Skocz do zawartości

Przywrócić sławę!


Donkey

Rekomendowane odpowiedzi

3.3.2012

 

Dzisiejszego dnia czeka nas naprawdę ciężki mecz z jednym z najbogatszych klubów w Anglii a mianowicie Manchesterem United. Spotkanie z nimi to naprawdę jest duże przeżycie emocjonalne i dreszczyk emocji dla zawodników i kibiców. Będzie to również szansa na odegranie się przez Joe Harta za to, że klub na niego nie stawiał. Wiem, że Hart jest zmotywowany przed tym meczem i pokaże wszystkim, że skreślenie go było największym błędem jaki klub ostatnio zrobił. Wiem również, że piłkarze są zmotywowani by dojść jak najdalej i być może powalczyć o zwycięstwo. Naprawdę ciężko nam będzie o to szczególnie na obcym terenie. Czy uda nam się ? Naprawdę będzie nam o to bardzo trudno jednak do składu powraca Romelu Lukaku i któż to wie może będzie to zastrzyk pozytywnej energii i porządny kop dla drużyny jak i samego zawodnika. Póki co Lukaku nie pokazuje szczególnych umiejętności a te 10.000.000 Ł wydaje się póki co wyrzucone w błoto. Chcę, aby udowodnił on tym wszystkim malkontentom którzy na niego narzekają, że jest w stanie grać na wysokim poziomie. Tak więc cel na dziś to awans i będziemy starali się go zrealizować.

 

Początek nie zapowiadał niczego złego. Graliśmy dobry ofensywny futbol i podobało mi się, że gra właśnie przebiega w taki sposób. Pewne zastrzeżenia miałbym do Harta który bronił dosyć nie pewnie i nie poznawałem tego chłopaka między słupkami. W 32 minucie niepewność Harta wykorzystał Tevez i zdobył gola który wyprowadził Manchester na prowadzenie. Nie byłem tym zachwycony jednak zrozumiałem, że ten mecz stracony będzie. I faktycznie tak było gdyż w 38 minucie ponownie Tevez strzelił gola i chciałbym go kiedyś mieć w swoim zespole jednak wiadomo, że "nie dla psa kiełbasa". Do przerwy wynik nie zmienił się wynik i Manchester uzyskuje dobry wynik. My jesteśmy załamani, ale nie możemy się poddawać i musimy walczyć. Po przerwie woli walki starczyło nam zaledwie na 10 minut gdyż sfaulowany w polu karnym został zawodnik Manchester City i sędzie podyktował "wapno". Szansę wykorzystał Tevez i tym sposobem zaliczył Hat-tricka. W 69 minucie nie był zdolny do kontynuowania gdy Ariel Borysiuk i został on zdjęty z boiska. W 78 minucie ostatecznie dobił nas Jo i z chęci uzyskania dobrego wyniku zrobiło się "bagno". Niestety, ale Manchester był dzisiejszego dnia za dobrym zespołem i wynik zakończył się 4-0 dla The Citzens. Sytuacja ponownie nie ciekawa jednak mam nadzieję, że wynik osiągnięty tutaj nie wpłynie znacząco na postawię zespołu w lidze.

 

FA Cup Runda 6

Stadion: The City Of Manchester Stadium

Manchester City 4-0 Newcastle

Frekwencja:47405

1-0 -Carlos Tevez (32)

2-0 - Carlos Tevez (38)

3-0 - Carlos Tevez kar.(55)

4-0 - Jo (78)

MoM - Carlos Tevez 9.5

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona -

Pomoc -

Atak -

Najsłabszy gracz:

cały team

 

Ariel Borysiuk doznał kontuzji która eliminuje go z gry na okres około 4 tygodnie.

Odnośnik do komentarza

10.3.2012

 

Dzisiejszego dnia zagramy ciekawy mecz na wyjeździe z drużyną Burnley. Z naszym dzisiejszym rywalem rozegraliśmy dotychczas jeden mecz który to przegraliśmy w stosunku 4-1. Zważając na to, że zespół Burnley nie jest świetną ekipą to ten wynik oznacza jedynie tragedię. Jestem zawiedziony postawą moich chłopaków w ówczesnym meczu, ale od tamtego czasu zmieniło się wiele na lepsze i mam nadzieję, że chłopaki pokażą dzisiaj na co ich stać. Póki co jestem zawiedziony postawą poszczególnych zawodników którzy grają po prostu słabo. Szczególnie na takie "wyróżnienie" zasługuje na Romelu Lukaku który pomimo młodego wieku prezentuje się fenomenalnie i już nazwany jest "Belgijskim Drogbą" jednak bramek nie strzela. Od prezentacji do prawdziwego piłkarza długa droga a Lukaku jeszcze nie może się przyzwyczaić do gry na najwyższym Angielskim poziomie. Chciałbym, aby w końcu pokazał swoją wartość i pokazał, że wydana kasa na niego była tego warta. Innym zawodnikiem który gra słabo ostatnimi czasy to Alan Gatagov który miał świetny start w nowej drużynie jednak ostatnio obniżył loty. Wracając do samego meczu jaki cel na dzisiaj mamy ? Chcemy wygrać dzisiejszy mecz i wyjechać stąd z podniesionym czołem.

 

Początek meczu niezbyt udany gdyż stosunkowo szybko straciliśmy bramkę. W 10 minucie naszego wspaniałego Harta pokonał Javi Guerra i wprowadził w ekstazę lokalnych kibiców. Dalsza część spotkania to walka ząb za ząb i akcja za akcję. Nie potrafiliśmy zdobyć gola i tylko w wyniku naszej "bramkostrzelnośći" wynik do końca połowy pozostał bez zmian. Niestety ani Kadlec ani Lukaku nie potrafią coś strzelać bramek tak jak kiedyś i trochę ta sytuacja mnie denerwuje. Na drugą połowę wyszliśmy bardziej zmotywowani i udało nam się doprowadzić do remisu. A dokładnie do remisu doprowadził Ozer Hurmaci który w 63 minucie. Nawet to nie osłodziło nam goryczy po kontuzji Vuckicka który w 50 minucie musiał zejść z boiska. Po strzelonym golu Newcastle cofnęło się do rozpaczliwej defensywy i poskutkowało to kolejnym straconym golem. W 84 minucie Tyrone Mears wyprowadził na prowadzenie Burnley które nie oddało go już do końca. Wynik 2-1 dla gospodarzy i niestety niezbyt nam się udał ten mecz. Kontuzja goni kontuzję a do końca rozgrywek coraz bliżej. Mam nadzieję, że uda nam się przeskoczyć jeszcze o parę miejsc w lidze do końca.

 

Mecz Ligowy Premiership (31/38)

Stadion: Turf Moor

Burnley(16) 2-1 Newcastle(15)

Frekwencja:22516

1-0 - Javi Guerra (10)

1-1 - Ozer Hurmaci (63)

2-1 - Tyrone Mears (84)

MoM - Kevin McDonald 9.0

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Steven Taylor

Pomoc - Ozer Hurmaci

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

Haris Vuckic 6.4

 

Nasz młody Vuckic nie zagra przez 4 tygodnie. Ogólnie sytuacja robi się do dupy.

 

Odnośnik do komentarza

17.3.2012

 

Po serii dwóch przygnębiających porażek w meczach wyjazdowych przyszedł czas na spotkanie domowe. Mecz przed własną publicznością zawsze motywuje a szczególnie, że przyjeżdża do nas ciekawy rywal. To właśnie dziś zmierzymy się z zespołem Birmingham który może do fantastycznych teamów nie należy, jednak na pewno kibice ujrzą wspaniałe widowisko. W Birmingham pierwsze skrzypce gra Christian Benitez który w tym sezonie zdobył dla swojej ekipy, aż 10 ważnych bramek. Na pewno ważne, aby odciąć go od podań bo będzie dzisiaj trudno go utrzymać w ryzach. Póki on i wielki talent rodem z WKS - Lacina Traore zostaną odcięci od piłek o tyle będę spokojny o grę w dzisiejszym spotkaniu. Mam nadzieję, że odbijemy się od dna i zagramy dobry futbol. Musimy bo kibice nas "zjedzą" a punkty wciąż nam są potrzebne, aby uzyskać dobry wynik na koniec sezonu. Wiem, że ten sezon już jest stracony i nie wszystko poszło po naszej myśli tak jak chciałem. Jednak nie możemy się załamywać i musimy walczyć do końca, żebyśmy pokazali swoją prawdziwą twarz wojowników. Mam nadzieję, że zarząd nie zwolni mnie po sezonie z mojej funkcji i będę mógł dalej piastować to wspaniałe stanowisko bo w Newcastle naprawdę się zadomowiłem. Wracając do samego meczu jaki cel na dzisiaj mamy? Chcemy wygrać mecz i zdobyć parę punktów.

 

No k***a mać! Kolejna kontuzja tym razem czołowego gracza linii defensywnej a mianowicie Steven Taylora! I to w której minucie ! Zaledwie 2 minuta i już out! Najlepiej k***a po kontuzjować moich najlepszych zawodników i posłać ich w pizdu. Nie dość, że kolejny świetny gracz doznał kontuzji to na dodatek graliśmy jak buraki. Przez całą pierwszą połowę nie potrafiliśmy zdobyć gola i nasza gra naprawdę wyglądała fatalnie. Oj przepraszam zdołaliśmy zdobyć gola! W doliczonym czasie gry gola zdobył Bronislav Prokop który to przepięknym strzałem głową umieścił piłkę we własnej bramce. Pomimo błagań, żalów oraz innych form perswazji naszych chłopaków nie daje się ostatnimi czasy zmotywować i grają po prostu do dupy. Naprawdę gra wygląda fatalnie i taką sytuację wykorzystało Birmingham które to w 67 zdobyło drugiego gola którego strzelił tym razem James McFadden. Gra do końca meczu wyglądała czasami śmiesznie wręcz w naszym wykonaniu jednak wynik się nie zmienił i niestety po raz kolejny Newcastle pokonany!

 

Mecz Ligowy Premiership (32/38)

Stadion: St.James Park

Newcastle(15) 0-2 Birmingham(12)

Frekwencja:51564

0-1 - Bronislav Prokop sam.(45+2)

0-2 - James McFadden (67)

MoM - James McFadden 8.0

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Sergey Semin

Pomoc - Abou Diaby

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

Bronislav Prokop 5.4

 

Steven Taylor nie zagra najprawdopodobniej w składzie drużyny Newcastle przez około 3 tygodnie.

 

Odnośnik do komentarza

24.3.2012

 

4 mecze w których wygraliśmy 2 razy i po razie zremisowaliśmy i przegraliśmy. To potwierdza, że Liverpoolskim Evertonem gra się nam dobrze. Pomimo 8 miejsca jakie zajmuje dzisiejsza ekipa gospodarzy nie grają oni fenomenalnego futbolu i powiem szczerze, że są oni do ogrania. Może byliby gdyby nie to, że gramy naprawdę miernie. Przykro mi to powiedzieć, ale póki co największym transferowym niewypałem jest Romelu Lukaku. Rozumiem, że jest młody, ale z takim zawodnikiem wiąże się duże nadzieję a niestety z nim tak nie jest. Chciałbym, żeby strzelił chociaż parę bramek na pokazanie, że stać go i ma potencjał a tutaj "łup i koniec". Przykro mi to powiedzieć, ale na początek spotkania wybiegnie Stuart Maxwell. Kontuzję, ciężka gra nowych zawodników oraz coraz większe wkurzenie zawodników to procentuje i póki co nie zanosi się na to, aby było ciekawiej u nas w klubie. Przynajmniej nie w tym sezonie. Nie chce odejść, ale być może sytuacja będzie tego wymagała. Wiem jednak, że za rok jestem w stanie doprowadzić ten klub na szczyty ligowej tabeli i ta myśl trzyma mnie przy prowadzeniu tej drużyny. Kocham Newcastle, ale teksty typu "Donkey, Donkey fuck off" demotywują do działania. Szczególnie, że czasami słyszę je od naszych kibiców. Niestety, ale jeśli będzie się to powtarzać będę zmuszony opuścić klub. Jednak póki co jestem tutaj i kocham to co robię w tym klubie a dzisiejszego dnia postaramy się wygrać mecz.

 

Początek spotkania w naszym wykonaniu bardzo dobry. Póki co atakujemy od początku a para Kadlec-Maxwell robiła dużo pozytywnego zamieszania w polu karnym przeciwnika. Miałem nadzieję, że chłopaki odżyją trochę i postrzelają gole. Niestety nie udawało się nam to a na dodatek w 44 minucie został podyktowany rzut karny dla Evertonu. W życiu nie powiedziałbym, że zostanie on obroniony przez naszego dzielnego Harta. Naprawdę fenomenalna obrona przy której "Dudek-Dance" to zaledwie marna imitacja obrony. Widać, że Hart wziął się za siebie i jego talent powoli aczkolwiek systematycznie się rozwija. Na przerwie postanowiłem, że na drugą połowę szansę do wykazania się dostanie Romelu Lukaku. Zapewne wielu popukało się w głowę w tym momencie jednak młody Belg szybko pokazał przeciwnikom gdzie raki zimują i w 47 minucie zdobył gola. W dzisiejszym spotkaniu wyraźnie zawodnikom drużyny gospodarzy pomóc chciał sędzia jednak na nic zdał się podyktowany drugi rzut karny. Fenomenalna obrona Harta i po raz kolejny ratuje on nam mecz. Parę parad i świetnych obron ustawiło nam zwycięski mecz i po raz pierwszy od dosyć dawna zdołaliśmy wygrać mecz w ładnym stylu. Tak więc 3 punkty do kolekcji i czekamy na kolejne spotkanie.

 

Mecz Ligowy Premiership (33/38)

Stadion: Goodison Park

Everton(8) 0-1 Newcastle(13)

Frekwencja:31712

0-1 - Romelu Lukaku (47)

MoM - Sergey Semin 7.5

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Sergey Semin

Pomoc - Abou Diaby

Atak - Romelu Lukaku

Najsłabszy gracz:

brak

 

Odnośnik do komentarza

31.3.2012

 

Dzisiejszego dnia okaże się który z napastników jest lepszy, Kadlec czy Kalinic? Tak to właśnie dzisiaj przyjeżdża do nas drużyna Blackburn. Drużyna która jest jak najbardziej w naszym zasięgu szczególnie, że ostatni mecz zagraliśmy fenomenalnie i śmiem twierdzić, że Hart już nie długo zostanie powołany na jakieś spotkanie w ramach rozgrywek reprezentacyjnych. Ten zawodnik to talent czystej wody i już niedługo może być z niego stały bywalec pomiędzy słupkami Angielskiej kadry narodowej. Cieszę się, że tak utalentowany zawodnik jest w naszej kadrze i, że broni dla nas a nie przeciwko nam. Mówiąc o talentach i ich ujawnianiu to w ostatnim meczu talentem niewątpliwie błysnął Lukaku i dzisiaj powróci na pozycję napastnika. Cieszę się, że mam w kim wybierać wśród zawodników jednak ta kadra nie jest zbytnio rozbudowana i zapewne w lipcowym oknie transferowym nie sprzedamy nikogo ewentualnie 1-2 zawodników i sprowadzę paru w ramach rywalizacji o wyjściową 11. Chciałbym, aby to Newcastle powalczyło o coś więcej niż tylko środek tabeli i sądzę, że jest to wykonalne. Wracając do samego meczu sądzę, że Blackburn jest jak najbardziej do pokonania i zależy mi na tym zwycięstwie. Tak więc win or die today.

 

Mecz całkiem niezły od początku w naszym wykonaniu. Nawet strzeliliśmy bramkę której sędzia nie uznał. To nam podcięło skrzydła i to Blackburn przejęło w inicjatywę. Powiem szczerze, że po drużynie która w Liverpoolu rozegrała fenomenalne spotkanie to dzisiaj był ich mały cień. Gdy w 35 minucie po kolejnym spalonym zdobyto gola byłem zdenerwowany. Czemu? Bo gol został zaliczony, ale na ewidentnym spalonym był Kalinic a to on tą bramkę strzelił. No niestety nie udało nam się cokolwiek zrobić z naszą grą i do końca połowy nie potrafiliśmy nawet strzelić w światło bramki. No cóż jak to mawiał mój dziadek "albo rybki albo wypierdalać". Mądrości życiowe dziadka zawsze mi pomagały w mojej karierze i zapewne gdyby nie on to do dzisiaj graliby zawodnicy tacy jak Jonas i reszta spółki. A tak mamy młody zespół z ambicjami jednak potrafimy frajersko przegrywać co udowadnia dzisiejsze spotkanie. Po przerwie moi podopieczni nie zagrali wcale lepiej. Rzekłbym nawet, że chłopacy zagrali jeszcze gorzej. Dobrze, że druga połowa w miarę szybko i bezboleśnie mijała jednak straciliśmy jeszcze jedną bramkę w głupi sposób. W 82 minucie gola strzelił nam Morten Gamst Pedersen i było po sprawie. Tak więc Newcastle ponownie słabo i cieszę się, że za nie długo już koniec tych męczarni.

 

Mecz Ligowy Premiership (34/38)

Stadion: St.James Park

Newcastle(14) 0-2 Blackburn(9)

Frekwencja:49963

0-1 - Nikolai Kalinic (35)

0-2 - JMorten Gamst Pedersen (82)

MoM - Steven N'Zonzi 8.0

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Sergey Semin

Pomoc - Abou Diaby

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

Bronislav Prokop 5.4

 

 

Podsumowanie Marzec 2012

Bilans: 12-3-19

BPL:

Miejsce - 14

Bilans bramkowy - 45-69

Puchary -

2 Runda Curling Cup Newcastle 5-1 Brighton

3 Runda Curling Cup Sheff Utd 1-2 Newcastle

4 Runda Curling Cup West Brom 2-3 Newcastle

Ćwierćfinał Manchester United 5-0 Newcastle

3 Runda FA Cup Crystal Palace 0-1 Newcastle

4 Runda FA Cup Bristol Rovers 1-5 Newcastle

5 Runda FA Cup Stoke 2-2 Newcastle , Rewanż Newcastle 2-0 Stoke

6 Runda FA Cup Manchester City 4-0 Newcastle

Finanse: około 9 milionów in minus

Nagrody:

Odnośnik do komentarza

7.4.2012

 

Dzisiaj wyjeżdżamy na ważny mecz z 10 ekipą Premiership a mianowicie Sunderland. Z dzisiejszymi rywalami rozegraliśmy już 3 mecze i w tym wypadku 2 z nich wygraliśmy a 1 zremisowaliśmy. Cieszę się, że dzisiaj zagramy właśnie z nimi bo będzie to szansa na odbicie się od tej ligowej szarości. Jestem ciekaw czy moi piłkarze zaczną w końcu coś grać. Był taki czas kiedy potrafiliśmy parę spotkań wygrać, ale niestety fortuna się od nas odwróciła i znów przegrywamy. Chcę, aby Newcastle wygrywało, ale nie mam kompletnie już pomysłu co i jak usprawnić. Chciałoby się wygrywać, ale w chłopakach nie ma tego głodu zwycięstwa. Mam nadzieję, że zarząd udostępni jakieś większa środki transferowe i uda mi się ściągnąć zawodników którzy mogą zostać gwiazdami lub nawet jakąś gwiazdę. Wracając do samego spotkania i naszego dzisiejszego spotkania to Kadlec powalczy z Bentem który mają na swoim koncie po 15 goli. Ekipa Sunderlandu poczyniła dobre kroki transferowe w ostatnich latach i wyrasta na dobry klub w Premiership. Mam nadzieję, że powalczymy dzisiaj o zwycięstwo i pokażemy dobry futbol.

 

Początek spotkania w naszym wykonaniu rzekłbym wręcz fenomenalny. Gdyż już w 5 minucie Vaclav Kadlec i całą pierwszą połowę wręcz zdominowaliśmy swoją cudowną wręcz grą. Jestem zadowolony z gry naszych młodych zawodników. Gdyby grali każdego meczu tak jak podczas tej połowy to my bylibyśmy zdecydowanie wyżej a i zarząd byłby bardziej zadowolony. No niestety jest jak jest a my na przerwę schodziliśmy w wyśmienitych humorach. Druga połowa to nasza szybka bramki bo już w 51 minucie gola zdobył Lee Cattermole. Gdy w 65 minucie Colin Gazin Richards wyprowadził na prowadzenie ekipę Sunderlandu nie mogłem się pogodzić z tym, że ten mecz moglibyśmy przegrać. W 79 minucie wynik wyrównał Abou Diaby i dał nam nadzieję na zdobycie chociaż jednego punktu. Mecz nieuchronnie zbliżał się do końca i gdy w doliczonym czasie gry gola zdobył Stuart Maxwell byłem po prostu w siódmym niebie. Myślę, że wygrywając ten mecz w stosunku 3-2 pokazaliśmy, że Newcastle nie jest chłopcem do bicia i, że po paru wzmocnieniach jesteśmy w stanie walczyć o wysokie cele.

 

Mecz Ligowy Premiership (35/38)

Stadion: The Stadium of Light

Sunderland(10) 2-3 Newcastle(12)

Frekwencja:48300

0-1 - Vaclav Kadlec (5)

1-1 - Lee Cattermole (51)

2-1 - Colin Gazin Richards (65)

2-2 - Abou Diaby (79)

2-3 - Stuart Maxwell (90+5)

MoM - Vaclav Kadlec 8.9

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Steven Taylor

Pomoc - Ariel Borysiuk

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

brak

Odnośnik do komentarza

21.4.2011

 

Dzisiaj rozegramy ważny mecz jednak nie dla nas a dla drużyny która przyjeżdża. My i tak nic nie mamy do stracenia więc dzisiejszy mecz rozegramy na tzw lajcie i z uśmiechem na twarzy. Nie będziemy się bali tego, że przyjeżdża do nas lider tabeli na dzień dzisiejszy. W końcu nie takie straszne Chelsea jak je malują. Mają fantastycznych zawodników którymi chociażby są Drogba (wiecznie kontuzjowany przez długi okres, ale powraca w wielkim stylu), Pedro Leon (nadzieja hiszpańskiej piłki), czy też Joe Cole (doświadczony zawodnik). Zgodnie z filozofią mojego dziadka "baby z wozu konie w śmiech" powinniśmy dzisiejszy mecz wygrać. Czemu? Bo Chelsea pomimo iż posiada fenomenalnych zawodników to nie do końca potrafi wykorzystać ich potencjał i najzwyczajniej w świecie marnują się oni w tej drużynie. Lepiej dla nas, już nie długo wypuszczę scoutów i niech szukają młodych i zdolnych którym klubu nie dają szans. Mogą to być potencjalne gwiazdy na miarę Joe Harta. Miałem nosa do niego to i może będę miał nosa do innego. Wracając do samego meczu chciałbym, aby nasi zawodnicy dobrze zagrali i zdobyli chociaż ten punkt. Będzie dobrze tak więc Newcastle do boju ! Kibice liczą na was a i przydałoby się podbudować morale!

 

Mecz zaczęliśmy dobrze bo celne trafienie zaliczył Alan Gatagov. Było to zaskoczenie nie tylko wśród kibiców naszych, ale także i gości. Dobra ofensywna gra dawała profity i należy cieszyć się z tego, że mogliśmy sobie pozwolić na takie rozgrywanie piłki. Głośny doping i gra na luzie nie na wiele się zdała ze względu na to, że Chelsea walczyła tzw "więziennego Szekspira" czyli "byt albo odbyt". Musieli wygrać ten mecz gdyż to przybliży ich do upragnionego tytułu. W 31 minucie gola zdobył London Donovan który fenomenalnym strzałem spoza pola karnego pokonał naszego bramkarza i doprowadził do remisu. Rozumiem ryk fanów Chelsea i mam nadzieję, że kiedyś to nasi fani będą tak krzyczeć z zachwytu. W doliczonym czasie pierwszej połowy sędzia podyktował rzut karny dla drużyny Chelsea. Do wykorzystania "11" podszedł Frank Lampard i pewnie zdobył gola. Niestety wspaniale zaczęliśmy a skończyliśmy miernie. Druga połowa to ogólnie wyrównana gra obu drużyn. Zarówno z jednej jak i drugiej strony. Nie udało się uwieńczyć żadnej z akcji i niestety mecz przegraliśmy. Kto wie czy to nie przyszły mistrz. Jednak przegrana to przegrana. Mam nadzieję, że w przeciągu dwóch ostatnich meczy pokażemy na co stać Newcastle i po prostu zagramy swoje. Mamy szansę na parę punktów i musimy z tego skorzystać.

 

Mecz Ligowy Premiership (36/38)

Stadion: St.James Park

Newcastle(12) 1-2 Chelsea(1)

Frekwencja:48977

1-0 - Alan Gatagov (8)

0-1 - London Donovan (31)

0-2 - Frank Lampard (45+1)

MoM - Steven N'Zonzi 8.0

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Sergey Semin

Pomoc - Abou Diaby

Atak - Romelu Lukaku

Najsłabszy gracz:

Vaclav Kadlec 5.5

Odnośnik do komentarza

28.4.2012

 

Dzisiaj rozgrywka ponownie z drużyną która walczy o mistrzostwo. Tym razem jest to drużyna Manchesteru City. Ten klub w który ładowane są niebotyczne pieniądze ma szansę na zdobycie mistrzostwa którego tak usilnie pragnie. W przeciągu 3 sezonów wydali na wzmocnienia 90.000.000 Ł dla przykładu obecny mistrz Anglii na te wzmocnienia wydał 40.000.000 Ł. Widać, że pieniądze nie rządzą i trzeba stawiać na zgranie i dobrych zawodników. Kiedyś na przyszłość muszę o tym pamiętać jeśli uzyskam takie pieniądze na transfery. Gwiazdy szczęścia nie dają a jedynie dobry i młody gracz pomoże Ci w drużynie. Oczywiście w takim teamie przydaje się zawsze jakaś gwiazda jak w naszym zespole jest nią np Kadlec. Pamiętam jeszcze jak ten młodziutki Czech zaczynał u nas. Wystraszony, zamknięty w sobie... a teraz ? Gra w najlepszej lidze świata jest jednym z najbardziej pożądanych napastników młodego pokolenia i kluby się o niego biją. Ciesze się, że gra u nas i mam nadzieję, że miejsce zagrzeje u nas na długo. Wracając do samego meczu cel na dziś? Jako, że gramy na wyjeździe chciałbym uzyskać co najmniej remis gdyż ostatnio w meczach na obcym boisku prezentujemy się lepiej niż na swoim. Dlatego remis a jak wygramy to na pewno nie pogniewam się na swoich graczy.

 

Mecz zaczęliśmy dosyć przyzwoicie jednak szybko straciliśmy bramkę. Gola strzelił niezawodny Carlos Tevez który strzela je dosłownie jak na zawołanie. Zawodnik dobry aczkolwiek przebąkuje, że chciałby odejść z klubu i odnaleźć się w innej sytuacji i otoczeniu. Sadzę jednak, że tego nie zrobi gdyż pieniądze oferowane przez szejka są naprawdę wielgachne a Tevez jest łasy na kasę jak królik na marchewkę. Wracając do samego meczu chcieliśmy odrobić tą stratę jednak nie mogliśmy. Słaba celność jak i chęci do gry sprawiły, że połowę zakończyliśmy w markotnych humorach. Na przerwie powiedziałem, że musimy swoją grę poprawić i udało się! W 54 minucie wyrównał Vaclav Kadlec i pomimo wściekłych ataków drużyny z Manchesteru nie udało im się wygrać! Tak więc z Manchesteru wywozimy cenny punkcik i jest to dobry prognostyk na przyszłość. Mam nadzieję, że od przyszłego sezonu zagramy dużo lepiej jednak należy pamiętać, że przed nami ostatni mecz tego sezonu. Damy z siebie wszystko i "byle do przodu" nam to szło.

 

Mecz Ligowy Premiership (37/38)

Stadion: The City Of Manchester Stadium

Manchester City(2) 1-1 Newcastle(12)

Frekwencja:47126

1-0 - Carlos Tevez (12)

1-1 - Vaclav Kadlec (54)

MoM - Joe Hart 7.8

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Steven Taylor

Pomoc - Alan Gatagov

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

brak

Podsumowanie Kwiecień 2012

Bilans: 13-4-20

BPL:

Miejsce - 13

Bilans bramkowy - 50-74

Puchary -

2 Runda Curling Cup Newcastle 5-1 Brighton

3 Runda Curling Cup Sheff Utd 1-2 Newcastle

4 Runda Curling Cup West Brom 2-3 Newcastle

Ćwierćfinał Manchester United 5-0 Newcastle

3 Runda FA Cup Crystal Palace 0-1 Newcastle

4 Runda FA Cup Bristol Rovers 1-5 Newcastle

5 Runda FA Cup Stoke 2-2 Newcastle , Rewanż Newcastle 2-0 Stoke

6 Runda FA Cup Manchester City 4-0 Newcastle

Finanse: około 12 milionów in minus

Nagrody:

Odnośnik do komentarza

6.5.2012

 

Dzisiaj rozgrywamy ostatni mecz na własnym boisku w tym sezonie ligowym. Na zakończenie dostaniemy trudnego rywala z którym gra nam się niezwykle ciężko, ale mam nadzieję, że chłopacy pokażą swoje umiejętności i chęci do gry. W końcu ekipa Tottenhamu to nie byle kto. Co nam da ewentualna wygrana? Być może awansujemy o jedno miejsce w tabeli a co za tym idzie zawsze to będzie trochę więcej pieniędzy. Wiem, że przeciwnik dzisiejszego dnia jest trudny i wymagający jednak myślę o wygranej. Nie możemy wciąż przegrywać i dzisiaj moglibyśmy pokazać dobry futbol i zagrać jak mężczyźni a nie jak strusie chowający głowę w piasek. Co do całego sezonu zagraliśmy słabo, ale nie możemy się poddawać. Będziemy walczyć do końca jak lwy i mam nadzieję, że to dzisiaj my wyjdziemy za tarczą a nie na niej. Co do naszych dzisiejszych przeciwników to mają w swoim składzie wspaniałych graczy. Któż by nie chciał żeby w jego ekipie zagrał Dafoe, Modric, czy też Esposito. Mam nadzieję, że uda nam się zatrzymać ten Londyński najazd i, że zdobędziemy pewne 3 punkty. Tak więc cel znany, chęci mam i tylko trzeba to wygrać.

 

Początek nie zapowiadał się dla nas zbyt ciekawie gdyż Peter Crouch zdobył gola już w 6 minucie. Niezbyt ciekawie mecz układał się już od początku i wiedziałem, że będzie nam ciężko ugrać cokolwiek. Chłopaki z Londynu grali fenomenalnie i niekiedy aż ręce same do oklasków się składały. Jednak oklaskiwać powinienem swoich chłopaków a Ci zbyt dobrze nie grali. Jednak w 23 minucie udało nam się zdobyć gola dzięki niezawodnemu Vaclacovi Kadlecowi który ten sezon ma równie udany jak poprzedni a jeśli wciąż będzie się rozwijał w dobrym tempie to wkroczy do czołówki napastników na świecie. I na pewno nie sprzedamy go nigdzie tak jak mówią to w swoich artykułach brukowce. Wyrównany mecz nie trwał jednak zbyt długo gdyż zaledwie 10 minut później gola zdobył dla Tottenhamu Jamie O'Hara i wyprowadził swój ukochany klub na prowadzenie. Pomimo paru ataków nie udało nam się zdobyć żadnego gola a szkoda bo mieliśmy naprawdę świetne okazję. Druga połowa natomiast to festiwal nieskuteczności zarówno z jednej jak i drugiej strony. Widać jednak było, że chłopacy grają na luzie i po prostu mało komu chciało już się wtedy biegać. Niestety podczas tego meczu nie ujrzeliśmy więcej bramek i mecz niestety, ale przegrany. Tak więc sezon kończymy z marną porażką i z nadzieją, że przyszły sezon będzie lepszy.

 

Mecz Ligowy Premiership (38/38)

Stadion: St.James Park

Newcastle(13) 1-2 Tottenham(3)

Frekwencja:52387

0-1 - Peter Crouch (6)

1-1 - Vaclav Kadlec (23)

1-2 - Jamie O'Hara (33)

MoM - Gomes 8.3

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Sergey Semin

Pomoc - Ariel Borysiuk

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

Bronislav Prokop 5.8

 

Tabela końcowa Premiership z sezonu 2011/2012

 

| Poz   | Inf   | Zespół    	|   	| M 	| Z 	| R 	| P 	| ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.	| M 	| Chelsea   	|   	| 38	| 27	| 5 	| 6 	| 63	| 28	| +35   | 86	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.	|   	| Man City  	|   	| 38	| 25	| 10	| 3 	| 71	| 26	| +45   | 85	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.	|   	| Tottenham 	|   	| 38	| 26	| 6 	| 6 	| 67	| 30	| +37   | 84	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.	|   	| Arsenal   	|   	| 38	| 25	| 4 	| 9 	| 65	| 31	| +34   | 79	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.	|   	| Man Utd   	|   	| 38	| 20	| 10	| 8 	| 58	| 26	| +32   | 70	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.	|   	| Liverpool 	|   	| 38	| 20	| 10	| 8 	| 59	| 33	| +26   | 70	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.	|   	| Aston Villa   |   	| 38	| 16	| 8 	| 14	| 58	| 42	| +16   | 56	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.	|   	| Everton   	|   	| 38	| 14	| 12	| 12	| 43	| 42	| +1	| 54	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.	|   	| Blackburn 	|   	| 38	| 14	| 11	| 13	| 47	| 41	| +6	| 53	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.   |   	| Birmingham	|   	| 38	| 15	| 8 	| 15	| 38	| 41	| -3	| 53	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.   |   	| Sunderland	|   	| 38	| 13	| 9 	| 16	| 52	| 56	| -4	| 48	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.   |   	| West Ham  	|   	| 38	| 12	| 8 	| 18	| 39	| 51	| -12   | 44	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.   |   	| Newcastle 	|   	| 38	| 13	| 4 	| 21	| 51	| 76	| -25   | 43	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.   |   	| Fulham    	|   	| 38	| 11	| 9 	| 18	| 57	| 61	| -4	| 42	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.   |   	| Bolton    	|   	| 38	| 12	| 5 	| 21	| 50	| 62	| -12   | 41	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16.   |   	| Burnley   	|   	| 38	| 9 	| 10	| 19	| 31	| 66	| -35   | 37	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 17.   |   	| Stoke   	|   	| 38	| 8 	| 11	| 19	| 43	| 52	| -9	| 35	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18.   | S 	| Portsmouth	|   	| 38	| 5 	| 14	| 19	| 35	| 65	| -30   | 29	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 19.   | S 	| Middlesbrough |   	| 38	| 6 	| 9 	| 23	| 36	| 68	| -32   | 27	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 20.   | S 	| Hull      	|   	| 38	| 4 	| 7 	| 27	| 33	| 99	| -66   | 19	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Odnośnik do komentarza

@A proszę Borysiuk na życzenie.

-----------------------------------------------------

Podsumowanie sezonu 2011/2012

 

| Nazwisko   		| M. 	| Br.   | As.   | GrM   | Pod% | Wśl  | Dry  | SCel | ŻK| CzK   | Śr. Oc.| 
| Artur Denchuk  	| 19 	| -	| -	| 1	| 79%  | -    | 0.05 | -    | -	| -	| 6.79	| 
| Joe Hart   		| 14 	| -	| 1	| 1	| 60%  | -    | 0.14 | -    | -	| -	| 7.06	| 
| Sergey Semin   	| 31 	| -	| 1	| 1	| 73%  | 5.18 | 0.46 | -    | 5	| -	| 6.56	| 
| Steven Taylor  	| 28 	| -	| 1	| 1	| 74%  | 5.78 | 0.49 | -    | 17| 4	| 6.83	| 
| Tamás Kádár    	| 29 	| -	| -	| -	| 76%  | 4.88 | 0.64 | -    | 12| 1	| 6.66	| 
| Bronislav Prokop	| 28 (2)| -	| -	| -	| 68%  | 4.63 | 0.30 | -    | 1	| -	| 6.40	| 
| Mike Williamson	| 4 (4) | -	| -	| -	| 75%  | 2.78 | 0.15 | -    | 1	| -	| 6.64	| 
| Patrick Loustaunau	| 11 (1)|  -	| -	| -	| 73%  | 3.64 | 0.27 | -    | 1	| -	| 6.35	| 
| Ryan Taylor    	| 19 (3)| 3	| 4	| -	| 50%  | 4.31 | 0.90 | 31%  | 1	| -	| 6.52	| 
| Ariel Borysiuk 	| 32 	| 1	| 6	| -	| 75%  | 4.51 | 0.65 | 17%  | 14| 1	| 6.86	| 
| Alan Gatagov   	| 17 	| 3	| 1	| -	| 63%  | 2.82 | 2.12 | 35%  | 2	| -	| 6.78	| 
| Özer Hurmaci   	| 11 	| 1	| -	| -	| 58%  | 3.18 | 2.18 | 27%  | 2	| -	| 6.85	| 
| Wayne Routledge	| 5 (2) | 1	| -	| -	| 64%  | 2.20 | 2.20 | -    | -	| -	| 6.41	| 
| Abou Diaby 		| 18 	| 4	| 4	| 3	| 68%  | 3.49 | 1.71 | 34%  | 3	| -	| 7.11	| 
| Kevin Nolan    	| 6 (3) | -	| 2	| -	| 72%  | 1.38 | 0.31 | 33%  | -	| -	| 6.39	| 
| Haris Vuckic   	| 22 (4)| 7	| 2	| 2	| 69%  | 2.29 | 1.17 | 62%  | 3	| 1	| 6.70	| 
| Andy Carroll   	| 2 (2) | 1	| -	| 1	| 63%  | 0.68 | 4.77 | 44%  | -	| -	| 7.08	| 
| Vaclav Kadlec  	| 34 (1)| 18	| 7	| 4	| 66%  | 1.76 | 5.44 | 65%  | 1	| -	| 7.12	| 
| Romelu Lukaku  	| 11 (2)| 1	| 4	| -	| 66%  | 1.36 | 2.71 | 46%  | 1	| -	| 6.73	| 
| Stuart Maxwell 	| 24 (5)| 6	| 5	| -	| 70%  | 1.51 | 4.10 | 70%  | 2	| -	| 6.69	| 

 

Bramkarze:

Denchuk bronił czasem dobrze czasem źle. Nie o takiego bramkarza mi chodziło po odejściu Krula i musiałem znaleźć kogoś dobrego. Jak z nieba spadł mi na biurko raport Joe Harta. Widząc, że to młody i niezwykle utalentowany zawodnik musiałem go zdobyć. Co najśmieszniejsze przyszedł do nas za śmiesznie niską cenę i od razu wywalczył sobie miejsce w składzie. Denchuk grał poprawnie i zachowawczo przy czym tracił naprawdę wiele bramek (ponad 40) natomiast Hart gra z brawurą i finezją przez co po przyjściu wszyscy kibice go pokochali. Jakieś plany na przyszłość? Być może sprowadzenie jednego młodego zdolnego bramkarza, aby rozwinął się pod moimi skrzydłami

 

Obrońcy:

Zastrzeżeń w formacji obronnej nie mogę mieć tylko do Stevena Taylora który grał dobrze w przeciągu tego sezonu. Nie był to może sezon jego życia, ale dawał radę i jego gra cieszyła oko. Co natomiast do reszty to dno. Sergey Semin po przyjściu miał się stać ważnym ogniwem drużyny natomiast w przeciągu sezonu dwukrotnie był na urlopie gdyż tęskni za domem. Prokop po mimo tego, że jest młody mógłby grać na wysokim poziomie jednak najwidoczniej nie chce mu się. Patrick Loustaunau to podobnie jak Prokop wielkie umiejętności pomimo niskiego wieku i słaba gra. Jednak rozumiem, że kwestia wieku znacząco wpływa na ich postawę na boisku i mają oni u mnie duży kredyt zaufania i mam nadzieję, że z każdym sezonem będzie lepiej bo talent to oni mają. Zarówno jeden jak i drugi zawodnik już za parę lat będą podstawowymi graczami w reprezentacjach swoich krajów więc warto zaufać im. Natomiast zero tolerancji dla takiej gry jaką prezentowali Williamson i Kadar. Ci panowie grają tak jakby chcieli a nie mogli. Obydwoje mają umiejętności (Kadar większe, ale i Williamson mógłby grać na dobrym poziomie) jednak nie wiem czemu grają bardzo słabo. Jeśli tak dalej pójdzie to zostaną oni sprzedani podczas zimowego okienka transferowego. Jakie cele transferowe? Zwerbować dwóch może trzech zawodników którzy będą grali na naprawdę wysokim ligowy poziomie. Niestety będę musiał przejrzeć wiele raportów scoutów i mam nadzieję, że uda mi się znaleźć dobrych graczy.

 

Pomocnicy:

Kto jest słaby w tej formacji ? Nolan, Routledge i Taylor. Czy są dobrymi zmiennikami? Dosyć przeciętnymi. Czy warto szukać wzmocnień na pozycję zmiennika? Jak najbardziej. Tym razem od razu powiem, że na tą pozycję poszukuję zawodników którzy będą w stanie zastąpić nasze gwiazdy. Na tą formację nie mogę narzekać. Przyjście do naszego klubu Abou Diabiego zawodnika który ponoć był wiecznie kontuzjowany to był strzał w 10. Zawodnik ten jak "Koło Gospodyń Wiejskich" po prostu "tańczy, śpiewa i haftuje" i na prawdę jako ofensywny pomocnik jest on po prostu nieoceniony. Cieszę się, że zdołaliśmy wyciągnąć go z jego klubu za naprawdę śmiesznie niską cenę. Naszym kolejny zawodnikiem jest fenomenalny defensywny pomocnik który wie co robi i czego chce a mianowicie jest to Ariel Borysiuk. Ten defensor rodem z Polski naprawdę ma talent a ciężko pracą i chęciami naprawdę go solidnie rozwija. Już w tym sezonie miałem za niego wiele ofert jednak postanowiłem je odrzucić bo to naprawdę solidny gracz. Skoro mowa o młodych i utalentowanych pomocnikach to należy wspomnieć o naszym niezwykle młodym i wspaniałym Harisie Vuckicku który pomimo młodego wieku gra fenomenalnie i już jest nazywany "Słoweńskim Ronaldo". No cóż do Ronaldo to mu trochę brakuje, ale jeśli wciąż będzie tak ciężko pracować na treningach to mam nadzieję, że rozwinie swój talent i nie raz jeszcze będzie nas zachwycał swoją grą w barwach Newcastle. Co do naszych nowości które miały wprowadzić świeżość na skrzydłach czyli Hurmaci i Gatagov to powiem tak...jest cudownie! Naprawdę Ci chłopacy jak grają to jest poezja. Wiem, że średnia ocen jest niska jednak mam nadzieję, że w przyszłym sezonie popracują nad formą to będzie z nich naprawdę wiele pociechy. Oby tak dalej chłopaki

 

Napastnicy:

Co by tu nie mówić to wyjdzie na to, że kolejny rok rządzi Vaclav Kadlec. Nasz młody talent rodem z Czech ma za sobą fenomenalny sezon i już teraz jest wyceniany na prawie 10.000.000Ł. Niestety dla innych, ale nie jest on na sprzedaż. Jest on najważniejszym zawodnikiem w drużynie i cieszę się, że gra z nami. Lojalny, uczciwy i nie marudzi nawet gdy jest tragicznie. Takich zawodników potrzeba nam więcej. Cieszę się również z gry Stuarta Maxwella który grał naprawdę dobrze jednak do pewnego momentu tylko. Później jego gra wyglądała coraz gorzej i popadł on najwyraźniej w zwykłą ligową przeciętność. Przykro mi mówić, ale jeśli będzie tak dalej grać to zostanie on sprzedany to jakiegoś innego klubu. Talent i umiejętności stoją u niego na wysokim poziomie jednak nie mogę sobie pozwolić na to, aby grał jak zwyczajna sierota. Poczekamy na rozwój wydarzeń i jeśli nic ze sobą nie zrobi to sprzedamy go w zimie. Kolejnym zawodnikiem wartym omówienia jest Romelu Lukaku. Przyszedł on do nas z Belgii i zapewne trudno jest mu przystosować się do gry na wysokim Angielskim poziomie. Wiem jednak, że chłopak ma talent i dostaje on ode mnie wielki kredyt zaufania na przyszły sezon. Fenomenalna gra w poprzednim klubie nie bierze się z niczego i naprawdę jeśli tylko zaaklimatyzuje się to będzie z niego drugi Didier Drogba. Oby tak dalej a naprawdę będzie z niego dużo pociechy. Ostatni warty uwagi napastnik to Andy Carroll zawodnik który wskakuje czasami na zmiany i dobrze mu to wychodzi. Żadnych wzmocnień nie przewiduję gdyż w lipcu przychodzi młody turecki napastnik którego zaklepałem jeszcze w zeszłym sezonie. Tak więc wzmocnień na pewno na tą pozycję nie przewiduję.

 

Wyniki na świecie

 

LM - Juventus 2-1 Atletico Madryt

LE - Liverpool 3-0 Getafe

SE - Real Madryt 2-1 Olympique Lyonnais

KMŚ - Independiente 0-4 Real Madryt

 

Wyniki najlepszych lig

Francja - 1.AS Monaco 2. PSG 3. Olympique Lyonnise

Hiszpania - 1.Real Madryt 2.Villareal 3.Barcelona

Holandia - 1.Ajax 2.Feyenoord 3. sc Heerenveen

Niemcy - 1.FC Bayern 2.Schalke 3.Werder Brema

Polska - 1.Legia 2.Wisła 3.Lech

Portugalia - 1.Benfica 2.Porto 3.Sporting CP

Włochy - 1.Inter 2.Roma 3.Fiorentina

Piłkarz Roku na Świecie 2011

1.Lionel Messi

2.Sergio Aguero

3.Cristiano Ronaldo

 

Piłkarz Roku w Europie 2011

1.Lionel Messi

2.Sergio Aguero

3.Zlatan Ibrahimovic

Odnośnik do komentarza

Mistrzostwa Europy 2012 w Polsce i Ukrainie

 

Grupa A

 

| Poz   | Inf   | Zespół   |   	| M 	| Z 	| R 	| P 	| ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| 1.	| A 	| Holandia |   	| 3 	| 3 	| 0 	| 0 	| 7 	| 1 	| +6	| 9 	| 
| 2.	| A 	| Szkocja  |   	| 3 	| 1 	| 1 	| 1 	| 3 	| 4 	| -1	| 4 	| 
| 3.	|   	| Polska   |   	| 3 	| 0 	| 2 	| 1 	| 2 	| 4 	| -2	| 2 	| 
| 4.	|   	| Serbia   |   	| 3 	| 0 	| 1 	| 2 	| 3 	| 6 	| -3	| 1 	| 

 

Grupa B

 

| Poz   | Inf   | Zespół 	|   	| M 	| Z 	| R 	| P 	| ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| 1.	| A 	| Portugalia |   	| 3 	| 3 	| 0 	| 0 	| 5 	| 0 	| +5	| 9 	| 
| 2.	| A 	| Szwajcaria |   	| 3 	| 1 	| 1 	| 1 	| 2 	| 2 	| 0 	| 4 	| 
| 3.	|   	| Ukraina	|   	| 3 	| 0 	| 2 	| 1 	| 0 	| 2 	| -2	| 2 	| 
| 4.	|   	| Rosja  	|   	| 3 	| 0 	| 1 	| 2 	| 1 	| 4 	| -3	| 1 	| 

 

Grupa C

 

| Poz   | Inf   | Zespół  |   	| M 	| Z 	| R 	| P 	| ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| 1.	| A 	| Włochy  |   	| 3 	| 3 	| 0 	| 0 	| 9 	| 3 	| +6	| 9 	| 
| 2.	| A 	| Czechy  |   	| 3 	| 2 	| 0 	| 1 	| 3 	| 1 	| +2	| 6 	| 
| 3.	|   	| Francja |   	| 3 	| 0 	| 1 	| 2 	| 4 	| 7 	| -3	| 1 	| 
| 4.	|   	| Grecja  |   	| 3 	| 0 	| 1 	| 2 	| 3 	| 8 	| -5	| 1 	| 

 

Grupa D

 

| Poz   | Inf   | Zespół	|   	| M 	| Z 	| R 	| P 	| ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| 1.	| A 	| Belgia	|   	| 3 	| 2 	| 1 	| 0 	| 3 	| 1 	| +2	| 7 	| 
| 2.	| A 	| Anglia	|   	| 3 	| 2 	| 0 	| 1 	| 4 	| 3 	| +1	| 6 	| 
| 3.	|   	| Norwegia  |   	| 3 	| 1 	| 0 	| 2 	| 4 	| 3 	| +1	| 3 	| 
| 4.	|   	| Chorwacja |   	| 3 	| 0 	| 1 	| 2 	| 2 	| 6 	| -4	| 1 	| 

 

Ćwierfinały

Holandia k. 0-0 Szwajcaria
Portugalia 0-0 k. Szkocja
Anglia 1-2 Włochy
Czechy 2-2 k. Belgia

 

Półfinały

Holandia 1-3 Belgia
Szkoda d.2-1 Włochy

 

Finał

Belgia 2-0 Szkocja 

 

8.7.2012

 

Póki co spektakularnych transferów u nas brak oprócz chęci odejścia przez dwóch zawodników a mianowicie Kadleca i Semina. Semin ma już konkretną ofertę z drużyny Tottenhamu o wartości 3.000.000 Ł. Niestety, ale nasz głupi prezes nie mógł odmówić takiej oszałamiającej kwocie i ją zaakceptował. Wkurwienie osiągnęło zenit gdyż zamiast się wzmacniać to ja się osłabiam. Fakt ściągnąłem paru z wolnych transferów lub zwolnionych piłkarzy, ale to nic gdyż chcę walczyć o wysokie cele. Niech jeszcze Kadlec odejdzie i będzie gówno a nie gra. No, ale najważniejsze przyszło dopiero dzisiaj to coś na co czekałem od lat...

 

Zadzwonił telefon:

- Halo. Z tej strony Kamil Donkey manager Newcastle United. Czym mogę służyć? - przedstawiłem się i spytałem odrazu

- Może nie będę przeszkadzał? - spytał głos po drugiej stronie słuchawki

- Nie, nie wszystko jest w porządku tylko problemy kadrowe mam. W zasadzie nie usłyszałem pańskiej godności i z czym pan do mnie dzwoni?

- Z tej strony Grzegorz Lato. Pamięta Pan swoje podanie? Potrzebujemy Pana na stanowisko selekcjonera kadry narodowej. Jest Pan młody i ma doświadczenie. Wyszukuje Pan wspaniałe talenty i wierzymy w Pańskie umiejętności. Czy zgadza się Pan? - spytał

- Nie ma innej opcji Panie Grzegorzu. Wierze, że kadra zajdzie ze mną wysoko papiery proszę przesłać faksem które podpisze i odeśle. Coś jeszcze ?

- Proszę tylko awansować do Mistrzostw Świata i tyle. Teraz żegnam bo czas już na mnie. Do widzenia.

- Żegnam Prezesie.

 

Złamałem daną sobie przysięgę, ale sądzę, że warto. Czas pokaże czy nadaję się do prowadzenia reprezentacji. Jak to mówią do 3 razy sztuka i tym razem może mi się uda.

Odnośnik do komentarza

12.7.2012

 

To dzisiaj odszedł od nas Sergey Semin. Wybrał ofertę Tottenhamu i nie mogę go zatrzymywać. Jak się tam zmarnuje jego talent to nie będzie moja wina. Żegnam ozięble Sergey.

 

21.7.2012

 

Spotkanie Towarzyskie

 

Southend 0-3 Newcastle

 

23.7.2012

 

Spotkanie Towarzyskie

Scunthorpe 1-2 Newcastle

 

25.7.2012

 

Spotkanie Towarzyskie

 

Grosseto 0-2 Newcastle

 

28.7.2012

 

Spotkanie Towarzyskie

 

Virtus Lanciano 0-2 Newcastle

 

30.7.2012

 

Spotkanie Towarzyskie

 

Sambenedettese 1-5 Newcastle

 

Podsumowanie Lipiec 2012

Bilans:

BPL:

Miejsce -

Bilans bramkowy -

Puchary -

Finanse: około 18 milionów in plus

Nagrody:

 

Transfery:

ŚWIAT

| Data | Osoba | Z > Do | Opłata |

| 20.7.2012 | Sissoko, Moussa | Toulouse FC > Chelsea | £29mln |

| 15.7.2012 | Boudebouz, Ryad | FC Sochaux-Montbé > Inter | £14.5mln |

| 15.7.2012 | Vela, Carlos | HSV > Chelsea | £13.5mln |

| 8.7.2012 | Luiz Gustavo | Hoffenheim >Juventus | £12.75mln |

| 9.7.2012 | Rafael Tolói | Internacional > Inter | £12.25mln |

 

POLSKA

| Data | Osoba | Z > Do | Opłata |

| 1.7.2012 | Mila, Sebastian | Legia > Osasuna | £1.2mln |

| 4.7.2012 | Michalak, Krystian | Górnik Łęczna > Arsenal Kijów | £750tys. |

| 1.7.2012 | Zielinski, Michal | Korona Kielce > Freiburg | £625tys. |

| 7.7.2012 | Slodowy, Mateusz | Odra Wodzisław > AGF | £450tys. |

| 21.7.2012 | Lazarevic, Branko | Bełchatów > Borac | £325tys. |

Odnośnik do komentarza

2.8.2012

 

Spotkanie Towarzyskie

 

Portadown 0-6 Newcastle

 

Wzmocnienia:

Jedyne wzmocnienie które zdołaliśmy doprowadzić do końca to Efrain Juarez. Ten zawodnik może być świetny graczem zarówno na obronie jak i pomocy. Wiążemy z nim wielkie nadzieje i myślę, że będziemy mieć z niego dużo pociechy. 3 inne wzmocnienia to zawodnicy z wolnych transferów którzy będą się rozwijać i kto wie może wskoczą do głównego teamu.

 

18.8.2012

 

Dzisiejszego dnia oprócz meczu odbyło się losowanie 2 Rundy Curling Cup. Losowanie okazało się dla nas łaskawe i trafiliśmy na drużynę Leeds United. Więc póki co źle nie jest.

 

Dzisiaj rozgrywamy również pierwszy mecz w ramach rozgrywek Premiership sezonu 2012/2013. Na rozpoczęcie sezonu zagramy z drużyną Burnley która to przyjeżdża do nas. W dotychczasowych dwóch spotkaniach z tą drużyną przegraliśmy 2 razy i mam nadzieję, że dzisiaj wygramy to spotkanie. Niestety nie potrafiliśmy pozyskać nikogo ciekawego do naszej drużyny. Czemu? Nie wiem. Negocjowałem o karty wielu zawodników w tym 3 z Manchesteru City. Niestety klub wolał mniejsze pieniądze od innego klubu z Premiership i tyle było po negocjacjach. Podobnie było z młodym i zdolnym obrońcą z Boltonu. Oferowałem 2 razy więcej niż pozostali a został sprzedany za ledwie 3 miliony do ile się nie mylę Birmingham. Nie wiem co kierowało tymi ludźmi, ale nie jest to zbytnio dobra wiadomość dla nas. Naprawdę gdyby doszły te wzmocnienia co chciałem to bylibyśmy w stanie walczyć nawet o strefę medalową. Jednak jest jak jest i w miejsce Semina pozyskaliśmy Juareza. Chłopak zdolny i zdeterminowany więc sądzę, że będziemy mieli z niego dużo pociechy. Wracając do samego spotkania jaki cel na dziś? Chcemy wygrać i nie ma co się pierniczyć. Trzeba wejść w sezon dobrze.

 

Początek spotkania i ostro ruszyliśmy do ataku. Sprzedanie Semina i Routledge najwyraźniej wspaniale wpłynęło na psychikę naszych graczy gdyż od początku gra szła nam jak po sznurku. Wspaniale hasał na boisku każdy piłkarz i naprawdę byłem zadowolony. Szczególnie dobrze prezentował się dzisiaj Kadlec którego wszędzie było pełno. W 35 minucie gola zdobył Lukaku którego nie zaliczył sędzia ze względu to, że nasz młody Belg był na spalonym. Nie chcę się kłócić, ale sędzia chyba ślepy był. No cóż pierwsza połowa przepłynęła w przyjemny sposób jednak naszym zawodnikom wciąż brakowało gola i do szatni zeszliśmy w takich sobie humorach. Po przerwie nasza gra jeszcze lepiej wyglądała i Burnley praktycznie nie istniało. Cieszę się bo to pokazuje, że Newcastle potrafi być naprawdę silne. Jednak co się odwlecze to nie uciecze i w 52 minucie gola zdobył Abou Diaby. Kibice ryknęli ze szczęścia i Ja się cieszyłem bo to pokazuje, że z Newcastle trzeba będzie się liczyć w tym sezonie. Jednak to było mało nam i równo 10 minut po pierwszej bramce gola zdobył Stuart Maxwell. Ten młody szkot nie oddaje miejsca w ataku na rzecz Mistrza Europy a mianowicie Romelu Lukaku i dzielnie walczy skład. Cieszę się i z tego bo to pokazuje jaki charakter wojownika ma ten młody zawodnik. Do końca spotkania wynik się nie zmienił a my wracaliśmy do domu z bardzo dobrymi humorami i nadziejami na to, że w przyszłych spotkaniach zagramy tak samo jak w tym.

 

Mecz Ligowy Premiership (1/38) Sezon 2012/2013

Stadion: St.James Park

Newcastle(6) 2-0 Burnley(16)

Frekwencja:49070

1-0 - Abou Diaby (52)

2-0 - Stuart Maxwell (62)

MoM - Vaclav Kadlec 8.7

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Efrain Juarez

Pomoc - Abou Diaby

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

brak

Odnośnik do komentarza

21.8.2012

 

Dzisiejszego dnia wyjeżdżamy na mecz ligowy z drużyną Stoke City. Drużyna ta w pierwszym swoim meczu przegrała 2-0 i upatrujemy tutaj szansę na zdobycie kolejnych 3 punktów. Mam nadzieję, że uda nam się tak sztuka i oddaliśmy się od ligowego przeciętniactwa i wreszcie wkroczymy na salony. Chciałbym ukończyć sezon w pierwszej czwórce ze względu na LM. Szczerze to nie chodzi tu o prestiż a o dodatkowe pieniądze które przyjdą z tego tytułu. Mam nadzieję, że uda nam się ta sztuka gdyż posiadamy młody dobry zespół który w zeszłym sezonie zgrywał się a w tym mam nadzieję, że pozostają nam tylko wygrane. Jak to będzie zobaczymy oby było jak najlepiej. W drużynie naszych dzisiejszych dzisiejszych rywali najdroższym zawodnikiem jest Magaya Gueye którego kartę wycenia się na około 6.000.000Ł. Stoke City posiada równy i dobry skład przez co na pewno nie jest wygodnym przeciwnikiem do rozgrywania dzisiejszego meczu. Oprócz tego Stoke City wydało na wzmocnienia całe 0 Ł i być może nie był to rozważny krok gdyż rok w rok liga staje się jeszcze mocniejsza a Stoke City stoi w miejscu. Tak więc wracając do samego meczu jaki wynik dzisiaj nas satysfakcjonuje? Wygrana co najmniej dwoma bramkami lub wygrana w bardzo dobrym stylu. Wierzę w swoich chłopaków i mam nadzieję, że uda im się ugrać co nie co dzisiaj.

 

Początek spotkania to normalnie po prostu rzekłbym, że jest do dupy. W 8 minucie gola zdobył Nelson Rivas i wyprowadził ekipę Stoke City na prowadzenie. 20 minut później to prowadzenie powiększył Theofanis Gekas i kibice Stoke City byli w prawdziwej ekstazie. W pierwszej połowie zdołaliśmy odpowiedzieć tylko bramką Vaclava Kadleca w 37 minucie. Do końca przerwy wynik nie zmienił się i to kibice Stoke byli w lepszych humorach. Druga połowa to słaba gra Stoke City jednak nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Ciężko nam się grało dzisiaj z tą ekipą i niestety przegraliśmy w frajerski sposób 2-1. Winny tej porażki jestem Ja i niestety to na mnie posypie się największa krytyka. Czemu ? No niestety, ale gra niektórych piłkarzy pozostawia wiele do życzenia i boje się, że ten sezon będzie podobny do poprzedniego. Mam nadzieję, że się mylę i nasi piłkarze dadzą radzę grać w pięknym stylu i wygrywać mecze. Tak więc Newcastle walczyć i nie patrzeć na ten wynik.

 

Mecz Ligowy Premiership (2/38) Sezon 2012/2013

Stadion: Brittania Stadium

Stoke City(10) 2-1 Newcastle(7)

Frekwencja:27500

1-0 - Nelson Rivas (8)

2-0 - Theofanis Gekas (28)

2-1 - Vaclav Kadlec (37)

MoM - Nelson Rivas 9.0

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Steven Taylor

Pomoc - Ariel Borysiuk

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

Efrain Juarez 5.6

Odnośnik do komentarza

@Tak jest tylko 1 poważne wzmocnienie i 3 z wolnego transferu, ale to wiadomo może coś będzie może nie

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

25.8.2012

 

Dzisiejszy mecz rozegramy ze stosunkowo łatwym rywalem z mianowicie drużyną Boltonu. Cieszę się bo jest to stosunkowo łatwy rywal a i gramy na własnym stadionie to dodatkowy atut. Chcemy się odpłacić naszym kibicom za zeszłą porażkę i mam nadzieję, że pokażemy dzisiejszego dnia nasze umiejętności wygrywając ten mecz. W przeciągu 4 rozegranych spotkań z drużyną Boltonu jest remis gdyż po 2x wygraliśmy i przegraliśmy ze sobą. Chciałbym, aby pokazał w końcu na co go stać Romelu Lukaku, ale najwidoczniej tej zawodnik gra dobrze tylko w reprezentacji. W tym wypadku dzisiaj do gry desygnowany zostanie Stuart Maxwell który dobrze się pokazywał w poprzednich spotkaniach i zasługuje na danie mu szansy w dzisiejszym meczu. Z kolei szansę dostanie również Juarez który ostatnio zaprezentował się wręcz fatalnie i po meczu powiedział mi, że chciałby odpłacić się kibicom dobrą grą. Skoro tak stawia sytuację nie mogę go stopować. Zobaczymy jak to wyjdzie wszystko w praniu i mam nadzieję, że nasi pokażą dziś dobry futbol. Tak więc cel jeden...zwycięstwo!

 

Gdyby ktoś mi powiedział, że będziemy grać z ekipą Boltonu jak równy z równym zaśmiałbym mu się w twarz. Jednak od początku tak było. W 13 minucie gola zdobył Abou Diaby jednak stosunkowo szybko drużyna Boltonu odpowiedziała bo już 5 minut później wyrównał Sean Scannell. Pierwsza połowa to walka jak równy z równym. Niestety niezbyt podobało się to naszym kibicom i dali głośno temu wyraz gwiżdżąc na trybunach. Niestety nie udało nam się zdobyć żadnej bramki więc stan remisowy utrzymywał się do końca tejże części gry. Podczas przerwy powiedziałem chłopakom, że jeśli są pedałami to niech dają dupy na rogu ulicy nie na boisku. Najwyraźniej to poskutkowało i podczas drugiej części spotkania moi gracze byli w wyraźnie lepszej dyspozycji. Strzelanie zaczął w 57 minucie Haris Vuckic. Piękna akcja i piękny gol. Gdy 3 minuty później gola zdobył Vaclav Kadlec nie mogłem uwierzyć, że tak dobrze nam idzie i cieszyłem się, że chłopacy zaczęli tworzyć monolit. Ostatni gol padł 10 minut później i go również strzelił Vaclav Kadlec. Widać, że Czech jest w wysokiej dyspozycji a i drużyna tworzy większy kolektyw. Mecz zakończył się wynikiem 4-1 i Newcastle awansuje w tabeli!

 

Mecz Ligowy Premiership (3/38) Sezon 2012/2013

Stadion: St.James Park

Newcastle(3) 4-1 Bolton(14)

Frekwencja:49883

1-0 - Abou Diaby (13)

1-1 - Sean Scannell(18)

2-1 - Haris Vuckic (57)

3-1 - Vaclav Kadlec (60)

4-1 - Vaclav Kadlec (70)

MoM - Vaclav Kadlec 9.3

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Tamas Kadar

Pomoc - Haris Vuckic

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

brak

Po meczu okazało się, że Haris Vuckic i Abou Diaby są kontuzjowani i nie zagrają przez około 1-2 tygodnie w I składzie.

Odnośnik do komentarza

29.8.2012

 

Dzisiejszego dnia przed nami mecz który pokaże na co nas stać. Tak to prawda, że gramy ze słabym rywalem, ale właśnie o to chodzi. Trzeba umieć z każdym wygrywać a nie mobilizować się na najlepszych a na tych słabszych to po prostu lać. Trzeba grać z każdym na 120% swoich umiejętności i o to chodzi, żeby dzisiejszy mecz również wygrać. Dzisiejszy rywal czyli Leeds United to rywal z tej niższej półki jednak należy pamiętać o tym, że mają oni wielkie tradycje. Chciałoby się powiedzieć, że gdyby nie pewne sprawy z przeszłości to obecnie Leeds rządziłoby w Premiership. Jednak każdy idzie swoją drogą i dlatego Leeds kisi się w drugiej lidze. Wracając do samego meczu. Nie sądzę, aby nasi dzisiejsi rywale zagrażali nam, ale szanujemy ich i chcemy wygrać w jak najlepszy sposób. Wierzę, że damy radę i, że ten sezon jest dla nas przełomowy. Tak więc Newcastle do boju! Damy radę!

 

Najwidoczniej Leeds przyjechało tu w innym celu niż zebranie batów i dzisiejszego dnia od początku grali dobrze. Najwidoczniej lider tabeli Championship chciał coś więcej ugrać dzisiejszego dnia. Jednak my mieliśmy jasny cel a mianowicie wygrana! W 13 minucie gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Steven Taylor który fenomenalnie rozpoczął sezon. Pierwsza połowa to kompletna dominacja naszego klubu. Jednak drużyna Leeds potrafiła przeprowadzać ładne kontrataki i tym samym gra wyglądała bardzo ciekawie i naprawdę to był futbol na wysokim poziomie. Każdemu kibicowi musiało się to podobać. Do końca pierwszej połowy nie udało nam się zdobyć więcej goli jednak gra pozostawała pod naszą kontrolą i cieszyłem się tym widokiem jak chłopaki radzą sobie w tym spotkaniu. Na drugą połowę chłopaki wyszli zmotywowani i już 5 minut po wznowieniu meczu udało nam się zdobyć drugą bramkę i tym razem w roli strzelca wystąpił Romelu Lukaku. 3 minuty później odpowiedziała drużyna Leeds a mianowicie Bradley Johnson i od tego momentu to oni przejęli inicjatywę w meczu. Jednak nie na wiele się to zdało bo nasi piłkarze grali dzisiaj fenomenalnie i do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Tak więc Newcastle gra dalej i kolejny wygrany mecz za nami!

 

Curling Cup Runda 2 Sezon 2012/2013

Stadion: St.James Park

Newcastle 2-1 Leeds United

Frekwencja:49883

1-0 - Steven Taylor (13)

2-0 - Romelu Lukaku (50)

2-1 - Bradley Johnson (53)

MoM - Steven Taylor 8.7

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Steven Taylor

Pomoc - Ryan Taylor

Atak - Romelu Lukaku

Najsłabszy gracz:

Bronislav Prokop 5.4

 

Podsumowanie Sierpień 2012

Bilans: 2-0-1

BPL:

Miejsce - 3

Bilans bramkowy - 7-3

Puchary -

2 Runda Curling Cup Newcastle United 2-1 Leeds United

Finanse: około 12 milionów in plus

Nagrody:

Piłkarz miesiąca - 1 miejsce Vaclav Kadlec

Bramka miesiąca - 2 miejsce Stuart Maxwell

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...