Skocz do zawartości

"Wszyscy święci balują w niebie"


gierobak

Rekomendowane odpowiedzi

25.06.2010, Southampton

 

Southampton, hrabstwo Hampshire. Około 230 000 mieszkańców. To tutaj w 1885 roku został założony klub Southampton F.C. Kiedyś znana marka (wygrana w Pucharze Anglii w 1979 roku i wicemistrz Anglii - 1984 rok), teraz trzecia liga angielska. Na St Mary's Stadium (pojemność - 32 689 osób) od 2001 roku co tydzień w wiosnę i w jesień fani "świętych" przychodzą z wiarą na sukcesy. W tym roku wiara jest jeszcze większa. 25 czerwca 2010 klub obejmuje nikomu nieznany Polak - Kamil Gieroba. Prezes Nicola Cortese ofiaruje trochę ponad milion na transfery. Może to niewiele, ale nowy trener planuje duże wzmocnienia zespołu...a przede wszystkim marzy o awansie do Championship!

 

Opek będę prowadził w postaci dziennika/pamiętnika.

Odnośnik do komentarza

Też Was kocham :D

 

Transfery z klubu:

Gobern Oscar = rozwiązanie kontraktu

Lee Holmes = 40 tys. do Crewe Alexandra

Morgan Schneiderlin = 650 tys. do Olympiakosu

 

Transfery do klubu:

Febian Brandy=wolny transfer

Adriano=wolny transfer

Jean-Claude Darcheville=wolny transfer

Jerome Rothen=wolny transfer

Maurice Ross=wolny transfer

Grzegorz Sandomierski= 1 mln z Jagiellonii Białystok

Eduard Stancioui=wolny transfer

 

 

Lipiec 2010 (Sparingi):

13.07.2010 vs Hapoel Beer Szewa (D) 2:0 (Alex Chamberlain, Rickie Lambert)

18.07.2010 vs Bolton Wanderers (D) 1:1 (Jean-Claude Darcheville)

27.07.2010 vs Kilmarnock (D) 4:1 (Jean-Claude Darcheville 3x, Fred Sears)

 

Lipiec to okres przygotowań i wzmocnień. Do klubu doszło aż siedmiu nowych zawodników, głównie z wolnego transferu, z wyjątkiem Sandomierskiego. Główne nazwiska, które przyciągnęły uwagę mediów to Darcheville, Adriano i Rothen. Mecze sparingowe dobrze wróżą. Jedynie Bolton z Premier League dał radę coś nam urwać. W sierpniu jeszcze parę wzmocnień zespołu. Wszystko, aby już w pierwszym sezonie wywalczyć awans do Championship.

Odnośnik do komentarza

To żeś transfery zrobił... jak mogłeś sprzedać Schneiderlina, który moje Southampton, którym niegdyś grałem, wprowadził w dwa lata do Premier League sam stając sie czołowym pomocnikiem w Europie?

 

Zamiast tego ściągnąłeś paru napastników-emerytów oraz Brandy'ego i Sandomierskiego, których często można spotkać w twoich "karierach" ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

Sandomierski za milion funtów? Żeś zainwestował w błoto te pieniądze. Wystarczyło że byś wypożyczył Szczęsnego albo Fabiańskiego i byś miał to samo i do tego za darmo.

Odnośnik do komentarza

Pan przeciętniak -Szczęsny wypożyczony był już do Celty. Może rzeczywiście odrobinę przepłaciłem za Grześka, ale to przyszłość zespołu.

Mahone - Schneiderlina nie widziałem w składzie, bo mam Pouchelina, Rothena, Castromana, Gundogana (o tym w następnym poście), Chamberlaina, Lallanę -na razie Ci "emeryci" dają cenne punkty Southamptonowi. Rothen jest najlepszy w składzie. Darcheville i Adriano grają na zmianę. Na zmianę też strzelają bramki. Jak awansuje do Championship to tak nie będziesz się czepiał. Po za tym nie wiek, a umiejętności są ważne :P

Odnośnik do komentarza

Mi się podoba - trochę krótkie, lecz treściwe. No i ten zespół... "Święci" to potęga, która nie zasługuje na grę nie w League One i powinna grać w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii, czyli Premier League... :P

Odnośnik do komentarza

Transfery do klubu:

Fred Sears=wypożyczenie z West Ham United

 

7 sierpnia 2010, League One [1/46]

 

Mój debiut w roli szkoleniowca przypadł na mecz z MK Dons na wyjeździe. Niby byliśmy zdecydowanym faworytem, a trener gospodarzy nawet podkreślił siłę mojego składu przed spotkaniem, ale niespodziewanie to MK przeważało przez cały mecz. Do przerwy było 0:0, ale na początku drugiej połowy stało się coś, co musiało wreszcie zmusić nas do ofensywy. Baldock podał na prawo do Ahmeda. Ten fantastycznym podaniem uwolnił Guy'a, a prawy pomocnik gospodarzy wykorzystał swoją szybkość omijając obrońców i precyzyjnym strzałem pokonał b]Sandomierskiego.[/b] W 47 minucie było 1:0. Później było coraz bardziej nerwowo. Czerwoną kartkę dostał Aaron Martin, nasz obrońca, a niewiele później kontuzji doznał Alex Chamberlain, jeden z najaktywniejszych zawodników w zespole. Na boisko wszedł David Connoly i jak się okazało tuż przed końcem był do strzał w "10"! Najpierw gracz gospodarzy Ebard sfaulował Irlandczyka w polu karnym, a chwilę później wykorzystał on jedenastkę! Rzutem na taśmę urwaliśmy na wyjeździe jeden punkt. Jak to mówią "pierwsze koty za płoty". Oby teraz było tylko lepiej. Kolejny mecz w pierwszej rundzie Carling Cup z Cheltenham Town.

 

MK Dons - Southampton F.C. 1:1

Lewis Guy 47'

Aaron Martin 58'

David Connoly 79'

 

MoM: Lewis Guy (MK Dons) - 7.5

 

Skład: Sandomierski, Ross, Martin , Jaidi, Harding, Chamberlain (Connoly 66'), Poucheon (Rothen 45'), Lallana, Sears, Darcheville, Adriano (Guly do Prado 59')

 

Kontuzja Chamberlaina na 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza

Transfery do klubu:

Lucas Castroman=wolny transfer

 

10 sierpnia 2010, Carling Cup 1 runda

 

Swoją przygodę z Carling Cup rozpoczynamy na wyjeździe meczem z czwartoligowym Cheltenham Town. Miało pójść gładko...

 

Właśnie "miało". Cheltenham grało niespodziewanie jak równy z równym. Wszyscy przecierali oczy ze zdumienia widzę w przerwie wynik 2:1 dla gospodarzy. Co prawda Puncheon odpowiedział na gola Gouldinga, ale do siatki trafił też Thomas. W przerwie mocno motywowałem zespół. Starałem się ich obudzić, bo pierwsza połowa była bardzo kiepska. Moja rozmowa z nimi podziałała korzystnie. Przyniosły także spory plus roszady w ustawiecie. Searsa ustawiłem w napadzie za Darchevilla, a Francuza zmienił Castroman, Po przerwie ruszyliśmy do boju, a Fred Sears ustrzelił hat-tricka. Gola dołożył też debiutant Castroman. Marlon Pack chciał dać jeszcze jakieś nadzieje gospodarzom w 88 minucie, ale na szczęście z ulgą przywitaliśmy chwilę później ostatni gwizdek sędziego. Wygrywamy 5:3! Kolejna runda to mecz z Hull City z Championship.

 

Cheltenham Town (L2) vs Southampton F.C. (L1) 3:5

Whaddon Road, Cheltenham, 3480

 

Jeff Goulding 15'

Jason Poucheon 19'

Wesley Thomas 29'

Fred Sears 50' 66' 80' (kar.)

Lucas Catroman 78'

Marlon Pack 88'

 

MoM: Fred Sears - 9.5 (Southampton)

 

Skład: Sandomierski, Ross, Seasborne (Butterfield 41'), Jaidi, Harding, Sears, Lallana(do Prado 75'), Poucheon, Rothen, Darcheville (Castroman 45'), Adriano

Odnośnik do komentarza

Co wy się tak przyczepiacie do wieku? Ryan Giggs ma 40 lat, a w realnym świecie przeżywa drugą młodość :P michal może cię zadowolę dwoma kolejnymi ruchami transferowymi :P

 

Transfery do klubu:

Jeffrey Bruma=wypożyczenie do końca sezonu z Chelsea Londyn

 

14 sierpnia 2010, League One [2/46]

 

Mecz z Leytonem Orient przyniósł spore zainteresowanie widzów. Na 30 000 miejsc zajętych było ponad 22 500, co było już niezłym wynikiem jak na trzecią ligę angielską. Kibice obydwóch drużyn nie nudzili się na St Mary's Stadium. W 26 minucie Jerome Rothen przeprowadził indywidualną akcję. Najpierw odebrał futbolówkę Forbesowi, potem zwodem minął jeszcze obrońcę i z furią oddał potężny strzał w kierunku bramki. Golkiper rywali nie miał szans z uderzeniem Francuza. Ten sam zawodnik 10 minut później po raz kolejki pokonał Browna. Znowu Forbes przegrał pojedynek, tym razem z Searsem. Wypożyczony zawodnik z West Ham United cudownie podał Rothenowi na dobieg, a on podziękował mu znakomitą bramką. Wydawało się, że spokojnie dopniemy do przerwy, ale w 41 minucie niepotrzebny faul jednego z naszych obrońców w polu karnym, a jedenastkę wykorzystał McGleish. W drugiej połowie do 81 minuty było dosyć spokojnie. Wtedy to Bruma stracił piłkę na rzecz M'Poku, a ten podał do Kane'a. Napastnik Leytonu nie dał szans Sandomierskiemu i z 2:0 zrobiło się 2:2. Końcówka meczu była nerwowa. Po golu na 2:2 pięć minut później Kane znowu trafił do siatki i goście prowadzili. Już nawet kibice gości cieszyli się z zwycięstwa, ale w pierwszej minucie doliczonego czasu punkt świetnym uderzeniem uratował rezerwowy Richard Chaplow. Remis po emocjonującym meczu 3:3.

 

Southampton (11) vs Leyton Orient (12) 3:3

St. Mary's Stadium, Southampton (22685)

Jerome Rothen 26' 37'

Scott McGleish 41' (kar.)

Harry Kane 81' 85'

Richard Chaplow 90+1'

 

MoM: Jerome Rothen (8.8) - Southampton

 

Skład: Sandomierski, Ross, Martin, Bruma, Harding, Rothen (Connoly 80'), Lallana (Chaplow 74'), Puncheon, Sears, Darcheville (Adriano 45')

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

Z wiekiem chodzi o to że ma coraz mniejszą wytrzymałość, większą podatność na kontuzję. Więc może zdarzyć się tak że w połowie sezonu nie będziesz miał kim grać z powodu wytrzymałości na poziomie 80% przed spotkaniem i przez męczące starszych kontuzję. A do tego mecze co 3 dni. Starszy zawodnik jest doskonałym zmiennikiem na podstawowego się nie nadaje chyba że bramkarz ewentualnie jeszcze obrońca.

Odnośnik do komentarza

Niech chłopak robi, co uważa za słuszne. W końcu to jego kariera, czy wasza? No właśnie. Jednakże, co prawda, to prawda. Opieranie zespołu na "emerytach", to droga do niczego. Zawodnik, który w tym sezonie gra świetnie, za rok może być cieniem samego siebie, więc uważałbym co do kupowania "staruchów". Co do juniorów, to dziwi mnie, że nie starałeś się o Kakutę, Pacheco itp. itd. Pełno młokosów jest w Premiership'owych ekipach, na których warto spojrzeć. Jednakże życzę powodzenia, a przede wszystkim wytrwałości! Dograj chociaż ten jeden sezon, a ludzie będą dumni. Bo nie rzecz w tym, żeby robić coś dla ludzi (bynajmniej na tym forum i w tym dziale), tylko robić coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza

Ciesze się, bo widzę, że wybór Southamptonu to strzał w dziesiątkę i sporo ludzi interesuje się moimi poczynaniami :)

Nie opieram zespołu na samych emerytach. Najstarsi są Rothen i Castroman, a reszta podstawowych graczy jest poniżej 30-stki. Sears z WHU ma 19, Bruma 18, Lallana 22 lub , Chamberlain 17, Sandomierski 21, a Puncheon 24 lat. W dodatku na ławce mam jeszcze Brandy'ego 20 lat, któremu ostatnio daję szanse po kilku pierwszych kolejkach sezonu (w grze jestem trochę do przodu). Mój zespół naprawdę nie opiera się o samych "emerytów" jak to mówicie :P

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...