Skocz do zawartości

Na podbój Europy!


Garso

Rekomendowane odpowiedzi

Football Manager 2011

Wersja gry: 11.2.1

Dodatki: PL Update

Baza danych: Duża + zawodnicy z Ameryki Południowej i Afryki

Wybrane ligi: Polska (III liga i wyższe), Anglia, Francja, Hiszpania, Niemcy, Włochy (tylko najwyższe)

Zasady gry: własne, bez edytorów, scoutów itp.

 

Jestem tu nowym użytkownikiem. Postanowiłem po raz pierwszy opisywać swoją karierę. Proszę więc o wyrozumiałość w niektórych kwestiach. Z miłą chęcią przyjmę pochwały jak i krytyki. Jestem do wszystkiego przygotowany. Mam nadzieję, że szybko mi się nie znudzi. Życzcie mi głównie powodzenia i oczywiście wytrwałości.

 

Nad wyborem klubu zastanawiałem się bardzo długo. Pod uwagę brałem cztery Polskie klubu i dwa angielskie. Kluby z naszego rodzinnego kraju to Lech Poznań, Wisła Kraków, Jagiellonia Białystok i Widzew Łódź, z Wysp Brytyjskich Aston Villa lub Manchester City. Ostatecznie zdecydowałem, że zagram Lechem Poznań. Myślę, że w tym klubie mogę wiele osiągnąć w Polsce jak i w Europie.

 

Jeszcze co do opisywania kariery. Nie będę stosował żadnej fabuły, bo nie mam do tego żadnego talentu. Po pierwszy była by ona bardzo słaba i niechętnie byście ją czytali. Po drugie pewnie byście wyśmiewali się ze mnie. Opisy spotkanie owszem będą, jednak nie będą one zbytnio długie. Tak więc do grania.

Odnośnik do komentarza

Zarząd oczekuje ode mnie zdobycia mistrzostwa Polski i przyzwoitego występu w europejskich. Ja osobiście bardzo bym chciał awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów i godnie w niej zaprezentować nasz kraj. W kasie klubowej mamy 8 mln €, jednak mimo dobrych finansów nic nie dostałem na transfery. Budżet płacowy już mamy na minucie. Więc na rynku transferowym zbytnio nie zaszalejemy.

 

W pierwszy dniu mojej pracy w Poznaniu dokonałem analizy składu. Zapatrzyłem się na ofensywne ustawienie 4-2-3-1, czyli czterech obrońców, dwóch środkowych pomocników, jeden ofensywny, dwóch ofensywnych skrzydłowym i jeden napastnik.

 

Kadra zespołu cz. 1:

 

Bramkarze:

  • Krzysztof Kotorowski [33, Polska, 140 tys €; BR]
  • Jasmin Buric [23, Bośnia, 875 tys €; BR]
  • Grzegorz Kasprzik [26, Polska; 200 tys €; BR]

W klubie jest trzech równych bramkarzy. Jeden musi odejść i najprawdopodobniej będzie to będzie Grzesiek Kasprzik. Drugim w kolejce do odejścia jest Krzysztof Kotorowski. Bośniak Jasmin Buric ma nie zagrożoną sytuację w klubie i to on prawdopodobnie będzie podstawowym golkiperem.

 

Prawi obrońcy:

  • Grzegorz Wojtkowiak [26, Polska, 575 tys €; O PŚ]
  • Marcin Kikut [26, Polska; 1.1 mln €; O/P/OP P]

Na tej pozycji mam dwóch równych graczy. Ja osobiście bardziej ufam dla Grześka i to on będzie podstawowym prawym obrońcą. Na Marcinie Kikucie można sporo zarobić i jest duże prawdopodobieństwo, że odejdzie z klubu.

 

Lewi obrońcy:

  • Seweryn Gancarczyk [28, Polska, 1.6 mln euro; O/WO/P L]
  • Ivan Djurdjevic [33, Serbia, 425 tys €; O LŚ]
  • Luis Henríquez [28, Panama, 80 tys €; OL]

O podstawowy skład zapewne walczyć będą Seweryn i Ivan. Luis Henríquez nie jest on o wiele gorszy od nich, jednak nie ma co jego trzymać w naszym klubie, wystarczy nam dwóch zawodników. Pewne jest że odejdzie z klubu, a jak się to nie uda trafi do rezerw.

 

Środkowi obrońcy:

  • Bartosz Bosacki [34, Polska, 325 tys €; OŚ]
  • Manuel Arboleda [30, Kolumbia, 950 tys €; OŚ]

Tu mam pewien problem. Mam dwóch świetnych stoperów i nikogo więcej. Mogą tu jeszcze występować Grzesiek Wojtkowiak i Ivan Djurdjevic, jednak ich miejsca są na bokach obrony. Koniecznie muszę wzmocnić tą pozycję. Będzie to piłkarz z wolnego transferu, ponieważ nie mam funduszy na wzmocnienia,

Odnośnik do komentarza

Kadra zespołu cz. 2:

 

Środkowi pomocnicy:


  •  
  • Tomasz Bandrowski [25, Polska, 1 mln €; DP, PŚ]
  • Sergey Krivets [24, Białoruś, 1.4 mln €; P/OP PŚ]
  • Dimitrije Injac [29, Serbia, 675 tys €; DP PŚ]
  • Jan Zapotoka [22, Słowacja, 140 tys €; PŚ]
  • Kamil Drygas [18, Polska, 600 tys €; P/OP PŚ]
  • Mateusz Możdzeń [19, Polska, 725 tys €; PŚ]

Ta formacja prezentuje się bardzo dobrze, wręcz fantastycznie. Pierwsze skrzypce będą tu grali Tomek Bandrowski i Sergey Krivets. W obrębie ręki mam jeszcze 4 graczy. Świetnego pracusia Dimitrija Injaca, nieprzewidywalnego Jana Zapotoke i dwóch młodych i bardzo utalentowanych zawodników. Mowa o Kamilu Dryblasie i Mateuszu Możdzeniu. Naprawdę mam z czego wybierać.

 

Prawi ofensywni pomocnicy:


  •  
  • Sławomir Peszko [25, Polska, 1.5 mln €; OP P, N]

Na tej pozycji mam gwiazdę Lecha Poznań jak i nie całej Ekstraklasy. Mowa oczywiście o Sławku Peszce. Nie trzeba go nikomu przedstawiać. W razie jakieś kontuzji może tu także występować Jacek Kiełb, który narazie (przynajmniej na początku sezonu) będzie występować na lewej stronie.

 

Lewi ofensywni pomocnicy:


  •  
  • Jacek Kiełb [22, Polska, 1.1 mln €; OP PLŚ, N]
  • Jakub Wilk [24, Polska, 1.5 mln €; P/OP L]

Jest ich dwóch i obaj grają na podobnym poziomie. O tym kto będzie podstawowym lewym skrzydłowym zadecyduje okres przygotowawczy. Na dzień dzisiejszy jest nim Jacek Wilk.

 

Środkowi ofensywni pomocnicy:


  •  
  • Semir Stilic [22, Bośnia, 1.4 mln €; P/OP Ś]

Podobnie jak na prawym skrzydle jest tylko jeden zawodnik i jest on gwiazdę całej Ekstraklasy. Mowa o Bośniaku Semiru Stilicu. Będzie on grał w naszym zespole pierwsze skrzypce, odpowiadać będzie za rozgrywanie piłki.

 

Napastnicy:


  •  
  • Artjoms Rudnevs [22, Łotwa, 1.5 mln €; N]
  • Bartosz Ślusarski [28, Polska, 1.2 mln €; OP L, N]
  • Joël Tshibamba [21, DR Kongo, 275 mln €; OP L, N]

Najbliżej do podstawowego składu jest dla Artjomsa Rudnevsa , najdalej dla Joëla Tshibamby, jednak to w okresie przygotowawczym zadecyduje kto będzie podstawowym snajperem naszego zespołu.

Odnośnik do komentarza

21.06.2010

 

Rozegraliśmy mecz wewnętrzny z drugim zespołem. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie i wygraliśmy 4:1. Cieszy mnie głównie bardzo dobra postawa Semira Stilica, bohatera meczu.

 

Lech Poznań - Lech Poznań II 4:1

(S. Peszko, S. Stilic, J. Kiełb, B. Bosacki)

23.06.2010

 

W drugim meczu kontrolny nie zdołaliśmy pierwszoligowcu ŁKS Łódź i przegraliśmy 0:1. Gola dającego im zwycięstwo zdobyli w 90 minucie. Warto dodać, że w naszym zespole wystąpiło wielu młodych utalentowanych graczy.

 

Lech Poznań - ŁKS Łódź 0:1

 

25.06.2010

 

Do Rapidu Wiedeń za 1.1 mln € powędrował prawy obrońca Marcin Kikut. Otrzymaliśmy za tego gracza naprawdę dobre pieniądze. Nie spodziewałem się, że uda mi się go sprzedać za taką kwotę.

 

26.06.2010

 

Także do klubu z Austrii powędrował Luis Henríquez. Jego nowym pracodawcą został Sturm Graz. Otrzymaliśmy za niego 400 tys €.

 

27.06.2010

 

Sky Bet, zestawienie szans na mistrzostwo:

 

1. Lech Poznań [5-2], Wisła Kraków [5-2], 3. Legia Warszawa [5-1], 4. Ruch Chorzów [25-1], 5.GKS Bełchatów [33-1], 5. Lechia Gdańsk [40-1]

 

Tak przedstawiają się szansę na zdobycie mistrza Polski. Według Sky Bet jesteśmy jednym z faworytów do zdobycia Mistrzostwa.

Odnośnik do komentarza

28.06.2010

 

Naszym nowym zawodnikiem został Omar Merlo [24, Argentyna, 50 tys €; OŚ]. Sprowadzony został z wolnego transferu. Występuje na środku obrony, pozycji na której potrzebowaliśmy wzmocnień. Jest niewątpliwie graczem który będzie walczył o podstawowy skład. Czeka go ostra walka z Bartkiem Bosackim.

 

30.06.2010

 

Pierwsze spotkanie towarzyskiego tournee po Francji rozegraliśmy z Havre AC. Po fantastycznym spotkaniu w naszym wykonaniu wygraliśmy 2:0. Świetną formę w spotkaniu zaprezentował Bartosz Ślusarski, zdobył dwie bramki i został bohaterem spotkania.

 

Havre AC - Lech Poznań 0:2

(B. Ślusarski x2)

 

Grzegorz Wojtkowiak podczas spotkania podczas meczu zerwał mięsień łydki i będzie pauzować 4/5 miesięcy. Teraz mam poważny problem. Nie mam prawego obrońcy.

 

02.07.2010

 

Z klubu pożegnaliśmy kolejnego gracza. Do włoskiego Napoli odszedł Kamil Drygas. Ten młody środkowy pomocnik został sprzedany za bardzo dużo pieniądze. Zarobiliśmy na nim 1.1 mln €.

 

Drugi sparing we Francji nie był już tak udany. Jedynie zremisowaliśmy z RC Strasbourg. Padł wynik 1:1. Gola dla naszego zespołu zdobył w 67. minucie Jakub Wilk.

 

RC Strasbourg - Lech Poznań 1:1

(J. Wilk)

 

04.07.2010

 

Do klubu dołączył nowy zawodnik. Jest to Rafael Granja [26, Brazylia, 80 tys €; O/WO P, P PŚ, OP Ś]. Kupiłem go głównie dlatego że jest graczem wszechstronnym. Kosztował nas jedynie 80 tys €.

 

W trzecim meczu we Francji przegraliśmy z drużyną z Ligue 1 AS Saint-Etienne 0:1. Mimo przegranej jestem zadowolony z gry drużyny.

 

AS Saint-Etienne - Lech Poznań 1:0

 

05.07.2010

 

Prawy obrońca Andrezinho [26, Brazylia, 300 tys €; O/WO P] dołączył do naszego klubu. Gra on na poziomie Grześka Wojtkowiaka i w pierwszej rundzie to on będzie występował z tego powodu że Polak jest kontuzjowany. Kupiliśmy go z Caeray za 300 tys €.

 

06.07.2010

 

W ostatni spotkaniu we Francji polegliśmy OGC Nice 2:3. Obydwa gole zdobyliśmy pod koniec spotkania. Chociaż z tego, że walczą do końca jestem zadowolony.

 

OGC Nice - Lech Poznań 2:3

(B. Ślusarski, Andrezinho)

 

07.07.2010

 

Odbyło się losowanie 2 runy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Trafiliśmy na Estońską Levadię Tallinn.

 

08.07.2010

 

Na kapitana zespołu wybrałem Bartosza Bosackiego, jego zastępcą będzie Manuel Arboleda.

 

09.07.2010

 

Grzegorz Kasprzik za 200 tys € przeniósł się do Bundesligi do drużyny Gladbach.

Odnośnik do komentarza

Pierwsze poważne spotkanie Lech rozegrał z Levadią w 2 rundzie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Spotkanie rozegraliśmy na wyjeździe.

Od początku spotkania atakowaliśmy na bramkę rywali.

W 3. minucie spotkania Bartosz Ślusarski nie wykorzystał sytuacji sam na sam, trafił wprost w bramkarza gospodarzy.

Prowadzenie objęliśmy w 11. minucie. Podanie Bartosza Ślusarskiego do Sławka Peszki, przebiega on 20 metrów i strzałem po ziemi pokonuje Richarda Pohlaka.

Na 2:0 podwyższyliśmy w 19. minucie strzałem zza pola karnego po podaniu Tomka Bandrowskiego podwyższył Bartosz Ślusarski. Były piłkarz Cracovii popisał się świetnym uderzeniem.

Levadia swoje szanse na zwycięstwo pomniejszyła w 26. minucie. Czerwoną kartką został ukarany Stanislav Puri.

Mimo, że graliśmy w przewadze to i tak straciliśmy gola. Bramkę po uderzeniu głową zdobył Aivar Belov.

W 42. minucie Semir Stilic strzałem zza pola karnego po podaniu Tomka Bandrowskiego podwyższył na 3:0.

Niecałe 3. minuty później zdobyliśmy kolejnego gola. Świetne podanie Tomka Bandrowskiego do Jakuba Wilka, który staje w oko oko z bramkarzem gospodarzy, mija go w dziecinny sposób i pakuje piłkę do pustej bramki.

Do przerwy prowadziliśmy 4:1 i nasze zwycięstwo wydawało by się być już pewne.

Nie minęło 5. minut od wznowienia gry a prowadziliśmy już 5:1. Piękne dośrodkowanie Sylwka Gancarczyka wykorzystał Sławek Peszko dla którego to był już drugi gol w tym spotkaniu.

W 70. minucie piłkarz Levadi Maksim Toom nie wykorzystał rzutu karnego.

Szóstego i ostatniego gola zdobyliśmy w 81. minucie. Bramkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Semira Stilica zdobył Manuel Arboleda.

Do końca spotkania nie zdołaliśmy już zdobyć ani jednej bramki.

Wygrywamy i to na wyjeździe z Levadią 6:1. Nasz awans do następnej rundy zdaje się być niezagrożony.

 

14.07.2010 |Liga Mistrzów [2 runda kwalifikacyjna, mecz 1/2] | Stadion Kadriog, Tallin | Widzów - 2175

[EST] Levadia Tallin - Lech Poznań [POL] 1:6 (1:4)

[Aivar Belov 31' - Sławomir Peszko 11' 49', Bartosz Ślusarski 19', Semir Stilic 42', Jakub Wilk 44', Manuel Arboleda 81']

26' Stanislav Puri [Levadia] cz.k.

MoM - Sławomir Peszko [Lech] - 9.4

 

Skład/Oceny:

 

| Nr        | K         | Nazwisko / Nazwa     | Info      | Kon       | Oce       | Br.       | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 30        |           | Jasmin Buric         |           | 100%      | 7.0       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8         |           | Andrezinho           |           | 78%       | 7.7       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5         |           | Manuel Arboleda (k)  |           | 91%       | 8.9       | 1         | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4         |           | Omar Merlo           |           | 92%       | 8.0       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2         |           | Seweryn Gancarczyk   |           | 77%       | 8.2       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10        |           | Sergey Krivets       |           | 82%       | 7.5       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6         |           | Tomasz Bandrowski    |           | 86%       | 9.0       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 17        |           | Sławomir Peszko      |           | 80%       | 9.4       | 2         | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14        |           | Semir Stilic         |           | 80%       | 8.5       | 1         | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7         |           | Jakub Wilk           | zm. 79    | 87%       | 8.3       | 1         | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 20        |           | Bartosz Ślusarski    | zm. 79    | 90%       | 8.1       | 1         | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 27        |           | Krzysztof Kotorowski |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3         |           | Ivan Djurdjevic      |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13        |           | Jan Zapotoka         |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9         |           | Joël Tshibamba       |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 19        |           | Bartosz Bosacki      |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11        |           | Jacek Kiełb          | wpr. 79   | 91%       |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16        |           | Artjoms Rudnevs      | wpr. 79   | 97%       |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
|           |           |                      |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Odnośnik do komentarza

Rewanż z Levadią powinien być formalnością. Nasze zwycięstwo w dwumeczu już po pierwszy spotkaniu zdawało się być pewne.

Już w pierwszej minucie spotkania Sławek Peszko miał wyśmienitą sytuację do strzelenia bramki, jednak strzałem głową z 5 metrów trafił w poprzeczkę.

Co nie udało się dla Sławka Peszki udało się Bartkowi Ślusarskiemu w 19. minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Semira Stilica, w polu karnym najsprytniej zachowuje się nasz snajper i strzałem głową pokonuje bramkarza przyjezdnych.

Drugiego gola także zdobyliśmy uderzeniu głową. Tyle, że bramkę zdobył Jakub Wilk, a asystował Sławek Peszko. Tą bramkę zdobyliśmy w 27. minucie.

Do przerwy prowadziliśmy "tylko" 2:0. W pierwszym meczu już w tej części spotkania prowadziliśmy 4:1.

Trzeciego gola zdobyliśmy w 57. minucie. Tomek Bandrowski do Sergeya Krivetsa, ten uderza z pierwszej piłki na bramkę Levadii. Piłka leci bardzo mocno i co najważniejsze wpada do bramki w samo okienko bramki. Bardzo ładna bramka Białorusina.

W 63. minucie zdobyliśmy kolejnego gola. Bramkę po podaniu Semira Stilica zdobył Bartosz Ślusarski dla którego to była już druga bramka w tym spotkaniu.

Kolejnego i już piątego gola w spotkaniu zdobyliśmy w 78. minucie. Rajd Sławka Peszki, przebiega on 30 metrów i podaje do stojącego na 5 metrze Bośniaka Semira Stilica, któremu nie pozostaje nic innego jak dołożenie nogi aby piłka wpadła do bramki.

Do końca regulaminowego czasu gry nie udało nam się zdobyć już ani jednej bramki.

Wygrywamy 5:0. W dwumeczu mamy wyraźną przewagę wygrywając aż 11:1. Bardzo dobrze rozpocząłem swoją przygodę z Lechem Poznań.

21.07.2010 | Liga Mistrzów [2 runda kwalifikacyjna, mecz 2/2] | Stadion przy ul. Bułgarskiej, Poznań | Widzów - 13013

[POL] Lech Poznań - Levadia Tallin [EST] 5:0 (2:0) [w dwumeczu: 11:1]

[Bartosz Ślusarski 19' 63', Jakub Wilk 28', Sergey Krivets 58', Semir Stilic 79']

 

Skład/Oceny:

 

| Nr        | K         | Nazwisko / Nazwa     | Info      | Kon       | Oce       | Br.       | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 30        |           | Jasmin Buric         |           | 100%      | 7.1       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8         |           | Andrezinho           |           | 81%       | 8.2       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4         |           | Omar Merlo           |           | 88%       | 8.4       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5         |           | Manuel Arboleda (k)  |           | 87%       | 7.9       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2         |           | Seweryn Gancarczyk   |           | 76%       | 8.0       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10        |           | Sergey Krivets       |           | 79%       | 8.4       | 1         | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6         |           | Tomasz Bandrowski    |           | 83%       | 8.3       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 17        |           | Sławomir Peszko      |           | 82%       | 9.1       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14        |           | Semir Stilic         |           | 78%       | 9.3       | 1         | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7         |           | Jakub Wilk           | zm. 67    | 90%       | 8.2       | 1         | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 20        |           | Bartosz Ślusarski    | zm. 79    | 88%       | 9.0       | 2         | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 27        |           | Krzysztof Kotorowski |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3         |           | Ivan Djurdjevic      |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13        |           | Jan Zapotoka         |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9         |           | Joël Tshibamba       | wpr. 79   | 99%       |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 19        |           | Bartosz Bosacki      |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11        |           | Jacek Kiełb          | wpr. 67   | 93%       | 6.7       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16        |           | Artjoms Rudnevs      |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
|           |           |                      |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 

Odnośnik do komentarza

W 3 rundzie kwalifikacyjnej już nie będzie tak łatwo. Zagramy z mistrzem Chorwacji Dinamo. Pierwszy mecz odbył się u nas w Polsce w Poznaniu.

Od początku spotkania staraliśmy się atakować na bramkę Dinamo i to mogło się przełożyć 5. minucie, jednak Sławek Peszko fatalnie spudłował z 10 metrów.

Co nie udało się w pierwszej akcji udało się 10. minut później. Prostopadłe podanie Sergeya Krivets do Sławka Peszki, staje on w sytuacji sam na sam i płaskim strzałem pokonuje bramkarza przyjezdnych.

Drugiego gola w spotkaniu mógł zdobyć Jakub Wilk w 33. minucie, jednak podobnie jak Peszko w 5. minucie fatalnie spudłował.

Tuż przed przerwą piłkarz Dinama Sammir po uderzeniu z 25 metrów trafił słupek.

Chwilę później Jakub Wilk miał kolejną sytuację do zdobycia bramki, jednak po raz kolejny fatalnie spudłował.

Do przerwy na tablicy widniał wynik 1:0 dla gospodarzy.

W 65. minucie Semir Stilic w sytuacji sam na sam strzelił w słupek.

Później do końca spotkania to Dinamo częściej atakowało, jednak robili to nie skutecznie.

Wygrywamy w pierwszym spotkaniu 1:0. W rewanżu będzie bardzo ciężko utrzymać tą przewagę.

 

28.07.2010 | Liga Mistrzów [3 runda kwalifikacyjna, mecz 1/2] | Stadion przy ul. Bułgarskiej, Poznań | Widzów - 13301

[POL] Lech Poznań - NK Dinamo [CRO] 1:0 (1:0)

[Sławomir Peszko 15']

 

Skład/Oceny:

 

| Nr        | K         | Nazwisko / Nazwa     | Info      | Kon       | Oce       | Br.       | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 30        |           | Jasmin Buric         |           | 99%       | 6.8       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8         |           | Andrezinho           |           | 74%       | 7.0       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4         |           | Omar Merlo           |           | 79%       | 8.0       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5         |           | Manuel Arboleda (k)  |           | 83%       | 7.1       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2         |           | Seweryn Gancarczyk   |           | 73%       | 6.8       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10        |           | Sergey Krivets       |           | 74%       | 7.2       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6         |           | Tomasz Bandrowski    |           | 83%       | 6.9       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 17        |           | Sławomir Peszko      |           | 79%       | 7.5       | 1         | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14        |           | Semir Stilic         |           | 73%       | 6.4       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7         |           | Jakub Wilk           | zm. 74    | 84%       | 6.9       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 20        |           | Bartosz Ślusarski    | zm. 74    | 89%       | 6.9       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 27        |           | Krzysztof Kotorowski |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3         |           | Ivan Djurdjevic      |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12        |           | Rafael Granja        |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9         |           | Joël Tshibamba       |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 19        |           | Bartosz Bosacki      |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11        |           | Jacek Kiełb          | wpr. 74   | 95%       | 6.6       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16        |           | Artjoms Rudnevs      | wpr. 74   | 99%       | 6.7       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
|           |           |                      |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 

Odnośnik do komentarza

W meczu o Superpuchar Polski z Jagiellonią Białystok wystawiliśmy prawie cały rezerwowy skład. Mecz rozegraliśmy w Białymstoku.

Dość szybko bo już w 12. minucie Joël Tshibamba strzałem zza pola karnego po podaniu Artjomsa Rudnevsa dał nam prowadzenie.

Później staraliśmy się podwyższyć, jednak skuteczność zawodziła kolejno u Jacka Kiełba i Semira Stilica.

W 41. minucie Jagiellonia niespodziewanie doprowadziła do wyrównania. Bramkę po przepięknym uderzeniu z waleja zdobył Franck Essomba.

Do przerwy remisowaliśmy 1:1.

Tuż po przerwie Mariusz Gogol uderzeniem głową po dośrodkowaniu Marcina Burkhardta dał prowadzenie dla Jagiellonii.

Do 45. minuty przegrywaliśmy 1:2.

W 66. udało nam się doprowadzić do wyrównania. Bramkę zdobył Artjoms Rudnevs. Mecz w tej chwili zaczął się od nowa. Znów mieliśmy remis.

Jagiellonia 10. minut później zdobyła kolejnego gola. Tym razem do bramki Krzysztofa Kotorowskiego trafił Tomasz Frankowski.

Radość piłkarzy nie trwała zbytnio długo bo już 180 sekund później Sławomir Peszko doprowadził do wyrównania.

Do końce regulaminowego czasu gry był remis 3:3. Tak więc kto zdobędzie puchar zadecyduje dogrywka.

W 13. minucie dogrywki z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Andrezinho. W lepszej sytuacji są teraz piłkarze Jagi.

Tuż przed końce dogrywki nerwy puściły dla Sławka Peszki. Brutalnie sfaulował przeciwnika i za to wyleciał z boiska.

W dogrywce kibice obu drużyn nie zobaczyli bramek. Najlepszą sytuację miał w 113. minucie Bartosz Ślusarski.

O tym kto zdobędzie puchar zadecydują rzuty karne.

 

1 seria: Jagiellonia - Mladen Kascelan nawet nie trafił w światło bramki, Lech - Bosacki pewnie pokonuje Sandomierskiego 1:0 dla Lecha

2 seria: Jagiellonia - Jarosław Lato trafia w słupek, Lech - strzał Ślusarskiego z łatwością broni Sandomierski, 1:0 dla Lecha

3 seria: Jagiellonia - Tomasz Frankowski pewnie pokonuje Krzyska Kotorowskiego, Lech - Semir Stilic strzałem pod poprzeczkę pokonuje bramkarza Jagi, 2:1 dla Lecha

4 seria: Jagiellonia - Thiago Rangel przestrzelił, Lech - pewnie pokonuje Grześka Sandomierskiego, Sergey Krivets pewnie pokonuje Sandomierskiego, 3:1 dla Lech

 

Wygrywamy po karny i zdobywamy pierwszy puchar!

 

01.08.2010 | Superpuchar Ekstraklasy | Stadion przy ul. Słonecznej, Białystok | Widzów - 6000

[EKS] Jagiellonia Białystok - Lech Poznań [POL] 3:3 (1:1) k. 1:3

[Franck Essomba 42', Mariusz Gogol 52', Tomasz Frankowski 76' - Joël Tshibamba 12', Artjoms Rudnevs 67', Sławomir Peszko 79']

 

104' Andrezinho [Lech] cz.k.

118' Sławomir Peszko [Lehc] cz.k.

 

MoM - Joël Tshibamba [Lech] - 8.0

 

Skład/Oceny:

 

| Nr        | K         | Nazwisko / Nazwa     | Info      | Kon       | Oce       | Br.       | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 27        |           | Krzysztof Kotorowski |           | 91%       | 6.8       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8         |           | Andrezinho           | cz.k. 104 | 63%       | 7.0       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 19        |           | Bartosz Bosacki (k)  |           | 74%       | 6.9       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5         |           | Manuel Arboleda      |           | 77%       | 6.8       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3         |           | Ivan Djurdjevic      |           | 62%       | 6.2       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 21        |           | Dimitrije Injac      |           | 58%       | 6.9       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 32        |           | Mateusz Możdzeń      | zm. 77    | 76%       | 6.7       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11        |           | Jacek Kiełb          | zm. 77    | 75%       | 6.7       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14        |           | Semir Stilic         |           | 52%       | 7.8       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9         |           | Joël Tshibamba       |           | 63%       | 8.0       | 1         | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16        |           | Artjoms Rudnevs      | zm. 101   | 76%       | 7.2       | 1         | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1         |           | Jasmin Buric         |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4         |           | Omar Merlo           |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7         |           | Jakub Wilk           |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 17        |           | Sławomir Peszko      | cz.k. 118 | 91%       | 7.5       | 1         | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2         |           | Seweryn Gancarczyk   |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10        |           | Sergey Krivets       | wpr. 77   | 87%       | 6.9       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 20        |           | Bartosz Ślusarski    | wpr. 101  | 99%       |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
|           |           |                      |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Odnośnik do komentarza

Przed rewanżem z Dinamo to my byliśmy w lepszej sytuacji. Mieliśmy jedną bramkę przewagi. Wiem jedno, będzie trudno utrzymać tą przewagę.

Już pierwsza akcja przyniosła nam bramkę. 2. minuta meczu. Dośrodkowanie z rożnego Sergeya Krivetsa, w polu karnym najsprytniej zachowuje się Omar Merlo i mocnym strzałem z głowy pokonuje bramkarza gospodarzy.

Później, do końca pierwszej połowy to Dinamo ciągle atakowało, jednak nie udało się im zdobyć bramki. Ta sztuka udała się nam. W 36. minucie Bartosz Ślusarski popisał się fantastycznym rajdem kompletnie ośmieszając obrońców Dinama i ich golkipera.

Do przerwy prowadziliśmy 2:0 i nasz awans wydawał się być już pewny.

5. minut po wznowieniu gry Sławomir Peszko zdobył gola, jednak sędzia go nie uznał twierdząc że bym on na spalonym. W powtórkach było widać, że się nie mylił.

Później tak jak w pierwszej połowie to tylko nasi przeciwnicy atakowali, jednak tak samo jak w pierwszej części spotkania ich skuteczność była mierna i nie zdołali zdobyć ani jednego gola.

Wygrywamy 2:0 i w dwumeczu 3:0. Awansujemy do kolejnej rundy Ligi Mistrzów.

 

04.08.2010 | Liga Mistrzów [3 runda kwalifikacyjna, mecz 2/2] | Stadion Miksimir, Zagrzeb | Widzów - 7729

[CRO] NK Dinamo - Lech Poznań [POL] 0:2 (0:2) [w dwumeczu: 0:3]

[Omar Merlo 2', Bartosz Ślusarski 26']

MoM - Omar Merlo [Lech] - 8.3

 

Skład/Oceny:

 

| Nr        | K         | Nazwisko / Nazwa     | Info      | Kon       | Oce       | Br.       | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1         |           | Jasmin Buric         |           | 98%       | 6.9       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 19        |           | Bartosz Bosacki (k)  |           | 67%       | 7.3       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4         |           | Omar Merlo           |           | 79%       | 8.3       | 1         | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5         |           | Manuel Arboleda      |           | 73%       | 7.6       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2         |           | Seweryn Gancarczyk   |           | 68%       | 8.3       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6         |           | Tomasz Bandrowski    |           | 79%       | 6.9       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12        |           | Rafael Granja        |           | 63%       | 6.9       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 17        |           | Sławomir Peszko      |           | 74%       | 7.2       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10        |           | Sergey Krivets       | zm. 76    | 77%       | 7.7       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7         |           | Jakub Wilk           | zm. 76    | 83%       | 6.3       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 20        |           | Bartosz Ślusarski    |           | 77%       | 8.3       | 1         | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 27        |           | Krzysztof Kotorowski |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8         |           | Andrezinho           |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 32        |           | Mateusz Możdzeń      |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9         |           | Joël Tshibamba       | wpr. 76   | 82%       |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3         |           | Ivan Djurdjevic      |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11        |           | Jacek Kiełb          | wpr. 76   | 89%       |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16        |           | Artjoms Rudnevs      |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
|           |           |                      |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 

Odnośnik do komentarza

06.08.2010

 

Odbyło się losowanie 4 rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Zagramy z najłatwiejszym rywalem na jakiego mogliśmy trafić FC Luka Koper. Klub z Słowenii w 3 rundzie pokonał Spartę Prage w dwumeczu 2:1.

 

Inauguracyjne spotkanie Ekstraklasy rozegraliśmy przed własną publicznością z Śląskiem Wrocław. Początek spotkania zdecydowanie należał do nas. To my częściej atakowaliśmy, stwarzając groźne sytuacje. Pierwszego gola udało nam się zdobyć dopiero w 37. minucie. Tomasz Bandrowski prostopadle podaje do Jakuba Wilka, mija on jednego przeciwnika i staje w oko oko z bramkarzem gości, sprytnie strzela między nogami Kelemana i ładuje piłkę w siatce. Jeszcze tuż przed przerwą w doliczonym czasie gry zdobyliśmy kolejnego gola. Bramkę po przepięknym uderzeniu zdobył Tomasz Bandrowski. Drugą połowę lepiej rozpoczął Śląsk, miał dwie bardzo dobre sytuacje do zdobycia bramki. Kontaktowego gola piłkarze z Wrocławia zdobyli w 61. minucie. Bramkę po uderzeniu z dystansu zdobył Tomek Szewczuk. W końcówce spotkania świetną akcję miał Śląsk, jednak jej nie wykorzystał. Jakby zdobyli bramkę doprowadzili do remisu, a tak przegrywają. Wygrywamy z Śląskiem na inaugurację 2:1. Całe spotkanie mieliśmy wielką przewagę i nasze zwycięstwo powinno być o wiele większe.

 

14.08.2010 | Ekstraklasa [kolejka 1/30] | Stadion przy ul. Bułgarskiej, Poznań | Widzów - 12894

[-] Lech Poznań - Śląsk Wrocław [-] 2:1 (2:0)

[Jakub Wilk 37', Tomasz Bandrowski 45+2 - Tomasz Szewczuk 61']

 

84' Rafael Granja [Lech] knt.

 

MoM - Tomasz Bandrowski [Lech] - 8.5

 

Skład/Oceny:

 

| Nr        | K         | Nazwisko / Nazwa     | Info      | Kon       | Oce       | Br.       | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1         |           | Jasmin Buric         |           | 99%       | 6.9       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12        |           | Rafael Granja        | knt. 84   | 69%       | 7.0       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4         |           | Omar Merlo           |           | 86%       | 6.9       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5         |           | Manuel Arboleda (k)  |           | 85%       | 6.9       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2         |           | Seweryn Gancarczyk   |           | 73%       | 6.9       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10        |           | Sergey Krivets       | zm. 80    | 72%       | 6.8       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6         |           | Tomasz Bandrowski    |           | 77%       | 8.5       | 1         | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11        |           | Jacek Kiełb          |           | 70%       | 7.0       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14        |           | Semir Stilic         |           | 75%       | 6.6       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7         |           | Jakub Wilk           | zm. 66    | 86%       | 7.6       | 1         | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 20        |           | Bartosz Ślusarski    |           | 83%       | 5.9       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 27        |           | Krzysztof Kotorowski |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3         |           | Ivan Djurdjevic      |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 32        |           | Mateusz Możdzeń      |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16        |           | Artjoms Rudnevs      |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 19        |           | Bartosz Bosacki      | wpr. 84   | 100%      |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 21        |           | Dimitrije Injac      | wpr. 80   | 99%       |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9         |           | Joël Tshibamba       | wpr. 66   | 95%       | 6.8       |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 
|           |           |                      |           |           |           |           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------| 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...