Skocz do zawartości

Mastiffy idą po mistrza!


ajerkoniak

Rekomendowane odpowiedzi

@ wszyscy

 

senk ju ;)

 

Potem odbyła się wielka feta i oczywiście rozdanie nagród. Gwiazdą Sezonu został Romaric, ale Lukaku zajął drugie miejsce. Martinez zgarnął nagrodę dla Najbardziej Obiecującego Gracza Ligue 1, poza tym razem z N’Koulou i Lukaku trafili do Jedenastki Gwiazd. Ja zostałem Menadżerem Sezonu, a Martinez i Lukaku pojawili się też w Jedenastce Gwiazd Ligue 1.

 

Tabela końcowa Ligue 1

 

Rozpoczęło się masowe podpisywanie kontraktów w Lille. Kontrakt podpisał każdy zawodnik na jakim mi zależało.

 

Nieoczekiwanie zwycięzcą Ligi Mistrzów został Bayer Leverkusen. Aptekarze pokonali w wielkim finale Manchester United, dzięki golu Wiliana z 26 minuty. Świetne spotkanie rozegrała obrona Bayeru, która dzielnie odpierała ataki Diabłów Ancelottiego. Czyżby zwycięstwo Aptekarzy sugerowało zmianę warty w Lidze Mistrzów?

 

Mocarze przenieśli się bowiem do Ligi Europejskiej. W finale zagrały dwie drużyny, które zajęły 3 miejsce w swoich grupach w Lidze Mistrzów. Chelsea pokonała Barceloną 2:0 i Roman Abramowicz w końcu może się cieszyć z wymarzonego europejskiego trofeum :keke:

 

My za występy otrzymaliśmy ponad 13 mln euro. Premia dla piłkarzy wynosiła 1.4 mln euro do podziału.

 

David Ospina i Diego Buonanotte zostali wybrani do Jedenastki Marzeń Ligi Mistrzów. W jedenastce poza nimi znalazł się były piłkarz Lille – Gervinho.

Edytowane przez ajerkoniak
Odnośnik do komentarza

Czas na małe podsumowanie sezonu :

 

Ten sezon był najlepszym w mojej karierze. Finały pucharów krajowych osiągnięte i choć obie porażki bolą, zwłaszcza, że byliśmy za każdym razem bliscy zwycięstwa, to i tak jestem zadowolony. Pokazało to, że w końcu mamy równą i mocną kadrę. Nawet odejście jednego z ważnych piłkarzy w połowie sezonu nas nie załamało. Świetnie wyszły mi też transfery. Bocchetti, choć kosztował krocie, dał nam potrzebną jakość na lewej obronie. Zawodnicy skupieni na zasadzie wolnego transferu albo stali się niebywale ważnymi piłkarzami, albo ładnie na nich zarobiliśmy. Camara i Zezinho odeszli za niemałe pieniądze na wschód, a Toulalan, Makoun i Lukaku dali nam niezbędną jakość w pomocy i ataku. Dodatkowo dużo dało nam zgranie obrony, która w końcu nie zmieniła składu personalnego. Straciliśmy zaledwie 44 bramki, w ponad 60 spotkaniach. Do tego poprawił się atak. W samej lidze, w 38 meczach zdobyliśmy zawrotne 100 goli! Liczby mówią same za siebie, zwłaszcza, że pobiliśmy rekord punktowy i bramkowy w Ligue 1.W przyszłym sezonie miałem zamiar kontynuować politykę transferową z tego sezonu. Skupować hurtem młodych zdolnych, wypożyczać, a na Bosmanie szukać okazji do rozszerzenia składu. Jeśli sprzedawać zawodnika, to tylko mając zabezpieczenie. W przyszłym sezonie w końcu chciałem byśmy obronili tytuł, wygrali jakiś puchar krajowy i doszli minimum do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

 

 

 

Zawodnicy Lille w liczbach :

 

Bramki :

 

1. Romelu Lukaku 28

2. Jose Manuel Garrido 16

2. Olivier Giroud 16

2. Obafemi Martins 16

3. Nicolas N’Koulou 14

 

Asysty :

 

1. Nicolas Martinez 19

2. Marc Mateu 14

3. Jose Manuel Garrido 11

Średnia ocen :

 

1. Emerson 7.57

2. Leo 7.44

3. Obafemi Martins 7.40

3. Romelu Lukaku 7.40

 

Podsumowanie kadry :

 

Bramkarze :

 

Mickael Landreau (34, GK, Francja) 1/0/1/0/6.70

David Ospina (24, GK, Kolumbia) 38/37/13/3/7.04

Ewan Monin (17, GK, Francja) 23/7/18/1/7.24

 

W tym sezonie pierwszym bramkarzem był Kolumbijczyk. Ospina nie miał konkurencji w klubie, bronił pewnie i nie popełniał wielu błędów. Dwa razy zdarzyły mu się głupie wyjścia do piłki, ale na szczęście nie kosztowało nas to punktów. Dobry sezon Davida i ładna, pewna gra. Byłoby lepiej, ale w trakcie sezonu pojawił się Ospini konkurent. Ewan Monin, bo o nim mowa, to bramkarz jakiego nie widziałem przez całą swoją karierę gry w serii FM/CM. Dorównuje umiejętnościami Kolumbijczykowi, a ma zaledwie 17 lat! Już suche statystyki pokazują jego fenomen. Niesamowity talent, który dla Lille i Francji może być niczym Casillas dla Hiszpanii i Realu. Wychowanek klubu, zakochany w nim z wzajemnością i możliwe, że nr. 1 w przyszłym sezonie. Landreau miał stracony sezon. Wystąpił w zaledwie jednym spotkaniu i potem nie wstał już z ławki/trybun. Doświadczony zawodnik miał pecha trafić na genialnego Monin i pożegna się z klubem. Nie chce blokować mu końca kariery, zwłaszcza, że sprawdziłby się jeszcze w klubie na poziomie 6-10 miejsca w Ligue 1.

 

Wnioski : W miejsce Landreau zostanie dołączony utalentowany Gastien.

Odnośnik do komentarza

Prawa obrona :

 

Mihai Niculescu (18, DR, Rumunia) 12/0/0/0/7.33

Ibrahim Yaman (21, DWBR/L, Holandia) 33/0/5/1/7.26

Jerry Vandam (24, DWBR., Ghana) 16/0/1/1/7.48

 

Pozycja, którą zdominował holenderski internacjonał – Ibrahim Yaman. Boczny obrońca reprezentacji Oranje rozegrał świetny sezon. Stuprocentowo wypchnął z pierwszej jedenastki Ghańczyka Vandama. Grał bardzo dobrze w defensywie, gdzie dzięki swojemu wzrostowi i skoczności wybijał każdą piłkę, a do tego w drugiej połowie sezonu pokazał się w ofensywie, zaliczając kilka asyst po ładnych rajdach i wymianach z prawoskrzydłowymi. Vandam, który był drugim obrońcą chciał szukać sukcesu w innym klubie i w styczniu odszedł do Atletico. Ghańczyk spotkał tam Gervinho, ale w przeciwieństwie do Iworyjczyka nie stał się ważnym graczem Los Colcherones. Nie płakaliśmy po nim, gdyż w jego miejsce dołączył utalentowany piłkarz z rezerw, Rumun Niculescu. Młody obrońca został w ojczyźnie obwołany lokalnym Danielem Alvesem i kadra, w której zdążył zadebiutować, wiąże z nim wielkie nadzieje. Jeśli nabierze siły i masy to i ja podzielę ten entuzjazm.

 

Wnioski : Nic nie zmieniam. Holender jest pierwszy do gry, na tej pozycji może jeszcze grać N’Koulou, a Rumun będzie się ogrywał ze słabszymi rywalami.

 

Lewa obrona :

 

Salvatore Bocchetti (26, SW/DLC, Włochy) 31/0/0/0/7.11

Emerson (27, DWBL, Brazylia) 29/1/3/1/7.57

Dodatkowo : Lucas Digne na wypożyczeniu w Calais – (19, DWBL, Francja) 32/0/4/1/6.70

 

Lewa obrona została w tym roku poważnie wzmocniona. Nasz jedyny gotówkowy transfer do pierwszej jedenastki, Włoch Bocchetti spisał się bez zarzutu. W obronie grał dobrze, ofensywnie musi się jeszcze poprawić, zwłaszcza, że potrafi dobrze dograć w pole karne. Emerson, który był przeze mnie spisywany na straty, pokazał bardzo dobrą, dojrzałą grę. Gol i trzy asysty to bardzo dobry dorobek. Brazylijczyk przekonał mnie do pozostania w zespole na jeszcze jeden sezon. Młody Digne w końcu zadebiutował w profesjonalnej piłce na poważnie. Zagrał cały sezon na boku obrony w Calais i nie grał źle. Początek miał ciężki, co zaważyło na końcowej ocenie, ale gdy nabrał pewności siebie to spisywał się wyśmienicie.

 

Wnioski : Włoch i Brazylijczyk powalczą o miejsce w składzie. Nasz wychowanek spędzi kolejny sezon na wypożyczeniu, oby już w Ligue 1.

 

Środek obrony :

Nicolas N’Koulou (23, DRC/DM/MC, Kamerun) 38/14/3/1/7.02

Javier Alguacil (19, DLC, Hiszpania) 34/1/1/1/7.10

Leo (25, DC, Brazylia) 26(1)/8/1/3/7.44

Joao Pereira (23, DC, Portugalia) 29(1)/0/3/0/7.22

 

Ten sezon pokazał, że skompletowaliśmy linię obrony, która będzie postrachem każdego napastnika świata. Każdy z piłkarzy gra już co najmniej na poziomie europejskim, a wszyscy, poza Leo, pewnie się jeszcze rozwiną. N’Koulou miał kolejny dobry sezon. Trzeci snajper drużyny, przed którym wszyscy srają, jeśli jest w polu karnym przy stałym fragmencie gry. Niby każdy wie, że trzeba go kryć, ale rzadko się to udaje. Świetny i lojalny zawodnik. Alguacil z roku na rok gra coraz lepiej i jego powołanie do reprezentacji powinno być kwestią czasu. Nie popełnia już juniorskich błędów i jest pewnym punktem bloku defensywnego. Piłkarzem na, którego musi Hiszpan uważać, w walce o miejsce w pierwszej jedenastce, jest Pereira. Młody zawodnik, który zawsze był w cieniu Kameruńczyka i Hiszpana, w końcu z niego wyszedł. Zaliczył duży skok jakościowy i to z niego jestem najbardziej zadowolony. Trzy asysty zaliczył popisując się świetnymi, kilkudziesięciometrowymi przerzutami piłek do ataku. Mało zarabia, kocha klub, kocha trenera, zawodnik skarb :DLeo w tym sezonie znowu zrobił swoje. Grał pewnie w defensywie, strzelił kilka bramek, ot sezon jak sezon dla Brazyliczyka.

 

Wnioski : Dobry sezon środkowej części defensywy, a każdy następny powinien być jeszcze lepszy. W tej formacji bez zmian.

Odnośnik do komentarza

Ewan " Przyszły najlepszy bramkarz świata" Monin

 

 

Środek pomocy :

 

Jeremy Toulalan (29, DC/DM/MC, Francja) 17(4)/0/6/0/7.19

Yohan Cabaye (27, DM/MC, Francja) 35(17)/6/7/2/7.04

Jean II Makoun (30, DM/MC, Kamerun) 24(8)/1/4/0/7.16

Marc Mateu (22, DM/MC, Hiszpania) 19(19/3/14/0/7.16

Blaise Matuidi (26, DM/MC, Francja) 19(8)/0/4/1/6.99

Sergej Walter (18, DM/MC, Niemcy) 8(3)/0/3/0/7.14

 

Środek pomocy był formacją, która przeszła największą rewolucję w okienku transferowym. Postawiłem na doświadczenie ściągając dwóch graczy z Lyonu na zasadzie wolnego transferu. Toulalan, dla mnie, okazał się fenomenem. W okresie przygotowawczym złamał nogę, co dla piłkarza w jego wieku może oznaczać koniec kariery, ale wrócił po czterech miesiącach i pokazał młodszym kolegom jak się gra na pozycji defensywnego pomocnika. Jeremy rozegrał zaledwie 17 spotkań, ale grając na pozycji cofniętego pomocnika zaliczył aż sześć asyst! Nigdy nie marudził, zawsze mocno pracował na każdym treningu. Wszechstronny i profesjonalny. Po prostu świetny zawodnik. Drugi ze sprowadzonych za darmo graczy, Jean II Makoun okazał się cennym wzmocnieniem w spotkaniach z drużynami grającymi trzema piłkarzami w środku pola. To Jean zatrzymywał piłkarzy Lyonu, Manchesteru, Crveny Zvezdy czy Marsylii. Świetny, silny fizycznie pomocnik, dający duży spokój w tyłach. Do tego dobry wice-kapitan. A kapitan, czyli Yohan Cabaye, grał niestety w kratkę. Początek sezonu wyszedł mu ładnie, środek słabo, a pod koniec znowu kilkukrotnie się pokazał z dobrej strony. Miał w tym sezonie dużą konkurencję, w przyszłym będzie podobnie, więc oby się wziął za siebie. W końcu swój talent w pełni pokazał Marc Mateu. Byłem gotów sprzedać Hiszpana rok temu, ale dałem mu ostatnią szansę. A ten w pełni się odpłacił. Do momentu kontuzji grał wyśmienicie. Nie tak atletyczny jak koledzy, ale perfekcyjny technicznie zawodnik siał postrach dokładnymi podaniami. Zawodnik szerokiego składu, ale z potencjałem by wygryźć Cabaye! Blaise Matuidi przez pół sezonu był ważną postacią Lille, ale potem przyszła oferta z Valencii i zawodnik wolał odejść. Podobno jego ambicją było zdobywać trofea. Cóż, my zagraliśmy o kilka trofeów, mistrzostwo zdobyliśmy, a Blaise mógł się pochwalić wicemistrzostwem Hiszpanii. Młody Niemiec został dołączony jako zawodnik szerokiego składu i pokazał się z dobrej strony. Ciekawy, silny i myślący chłopak.

 

Wnioski : W lipcu przyjdzie wzmocnienie tej formacji, więc Walter pójdzie na wypożyczenie. Poza tym bez zmian.

Odnośnik do komentarza

Do tego skubany, jest wychowankiem szkółki :D

 

Prawe skrzydło :

 

Nicolas Martinez (19, AMRC, Urugwaj) 32(20)/11/19/7/7.34

Miralem Pjanic (23, AMRC, Bośnia i Hercegowina) 33(6)/5/10/1/7.17

 

Pozycja, o którą był największy strach przed sezonem. Kibiców i ekspertów rzecz jasna, bo nie mój ;) Z Lille odszedł Gervinho, Pjanic nie był naturalnym skrzydłowym, a młody Martinez przyszedł jako nieznany zawodnik. Gdy przychodził do Lille, obwieściłem wszem i wobec, że mamy swojego Messiego. Oczywiście zostałem wyśmiany. Sam Martinez nie przejął się taką oceną, ani faktem, że równam go z najlepszym piłkarzem globu. On po prostu zaczął grać i pracować nad sobą. Ale jak on grał. Nie było dla niego różnicy czy zdobywa bramkę akcją środkiem pola, czy dośrodkowuje ze skrzydła, czy dogrywa z rogu. Lewa noga, prawa, kilka główek. Niebywały, szybki, przebojowy, do tego myślący skrzydłowy. Bez gadania, będzie to piłkarz nie gorszy od swojego Argentyńskiego wzoru. Pjanic, który zaliczył 15 punktów w kanadyjce wyglądał słabo przy Urugwajczyku, ale rozegrał dobry sezon. Bośniak to piłkarz bardzo solidny, gwarantujący inne rozwiązania taktyczne i bardziej doświadczony od Martineza. Cenię go za lojalność i ciężką pracę na treningach, pomimo wyraźnego bycia numerem dwa.

 

Wnioski : Bez zmian. Mamy bardzo solidnego Bośniaka i przyszłego zdobywcę Złotej Piłki.

 

Lewe skrzydło :

 

Jano Ananidze (20, AMLC, Gruzja) 27(12)/11/10/0/7.28

Diego Buonanotte (25, AMLC, Argentyna) 29(22)/5/10/5/7.27

Jordan Ayew (21, FC, Ghana) 16(3)/9/9/1/7.24

 

W tym sezonie lewe skrzydło grało dosyć nierówno. Buonanotte, który w zeszłym sezonie, był jednym z lepszych piłkarzy w klubie, teraz mocno spuścił z tonu. Dalej grał nieźle, ale zdarzały mu się spotkania, które przesypiał. Jego obowiązki próbował przejąć Ananidze, ale Gruzin nie miał takiego talentu jak Diego, a na pewno daleko mu było do intelektu Argentyńczyka. Skrzydłowy bowiem, ogłosił, że odchodzi z drużyny. Niby nic, czasem się zdarza. Ale nie po przegranym Pucharze Francji, gdzie zostały 4 kolejki do końca, trzeba wspierać drużynę i wygrać każdy mecz! Dodatkowo Gruzin na moje prośby o pozostanie w klubie stwierdził, że nie jest niewolnikiem i chce transferu i już. Zachował się jak rozwydrzony dzieciak, więc wylądował w rezerwach i na liście transferowej. A w lipcu zasili zdobywcę Pucharu Króla – Villarreal. Ayew został cofnięty na lewe skrzydło przez zachowanie Gruzina. Ghańczyk został w tym momencie zapchajdziurą, ale grał solidnie.

 

Wnioski : W letnim okienku przyjdzie na tą pozycję prawdziwa gwiazda. Zawodnik znany na świecie i uznana marka. Będzie on walczył z Diego o miejsce w składzie.

Odnośnik do komentarza

Napastnicy :

 

Jose Manuel Garrido (20, ST, Hiszpania) 34(5)/16/11/2/7.17

Olivier Giroud (26, ST, Francja) 27(23)/16/7/5/7.20

Romelu Lukaku (20, ST, Belgia) 33(13)/28/7/5/7.40

Obafemi Martins (28, ST, Nigeria) 17(10)/16/7/5/7.40

Jordan Ayew (21, FC, Ghana) 16(3)/9/9/1/7.24

 

W tym sezonie atak został poważnie wzmocniony. Doszli młodzi i utalentowani zawodnicy. Obaj się przydali i są w moich planach na przyszłość klubu. Lukaku przyszedł jako zawodnik z, którym wiązałem ogromne nadzieje. Chciałem mieć światowej klasy Target Mana. Giroud mi tego nie gwarantował, a Ci, których sobie upatrzyłem, byli za drodzy. Postanowiłem znowu postawić na młodzież. Belg musiał walczyć z wielką presją, ale spisał się wyśmienicie. Zachwycił mnie łatwością zdobywania bramek, a także tym, że wygrywał często pojedynki biegowe z obrońcami. Świetny timing i siła wieżowca z Belgii dawały nam ogromną przewagę w ofensywie. Drugi wieżowiec, Olivier Giroud, rozegrał kolejny dobry sezon. Strzelał bramki, asystował, robił swoje. Błysnął też golem, który zapewnił nam awans do półfinału Ligi Mistrzów. Bardzo cenię tego zawodnika, choć daleko mu do Belga, to jest niesamowicie przydatny. Ayew okazał się zaskakująco dobrym piłkarzem. Atakował z każdej strony, niezwykle ruchliwy i mądry zawodnik. Potrafił często niekonwencjonalnie rozegrać akcję, czasem ładnie podać i dzięki zaliczył ładny bilans bramek i asyst. Ciekawy i przydatny zawodnik. A teraz o zawodnikach, którzy są u mnie na dwóch biegunach. Obaj kreatywni. Obaj mają niskie opanowanie. Obaj szybcy i wszechstronni. Ale grali zupełnie różnie. Jose Manuel Garrido, który miał być naszym głównym żądłem rozczarował. Statystyki tego nie pokazują, ale ten zawodnik zmarnował masę okazji. Zdobył także mało bramek i tylko przez jakiś czas ratowały go liczne asysty. Uznałem jednak, że nie będę łaskawie czekać na eksplozję jego talentu i został wystawiony na sprzedaż. Martins przyszedł do nas z wolnego transferu. Na początku jako piąty napastnik. Nie przeszkadzało mu to. Cieszył się na powrót do gry w silnej lidze. Początki miał słabe. Marnował liczne okazje, nie sprawdzał się w żadnej roli. Ale pod koniec sezonu, gdy graliśmy w czterech rozgrywkach pokazał pełnię swoich możliwości. Bałem się o formację ataku w okresie gry co trzy dni. Popularny Obagol sprawił, że przestałem się bać. W jakiej minucie by nie wszedł, zdobywał ważne bramki. Nie robiło mu różnicy gdzie grał. Atakował z lewej, prawej, środkiem pola. Zdobywał bramki obiema nogami, głową, po inwidualnej akcji, wykańczał akcję kolegów. Świetny zawodnik, niesamowicie przydatny.

 

Wnioski : W okienku do Lille przejdzie wielki talent z Niemiec, który już wykazał się wielką mądrością, odrzucając ofertę Barcelony dla naszej :D dodatkowo przeniesiony będzie młody Gonzalez z rezerw, któremu także wróżymy wielką przyszłość. Ayew na wypożyczenie.

Odnośnik do komentarza

Miłą wiadomością okazało się powołanie do reprezentacji Portugalii dla Joao Pereiry.

 

Wypłaciliśmy udziałowcom 15,75 mln euro, a klub jest obecnie wart około 200 mln euro.

 

Czas na powołania dla Belgii !

 

Bramkarze : Salvatore Crimi (19, GK, 3/0, Caen), Kenny Steppe (24, GK, 13/0, Anderlecht), Jean-Francois Gillet (34, GK, 13/0, Bari)

 

Obrońcy : Naim Araab (25, DRC, 3/0, St. Gallen), Toby Alderweireld (24, DC, 8/0, Nantes), Timothy Derjick (26, SW/DC/DM/MC, 4/0, Den Haag), Vincent Kompany (27, DC/DM/MC, 51/2, Parma), Landry Mulemo (26, DWBL/ML, 3/0, Augsburg), Thomas Vermaelen (27, DLC, 49/1, Arsenal), Jorn Vermeulen (26, DWBR/MR/AMR, 2/0, Bari), Jan Vertonghen, SW/DLC/DM/MC, 50/3, Arsenal)

 

Pomocnicy : Mehdi Carcela (23, DM/AMLC, 4/0 Liege), Steven Defour (25, DM/MC, 50/3, Liege), Marouane Fellaini (25, DM/MC, 41/10, Everton), Eden Hazard (22, AMLC, 30/6, Chelsea), Ritchie Kitoko (24, DM/MC, 16/1, Udinese), Maxime Lestienne (20, AMLC/FC, 10/3, Schalke), Dries Mertens (26, AMLC/FC, 1/0, PSV), Gaby Mudingayi (31, DM/MC, 18/0, Lazio), Vadis Odidja (24, DM/MC, 0/0, Brugge), Anthony Vanden Borre (25, SW/DRC/DWBR/DM/MCR, 32/2, Vicenza), Axel Witsel (24, MC, 28/3, Liege), Stijn Wuytens (23, DM/MC, 6/0, PSV)

 

Napastnicy : Moussa Dembele (25, AMLC/FC, 25/7, Fulham), Kevin Mirallas (25, FC, 24/9, Betis), Romelu Lukaku (20, ST, 22/13, Lille)

Odnośnik do komentarza

@ scierko

 

No, wiem, ładny chłopak z tego Ewana :D dziękówka

 

Klub zaskoczył mnie miłą informacją o rozpoczęciu montowania instalacji do podgrzewania murawy na stadionie. Koszty wyniesie 2.3 mln euro, a instalacja zajmie niewiele czasu.

 

Mickael Landreau, który negocjował warunki kontraktu z Schalke oznajmił nam, że odejdzie do Niemiec, jeśli będziemy mu płacić przez pozostały rok 16 tys. euro z kontraktu. Zgodziliśmy się.

 

Oscar De Leon, który nie zachwycił mnie przez ostatnie dwa lata odejdzie do Stade Caen za 1 mln euro i 50% następnego transferu.

 

Jeremy Obin za 500 tys. euro i 50% transferu odejdzie do Lens.

 

Tymczasem czekało mnie spotkanie z reprezentacją Finlandii. W spotkaniu z „ fińczykami ” miała zadebiutować nowa taktyka.

 

08.06.2013

 

Eliminacje Mistrzostw Świata, Grupa 7 (5/10)

 

Stade Roi Baudouin, Bruksela

 

Belgia (34.) – Finlandia (76.)

 

Skład : Steppe – Araab, Vertonghen, Kompany, Vermaelen – Mudingayi(45’ Odidja), Defour ©(45’ Witsel), Wuytens – Hazard – Lukaku, Mirallas(45’ Lestienne)

 

Choć to my zaatakowaliśmy pierwsi, Finowie zaczęli lepiej. Gul zdecydował się na strzał z dystansu i w 11 minucie pokonał Steppe. W pierwszej połowie byliśmy bezradni niczym dzieci we mgle. W drugiej dokonałem trzech zmian i czekałem na efekty. Po 15 minutach bezradności dokonałem zmian w taktyce. Przyśpieszyłem tempo, wysunąłem obronę, zwęziłem pole gry. Atakowaliśmy, ale Finowie świetnie się bronili. W końcu, w 83 minucie Vermaelen dośrodkował w pole karne, a niezawodny Lukaku pokonał bramkarza! Po chwili skopiowaliśmy akcję, ale tym razem z lewej strony zaatakował Lestienne, a piłkę po dośrodkowaniu do bramki wbił Wuytens. Swoją szansę miał jeszcze Hazard, ale bramkarz obronił jego uderzenie. Zaskakująco ciężko nam się grało, ale udało się wygrać.

 

Belgia 2 Finlandia 1

 

MOM : Stijn Wuytens (8.3)

 

Widzów : 45,612

 

Sędzia : Gunter Perl

 

W grupie A Szwedzi rozbili Holandię 4:0, Czesi w grupie B nieoczekiwanie przegrali u siebie z Cyprem 0:1, Polacy pewnie pokonali 5:0 Luksemburg, Gruzini przegrali w Mediolanie z Włochami 0:3, a Rosja pewnie pokonała Norwegów 3:0.

 

9 czerwca otworzyło się we Francji okienko transferowe i do Lille hurtem przybywali nowi gracze. Jako pierwszym zameldował się Erik Van Raaij. Koszt - 5.25 mln euro, pozycja – napastnik, były klub – PSV. Drugim nabytkiem był Amerykanin Joaquin Ramirez. Wszechstronny piłkarz kosztował nas 2.2 mln euro. Tyle za niego otrzymało Lillestroem. Pierwszym hitem był wyciągnięty z Realu Madryt, za 11 mln euro Adrien Busquet. Drugim hitem i w końcu piłkarzem do pierwszego składu został Hassan El Omari. Ten Egipcjanin z niemieckim paszportem to jeden z większych talentów w niemieckiej piłce. Już został obwołany nowym Miroslavem Klose. Następnym transferem było przyjście następcy Ananidze. Juan Manuel Mata został kolejnym Hiszpanem w ekipie Lille. Skrzydłowy z Valencii został odstawiony na boczny tor, wystawiony na sprzedaż, a najszybsi byliśmy oczywiście my. 5.25 mln euro przelane na konto Valencii dało nam tego niesamowitego skrzydłowego.

Odnośnik do komentarza

Na ME u21 rozgrywane w Czechach powołania otrzymali : Dla Włoch – Bruno, Gotti i Ferrari. Dla Niemiec El Omari, dla gospodarzy Pavel Stach, dla Turcji Sarigul, dla Serbii Jovanovic i dla Francji Monin, Busquet i Digne.

 

Jose Manuel Garrido zaakceptował ofertę Touluse i za 8 mln euro i 50% następnego transferu przeniesie się do Tuluzy.

 

Tymczasem reprezentacja Belgii miała grać kolejny mecz w Eliminacjach MŚ. Czas na rewanż z Gruzją!

 

12.06.2013

 

Eliminacje Mistrzostw Świata, Grupa 7 (6/10)

 

Stade Roi Baudouin, Bruksela

 

Belgia (34.) – Gruzja (74.)

 

Skład : Steppe – Vermeulen, Vermaelen, Vertonghen, Mulemo – Fellaini, Defour ©(55’ Witsel), Wuytens – Hazard(65’ Mertens) – Lukaku, Lestienne(65’ Mirallas)

 

W 12 minucie pewnie zaatakowaliśmy skrzydłem, Lestienne zgubił obronę, podał po ziemi w pole karne, a Lukaku pokonał bramkarza. W 22 minucie Lukaku ładnie wywalczył piłkę, podał do Lestienne, a gdy już się wydawało, że jeden z 5 obrońców odbierze mu piłkę, ten podał między nich, do Hazarda. Zawodnik Chelsea pewnie zdobył bramkę. W 38 minucie Steppe ładnie wybronił rzut wolny wykonywany przez Ananidze. W 43 minucie z główki w polu karnym uderzał Fellaini, ale Makaridze ładnie obronił. A minutę później Lukaku wykorzystał dośrodkowanie pomocnika Evertonu i strzałem głową podwyższył wynik. A na początku drugiej połowy Lukaku pewnie otrzymał podanie w polu karnym od Mulemo i płaskim strzałem zaliczył hattricka! Po zmianie zawodników atakowaliśmy dalej, ale już z mniejszym animuszem. A w 90 minucie Lukaku zdobył czwartego gola ładnie wykorzystując dośrodkowanie Mirallas z rzutu rożnego. Świetny mecz zawodnika Lille i ładny wynik.

 

Belgia 5 Gruzja 0

 

MOM : Romelu Lukaku (9.8)

 

Widzów : 45,118

 

Sędzia : Manuel Moreira de Sousa

 

Anglicy z trudem pokonali Cypr 1:0 na Wembley, Grecja odprawiła Bośnię 2:0, Polacy dostali lanie 1:3 w Chorzowie z Włochami, a Walia nieoczekiwanie pokonała 3:0 Norwegów.

 

Po meczu do klubu dołączył kolejny zawodnik. Orjand Halili to Albańczyk z niemieckim paszportem. Były zawodnik Eintrachtu kosztował nas ponad 6 mln euro.

 

W drugą stronę powędrował Jaime Diaz. Chilijczyk nie rozwijał się jak chciałem i za 2.5 mln euro i 50% następnego transferu odszedł do Bochum.

Odnośnik do komentarza

W najnowszym rankingu klubowym Lille skoczyło aż na 18 pozycję. Atletico Madryt jest liderem, a zwycięzca Ligi Mistrzów, Bayer Leverkusen zajmuje 22 miejsce.

 

Kolejnym transferem do klubu było przyjście Tima Lunda. Anglik to bardzo ciekawy i wszechstronny pomocnik wyciągnięty z Birmingham za 2.9 mln euro.

 

Kilka dni później podpisaliśmy kontrakt z bezrobotnym Alphonse Arreolą. Były bramkarz PSG to duży talent i zamierzamy coś z niego wycisnąć.

 

Tymczasem niesforny Cesar Veron opuścił klub. Argentyńczyk przeszedł do FC Basel za 3mln euro i 50% następnego transferu.

 

Piłkarzem roku wg kibiców został wybrany Miralem Pjanic. Nie rozumiem tego wyboru, ni cholery…

 

Sezon rozpoczniemy od spotkania z Marsylią! Z Lyonem zmierzymy się standardowo dopiero w grudniu, dokładnie czternastego, a rewanż rozegramy na trzy kolejki przed końcem sezonu! Meczem z w Marsylii zakończymy sezon.

 

Za prawa telewizyjne otrzymaliśmy 25 mln euro.

 

Prezes chciał zwycięstwa w lidze i już. Na ten cel otrzymałem 12.75 mln euro.

 

Do klubu doszli nowi juniorzy z akademii. Żaden nie wygląda na przyszłego Monin, ale kto wie ;)

 

W prasie pojawiła się plotka, że zostanę menadżerem Werderu Brema. Niemcy z Weserstadion mają moją sympatię, ale nie zamierzam odchodzić z Lille. Zaraz po tej plotce pojawiła się jednak oficjalna oferta z Werderu. Zaproponowano mi 25 tys. euro tygodniowo, przez 4 lata, 13 mln euro na transfery i 1 mln euro na płace. Odmówiłem oczywiście.

 

Sasa Jovanovic wyraził chęć odejścia z klubu. Na początek udało mi się mu to wyperswadować.

 

A 28 czerwca przyszła do mnie oferta z Tottenhamu Hotspur. Ponad 25 mln euro na transfery, 1.4 mln euro na płace, 61 tysięcy euro tygodniowo przez 4 lata! Wymarzone warunki pracy, świetny klub! We Francji ciężki było zbudować potężny klub. Męczyłem się we francuskiej piłce, od jakiegoś czasu nudziły mnie spotkania ze średniakami, stałe chęci odejścia każdego piłkarza. W Londynie nie miałbym tej sytuacji. Mógłbym w spokoju zbudować potęgę. Co miałem zrobić?

 

Poprosiłem prezesa klubu o tydzień do namysłu.

 

 

UWAGA CZYTELNICY!

 

Pytanie skierowane do Was! Wolicie bym został w Lille czy przeszedł do Kogutów?

 

Wasze opinie nie będą najważniejsze, z góry zaznaczam, ale wezmę je pod uwagę ;)

 

W tym czasie ogłoszono, że 27 lipca zagramy o Trofeum Mistrzów z Marsylią.

 

Dzień później prezes Lyonu zaoferował mi nowy kontrakt. Bez ŻADNEJ podwyżki! Maksymalnie zażądałem 23 tysięcy euro tygodniowo i czekałem na reakcję.

 

Prezes zaoferował mi kontrakt zwiększony do 14,250 tysięcy euro tygodniowo. To było za mało. Odrzuciłem ofertę i czekałem na ponowne wieści z Londynu.

 

1 lipca otworzyło się europejskie okienko i do klubu przyszedł Steven Defour. 25 latkowi skończył się kontrakt z Liege i przeszedł do Lille.

 

Zainstalowano w Lille podgrzewanie murawy

Edytowane przez ajerkoniak
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...