Skocz do zawartości

Mastiffy idą po mistrza!


ajerkoniak

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z głosem ludu ;)

 

 

Odmówiłem. Miałem jeszcze rok kontraktu do wypełnienia. Dałem sobie ten jeden sezon na obronę tytułu i CO NAJMNIEJ półfinał Ligi Mistrzów i zdobycie jakiegoś pucharu krajowego. Jeśli nie spełnię tych warunków, prawdopodobnie odchodzę.

 

Mamadou Sakho, który nie przekonał mnie przez 4 lata, odszedł do Dinama Zagrzeb za 250 tys. euro i 50% następnego transferu.

 

Podobnie Engin Bekdemir i Nikao, którzy odeszli kolejno do Coventry, za 775 tys. euro (50%) i Evian za 1mln euro (50%).

 

Następny był Said Mehamha, który opuścił klub i przeniósł się do Almerii za 1 mln euro (50%).

 

Sasa Jovanovic postanowił jednak odejść. Zmotywowała go oferta Milanu i za 2.7 mln euro (30%) przeniósł się do stolicy Włoch.

 

Następnie byliśmy świadkami masowego wypożyczania graczy Lille. Większość utalentowanej młodzieży udało się wypożyczyć, część spędzi sezon w rezerwach.

 

Rozegraliśmy też pierwszy mecz sparingowy. Pokonaliśmy w nim FC Nantes 2:0 (26’ Lukaku; 43’ Gonzalez)

Odnośnik do komentarza

Kolejnym transferem do klubu był Jose Utalentowany skrzydłowy kosztował nas 2.2 mln euro, jakie przelaliśmy na konto Palmeiras.

 

Następni zagraliśmy mecz sparingowy z Sao Paulo. Wynik 2:2 (60’ Speroni OG’ 74’ Pereira – 30’ Santana; 79’ Miranda pen) mnie nie zadowolił.

 

Belgia skoczyła na 26 pozycję w najnowszym rankingu FIFA.

 

Kilka dni później wzięliśmy udział w Pucharze Towarzyskim w Rumuni. Z zagranicznych drużyn zaproszono też Stoke i FC Brno

 

W meczu półfinałowym rozbiliśmy Otelul Galati 5:0 (39’ Lukaku; 60’,87’ pen Giroud, 64’,65’ El Omari)

 

Stoke pokonało FC Brno 2:0 i zagramy z Anglikami w finale.

 

Dzień później w wielkim finale pokonaliśmy Stoke 2:0 (47’ Martins; 51’ El Omari)

 

23 czerwca podejmowaliśmy Istres i zwyciężyliśmy 4:0 (26’ Mata; 40’ Martinez; 57’ Pjanic; 85’ Martins; 37’ Toulalan cz. k.)

Odnośnik do komentarza

Lech Poznań skompromitował nasz kraj kończąc swoją europejską „ przygodę ” na drugiej fazie kwalifikacyjnej. Poznaniacy w pierwszym spotkaniu, w Poznaniu, pokonali Sheriffa Tyraspol 2:0, by w rewanżu przegrać 0:3...

 

Tymczasem we Francji kibice emocjonowali się spotkaniem o Trofeum Mistrzów. Puchar był jedynie prestiżowy, ale szansa na pokonanie Marsylii i wzięcie rewanżu za Puchar Francji była wystarczającą zachętą do obejrzenia spotkania.

 

Do klubu tymczasem przyszedł, zatwierdzony już dawno, Cristian Sanchez. Piłkarz ten jest widziany w Argentynie jako nowy Nestor Gorosito, swego czasu, jedna z wielkich gwiazd Argentyny lat 80.

 

27.07.2013

 

Trophee des Champions

 

Stade Velodrome, Marsylia

 

Olympique Marsylia (L1) – LOSC Lille (L1)

 

Skład : Monin – Yaman, N’Koulou, Alguacil, Bocchetti – Cabaye ©, Toulalan(64’ Makoun) – Martinez, Mata(64’ Buonanotte) – Lukaku(64’ Giroud), Gonzalez

 

Spotkanie rozpoczęło się bardzo spokojnie. Obie drużyny nawzajem się badały, sprawdzały siłę przeciwnika. W 30 minucie jednak badanie się skończyło. Piłkę przed pole karne otrzymał Kramaric, minął szybkim zwodem obrońców i płaskim strzałem pokonał Monin. Akcja była strasznie leniwa i obrońcy mieli mnóstwo czasu na interwencję. Na szczęście strata bramki nas zmotywowała. Mata zaatakował lewym skrzydłem i dośrodkował na pięty metr. Do piłki wyskoczył Martinez, uderzył, piłka odbiła się od poprzeczki, od Mandandy, znowu (!) od poprzeczki, ponownie od bramkarza i wpadła do siatki! Samobój! Pod koniec pierwszej połowy jeszcze Toulalan uderzył w poprzeczkę i zakończyliśmy pierwsze 45 minut. W drugiej połowie, aż do 73 minuty, nic się nie działo. Wtedy sam na sam z Monin wyszedł Ayew po błędzie N’Koulou, ale bramkarz wygrał ten pojedynek. Wyglądało na to, że obie drużyny nie palą się do ataków i doczekamy się karnych. Tak się właśnie stało i zaczęła się wojna nerwów. Jako pierwszy do piłki podszedł Cabaye. I kapitan pewnie pokonał bramkarza! Dla Marsylii miał uderzać Ziani. Ale Monin wybronił jego uderzenie! Podobnie jak chwilę później Mandanda wybronił strzał Giroud! Monnet-Paquet pewnie pod poprzeczkę i gol. Dla Lille teraz Buonanotte. Płaski, mocny strzał, blisko bramkarzaaa… trafił! Montano pewnie podchodzi do piłki… aj prawie sięgnął Monin! Teraz będzie uderzał Martinez. Urugwajczyk długo czeka… pewnie, po ziemi i trafia! Do piłki podchodzi Chorwat Vukojevic. Monin nie sięga, ale piłka trafia w poprzeczkę! Jeśli teraz trafi Gonzalez, zdobędziemy trofeum. TRAFIŁ!

 

Olympique Marsylia 1 LOSC Lille 1p

 

MOM : Ibrahim Yaman (7.3)

 

Widzów : 23,303

 

Sędzia : Said Ennjimi

Odnośnik do komentarza

@ Wuwer8

 

Szczerze, to nie wiem gdzie owa opcja jest :-k

 

Yaman otrzymał nagrodę Najlepszego Piłkarza Trofeum Mistrzów.

 

Kolejny towarzyski mecz i kolejne zwycięstwo. Tym razem 5:1 nad Juve Stabia (1’, 41’ Martins; 9’ Lukaku; 49’ Buonanotte; 70’ Ortega – 3’ Torri pen)

 

W tym sezonie sprzedaliśmy ponad 16 tys. karnetów. To „ aż ” o 3 tysiące więcej niż rok temu…

 

W ostatnim sparingu ograliśmy Monzę 5:0 (3’, 27’ El Omari; 31’ Leo; 45’ Pjanic; 73’ Buonanotte)

 

Wysłano międzynarodowe powołanie. Szanse na debiut w reprezentacjach otrzymali El Omari i Pereira.

 

Ja także wysłałem powołania na mecz towarzyski z Urugwajem.

 

Bramkarze : Logan Bailly (27, GK, 0/0, Moenchegladbach), Salvatore Crimi (20, GK, 3/0, Caen), Kenny Steppe (24, GK, 14/0, Hereenveen)

 

Obrońcy : Sepp De Roover (28, DWBR, 20/0, Liege), Jeremy Huyghebaert (24, DWBL, 2/0, Furth), Vincent Kompany (27, DC/DM/MC, 52/2, Hannover), Nicolas Lombaerts (28, DC, 19/0, Zenit), Landry Mulemo (26, DWBL/ML, 4/0, Augsburg), Thomas Vermaelen (27, DLC, 51/1, Arsenal), Jorn Vermeulen (26, DBWBR/MR/AMR, 3/0, Bari), Jan Vertonghen (26, SW/DLC/DM/MC, 52/3, Arsenal)

 

Pomocnicy : Steven Defour (25, DM/MC, 52/3, Lille), Marouane Fellaini (25, DM/MC, 42/10, Everton), Ritchie Kitoko (25, DM/MC 16/1, Fiorentina), Eden Hazard (22, AMLC, 32/7, Chelsea), Maxime Lestienne (21, AMLC/FC, 12/3, Schalke), Maarten Martens (29, AMLC, 16/0, Sunderland), Vadis Odidja (24, DM/MC, 1/0, Almeria), Anthony Vanden Borre (25, DRC/DM/MC/MCR, 32/2, Vicenza), Axel Witsel (24, MC, 30/3, Liege), Stijn Wuytens (23, DM/MC, 8/1, PSV)

 

Napastnicy : Sjors Adam (19, ST, 3/0, Villarreal), Moussa Dembele (26, AMLC/FC, 35/7, Fulham), Romelu Lukaku (20, ST, 24/18, Lille), Kevin Mirallas (25, FC, 26/9, Betis)

Odnośnik do komentarza

W końcu nadszedł dzień inauguracji. Jak wspomniałem naszym pierwszym rywalem będzie Olympique Marsylia.

 

11.08.2013

 

Ligue 1 (1/38)

 

Stade de la Borne de l’Espoir, Villeneuve-d’Ascq

 

LOSC Lille (X) – Olympique Marsylia (X)

 

Skład : Monin – Yaman, N’Koulou, Alguacil(45’ Toulalan), Bocchetti – Cabaye©(66’ Defour), Makoun – Martinez, Mata(66’ Buonanotte) – Lukaku, El Omari

 

Marzyłem o Anglii więc pogoda postanowiła mi pomóc. Deszcz lał z niesamowitą siłą i ciężko było podać piłkę po ziemi na dłuższą odległość niż kilka metrów. Obie drużyny spokojnie atakowały szukając swoich szans i w końcu, w 21 minucie Alguacil ładnym przerzutem wystawił piłkę Macie, ten ruszył na bramkę, Mandanda wyszedł z bramki, a Hiszpan podał piłkę do El Omariego. Niemiec pewnie wykorzystał podanie i zdobył swoją pierwszą bramkę w klubie! W 25 minucie z boiska na chwilę zszedł Alguacil. Gdy Hiszpan był opatrywany przez lekarzy, Yaman kretyńsko oddał piłkę. Marcq podał do Monnet-Paquet, a skrzydłowy w sytuacji sam na sam z Monin wyrównał. Hiszpański obrońca dalej był opatrywany, gdy Monnet-Paquet drugi raz wyszedł sam na sam. Tym razem Monin był górą. Już na początku drugiej połowy na bramkę uderzał Lukaku, ale Mandanda ładnie obronił. Próbowaliśmy dalej, ale Mandanda był w zbyt dobrej formie by dać się łatwo pokonać. W 73 minucie Martinez wykonał rzut rożny, a N’Koulou wyskoczył do piłki, uderzył, a odbiła się od Givet i wpadła do siatki! Zaraz po wznowieniu Marsylia zaatakowała. Kramaric co prawda stracił piłkę przed polem karnym, ale Dabo dobił jego uderzenie i zrobiło się 2:2. Gdzie do ku*wy nędzy była obrona?! Dodatkowo strzelec gola pomógł sobie ręką przy przyjęciu piłki, ale tego nikt nie widział. Wkurzeni, ruszyliśmy do ataku. Defour podał na skrzydło, Buonanotte minął rywala, dośrodkował na dobieg, nisko, a Lukaku pięknym wolejem dał nam prowadzenie! Marsylia była zmęczona i zbyt zszokowana by odpowiedzieć, atakowaliśmy więc dalej i nie schodziliśmy z ich połowy. Zebrali się w końcu i w 92 minucie Kramaric dośrodkował na 5 metr, a wbiegający Gignac uderzył. Nie było to jednak uderzenie, które byłoby problemem dla Monin. Sędzia niedługo później zakończył mecz.

 

LOSC Lille 3 Olympique Marsylia 2

 

MOM : Romelu Lukaku (8.2)

 

Widzów : 50,186

 

Sędzia : Damien Ledentu

Odnośnik do komentarza

Zazwyczaj dbam o wysoką determinację, pracowitość i charakter. Ogólnie pierwszeństwo mają dla mnie atrybuty psychiczne, potem fizyczne, a na koniec techniczne. Ale często (jeśli mam nadmiar kasy, a przy takiej polityce jaką prowadzę, to w Lille nie ciężko ;)) kupuje młodych, którzy nie pasują do tej koncepcji, ale mają wielki potencjał i wiem, że jak ich wyszkole i powypożyczam, to za kilka lat zgarnę za nich miliony :D dlatego zawsze dorzucam klauzulę % od następnego transferu. Swego czasu, zbudowałem niejedną potęgę finansową w ten sposób w kilku FMach ;)

Odnośnik do komentarza

Po spotkaniu pojechałem do Brukseli na mecz towarzyski z Urugwajem. Spotkanie z tą drużyną miało dać nam odpowiedź, czy możemy się zbliżyć do silniejszych drużyn i czy zaistniejemy na mundialu.

 

14.08.2013

 

Towarzyski

 

Stade Roi, Baudouin, Bruksela

 

Belgia (25.) – Urugwaj (31.)

 

Skład : Steppe – De Roover, Kompany(72’ [+]), Vertonghen, Vermaelen – Defour©(71’ Kitoko), Witsel(58’ Wuytens), Fellaini(71’ Odidja) – Hazard(58’ Martens) – Lukaku(58’ Adam), Mirallas(58’ Lestienne)

 

Choć był to mecz towarzyski Urusi od razu ostro zaatakowali i po 15 minutach mieli kilka ostrzeżeń i kartek za faule. W 15 minucie na czystą pozycję wyszedł Hazard, ale Muslera dobrze wybronił jego strzał. W 23 minucie kontra Urugwajczyków skończyła się na dobrym dośrodkowaniu Martineza, ale Forlan uderzył prosto w Steppe. Ogólnie, poza kilkoma przebłyskami, oglądaliśmy nudne spotkanie. Dużo strzałów, ale bardzo niecelnych. Dopiero w 38 minucie Defour ładnie uderzył z dystansu, a dobijał Fellaini. Oba strzały sparował jeednak Muslera. Pierwsza połowa skończyła się jednak bez bramek. Mieliśmy swoje okazje na początku drugiej połowy, ale Muslera bronił wyśmienicie. Minutę po wykorzystaniu zmian kontuzji doznał Kompany i musieliśmy grać w 10. Mimo tego atakowaliśmy dalej i w 79 minucie Martens ładnie podał na wolną pozycję do Adama, a piłkarz Villarreal zdobył swoją pierwszą bramkę w dorosłej reprezentacji! Urugwajczycy wprowadzili czterech napastników, ale pewnie kontrolowaliśmy grę i pewnie wygraliśmy ciężki mecz!

 

Belgia 1 Urugwaj 0

 

MOM : Jan Vertonghen (7.2)

 

Widzów : 36,962

 

Sędzia : Cuneyt Cakir

 

Pereira wszedł jako zmiennik w meczu ze Szkocją, już po stracie dwóch bramek, i zaprezentował się solidnie.

Odnośnik do komentarza

No proszę, człowiek wyjdzie w miasto na kilka dni, a tu Mistrzostwo Francji :eusa_clap: Spóźnione gratulacje, chociaż to było do przewidzenia. Powodzenia w LM (bo to chyba jednak priorytet w tym sezonie) i w eliminacjach MŚ - czuję, że na brazylijskich boiskach prędzej zobaczymy "Twoją" Belgię, niż "moją" Ukrainę :P

Odnośnik do komentarza

Heh, miło, że wróciłeś Flat ;)

 

Senk ju, senk ju, będziem walczyć. A do Eliminacji MŚ to ja nie mam z kim walczyć. Polska pod wodzą Zdebela gra nudę, Włochy to nie ten poziom (chociaż po zmianie taksy, kto wie :-k), a reszta to cienizna. Boje się, że nawet jak pojedziemy do Brazylii to nie wyjdziemy z grupy :D

 

Co do Twojej Ukrainy, to szukamy intensywnie wśród belgijskich obrońców jakiegoś z dziadkiem w UPA! Coś się znajdzie, a jak nie, to dasz człowieka, a znajdzie się teczka i naturalizujemy :keke:

Odnośnik do komentarza

W Ligue 1 tymczasem zbliżał się mecz z naszymi wielkimi rywalami z Boulogne. Tymczasem Marsylia przegrała drugi mecz z rzędu, tym razem 0:1, u siebie z PSG.

 

18.08.2013

 

Ligue 1 (2/38)

 

Stade de l’Inquetrie, Outreau

 

US Boulogne (9.) – LOSC Lille (8.)

 

Skład : Ospina – Niculescu, Leo ©, Pereira, Bocchetti – Defour, Mateu(68’ Cabaye) – Pjanic(68’ Martinez), Buonanotte – Giroud(68’ Lukaku), Gonzalez

 

Przez pierwsze pół godziny żaden zespół nie pokazał niczego ciekawego. Boulogne broniło się dzięki ustawieniu 3-5-2 i ciężko było się przebić. Ale jesteśmy przecież mistrzem. W 40 minucie Pjanic dograł z wolnego w pole karne, prosto na głowę Leo. Brazylijczyk uderzył, ale bramkarz zdołał sparować. Do piłki dopadł Buonanotte i pokonał bramkarza. Nic więcej w pierwszej połowie się nie wydarzyło. W drugiej połowie nasza gra nie wyglądała lepiej. Dodatkowo Boulogne też czasem atakowało i w 68 minucie bramkarz gospodarzy daleko wybił piłkę. Tę głową zgrał Lorca do wychodzącego van Roosmalena, a Holender płaskim strzałem pokonał Ospinę! Dokonaliśmy zmian i natychmiast rzuciliśmy się do ataków. Już w 77 minucie Martinez związał dwóch obrońców, podał do Niculescu, Rumun dośrodkował w pole karne, a wbiegający Lukaku pokonał bramkarza uderzeniem głową. W 80 minucie Belg ładnie podał do wbiegającego Gonzaleza. Argentyńczyk stracił piłkę, ale chwilę później odebrał ją wślizgiem i płaskim strzałem pokonał bramkarza! Ależ waleczność napastnika! Atakowaliśmy dalej, ale gospodarze także nie próżnowali. Rzut rożny w 89 minucie, uderzenie Aghouazi, a Ospina tak niefortunnie interweniuje, że sam wbija piłkę do siatki! Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i wygraliśmy, ale nasza gra obronna woła o pomstę do nieba, trzeba to poprawić.

 

US Boulogne 2 LOSC Lille 3

 

MOM : Diego Buonanotte (8.2)

 

Widzów : 13,950

 

Sędzia : Stephane Bre

Odnośnik do komentarza

Po tygodniu podejmowaliśmy Lens. Tym razem liczyłem na poprawę gry obronnej.

 

24.08.2013

 

Ligue 1 (3/38)

 

Stade de la Borne de l’Espoir, Villeneuve-d’Ascq

 

LOSC Lille (5.) – RC Lens (12.)

 

Skład : Monin – Yaman, N’Koulou, Alguacil, Bocchetti – Cabaye ©(78’ Mateu), Toulalan(45’ Makoun) – Martinez, Mata(70’ Buonanotte) – Lukaku, El Omari

 

W spotkaniu długo nic się nie działo. Dopiero w 19 minucie Mata uderzył z dystansu, piłka odbiła się od obrońcy Lens, i zaczęła się toczyć w kierunku linii końcowej. Do piłki zaczął biec bramkarz Lens, ale uprzedził go Lukaku wtaczając piłkę do bramki. W następnych minutach spotkanie toczyło się w wolnym tempie i nic ciekawego się w tej połowie nie wydarzyło. W drugiej połowie dopiero w 55 minucie Cabaye trafił w słupek. A w 57 minucie po pięknym rajdzie prawym skrzydłem Martinez dośrodkował w pole karne, a Lukaku zdobył swoją drugą bramkę. Atakowaliśmy dalej i w 72 minucie Cabaye ładnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza Lens. A w 85 minucie Belg skompletował hattricka, wykorzystując świetne podanie od El Omariego. Następny gol padł w 90 minucie, gdy N’Koulou wykorzystał podanie od Buonanotte. Pogrom Lens dobiegł końca.

 

LOSC Lille 5 RC Lens 0

 

MOM : Romelu Lukaku (9.6)

 

Widzów : 50,186

 

Sędzia : Freddy Fautrel

 

Lyon stracił pierwsze punkty remisując 2:2 z Marsylią i dzięki temu wynikowi mamy lidera z dwupunktową przewagą.

Odnośnik do komentarza

Lukaku został Piłkarzem Miesiąca w Ligue 1, a drugie miejsce zajął zawodnik Guingnamp – Wojciech Łobodziński. Lukaku został także najlepszym strzelcem sierpnia z 5 trafieniami w 3 spotkaniach.

 

A nas czekało spotkanie z Angers.

 

Wcześniej wysłałem powołania na spotkania z Włochami i Polską.

 

Bramkarze : Logan Bailly (27, GK, 0/0, Moenchegladbach), Salvatore Crimi (20, GK, 3/0, Caen), Kenny Steppe (24, GK, 16/0, Hereenveen)

 

Obrońcy : Naim Araab (25, DRC, 4/0, Furth), Toby Alderweireld (24, DC, 8/0, Lyon), Sepp De Roover (28, DWBR, 21/0, Liege), Vincent Kompany (27, DC/DM/MC, 53/2, Hannover), Nicolas Lombaerts (28, DC, 19/0, Zenit), Landry Mulemo (26, DWBL/ML, 4/0, Augsburg), Thomas Vermaelen (27, DLC, 52/1, Arsenal), Jan Vertonghen (26, SW/DLC/DM/MC, 53/3, Arsenal)

Pomocnicy : Steven Defour (25, DM/MC, 53/3, Lille), Marouane Fellaini (25, DM/MC, 43/10, Everton), Eden Hazard (22, AMLC, 33/7, Chelsea), Ritchie Kitoko (25, DM/MC, 17/1, Fiorentina), Maxime Lestienne (21, AMLC/FC, 13/3, Schalke), Maarten Martens (29, AMLC, 17/0, Sunderland), Vadis Odidja (24, DM/MC, 2/0, Almeria), Anthony Vanden Borre (25, DRC/DWBR/DM/MCR, 32/2, Bari), Axel Witsel (24, MC, 31/3, Liege), Stijn Wuytens (23, DM/MC, 9/1, PSV)

 

Napastnicy : Sjors Adam (19, ST, 4/1, Villarreal B), Moussa Dembele (26, AMLC/FC, 35/7, Fulham), Romelu Lukaku (20, ST, 25/18, Lille), Kevin Mirallas (25, FC, 27/9, Betis)

 

01.09.2013

 

Ligue 1 (4/38)

 

Stade Jean Bouin, Angers

 

Angers SCO (16.) – LOSC Lille (2.)

 

Skład : Ospina – Niculescu, Leo, Alguacil, Emerson – Makoun ©(48’ cz. k.), Mateu(55’ Toulalan) – Pjanic, Buonanotte – Giroud(69’ Lukaku), Martins(55’ El Omari)

 

Na początku spotkania daliśmy się gospodarzom wyszumieć i kilka razy zaatakować, zanim sami się za to zabraliśmy. W 22 minucie Mateu świetnie podał do Giroud w pole karne, którzy dobrze ustawiony pokonał bramkarza płaskim strzałem z 5 metrów. Kolejną szansę po podaniu Hiszpania miał Pjanic, ale przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy. Spotkanie w drugiej połowie zaczęło się tragiczni, gdy w 48 minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Makoun. Angers zwęszyło swoją szansę i rozpoczęli natarcie. W 72 minucie uratowała nas poprzeczka. Atakowaliśmy z kontry i w 75 minucie Pjanic dośrodkował w pole karne, a Leo pokonał bramkarza! W 79 minucie El Omari ładnym uderzeniem z dystansu pokonał bramkarza, ale przegrał z poprzeczką. Choć sędzia doliczył 3 minuty mecz potrwał 95 i swoją szansę miał Buonanotte, ale bramkarza nie pokonał.

 

Angers SCO 0 LOSC Lille 2

 

MOM : Leo (8.6)

 

Widzów : Freddy Fautrel

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...