Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie.

 

Kilka tygodni temu po tym jak mój PACE PVR HD zaczął szwankować doszedłem do wniosku, że go oddam i zakupię coś co wielu na necie rekomendowało. Kupiłem więc Fergusona Arive 250 Combo i wpakowałem do niego kartę z C+.

 

Po ponad tygodniu po powrocie do domu włączyłem dekoder i wyskoczył mi komunikat "zakodowane". Nie wiedząc o co chodzi za bardzo, zrestartowałem dekoder (włącz/wyłacz) i wszystko wróciło do normy.

 

Dziś mam ten sam scenariusz, z tym niestety że zrestartowanie nie pomogło. Próbowałem przeszukać jeszcze raz kanały i to samo. Odbiera mi tylko te programy bez tego znaczka "$", który mniemam jest "kodowany". Abonament zapłacony, dekoder działał rano, a teraz wyskakuje ten komunikat o zakodowaniu.

 

Zaktualizowałem też soft na najnowszy ściągając go ze strony Fergusona.

 

 

Siła sygnału 90%, jakość sygnału od 76-79%

 

Czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza

A nie wystarczy Ci dekoder telewizji naziemnej i odpowiednia antena? To dotyczy sytuacji gdy chcesz oglądać tylko ogólnodostępne darmowe kanały. Jak teraz odbierałeś tv? Przez jakąś zwykłą antenę?

 

No normalnie, mam 6 kanałów, kabel :P

 

Chodzi mi o to:

 

http://www.cyfrowypolsat.pl/dekoder-do-odbioru-ntc.cp

 

Tutaj płacę za dekoder (bez umowy) i mam te 20 kanałów na zawsze bez opłat? I pół roku tamte dodatkowe darmowe, a potem nic?

Odnośnik do komentarza

A ta antena to rozumiem talerz montowany na zewnatrz budynku? Mozna go potem odmontowac? Bo nie wiem czy od wrzesnia bede dalej tu wynajmowal, no i zgoda wlasciciela tez potrzebna chyba bedzie na montaz? Czy wystarczy ta co jest teraz?

Jezeli zamontujesz tak, ze bedziesz mógł odmontowac to odmontujesz. Zgoda bedzie wymagana od wlasciciela.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Z tym to się tak nie zgodzę do końca - chyba że to jest wina czegoś innego ( nie interesuję się tą tv cyfrową w ogóle)

Sa dostępne 3 multipleksy tak jak pisze Gabe.

  • w multipleksie MUX-2: Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN7, TV Puls, TV Puls 2, TV4, TV6;
  • w multipleksie MUX-3: TVP1, TVP2 HD, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia;
  • w multipleksie MUX-1: TVP1 HD, TVP2, TVP INFO, Polo TV, ESKA TV, ATM Rozrywka TV, T-TV.

Teraz tak z ciekawości patrzyłem i tak:

Z Mux2 mam wszystkie kanały, ale już z MUX1 mam tylko: TVP1HD,TVP2, Info, Polo tv, Eska TV, ATM. Natomiast z MUX3 tylko Polonie.

 

Może to kwestia ustawienia anteny?

Odnośnik do komentarza

Heh, zielony jestem zupelnie, jesli chodzi o te TV... to jakie jest najlepsze rozwiazanie dla osoby wynajmujacej pokoj w domu, zeby robic jak najmniej problemu wlascicielowi, bo moze sie nie zgodzic na dodatkowa antene? Sa jakies antenty hmm mobilne?

Do tej pory kupilem tylko kabel, podpialem sie pod gniazdko i odbieralem te kilka kanalow :P

Odnośnik do komentarza

Jasne, że są pokojowe anteny.

Ale czy to będzie dobrze odbierać to już zależy od odległości od nadajnika i "widoczności" nadajnika (czy są przeszkody zasłaniające, budynek, drzewa itp).

 

Czyli najlepiej kupić sobie taką pokojową antenę, przetestować czy działa i w razie czego oddać do sklepu (wybrać taki który to umożliwia).

Odnośnik do komentarza

Hmm, coraz bliżej jestem zakupy tego dekodera od Polsatu, tutaj czytam o jego właściwościach:

 

http://www.hollex.pl/odbiorniki-dvb-t/2162-dekoder-dvb-t-cyfrowy-polsat-t-hd-1000

 

Ma wbudowaną antenę, oznacza to, że podłączam go tylko do TV i już nigdzie indziej? W reklamie dotyczącej cyfryzacji mówią, że od obioru zazwyczaj wystarczą stare anteny, czyli nawet jeśli będzie trzeba ten dekoder do niej podłączyć to wystarczy mi to przez kabel i gniazdko dotychczasowe?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...