Skocz do zawartości

Podróż do sławy


gierobak

Rekomendowane odpowiedzi

A już myślałem że wytrzymasz troche dłużej w jednym klubie......... znów brakuje ci cierpliwości, nie potrzebnie odszedłeś zamiast szukać przyczyn słabej gry swojego zespołu. Tak postępując nie zbudujesz żadnej potęgi..

 

Tak czy siak życze powodzenia.

 

 

Odnośnik do komentarza

Mahone sam stwierdziłem, że tytuł opka jest nieaktualny, więc poprosiłem Feno o zmianę tematu ;)

Kraha do porażki z Newcastle trzymały mnie przy duchu transfery, które zrobiłbym latem. Niestety patrząc na grę ich stwierdziłem, że nie ma sensu tego ciągnąć. Teraz szukam klubu. Kto wie, może po sezonie obejmę MU, bo Sir Alex kończy karierę?

Odnośnik do komentarza

Dniem 27 maja 2011 zostałem selekcjonerem reprezentacji Nigerii! Celem jest dobre przygotowanie na Puchar Narodów Afryki 2012. Jako obrońcy tytułu nie musimy grać w eliminacjach, dlatego przygotowałem parę sparingów.

 

Zaplanowane sparingi:

4.06.2011 Azerbejdżan (D)

8.06.2011 Niger (D)

10.08.2011 Białoruś (D)

7.09.2011 Polska (D)

16.11.2011 Estonia (D)

Odnośnik do komentarza
Oficjalne oświadczenie Chelsea Football Club:

 

Dniem 30 maja 2011 Carlo Ancelottiego na stanowisku trenera Chelsea Londyn zastąpił 32-letni Kamil Gieroba. Polak trenował reprezentację Algierii, Hercules Alicante i Nottingham Forest. Obecnie jest też selekcjonerem reprezentacji Nigerii. Gieroba podpisał 3-letni kontrakt. Główne cele na nadchodzący sezon to awans do Ligi Mistrzów (ostatnio 6 miejsce w BPL) i wygranie Ligi Europejskiej (ostatnio porażka w finale z Liverpoolem).

Odnośnik do komentarza
Wywiad dla Orange Sport (2 fotele z Stamford Bridge cz.1)

 

R:Witam nowego trenera The Blues.

KG:Witam, trochę dziwnie się czuję jak to powiedziałeś.

R:Musisz się zacząć przyzwyczajać.

KG:No tak.

R:Zaskoczył wszystkich Abramovic wybierając Ciebie na szkoleniowca Chelsea.

KG:Wiem o tym. Sam byłem zaskoczony, gdy dostałem od jego telefon z propozycją pracy. Czeka mnie długa droga.

R:Długa i ciężka. Ostatnie dwa sezony to wielkie rozczarowania dla kibiców.

KG:Dokładnie. 5 czy 6 miejsce nie jest tym na co stać klub. Dodatkowo porażka ostatnio w finale Ligi Europejskiej z Liverpoolem bardzo boli fanów The Blues.

R:Stać Ciebie, aby doprowadzić do sukcesów klub już w pierwszym sezonie?

KG:Co prawda Abramovic dał mi trochę czasu. Powiedział, że nie muszę od razu wygrywać ligi. Ale wiem, że kibice już trochę zbyt długo czekają na trofea. Od sezonu 2008/09 praktycznie żadnych sukcesów. Czuję lekką presję.

R:Jakie cele postawiliście sobie na nadchodzący sezon?

KG:Awans do Ligi Mistrzów i jak najlepszy występ w Lidze Europejskiej. Chcemy zająć miejsce w pierwszej czwórce. Jeżeli chodzi o Ligę Europy to najlepiej by było jakbyśmy wygrali nią, bo ostatnio w finale przegraliśmy w finale z Liverpoolem.

R:Czeka Cię trudne zadanie, aby zrealizować te cele. Będziecie grali na czterech frontach.

KG:Oczywiście. Dlatego będę stosował rotacje w składzie. W Lidze będę dawać grał za równo Cechowi jak i Borucowi, który podpisze z nami kontrakt. W Carling Cup z kolei grać będzie młody Smithies. Transfery, które przeprowadzimy pozwolą nam, aby szeroki skład mógł grać na wszystkich frontach.

R:A jak traktujecie Ligę Europy? Wiem, że mówisz, aby najlepiej nią wygrać...ale czy będziecie się starać tak jakbyście grali w Lidze Mistrzów?

KG:Na pewno we wszystkich meczach nie będziemy mogli dawać z siebie 100%. Nasilenie meczów nie pozwoli nam na to, aby dawać zawsze z siebie wszystko. Ale na pewno będziemy grali jak najlepiej potrafimy.

R:Jak duże rotacje nastąpią w The Blues? Wiadomo Abramovic=duża kasa na transfery. Ale czy nastąpi wielka przebudowa już w tym sezonie, czy przez kilka następnych lat będziecie budowali znowu mocny klub?

KG: Na pewno będzie potrzebna rotacja. Drogba ma 33 lata, Ferreira, który na pewno odejdzie w tym okienku 32 lata, tak samo jak Anelka czy Lampard. Benayoun, Boruc po 31 lat, Terry, Ashley Cole po 30-stce. Dużo graczy, którzy wystąpią w pierwszym składzie będą po 30-stce. Dlatego będziemy sprowadzać młodszych graczy. Na razie mam ok.50 mln na transfery. Pewnie niedługo dostaniemy jeszcze kolejne pieniądze. Oczywiście, że nie sprzedam wszystkich wymienionych od razu. Ale stopniowo będziemy wprowadzać nowych, młodych graczy.

 

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Wywiad ciąg dalszy

 

R:Abramovic nie wahał się wybierając Ciebie na trenera? Nie miał obaw, że tak młody trener nie da sobie rady?

K:Trzeba by spytać jego. Wiem, że na moją posadę miał chrapkę min. Roberto Mancini. Jednak skoro prezes wolał wybrać mnie od tak doświadczonego Włocha to musiał mieć jakieś powody.

R:A fakt, że będziesz miał wśród piłkarzy kilku rówieśników i niewiele młodszych od Ciebie piłkarzy nie powoduje, że mogą Ciebie inaczej traktować jako trenera?

K:Inaczej? Nie miałem takich problemów w Herculesie i w Nottingham to czemu miałbym mieć w takim klubie jak Chelsea? Wiedzą, że mają wykonywać moje polecenia i to się liczy.

R:Walka w tym roku będzie ciężka o Ligę Mistrzów. Arsenal, Livepool, Manchester United i City...

K:Co roku jest ciężko. Poziom Premier League się coraz bardziej wyrównuje. To dobrze, bo jest ciekawiej.

R:Nie żałujesz, że odszedłeś z Nottingham? W końcu 13-ste miejsce, które osiągnął klub nie jest złe.

K:Owszem. Ale nie mogłem ciągle patrzeć jak przegrywamy i udawać, że nic się nie dzieje.

R:Nie deprymuje Ciebie fakt, że wrócisz na The City Ground przy Waszym kolejnym pojedynku?

K:Teraz o tym nie myślę ale kilka dni przed meczem na pewno zacznę odczuwać mały stresik.

R:Nie będziesz teraz jedynym polskim trenerem w Premier League, Ryszard Tarasiewicz z Middlesbrough awansowali z drugiej pozycji z Championship.

K:Cieszę się. Już się nie mogę doczekać naszej konfrontacji.

R:Co byś poradził swojemu koledze po fachu?

K:Hmm...co mogę poradzić. Aby wzmocnił defensywę i napad. Jeżeli chce utrzymać się w pierwszym sezonie to musi zrobić wzmocnienia. Middlesbrough jest bardzo podobny do Nottingham nie tylko z koloru koszulek. Obydwa kluby wróciły do Premier League po kilku latach przerwy i obydwie drużyny potrzebują przebudowy.

R:Na sam koniec-co można życzyć Tobie i Chelsea?

K:Zwycięstw i sukcesów. Oraz trochę szczęścia. Zawsze się przydaje.

Odnośnik do komentarza

Sytuacja w wybranych ligach:

Anglia:Bezkonkurencyjny okazał się Manchester United. Mistrz Anglii 11-stoma punktami nad Arsenalem zdobył tytuł. Na drugim miejscu niespodziewanie znalazł się Liverpool. Obrońcy tytułu-Arsenal na trzeciej pozycji. W Champions League zagra także Tottenham. Chelsea, Manchester City i Aston Villa powalczą w Lidze Europejskiej. Z Premier League pożegnają się Wolverhampton, West Bromwich Albion i beniaminek Hull City. W nadchodzącym sezonie zobaczymy klub Ryszarda Tarasiewicza-Middlesbrough.

Francja:Po roku przerwy tytuł Mistrza Francji wraca do Marsylii. OM tylko bilansem bramkowym pokonał zaskakująco dobrze grający AS Monaco. W Lidze Mistrzów zagra także Saint-Etienne. W Lidze Europy zagrają Bordeaux, Nice i Havre. Po za pucharami niespodziewanie takie kluby jak obrońca tytułu Olympique Lyon, Lille czy PSG.

Hiszpania: Trzeci tytuł z rzędu powędrował do Barcelony. Real znowu był bezsilny w pojedynku z Blaugraną. Dobić do dwójki bezskutecznie próbowała Sevilla i Atletico Madryt. Wśród spadkowiczów niespodziewanie znalazł się lokalny rywal Barcy-Espanyol.

Holandia: Drugi tytuł z rzędu dla Ajaxu Amsterdam. Wicemistrzem PSV. Trzeci na podium AZ Alkmaar.

Niemcy: Bayern Monachium znowu nie do powstrzymania. Bawarczycy po raz czwarty z rzędu mistrzem. Drugi raz z rzędu wicemistrzem Werder Brema, a trzecie Schalke. Borussia Dortmund Łukasza Piszczka i Roberta Lewandowskiego dopiero na 12-stym miejscu.

Polska: Po roku przerwy tytuł wraca do Lecha Poznań. Po raz drugi z rzędu wicemistrzem Legia Warszawa. Trzecie miejsce dla innego warszawskiego klubu-Polonii. Duże szczęście ma Wisła Kraków. "Biała Gwiazda" dopiero ósme miejsce zajęła w lidze ale wygrała Puchar Polski i zagra w Lidze Europy.

Włochy: Po 8-śmiu latach tytuł wreszcie w rękach Juventusu. Milan pnie się w górę. Rok temu "Rossoneri" na trzecim miejscu, a teraz na drugim. Ostatnie miejsce na pudle dla AS Romy.

 

Finał Ligi Mistrzów:

Juventus Turyn - Manchester United 2:1

Niesamowity sezon Juventusu. "Stara Dama" po raz trzeci w historii wygrała Ligę Mistrzów. Po raz pierwszy od 1996 roku.

 

Finał Ligi Europy:

FC Liverpool - Chelsea Londyn 0:0 (3:0 kar.)

Mój nowy klub fatalnie wypadł w karnych. Liverpool trzecim zwycięzcą Ligi Europejskiej.

Odnośnik do komentarza

19 czerwca 2011 objąłem kadrę reprezentacji Meksyku po nieudanym turnieju CONCACAF! Zespół na pewno poprowadzę w Copa America 2011 rozpoczynającym się 7 lipca 2011. Później zobaczymy...

 

Kadra na Copa America 2011:

Bramkarze:

Oswaldo Sanchez-Tigres (37 lat)

Federico Vilar-Boca Juniors (34 lata)

Guillermo Ochoa-America (25 lat)

 

Pewne miejsce w bramce ma Ochoa, najmłodszy z całej trójki. Jeżeli się nic nie stanie to Vilar i Sanchez (odchodzący na emeryturę) będą oglądać turniej z ławki rezerwowej.

 

Obrońcy:

Eifrein Juarez-Celtic Glasgow (23 lata)

Fausto Pinto-Le Mans (27 lat)

Carlos Sancido-Sevilla (31 lat)

Gonzalo Pineda-America (27 lat)

Aaron Galindo-Chivas (29 lat)

Maza Rodriquez-PSV (29 lat)

Hector Moreno-AZ Alkmaar (23 lata)

Rafael Marquez-New York Red Bulls (32 lata)

Ricardo Osorio-FC Utrecht (31 lat)

Andres Guardado-AS Roma (24 lata)

 

Guardado-Marquez-Moreno-Osorio. Tak będzie wyglądać linia defensywy. Pomieszam trochę młodość z doświadczeniem, zobaczymy co wyjdzie.

 

Pomocnicy:

Miguel Layun-Atalanta (23 lata)

Jonathan dos Santos-FC Barcelona (21 lat)

Pablo Barrera-West Ham United (24 lat)

Edgar Ivan Pacheco-Atlas (21 lat)

Giovanni dos Santos-Tottenham Hotspur (22 lata)

Ivan Rojas-Chivas (18 lat)

 

W porównaniu z CONCACAF pomoc będzie trochę odmłodzona. W pierwszym składzie obok Gio zagra debiutujący Jonathan i robiący furorę Rojas. Liczę na dobrą współpracę braci dos Santos.

 

Napastnicy:

Carlos Vela-Arsenal Londyn (22 lata)

Omar Bravo-Deportivo (31 lat)

Javier Hernandez-America (23 lata)

Taufic Guarch-Inter Mediolan (19 lat)

 

Jedyny, który nie może liczyć na grę w pierwszym składzie to Guarch. Owszem jest on utalentowany ale wolę postawić na sprawdzonych graczy.

 

Podsumowanie:

W składzie jest kilku doświadczonych graczy jak Marquez czy Bravo ale pokusiłem się o parę zmian w porównaniu z ostatnim turniejem. Na pewno uwagę trzeba zwrócić na Ivana Rojasa wyrastającego na nową gwiazdę reprezentacji. Przyznam, że gdyby latem nie odchodził do Standardu Liege to chętnie bym go zakupił do Chelsea. Jokerem w talii może być Taufic Guarch jeżeli tylko będzie w dobrej formie. Po za tym zobaczymy czy tacy gracze jak Vela, Jonathan dos Santos czy Hernandez rzeczywiście zasługują na moje zaufanie. Grupę mamy ciężką. Zagramy z USA, Chile (dobrze mi znane z Mundialu) i z Brazylią. Do boju!

Odnośnik do komentarza

1 lipca wróciłem dosłownie na chwilę z Argentyny ze zgrupowania Meksyku do Londynu, gdzie oficjalnie podpisywaliśmy kontrakty nowych piłkarzy. Nie wypadało, aby przy prezentacji tej klasy zawodników, których kupiliśmy nie być. A wydaliśmy na 4 graczy aż 85 mln funtów.

 

Jedynym piłkarzem z wolnego transferu był powracający do Londynu napastnik Thierry Henry. Kibice Arsenalu pewnie go teraz znienawidzą ale cieszę się, że taki zawodnik do nas dołączył i pewnie zakończy u nas karierę.

 

Na kolejnego napastnika wydaliśmy niemałą sumkę, bo 32 mln. Jest nim bramkostrzelny Bośniak - Edin Dżeko. Zobaczymy, czy były gracz Wolfsburga zaaklimatyzuje się w Premier League.

 

Stwierdziłem, że nikt z trójki Ivanović, Bosingwa czy De Ceglie nie jest mocny, aby walczyć o mistrzostwo. Owszem, gdyby zmusiła mnie sytuacja finansowa to bym postawił na Bosingwę ale zarówno Ivanović jak i De Ceglie mogą grać na innych pozycjach defensywy. Ściągnąłem 23-letniego Holendra Gregory'ego van der Wiela a Ajaxu Amsterdam. W aklimatyzacji pomoże mu pewnie Luis Suarez z, którym znają się z Eredivisie.

 

Ostatnim ale najgłośniejszym transferem jest kupno innego Holendra z Interu Mediolan-Wesley'a Sneijdera. Reprezentant pomarańczowych będzie zarabiał astronomiczną sumę 200 tys funtów tygodniowo, najwięcej w Chelsea. Ba najwięcej w Anglii. Oby tylko forma była dobra.

 

Goodbye powiedziałem Samolonowi Kalou, który za 3 mln podpisał kontrakt z Saint-Etienne, trzecią ekipą ostatniego sezonu Lique 1, Portugalczykowi Paulo Ferreirze, który z kolei za 2,1 mln wybrał Birmingham i wychowankowi Michaelowi Mancienne, który za 2,5 mln podpisał kontrakt z Manchesterem United.

 

Roszady w sztabach szkoleniowych czołówki BPL

Dwa tygodnie temu funkcję trenera Chelsea Londyn objął Kamil Gieroba. Polak po 4 miesiącach odpoczynku od piłki wrócił do gry. Zwolniony z The Blues 52-letni Włoch-Carlo Ancelotti szybko znalazł nową pracę. Zatrudnił go Manchester United po przejściu na emeryturę Sir Alexa Fergusona. Zaczęła się "wojna sztabowa" pomiędzy tymi klubami. Jako trenerzy juniorów do Chelsea dojdą dwaj byli gracze "Czerwonych Diabłów" - Ryan Giggs i Paul Scholes. Zmiana nastąpiła także w innym klubie z czołówki-Tottenhamie Hotspur. Harry Redknapp odszedł na emeryturę, a pracą managera może cieszyć się Jurgen Klinsmann.

Odnośnik do komentarza

7 lipca 2011, Copa America Grupa B [1/3]

 

Mój oficjalny debiut w roli selekcjonera reprezentacji Meksyku wypadł na mecz z Chile. Rywale są mi dobrze znani, bo sprzed roku prowadząc Algierię grałem przeciwko tej drużyny. Była to kolejna okazja to spotkania z Marcelem Bielsą.

 

Rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia. Szybką kontrę rozpoczął Marquez. Zagrał do Giovanniego dos Santosa, on do Carlosa Veli. Vela z kolei do Jonathana, a on świetnie w pole karne do naszego młodego gwiazdora-Ivana Rojasa. Ten nie dał szans bramkarzowi. Było 1:0. Wszystko zaczęło się idealnie. Niewiele później Guardado mógł z półwoleja pokonać znowu golkipera Chile, ale bramkarz obronił uderzenie. Chwilę później groźna odpowiedź Chile, ale Fierro nie potrafił strzelić celnie. Było jeszcze kilka okazji, mimo to do przerwy było 1:0 dla nas.

 

Wszystko dobrze się układało do 74 minuty. Nie potrafiliśmy podwyższyć prowadzenia, więc Chilijczycy wciąż ostro walczyli. Po rzucie wolnym bramkarz zagrał daleką piłkę, obrońcy źle pilnowali Sancheza, a ten pokonał bramkarza. Był remis, niby w pełni zasłużony, ale pozostał niedosyt.

 

Skład:

Ochoa - Osorio, Guardado, Moreno, Marquez - G.dos Santos, J.dos Santos (Pineda 83'), Rojas (Pacheco 60'), Bravo, Vela (Guarch 45'), Hernandez

 

Meksyk - Chile 1:1

W drugim meczu Brazylia dzięki golu Kaki z karnego wymęczyła zwycięstwo nad USA.

PS Zauważyliście, że opek trwa już 3 miesiące? :P

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...