Skocz do zawartości

Piwo to nasze paliwo


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie przesadzam - dla mnie 5,- za pół litra piwa jest granicą.

 

To chyba ja sekciarzem jestem jednak, bo wole wydać 7 na dobre IPA :)

 

A co do dwóch miesięcy - za tydzień sprawdź nagazowanie ;)

 

Odstawiłem dwie butelki w celu sprawdzenia nagazowania. Teraz dwa dni w domku postoją, a później do piwnicy gdzie w 14 stopniach będą "dojrzewać" (tam będę resztę doglądać).

Odnośnik do komentarza

 

Ja wolę wydać więcej i kupić surowce na dobre piwo - ale to tylko mój punkt widzenia :)

 

A wiesz, że mnie do głowy to nie przyszło ;) Co doświadczenie to doświadczenie :P

 

A przy okazji: Do 22 maja w Auchan Pszeniczniak z Ambera - 2 szt za 5,99 zł - akcja ogólnopolska

Odnośnik do komentarza

http://www.apbiznes....5/2_2012_ai.pdf

 

Kilka ciekawych artykułów z tematu okołopiwnego:

  • Agnieszka Wołczaska-Prasolik "Marusia" (piwowar domowy, Centrum Piwowarstwa, oraz jeden z organizatorów Festiwalu Dobrego Piwa) pisze o tym, że mimo że przodujemy w spożyciu piwa, to tak naprawdę... go nie lubimy (a to niestety prawda)
  • Piotr Wypych "Coder" (informatyk z wykształcenia, piwowar domowy, a ostatnio prawie rzemieślniczy) pisze o pułapkach czyhających na tych, którzy by chcieli otworzyć browar komercyjny - bo wraz z dwoma przyjaciółmi właśnie jest w trakcie tworzenia takowego
  • Dla zdeterminowanych fajny artykuł Rafała Kowalczyka (właściciel firmy Browarzyciel, piwowar i piwny sommelier, certyfikowany sędzia) o stylu piwnym znanym u nas pod nazwą koźlak (bock), choć wbrew pozorom trudno dostępnym na polskim rynku, bo polskie koźlaki zostawiają wiele do życzenia. Mimochodem dodam, że to styl, dzięki któremu zostałem piwowarem domowym :D
  • I na koniec znany chyba wszystkim Tomasz Kopyra "Kopyr" (piwowar, blogger, promotor piwa, członek założyciel Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych) pisze o stoucie, ale w bardziej przyziemnym, piwowarskim stylu.

Polecam.

Odnośnik do komentarza

Lemingi z GŻ odpowiadają na Lecha Shandy.

 

http://www.press.pl/...ka-Radler-Warka

 

Swoją drogą - ktoś wie ile kosztuje butelka Lecha Shandy? Jeśli tyle co piwo, to świetny pomysł na biznes, pół piwa z zaprawką, a Polska oszaleje jak na punkcie Reddsów ;)

 

Edyta podpowiada: "Receptura Radler Warki jest oparta na połączeniu 40 proc. jasnego piwa Warka z 60 proc. lemoniady sporządzonej na bazie koncentratu soków cytrynowego i pomarańczowego". czyli załóżmy, że koszt wytworzenia jest równy połowie piwa. :keke:

Odnośnik do komentarza

No to rynek mamy zdobyty :) Piwo z dodatkiem lemoniady, tak tego pragnęli klienci :P i dodatkowo będzie miało tylko 2% alc, czyli wiemy co będziemy na stadionach kupować :)

A Lech Shandy np. w Almie po 2,75 zł był, u mnie w Sano po 2,80 zł (w butelce), puszka w czteropaku sprzedawana ale po ile tego nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza

Corona Extra - meksykańskie piwo, 4.5%. Rodzice pili to w USA, tam bardzo popularne. 3.33 w lidlu za 0.33, smakowo nic specjalnego, wolę desperadosa jeśli chodzi o ten typ piw. Choć od czasu do czasu można kupić. Ktoś pił Lubuskie Zielone? Są jeszcze w tesco.. Jedyne zielone jakie piłem to Raciborskie, przyznam, że świetne było :) Jak już jesteśmy przy smakowych to ostatnio trafiło mi się Lubuskie Jagodowe :)

Odnośnik do komentarza

Ja na razie z Lubuskiego posmakowalem tylko pszenicznego, ale zdecydowanie mi nie podeszlo. Jak dla mnie to przy Ksiazecym sie nawet nie umywa.

 

Dzisiaj natomiast posmakowalem czegos takiego: http://1.bp.blogspot.com/-zmGAvptIIGc/TgWQ-EfIDJI/AAAAAAAAAus/NMepDV1-dqc/s1600/Piwo+Na+Miodzie+Gryczanym.jpg

Powiem tak, zaintrygowala mnie bardziej nazwa ;) Ale w sumie nie wyczulem roznicy miedzy tym, a zwyklym miodowym (Ciechanem). A ze jest drozsze od tradycyjnych piw miodowych, to chyba nie warto po nie siegac.

Odnośnik do komentarza

Piwo na miodzie gryczanym to jedno z moich ulubionych i moim zdaniem wyróżnia się na tle innych miodowych. Są to wprawdzie niuanse, ale na miodzie gryczanym jest słodsze niż Ciechan i smak miodu jest jakby pełniejszy. Po wypiciu też najczęściej czuję większą sytość. Choć sytość po wypiciu jest domeną wszystkich piw miodowych.

 

Czego nie polecam to Piwo Celtyckie z Browaru Witnica. W smaku podobne do dobrego Irish Beer z Kormorana, ale zbyt słodkie i mniej nagazowane i przez to ciężkie do spożycia.

Odnośnik do komentarza

http://wyborcza.biz/...lidy_pelna.html

 

Jeżeli dobrze rozumiem artykuł, to znaczy, że podczas Euro można pić tylko piwa z Kompanii Piwowarskiej? ;)

 

Podejrzewam, że to odpowiedź konsumentów na nasze kampanie promocyjne dla marki Tyskie "piąty stadion" oraz wprowadzenie nowej butelki Lecha

 

Tu podejrzewam, że ma rację, szczególnie z nową butelką, bo smak piwa na pewno nie ma z tym nic wspólnego :keke:

Odnośnik do komentarza

Piwo na miodzie gryczanym to jedno z moich ulubionych i moim zdaniem wyróżnia się na tle innych miodowych. Są to wprawdzie niuanse, ale na miodzie gryczanym jest słodsze niż Ciechan i smak miodu jest jakby pełniejszy. Po wypiciu też najczęściej czuję większą sytość. Choć sytość po wypiciu jest domeną wszystkich piw miodowych.

 

Czego nie polecam to Piwo Celtyckie z Browaru Witnica. W smaku podobne do dobrego Irish Beer z Kormorana, ale zbyt słodkie i mniej nagazowane i przez to ciężkie do spożycia.

 

Ty tak serio?

 

Kiedyś byłem w Węgorzewie na biwaku i tam w lokalnym sklepie był głównie Kormoran. To było jakieś 8-10 lat temu, więc nie było mody na browary lokalne, a opinia o piwach typu "BK" czy "Irish Beer" była mocno szemrana. O ile "BK" dało się pić, tak "Irish Beer" było syfem nad syfy...

Odnośnik do komentarza

Kiedyś byłem w Węgorzewie na biwaku i tam w lokalnym sklepie był głównie Kormoran. To było jakieś 8-10 lat temu, więc nie było mody na browary lokalne, a opinia o piwach typu "BK" czy "Irish Beer" była mocno szemrana. O ile "BK" dało się pić, tak "Irish Beer" było syfem nad syfy...

 

Vami, słowo klucz :). Przez tyle czasu sporo się zmieniło z pewnością :). I nie twierdzę, że Irish jest najlepszym piwem w swojej kategorii, ale w porównaniu z Celtyckim, o którym wspomniałem, jest lepszy :).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...