Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś może jak włączyć podpowiedzi asystenta dotyczące ' instrukcji dotyczących rywali'? Zawsze udzielał mi tych rad automatycznie, a teraz gdy najadę kursorem na 'poproś asystenta' to wyświetla się 'obecnie nie są dostępne żadne porady'...

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza

Co ma wpływ na ilość dobrych newgenów rodzących się w danym państwie? Czy rozpoczęcie gry od dnia dla danego kraju (czyli np. Hiszpania 1 lipca, Anglia 20 któryś czerwca) oraz zaznaczenie grywalnej ligi ma znaczenie? Czy jeśli zaznaczę daną ligę i ustawię "tylko podgląd", to zmniejszę tym samym szanse na pojawienie się świetnych newgenów w tym kraju albo nawet ilość pojawiania się przeciętnych?

Chciałbym aby w mojej karierze pojawiało się więcej bardzo dobrych grajków z Hiszpanii, bo zawsze miałem z tym problem. W cholerę Francuzów, dużo Anglików, Niemców, Włochów, a Hiszpanów jak kot napłakał.

 

I drugie pytanie, jeśli mi zależy na tym, by w większości lig europejskich zespoły nie miały szaraków, tylko prawdziwych piłkarzy, to wystarczy wziąć dużą bazę danych, czy jednak lepiej ustawić "wszyscy piłkarze z pierwszej ligi" dla Europy? Wiadomo, że w drugiej opcji będzie ich więcej, ale ta opcja jednak spowalnia grę, a nie zależy mi na tym, aby np. kluby litewskie, czy estońskie miały pełne kadry, tylko te inne, lepsze ligi i nie wiem, czy duża baza danych do tego wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Czy jest jakaś ciekawa liga gdzie jest sporo kasy? Albo chociaż jakiś ciekawy i bogaty klub? Oczywiście nie chodzi mi o lige angielska itp.. Mam na myśli coś jak liga katarska. Teraz gram MLS, ale trochę się zawiodłem, bo trochę odbiega ta liga od rzeczywistości. Gram NY Red Bull - niby bogaty klub, ale nie mam kasy praktycznie na nic, mimo że klub ma reputacje kontynentalną to i tak żaden sławny "emeryt" nie chcę przyjść. Przy kontrakcie gwiazdorskim mogę zaoferować śmieszne pieniądze zawodnikom. Może jest jakąs poprawka do MLS? Jak ktoś ma jakieś rady to z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza

Ponawiam post sprzed kilku tygodni. Czy da się coś zrobić ze śmieszną wyceną zawodników w grze? Jakaś łatka, cokolwiek. Chodzi mi o fakt, że prawie nigdy nie można sprzedać piłkarza za więcej niż wyceniła go gra. Mi to się udało raz przez 10 sezonów.... :_confused:

Odnośnik do komentarza

jesli bede musial zaczynac od nowa to chyba kogos skrzywdze...

Pogódź się tą myślą.

Ponawiam post sprzed kilku tygodni. Czy da się coś zrobić ze śmieszną wyceną zawodników w grze? Jakaś łatka, cokolwiek. Chodzi mi o fakt, że prawie nigdy nie można sprzedać piłkarza za więcej niż wyceniła go gra. Mi to się udało raz przez 10 sezonów.... :_confused:

Wszystko jest zależne od zainteresowania klubów twoim grajkiem. Ja sprzedałem już w 3 lidze zawodników za czterokrotność ich wyceny. Tak się dzieje, kiedy nie chcę sprzedać, a kupujący nalega. W końcu uparli się i namówili mojego prezesa, aby sprzedał bez mojej zgody. No i w sumie dobrze zrobił.

Przejrzyj zakładkę "transfer" w opcjach zawodnika.

Odnośnik do komentarza

@UP

 

Chodzi mi dokładnie o Romelu Lukaku, 17-letniego zawodnika Anderlechtu wycenianego na 6mln euro. Zainteresowane nim kluby to ManCity, Valencia i Ajax.

Kasa przydałaby się, bo drużyna ma zaciągnięte jakieś kosmiczne pożyczki i brakuje praktycznie na wszystko. ManCity robił już podchody, były plotki że lada moment pojawi się oferta. No i pojawiło się zapytanie. Ja złożyłem ofertę w wysokości 10mln. Wycofali się z negocjacji.

 

Teraz, mam przerwę zimową, zawodnika wystawiłem na listę, zaakceptował moją decyzję i jest gotów odejść. Złożyłem więc 'zaproponowałem go więc klubom' w wysokości 9 mln. Pojawiły się 4 oferty po 6milionów, w tym jedna na raty. No paranoja jakaś...

 

W rozgrywkach innymi klubami miałem podobne sytuacje. Nawet kluby wręcz napalone na zawodnika dawały mi równowartość wyceny z gry. Trochę to irytuje, szczególnie gdy każdy grosz się liczy... W poprzednich edycjach nie miałem z tym absolutnie problemu, a tu masz, taki klops.

Dodam jeszcze, że w rundzie jesiennej był zawodnikiem kluczowym, ze średnią powyżej 7 i 11 bramkami na koncie.

Odnośnik do komentarza

A ja sprzedaję drożej ale to zależy od stosunku ceny do jakości zawodnika i z tego wynikającego zainteresowania i jeszcze od popytu na zawodników na daną pozycję. Jak na przykład brak lewych obrońców to dobry lewy obrońca jest wart więcej. Liczy się też jakie wyniki w grze w pierwszym zespole osiąga zawodnik. Jak chcesz sprzedać z ławy albo z rezerw to nie ma szans na uzyskanie ceny na poziomie powyżej wyceny. Nawet wycenę ciężko jest czasem osiągnąć.

 

Wymieniłem całą drużyną praktycznie co rok bo musiałem grać co roku w wyższej lidze. Więc się trochę w sprzedaży musiałem wyspecjalizować. W niższych ligach popyt jest niższy. Im wyższa liga tym łatwiej sprzedać nawet średniego zawodnika za całkiem dobre pieniądze.

Odnośnik do komentarza

ja mam takie pytanie.mam wgrany dodatek z 4 ligą Polską.W ekstraklasie prowadząc klub mam zespół Seniorów,juniorów i zespół rezerw.Gracze w rezerwach oprócz pucharu Polski i sparingów nie rozgrywają innych meczów.Przyjrzałem się składowi rezerw i ponad połowa potrzebowała odpoczynku.Czym oni są tak zmęczenie skoro nawet meczy teraz nie rozgrywają ?

Odnośnik do komentarza

ja mam takie pytanie.mam wgrany dodatek z 4 ligą Polską.W ekstraklasie prowadząc klub mam zespół Seniorów,juniorów i zespół rezerw.Gracze w rezerwach oprócz pucharu Polski i sparingów nie rozgrywają innych meczów.Przyjrzałem się składowi rezerw i ponad połowa potrzebowała odpoczynku.Czym oni są tak zmęczenie skoro nawet meczy teraz nie rozgrywają ?

 

Może ustawiłeś im zbyt ciężkie treningi, a przy słabych trenerach to pewnie wytrzymałość im szybko siada.

Odnośnik do komentarza

ja mam takie pytanie.mam wgrany dodatek z 4 ligą Polską.W ekstraklasie prowadząc klub mam zespół Seniorów,juniorów i zespół rezerw.Gracze w rezerwach oprócz pucharu Polski i sparingów nie rozgrywają innych meczów.Przyjrzałem się składowi rezerw i ponad połowa potrzebowała odpoczynku.Czym oni są tak zmęczenie skoro nawet meczy teraz nie rozgrywają ?

 

Może ustawiłeś im zbyt ciężkie treningi, a przy słabych trenerach to pewnie wytrzymałość im szybko siada.

 

no treningi mam dla całej drużyny ustawiony taki sam a tylko ci z II drużyny potrzebują odpoczynku

Odnośnik do komentarza

Już byłem o jeden mecz od ligi europejskiej, ale finał pucharu ligi przegrałem z West Brom. Skurczybyki mieli farta, bo kontuzji nałapałem. Wcześniej pokonałem w półfinale w dwumeczu Man City :)

W tym sezonie znów będę się bił o puchary. Kupiłem zawodników za łącznie 33 mln £. W tym argentyńskiego ofensywnego pomocnika, który w pierwszym meczu miał dwa trafienia :) a w ocenie asystenta ma 4,5 * przy i tak mocnym składzie.

 

Teraz trochę się posypało, znów kontuzje.

 

Największego pecha miałem Urugwajem, wygrałem prawie wszystkie sparingi, poza jednym z Argentyną ale w obronie na każą pozycję mam tylko jednego w miarę gracza. Na copa america wszyscy czterej i najlepszy napastnik byli kontuzjowani :[

Nawet ich zastępcy połapali kontuzje i grałem trzecim składem obrony. W pomocy też mam jeden komplet dobrych zawodników i jeden akurat też złapał kontuzję. A i tak wyszedłem z grupy wykopując Chile i Peru z turnieju ;)

 

W Premierschip zespół dostaje za transmisje TV 33mln £ do tego za miejsce w lidze 6 z górką milionów załapałem i niecały milion od sponsora. Jak do tego doliczyć 6 milionów ze sprzedaży zawodników (najczęściej zwerbowanych z wolnego transferu) to budżet klubu powinien się nieźle zamykać, ale jednak tak nie jest. Prezes rozbudował stadion do 12.400 miejsc, ale zazwyczaj przychodzi na mecze 9.500 widzów. Cena biletów też jest niższa niż na inne zespoły premiership i w efekcie zespół nabiera długów. Pozytyw jest taki, że jak załapie puchary i gdzieś w nich zajdę to się odbiję. Analogicznie jak sprzedam zawodników za dobre stawki. Tymczasem jednak nic nie mogę rozbudować, stadionu, obiektów, siatki skautów. Muszę czekać na lepsze czasy ;)

Odnośnik do komentarza

maxymili wydaje mi sie wlasnie ze nie warto tak szybko awansowac, bo ciezko jest pozniej to udzwignac, btw patch nic nie pomogl, ale mam pytanie czy to jest wina zapisanej gry? bo mam kilka wczesniejszych zapisow i moze sprobowac cofnac sie troche? jak myslicie? bo naprawde nie cierpie zaczynac wszystkiego od nowa...

Odnośnik do komentarza

maxymili wydaje mi sie wlasnie ze nie warto tak szybko awansowac, bo ciezko jest pozniej to udzwignac, btw patch nic nie pomogl, ale mam pytanie czy to jest wina zapisanej gry? bo mam kilka wczesniejszych zapisow i moze sprobowac cofnac sie troche? jak myslicie? bo naprawde nie cierpie zaczynac wszystkiego od nowa...

Wyłącz automatycznie zapisywanie i przesymuluj sobie grę tak, żeby wyszła za datę gdzie występuje błąd. Jak mimo to wywali, to już raczej nic nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza

maxymili wydaje mi sie wlasnie ze nie warto tak szybko awansowac, bo ciezko jest pozniej to udzwignac, btw patch nic nie pomogl, ale mam pytanie czy to jest wina zapisanej gry? bo mam kilka wczesniejszych zapisow i moze sprobowac cofnac sie troche? jak myslicie? bo naprawde nie cierpie zaczynac wszystkiego od nowa...

Cofnięcie gry o dwa miesiące nic nie dało. Błąd wyskakiwał dokładnie w tym samym momencie. Musiałem zaczynać całkiem od nowa. Problem jest w dodatku, albo ligi angielskie od 10, albo polskie od 4 klasy rozgrywek (trzecia liga). Teraz gram angielskie od 8, a polskie od drugiej ligi i wszystko działa bez zarzutu, a już jest 2019 rok.

Wyłącz automatycznie zapisywanie i przesymuluj sobie grę tak, żeby wyszła za datę gdzie występuje błąd. Jak mimo to wywali, to już raczej nic nie zrobisz.

I to nie pomogło :wszystkozle:

 

Co do awansowania to faktycznie szybko jest ciężej, bo kasy na rozbudowę nie ma, ale wychodzę z założenia, że uciekniemy problemom do przodu i jakoś to będzie :) i jak na razie się sprawdza.

Opracowałem nową taktykę opartą na starym dobrom 4-3-3, ale masakrycznie skuteczną. Wcześniej w 4 meczach zdobyłem zero punktów, taka czarna seria i to mnie zmotywowało do kombinowania. To co wykombinowałem przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Z piętnastej trafiłem już na szóstą pozycję w lidze :) wygrałem wszystkie mecze także mecze reprezentacji Urugwaju w eliminacjach Ameryki Południowej do Mistrzostw Świata. W grupie AmPld na dziesięć zespołów (pięć awansuje) jestem drugi wyprzedzając Brazylię i całą resztę. Przede mną jest tylko Argentyna różnicą bramek.

Jak dokładniej przetestuję nową taksę dodam ją do tematu o taktykach. Złożyłem podanie o przejęcie reprezentacji Polski, która jest obecnie niżej niż Urugwaj a ja na dodatek mam polskie obywatelstwo wpisane :) zobaczymy czy się uda ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...