Skocz do zawartości

Piwo to nasze paliwo


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem ostatnio okazje spróbować dwóch piw z browaru Pinta:

1. Angielskie Śniadanie - bardzo przyjemny Special extra bitter - po pierwszej próbie wskoczył od razu do mojej top 5.

2. Koniec Świata - jak dla mnie bardzo smaczne - co ciekawe, według opinii mojego ojca "Nawet bardziej przypomina grodzisza niż to drugie" ("To drugie" to też piwo z Pinty "a'la grodziskie" które jak na grodzisz jest bardzo mało nagazowane)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

http://browarkormoran.pl/Aktualnosci/Bedzie-Gruit-Kopernikowski.html

 

Ciekawa inicjatywa, choć nazwa gruit to na wyrost - bo choć gruit to było piwo z mieszanką ziół zamiast chmielu, to lawenda raczej nie była jego głównym składnikiem (najczęściej wymieniane to Bog Myrle, czyli woskownica europejska, krwawnik lekarski i bagno zwyczajne, znane jako dziki rozmaryn). Czyli bardziej to "piwo bezchmielowe z dodatkiem lawendy" niż gruit, ale to tak ładnie nie brzmi.

 

Przetestuję, o ile będzie ogólnodostępne i za przyzwoitą cenę.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Sączę sobie właśnie Perłę Winter. Piwo dojrzałem dzisiaj w sklepie, wcześniej nic o nim nie słyszałem. Smak bliżej nieokreślony, trochę podobny do Reddsa żurawinowego. Naprawdę pozytywne wrażenie (w przeciwieństwie do obrzydliwie przesączonej jabłkiem Perły Summer). Niezły smak + przystępna cena (3zł za dobre piwo smakowe to niedużo) sprawiają, że na pewno nie raz sięgne po Perłę Winter.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/797689,zabka-wygrywa-w-sadzie-piwo-wyborne-to-nie-plagiat,id,t.html?cookie=1

 

Przez kilkadziesiąt lat małe pękate butelki (0,33 l) były kojarzone wyłącznie z Browarem Czarnków i piwem "Noteckim". Sprzedawane w tych samych butelkach piwo "Wyborne" przez sieć sklepów "Żabka" mogło wprowadzić klientów w błąd. Tym bardziej, że miało podobne do "Noteckiego" etykiety. Poznański Sąd Apelacyjny uznał jednak, że takiego zagrożenia nie ma i oddalił wniosek o wycofanie ze sprzedaży piwa, które czarnkowski browar oskarża o plagiat.

 

Zdaniem sądu, szczegóły, którymi różnią się etykiety "Wybornego" od "Noteckiego" są na tyle istotne, że nikogo w błąd nie powinny wprowadzić. Zdaniem sądu, oba piwa kierowane są również do różnych grup konsumentów

 

Że jakie szczegóły? :ke:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

http://www.bankier.pl/wiadomosc/GONTYNIEC-Nabycie-100-udzialow-w-spolce-Browar-Konstancin-Sp-z-o-o-z-siedziba-w-Oborach-2812558.html

 

Jak ja z zasady nie przeklinam, tak jak zobaczyłem tego newsa to mi się wyrwało.

 

Szkoda fajnego browaru, z dość ciekawymi piwami i duszą (wadą dla mnie była kiepska dostępność, oraz, co za tym idzie, wysoka cena).

Odnośnik do komentarza

http://www.bankier.p...ch-2812558.html

 

Jak ja z zasady nie przeklinam, tak jak zobaczyłem tego newsa to mi się wyrwało.

 

Szkoda fajnego browaru, z dość ciekawymi piwami i duszą (wadą dla mnie była kiepska dostępność, oraz, co za tym idzie, wysoka cena).

 

Ja mam nadzieje, że z nic nie zmienią i piwa dalej będą warzone. Liczę na większą dystrybucję i zejście z ceny.

Odnośnik do komentarza

Będą warzone, tylko pewnie Gontyniec Jasny=Noteckie Jasne=Mazowieckie, a Gontyniec Ciemny/Koźlak = Eire Noteckie = Czarny Dąb (albo Mazowieckie Ciemne) :(

 

Chciałbym się mylić, ale patrząc na dotychczasowe dokonania pana Cholewickiego, najpierw z Gontyńcami, a później z browarem w Czarnkowie, to bardzo prawdopodobny scenariusz. Dodatkowo logistycznie bliżej na Warszawę dowieźć Noteckie wyprodukowane w Oborach, niż z Wielkopolski...

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem też - obok Ciechana/Lwówka, który co prawda nie miał tej sympatycznej otoczki lokalnego browaru robiącego piwa z pasji, ale piwa ma równie dobre.

 

Za komplet akcji Cholewicki zapłacił 2,5 mln zł. To jest śmiesznie mało, bo sama działka, na której stoi browar, to około hektara. A na działce stoi kompletny, działający browar. To znaczy zapewne, że długów jest kilkunastokrotnie więcej, i stąd decyzja o sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Koźlak i GIP, ale to nie bardzo sezon na nie (można przeleżakować do chłodniejszych dni), Johannes, Złote Lwy i Żywe podobno opuściło loty znacznie.

Fortuny pewnie kupię, żeby przypomnieć sobie smak, ale to jest specyficzne piwo.

 

Na sklepowych pszeniczniakach się nie znam, reszta IMO niegodna uwagi. Na lato nadal najlepszy Perlenbacher i pozostałości po tygodniach niemieckich.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...