Skocz do zawartości

You'll Never Walk Alone


Eltito

Rekomendowane odpowiedzi

To będzie trochę alternatywna historia.

 

Fernando Torres odszedł z Liverpoolu, zrobił to zaraz po mistrzostwach świata w RPA. Klub z Anfield Road postanowił zakupić Luisa Suareza oraz Andy'ego Carrolla. Roy Hodgson nie został zatrudniony, zamiast niego nowym szkoleniowcem The Reds został bardzo młody Michał Wietnamski. To ja, byłem trenerem Liverpoolu do lat 18, zarząd postanowił dać mi szansę, czy ją wykorzystam ? Zobaczy się, dostałem roczny kontrakt. Na transfery otrzymałem niezłą sumkę, bo aż 37 mln euro. No więc zaczynamy zabawę. Zaraz po podpisaniu umowy zostałem zaproszony na konferencję prasową, stres był aczkolwiek uważam, że wypadłem dobrze.

 

Czy tak młody trener może podołać presji prowadzenia tak wielkiej drużyny ?

Dlaczego wiek a nie umiejętności mają decydować jaką drużynę będę trenował ?

 

No tak, ale nie trenował pan żadnej poważnego klubu, to skok na głęboką wodę.

Nie ma ryzyka nie ma zabawy, Liverpool to klub, który może wygrywać z każdym. Chcemy wrócić do Ligi Mistrzów. Chcemy odzyskać mistrzostwo.

 

Odważne stwierdzenie, śmiem twierdzić, że pana idolem jest Jose Mourinho ?

Jose miał trudniej, startował w wiele gorszej drużynie. To świetny trener, jednakże nie chcę stosować jego metod zdobywania trofeów, Liverpool będzie atakował każdego rywala !

 

Jakich piłkarzy chce pan ściągnąć do swojej drużyny ?

Tych najlepszych, przecież nie podam konkretnych nazwisk. Ja Wam powiem Rasiak, a jutro przeczytam w gazecie, że City daje za niego 40 mln, bądźmy poważni.

 

Cały dzień spędziłem w Melwood, wysłałem faxem do prezesa listę zawodników, których chciałbym w drużynie. Zaznaczyłem, że chciałbym przynajmniej 2 z tej listy. Oto ona:

1. Adam Johnson

2. Aaron Lennon

3. Ashley Young

4. Charles N'Zogbia

5. Alexis Sanchez

6. Arda Turan

7. Steward Downing

8. Eijero Elia

 

Jeżeli kluby zgodzą się na transfer wszystkich zawodników wybiorę tych, którzy będą mi najbardziej odpowiadać. Moimi pierwszymi transferami było wyciągnięcie kilku graczy z rezerw. Zabrałem do pierwszego zespołu Danny'ego Wilsona, Martina Kelly oraz Jonko Shelveya. Czekaliśmy na odpowiedzi klubów.

Odnośnik do komentarza

To będzie raczej 4 3 3. Carroll będzie tylko rezerwowym, zupełnie nie pasuje mi do koncepcji, jednakże czasami będzie trzeba postawić na wrzutki w pole karne, wtedy Andy będzie przydatny.

 

Już po kilku dniach do Liverpoolu dołączyło dwóch zawodników, Alexis Sanchez oraz Charles N'Zogbia. Były zawodnik Udinese zajmie pozycje lewego skrzydłowego, natomiast Charles będzie bardzo ofensywnym lewym obrońcą. Zabrałem się do ciężkiej pracy poszukując sparing partnerów, pierwszym z nich będzie Valencia, potem St.Johnstone ostatnie będzie Burnley. Postanowiłem, że zagramy tylko 3 sparingi, ponieważ będziemy grać także w 3 rundzie eliminacji do Ligi Europy, tak więc tam też będzie okazja do testowania zawodników, jakoś nie zależy mi na tych rozgrywkach, puchar pocieszenia.

 

Teraz czekało mnie mniej radosne zajęcie, sprzedanie kilku graczy. David N'Gog oraz Sotyrios Kyrgiakos zostali wystawieni na listę transferową, jeżeli nikt się po nikt nie zgłosi będą grać w drużynie rezerw. Już nie mogę doczekać się rozgrywek ligowych, naszym pierwszym rywalem będzie Manchester City, trzeba będzie porządnie przeanalizować ich grę, aby poznać rywala na wylot i nie przegrać.

 

Pierwszy mecz, spotkanie z Valencią. Nie miałem nawet materiałów, dzięki którym mógłbym przeanalizować grę moich rywali. Mój asystent się nie spisał, zgubił płytę ze spotkaniami Hiszpanów.

 

Już dzień przed spotkaniem miałem wybraną jedenastkę : Reina - N'Zogbia,Agger,Wilson,Johnson - Lucas - Meireles, Gerrard - Sanchez, Kuyt - Suarez. Postawiłem na szybką, ofensywną grę. Sanchez oraz Kuyt grają fałszywych skrzydłowych, ale tak na prawdę schodzą w pole karne. Schemat gry

 

Przyszedł czas na pierwsze spotkanie w roli trenera The Reds. Wygraliśmy 2-1, jednakże gra pozostawiała niedosyt. Widać było, że gracze nie grali jeszcze takim stylem gry, trochę czasu zajmie im zgranie się z tą taktyką.

 

Statystyki ze spotkania

Odnośnik do komentarza

@Jaotinho, napisałem, że to będzie trochę alternatywna historia. Suarez i Carroll także przyszli w zimę, a ja zaczynałem grać w lato.

 

Mecz z Burnley był meczem bez historii, 2-1 dla nas przy czym bramka dla rywali została strzelona po tym, jak zmieniłem całą jedenastkę. W 3 rundzie eliminacji do Ligi Europejskiej trafiłem na Florę Talin, pierwszy mecz na wyjeździe zremisowałem 0-0, natomiast u siebie wygraliśmy 2-0.

 

Kyrgiakos odszedł do Celticu, N'Gog do Stoke natomiast Pacheco do Chelsea, żaden z tych piłkarzy nie był mi potrzebny. Z wielką niecierpliwością oczekiwałem spotkania z City, wszak ten mecz miał pokazać na co na prawdę stać moją drużynę. Bardzo dokładnie przeanalizowałem grę przeciwnika.

 

Najpierw zauważyłem, że Manchester City of Stadium ma stosunkowo małe boisko, tak więc będziemy musieli większość akcji rozgrywać środkiem. Na ich lewej flance biegać będzie David Silva, dlatego będę musiał ograniczyć ofensywne zadania dla Glena Johnsona. Moi rywale grają z Carlosem Tevezem na szpicy, nie jest to szybki gracz dlatego desygnowałem do gry silnego Aggera i Skrtela. Roberto Mancini zdecydował się na dwóch defensywnych pomocników, Yaya Toure oraz Nigela De Jonga. Ten drugi jest typowym drwalem, tak więc zagra przeciw niemu silny Gerrard. Natomiast waleczny Meireles będzie próbował walczyć z Toure. Na defensywnym pomocniku postawiłem na rzemieślnika Poulsena i mam nadzieję, że ten chłopak mnie nie zawiedzie.

 

Przegraliśmy 0-1, gra była bardzo dobra. Rozgryzłem rywala, jednakże jeden błąd Johnsona pozwolił na strzelenie gola Silvie. Potem atakowaliśmy, lecz żaden z moich zawodników nie potrafił zachować zimnej krwi pod bramką przeciwnika. Mieliśmy 15 strzałów w tym spotkania, 1 celny. Kontuzji doznał Steven Gerrard, zobaczymy jak to będzie. Obecnie czekam na mecz 4 rundy kwalifikacji do LE, gramy z Trabzonsporem, potem gramy z Fulham. Oba mecze trzeba wygrać, nadal walczymy o LM.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...