Skocz do zawartości

Mastiffy idą po mistrza!


ajerkoniak

Rekomendowane odpowiedzi

Odsłona trzecia :

 

09.05.2012

 

Ligue 1 (37/38)

 

Lille Metropole, Villeneuve-d’Ascq

 

LOSC Lille (2.) – Valenciennes FC (9.)

 

Skład : Ospina – Vandam, N’Koulou, Alguacil, El Kaoutari – Matuidi ©, Mateu(78’ Annan) – Gervinho, Ananidze – Giroud(78’ Fauvergue), Martins(78’ Le Tallec)

 

W 2 minucie spotkania zawodnicy potwierdzili mi, że mają gdzieś mistrzostwo, dając Khitter zdobyć bramkę na 1:0. W 32 minucie Martins wyszedł sam na sam dzięki podaniu Gervinho i wyrównał stan meczu. A 6 minut później Iworyjczyk sam wyśmienicie wykorzystał podanie Ananidze i dał nam prowadzenie. Na otwarcie drugiej połowy zmotywowany zespół zagrał o wiele ładnie. W 50 minucie spotkania N’Koulou wygrał pojedynek główkowy i wykorzystał podanie Gervinho zdobywając bramkę na 3:1. W 82 minucie Gervinho otrzymał ładne podanie od Matuidi i strzelił na 4:1.

 

LOSC Lille 4 Valenciennes FC 1

 

MOM : Gervinho (9.5)

 

Widzów : dalej mi to wisi

 

Notes : Lyon wygrał 2:0 i tylko cud może dać nam mistrzostwo

 

Po meczu naszym klubem filialnym został FC Nantes.

 

Dzień przed meczem z Valenciennes dołączył do nas Zezinho. Młodego skrzydłowego ściągnęliśmy z wolnego transferu, z Juventude.

 

Czołówka :

 

1. Lyon 83 pkt

2. Lille 80 pkt

3. Marsylia 79 pkt

Odnośnik do komentarza

Odsłona czwarta :

 

12.05.2012

 

Ligue 1 (38/38)

 

Stade Marcel Picot, Nancy

 

AS Nancy (7.) – LOSC Lille (2.)

 

Skład : Ospina – Vandam, N’Koulou ©, Alguacil, El Kaoutari – Annan(55’ Matuidi), Pjanic – Gervinho, Ananidze – Giroud(55’ Fauvergue), Buonanotte(45’ Martins)

 

Do 26 minuty mało się działo, ale jak już to z przytupem. Właśnie wtedy Loties otrzymał drugą żółtą kartkę i ułatwił nam grę, a Lyon stracił bramkę. Rzuciliśmy się do ataków, ale do drugiej połowy mało się działo. W 47 minucie wyrównał dla Lyonu Gomis. W 63 minucie Ananidze zdobył bramkę, ale sędzia jej nie uznał, no kur*a gdzie był ten spalony?! W dodatku Lopez strzelił dla Lyonu na 2:1 i przestałem mieć nadzieję. W 80 minucie wciąż byliśmy bez gola, a na dodatek prowadziła Marsylia, co oznaczało spadek na 3 miejsce! Dochodziliśmy do takich sytuacji, że nie wykorzystanie ich, aż przestawało być śmieszne. Sędzia zakończył mecz i nasza kompromitacja stała się faktem.

 

AS Nancy 0 LOSC Lille 0

 

MOM : co za różnica

 

Widzów : jak wyżej

 

Notes : polecą głowy

 

Piłkarze otrzymali 1.8 mln euro premii, choć jak dla mnie, nie powinni dostać niczego. Za miejsce na koniec sezonu dostaliśmy 10 mln euro.

Odnośnik do komentarza

Nie ma bata. Odejdę tylko jak mnie zwolnią. Założyłem sobie cel i go wypełnię. A poza tym, czeka mnie wywalenie słabiaków i zatrudnianie nowych zawodników. Coraz bardziej tworzę SWÓJ klub i nadaję Lille swój styl. Chcę stworzyć wielki klub, którego gra będzie rozpoznawala i godna podziwu. W końcu mi się uda ;)

Odnośnik do komentarza

Na rozdanie nagród się wybrałem, w końcu trzeba się pokazać w świecie, ale zrobiłem to bardzo niechętnie.

 

Diego Buonanotte zajął trzecie miejsce w klasyfikacji Gwiazd Sezonu, wygrał ją Lisandro Lopez. W Drużynie Gwiazd Sezonu znalazło się miejsce dla N’Koulou i Buonanotte w wyjściowej jedenastce, a Cabaye wylądował na ławce. Argentyńczyk został Najlepszym Asystentem ligi. W głosowaniu na Najlepszego Bramkarza Ligi wybrałem Llorisa i miałem rację, Hugo zniszczył rywali zdobywając 90 % głosów. W Jedenastce Sezonu, tej wybieranej przez dziennikarzy, miejsce na lewym skrzydle zajął Buonanotte.

Odnośnik do komentarza

Bramki :

 

1. Juan Manuel Garrido 19

2. Olivier Giroud 13

3. Nicolas N’Koulou 12

 

Asysty :

 

1. Diego Buonanotte 17

2. Yohan Cabaye 11

3. Olivier Giroud 10

 

Średnia ocen :

 

1. Diego Buonanotte 7.46

2. Leo 7.34

3. Ibrahim Yaman 7.30

 

Razem z Baronchellim usiedliśmy na brzegu Deule i sączać powoli wino omówiliśmy występy naszych podopiecznych.

 

Bramkarze :

 

Mickael Landreau (33, GK, Francja) 19/21/7/0/6.91

David Ospina (23, GK, Kolumbia) 27/15/14/0/7.03

Salvatore Crimi (18,GK Belgia) 6/8/1/0/6.80

 

Na tej pozycji sytuacja wyklarowała się w połowie sezonu. Spotkanie z City i kilka innych meczów potwierdziły znaczny spadek formy Landreau. Niestety nasz kapitan starzeje się i nie nadaję się na pierwszego golkipera. Ospina wskoczył na miejsce Mickaela i poradził sobie wyśmienicie. Grał solidnie, nie popełniał błędów i często ratował nam tyłek. Crimi nie poradził sobie dobrze, do tego nie widzę u niego poprawy umiejętności. Straciłem cierpliwość do młodego Belga, więc wystawiłem go na sprzedaż.

 

Wnioski : W przyszłym sezonie nr 1 będzie Kolumbijczyk. Jego zmiennikiem zostanie Landreau, a do kadry dołączy utalentowany Monin.

Odnośnik do komentarza

Prawa obrona :

 

Jerry Vandam (23, DBWR, Ghana) 31(1)/0/1/0/7.07

Pape Souare (21, DRL/DWBL, Senegal) 8(1)/0/1/0/6.92

Ibrahim Yaman (20, DWBRL, Holandia) 13(1)/0/2/0/7.30

 

Kolejny rok dobrej gry Vandama. Młody Ghańczyk ma wszystko czego potrzeba od prawego obrońcy w mojej taktyce. Cieszy mnie myśl, że ten obrońca ma dopiero 23 lata i na dodatek kocha klub i nie widzi się nigdzie indziej. Jego zmiennikiem przez pół roku był Souare, ale Senegalczyk nie był idealnym zawodnikiem na tą pozycję. Zwłaszcza raziła jego słaba fizyczność. W styczniu więc dołączył do nas Ibrahim Yaman. Młody Holender został wykupiony zaledwie za 3 mln euro i już w pierwszych dwóch spotkania pucharowych zaliczył dwie asysty. Młody obrońca imponował przygotowaniem fizycznym i dojrzałością w grze.

 

Wnioski : Bez zmian na tej pozycji. Vandam to jeden z lepszych prawych obrońców ligi, a Yaman może za kilka lat go przerosnąć.

 

Lewa obrona :

 

Abdel El Kaoutari (22, DLC/DWBL, Francja) 25(2)/0/1/1/7.01

Emerson (26, DWBL, Brazylia) 17/1/2/0/6.98

 

Najmniej stabilna pozycja w tym sezonie. Emerson, który w zeszłym sezonie dominował na tej pozycji w tym roku stracił część sezonu z powodu kontuzji. Zdążył rozegrać niewiele spotkań, ale spisywał się w nich dobrze. Z kolei El Kaoutari był miłym zaskoczeniem. Młody Marokańczyk z francuskim paszportem został w tym sezonie poważnie sprawdzony. Musiał zastąpić Emersona w wielu ważnych spotkaniach. Spisał się jednak poprawnie i pokazał, że jest dobrą alternatywą dla Brazylijczyka. El Kaoutari niestety wspomniał raz o odejściu i nie wiadomo czy będziemy oglądać jego grę w przyszłym sezonie.

 

Wnioski : Tu może pomóc jedynie transfer gwiazdy. Jeśli uda mi się znaleźć zawodnika, który z miejsca wskoczy do pierwszej „11” to zajdzie na tej pozycji do zmian. Zwłaszcza, że do składu puka utalentowany Digne.

Odnośnik do komentarza

3. miejsce w lidze, dobrze zrozumiałem? :P No dramatu aż takiego nie ma, patrząc na to, jak wyrównana walka toczy się w Ligue 1 :) Jednakże jak w zbliżającym się sezonie nie odniesiesz sukcesu w L1 oraz nie pokażesz się z lepszej strony w LM to Cie :frocket:

Odnośnik do komentarza

@Kraha

 

Tabela jeszcze będzie, ale taa. Dramatu może i nie, ale dali dupy w końcówce strasznie. Teraz robi się mała czystka i DOKŁADNIE analizuje kto się nadaję do gry na wysokim poziomie. Lipcowe transfery (już od stycznia zapewnione) wzniosą klub na wyższy poziom i znacznie poszerzą kadrę. W LM moim zdaniem spisaliśmy się akurat bardzo dobrze. W fazie grupowej ładnie sobie poczynaliśmy. Chelsea była poza zasięgiem, a i tak ładnie z nimi zagraliśmy. Manchester City to inna liga. Nie tak łatwo zbudować dobry team, jeśli co pół roku ktoś chce odejść ;) do renomy Lyonu, którzy ściągają takich piłkarzy jak Rodwell czy Keita to nam jeszcze brakuje. A City to City, każdy w kadrze wart minimum 15 mln euro, a ławce podobnie, co rok wzmacniają się podobnym transferem. Silniejsi nie mają nic do powiedzenie przeciwko nim, a co dopiero my. Z Ligi Mistrzów jestem zadowolony, zarząd też. W lidze daliśmy ciała, w pucharach mielismy pecha. W następnym sezonie będzie na pewno lepiej ;)

Odnośnik do komentarza

Środek obrony :

 

Nicolas N’Koulou (22, DRC/DM/MC, Kamerun) 35/12/0/3/7.06

Javier Alguacil (18, DLC, Hiszpania) 31(3)/2/1/2/7.26

Leo (24, DC, Brazylia) 27/6/2/3/7.34

Joao Pereira (22, DC, Portugalia) 17(1)/0/0/0/7.02

 

Najpewniejsza pozycja sezonu. W tym roku wzmocniliśmy defensywę, tak by mieć trzech klasowych obrońców i jednego utalentowanego. N’Koulou okazał się wyśmienitym następcą Ramiego. Kameruńczyk rozegrał świetny sezon, grał wyśmienicie w obronie, zdobył wiele ważnych bramek i pewnie kierował drużyną. Alguacil okazał się kolejnym objawieniem tego sezonu. Zaryzykowałem wydając ponad 10 mln euro na tego piłkarza, ale wychowanek Sociedad najpierw zajął miejsce Leo w pierwszym składzie, a potem okazał się najlepszym obrońcą w drużynie. Wyśmienity debiut i uwielbienie fanów. Leo zrobił co do niego należało, grał pewnie, dorzucił kilka ważnych goli i w końcu nie popełniał błędów. Jestem z niego w pełni zadowolony. Pereira kiedy grał, grał solidnie. Nie popełniał błędów, skupiał się na obronie i wychodziło mu to dobrze. Rozegrał więcej spotkań niż poprzednio i spisywał się dobrze.

 

Wnioski : Błagam, niech nikt nie odejdzie! Wykształciłem sobie idealną, młodą obronę, niech nikt nie odchodzi! A na serio, to pozycja bez zmian, jedna z lepszych formacji zespołu, już zgrana i solidna.

 

Środek pomocy :

 

Anthony Annan (25, DMC/MC, Ghana) 29(9)/0/2/1/7.13

Yohan Cabaye (26, DMC/MC, Francja) 32(10)/6/11/3/7.17

Marc Mateu (21, DMC/MC, Hiszpania) 13(18)/0/1/1/6.81

Blaise Matuidi (25, DMC/MC, Francja) 27(11)/0/6/1/6.98

 

W tej formacji dzielił i rządził wice-kapitan Cabaye. Po odejściu Mavuby w pełni przejął obowiązki rozgrywającego w zespole. Liczba bramek i asyst świadczy o dobrej grze Yohana. Poza tym, bardzo dobrze spisywał się w defensywie, gdzie często jego powroty nas ratowały. Wyśmienity zawodnik i ciężko zrozumieć dlaczego jeszcze nie zadebiutował w reprezentacji. Jego partnerem na początku był Annan i Ghańczyk spisywał się dobrze. Jego agresywna i zdecydowana gra wielokrotnie pomagała nam w zatrzymywaniu rywali. Twardy jak skała Annan skupiał się głównie na defensywie i przez to też zaliczył największą ilość upomnień w zespole (18 żółtych kartek). W połowie sezonu stracił miejsce w wyjściowej jedenastce na rzecz Matuidiego. Defensywny pomocnik, ściągnięty przed sezonem z Saint-Etienne przebojem wdarł się do pierwszej jedenastki i okazał się idealnym partnerem dla Cabaye. Grał dobrze w defensywie i dodatkowo zaliczył kilka asyst. Mateu był zmiennikiem Cabaye, ale nie rozegrał zbyt dobrego sezonu. Jednak niewątpliwie drzemie w nim duży talent i zostanie w zespole, próbując to potwierdzić.

 

Wnioski : Na listę transferową wędruje Annan. Ghańczyk ma problem z Cabaye i wyleci z klubu. Nie będziemy po nim płakać gdyż w lipcu poważnie wzmocnią tą pozycję dwaj uznani na świecie piłkarze. Poza tym bez zmian.

Odnośnik do komentarza

Prawa pomoc :

 

Gervinho (24, AMRL, Wybrzeże Kości Słoniowej) 22(7)/5/7/1/7.08

Miralem Pjanic (22, AMC, Bośnia i Hercegowina) 24(17)/7/7/1/6.99

 

Na pozycji prawego pomocnika miałem niezłą zagwozdkę. Był Gervinho, który ogólnie pół sezonu spokojnie mógł spisać na straty. Kontuzje, PNA, słaba forma. Pod koniec sezonu praktycznie sam nam wygrał spotkanie z Valenciennes mając udział przy każdej z bramek. Ale jego forma była średnia od dwóch lat. Zastanawiałem się czy nie sprzedać Iworyjczyka, który już czasem marudził o odejściu i nie pomyśleć o nowym prawo skrzydłowym. Pjanic mnie nie zawiódł. Wciąż uczył się grać na pozycji AMR, ale w tym sezonie zanotował już 7 asyst i 7 bramek, a miałby ich więcej gdyby nie głupie zachowanie po meczu z City, kiedy to się obraził i wysłałem go na trybuny na 7 spotkań.

 

Wnioski : Pewnie sprzedam Gervinho, a na jego miejsce poszukam jakiejś gwiazdy. Dodatkowo dorzucę jakiś młody talent na tą pozycję, może Luigi Ferrari, żeby się ogrywał czasem.

 

Lewa pomoc :

 

Diego Buonanotte (24, AMLC, Argentyna) 33(9)/9/17/8/7.46

Jano Ananidze (19, AMLC, Gruzja) 20(10/5/9/2/7.25

 

 

Pozycja co do, której nie mogę mieć zastrzeżeń. Buonanotte dominował cały sezon, mając tylko czasami małe wahania formy, ale jest młody, więc można mu to wybaczyć. Z kolei Ananidze okazał się dobrym zmiennikiem. Zaliczył kilka asyst, zdobył kilka bramek, jak na 19-latka spisał się bardzo dobrze.

 

Wnioski : Nie widzę sensu zmian na tej pozycji. Jeśli, któryś by chciał odejść to mam kilka nazwisk w notesie, które bez problemu ich zastąpią.

 

Napastnicy :

 

Juan Manuel Garrido (19, ST, Hiszpania) 31(6)/19/7/3/7.22

Neymar (20, ST, Brazylia) 1(1)/1/0/0/6.65

Damien Le Tallec (22, AMC/FC, Francja) 10(8)/2/1/1/6.86

Nicolas Fauvergue (27, ST, Francja) 15(18)/4/2/1/6.96

Olivier Giroud (25, ST, Francja) 39(7)/13/10/4/7.05

Obafemi Martins (27, ST, Nigeria) 7(3)/3/2/0/6.84

 

Pod koniec okienka transferowego straciliśmy Neymara i byłem przerażony. Nie udało nam się znaleźć następcy, musiałem więc postawić na młodego Garrido. Hiszpan zrozumiał swoją rolę i spisał się wyśmienicie. Mając 19 lat decydował o grze ofensywnej jednego z mocniejszych klubów Francji. Nie bał się podejmować ryzyka, szukać nieszablonowych zagrań, dzięki czemu zaliczył też 6 asyst. Udowodnił, że nadaje się na pierwszego napastnika Lille. Le Tallec z kolei okazał się moim największym niewypałem transferowym. Siedem milionów euro jakie za niego zapłaciliśmy zostało wyrzucone w błoto. Młody napastnik dostał wiele szans żeby udowodnić, że jest wart tej sumy, ale z żadnej nie skorzystał. Fauvergue dostał ostatni sezon szansy na udowodnienie, że jest wart gry w klubie, który go wychował. Nie wykorzystaj jej jednak. Giroud jak na swój pierwszy sezon w dużym klubie spisał się bez zarzutu. 13 bramek i 10 asyst w pełni mnie satysfakjonowało. Martins został ściągnięty awaryjnie i przydał się kilka razy.

 

Wnioski : Na listę wędrują Fauvergue i Le Tallec. Na tą pozycję w lipcu przyjdzie wielki talent, dodatkowo do kadry zostanie dołączony Jordan Ayew, który dobrze spisał się na wypożyczeniu w Istres (29/14/2/1/7.05)

Odnośnik do komentarza

Tabela końcowa sezonu 2011/2012

 

 

Już kilka dni po wystawieniu na listę transferową Nicolas Fauvergue znalazł kupca. Monaco zdecydowało się zapłacić 7 mln euro i tam się przeprowadzi nasz wychowanek. Salvatore Crimi zdecydował się na transfer do Stade Caen, a jego nowy właściciel zapłaci nam 1 mln euro i 50 % obietnicy następnego transferu. Nieoczekiwanie udało nam się też odzyskać 7 mln euro jakie zapłaciliśmy za Damiena Le Tallec. Dokładnie taką bowiem sumę zapłaciła nam Fiorentina. Marco Verratti zdecydował się na transfer do West Brom za 4 mln euro i 50% następnego transferu.

 

Real Madryt jako pierwsza drużyna w historii obronił Ligę Mistrzów. Królewscy potrzebowali rzutów karnych by pokonać Atletico Madryt.

 

Za występy w Lidze Mistrzów otrzymaliśmy, miłą dla oka, sumę 16 mln euro.

 

Wybrano także gospodarza następnego finału LM, a została nim Lizbona.

 

Puchar Ligi Europejskiej trafił do Liverpoolu, którzy dzięki dwóm bramkom Salvadora Cabanasa pokonali w dogrywce Bayer Leverkusen.

 

Miłym wyróżnieniem było drugie miejsce na Juana Manuela Garrido w klasyfikacji najlepszych strzelców LM. Pierwsze miejsce zając, z 13 bramkami, Sergio Aguero, Garrido zaliczył trafień 10, a trzecie miejsce należało do Ronaldo, który zdobył bramek 9.

 

Anthony Annan wybrał ofertę PSG i za 7 mln euro przeniósł się do stolicy Francji.

 

Klub wypłacił 5,75 mln euro dywidendy. Całkowita wartość klubu szacowana jest na 139 mln euro. Podpisaliśmy nową umowę ze sponsorem na koszulkach. Za sezon zarobimy 1.7 mln euro, umowa będzie trwać dwa lata. Poprzednia dawała nam 2.3 mln euro rocznie…

Odnośnik do komentarza

Rozesłałem też powołania na mecz z Portugalią.

 

Bramkarze : Logan Bailly (26, GK, 0/0, BMG), Jean-Francois Gillet (32, GK, 12/0, Bari), Kenny Steppe (23, GK, 8/0, Hereenveen)

 

Obrońcy : Naim Araab (24, DRC, 2/0, Larissa), Toby Alderweireld (23, DC, 8/0, Nantes), Ritchie de Laet (23, DRLC, 2/0, Manchester United), Sepp De Roover (27, DWBR, 16/0, Liege), Timothy Derjick (25, SW/DC/DM/MC, 1/0, Den Haag), Vincent Kompany (26, DC/DM/MC, 45/2, Manchester City), Sebastien Pocognoli (24, DWBL/ML, 14/2, Liege), Thomas Vermaelen (26, DLC, 44/0, Arsenal)

 

Pomocnicy : Steven Defour (24, DM/MC, 43/2, Liege), Marouane Fellaini (24, DM/MC, 36/10, Everton), Eden Hazard (21, AMLC, 25/3, Chelsea), Maxime Lestienne (19, AMLC/FC, 4/2, Schalke), Dries Mertens (25, AMLC/FC, 0/0, PSV), Gaby Mudingayi (30, DM/MC, 16/0, Lazio), Axel Witsel (23, MC, 24/2, Liege), Stijn Wuytens (22, DM/MC, 3/0, PSV)

 

Napastnicy : Igor de Camargo (29, AMC/FC, 3/0, BGM), Tom De Sutter (26, ST, 22/4, Anderlecht), Stein Huysegems (29, AML/FC, 15/0, Genk), Romelu Lukaku (19, ST, 16/9, Anderlecht), Kevin Mirallas (24, FC, 18/5, Betis)

 

 

Zawodnicy rozjechali się na urlopy, a zarząd podjął decyzję o rozbudowaniu budynków dla młodzieży. Koszt tego przedsięwzięcia to około 1.2 mln euro.

 

Nieoczekiwanie z początkiem czerwca okazało się, że poczekamy do przenosin na nowy stadion aż do sierpnia. Mam nadzieję, że to tylko mały problem i nam ten stadion wybudowali…

Odnośnik do komentarza

;)

 

 

- Mówi Pan, Panie Zenku, że to wada konstrukcji schodów?

- No panie trenerze, ja wiele w życiu widziałem, ale tak spartolonych schodów to już dawno. Ech, te francuziki, do kuchni, winniczki robić, a nie zabierać się za męską robotę.

- I mówicie, Panie Zenku, że wasi ludzi dadzą radę do września zrobić?

- Panie trenerze, mój kochany! Od rana do nocy będziem zapier****ć byleby dla trenera te schody zrobić! Panie trenerze, zrobimy takie schody, że jak wizytacja z tej ułefy przyjedzie to będzie tak zachwycona, że pod siebie zrobi i z miejsca w losowaniu da Wam jakąś słabą drużynę, a nie jakieś menczestery!

- Zapłata standardowa?

- Pół skrzynki rano, pół wieczorem i jesteśmy ugadani.

 

 

 

Tego dnia byłem już na zgrupowaniu kadry. W końcu czekał nas mecz z trzecią drużyną świata.

 

02.06.2012

 

Towarzyski

 

Stade Roi Baudouin, Bruksela

 

Belgia (25.) – Portugalia (3.)

 

Skład : Gillet(88’ Steppe) – De Roover, Vermaelen, Kompany, Pocognoli – Fellaini(45’ Wuytens) – Mudingayi(56’ Derjick), Defour – Hazard(45’ Witsel) – Lukaku(62’ Huysegems), Mirallas(56’ Lestienne)

Już w 3 minucie spotkanie po ładnej wymianie DefourPocognoli piłkę otrzymał wbiegający ze skrzydła Mirallas. Zawodnik Betisu ściął do środka i ładnym, plasowanym uderzeniem pokonał Beto. Już 3 minuty później Almeida w odpowiedzi trafił w poprzeczkę. W 16 minucie spotkania napastnik Werderu wyszedł sam na sam, uderzył potężnie, ale Gillet ładnie wybił piłkę na róg. Z naszej strony kilka podejść miał Lukaku, ale strzały młodego napastnika lądowały za bramką Beto. W drugiej połowie oba zespoły utrzymywały swój styl gry. Portugalczycy naciskali, ale dobrą grą w środku pola i w defensywie trzymaliśmy ich w ryzach. Nie dawał rady nawet najskuteczniejszy piłkarz Liga BBVA, Cristiano Ronaldo. My czasem kontrowaliśmy i 1 na 1 wyszedł nawet Axel Witsel, ale młody pomocnik Liege zdenerwował się i ściął z piłką na skrzydło zamiast próbować pokonać Patricio. W 86 minucie Ronaldo zdobył bramkę, ale gol został nieuznany. Portugalczyk znajdował się na pozycji spalonej. Udawało nam się trzymać Portugalczyków aż do 91 minuty, kiedy to Bosingwa popisał się strzałem życia i pokonał Steppe. Piękny gol dał remis Portugalczykom i uratował ich od kompromitacji.

 

Belgia 1 Portugalia 1

 

MOM : Jose Bosingwa (8.7)

 

Widzów : 50,000

 

Notes : Może i mecz towarzyski, ale pokazaliśmy, że mamy jaja.

Odnośnik do komentarza

9 czerwca otworzyło się okno transferowe we Francji, a do Lille trafili pierwsi zawodnicy. Za 1.6 mln euro z Partizana Belgrad trafił do nas Sasa Jovanovic. 18 letni snajper trafi do rezerw by szlifować swój talent. Podobny los spotka Sergeja Waltera, niemieckiego pomocnika, którego kupiliśmy z Mainz za 1.3 mln euro. Następnym transferem było przejście 18-letniego Rafaela Santosa, prawoskrzydłowego wyciągniętego z Botafogo. Jednak prawdziwym hitem było podpisanie kontraktu z Nicolasem Martinezem. Urugwajski skrzydłowy kosztował nas 5.5 mln euro, które przelaliśmy na konto Santosu, ale miał zastąpić Gervinho, którego postanowiłem sprzedać przy nadającej się okazji.

 

Doszło też do sfinalizowania transferów z Lille do innych klubów. Jedynym transferem, który wywołał zgorszenie kibiców, było odejściu Annana do PSG. Cóż, ja tylko akceptowałem oferty.

Odnośnik do komentarza

15 czerwca podpisaliśmy kontrakt z Salvatore Bocchettim. 25-letni Włoch będzie pierwszym wyborem na lewej obronie. Były zawodnik Birmingham kosztował nas 11.25 mln euro.

 

W nowym rankingu UEFA Lille skoczyło o 12 miejsc, na 31 pozycję. Liderem dalej Manchester United.

 

Piłkarzem roku wg fanów został Diego Buonanotte. Ciężko mi się nie zgodzić z tym wyborem.

 

Podano także nowy terminarz rozgrywek Ligue 1. Sezon mieliśmy zacząć w Lille, z Niceą, a zakończyć także w Nicei. Ciekawie się zapowiadały kolejki 4,5 i 6 kiedy to podejmiemy kolejno : Bordeaux (H), PSG (A) i Marsylię (H). Mistrza kraju podejmiemy dopiero 22 grudnia, na wyjeździe.

 

Za prawa telewizyjne dostaliśmy ponad 23 mln euro. Z prezesem Seydoux ustaliśmy, że powalczymy o tytuł, co dało nam 26 mln euro na transfery i 1 mln euro na płace.

 

Z akademii do zespołu u19 dołączyli nowi piłkarze, żaden jednak, przynajmniej na razie, nie pokazywał potencjału na pierwszy skład.

 

Omar Benzerga przeszedł z JS Kabylie do Montpellier za 1,5 mln euro, co dało nam wg umowy z Kabylie 275 tys. euro.

 

Philipp Gottwald przeszedł na roczne wypożyczenie do FC Nantes. Nikao wybrał się na tej samej zasadzie do FC Metz. Pavel Stach wybrał ofertę Grasshopper Zurych i tam będzie przebywał przez rok. Eren Sarigul został wypożyczony do Young Boys Berno.

 

Po powrocie z wypożyczenia Alexandre N’Gadi został wystawiony na sprzedaż i 1 lipca za 1.5 mln euro i 50% następnego transferu przeniesie się do Glasgow Rangers.

Odnośnik do komentarza

26 czerwca, w pierwszym sparingu pokonaliśmy Keflavik FC 4:0 (Martinez 19’, Giroud 22’, Buonanotte 33’, Leo 57’)

 

Dwa dni po meczu, tak jak podejrzewałem, z klubu odszedł Abdel El Kaoutari. Bordeaux zapłaciło nam za obrońcę 8 mln euro i zupełnie nie zaskoczył nas brak lojalności ze strony piłkarza.

 

30 czerwca podpisałem nowy, dwuletni kontrakt z Lille. Nie dostałem podwyżki, ale kto by po takim sezonie został. Najbardziej z tego faktu ucieszył się co ciekawe Leo.

 

Tego dnia zagraliśmy też kolejny sparing, tym razem z Miedzią Legnica. Nie miałem litości dla rodaków i wygraliśmy 12:0 (N’Koulou 3’, Buonanotte 5’, 42’, Bocchetti 14’, Garrido 19’, Matuidi 51’, Martins 60’, 69’, Landreau pen 63’, Ananidze 71’, Ayew 76’, Leo 78’)

 

W rankingu najbogatszych klubów przesunęliśmy się na miejsce 19 z wartością ogólną 145 mln euro. Lideruje Real Madryt 1.03 miliarda euro.

Odnośnik do komentarza

1 lipca otwarło się okienko transferowe na świecie i do Lille wpadło kilku ciekawych zawodników. Pierwszym grajkiem, który miał być alternatywą na przyszłość, został Abdoul Camara. Młody francuz jest zabezpieczeniem na wypadek odejścia Ananidze lub Buonanotte.

 

Prawdziwymi hitami były jednak transfery Jeremiego Toulalan, Romelu Lukaku i Jeana II Makoun. Wszystkim piłkarzom kończyły się kontrakty i ich transfery zapewniliśmy sobie już w styczniu.

 

Dzięki tym transferom pierwszą kadrę mieliśmy już skompletowaną i mogliśmy w pełni przygotowywać się do sezonu.

Odnośnik do komentarza

Lucas Digne został wypożyczony na 12 miesięcy do Calais, drużyny trzeciej ligi. Said Mehamha na podobnej zasadzie dołączył do Stade Caen.

 

Mistrzostwa Europy rozgrywane w Polsce i na Ukrainie okazały się pełne rozczarowania dla Polski i zaskakujące dla kibiców Francji i Holandii. Polacy zajęli ostatnie miejsce w grupie A, za Anglią, Włochami i Szwajcarią, więc chyba można nam wybaczyć brak punktów. Z grupy B wyszli Ukraińcy i Szkoci (po 7 punktów), a trzecie miejsce zajęła Holandia. Rozczarowali także Chorwaci, którzy nie zdobyli w tej grupie ani jednego punktu. W grupie C wszystko poszło zgodnie z planem i miejsca premiowane awansem zajęli Hiszpanie i Niemcy, a dwa pozostałe Słowacja i Irlandia. Słowacy mogli pochwalić się odebraniem punktów Hiszpanom, ale mieli też na koncie porażkę 1:5 z Niemcami. W grupie D awansowali Portugalczycy i Szwedzi. O ile w pierwszych meczach poszło wszystko zgodnie z planem i Francja pokonała Grecję 2:0, a Portugalczycy w taki sam sposób pokonali Szwedów, to już w następnej kolejce Francuzi zaledwie zremisowali z reprezentacją Trzech Koron. Także Portugalia odniosła rozczarowujący remis z Grecją. W ostatniej kolejce Portugalia i Francja mogły remisem zapewnić obu ekipom awans, ale Portugalczycy pokazali niebywały poziom i zniszczyli Francuzów 6:0! Szwecja strzeliła trzy gole Grecji i awansowała z drugiego miejsca. Co ciekawe, selekcjoner kadry Francji nie stracił po EURO pracy, ale FFF już nie raz pokazał, że nie wie co robi. W ćwierćfinałach Portugalczycy dalej grali ładny i skuteczny futbol i odprawili 2:1 Niemców. Anglia po golu Lamparda pokonała Ukraińców, Włosi w dogrywce strzelili dwie bramki Szkotom, a Hiszpanie pokonali Szwedów 2:1 i awansowali dalej. W półfinałach sen Portugalii skończył się na porażce 2:1 z Anglią, a Włosi potrzebowali karnych by wyeliminować Hiszpanów. W finale Anglicy po golu Croucha otworzyli wynik spotkania, w 59 minucie Pepe zdobył bramkę wyrównującą, przez co doszło do dogrywki. W niej w 106 minucie Alberto Gilardino popisał się pięknym uderzeniem z dystansu i Włosi mogli świętować zdobycie mistrzostwa.

 

Najlepszym piłkarzem wybrano lidera Portugalii Raula Meirelesa, bramkę turnieju zdobył John Fleck przeciwko Holendrom, a złoty but trafił do Ronaldo (5 trafień w 5 spotkaniach). Po turnieju w glorii chwały na emeryturę odszedł Fabio Capello. To samo zrobił Franciszek Smuda i to było chyba najlepsze rozwiązanie Franza podczas jego kariery jako selekcjonera.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...