Skocz do zawartości

Yellow Army


skovroneq

Rekomendowane odpowiedzi

Po tym jak udowodniłem sobie, że mogę coś osiągnąć w FMie, zdobywając w ciągu trzech sezonów mistrzostwo Finlandii zespołem RoPS Rovaniemi, chciałbym poprowadzić klub w jednej z czołowych europejskich lig. Zwracam się więc do Was wszystkich, którzy kolejny raz ze znudzeniem przeglądacie (nauczeni doświadczeniem z poprzednich moich prób) temat założony przeze mnie, z prośbą o pomoc w wyborze odpowiedniego klubu. Czuję, że nadszedł czas, by przełamać się i stworzyć opowiadanie na miarę oczekiwań forumowiczów. Dlatego proszę każdego o oddanie głosu w ankiecie i o napisanie poniżej klubu, który jego zdaniem byłby odpowiedni. Jest tyle ciekawych klubów, którymi chciałbym zagrać i mam nadzieję, że pomożecie dokonać mi wyboru. Zaznaczam iż jest to FM 08, więc wasze typy mogą różnic się od tych w temacie Sławoja.

 

Głosy proszę oddawać do jutra do godz. 17:00

Odnośnik do komentarza

jakas dziwna moda powstaje na proszenie uzytkownikow o wybor klubu :-k

 

ciężko samemu dokonać wyboru spośród wielu dostępnych w grze opcji, przynajmniej ja tak mam, że biorąc pod uwagę kilka klubów, czuję że prowadzenie każdego z nich byłoby interesujące

Odnośnik do komentarza

Breda – miasto położone w południowo-zachodniej Holandii, w prowincji Brabancja Północna, oddalone o 40 km od Rotterdamu. Stanowi ważny ośrodek kulturalno-naukowy, jako że znajduje się tu m.in. akademia sztuk pięknych, szkoła teatralna i akademia wojskowa. Breda jest jednym z głównych skupisk polonijnych w Holandii. Polacy są tu więc mile widziani, o czym sam mogłem się przekonać, przybywając do tego miasta.

 

Miejscowy klub piłkarski, NAC Breda, nigdy nie należał do ścisłej czołówki Eredivisie. Założony został 19 września 1912 roku, posiada prawdopodobnie najdłuższą nazwę na świecie. Jego pełna nazwa to: Nooit Opgeven Altijd Doorzetten Aangenaam Door Vermaak En Nuttig Door Ontspanning Combinatie Breda. Niestety osiągnięciami sportowymi nie może się zbytnio pochwalić. W 95-letniej historii klub zdobył:

 

  • mistrzostwo Holandii (1 raz): 1921

  • Puchar Holandii (1 raz): 1973

 

Kibice przywitali mnie z wielkim entuzjazmem, mając nadzieję, że po tym jak ostatnich ośmiu holenderskich szkoleniowców nie było w stanie nic zdziałać, nową erę w dziejach klubu zapoczątkuje polski menedżer.

Odnośnik do komentarza

Football Manager 2008, v8.0.2

Ligi: Anglia (1), Francja (1), Hiszpania (1), Holandia (1), Niemcy (1)

Baza danych: średnia

Dodatkowe kraje: -

Pliki EDT: Bomboniera MEGA SUPA 1.0 © Prof 2007

Zasady: -

 

***

 

Prezes ujawnił mi oczekiwania zarządu w nadchodzącym sezonie. Zespół miał uplasować się w środku tabeli, w wyniku czego budżet transferowy został ustalony na 120 tysięcy euro, natomiast budżet płacowy o 4 tysiące przewyższał aktualne wydatki. Z klubem związałem się 2-letnim kontraktem, który gwarantował mi zarobki 4 tysiące tygodniowo.

 

Na pierwszym treningu skupiłem się na ocenie umiejętności poszczególnych zawodników.

 

Bramkarze:

 

| Wyb     | Inf     | Nazwisko            | Pozycja     | Kraj    | Wzrost  | Waga    | Wiek    | Wartość   | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Jelle ten Rouwelaar | BR          | NED     | 181 cm  | 78 kg   | 26      | € 1,4M    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Edwin Zoetebier     | BR          | NED     | 186 cm  | 87 kg   | 37      | € 750tys. | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

Generalnie obaj bramkarze prezentują zbliżone umiejętności. Z tego, co zaobserwowałem na treningu, minimalnie lepszy jest jednak ten Rouwelaar. Na chwilę obecną to on będzie podstawowym bramkarzem.

 

 

Środkowi obrońcy:

 

| -       |         | Tyrone Loran        | O PŚ        | ANT     | 188 cm  | 83 kg   | 26      | € 1,1M    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Rob Penders         | O Ś         | NED     | 178 cm  | 76 kg   | 31      | € 1,6M    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Patrick Zwaanswijk  | O Ś         | NED     | 190 cm  | 86 kg   | 32      | € 1,3M    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

Tylko trzech nominalnych obrońców, to zdecydowanie za mało. Co prawda na środku obrony może grać też van Gessel, jednak ma on problemy z utrzymaniem krycia, przez co lepszym pomysłem jest wystawianie go w linii pomocy. Penders wydaje się być najlepszy z pozostałej trójki, Zwaanswijk jest od niego niewiele gorszy, natomiast Loran musi się pogodzić z rolą rezerwowego.

 

 

Lewi obrońcy:

 

| -       |         | Patrick Mtiliga     | O/WO/P L    | DEN     | 167 cm  | 63 kg   | 26      | € 1,9M    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

Mtiliga nie ma konkurencji na swojej pozycji

 

Prawi obrońcy:

 

| -       |         | Kurt Elshot         | O/WO P      | SUR     | 173 cm  | 65 kg   | 30      | € 2,1M    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Csaba Fehér         | O/WO P      | HUN     | 176 cm  | 73 kg   | 31      | € 1,2M    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

Porównując tych dwóch zawodników, odnoszę wrażenie, że Fehér jest lepszy pod każdym względem. Elshot może pochwalić się tylko tym, że jest szybszy, jak przystało na zawodnika z Afryki.

 

 

Defensywni pomocnicy:

 

| -       |         | Sander van Gessel   | O Ś, DP     | NED     | 191 cm  | 81 kg   | 30      | € 800tys. | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Ronnie Stam         | O/WO PL, DP | NED     | 181 cm  | 79 kg   | 23      | € 2M      | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

Stam jest klasycznym defensywnym pomocnikiem, silny, dobry w odbiorze piłki. Natomiast van Gessel jest lepszy w ofensywie, więc będzie wchodził w końcówkach, gdy wynik będzie niekorzystny.

 

 

Ofensywni pomocnicy;

 

| -       |         | Rogier Molhoek      | OP LŚ       | NED     | 173 cm  | 72 kg   | 25      | € 2,3M    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

Jedynym ofensywnym pomocnikiem w zespole jest Molhoek, wypożyczony z AZ Alkmaar. Póki co ma pewne miejsce w pierwszym składzie.

 

 

Lewi skrzydłowi:

 

| -       |         | Tim Gilissen        | P L         | NED     | 179 cm  | 78 kg   | 25      | € 600tys. | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Anthony Lurling     | OP L        | NED     | 173 cm  | 75 kg   | 30      | € 160tys. | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

Lewe skrzydło jest raczej zarezerwowane dla Gilissena, który jest jednak bardziej usposobiony defensywnie. Póki co jednak Lurling będzie tylko rezerwowym.

 

 

Prawi skrzydłowi:

 

| -       |         | Ahmed Ammi          | O/WO/OP P   | MAR     | 181 cm  | 75 kg   | 26      | € 875tys. | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -       |         | Edwin de Graaf      | WO/OP P     | NED     | 186 cm  | 75 kg   | 27      | € 2,6M    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Donny Gorter        | OP PL       | NED     | 183 cm  | 80 kg   | 19      | € 40tys.  | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Joonas Kolkka       | OP PL       | FIN     | 175 cm  | 71 kg   | 32      | € 1,1M    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

Na prawym skrzydle panuje istne bogactwo, aż czterech zawodników może grać na tej pozycji. Największe wrażenie swoimi umiejętnościami wywarł na mnie de Graaf. Gorter może się przydać w przyszłości, natomiast Ammi lub Kolkka musi odejść. Ze względu na zaawansowany wiek z klubem pożegna się najprawdopodobniej Fin.

 

Napastnicy:

 

| -       |         | Matthew Amoah       | OP/N Ś      | GHA     | 177 cm  | 70 kg   | 26      | € 3,1M    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Gert-Jan Tamerus    | OP/N Ś      | NED     | 191 cm  | 86 kg   | 26      | € 1,3M    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Fouad Idabdelhay    | N           | NED     | 176 cm  | 75 kg   | 19      | € 90tys.  | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

Amoah i Tamerus wydają się być pewniakami, jednak martwi mnie, że Idabdelhay może nie poradzić sobie nawet jako rezerwowy. Z pewnością szybkość nie jest jego atutem, co przyćmiewa nawet jego niezłą zdolność do wykańczania akcji.

 

 

Wnioski: potrzebny jest lewy i środkowy obrońca, środkowy pomocnik oraz napastnik. Może uda się sprzedać Kolkkę, dzięki czemu mielibyśmy większe fundusze na niezbędne wzmocnienia.

Odnośnik do komentarza

W klubie zastałem spory bałagan, jeśli chodzi o sztab szkoleniowy. Trzech trenerów bramkarzy, z których tylko jeden miał jakie takie pojęcie o swoim fachu, dało mi do zrozumienia, że trzeba przeprowadzić gruntowne zmiany. Na domiar złego każdy miał podpisany długoletni kontrakt, przez co klub musiał im wypłacić spore odprawy. Kolejnym problemem był trener siłowy, który nie miał pojęcia, czym jest aerobik. Do tego doszło jeszcze kilku trenerów juniorskich nie spełniających podstawowych kryteriów. Po pewnym czasie udało mi się jednak skompletować sztab, który choć częściowo spełniał moje oczekiwania.

 

Również po długich staraniach udało nam się sprzedać Joonasa Kollkę. Austria Wiedeń zaoferowała za 32-letniego reprezentanta Finlandii 1,3 mln euro. Znaczna część tej kwoty będziemy jednak otrzymywać w miesięcznych ratach przez 1,5 roku.

 

Okres przygotowawczy potraktowałem bardzo poważnie. Mimo to wyniki pierwszych trzech sparingów nie były dla nas zadowalające. Nasza gra pozostawiała wiele do życzenia.

 

[TOW] Clermont Foot - NAC Breda 3:0 (2:0)

(M'bodji 14', 41', 72')

 

Przez pierwsze minuty spotkania z Clermont Foot praktycznie nie istnieliśmy na boisku. Nie potrafiliśmy utrzymać piłki, oddając ją rywalowi zaraz po przejęciu. Pierwszy strzał oddaliśmy w 36 minucie. Obrona kompletnie nie radziła sobie w kryciu, czego efektem było zdobycie dwóch bramek przez rywala. W pierwszej połowie tylko ten Rouwelaar i Penders zagrali na przyzwoitym poziomie. W drugiej części graliśmy już lepiej, jednak nadal niewiele działo się w polu karnym przeciwnika. Obrona po raz kolejny nie ustrzegła się błędu i ostatecznie przegraliśmy trzema bramkami, oddając 3 strzały na bramkę i ani jednego celnego.

 

[TOW] Chemnitz - NAC Breda 1:3 (1:1)

(Kellig 27' - van Gessel 12', Gorter 65', Kramer 90'+2)

 

Zawodnicy do tego spotkania podeszli z większym zaangażowaniem i już w 12 minucie wyszliśmy na prowadzenie, po strzale van Gessela ze skraju pola karnego. Poczuliśmy się zbyt pewnie i kwadrans później zostaliśmy skarceni. Dopuściliśmy do groźnej sytuacji pod naszą bramką, co sprawiło, że na przerwę schodziliśmy, remisując. W drugiej odsłonie znów zyskaliśmy przewagę i tym razem po strzelonym golu nie straciliśmy koncentracji, a w doliczonym czasie gry dołożyliśmy jeszcze jednego gola. Najlepiej w perspektywie całego meczu zaprezentowali się Gorter i Kramer.

 

[TOW] NAC Breda - ACF Fiorentina 0:2 (0:2)

(Pazzini 1', Semioli 9')

 

Kolejny sparing rozgrywaliśmy z silniejszym przeciwnikiem. Rywale szybko pozbawili nas złudzeń, zdobywając dwa gole w pierwszych dziesięciu minutach gry. Podłamani takim obrotem sprawy, nie potrafiliśmy znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych tego dnia piłkarzy z Florencji. Raz za razem na naszą bramkę sunęły kolejne ataki, ale w kolejnych sytuacjach dopisywało nam szczęście i nie straciliśmy więcej bramek. Końcowy wynik nie do końca odzwierciedlał przewagę włoskiego zespołu. W statystyce posiadania piłki było to bardziej widoczne (38% - 62%).

Odnośnik do komentarza

Na zakończenie okresu przygotowawczego rozegraliśmy jeszcze dwa sparingi. Do zespołu na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu dołączyli dwaj zawodnicy londyńskiego Arsenalu, Havard Nordtveit i Nacer Barazite. Zdecydowałem nie sprowadzać napastnika, gdyż z drużyny U-19 wyciągnąłem Kramera, który prezentuje się całkiem nieźle, a ma dopiero 17 lat. Skautom nie udało się znaleźć żadnego ciekawego lewego obrońcy, na którego byłoby nas stać, więc w razie kontuzji Mtiligi na lewej stronie defensywy będzie występował Stam.

[TOW] NAC Breda - Torino FC 1:2 (0:0)

(Di Maria 74'-sam. - Recoba 47', 52')

 

W meczu z Torino liczyłem na lepszą postawę zespołu niż w poprzednim spotkaniu. Pierwsza połowa przebiegała pod nasze dyktando, nie udało się jednak udokumentować przewagi. Na drugą część zawodnicy musieli wyjść nieco zdekoncentrowani, gdyż zaraz po wznowieniu gry straciliśmy gola, a defensorzy nie upilnowali doświadczonego Alvaro Recoby. Kilka minut później Urugwajczyk ponownie nas zaskoczył, a konkretnie naszego bramkarza, zdobywając gola po strzale z rzutu wolnego. Zdołaliśmy odpowiedzieć tylko jednym golem. Piłka po strzale Kramera odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki. Na więcej tego dnia nie było nas stać.

[TOW] NAC Breda - Vitoria Guimaraes 0:1 (0:1)

(A. Silva 18')

 

Początkowe minuty były bardzo wyrównane, niestety przy rzucie rożnym Gorter nie upilnował rywala stojącego na długim słupku, a ten skierował piłkę do naszej siatki. W dalszej części pierwszej połowy próbowaliśmy atakować, ale czyniliśmy to dosyć niemrawo. Po przerwie w końcu mocniej przycisnęliśmy. Kramer miał szansę wyrównać, ale jego atomowy strzał obronił bramkarz. Więcej klarownych sytuacji do zdobycia gola kibice nie zobaczyli i po końcowym gwizdku byli rozczarowani stylem naszej gry, który, jakkolwiek by na to nie spojrzeć, pozostawiał wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...