje, ustrzegł nas przed straconą bramką i zaliczył asystę przy golu Kubickiego)

 

Niestety młody napastnik z Hoffenheim nadwyrężył więzadła i będzie pauzował 2 miesiące. Za niego powołałem Jakuba Baka (Korona Kielce).

Odnośnik do komentarza

Eliminacje Mistrzostw Europy U-19

1 runda kwalifikacyjna Szósta Grupa

Drugi Mecz 07.10.2011r.

Stadion im. Orła Białego, Legnica

 

Skład: Bieszczad; Cebula, Grund, Radecki, Mieleszkiewicz; Pogonowski(45 min. <--> Kubicki), Wilma, Banas, Kujtkowski; Jastrzębski, Bak(45 min. <--> Ilias)

 

Tym razem czekał nas mecz z trudniejszym rywalem niż Mołdawia, ale powiedzmy sobie szczerze co to jest młodzieżówka Gruzji? Zaproponowałem zawodnikom piękną grę, ale i wyluzowanie. Przed meczem dowiedzieliśmy się, że Rumunia zremisowała tylko z Mołdawią i ze wygrana w meczu da nam już awans do następnej rundy. Do 16 minuty nic ciekawego się nie działo, wtedy piłkę przejął Wilma, podał do Jastrzębskiego, a ten huknął z 20 metrów pod poprzeczkę, 1:0. Do końca połowy było jeszcze kilka sytuacyjnych piłek, ale to by było na tyle z ciekawych sytuacji. W przerwie zmieniłem słabo grających Pogonowskiego i Baka. Zawodników zmotywowałem do pokazania pazura. I zrobili to! Tuż po przerwie i po dośrodkowaniu z rożnego Radeckiego piłkę głową do bramki skierował inny obrońca Grund, 2:0.

Potem w trakcie połowy kilka razy okazję miał Jastrzębski, ale ich nie wykorzystywał. Raz po raz atakowaliśmy, ale z gola nici, 2:0. Mógłbym znowu się przyczepić do gry mojej ofensywy, ale wszystko przyjdzie z czasem i meczami. A najbardziej się cieszę, że ostatni mecz gramy bez presji, bo dostaliśmy się do następnej rundy!

 

Polska U-19 -2-0- Gruzja U-19

 

16' Jastrzębski

48' Grund

 

Frekwencja: 166

 

MoM: Mateusz Grund 8.80 (Na pewno na ten tytuł zasłużył dzięki bramce i dobrej grze w obronie.)

Odnośnik do komentarza

Eliminacje Mistrzostw Europy U-19

1 runda kwalifikacyjna Szósta Grupa

Trzeci Mecz 09.10.2011r.

Stadion im. Orła Białego, Legnica

 

Skład: Biesczad; Majewski, Grund(45 min. <-->Radecki), Łągiewka, Mieleszkiewicz; Chamera, Pogonowski, Kepka, Kubicki(45 min. <--> Wilma); Kamiński (68 min. <--> Ilias), Jastrzębski

No i przyszedł czas na ostatni mecz na tym mini-turnieju w Legnicy. Tym razem mierzyliśmy się z teoretycznie najsilniejszym przeciwnikiem - Rumunią, ale i tak myślałem, że stać na na kolejne 2:0. Zaczęliśmy bardzo dobrze, po rozegraniu zespołowej akcji znów do bramki trafił Jastrzębski. Następnie kilka razy groźnie zaatakowali goście, co w 28 minucie dało efekt w postaci wywalczonego karnego (sfaulował Grund), a z niego strzelił, 1:1. Do końca połowy nie wydarzyło się już nic ciekawszego. W przerwie zmieniłem słabego grającego Grunda i Kubickiego. Piłkarzom powiedziałem, aby się wyluzowali i spróbowali strzelić gola dającego nam zwycięstwo. W drugiej połowie zarysowała się nasza wyraźna przewaga. W 61 minucie sytuacji nie wykorzystał słabo grający Kamiński i kilka minut później na plac zamiast niego wszedł Ilias, który od razu po wejściu mógł strzelić gola, ale nie wystarczająco się postarał. W 86 minucie groźny strzał oddał Chamera, bramka wisiała w powietrzu. I oto w 91 minucie fenomenalnie dośrodkował pomocnik Legii Kepka, a piłkę głową do bramki wpakował wprowadzony po przerwie Wilma, 2:1. I tak szczęśliwy mecz się skończył. Co by nie mówić znów wygraliśmy, a za to jestem rozliczany. Tyko że w drugiej rundzie kwalifikacyjnej jesteśmy w grupie, którą rozegramy dopiero w maju trafiliśmy na trudne zespoły z Białorusi, Turcji i Bośni. Jest tylko jedno miejsce, więc nie może być wpadki i szczerze na to liczę. Mój poprzednik też wygrał pierwszą rundą, by w drugiej ponieść porażkę, oby mnie to nie spotkało!

 

Polska U-19 -2-1- Rumunia U-19

 

5' Jastrzębski

29' Bogdan (kar.)

90+1' Wilma

 

Frekwencja: 161

 

MoM: Przemysław Jastrzębski 7.70 (strzelił ładną bramkę i pomagał w defensywie, zasłużony tytuł)

Odnośnik do komentarza

Pażdziernik 2010

Bilans: 3-0-0 6:1

Reprezentacja Polski U-19:

 

Tym razem wybrałem się "tylko" na 3 mecze:

 

15.10. Jaga II -4-1- Arka II (Radecki spisał się poprawnie (oc.6.9), ale na meczu dopatrzyłem się talentu, czyli Bogusławskiego (2 gole, asysta, MoM i oc. 9.2)

19.10. Borrusia -3-0- Partizan (Nie dojrzałem Iliasa, ale obejrzałem ciekawe widowisko.)

29.10. Lechia II -2-0- Jaga II (Kujtkowski miał kontuzję, Pawłowski siedział na ławce, a Radecki grał słabo (oc.5.9)

*********************************************************************************************************************************************************************************************************

Powołałem kilka nowych talentów:

 

Patrick Racovsky (Schalke, jest młodym bramkarzem, a już jest zmiennikiem Neuera)

Adrian Nowiński (Śląsk Wrocław, obrońca o dobrych umiejętnościach, które pomogą kadrze.)

Damian Kądzior (Jagiellonia Białystok, utalentowany, ale nie wiem na jaki czas ten 14 latek będzie w kadrze.)

Connor Krempicki (Schalke, ten pomocnik posiada dobre umiejętności, gra w reezerwach Schalke.)

Łukasz Bogusławski (Jaga, po meczu w którym go obejrzałem, przeszedł do pierwszego zespołu klubu z Podlasia.)

***************************************************************************************************************************************************************************

W tym miesiącu na Stadionie Śląskim zagramy towarzyski mecz z Austrią.

***************************************************************************************************************************************************************************

Inne ligi:

 

Ekstraklasa: Legia [+4]

I liga: Podbeskidzie Bielsko Biała [+2]

Puchar Polski: Czwarta runda, a w niej tylko jedna niespodzianka, drugoligowa Wisła Płock.

3 liga pomorsko-zachodniopomorska: Błękitni Stargard Szczeciński [+0] Niestety Start przegrał 3 mecze, 1 zremisował i wygrał tylko jeden i traci do lidera 13 punktów.

 

Ranking FIFA: http://img803.imageshack.us/img803/1156/rankingfifapadziernik20.png

 

Polska spadła o 2 pozycję w dół na 64 miejsce. W tym miesiącu wygrała 4:0 z Wyspami Owczymi.

Odnośnik do komentarza

Towarzyski Mecz Reprezentacji U-19

14.11.2011r. Stadion Śląski, Chorzów

 

Skład: Rakovsky; Fagasinski, Łągiewka, Grund(45min. <--> Nowiński), Mieleszkiewicz; Krempicki, Pogonowski(45min. <--> Kubicki), Kepka(45min. <--> Kądzior), Kujtkowski; Jastrzębski(45min. <--> Wilma), Ilias

 

W czwartym meczu z mojej kadencji trafiam na jeszcze silniejszego rywala, ale tym razem w meczu towarzyskim. Dziś mierzyliśmy się z Austrią, która nie dostała się co prawda do drugiej rundy, ale miała trudnych przeciwników jak Białoruś czy Danię. Już w 3 minucie do bramki trafił Jastrzębski, ale sędzia gola nie uznał, gdyż zawodnik faulował obrońcę. Następnie w 12 minucie po faulu na Iliasie, sędzia podyktował karny, którego wykorzystał Kepka, 1:0. Wtedy do pracy wzięli się goście i 5 minut później pięknego gola strzelił Hofer. Do końca połowy obydwie drużyny atakowały, ale nie było bezpośredniego zagrożenia bramki. W przerwie zmieniłem kilku zawodników, którzy mnie zawiedli. Tuż po przerwie czerwoną kartkę dostał Slomka za brutalny faul w polu karnym, ale Wilma nie wykorzystał "11", szkoda..

Następnie świetną sytuację miał Krempicki, ale jej nie wykorzystał. Kiedy wydawało się, że nic się nie zmieni, Ilias potężnie huknął do bramki sprzed pola karnego tuż przed gwizdkiem sędziego ,2:1. Znów szczęśliwa, ale jednak wygrana z drużyną przeciwnika, który nie grał dziś źle. Następny mecz gramy... w maju i będzie to turniej o ME U-19.

 

Polska U-19 -2-1- Austria U-19

 

13' Kepka (kar.)

16' Hofer

90+1' Ilias

 

Frekwencja: 6205

 

MoM: Maksymilian Ilias 7.90 (Gol, asysta czego chcieć więciej od niego?)

Odnośnik do komentarza

Listopad 2010

 

Bilans: 1-0-0 2:1

Reprezentacja Polski U-19:

 

Kolejny raz wybrałem się na 3 mecze:

 

5.11. Kaszubia -0-0- Cartusia 1923 Kartuzy (Wilma zagrał poprawnie i został zmieniony w 68 minucie. 6.8)

19.11 Legia II -2-2- Widzew II (Pogonowski nic wielkiego nie pokazał, 6.6)

26.11 Jaga U-19 -1-2- Górnik Łęczna U-19 (Kowalewski zagrał słabo (6.3), za to Kądzior asystował przy jedynym golu Jagi (6.9))

 

Inne ligi:

 

Ekstraklasa: Legia [+3]

I liga: Podbeskidzie [+3]

Puchar Polski: Jesteśmy w fazie ćwierćfinałowej, w której wciąż gra Wisła Płock . Najciekawsza para to: Wisła-Korona

3 liga pomorsko-zachodniopomorska: Błękitni Stargard Szczeciński [+6], Start cały czas traci 13 punktów i jest bliżej spadku niż awansu.

 

Ranking FIFA: http://img831.imageshack.us/img831/1566/rankingfifalistopad2011.png

 

Polska spada na 66 miejsce. Reprezentacja wygrała 3:0 z Andorą i zremisowała 1:1 z Arabią Saudyjską.

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2011

 

Bilans: 0-0-0 0:0

Reprezentacja Polski U-19: -

 

Inne ligi:

 

Ekstraklasa: Legia [+3]

I liga: Podbeskidzie [+3]

Puchar Polski: Nic się nie wydarzyło.

3 liga pomorsko-zachodniopomorska: Błękitni Stargard Szczeciński [+6]

LM: W grupach nie było sensacji, a to jest lista 1/8 finału: http://img269.images...tycznia2012.png

LE: A oto lista 1/16 finału Ligi Europy: http://img835.images...tycznia2012.png

 

Ranking FIFA: http://img834.images...astycze2012.png

 

Polska spadła na 67 miejsce. Nie grała sparingów.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...