Skocz do zawartości

La Vecchia Signora


Lucas07

Rekomendowane odpowiedzi

Turyn to miasto położone w północno-zachodniej części Włoch, które jest stolicą Piemontu. W każdym większym i mniejszym mieście ważną rolę w życiu mieszkańców odgrywa sport. W 2006 roku w Turynie rozgrywane były Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Wielkie sukcesy odnosiły dwa piłkarskie kluby położone w tej metropolii, ale ostatnie sezony są gorsze zarówno dla Juventusu i Torino. Piłkarze popularnej Starej Damy ostatni raz mistrzostwo kraju świętowali w 2006 roku, ale po tym sezonie na jaw wyszła jedna z największych korupcyjnych afer ostatnich lat, tzw. Calciopoli, a jeden z największych europejskich klubów został karnie zdegradowany do Serie B, do najwyższej klasy rozgrywkowej wrócił już po jednym sezonie w drugiej klasie rozgrywkowej. Jednak te sezony po powrocie są dla fanów klubu na pewno rozczarowujące, szczególnie ten ostatni, w którym zajęli odległe siódme miejsce i nie awansowali nawet do zmagań o wygranie Ligi Mistrzów.

 

Zarząd klubu postanowił jednak zmienić właściwie wszystko, a do zespołu dołączyło wielu ciekawszych zawodników, na których zostały wydane wielkie pieniądze. Zwolniony został Alberto Zaccheroni, a nowym szkoleniowcem ku zaskoczeniu wszystkich został nieznany wcześniej trener z Polski. Jak wszyscy się pewnie domyślają to właśnie ja zostałem trenerem Juventusu i postaram się jak najszybciej zdobyć z tym klubem mistrzostwo Włoch.

 

---

Football Manager 2011,

11.2.1,

Baza danych: Duża (+Aktualni reprezentanci: Ameryka Południowa, Ameryka Północna, Europa; Piłkarze o reputacji krajowej: Afryka, Azja; Piłkarze z największych klubów: Ameryka Środkowa; Piłkarze z obywatelstwem: Oceania, Karaiby)

Ligi grywalne: Anglia, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Polska, Portugalia, Rosja, Turcja, Włochy (wszystkie)

Dodatkowe pliki: Update Centrum FM (+ zmiana budżetu transferowego oraz stanu konta Juventusu ze względu na ... politykę transferową klubu, który wypożycza zawodników i jeśli się sprawdzają to następnie ich kupuje, dodałem wartość klauzul wypożyczonych graczy i taki ustawiłem budżet transferowy, do stanu konta również dodałem taką sumę)

Zasady: mHC (nie będę stosował wyłącznie dwóch zasad: klub z najniższej ligi oraz defualtowa baza danych)

Dlaczego Juventus? Po prostu chciałem grać w Serie A, bo to moim zdaniem obecnie liga #2 na świecie, jest wiele mocnych drużyn i w sumie to może nawet dziesięć zespołów walczyć o mistrzowski tytuł, więc nudno raczej nie będzie. Wybrałem Juventus, bo mimo że włoską piłką się specjalnie nie interesują to jeśli wybierałbym moją ulubioną drużynę z tego kraju wskazałbym właśnie na Juve. Będzie to już normalna kariera, gdzie postaram się jak najlepiej opisywać mecze, a nie tylko miesięczne podsumowania. Wstęp taki jak zwykle, słaby no ale jakiś musi być, a nie jestem mistrzem w tego typu pisaniu.

Odnośnik do komentarza

Pracę zacząłem od poznania moich współpracowników: Francesco  Conti[47 l., asystent], Claudio Maiani [54 l., trener bramkarzy], Claudio Filippi [45 l., trener bramkarzy], Roberto De Bellis [40 l., trener siłowy], Luca Alimonta [49 l., trener siłowy], Maurizio Schincaglia [51 l., trener juniorów], Mario Rotondale [41 l., trener juniorów], Andrea Lemma [38 l., trener juniorów], Stefano Guidoni [38 l., trener juniorów], Giovanni Bucaro [39 l., trener juniorów], Fabrizio Tencone [40 l., fizjoterapeut], Lucas Stefanini [45 l., fizjoterapeuta], Gianluca Scolaro [43 l., fizjoterapeuta], Paolo Gola [48 l., fizjoterapeuta], Michele Geminiani [41 l., fizjoterapeuta], Riccardo Scirea [32 l., scout],  Mauro Sandreani [54 l., scout], Gianluca Pessotto [39 l., scout] oraz Fabio Paratici [37 l., scout].

Podziękowałem trzynastu osobom, które moim zdaniem są zbyt słabe na bycie pracownikiem tak wielkiego zespołu.

 

Następnie postanowiłem przyjrzeć się piłkarzom:

 

Bramkarze:

 

Gianluigi Buffon [32 l., ITA 102/0] – Gianluigi mimo swojego wieku ciągle jest jednym z najlepszych golkiperów świata oraz numerem jeden w bramce Juventusu i reprezentacji Włoch.

Marco Storari [32 l., ITA] – Zawodnik mający tyle samo lat co Buffon jest wręcz idealny na rezerwowego, ponieważ ciągle prezentuje wysokie umiejętności, a ze względu na wiek nie powinien narzekać na zbyt małą liczbę występów.

Alexander Manninger [33 l., AUT] – Następny doświadczony bramkarz, ale on prawdopodobnie wkrótce odejdzie, ponieważ wolę, żeby numerem trzy na tej pozycji był ktoś młodszy.

Mario Kirev [20 l., BUL 4/0 U-21] – Numer trzy w tym sezonie, młody Bułgar zaliczył już parę występów w młodzieżowej reprezentacji swojego kraju i być może w przyszłości wyrośnie z niego naprawdę solidny gracz.

 

Prawi obrońcy:

 

Marco Motta [24 l., ITA 38/1 U-21] – Podstawowy zawodnik na prawdą stronę defensywy, Włoch jest wypożyczony do naszego zespołu z Udinese, a po sezonie będziemy mogli go wykupić za 3.3 miliony funtów. Wielokrotny reprezentant Włoch do lat 21.

Zdenek Grygera [30 l., CZE 65/2] – Trzydziestoletni czeski piłkarz będzie pełnił rolę zmiennika Marco Motty możliwe, że to dla niego ostatni sezon w Turynie, ale liczę na jego dobre występy.

 

Lewi obrońcy:

 

Fabio Grosso [32 l., ITA 48/4] – Kolejny doświadczony gracz, który ma na swoim koncie blisko pięćdziesiąt występów w reprezentacji. Ciężko powiedzieć czy będzie zawodnikiem pierwszej jedenastki, bo ma taką samą szansę na grę jak młodszy Paolo De Ceglie.

Paolo De Ceglie [23 l., ITA 19/0 U-21] – To on będzie rywalizował z Grosso o miano podstawowego lewego defensora. Obaj prezentują podobno umiejętności, ale Paolo jest znacznie młodszy i możliwe, że właśnie z tego powodu będzie grał częściej od swego starszego rodaka.

Armand Traore [20 l., FRA 3/0 U-21] – Młody Francuz jest wypożyczony przez nas z Juventusu i wielu występów raczej nie zaliczy, ale postaram się dać mu kilka szans. Jak na trzecią opcje potrafi wystarczająco dużo.

 

Środkowi obrońcy:

 

Giorgio Chiellini [25 l., ITA 32/1] – Chyba największa obecnie gwiazda zespołu, lider defensywy Juve i reprezentacji. Giorgio to zawodnik, od którego będę zaczynał ustalanie składu.

Leonardo Bonucci [23 l., ITA 2/1] – Kupiony z Genui defensor będzie prawdopodobnie najczęściej grał obok Chielliniego.

Andrea Barzagli [29 l., ITA 25/0] – Ograny w Serie A zawodnik po dwuletniej grze w Niemczech postanowił wrócić do swojej ojczyzny i na pewno powalczy z Bonuccim o pierwszy skład.

Leandro Rinaudo [27 l., ITA] – Leandro jest do nas wypożyczony z Napoli i to obecnie najsłabszy z moich środkowych obrońców. Po sezonie będziemy mogli kupić jego kartę za 5 milionów, jeśli miałbym decydować o tym teraz to raczej nie sprowadziłbym go do Turynu.

 

Prawi pomocnicy:

 

Milos Krasić [25 l., SRB 34/3] – Serbski skrzydłowy powinien być wielkim wzmocnieniem i dzięki jego indywidualnym umiejętnościom możemy wygrać sporo meczów.

Jorge Martinez [27 l., URU 14/1] – Były zawodnik Catanii został przez nas kupiony za 10 milionów funtów, ale na razie będzie tylko zmiennikiem Krasicia, jeśli wykorzysta swoje szanse to może uda mi się znaleźć dla uniwersalnego Urugwajczyka miejsce w pierwszej jedenastce.

Hasan Salihamidzić [33 l., BIH 42/6] – Hasan będzie typową zapchajdziurą, ponieważ może grać na obu bokach obrony i drugiej linii. Jego doświadczenie na pewno nam się przyda.

 

Lewi pomocnicy:

 

Simone Pepe [26 l., ITA 18/0] – Kolejny wypożyczony zawodnik, ale o jego transfer definitywny na pewno będziemy się starać. Duetu Pepe-Krasić na skrzydłach powinni się bać wszyscy obrońcy w Serie A.

Davide Lanzafame [23 l., ITA 7/1 U-21] – Ten utalentowany skrzydłowy pewnie spędzi więcej czasu na ławce lub trybunach, bo lepsi od niego są Krasić, Pepe oraz Martinez, ale kilka występów na pewno zaliczy i mam nadzieję, że pozytywnie mnie zaskoczy.

 

Środkowi pomocnicy (rola: pomocnik odbierający piłkę):

 

Felipe Melo [26 l., BRA 22/2] – Reprezentant Brazylii to gracz specyficzny, bo potrafi zagrać naprawdę kapitalne zawody i sam poprowadzić swoją drużynę do zwycięstwa, ale często zalicza występy słabe lub szybko otrzymuje czerwony kartonik.

Mohamed Sissoko [25 l., MLI 28/2] – Malijczyk prezentuje podobne umiejętności do Melo, a o tym kto będzie grał częściej na początku sezonu zadecydują sparingi.

 

Środkowi pomocnicy (rola: cofnięty rozgrywający):

 

Claudio Marchisio [24 l., ITA 6/0] – Claudio zaliczył już kilka występów w dorosłej włoskiej kadrze i powinien być w tym sezonie jednym z liderem zespołu, liczę na jego dokładne podania oraz uderzenia z dystansu.

Alberto Aquilani [26 l., ITA 11/2] – Wypożyczony z Liverpoolu przynajmniej na początku sezonu będzie rezerwowym, ale to gracz o dużych umiejętnościach, może nawet z czasem wywalczy miejsce w pierwszym składzie.

 

Napastnicy (rola: Klasyczna 10):

 

Alessandro Del Piero [35 l., ITA 91/27] – Alex to żywa legenda klubu i reprezentacji, który mimo 35 lat na karku będzie grał w tym roku w pierwszej jedenastce, a ja liczę na jego dobrą grę, precyzyjne podania i efektowne bramki.

Alessandro Matri [25 l., ITA] – Imiennik swojego słynnego kolegi z zespołu w tym sezonie pewnie będzie często siadał na ławce, ale liczę na dobre wejścia, ważne bramki, a Matri w przyszłości może nawet zastąpić Del Piero w składzie. Jeśli nie będzie zawodził to po sezonie kupimy go za 6 milionów funtów.

 

Napastnicy (rola: Lis pola karnego):

 

Fabio Quagliarella [27 l., ITA 21/5] – Kolejna gwiazda Serie A wypożyczona do naszej drużyny z klauzulą, w dodatku Fabio ma dosyć niską klauzulą wykupienia, bo w obecnych czasach 9 milionów za tak dobrego zawodnika to mało.

Vincenzo Iaquinta [30 l., ITA 40/6] – Były gracz Udinese trafił do Turynu w 2007 roku, a w tym sezonie będzie rywalizował z Lucą Tonim o bycie zmiennikiem Quagliarelli.

Luca Toni [33 l., ITA 47/16] – Niezwykle doświadczony i ciągle potrafiący grać na wysokim poziomie snajper na pewno nam się przyda.

 

Z mojego zespołu naprawdę jestem zadowolony, ponieważ praktycznie na każdą pozycję mam do wyboru minimum dwóch dobrych zawodników. Na listę transferową wystawiony został Manniger, a jeśli ktoś latem przyjdzie do naszego zespołu to będzie to środkowy pomocnik oraz jakiś utalentowany, młody zawodnik, bo tacy przydatni są zawsze.

Odnośnik do komentarza

Okres przedsezonowy to zawsze mnóstwo pracy i tak było też tym razem. Rozegraliśmy zaledwie dwa sparingi, ale do Turynu przyjechały dwie uznane na europejskich boiskach marki. Najpierw bezbramkowo zremisowaliśmy z PSV Eindhoven, a później okazaliśmy się o bramkę lepsi od Valencii, którą pokonaliśmy 2:1. Bramki zdobywali Chiellini oraz Iaquinta, niestety Giorgio doznał lekkiej kontuzji.

 

Transferów nie przeprowadzaliśmy, ponieważ nie widziałem potrzeby wzmacniania drużyny, ale nasz sztab szkoleniowy wzmocnili Olivier Bierhoff [42 l., scout], Andrea Pastorello [40 l., scout], Gianpiero Ventrone [49 l., trener], Maurizio Corgiat [46 l., trener], Aurelio Andreazzoli [56 l., trener] i Massimo Bonini [50 l., trener].

 

Mój oficjalny debiut przypadł na spotkanie trzeciej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów, a na Stadio Olimpico przyjechała fińska MYPA. Faworyt był tylko jeden i nikt nie spodziewał się jakiegokolwiek zagrożenie ze strony gości. Jak się później okazało przedmeczowe typowania były trafne, ponieważ zwyciężyliśmy aż 6:0. Bohaterów tego wieczora było dwóch, Alessandro Del Piero trzykrotnie podał precyzyjnie partnerom, którzy zamienili te zagrania na bramki. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się jego kolega z linii napadu, czyli Fabio Quagliarella. Gianluigi Buffon przez 90 minut nie musiał nic robić, bo przyjezdni nie oddali nawet jednego celnego uderzenia w kierunku strzeżonej przez niego bramki.

 

Liga Europejska, 3 runda kwalifikacji; Olimpico, Turyn, Widzów: 21086
Juventus Turyn – MYPA Anjalankoski 6:0 (3:0)

1:0 – Fabio Quagliarella 1'
2:0 – Claudio Marchisio 27'
3:0 – Felipe Melo 31'
4:0 – Andrea Barzagli 53'
5:0 – Alessandro Matri 66'
6:0 – Fabio Quagliarella 87'

Buffon – Motta, Bonucci, Barzagli, De Ceglie – Krasić (Martinez 66'), Melo (Sissoko 45'), Marchisio, Pepe – Del Piero (Matri 54'), Quagliarella 

 

Przed spotkaniem rewanżowym z zespołem pożegnał się austriacki golkiper Alexander Manniger, który za milion funtów zamienił Turyn na Sewillę.

 

Tydzień po efektownej wygranej rozpoczął się mecz w Finlandii. Tym razem postawiłem na teoretycznie słabszych piłkarzy, szansę dostali rezerwowi, ponieważ przewaga z pierwszego meczu była po prostu ogromna. Nasza druga jedenastka okazała się o połowę gorsza od tej z pojedynku na Olimpico, ale 3:0 to również satysfakcjonujący rezultat. Tym razem najlepszy na boisku okazał się Matri, dwudziestopięcioletni włoski snajper otworzył wynik tego starcia w czwartej minucie. Imponuje też kolejne trafienie środkowego obrońcy, Andrei Barzagliego. Niestety kończyliśmy w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartkę dostał Alberto Aquilani.

 

Liga Europejska, 3 runda kwalifikacji rewanż, Saviniemi, Anjankoski, Widzów: 4067
MYPA Anjalankoski – Juventus Turyn 0:3 (0:2)

0:1 – Alessandro Matri 4'
0:2 – Andrea Barzagli 20'
0:3 – Heikki Nenonen sam. 63'
0:3 – Alberto Aquilani czerw/k 67

Storari – Grygera, Barzagli, Rinaudo, Grosso (Traore 45') – Martinez (Salihamidzić 45'), Sissoko, Aquilani, Lanzafame – Matri, Toni (Iaquinta 52') 

 

O awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej w czwartej rundzie kwalifikacji powalczą również polskie zespoły. Wisła Kraków pokonała czeski Jablonec, a poznański Lech okazał się słabszy w eliminacjach Ligi Mistrzów od Dinama Zagrzeb. Niestety gorsi od swoich przeciwników byli piłkarze Jagielloni i Ruchu Chorzów.

 

Cesare Prandelli powołał na sparing z Wybrzeżem Kości Słoniowej, aż jedenastu moich zawodników, szansę na występ mają: Gianluigi Buffon, Giorgio Chiellini, Leonardo Bonucci, Andrea Barzagli, Marco Motta, Claudio Marchisio, Simone Pepe, Davide Lanzafame, Alberto Aquilani, Vincenzo Iaquinta i Fabio Quagliarella. Dla Motty i Lanzafame to będzie szansa na debiut w dorosłej reprezentacji. W swoich drużynach narodowych będę mogli wystąpić również Zdenek Grygera, Jorge Martinez, Mario Kirev, Milos Krasić oraz Mohamed Sissoko. Do młodzieżowych zespołów powołania otrzymali Carlos Garcia, Joel Untersee i Frederik Sorensen.

 

Odbyło się również losowanie czwartej rundy kwalifikacji do Ligi Europejskiej. Los przydzielił nam w tej fazie rozgrywek aktualnego mistrza Polski, prowadzonego przez Jose Bakero poznańskiego Lecha. Wisła zmierzy się z CSKA Moskwa.

Odnośnik do komentarza

Armand Traore [20 l., FRA 3/0 U-21] – Młody Francuz jest wypożyczony przez nas z Juventusu i wielu występów raczej nie zaliczy, ale postaram się dać mu kilka szans. Jak na trzecią opcje potrafi wystarczająco dużo.

 

Juventus wypożycza gracza z Juventusu??

 

Mój oficjalny debiut przypadł na spotkanie trzeciej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów, a na Stadio Olimpico przyjechała fińska MYPA.

 

Juventus gra w Lidze Mistrzów?

 

Klika błędów, ale to mój klub, więc będą czytał. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Chodziło oczywiście o Arsenal i Ligę Europejską   :oops: , dziękują i proszę Fena lub innego moderatora o poprawienie tych błędów, z góry dziękuję ;).

---

Włosi wymęczyli 1:0 z WKS, a zwycięską bramkę dla Squadra Azzura zdobył napastnik Juventusu, Vincenzo Iaquinta. Kolejne występy w drużynie narodowej zaliczyli Buffon, Bonucci, Chiellini, Aquilani, Pepe no i oczywiście strzelec gola. W swoich reprezentacjach zagrali również Grygera, Martinez, Sissoko oraz Krasić, a każdy z nich wracał do Turynu w dobrym nastroju, ponieważ Czesi, Urugwajczycy, Malijczycy i Serbowie okazali się lepsi od swoich przeciwników.

 

Zawodnicy nie powołani na mecze międzynarodowe zagrali w meczu towarzyskim przeciwko Standardowi Liege, który zakończył się bezbramkowym remisem.

 

Kilka dni później cały zespół był już w Polsce, dokładniej mówiąc w stolicy Wielkopolski, czyli Poznaniu, do którego zawitaliśmy dwa dni przed usłyszeniem pierwszego gwizdka na stadionie przy ulicy Bułgarskiej. Wszyscy moi podopieczni wiedzieli o uczuciu jakim darzę Kolejorza, ale zapowiedziałem w szatni, że nie ma mowy o odpuszczaniu, jesteśmy w końcu profesjonalistami i mamy wygrać ten mecz, chciałem jak najszybciej zapewnić nam awans do fazy grupowej. Lech okazał się niezwykle wymagającym rywalem, a przez większość czasu utrzymywał się wynik remisowy, ale na dwadzieścia minut przed końcem geniuszem błysnął serbski skrzydłowy Milos Krasić, który uderzył potężnie z dystansu i nie dał szans Kasprzikowi na skuteczną interwencję. Jak się później okazało było to trafienie na wagę zwycięstwa, ale poznańska Lokomotywa miała swoją doskonałą okazję w końcówce, gdy sam na sam z Buffonem zmarnował Bartosz Ślusarski, popularny Ślusarz uderzył obok słupka. Niestety kończyliśmy w dziesiątkę, bo po wykorzystanym przeze mnie limicie zmian kontuzji doznał rezerwowy Jorge Martinez. Skrzydłowy z Urugwaju będzie musiał pauzować przez minimum trzy tygodnie. 

 

Liga Europejska, 4 runda kwalifikacji, przy ul. Bułgarskiej, Poznań, 13700
Lech Poznań – Juventus Turyn 0:1 (0:0)

0:1 – Milos Krasić 69'
0:1 – Jorge Martinez knt. 94'

Buffon – Motta, Bonucci, Chiellini, De Ceglie (Grosso 66') – Krasić, Melo, Marchisio, Pepe (Martinez 66') – Del Piero, Quagliarella (Matri 73')

Odnośnik do komentarza

Mimo wygranej w Poznaniu nie byliśmy jeszcze pewnie awansu do fazy grupowej Ligi Europejskiej, a na Stadio Olimpico wyszła identyczna jedenastka jak tydzień wcześniej na stadionie przy ulicy Bułgarskiej. Ostrzegłem moich podopiecznych przed lekceważeniem rywali, rewanż też chcieliśmy wygrać i ta sztuka nam się udała. Kolejorza pokonaliśmy ponownie 1:0, więc skromnie, ale najważniejsze jest jednak zwycięstwo, cieszy również znakomita postawa defensywy, ponieważ Buffon nie puścił w tym sezonie jeszcze bramki. Wicemistrz Polski z Krakowa pokonał w Moskwie CSKA i mimo porażki w pierwszym meczu awansował do fazy grupowej. Dobrze radziły sobie inne włoskie zespoły, Palermo wyeliminowało IFK Goteborg, a Napoli okazało się lepsze od Stabaek. Największą sensacją była wygrana duńskiego Randers ze słynnym Liverpoolem, PSV również nie sprostało swoim rywalom, a o punkty w grupie walczyć dzięki temu będą piłkarze NK Maribor.

 

Liga Europejska, 4 runda kwalifikacji rewanż, Olimpico, Turyn, 22251
Juventus Turyn – Lech Poznań 1:0 (1:0)

1:0 – Leonardo Bonucci 16'

Buffon – Motta (Salihamidzić 60'), Bonucci (Barzagli 60'), Chiellini, De Ceglie – Krasić, Melo, Marchisio, Pepe (Lanzafame 71') – Del Piero, Quagliarella

Odnośnik do komentarza

Dwa dni później odbyło się losowanie fazy grupowej, z którego mogliśmy być zadowoleni, ponieważ będziemy rywalizować z Celtikiem Glasgow, Odense i NK Maribor. Krakowska Wisła trafiła na AZ Alkmaar, Palermo oraz Dnipro, a Napoli zmierzy się z Ajaxem, Lokomotiwem Moskwa i Dinamem Zagrzeb.

 

W Lidze Mistrzów też będziemy mieli rywalizację między drużynami z Włoch i Szkocji, ponieważ do grupy z Romą oraz Rangersami trafił jeszcze Arsenal i Bursaspor. Więcej szczęścia miał AC Milan, który jest faworytem grupy F, w której grają jeszcze Lyon, Basel oraz Twente. Ciężkie zadanie czeka na graczy Sampdorii, bo Real, Bayern i Fenerbahce to uznane na europejskiej arenie firmy. Zeszłoroczny tryumfator zmierzy się z Benficą, Tottenhamem i Hapoelem.

 

Selekcjonerzy drużyn narodowych wysłali powołania dla zawodników, tym razem we włoskiej reprezentacji będą mogli wystąpić: Alessandro Del Piero, Gianluigi Buffon, Simone Pepe, Giorgio Chiellini, Alberto Aquilani, Claudio Marchisio, Leonardo Bonucci, Vincenzo Iaquinta, Fabio Quagliarella, Marco Motta oraz wypożyczony do Parmy Sebastian Giovinco. Na zgrupowania swoich reprezentacji pojadą też: Milos Krasić, Mario Kirev, Felipe Melo i Mohamed Sissoko.

 

Przed przerwą na mecze międzynarodowe przyszedł wreszcie czas na mój debiut w roli szkoleniowca Juventusu w Serie A. Pojechaliśmy do Brescii na pojedynek ze skazanym przez wielu na pożarcie beniaminka. Gospodarze pokazali już w pierwszych minutach, że nie zamierzają murować swojej bramki i nastawili się głównie na twardą walkę w środku pola. Mieli tego dnia jednak olbrzymiego pecha, ponieważ aż trzech zawodników zespołu grającego na stadionie Mario Rigamontiego opuszczało plac gry wcześniej z powodu kontuzji. Potrafiliśmy te osłabienia wykorzystać, a bohaterem został Del Piero, Alex strzelił na 1:0 i zaliczył asystę przy trafieniu Giorgio Chielliniego. Wynik na 3:0 ustalił Simone Pepe, któremu znakomicie podawał Lanzafame. Buffonowi udało się ponownie zachować czyste konto, włoski golkiper nie musiał w tym sezonie jeszcze wyjmować piłki z siatki.

 

Serie A, 1/38, Mario Rigamonti, Brescia, 13427
Brescia – Juventus 0:3 (0:1)

0:0 – Andrea Caracciolo knt. 20'
0-1 – Alessandro Del Piero 26'
0-2 – Giorgio Chiellini 48'
0-3 – Simone Pepe 66'
0:3 – Alessandro Diamanti 71'
0-3 – Marco Zambelli 76'

Buffon – Motta, Bonucci, Chiellini, De Ceglie (Grosso 49') – Krasić (Lanzafame 49'), Melo, Marchisio, Pepe – Del Piero (Matri 49'), Quagliarella

 

W tym okienku transferowym mieliśmy nie przeprowadzać transferów, ale jeden z moich skautów po prostu zachwycał się nad umiejętnościami Sime Vrsaljko, a młody Chorwat kosztował nas 2.5 miliona funtów. Sime został dzień później wypożyczony do końca sezonu do AS Bari.  

 

 

Odnośnik do komentarza

Dziękować.

---

Chorwacki zawodnik przebywał w Bari przez zaledwie jeden dzień, ponieważ musiałem ściągnąć go jednak do Turynu już teraz. W ostatnich godzinach okna transferowego nową drużynę znalazł sobie Zdenek Grygera, Sevilla zapłaciła nam za jego wypożyczenie 750 tysięcy funtów, a po sezonie będzie mogła kupić go na stałe za 3.1 miliona. Grygera to drugi po Manningerze gracz, który opuścił latem mój zespół, co ciekawe obaj trafili do stolicy Andaluzji.

 

Kibice reprezentacji Włoch na pewno nie byli zadowoleni z występów swoich ulubieńców, którzy zremisowali 1:1 z Estonią, a później pokonali skromnie, bo tylko 2:0 Wyspy Owcze. W tym drugim meczu bramki strzelali Iaquinta oraz Giovinco. Inna drużyna z grupy C, Serbia pokonała 3:1 Słowenię, ale zaliczyła wpadkę bezbramkowo remisując z Wyspami Owczymi. Jedną z bramek w pojedynku ze Słoweńcami strzelił Krasić. Mali z Mohamedem Sissoko w składzie pokonało pewnie Republikę Zielonego Przylądka i Liberię w eliminacjach do Pucharu Narodów Afryki, Momo raz wpisał się na listę strzelców. Felipe Melo zagrał 90 minut w sparingu między Brazylia, a Paragwajem.

 

Po emocjach związanych z meczami drużyn narodowych wróciliśmy do ligowego futbolu. Do stolicy Piemontu przyjechał zespół prowadzony przez Francesco Guidolina, czyli Udinese, które w pierwszej kolejce okazało się lepsze od Lecce. Byliśmy faworytem, ale trochę obawiałem się tej rywalizacji ze względu na wielkie indywidualności w Udine, takich zawodników jak Sanchez, Inler czy Di Natale nie można przecież zlekceważyć. Nie mogłem tego dnia skorzystać z Felipe Melo, który usiadł na trybunach, ponieważ ze zgrupowania reprezentacji wrócił bardzo zmęczony. Tak jak się spodziewałem była to dla nas trudna przeprawa, goście grali defensywnie i czekali na kontry, a my uderzaliśmy często, niestety zazwyczaj niecelnie. Mimo wyraźnej przewagi nie udało nam się wygrać, po 90 minutach było 0:0.

 

Serie A, 2/38, Olimpico, Turyn, 26254
Juventus [2] – [7] Udinese 0:0 (0:0)

Buffon – Motta (Vrsaljko 73'), Bonucci, Chiellini, De Ceglie – Krasić (Lanzafame 81'), Sissoko (Aquilani 65'), Pepe – Del Piero, Quagliarella

Odnośnik do komentarza

Kilka dni później zaczęliśmy walkę o awans z fazy grupowej Ligi Europejskiej. Na Olimpico przyjechało duńskie Odense, które pokonało w eliminacjach Honkę. Postanowiłem dać szansę zmiennikom, którzy powinni sobie poradzić mimo że w zespole przyjezdnych są tacy gracze jak Djemba-Djemba, Ruud, Mahdavikia czy Wessels. Mimo teoretycznie słabszej jedenastki zagraliśmy naprawdę dobry mecz i wygraliśmy 2:0. Bohaterem został Vincenzo Iaquinta, który najpierw precyzyjnie dograł do Alessandro Matriego, a później wykorzystał podanie Momo Sissoko. Ze względu na kontuzję nie mogłem wystawić na bramkę Storariego, więc Buffon zaliczył kolejny występ bez wyciągania piłki z siatki. Niestety boisko wcześniej opuścić musiał Rinaudo, który doznał kontuzji, ale na szczęście nie jest to poważny uraz i Leandro będzie musiał pauzować tylko w następnym ligowym meczu.

 

Liga Europejska Grp. E, 1/6, Olimpico, Turyn, 21523
Juventus – Odense 2:0 (2:0)

1:0 – Alessandro Matri 7'
2:0 – Vincenzo Iaquinta 39'
2:0 – Leandro Rinaudo knt. 69'

Buffon – Motta, Rinaudo (Chiellini 69'), Barzagli, Grosso – Lanzafame (Pepe 45'), Sissoko, Aquilani, Traore – Matri, Iaquinta (Toni 45')

Odnośnik do komentarza

Nasz ligowy pojedynek z Palermo zapowiadał się bardzo ciekawie, bo gospodarze to jeden z głównych faworytów do zajęcia miejsca gwarantującego grę w europejskich pucharach. Do naszego składu, a w zasadzie to na ławkę wrócił Martinez. Sycylijczycy sezon zaczęli od dwóch wygranych, a mojej defensywie ciężko będzie tym razem zachować czyste konto, bo Pastore, Ilicić oraz Miccoli to olbrzymie siły w ataku. Początek był nudny, ale w 19 minucie stała się prawdziwa katastrofa, przynajmniej dla mnie, kontuzji doznał Alessandro Del Piero, a zastąpił go jego imiennik, Matri. Mimo tego osłabienia udało nam się objąć prowadzenie. Dośrodkowanie Pepe wykorzystał Chiellini, ale niestety do przerwy był wynik 1:1. Słoweński pomocnik Josip Ilicić podał do Javiera Pastore, a Argentyńczyk pokonał Buffona. Brak Alexa był mocno widoczny w naszej grze i ostatecznie wynik z pierwszej części gry się utrzymał.

 

Serie A, 3/38, La Favorita, Palermo, 35500
Palermo [2] – [5] Juventus 1:1 (1:1)

0:0 – Alessandro Del Piero knt. 19'
0-1 – Giorgio Chiellini 24'
1-1 – Javier Pastore 45'

Buffon – Motta, Bonucci, Chiellini, De Ceglie – Krasić, Melo (Aquilani 74'), Marchisio, Pepe (Martinez 56') – Del Piero (Matri 19'), Quagliarella

Odnośnik do komentarza

Nie mieliśmy dużo czasu na odpoczynek po ciężkim boju z Palermo, ponieważ trzy dni później na własnym stadionie podejmowaliśmy Cagliari. Przyjezdni sezon zaczęli naprawdę dobrze i na pewno mieli nadzieję na jakieś punkty wywiezione z Turynu, ale my musieliśmy wreszcie wygrać. Del Piero w wyjściowej jedenastce zastąpił Matri. To właśnie były gracz zespołu gości dał nam prowadzenie i w 6 minucie pokonał Agazziego. Jak się później okazało było to trafienie dające nam komplet punktów. Udało nam się wygrać, ale ponownie nie pokazaliśmy wielkiego futbolu, najważniejsze są jednak trzy punkty. Kończyliśmy w 10, ponieważ czerwoną kartkę otrzymał Felipe Melo. W hicie czwartej kolejki Palermo okazało się o trafienie lepsze od Napoli.

 

 Serie A, 4/38, Olimpico, Turyn, 24938
Juventus [7] – [5] Cagliari 1:0 (1:0)

1:0 – Alessandro Matri 7'
1:0 – Felipe Melo cz./k. 51'

Buffon – Motta, Bonucci, Chiellini, De Ceglie – Krasić (Vrsaljko 52'), Melo, Marchisio, Pepe (Sissoko 52') – Matri, Quagliarella (71')

Odnośnik do komentarza

Przez napięty terminarz moi podopieczni nie mieli czasu na odpoczynek, a ze względu na zmęczenie na trybunach usiadł Paolo De Ceglie, w pierwszym składzie wybiegł Fabio Grosso. Tym razem graliśmy na wyjeździe, dokładniej mówiąc w Cesenie, gdzie na stadionie imienia Dino Manuzziego. Gospodarze to beniaminek Serie A, a w swoim składzie ma wielu znanych z włoskich boisk piłkarzy. Felipe, Fatić, Santon czy Rosina to gracze, którzy błyszczeli już w tej lidze i na pewno z nimi w składzie ten zespół może powalczyć nawet o coś więcej niż utrzymanie. Wreszcie zagraliśmy taki mecz jakiego oczekiwałem, ponieważ dominowaliśmy tak naprawdę od początku do końca. Ostatecznie wygraliśmy 3:1, a ponownie na listę strzelców wpisał się Matri, który jest zdecydowanie największą niespodzianką na początku tego sezonu. Trafienia dołożyli też Bonucci i Krasić, a honorowego gola dla Ceseny zdobył Benalouane. Niestety kolejny słaby występ zanotował Quagliarella.

 

Serie A, 5/38, Dino Manuzzi, Cesena, 20415
Cesena [13] – [5] Juventus 1:3 (0:2)

0:1 – Milos Krasić 10'
0:2 – Leonardo Bonucci 13'
1:2 – Yohan Benalouane 65'
1:3 – Alessandro Matri 88' 

Buffon – Motta, Bonucci, Chiellini, Grosso – Krasić (Lanzafame 62'), Marchisio (Sissoko 62'), Aquilani, Pepe – Matri, Quagliarella (Iaquinta 62')

Odnośnik do komentarza

A kogo miałem wybrać?

---

W Lidze Europejskiej tym razem graliśmy na wyjeździe z Mariborem i podobnie jak we wcześniejszym pojedynku z Odense dałem szansę zawodnikom zwykle siadającym na trybunach oraz ławce rezerwowych. Słoweńcy w pierwszej kolejce pokonali Celtic, a w kwalifikacjach okazali się lepsi od PSV Eindhoven, więc musieliśmy uważać, moi zawodnicy nie mogli sobie pozwolić na zlekceważenie gospodarzy i przede wszystkim ich największej gwiazdy, Etiena Velikonji. Jak się później okazało był to najlepszy mecz Juve odkąd trenuje ten zespół, przynajmniej jeśli chodzi o ofensywę, bo pokonaliśmy Maribor aż 5:2. Bohaterem okazał się kolejny już raz Matri, Włoch ma naprawdę genialny sezon i jeśli dalej będzie zaliczał takie występy to może nawet awansuje na stałe do podstawowej jedenastki. Drugi gol Matriego w tym pojedynku to po prostu czysta magia, Alessandro z dwudziestu metrów uderzył w okienko bramki. Takie trafienia ogląda się naprawdę bardzo rzadko. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Toni oraz Rinaudo. Niestety znowu nie udało nam się zachować czystego konta, ponieważ Buffona pokonał Kavcic i Jelic.

 

Liga Europejska grp. E, 2/6, Ljudski vrt, Maribor, 9935
NK Maribor – Juventus 2:5 (1:4)

0:1 – Alessandro Matri 2'
1:1 – Aleksander Kavcic 11'
1:2 – Leandro Rinaudo 15'
1:3 – Alessandro Matri 25'
1:4 – Luca Toni 31'
1:5 – Alessandro Matri 87'
2:5 – Dragan Jelić 89'

Buffon – Salihamidzić (Motta 45'), Rinaudo, Barzagli, Grosso – Martinez, Sissoko, Aquilani, Lanzafame (Traore 45') – Matri, Toni (Iaquinta 45')

Odnośnik do komentarza

Inter to nie jest włoski zespół, a ja chciałem grać drużyną, gdzie jest więcej Makaroniarzy ;). A na LE na razie starcza rezerwowy skład :-k. Może z Celtikiem też tak zagram.

---

Październik rozpoczynaliśmy od pojedynku ligowego z Catanią i liczyliśmy na kolejne zwycięstwo. Największym zagrożeniem ze strony przyjezdnych mieli być napastnicy, a więc Maxi Lopez i Takayuki Morimoto. Ten dzień z pewnością ucieszył wielu fanów Juve, bo do gry po trzech meczach przerwy wrócił Alex Del Piero i to właśnie Il Capitano zajął w ataku miejsce obok zawodzącego jak na razie Quagliarelli, a rewelacyjny na początku sezonu Matri usiadł na ławce. Legenda Starej Damy szybko pokazała, że ciągle potrafi grać na naprawdę wielkim poziomie. To właśnie Del Piero strzelił pierwszą bramkę tego meczu. Najpierw dał się sfaulować w polu karnym Nicolasowi Spolliemu, a kilka sekund później wykorzystał jedenastkę. Ostatecznie zwyciężyliśmy 3:0, a Mariano Andujara pokonali jeszcze Marchisio oraz Quagliarella, dla którego to dopiero pierwsze trafienie w tegorocznej edycji Serie A. Znakomicie swojemu koledze z linii ataku podawał Del Piero. W najciekawiej zapowiadającym się meczu tej kolejki Palermo pokonało 3:2 Genuę, a w innym hicie Inter okazał się lepszy od Udine. Genua i Napoli to jak na razie dwa największe zaskoczenia in minus, bo po sześciu kolejkach oba zespoły mają zaledwie trzy punkty na koncie.

 

Serie A, 6/38, Olimpico, Turyn, 24861
Juventus [4] – [12] Catania 3:0 (1:0)

1:0 – Alessandro Del Piero k. 8'
2:0 – Claudio Marchisio 54'
3:0 – Fabio Quagliarella 58'

Buffon – Motta (Vrsaljko 45'), Chiellini, Bonucci, De Ceglie – Krasić, Melo (Aquilani 58'), Marchisio, Pepe – Del Piero (Matri 58'), Quagliarella

 

Powołania do reprezentacji otrzymali: Mohamed Sissoko, Milos Krasić, Gianluigi Buffon, Giorgio Chiellini, Vincenzo Iaquinta, Claudio Marchisio, Leonardo Bonucci, Sebastian Giovinco, Simone Pepe, Fabio Quagliarella i Marco Motta.

Odnośnik do komentarza

Momo Sissoko wpisał się na listę strzelców w meczu towarzyskim między Mali, a Togo, który jego reprezentacja wygrała 5:1. Milos Krasić wystąpił w dwóch spotkaniach serbskiej drużyny, która najpierw pokonała 4:1 Estonię, a później przegrała z Włochami. Tego dnia bramki dla Squadra Azzurra strzelali Giovinco oraz Aquilani. Zespół Cesare Prandelliego wcześniej skromnie pokonał Irlandię Północną, jedynego gola strzelił wtedy Borrielli.

 

Następnie przyszedł czas na powrót do rozgrywek ligowych, a czekała na nas teraz ta teoretycznie dużo trudniejsza część terminarza, ponieważ w najbliższych czterech kolejkach zmierzymy się kolejno z Fiorentiną, Romą, Sampdorią i Milanem, w dodatku zagramy jeszcze dwukrotnie w Lidze Europejskiej z Celtikiem. Zaczęło się po prostu fantastycznie, bo już w czwartej minucie Freya pokonał Del Piero, Alex cudownie uderzył z rzutu wolnego. Na przerwę schodziliśmy z prowadzeniem dwubramkowym, bo kolejne genialne zagranie Alessandro dało nam bramkę, tym razem Del Piero zaliczył asystę, a jego podanie wykorzystał Pepe. Ostatecznie wygraliśmy 2:1, a Buffona pokonał młody Senegalczyk Babacar. Niestety w trakcie meczu kontuzji doznał Marchisio, ale jak się później okazało Włoch będzie pauzował tylko parę dni i do starcia z Romą powinien się wyleczyć.

 

Serie A, 7/38, Artemio Franchi, Florencja, 34845
Fiorentina [6] – [4] Juventus 1:2 (0:2)

0:1 – Alessandro Del Piero 4'
0:1 – Claudio Marchisio knt. 19'
0:2 – Simone Pepe 27'
1:2 – Khouma Babacar

Buffon – Motta, Chiellini, Bonucci, De Ceglie – Krasić, Melo, Marchisio (Sissoko 19'), Pepe (Martinez 59') – Del Piero (Matri 59'), Quagliarella

Odnośnik do komentarza

Następnie przyszedł czas na wyjazdowy mecz w Glasgow, gdzie na Celtic Park podejmował nas aktualny wicemistrz Szkocji. Podopieczni Neila Lennona średnio weszli w fazę grupową, bo w pierwszej kolejce okazali się słabsi od Mariboru, ale ostatnio pewnie pokonali Odense. Ponownie szansę otrzymali zmiennicy, a ja znowu liczyłem na genialny występ Matriego. Niestety tym razem się nie udało i polegliśmy 1:2. Alessandro Matri strzelił kolejnego gola i to na pewno cieszy, a w dodatku w doliczonym czasie gry kontuzji doznał Rinaudo, który będzie pauzował przez miesiąc.

 

Liga Europejska grp. E, 3/6, Celtic Park, Glasgow, 60245
Celtic – Juventus 2:1 (1:0)

1:0 – Georgios Samaras 44'
2:0 – Anthony Stokes 47'
2:1 – Alessandro Matri 58'
2:1 – Leandro Rinaudo 92'

Storari – Salihamidzić (Motta 48'), Rinaudo, Barzagli, Grosso (Traore 48') – Martinez, Sissoko, Aquilani, Lanzafame (Pepe 48') – Matri, Iaquinta 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...