Skocz do zawartości

Dyski twarde


og02r

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wchodze w jakies cudo o nazwie disk utility i klikne na tym dysku mount to wyskakuje error o takiej tresci:

 

Error mounting: mount exited with exit code 1: helper failed with:

ntfs_attr_pread_i: ntfs_pread failed: Input/output error
Failed to read NTFS $Bitmap: Input/output error
NTFS is either inconsistent, or there is a hardware fault, or it's a
SoftRAID/FakeRAID hardware. In the first case run chkdsk /f on Windows
then reboot into Windows twice. The usage of the /f parameter is very
important! If the device is a SoftRAID/FakeRAID then first activate
it and mount a different device under the /dev/mapper/ directory, (e.g.
/dev/mapper/nvidia_eahaabcc1). Please see the 'dmraid' documentation
for more details.

http://i.imgur.com/PxeyuaU.png tak wyglada screen z tego programu
Wszystkie dane smart sa wporzadku poza tym fragmentem http://i.imgur.com/tFn7rRf.png
Odnośnik do komentarza

O kurwa plot twist.

Jak się okazało te inne porty pod którymi sprawdzałem... pod wpływem przeczucia sprawdziłem czy to aby na pewno są usb 2.0. Nie są, teraz podpiąłem pod coś co, po dokładnym zbadaniu, na milion procent (wiem, wiem, że to niedorzeczna liczba ale tak się tylko mówi milion procent, naprawdę ma się na myśli sto procent) jest portem USB 2.0 i działa.

Radość ma jednak trwała tylko przez parę sekund, dobrze rozumiem, że mam ujebane porty USB 3.0? I jeżeli tak to czy na pewno? I jeżeli na pewno to jakim sposobem działają pod nimi bezproblemu myszka i karta dźwiękowa bezprzewodowa a nie działa dysk? Echhhh życie kureskie, komputer ma niecały rok...

Dodam tylko na potrzeby diagnozy, że mam dwa różne źródła portów USB 3.0. Jeden z tyłu, wmontowany w płytę główną tak jak Pan Bóg przykazał, drugi podwójny zestaw portów USB zaś dokupiłem osobno i jest wsadzony w miejsce gdzie jeszcze czterdzieści lat temu byłaby stacja dyskietek (w obudowie). Pod wszystkimi czterema slotami bez problemu działa myszka czy zewnętrzna karta dźwiękowa, pod żadnym nie działa dysk zewnętrzny. Jak żyć, co robić? Format może pomoże?

Odnośnik do komentarza

Jak podłączam pendrajwa przystosowanego do 2.0 to go widzi.

lol, teraz podłączyłem pod USB 3.0 ten dysk to już go widzi normalnie i operuje jak trzeba :ke: . Innymi słowy pomogło podłączenie go pod 2.0 a potem ponownie podłączenie do 3.0 xD. Nie widzę tu logiki (może się przeformatował rodzaj danych na dysku? coś jak kiedy się podłączy pod tv a potem pod komputer), ale grunt, że działa, dzięki za pomoc gajz :), macie plusy.

Odnośnik do komentarza

dojrzewam do SSD. mam płytę Asus P8H61 i znalazłem tylko info: Intel® H61(B3) chipset :

4 x SATA 3Gb/s port(s), blue. czy w takim układzie ten dysk mi podejdzie i będzie pasował?

pasował będzie, wrzuć sobie najnowszy bios na wszelki wypadek

 

raczej bym się skłaniał do plextora: http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-2-5-128gb-sata-iii-520-200mb-s-9-5mm-px-128m5s-506401/

 

dlaczego ? intel nie ma zbyt dobrej renomy jeżeli chodzi o SSD.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...