Jump to content

Lech Poznań w FM 12


Gietz

Recommended Posts

Otwieram temat i od razu mam pytanie - jak przedstawić sytuację stadionu Lecha w FMie? Nie mam możliwości takiej zmiany terminarza żeby pierwszych 5 kolejek było granych na wyjeździe. Można albo ustawić tymczasowe przeniesienie stadionu do Wronek, albo zignorować te zmiany i pozwolić na występy Lecha na Bułgarskiej w pierwszym miesiącu sezonu. Skłaniam się do tego drugiego rozwiązania bo wtedy Lech rozegra w Poznaniu odpowiednią ilość spotkań, tylko po 15 na rundę a nie 13/17.

Link to comment

Bardziej pasuje to drugie rozwiązanie. Wg terminarza w tych 5 kolejkach albo 3 albo 2 mecze były by domowe więc mimo wszystko na wpływach z biletów była by duża strata... Można po prostu ograniczyć pojemność stadionu na ten pierwszy miesiąc.

 

Dodatkową sprawę jaką chcę poruszyć to sprawa umiejętności zawodników. Jest osoba na forum, która regularnie oglądała mecze Lecha w ME? i sprawa Toneva. Wczoraj zagrał tylko 16 minut ale jest coś czym się wyraźnie zdążył wyróżnić?(choćby przyspieszenie, szybkość)

Link to comment

Ale przecież Tonewa nie ruszasz, bo nie oceniasz piłkarza po kilku występach, jakie w najbliższym czasie zagra. Jeśli chcesz poruszyć kwestie umiejętności piłkarzy, to zaproponuj jakieś rozwiązanie. Zresztą, jak osoba oglądająca mecze Lecha w ME miałaby ocenić Ratajczaka, który ostatni sezon zagrał na wypożyczeniu w Olimpii Elbląg? :>

Link to comment

Akurat o tym nie mówię ;P bo taki Ratajczak to jest aktualnie wcielony do pierwszej kadry. Co do tych wypożyczonych(również Ratajczaka) zawodników postaram się zdobyć materiały. A o ME chodzi mi w kontekście tych, którzy nie są wypożyczani... grają tam zawodnicy poniżej 20 lat np Olszak czy nawet zaliczyć tez wcielonego do pierwszej kadry Frąckowiaka itd

Link to comment
Guest Pan_przeciętniak

Do września tymczasowy stadion we Wronkach tak jak w rzeczywistości. Nie widzę powodu do jakiegoś kombinowania.

Link to comment

Wołąkiewicz ma lepszą prawą nogę. Kotorowski beznadziejnie gra nogami, za to wypada mu podnieść ogólne umiejętności (proponuje 3 gwiazdki, bo obecnie ma 2). Kikut powinien mieć zwiększoną podatność na kontuzje. Djurdjević ostatnio często gra na defensywnym pomocniku a w wersji FM11 w ogóle nie ma takiej pozycji wyćwiczonej. Kuba Wilk kompetentny na prawym skrzydle. Rudnevs CA lekko w górę Ubiparip w dół. Reszta raczej bez zmian według mnie.

 

edit: P.S

i Krivets na defensywnym naturalna - ale to już żart:)

Link to comment

Kikut powinien mieć zwiększoną podatność na kontuzje.

 

W ostatnim sezonie Kikut miał dwie drobne kontuzje, zresztą podczas obozów przygotowawczy: latem i zimą. Pod koniec kwestia wypadł na dłużej i chcesz mu podnosić podatność. Idąc tym samym tropem należałoby zrobić to samo z Kriwcem, no i Wojtkowiakiem, nie mówiąc już o Bandrowskim.

 

 

Kuba Wilk kompetentny na prawym skrzydle.

 

A co Ty Bakero?

Link to comment

Buffu, co do Kikuta to stracił ponad połowę rundy w sezonie 2011(19 meczów w lidze) i w sezonie kiedy zdobyliśmy mistrza podobnie męczył się z kontuzjami (17 spotkań w lidze). Co do Wilka to wiemy dobrze, że prawym skrzydłowym nigdy nie był i nie będzie, ale skoro jest od początku wystawiany na tej pozycji przez Bakero to chyba o to właśnie chodzi, żeby maksymalnie odwzorować rozgrywkę. Nie mówię, żeby dawać mu od razu naturalną.

Link to comment

Kuba Wilk kompetentny na prawym skrzydle.

 

Nie przesadzajmy :) To, że Bakero tam go wystawia to nic nie zmienia... Wilk tam nie potrafi grać. TO już lepiej wygląda gdyby dać choćby kompetentny Kriwcowi na DP ;)

Link to comment

Może macie racje. Chyba jeszcze mu nie wybaczyłem asysty z Udine, może dlatego jestem taki wyczulony. Ale akurat co do Kikuta i Wojtkowiaka to często było tak, że grał jeden bo drugi był kontuzjowany i tak się wymieniali, a czasem grali razem ale na innych pozycjach. Dobra koniec tematu Kikuta:)

Link to comment

Jak dla mnie to Kiki właśnie nie jest podatny na kontuzje... ale jak złapie kontuzje to jest ona poważna... podatność na kontuzje to mamy na myśli wydarzenia boiskowe, przecież to, że w domu spadł ze schodów nie było w żaden sposób ukierunkowane jego podatnością czy nie (a przez to stracił rundę w sezonie mistrzowskim).

 

Jeszcze jedno pytanie... indywidualnie tego nie mogę ustawić. Popracie fanów dla Bakero ;P w skali 1-200. (osobiście przydzieliłem mu 20 zastanawiam się czy jest to odpowiednia wartość)

Link to comment
Guest Pan_przeciętniak

Raport finansowy. Właściciel potwierdził te kwoty na wczorajszym spotkaniu z kibicami. http://www.sport.pl/lechpoznan/1,104429,9941271,Lech_Poznan_miazdzy_przychodami_konkurencje.html

 

Nie wiem czy masz na to jakiś wpływ ale w tym sezonie najprawdopodobniej zostanie sprzedanych mało jak na Lecha karnetów z powodu represji w stronę kibiców i stwierdzenia prezesa że będą robić to co PZPN i UEFA każą robić. Okoliczne FC oraz sami członkowie wiary lecha się przyłączają do tego protestu niekupowania karnetów.

Link to comment

Czytałem o tym i dzięki za info, że to potwierdził.

Co do karnetów to mogę wpisać przybliżoną wartość... z tego co wiem to do końca sierpnia będę miał czas by drugą poprawkę wprowadzić więc okolice tego wybiorę. Inna sprawa, że czy członkowie WL kupią czy nie to są indywidualne decyzje. Ja i tak zamierzam kupić karnet. To, że odejdziemy od klubu tzn odstąpimy karnety nic to nie da... tylko pogrążymy klub. (ale to na marginesie ;)). Szacując pewnie karnetów będzie z przedziału 6-10k. Ludzie z I, III, IV(przynajmniej część) pewnie mimo wszystko będą kupować karnety bo w większości ich doping nie dotyczy. Z II też się tacy znajdą... tzn tacy, którzy kupią karnet (tak jak ja) mimo to, że mecz kojarzy im się z ostrym dopigniem.

Link to comment
  • 3 weeks later...
Guest Pan_przeciętniak

Rudniev zasługuje zdecydowanie na wyższe CA i PA niż ma w grze. Do tego dałbym mu wyższe wykańczanie akcji i opanowanie bo rzadko się zdarza żeby spudłował w 100% sytuacji.

Link to comment

Rudniev zasługuje zdecydowanie na wyższe CA i PA niż ma w grze. Do tego dałbym mu wyższe wykańczanie akcji i opanowanie bo rzadko się zdarza żeby spudłował w 100% sytuacji.

 

Pan_przeciętniak dobrze prawo, polać Mu :D

 

wydaje mi się też, że Możdżeniowi powinno zostać troszkę podwyższone CA i PA. Djurdjeviciowi wpisać pozycję defensywnego pomocnika na poziomie "kompetentny".

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...