Skocz do zawartości

Zbudować potęge


judzi

Rekomendowane odpowiedzi

Długo zastanawiałem się czy rozpocząc opisywać karierę na tym forum.Obawiałem się że coś wyjdzie nie tak.Ale po dłuższym namyśle się zdecydowałem.Przecież w koncu musi być ten pierwszy raz.

Po przenalizowaniu lig zdecydowałem się zagrać w niższej lidze angielskiej,a mianowicie w trzeciej czyli League One.Moim wyborem okazał się być Colchester United.Już wcześniej kilka razy rozpoczynałem kariere tym zespołem ale zawsze nie wychodziło.Jest to niezła druzyna.Chce powalczyć z nią o awans do Championship choć nie będzie łatwo bo są mocne druzyny takie jak Southampton czy Huddersfield Town.Tak więc,Zaczynamy!

 

Wersja gry: FM 2011 v. 11.3

Wybrane ligi:Anglia(League Two i wyżej)

Dodatki:brak

Transfery do klubu:

Kali (wolny)

Christoph Babatz (wolny)

Alain N'Kong (wolny)

Jerel Ifil (wolny)

Steve Marlet (FCM Aubervilliers-30 tys.)

 

 

Prezentacja zespołu

 

Bramkarze

Mark Cousins (ANG-23 lata)

Ben Williams (ANG-27 lat)

Bodo Antal (WĘG-19 lat)

 

Na tą chwilę numerem jeden jest Cousins,ponieważ Williams jest kontuzjowany.Antal jest młody i będzie grał w pucharach

 

Prawi obrońcy

Brian Wilson (ANG-27 lat)

Ben Coker (ANG-21 lat)

Lee Bevers (WAL-26 lat)

John White (ANG-24 lata)

 

Na prawej obronie pewne miejsce ma Wilson,choć White mocno depcze mu po piętach.Beevers będzie grał w pucharach a Coker narazie jest kontuzjowany

 

Lewi obrońcy

Conor Powell (IRL-22 lata)

 

Mało tych lewych obrońców,ale White,Coker i Beevers też moge grać po tej stronie obrony

 

Środkowi obrońcy

Matt Heath (ANG-28 lat)

Kali (ANGOLA-31 lat)

Pat Baldwin (ANG-27 lat)

Magnus Okuonghae (NIG-24 lata)

Jeref Ifil (ANG-28 lat)

 

Na tę chwilę parę stoperów tworzą Kali i Okuonghae.Zmiennikiem najczęsciej wchodzącym będzie Ifil,a Baldwin i Heath będą grać w pucharach.

 

Środkowi pomocnicy

Lloyd James (WAL-22 lata)

Christoph Babatz (NIE-35 lat)

David Perkins (ANG-28 lat)

Andy Bond(ANG-24 lata)

John Joe O'Toole (IRL-21 lat)

Keem Izzet(ANG-29 lat)

Anthony Wodstworth (ANG-21 lat)

 

W środku pomocy będą grać Izzet i Bond.Zmiennicy to Perkins i Babatz i trochę rzadziej James.Wodstworth może też grać na lewej pomocy i tam go będe najczęsciej wystawiał.O'Toole kontuzjowany.

 

Skrzydłowi

Alan N'Kong (KAM-31 lat)

Medy Elito (ANG-20 lat)

Mathias Vilhjalmsson (ISL-23 lata)

Ashley Vincent (ANG-25 lat)

Ian Henderson (ANG-25 lat)

 

W tej strefie boiska wszyscy dobrze sie prezentują ale będe stawiał na Vincenta.Będzie on grał na prawym skrzydle.Jego zmiennikami będą Henderson i N'Kong.Vilhjalmssona który jest do nas wypożyczony będe ustawiał w ataku bo też się tam dobrze czuje,choć na skrzydle też będzie grał.Elito będzie się ogrywał w pucharach.

 

Napastnicy

Kayode Odejayi (NIG-28 lat)

Steve Marlet (FRA-36 lat)

Steven Gilespie (ANG-26 lat)

Febian Brandy (ANG-21 lat)

David Mooney(IRL-25 lat)

 

Dwójke w ataku będą stanowić doświadczony Marlet i Vilhjalmsson o którym mówiłem że dobrze czuje się w ataku.Jeśli przeniose Islandczyka na skrzydlo w ataku będzie grał drugi z wypożyczonych zawodników David Mooney,chociaż Brandy też ma spory potencjał i jednym wystepem może wskoczyć do podstawowej jedenatski.Odejayi to raczej zmiennik,a Gilespie narazie jest kontuzjowany,ale będzie to raczej zawodnik na puchary.

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2010

 

Towarzyski:

Colchester -Colchester II 4:1 (Izzet,sam.,Okuonghae,Odejayi)

Colchester-Norhampton Town 0:1

Colchester-Stevenage 3:0 (Marlet x2,James)

Colchester-Portsmouth 2:1 (Vincent,Odejayi)

Shrewsbury-Colchester 0:3 (Marlet,Elito,Odejayi)

Maidenhead-Colchester 1:3 (Mooneyx2,Marlet)

 

Z meczów towarzyskich wynika to że jest zgranie zespołu i chłopaki się rozumieją.4 zwycięstwa,pechowa porażka z Norhampton i bilans bramek 15-4 pokazuje że mamy mocna ofensywe jak i solidną defensywe i jest to na pewno dobry prognostyk przed zbliżającym się sezonem.

Odnośnik do komentarza

Sam prowadziłem przez dwa sezonu Cochester United. Doprowadziłem ich do Premiership, więc jeżeli coś spartaczysz to jesteś martwy! :D Co do bramkarzy, to nawet jak Williams powróci, to nie wpuszczaj go na boisko. Cousins, jak się rozkręci jest okej :). Co do Odejayi to stanie się ważnym elementem "11" jak mu zaufasz :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki Kraha,będe pamiętał

--------------------------------------------------------

Sierpień 2010

 

League One

1/46 Swindon Town-Colchester 1:5 (Marletx4,Odejayi)

2/46 Colchester-Dangenham&Rebridge 4:0 (Izzet,Okuonghae,Marlet,Mooney)

3/46 Walsall FC-Colchester 0:4 (Mooney,Marletx2,Vincent)

4/46 Colchester-Rochdale AFC 0:1

 

Carling Cup

1 Rnd. Exeter City-Colchester 1:1(Elito) wygrana Colchester po karnych (3:1)

2 Rnd. Reading FC-Colchester 2:1 (Henderson)

 

Johnstones Paint Trophy

1 Rnd.Barnet FC-Colchester 0:3 (Mooney,sam.,Okuonghae)

 

Sierpień był niezły w naszym wykonaniu.Trzy pierwsze wysokie zwycięstwa napawały optymizmem,jednak już porażka z trzecim od końca Rochdale AFC doprowadziła mnie do frustracji.

W Pucharze Ligi doszliśmy do drugiej rundy gdzie po ambitnej walce odpadliśmy z Reading.Po 4 kolejkach ligowych jesteśmy na trzecim miejscu z dorobkiem 9 punktów.Punkt więcej mają wyprzedzające nas Southampton i Bristol Rovers.W międzyczasie ze składu wypadł Powell i nie będzie mógł zagrać przez 4 tyg.

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2010

 

League One

5/46 MK Dons-Colchester 3:2 (Odejayi,Mooney)

6/46 Colchester-Hartlepool 2:0 (Mooney,Marlet)

7/46 Colchester-Charlton 1:1 (Izzet)

8/46 Brentford-Colchester 2:2 (Brandy,Odejayi)

9/46 Colchester Leyton Orient 3:0 (Marlet x3)

 

Wrzesień był średni w naszym wykonaniu.Powinnismy wygrać z MK Dons a także z Charltonem.Remis z ostatnim w tabeli Brentfordem to naprawde wielki szok.Póki co nasz nowy nabytek Steve Marlet zadziwia mnie swoją formą.Jak na 36-latka gra wysmienicie.Narazie strzelił w lidze 11 goli w 8 meczach.Jeśli chodzi o naszą sytuacje w tabeli,to jesteśmy na szóstym miejscu z dorobkiem 17 punktów ze stratą 5 punktów do pozycji premiowanej awansem.

Odnośnik do komentarza

Pażdzernik 2010

League One

10/46 Sheffield Wednensday-Colchester 0:6 (Marlet,Mooneyx4,Izzet)

11/46 Colchester-AFC Bournemouth 4:1 (Mooneyx2.Izzet,Vincent)

12/46 Tranmere Rovers-Colchester 3:2 (Mooneyx2)

13/46 Colchester Notts County 3:0 (Mooney,Kali,Marlet)

14/46 Yeovil Town-Colchester 1:2 (sam.,Ifil)

 

Johnstones Paint Trophy

2 Rnd. Colchester-Dagenham&Rebridge 2:0 (Vilhjalmsson,Mooney)

 

W październiku zagraliśmy nieżle,aczkolwiek porażka z Tranmere była tylko wypadkiem przy pracy.Cały czas w wysokiej formie utrzymują sie Mooney i Marlet.W tym miesiącu awansowaliśmy również do ćwierćfinału JPT gdzie zmierzymy się z Yeovil Town.W tabeli jesteśmy na 4 miejscu z dorobkiem 29 punktów.

Odnośnik do komentarza

Listopad 2010

 

League One

15/46 Bristol Rovers-Colchester 3:2 (Vilhjalmsson,Kali)

16/46 Colchester-Brighton Albion 0:0

17/46 Colchester-Oldham 3:2 (Ifilx2,Marlet)

 

Johnstones Paint Trophy

1/4 Colchester-Yeovil 1:0 (Ifil)

1/2 Colchester-Charlton 3:2 (Vilhjalmsson,White,Odejayi)

 

F.A. Cup

1 Rnd. Oxford-Colchester 0:4 (Ifil,Brandyx2,Wodstworh)

2 Rnd. Colchester-AFC Bournemouth 2:0 (Vilhjalmsson,Kali)

 

 

W listopadzie zagraliśmy trzy spotkania w lidze i zagraliśmy idealnie na remis.Zanotowaliśmy po zwycięstwie,remisie i porażce.Jestem trochę rozczarowany grą moich podpiecznych w starciach z Bristolem i Brightonem.Ale nic.Trzeba grać dalej.

W między czasie rozgrywaliśmy spotkania pucharowe.W JPT awansowaliśmy do finału gdzie zagramy z AFC Bournemouth,a w Pucharze Anglii jesteśmy w trzeciej rundzie gdzie los nas skojarzył z Sheffield United.Co do sytuacji w tablei jesteśmy na 7 miejscu z dorobkiem 33 punktów ze stratą do sześciu do miejsca dającego awans,ale zato maamy jeden mecz rozegrany mniej.

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2010

League One

18/46 Colchester-Carlislie 0:0

19/46 Plymouth-Colchester 1:1 (Odejayi)

20/46 Peterborough-Colchester 4:2 (Gilespiex2)

21/46 Colchester-Exeter City 4:0 (Okuonghaex2,Gilespie,Coker)

22/46 Huddersfield Town-Colchester 2:2 (Vilhjalmssonx2)

23/46 Colchester-Southampton 0:0

24/46 Colchester-Swindon 1:0 (Mooney)

 

Grudzień był zdecydowanie najgorszy w naszym wykonaniu.Zaledwie dwa zwycięstwa na 7 meczów nie napawają optymizmem.W grudniu bardzo dobrą fomę prezentował Steven Gilespie który w czterech meczach zdobył trzy gole.

Niepokojące są za to kontuzje Marleta który wypadł na ok 3 mies. a także Vilhjalmssona który wypadł na 3 tyg.Mimo wpadek w tym miesiącu udało się awansować o jedno miejsce na szóste w ligowej tabeli i to miejsce będziemy starali się je utrzymać.

 

Tabela po 24 kolejkach

http://iv.pl/images/57691515608770330983.png

Odnośnik do komentarza

Przyzwoite wyniki. Nie łam się tym, że grudzień nie był owocny w punkty. Najważniejsze, że nie odnosiliście wielu porażek. Jednakże szkoda też z Plymouth, ale oni nigdy nie są łatwym przeciwnikiem. Mała sugestia - wrzucaj fotki na iv.pl lub gdzieś indziej, tylko nie na imageszit.us :)

Odnośnik do komentarza

Styczeń 2011

 

League One

25/46 Rochdale-Colchester 1:0

26/46 Dagengham&Rebridge-Colchester 1:1 (Mooney)

27/46 Colchester-Walsall FC 2:1 (Vincent,Mooney)

28/46 Colchester MK Dons 2:0 (Gilespie,Mooney)

29/46 Hartlepool-Colchester 0:1 (Mooney)

30/46 Charlton-Colchester 2:3 (Vincent,Mooney,Brandy)

 

F.A Cup

3 Rnd.Colchester-Sheffield United 3:1 (Wodsworth,N'Kong,Brandy)

4 Rnd.Colchester-Stoke 1:1 (Brandy)

 

Johnstones Paint Trophy

Południe Finał 1.mecz AFC Bournemouth-Colchester 3:5 (Vincent,Brandyx3,Perkins)

 

 

Po porażce i remisie w dwóch pierwszych spotkaniach obawiałem się że czeka nas kolejny cięzki miesiąc.Jednak po czterech wygranych z rzędu uwierzyłem że możemy bez konieczności baraży awansowac do Championship.

Bowiem po 30 meczach jesteśmy na 4 miejscu ze stratą 6 punktów do miejsca dającego awans.W międzyczasie zagraliśmy w Pucharze Anglii gdzie w trzeciej rundzie nieoczekiwanie wyeliminowaliśmy Sheffield United.W kolejnej czekał naspojedynek ze Stoke z którym zremisowaliśmy i będzie potrzebna powtórka.W JPT wygraliśmy pierwszy mecz finału Południa z AFC Bournemouth.Formą w tym meczu błysnał Brandy do którego mam coraz większe przekonanie.Co do transferów to rozwiązaliśmy kontrakt ze Christophem Babatzem który mnie swoją grą nie przekonał.

Odnośnik do komentarza

Luty 2011

 

League One

31/46 Leyton Orient-Colchester 1:1 (Mooney)

32/46 Colchester-Sheffield W. 3:0 (Mooneyx2,Perkins)

33/46 Colchester-Brentford FC 2:0 (Vilhjalmsson,N'Kong)

34/46 AFC Bornemouth-Colchester 1:2 (Brandy,Kali)

35/46 Colchester-Tranmere Rovers 4:0 (Mooneyx2,Vilhjalmssonx2)

 

F.A. Cup

4 Rnd.Powtórka Stoke-Colchester 3:1 (Brandy)

 

Johnstones Paint Trophy

Południe Finał 2.mecz Colchester-AFC Bornemouth 2:0 (Mooney,Vincent)

 

Luty był zdecydowanie najlepszy w naszym wykonaniu.Ne ponieśliśmy ani jednej porażki zwyciężając 4 razy i raz remisując.W meczu z Tranmere zrewanżowaliśmy się za porażkę sprzed kilku tygodni.Cały czas wysoką formę utrzymują Mooney i Vilhjalmsson.Dobrze gra też środkowy pomocnik Perkins.

W F.A. Cup nie sprawiliśmy niespodzianki i odpadliśmy ze Stoke.Natomiast w JPT wygraliśmy rewanż finału południa i jesteśmy w finale gdzie zagramy z Huddersfield.W tabeli jesteśmy na 3 miejscu z dorobkiem 69 punktów i stratą 1 punktu do miejsca premiowanego awansem.

Odnośnik do komentarza

Marzec 2011

 

League One

36/46 Notts County-Colchester 1:3 (Ifilx2.Perkins)

37/46 Colchester-Yeovil 5:1 (Vilhjalmssonx2,Brandyx3)

38/46 Oldham-Colchester 1:1 (Mooney)

39/46 Colchester-Bristol R. 2:0 (Izzet,Mooney)

40/46 B&H Albion-Colchester 2:4 (Brandyx2,Mooneyx2)

41/46 Colchester-Peterborouogh 1:1 (Brandy)

 

Kolejny,już drugi miesiąc kończymy bez porażki z czego jestem bardzo zadowolony.Jestem po coraz większym wrażeniem gry Brandy'ego który w tym miesiącu zdobył aż 5 bramek.Skutecznością również nie grzeszy Mooney.

Jeśli chodzi o naszą pozycje w tabeli to jesteśmy na fantastycznej 2 pozycji i jesteśmy bardzo blisko awansu z czego się niezmiernie cieszę.

Odnośnik do komentarza

Kwiecień i Maj 2011

 

League One

42/46 Colchester-Plymouth 3:0 (Mooneyx2,Vilhjlamsson)

43/46 Carlislie-Colchester 3:6 (Brandyx2,Perkins,Mooney,Kali,Henderson)

44/46 Exeter-Colchester 1:3 (Wodswoth,Mooney,Brandy)

45/46 Colchester-Huddersfield 3:1 (N'Kong,Ifil,Brandy)

46/46 Southampton-Colchester 1:1 (sam.)

 

Johnstones Paint Trophy

Finał Colchester-Huddersfield 2:2 (Vilhjalmsson,Perkins) Hudderfield wygywa w karnych (3:2)

 

Dwa ostanie miesiące sezonu były dla mnie udane.dzięki zwycięstwu z Exeter zajęliśmy 2 miejsce na koniec sezonu jesteśmy w Championship!.Najbardziej niesamowity mecz to konfrontacja z Carlislie gdzie przegrywając 2:3 zdobyliśmy cztery bramki z rzędu!W mecz u z Huddersfield zrewanżowaliśmy się za przegrany po karnych finał z JPT który i tak nie miał dla mnie żadnego znaczenia.Chciałbym jescze powiedzieć o wypożyczonych zawodnikach:Mooneyu i Vilhjalmssonie których nie wiem czy uda nam się wykupić ponieważ nasz budżet wynosi okrągłe zero.

 

Tabela ligowa

http://iv.pl/images/71714375192654500902.png

Statystyki zawodników

http://iv.pl/images/76249681416932957134.png

Statystyki zawodników Colchester United

http://iv.pl/images/28292960646218676319.png

Odnośnik do komentarza

Czerwiec 2011

Transfery do klubu

David Mooney( wykupienie z Reading-FC 525 tys.)

Mathias Vilhjalmsson (wykupienie z FH Hafnarfjorour-120 tys.)

Billy Clarke (Blackpool FC-200 tys.)

Darren Ambrose (Crystal Palace-600 tys.)

Transfery z klubu

Matt Heath (Crawley Town-4,5 tys.)

Andy Bond(Crewe Alexandra-50 tys.)

John Joe O-Tole (Crewe Alexandra-45 tys.)

Pat Baldwin (wolny)

Kayode Odejayi (wolny)

Steven Gilespie (wolny)

 

W czerwcu jak to zwykle bywa zajmuje się transferami.Dostaliśmy od zarządu 1,7 mln euro na transfery i zakupiliśmy bardzo dobrych piłkarzy.Najpierw wykupiłem Davida Mooneya i Mathiasa Vilhjalmssona.Zakupilismy także Billy'ego Clarka z Blackpool FC który jest napastnikiem,a także Darrena Ambrosa z Crystal Palace który występuje na pozycji ofensywnego pomocnika.Jestem bardzo zadowolony z tego że wzmocniliśmy naszą siłę ognia.Obrona i pomoc jest mocna także w tych formacjach nie musiałem szukać zawodników.Z klubu odeszli zawodnicy którzy mało grali lub marudzili że chcą odejśc.Przedłużyłem także kontrakty z Stevem Marletem,Davidem Perkinsem czy Markiem Cousinsem.

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2011

 

Towarzyski

Colchester-Neath 2:0 (Okuonghae,Vilhjalmsson)

Colchester-Leicester City 2:7 (sam,.Vincent)

Colchester-Reading 2:1 (Perkins,Okuonghae)

Aston Villa-Colchester 2:0

 

W lipcu rozegraliśmy cztery mecze towarzyskie.Tylko mecz z Reading był udany,nie rozumiem wysokiej porażki z Leicester City.Ale to tylko sparing.W meczu z Aston Villa zagraliśmy średnio.Teraz przed nami Championship.Mam nadzieje na środek tabeli.

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2011

Championship

1/46 Colchester-Bolton 3:1 (Brandy,Perkins,Mooney)

2/46 Hull City-Colchester 2:1 (Brandy)

3/46 Blackpool-Colchester 1:2 (Brandyx2)

4/46 Colchester-Coventry 2:1 (Ambrose,Mooney)

5/46 Leeds-Colchester 1:3 (Brandyx2,Wodsworth)

 

Carling Cup

1 Rnd.Colchester-Luton 5:1 (Clarkex2,Mooney,Jamesx2)

2 Rnd.Norwich-Colchester 1:2 (Vilhjalmssonx2)

 

Sierpień był niezły w naszym wykonaniu,aczkolwiek powinnismy miec komplet zwyciestw bo uważam że mecz z Hull był do wygrania.Najbardziej zadziwia mnie Brandy który może być nie tylko najlepszym strzelcem w tym sezonie ale i w dalszych sezonach.W Carling Cup jesteśmy już w trzeciej rundzie gdzie po pokonaniu Luton i Norwich zagramy z Wolverhampton.

 

Tabela po 5 kolejkach

http://iv.pl/images/69360806511838659486.png

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2011

 

Championship

6/46 Colchester-Doncaster 2:2 (Kali,Izzet)

7/46 Barnsley-Colchester 3:2 (Ifil,Vilhjalmsson)

8/46 Colchester-Nottingham 3:3 (Brandy,sam.,Mooney)

9/46 Millwal-Colchester 3:4 (Brandyx3,Kali)

10/46 Colchester-Portsmouth 4:0 (Brandyx2,Kali,sam.)

 

Carling Cup

3 Rnd. Wolverhampton-Colchester 6:4 d.(Ambrose,Brandy,Ifil,Mooney)

 

Ogólnie ten miesiąc można uznać za udany.Co prawda początek września nam nie wyszedł ponieważ te remisowe spotkania powinniśmy wygrać to zwycięstwa z Millwall i Portsmouth pozwoliły nam wskoczyć nam na fotel lidera zaplecza angielskiej ekstraklasy.Cały czas w wysokiej formie jest Brandy który w 10 meczachl igowych strzelił 12 goli i pokazuje że warto było go kupic na początku poprzedniego sezonu.W trzeciej rundzie Carling Cup odpadliśmy po dogrywce Wolverhampton, chociaż powinnismy to spotkanie wygrać bo prowadząc 3:1 rywale doprowadzili do remisu 4:4 i w dogrywce strzelili nam 2 gole.

 

Tabela po 10 kolejkach

http://iv.pl/images/...81397363968.png

Odnośnik do komentarza

Październik 2011

 

Championship

11/46 Sheffield U.-Colchester 1:1 (Vilhjalmsson)

12/46 Colchester-Swansea 1:1 (Vilhjalmsson)

13/46 Wigan-Colchester 4:2 (Brandyx2)

14/46 Colchester-Ipswich 2:0 (Brandyx2)

15/46 Colchester-Leicester 3:1 (Mooney,Ambrose,Brandy)

 

 

W pażdzierniku znowy było tak jak we we wrześniu.Trzy pierwsze mecze zawaliliśmy,natomiast 2 ostatnie mecze pewnie wygraliśmy.Cały czas w świetniej formie jest Brandy który w tym miesiącu strzelił 5 goli.

W tabeli jesteśmy na 2 miejscu z drobkiem 28 punktów ze stratą jednego puntu do lidera Peterboruogh.

Odnośnik do komentarza

Listopad 2011

 

Transfery do klubu

Gennaro Delvechio(wolny)

 

Championship

16/46 Peterborough-Colchester 3:2 (Vilhjalmsson,Ifil)

17/46 Preston-Colchester 1:1 (Brandy)

18/46 Colchester-Middlesbrough 3:1 (Ifil,Brandy)

19/46 QPR-Colchester 1:1 (Viljalmsson)

20/46 Colchester-Burnley 2:1 (Wodstworth,Brandy)

 

 

W listopadzie można było by powiedzieć średnio.Najperw minimalna porażka z Peterborough,póżniej remis,zwycięstwo,remis i znowu zwycięstwo.Ogólnie nasz styl jest niezły,aczkolwiek nie jest w pełni doskonały.

W tym miesiącu dokonaliśmy bardzo dużego wzmocnienia.Albowiem z wolnego transferu przybył do nas jeden z najlepszych włoskich pomocników.Mam nadzieje że wzmocni on naszą drugą linie i zwiększy konkurencje.

W tabeli spadliśmy o jedno miejsce na trzecie mając tyle samo punktów co drugie Burnley.

 

Tabela po 20 kolejkach

http://iv.pl/images/29157249219923029976.png

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...