Skocz do zawartości

Lech Poznań w FM 12


Gietz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pan_przeciętniak

Zobacz z którego roku jest to info. W tym czasie wszystko się zmieniło nie będzie żadnego hotelu nie ma nawet budek z jedzeniem, loże się w ogóle nie sprzedają.

Odnośnik do komentarza

To cytat z tej stronyhttp://ekstraklasa.n...564da8a64020000

 

Facet dobrze gada

 

poz

 

14.04.11, 14:57

Od wielu lat praktycznie nic się pod tym względem nie zmienia.Nawet jak Lech grał w 2 lidze miał wyższą frekwencje niż wszyscy w ekstraklasie.Co do tych którzy chcą porównywać ilość widzów do wielkości miasta to nie ma sensu.Wtedy wyszłoby na to że prowadzi Nieciecza,bo tam więcej widzów chodzi na mecz niż mieszka.Tu chodzi o najwięcej kibiców praktykujących czyli chodzących na mecze bez względu na rozmiar miasta.Nikt nikomu nie zabrania przyjeżdżać na mecz z drugiego końca Polski.A co do przeszłości to największe perspektywy ma też Lech bo tu nie chodzi o 600tys.mieszkańców Poznania,ale o przeszło 3,3 miliona Wielkopolan.Nikt nie ma takiego potencjału który w przyszłości może wykorzystać Lech jeszcze bardziej niż teraz,chociaż już dziś poza Kaliszem ma fan club we wszystkich miastach Wielkopolski.

Odnośnik do komentarza

news sprzed ponad dwóch latach :lol:

i czego Ci brakuje w opisaniu Rutkowskiego? a, wiem, milionów na transfery :lol:

SSG im dalej brniesz, tym bardziej się ośmieszasz

chodzi o ten artykuł? http://ekstraklasa.net/frekwencja-na-stadionach-ekstraklasy-lech-na-prowadzeniu,artykul.html?material_id=4da45f67b564da8a64020000

Data publikacji: 12.04.2011 16:19

 

Średnia 18 tysięcy z czego 15 tysięcy to karnety.

Karnety to głównie kocioł ale się nie dziwie. 2 zawsze jest pełna

 

Zyski są ze stadionu i muszą być uwzględnione

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

No patrz tyle lat chodze na mecze nie wiedziałem że kocioł ma 15 tysięcy pojemności. Mylisz się karnety to kocioł czwórka i jakieś 1/2 trójki która ma pełno przebłysków. Jedynka jest prawie pusta jak na Lecha.

Odnośnik do komentarza

No patrz tyle lat chodze na mecze nie wiedziałem że kocioł ma 15 tysięcy pojemności. Mylisz się karnety to kocioł czwórka i jakieś 3/4 trójki.

Kocioł to 2

Historycznie pierwszym miejscem na stadionie, gdzie zasiadają najzagorzalsi sympatycy Lecha, nazwanym „Kotłem”[4] był sektor numer 6. Na początku wyposażony on był, podobnie jak cały stadion, w plastikowe ławki. Z czasem ławki zniknęły i zastąpiła je betonowa wylewka. Pojemność sektora szacowana była na 2 tysiące, ale na najważniejszych meczach w „Kotle” gromadziło się o wiele więcej kibiców. Spowodowało to, że „Kocioł” zaczął się rozrastać na sektory poboczne, szczególnie na tzw. „piątkę”. Pod koniec lat 90. w sektorze została zamocowana wieżyczka, celem poprawy słyszalności osoby prowadzącej doping. W trakcie sezonu 1999/2000, „Kocioł” został przeniesiony do sektorów 8 i 9 (po raz pierwszy w 2000 roku w meczu z Zagłębiem Lubin), znajdujące się pod zegarem. Skorzystał na tym klub, który mógł zainstalować w dotychczasowym kotle krzesełka i dzięki temu sprzedawać droższe bilety oraz zapełniając puste zazwyczaj sektory pod zegarem. Po przenosinach pojemność sektora wzrosła do ok. 5 tys. Taka liczba kibiców zapełniała go tylko podczas najważniejszych meczów, a zwykle mecz z tej części stadionu oglądało około 2 tys. widzów. Aby polepszyć organizację dopingu na tych sektorach zamontowano trzy wieżyczki dla osób go prowadzących. W praktyce najczęściej wykorzystywana była jedna, rzadziej dwie. Podczas modernizacji drugiej trybuny, „Kocioł” znajdował się wpierw w 15., a potem w 1 sektorze, gdzie liczba kibiców była poniżej przeciętnej, a także jakość i słyszalność dopingu były gorsze niż poprzednio. 10 marca 2007 podczas meczu Lecha z Zagłębiem Lubin została oddana do użytku „dwójka” (II Trybuna), gdzie odtąd z krótką przerwą na dalsze prace budowlane w 2008 r. mieści się "Kocioł".

Wikipedia.pl

 

Pan_przeciętniak

 

Nie wyglądasz na stałego bywalca ul.Bułgarskiej 5/7

Albo nie znasz stadionu

Odnośnik do komentarza

news sprzed ponad dwóch latach :lol:

i czego Ci brakuje w opisaniu Rutkowskiego? a, wiem, milionów na transfery :lol:

SSG im dalej brniesz, tym bardziej się ośmieszasz

chodzi o ten artykuł? http://ekstraklasa.n...564da8a64020000

Data publikacji: 12.04.2011 16:19

ale z Ciebie sprytny manipulator :rotfl:

dla ścisłości: nie, bo o ten:

Nie mówie że to 1mln ale więcej

http://www.mmpoznan....?category=sport

[Dodane 2009-04-02 21.02 ]

 

SSG kończ waść, wstydu oszczędź

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

Wiem że kocioł to dwójka po prostu nie postawiłem przecinków. W zeszłym sezonie sprzedano 15 tys karnetów średnia na mecz to 18-20 tysięcy resztę twoich dochodów z meczu oblicz sobie. Jak ci wyjdzie milion po opłaceniu wszystkiego to powinieneś zostać ministrem finansów.

Odnośnik do komentarza

Prof Ja wiem oczym pisze

 

Nie, nie wiesz. Jakbyś wiedział, to orientował byś się, że te 61M to poziom nieosiągalny w tym sezonie, bo 1/3 tej kwoty stanowiły przychody z europejskich pucharów, to po pierwsze. Po drugie, jest Ci obca różnica między przychodem, a dochodem. Zakładając przychód w wysokości 40M, odejmij od niego najpierw 9M rocznej dzierżawy stadionu - zostaje 31M. Rok temu, w listopadzie 2010, Rutkowski w wywiadzie dla Głosu Wielkopolskiego powiedział, że wówczas koszta utrzymania zespołu wynosiły 32M - i już wyszliśmy na zero. Skąd więc te mityczne zyski na transfery? Lech kupi tylko wtedy, gdy kogoś sprzeda.

Odnośnik do komentarza

Wiem że kocioł to dwójka po prostu nie postawiłem przecinków. W zeszłym sezonie sprzedano 15 tys karnetów średnia na mecz to 18-20 tysięcy resztę twoich dochodów z meczu oblicz sobie. Jak ci wyjdzie milion po opłaceniu wszystkiego to powinieneś zostać ministrem finansów.

Przecież każdy kto kupił karnet nie musi iść

Teorytycznie 15(kolejek u siebie) x 18tys (średnia) to =270000 osób przewineło się przez stadion ale jest ich więcej

 

SSG :) Nie Bułgarska 5/7 tylko 17 :) Fakt, masz pojęcie o czym mówisz :)

http://lechnews.pl/2011/01/03/nie-bulgarska-57-a-17/

Fakt musiałem to przeoczyć

 

Ale 5/7 jescze funkcjonuje wśród kibiców

 

Prof Ja wiem oczym pisze

 

Nie, nie wiesz. Jakbyś wiedział, to orientował byś się, że te 61M to poziom nieosiągalny w tym sezonie, bo 1/3 tej kwoty stanowiły przychody z europejskich pucharów, to po pierwsze. Po drugie, jest Ci obca różnica między przychodem, a dochodem. Zakładając przychód w wysokości 40M, odejmij od niego najpierw 9M rocznej dzierżawy stadionu - zostaje 31M. Rok temu, w listopadzie 2010, Rutkowski w wywiadzie dla Głosu Wielkopolskiego powiedział, że wówczas koszta utrzymania zespołu wynosiły 32M - i już wyszliśmy na zero. Skąd więc te mityczne zyski na transfery? Lech kupi tylko wtedy, gdy kogoś sprzeda.

Mityczne 60 mln to za sezon w europie Czynsz za wpływy z dnia meczowego wyniesie średnio 7,5 %. Czynsz z praw do nazwy stadionu wyniesie 30%, ale nie mniej niż 1 milion złotych rocznie plus koszty pomniejsze za stadion.. Uważaj jak Rutkowski obnosi się dla gazet A MY W LECHU STRACILIŚMY KUPE KASE I MAMY DEBET NA KONCIE albo NASZE DOCHODY TO...... I NIE BĘDĄ WIĘKSZE BO...

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak u Rutka ustawić

Business - zdolności finansowe

Resources - środki finansowe

 

W sumie zależy od interpretacji tego. Jak się dowiem konkretnej interpretacji tych punktów to pójdziemy z dyskusją na jego temat dalej ;)

Co do siana budżetu nie da się zrobić by w pierwszym okienku miał tyle a na zimowy nagle wzrósł. FM nie jest ustawiany pod dany klub ale pod wzór ligi angielskiej. Tam wszystkie kluby budżety ustalają przed sezonem a nie w jego środku.

 

Stadion za cholerę w najbliższym czasie nie zarobi na siebie. 3 mln rocznie + 7% z match day dla miasta. 93% "macz daj" do klubu. I teraz z klubu trzeba pompować by poprawiać stadion i infrastrukturę. Miasto po tych 30 mln pewnie skończy finansowanie stadionu. Reszta będzie do roboty przez Lecha. Już klepnięte jest 11 mln na "restauracje". Więc zanim stadion zacznie się spłacać to trochę minie + trzeba znaleźć sponsora stadionu

 

Budżet transferowy mimo wszystko porównam z Legią i Wisłą (być może z Z. Lubin - też wysoko stoją w tym roku). 1mln euro jest raczej granicą tak jak już wcześniej podkreśliłem. Minimum będzie około 250k euro (ok 1mln złotych)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...