Skocz do zawartości

Kilogram gwoździ.


Szumina

Rekomendowane odpowiedzi

Podejmę się tego, makAA raczej tego nie poczyta...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Postanowiłem rozpocząć na nowo. To jest, nie do końca tak na nowo. Niczym moje pierwsze opowiadanie, zaczynam je...od 2 sezonu. Tyle, że tym razem przedstawię wam co się działo. Sezon 2010, był bardzo nerwowym okresem dla Polonii Warszawa. Nowy, nieznany młokos, przychodzi do klubu i miesza. Ba, miesza, i w pierwszych 6 meczach zdobywa ledwie 4 punkty ! Nadpobudliwy prezio Józek był bliski wywalenia mnie. Ale potem nadszedł okres motywacji. Duma Stolicy, bo tak jesteśmy zwani, dominowali do końca ligi, w ostatecznym rozrachunku... zdobywając tytuł Mistrzów Polski. Dodatkowo, w naszej gablocie wylądował Puchar Polski. Dostaliśmy się do baraży o Ligę Mistrzów. Panowie byli w takim gazie, na takiej motywacji, że weszliśmy do fazy grupowej... Tak, w moim debiutanckim sezonie, zagarnęliśmy podwójną koronę i weszliśmy do Ligi Mistrzów ! Tamten sezon był dla mnie naprawdę fenomenalny. Duża zasługa, była w tym moich nabytków. Tak wyglądały transfery na Sezon 2010/2011 ! Wydaliśmy więcej niż planowaliśmy, ale bywa i tak. Wielu się nie sprawdziło. Gwiazdorami drużyny, okazali się być Benedict Vilakazi, Michel Platini i Gareth Ncaca . Znakomity ofensywny pomocnik Vilakazi, którego wartość, przez 1 sezon, wzrosła o 2,5 miliona ! Na ten moment, jest on niezbędnym elementem naszej układanki. Fenomenalnym defensywny pomagierem okazał być się Ncaca. Po początkowych problemach, gdzie nie miał gry- zaufałem mu. A Afrykaner odwdzięczył mi się fenomenalną grą w środku boiska, jak i przy naszym polu karnym. Michel Platini, to mimo nazwiska- Brazylijczyk. Nie mógł dogadać się z władzami CSKA Sofia, więc za naprawdę śmieszne pieniądze przeszedł do nas. Okazał się być prawdziwym złotym transferem. Walczył o miejsce w składzie z Ebim Smolarkiem. Początkowo, Platini był tylko rezerwowym- ale zwykle, gdy go wprowadzałem w okolicach 60 minuty, w 75 już trafiał do siatki. Przebił Smolarka skutecznością, i zaskarbił sobie miejsca w sercach fanów. Kto nie wypalił? Zacznijmy od Jaira Yglesiasa. Doświadczony, świetny Peruwiańczyk miał być motorem napędowym lewej obrony. Okazał się być nie przystosowanym do warunków polskiej ligi. Walkę z nim, pod każdym względem wygrywa Tomek Brzyski, a Jair gra głównie w sparingach i pucharach. Niezłym transferem był Nilton. Przychodząc za 7 tysięcy z Czernomorca, nikt nie spodziewał się po nim fajerwerków. Nilton tymczasem, wykazał się znakomitym nosem na boisku- kilka razy ratując zespół kluczowymi akcjami. Potrafi pięknie sadzić z dystansu. Transfery Jarzembowskiego, Tyvkase i Gedera pozostawiam bez komentarza. Z Tomkiem rozwiązaliśmy kontrakt, Tyvkase jest 2 rok na wypożyczeniu, a Geder rozegrał tylko 4 ligowe spotkania. Fatalnym transferem okazał się też być Ansong, który z klubu odszedł... kilka miesięcy później ! Maciek Sadlok, to niewątpliwy hit polskiej ligi. Maciej przyszedł do nas na początku 2011 roku, i z miejsca wbił się do podstawowej 11. Zupełnym przeciwieństwem, okazało się być dla nas 2 okienko transferowe. Tak to wtedy wyglądało. Tym razem, postanowiłem sprzedawać, i szukać okazji w starych, ale nadal świetnych wolnych zawodnikach. Sprzedałem tych wszystkich, którzy nie pasowali do mojego zespołu, bądź po prostu mieli ze mną problemy. Żałuję tylko odejścia Bruno, ale tak już musi być, oferta z Kavali była kusząca. Kto przyszedł? Słowak Farkas z Radzionkowa nie zachwyca. Kto dalej? Morten Skoubo to były gracz min. Rody Kerkrade, Utrechtu czy Realu Sociedad. Franco Costanzo, to siła spokoju, 31 letni bramkarz z Argentyny- w barwach Basel, rozegrał 5 sezonów. Aktualny mistrz Szwajcarii ! Alessandro Parisi to 34 letni, finezyjny obrońca- wychowanek Palermo, a zawodnik min. Bari czy Messiny. Ozan Has to była prawdziwa okazja ! 26 letni, fenomenalny defensywny pomocnik z Turcji- wychowanek i żywa legenda Bursasporu. Jego klub, najzwyczajniej... zapomniałem przedłużyć z nim kontraktu ! To wykorzystaliśmy my, i mamy rewelacyjnego Ozana u siebie. Ma spore szanse, na wygryzie Garetha Ncacy, a do tego musi być naprawdę dobry. Carlos, to 34 letni lis pola karnego z Wenezueli. Zasłynął głównie z tego, że 5 sezonów spędził w rezerwach Deportivo La Coruny, a cały 1 sezon w dorosłym zespole ! Z racji na słabą dyspozycję Skoubo, jest dość potrzebnym graczem. Ivana Djurdevicia nie trzeba przedstawiać. Lech nie zdecydował się przedłużyć umowy z siłą doświadczenia z Serbii. Będzie doskonałym zmiennikiem. Marko Livaja, to 17 letni ultra talent z Chorwacji. W debiucie, strzelił 2 gole ! O, tu wam dam tabelę z zeszłego sezonu !. Jak widać, zważywszy na słaby początek, pozamiataliśmy całą ligę, dokopując Legii, na Łazienkowskiej 4:1 !!. Aktualną tabelę macie tutaj.... Uciekamy już na początku sezonu, oby było tylko lepiej ! Panie i Panowie, aktualna kadra Polonii Warszawa :

 

Bramkarze:

Franco Costanzo- Wciąż walczący o pozycję nr.1 w bramce, z Sebą Przyrowskim. Sebastian jest lekko kontuzjowany, to okazja dla Argentyńczyka

Sebastian Przyrowski- mój ulubieniec na bramce. Jego świetne interwencje w zeszłym sezonie, niejednokrotnie ratowały nam tyłki. Leczy skręcony staw kolanowy.

Michał Gliwa- Nie ma zbytnio mojego zaufania. W 1 sezonie grał tylko w Pucharach, aktualnie wypożyczony do angielskiej Aston Villi

 

Obrońcy:

Jakub Tosik- Genialny prawy obrońca, dodatkowo wychowanek klubu ! Zaledwie 24 lata, a już powoływany do reprezentacji. Świetny zawodnik, mało kto potrafi go zastopować.

Radek Mynar- Siła doświadczenia i zagraniczna legenda klubu. Niestety, Radek ma już 36 lat, i jest jedynie zmiennikiem Kuby Tosika. Zamierzam przedłużyć z nim umowę, a po jej zakończeniu, zaoferować mu posadę mojego asystenta bądź trenera obrońców. Radek na zawsze Polonijny !

Piotr Dziewicki- Nasz wychowanek, 32 latek- wielkie doświadczenie. Wielkie doświadczenie Piotrka nam się przydaje, na boisku jak i w szatni. To dobry duch zespołu. Po przyjściu Sadloka, siadł na ławkę. Nie wiem co z nim począć, czas pokaże.

Maciej Sadlok- To właśnie on... Kosztował nas bagatela pół miliona euro, może grać zarówno w obronie jak i w pomocy. Zdecydowanie lepiej odnajduje się w roli stopera, gdzie partneruje Jodłowcowi. Wygryzł se składu Piotra Dziewickiego.

Tomasz Jodłowiec- Fenomenalny stoper, przyszłość polskiej piłki. W zeszłym sezonie, gdy wrócił, wyrzucił ze składu Darka Pietrasiaka. Gra fenomenalnie , aktualnie najlepszy stoper ligi. Ani Caen ani Timisoara go nie dostaną !

Alessandro Parisi- 34 letnia, kopalnia finezji z Serie A. Świetny prawy obrońca, niesamowity zmiennik. Gdy Tomek Brzyski jest zmęczony grą, Alessandro pełen energii jest gotów. Taki rezerwowy, to skarb

Tomasz Brzyski- Tomek Tomek Tomek ! Wygrał rywalizację z Yglesiasem- już jest dobrze. Ale to, że jest lepszy od Parisiego- już coś o nim świadczy. Niezwykle mocny obrońca na Ekstraklasę. W zeszłym sezonie, nominowany jako... najlepszy obrońca ligi !

Jair Yglesias- Z 30 letnim prawym obrońcą, z Peru- wiązałem ogromne nadzieje... Szkoda, że żadne niespełnione. Aktualnie gra tylko w pucharach, w najbliższym okienku dziękujemy mu za współpracę

Michal Farkas- Ma 26 lat. Jeżeli do końca sezonu się nie przebije, marnie widzę jego przyszłość w Polonii

Ivan Djurdevic- 34 letni, kawał drania. Lech go zostawił, my go przygarnęliśmy. Zobaczymy co nam z tego wyjdzie

 

Pomocnicy:

Ozan Has- 26 latek, sprowadzony z wolnego transferu. Genialny ruch z naszej strony. Myślę ,że do końca sezonu Ozan wygryzie dotychczas nieruszalnego- Garetha Ncacę.

Adrian Mierzejewski- Mierzeji, przedstawiać nie muszę. Zawodnik bez którego nie widzę tej drużyny, fenomenalny i zajebisty. To i tak go nie określa. Niezbędny element naszej układanki

Damian Jaroń- Powrócił z Gorzowa, jako zawodnik bardziej ułożony. Ma 21 lat, jest naszym wychowankiem. Przyszłość przed nim, widzę w nim 2 Mierzejewskiego.

Benedict Vilakazi- Tak, reprezentant RPA, to najlepszy transfer mojej kariery menagerskiej. Ściągnięty za 100 tysięcy, nikt się na niego nie patrzył. Spokojnym uporem przebił się do składu i tam... eksplodował. 10 bramek,14 asyst i najwyższa ocena w lidze- to jego zeszłoroczne osiągi.

Nilton- Taki cichy wojowniczek. Był okres, gdzie grał w 1 składzie. Aktualnie jest zmiennikiem, mocnym zmiennikiem. Daje radę

Łukasz Piątek- Nasz wychowanek. Od zawsze z nami, daje radę. W zeszłym roku trochę wędrował z ławki do podstawowego składu, tak samo jest i w tym sezonie. Ogólnie fenomenalny gracz, skarb

Gareth Ncaca- 30 latek, ściągany z tego samego klubu co Vilakazi- Sundowns. Wywalczył sobie miejsce w podstawowej 11, ale systematycznie je traci. Wygryza go przede wszystkim Piątek i Andreu

Andreu Mayoral - Jakoś mnie nie przekonuje. Gra, jeśli nie ma kogoś lepszego. Na ławkę, czy na zaplecze -jest zawodnikiem świetnym. Ale nie wiem, ile będzie mu pasować taka rola

Patryk Rachwał- Okres Patryczka w Polonii się skończył. Nie pasuje mi do składu, jeśli nikt się po niego nie zgłosi, czeka go rozwiązanie kontraktu.

 

Napastnicy:

Michel Platini- Genialny Brazylijczyk. To, że wykopał z drużyny Ebiego Smolarka, staje bardzo za nim. Świetnie się rozumie z Arczim Sobiechem. Takiego gracza potrzebujemy !

Marko Livaja- Talent, nadzieja chorwacka. Genialny piłkarz, czeka go rola zmiennika Platiniego. Ale z czasem powinien go wygryźć

Artur Sobiech- Najlepszy snajper zespołu. Pozycja Artura jest niepodważalna, po prostu alfa i omega naszego napadu. 3 strzelec zeszłego sezonu. Liczymy na powtóreczkę Arczi !

Carlos- 34 latek, z Wenezueli. Zmiennik dla Sobiecha. Potrafi zawalczyć w polu karnym i tyle. Starzeje się, Polonia ma być przedostatnim jego przystankiem.

Morten Skoubo- Duński niewypał, odejdzie przy najbliższej okazji.

Odnośnik do komentarza

Debrecen---> Michel Platini

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Piłkarze są zmęczeni po pucharowcu z Olimpią Grudziądz, a tu tylko 3 dni i gramy... derby na Łazienkowskiej. Żeby było jeszcze ciekawiej, 4 dni później, gramy mecz Ligi Mistrzów z... Chelsea Londyn. Dwa ultra trudne, i ultra ważne mecze. Musimy pokazać jaja w meczu z Legią. W zeszłym roku, w derbach było 1-0 dla nas. Na Łazienkowskiej zremisowaliśmy 2-2, a na Konwiktorskiej rozbiliśmy ich 4-1. Nie obraziłbym się, za powtóreczkę. Wystawiam najmocniejszy możliwy skład, wszyscy podstawowi- do składu. Motywacja? Jest. Ta presja nas nakręca, nasi obcokrajowcy wyraźnie czują klimat derbów, bo Vilakazi podszedł do mnie, i łamaną polszczyzną rzucił - Easy trener. Rozjebiemy ich. Tak, na Benedicta liczę wyjątkowo. Na wszystkich cholera liczę. Mam nadzieję, że bezbarwny jak dotąd bramkarz Costanzo, obudzi się akurat na ten mecz, bo nie mogę korzystać z usług Przyrowskiego. Motywacja, 3 mocne uderzenia i biegniemy !

 

Polska Ekstraklasa, 8 Kolejka.

Derby Warszawy, ul. Łazienkowska

Widzów: 28175

(4)

(1)

 

41' Maciej Iwański (Legia)

64' Michel Platini(Polonia)

68' Tomasz Jodłowiec

85' Michel Platini (Polonia)

 

Derby są nasze, Derby są nasze ! Polonia panuje w Warszawie !!

Odnośnik do komentarza

Przygwożdżeni do ściany, jak hieny, po prostu spierd****y...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Warszawa jest nasza ! W nocy, cała stolicy utonęła w naszych flagach. (P)olonia Warszawa wygrywa! Upokorzyliśmy ich, na ich własnym stadionie. Nie ma lepszego smaku, niż widok płaczących Legionistów, na ł3. Teraz musimy aktywnie wypoczywać. 2 dni urlopu, i 2 dni pełnego treningu. Bo za 4 dni, jedziemy na Stamford Bridge. Tak, Chelsea Londyn podejmie nas na ich terenie. Realnie patrząc, nie mamy szans. Ale zaraz, z Romą też nie mieliśmy szans. A w 82 minucie, Łukasz Piątek nożycami dał nam 1 punkt, w 1 meczu w Lidze Mistrzów. Miesięczny urlop, w związku z problemami z aklimatyzacją, otrzymał Dun Morten Skoubo. A do Londynu, musimy jechać bez... Tomka Jodłowca. Tomek, za żółtą kartkę w meczu z Romą, musi pauzować. To wieść naprawdę fatalna. Pozostaje prosić o doping, i tyle...

 

Faza Grupowa, Liga Mistrzów

Wielki sprawdzian dla Polonistów, Stamford Bridge

Widzów:

Chelsea Londyn 4:1 Polonia Warszawa

 

61' Maciej Sadlok(cz.k. Polonia)

65' Gervinho (Chelsea)

67' Michael Essien (Chelsea)

72' Frank Lampard (Chelsea)

77' John Terry (Chelsea)

80' Artur Sobiech (Polonia)

 

Brutalna rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza

...Wisła i jej brzegi spłynęły krwią. Niemcy krwią powstańców brukowali Rosjanom drogę do władzy w tym kraju. Wydawało się, że Polska nigdy nie odzyska wolności... - Sven Hassel, Królestwo Piekieł

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Skoro brakuje nam do europejskiej czołówki, to gdzie jest Polska Ekstraklasa, skoro gramy tam na maksa, i wygrywamy wszystko? Tak czy tak, musimy poszukać wzmocnień. Ale z taką reputacją Ekstraklasy, to ja mogę o tym pomarzyć. W sferze możliwości, obracają się wciąż 3 napastnicy. Serb Djokic z Zagłębia Lubin, Łotysz Rudnevs z Lecha i Litwin Sernas z Bochum. Zobaczymy. Tymczasem, nas czeka starcie z sensacyjnym Wice-liderem ekipą Górnika Zabrze. Zabrzanie mają niesamowity początek sezonu, odstają od nas tylko na 4 punkty. Przydałoby się ten mecz wygrać, wręcz musimy to zrobić. Szansę na powrót do bramki ma Przyrowski, ale po fatalnym meczu z Chelsea, wolę postawić na Costanzo. Zagramy optymalnym ustawieniem, gdzie Has zastąpi Ncacę. Szansę powinien dostać ultratalent, Marko Livaja. Wszyscy zazdroszczą nam tego transferu, bo to przyszłość światowej piłki. Nie sądzę, abym utrzymał go dłużej niż 2 lata w zespole. Miła niespodzianka, zostałem menagerem miesiąca Polskiej Ekstraklasy. 100% skuteczność, i gol w Lidze Mistrzów, mocno mi pomaga. Może wreszcie z kryzysu wybudzi się Vilakazi, i zacznie grać tak jak w zeszłym sezonie...

 

9 Kolejka Polskiej Ekstraklasy

Lider z wiceliderem. Konwiktorska 6- Witamy w Piekle !

Widownia:6205(czas rozbudować trybuny)

 

24' Adrian Mierzejewski

28' Michel Platini(k.)

 

Skoro jesteśmy za słabi na Ligę Mistrzów, a za mocni na Polską Ekstraklasę... To gdzie do cholery jesteśmy ?!

Odnośnik do komentarza

...Nic nie jest bardziej okrutne od serca z krwi i ciała, gdyż takie serce wie, co człowiekowi sprawia ból...- Cornelia Funke, Atramentowa śmierć

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Doga Kaya, to nowy nabytek Polonii Warszawa. Cieszymy się, że 27 latek, jest drugim, po Ozanie Hasie Turkiem w kadrze Polonii. Livaja błyszczy na arenie międzynarodowej. W 3 meczach swojej młodzieżowej reprezentacji, strzelił 4 bramki. No cudowny gracz. Zastanawiam się, nad rozpoczęciem wstawiania 3 napastników, bo tak, jeden się zwykle marnuje na ławie. Skład jest coraz mocniejszy, coraz bardziej przygotowujemy się do walki w Europie. Potrzebne nam są wzmocnienia na pozycji bramkarskiej i obronnej. Myślę, że z linii pomocy wielu graczy w najbliższym okienku odejdzie, a paru przyjdzie. Napastników mam fenomenalnych, zakupimy tylko jednego zawodnika na ławkę, i to będzie na tyle. Jesteśmy zbyt mocni na Ekstraklasę, a musimy być jeszcze lepsi. Czeka nas teraz, bardzo trudny pojedynek. Mecz przyjaźni, z naszymi braćmi z Cracovii. W zeszłym roku cudem utrzymali Ekstraklasę, w tym roku też muszą. Chyba musimy z nimi wygrać, taki już jest los. Mecz przyjaźni, Polonia&Cracovia !!

 

10 Kolejka Ekstraklasy

Mecz przyjaźni, zero napinki. Braci się nie traci !

Widownia:6200

[1] Polonia Warszawa 1:1 Cracovia[14]

 

6' Efosa Eguakun(Cracovia)

80' Michel Platini

 

Najlepszym zdaża się potknięcie. Za słabi.

 

PS. Sorki za brak YouTube, śpieszę się ^^

Odnośnik do komentarza

...- Im bardziej świat się zmienia...

- Tak, tym bardziej pozostaje taki sam.Kobiety nadal zalecają się do mężczyzn, ludzie nadal zabijają ludzi, a politycy całują dzieci i kłamią...- Nora Roberts- Dotyk Śmierci

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mamy tylko 3 dni, na otrząśnięcie się po remisie z Cracovią, i jedziemy do Kijowa na 3 mecz naszej ligi. Tym razem, gramy z najprostszym rywalem z grupy. Szkoda,że nawet on nie jest prosty. Dynamo Kijów, mistrz Ukrainy, podejmie nas na swoim podwórku. Ich skład jest, w porównaniu do naszego, naprawdę powalający. Vukojevic, Vierinha, Ninkovic, Shovkovskyi, Gusev czy Milevskyi to już nie są byle amatorzy. Jedyne co nam pozostaje, to wybiec na Kijowskie boisko, i pogryźć trochę ukraińskiej trawy. Mamy przecież walecznych piłkarzy. Platini,Livaja,Sobiech czy Mierzejewski na pewno nie odpuszczą, nie wiele im brakuje do poziomu Dynama. Ale reszta nie jest gorsza, jeśli obudzi się Vilakazi, a na maksa zagrają obrońcy- to jakoś sobie poradzimy. Musimy... Oby dalej :)!

 

3 Mecz Grupy H, Liga Mistrzów

Stadion Dynama im. W.Łobanowskiego,Kijów

Musimy wyjść i zaryczeć jak lwy. Nic innego, po prostu walczyć.

Widownia:

 

9' Milos Ninkovic

20' Milos Ninkovic

61' Tomasz Jodłowiec(Polonia)-cz.k.

82' Vieirinha

 

Niech wam wystarczy,że od 45 minuty graliśmy 4 napastnikami, a od 61 minuty miałem tylko 2 obrońców.

Odnośnik do komentarza

Ja ciągle żyję...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Po solidnym pierdolu w Kijowie, ciężko było się chłopakom zebrać w sobie. Ale ta liga, ciągnie się w tym roku masakrycznie. Kolejka, LM,Kolejeczka, PP... No k***a, nie mam siły już do tych pucharów. Tym bardziej, że przed nami kolejne mecze o twarz. Najpierw mecz ligowy z Lechem Poznań, 3 aktualnie drużyną Ekstraklasy, a potem Puchar Polski z Ległą. Błogosławieństwem dla nas jest to, że my wyjdziemy w najsilniejszym składzie, a Kolejorz bez liderów linii pomocy- Krivetsa i Rekisha. Wreszcie musimy się przebudzić i wrócić do seryjnego wygrywania. Vilakazi mnie już lekko mówiąc- wkurwia. W zeszłym sezonie był totalną gwiazdą w ligi, początek sezonu miał niezły, a teraz gra taki piach, że aż przykro się go ogląda. Skoro grają bez tego genialnego Rekisha, to nie ma kto podawać. Kolejorz musi się rozbić dziś, o mur pod nazwą- POLONIA.

 

11 Kolejka Ekstraklasy

Mecz odwiecznych rywali.

Widzów: 16915

 

44' Tomasz Jodłowiec(Polonia)

48' Michel Platini(Polonia) rz.k.)

54' Tomasz Brzyski(Polonia) cz.k.

61' Kamil Drygas(Lech)-cz.k.

70' Joel Tshibamba(Lech)

 

 

Ostro i niebezpiecznie.

Odnośnik do komentarza

Pisałem na ten temat z wengerem.

 

Temat :closed: .

 

Przepraszam. Pograłem trochę do przodu(to jest sezon) i stwierdziłem, że Polska Ekstraklasa, to za duży zapierdziel w tym FMie. Po prostu FM nie pomaga. Będzie inny opek, inna liga i mam nadzieję- inny, i długowieczny Szumina

 

Sorry, obiecuję poprawę w następnym tworze :angel:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...