Skocz do zawartości

Włoska piłka


Kominiarz

Rekomendowane odpowiedzi

Odcinek 57

 

PODSUMOWANIE SEZONU 2009/2010 WŚRÓD ZAWODNIKÓW :

 

Bramkarze :

 

Timothy NOCCHI (19 lat, Włochy) / 42 / 32 / 22 / 0 / 6.98 - Timothy od samego początku wywalczył sobie miejsce w pierwszej jedenastce. Jego rówieśnik nie miał z nim jakichkolwiek szans w walce o miejsce w składzie. Młody golkiper przeplatał dobre spotkania ze słabymi. W nowym sezonie będzie prawdopodobnie drugim golkiperem, gdyż postanowiłem sprowadzić w swoje szeregi dużo lepszego golkipera.

 

Marco DESSENA (24 lata, Włochy) / 2 / 2 / 1 / 0 / 7.00 - Marco był typowym rezerwowym bramkarzem. Zagrał jedynie dwa razy pod koniec sezonu kiedy mieliśmy już zapewnione zwycięstwo w rozgrywkach. W następnym sezonie znajdzie się w drużynie rezerw i zostanie wystawiony na listę transferową.

 

Odpowiednio : Rozegrane mecze, puszczone bramki, mecze bez utraty gola, gracz meczu, średnia.

Odnośnik do komentarza

Odcinek 58

 

Obrońcy :

 

Sebastian FECHNER (26 lat, Polska) / 34 / 1 / 4 / 1 / 7.18 - Sebastian bardzo dobrze wkomponował się w naszą drużynę. Za każdym razem kiedy występował w naszych szeregach występował na skrzydłach bloku defensywnego. Jego transfer był dla nas bardzo użyteczny, Sebastian pokazał się w przeciągu całego sezonu z bardzo dobrej strony i wierzę w to, że równie dobrze będzie grał w wyższej klasie rozgrywkowej.

 

Olivier N'SIABAMFUMU (24 lata, Francja) / 33 / 2 / 7 / 1 / 7.15 - Olivier to niezwykle silny zawodnik, który zazwyczaj grał na wysokim poziomie. Wskazuje choćby o tym liczba jego asyst, jak na bocznego obrońcę to całkiem niezły wynik. Olivier jest jeszcze młodym zawodnikiem i wierzę w to, że z dnia na dzień będzie doskonalił swoje umiejętności.

 

Manuele DEL NERO (25 lat, Włochy) / 34 / 17 / 1 / 7 / 7.55 - Manuele zagrał w każdym spotkaniu wręcz fantastycznie. Zdobył oszałamiającą liczbę bramek jak na środkowego defensora. Nie raz zdołał nam uratować tyłek zdobywając bramki w ostatnich sekundach. Nie muszę więc bać się o to kto będzie występował na środku obrony w nadchodzącym sezonie.

 

Sebastian MADERA (24 lata, Polska) / 36 / 2 / 2 / 0 / 7.23 - Sebastian dołączył do nas w lecie z Widzewa Łódź. Przez cały sezon stanowił o naszej sile obrony rozbijając ataki wraz z Manuelem Del Nero. Kosztował nas tylko 6 tysięcy euro, teraz jego wartość znacznie wzrosła kiedy zaczęły nim interesować się kluby z wyższej półki.

 

Piotr PETASZ (25 lat, Polska) / 39 / 4 / 24 / 3 / 7.51 - Piotrek to jeden z najlepszych zawodników w naszym zespole. W przeciągu całego sezonu zaprezentował się wręcz idealnie co niezmiernie mnie cieszy i optymistycznie zapatruje moją osobę w przyszłość.

 

Fabio ROSSI (23 lata, Włochy) / 8 / 0 / 1 / 0 / 6.97 - Fabio zagrał w tym sezonie bardzo mało spotkań. Trudno mi jest ocenić jego grę. Dostawał mało szans ze względu na słabą grę w defensywie. Ten zawodnik dużo lepiej spisuje się w ofensywie. Prawdopodobnie po sezonie trafi na listę transferową.

 

Odpowiednio : Liczba rozegranych meczów, strzelone bramki, asysty, gracz meczu, średnia.

Odnośnik do komentarza

Odcinek 59

 

Pomocnicy :

 

Daniel Kofi AGYEI (18, Ghana U-21 3/0) / 34 / 6 / 3 / 0 / 7.09 - Daniel został wypożyczony do naszego klubu z drużyny młodzieżowej Fiorentiny. Krótko mówiąc nie zawiódł moich oczekiwań. W każdym spotkaniu prezentował wysoki poziom pokazując, że szkółka z Fiorentiny należy do jednej z najlepszych w całym kraju. Będę się starał wypożyczyć tego zawodnika również w następnym sezonie.

 

Dariusz KŁUS (28, Polska) / 40 / 1 / 5 / 0 / 6.97 - Darek został sprowadzony w lecie z Cracovii. Najczęściej pojawiał się na boisku w roli defensywnego pomocnika często wywyższając się poziomem od innych zawodników występujących w tej lidze. Śmiało mogę powiedzieć, że przyjście do klubu tego zawodnika było bardzo dobrym posunięciem.

 

Hristo MARKOV (24, Bułgaria) / 40 / 2 / 9 / 1 / 7.04 - Hristo bardzo dobrze wkomponował się w szeregi włoskiej drużyny. Dosyć często łapał kontuzję, lecz kiedy na niego stawiałem rzadko kiedy zawodził. Liczę, że ten zawodnik zdoła się jeszcze rozwinąć. Obecnie prezentuje przyzwoite umiejętności jak na Serie C1. Musi jednak wiedzieć, że będzie musiał walczyć z całych sił o miejsce w składzie w przyszłym sezonie.

 

Davide VAIRA (25, Włochy) / 23 / 1 / 6 / 2 / 6.83 - Davide był w tym sezonie jedynie zmiennikiem. Nie widzę dla niego miejsca w składzie w przyszłym sezonie dlatego najpewniej trafi do rezerw i zostanie wystawiony na listę transferową.

 

Mateusz BUKOWIEC (23, Polska) / 21 / 1 / 3 / 1 / 6.82. - Szczerze mówiąc zawiodłem się trochę na tym zawodniku. Sprowadzając tego gracza w swoje szeregi liczyłem na to, że będzie walczył o miejsce w podstawowej jedenastce. Nie co się myliłem, gdyż Mateusz był typowym rezerwowym. Złapał w trakcie sezonu dwie kontuzje i miał spore problemy z aklimatyzacją. Zobaczymy jak będzie w przyszłym sezonie liczę na eksplozję tego zawodnika i pokazanie charakteru na treningach.

 

Pascal STELLETTA (24, Francja) / 24 / 1 / 3 / 0 / 6.89 - Pascal również nie był najmocniejszym ogniwem naszej drużyny. Można śmiało powiedzieć, że dwaj powyżsi zawodnicy to dwa nie trafione transfery. Mam jedynie nadzieję na to, że któryś z tych zawodników udowodni mi, że warto na niego stawiać i że szybkie przekreślanie jego osoby to błędna decyzja.

 

Odpowiednio : Liczba rozegranych meczów, strzelone bramki, asysty, gracz meczu, średnia.

Odnośnik do komentarza

Odcinek 60

 

Napastnicy :

 

Omar EL KADDOURI (19, Maroko) / 21 / 5 / 2 / 0 / 6.87 - Omar przychodząc do naszego klubu musiał z góry pogodzić się z rolą rezerwowego. Osobiście nie mogę mieć większych zarzutów do jego gry. Strzelił tak mało bramek, gdyż najczęściej pojawiał się na boisku w drugiej części gry. Jak wiemy napastnika rozlicza się ze strzelonych bramek. Wierzę, że ten zawodnik będzie rozwijał się w swoim macierzystym klubie, gdyż na angaż w Carrarese ma bardzo nikłe szanse.

 

Dejan LAZAREVIC (20, Słowenia U-21 6/0) / 20 / 7 / 5 / 1 / 6.91 - Dejan zrobił na mnie naprawdę pozytywne wrażenie. Wypożyczony z Genoi młodziak nie zawiódł w żaden sposób moich oczekiwań. Przede wszystkim podobał mi się styl gry tego zawodnika. Fantastycznie operował lewą nogą, był świetnie wyposażony technicznie dzięki czemu zwrócił moją uwagę. Możliwe, że w przyszłym sezonie będę ponownie próbował ściągnąć tego zawodnika w swoje szeregi.

 

Oscar TORRES (20, Paragwaj U-21 6/4) / 24 / 3 / 1 / 6.66 - Oscar zrobił na mnie pozytywne wrażenie jedynie pod koniec sezonu kiedy zaczął prezentować bardzo dobry styl gry. Widzę, że w tym zawodniku brzmi olbrzymi potencjał dzięki czemu może kiedyś stać się naprawdę bardzo dobrym graczem na miarę najwyższych klubów z włoskiej ligi.

 

Mirco BIGAZZI (21, Włochy) / 9 / 2 / 1 / 0 / 6.77 - Mirco zagrał w tym sezonie najmniej z wśród wszystkich napastników. Jego współwłaścicielem karty zawodniczej jest Livorno. Mam nadzieję, że uda nam się sprzedać drugą połówkę i ostatecznie pożegnamy się z tym graczem.

 

Kamil GĘŚLA (24, Polska) / 35 / 22 / 12 / 6 / 7.32 - Kamil to jeden z najlepszych snajperów w naszej drużynie. Stanowił o sile ataku strzelając nie raz przepięknej urody bramki. Dzięki wspaniałej grze zainteresowały się nim znacznie mocniejsze kluby. Sam zawodnik odmawia jednak wszelkim ofertom i chce się skupić na grze w niebieskich barwach.

 

Marco GUIDONE (24, Włochy) / 38 / 19 / 15 / 5 / 7.20 - Marco to kolejny ze znakomitych snajperów z Carrarese. Włoch w przeciągu całego sezonu pokazał wyśmienitą formę dzięki czemu zaskarbił sobie serca kibiców zapowiadając jednocześnie, że chce dojść z tym klubem jak najwyżej. Poza tym jest dość młodym zawodnikiem. Wielkie strzelanie bramek jeszcze przed nim !

 

Jacek KOSMALSKI (33, Polska) / 37 / 21 / 7 / 7 / 7.21 - Jacek pokazał się z bardzo dobrej strony okazując się trafionym transferem. Mogę jedynie żałować, że ten zawodnik najlepsze lata ma już za sobą i że jego kontrakt najprawdopodobniej nie zostanie przedłużony. Mam nadzieję, że wróci do Polski i pogra tam jeszcze z dwa sezony w niższych ligach. Chociaż ostateczną decyzję co do przyszłości tego zawodnika podejmę wraz ze sztabem szkoleniowym, nie wszystko zostało już przekreślone.

 

Odpowiednio : Liczba rozegranych meczów, strzelone bramki, asysty, gracz meczu, średnia.

Odnośnik do komentarza

Odcinek 61

 

PODSUMOWANIE WŚRÓD LIG EUROPEJSKICH cz. I :

 

Anglia, Premiership :

 

Czołówka

 

1. Arsenal Londyn (84 pkt)

2. Chelsea Londyn (80 pkt)

3. Tottenham (72 pkt)

 

Spadek

 

18. Stoke City (33 pkt)

19. Bolton (32 pkt)

20. Fulham Londyn (30 pkt)

 

Najlepsi strzelcy

 

1. Didier Drogba (Chelsea) - 21

2. Eduardo (Arsenal) - 19

3. Peter Coruch (Tottenham) - 18

 

Najlepsi asystujący

 

1. Bacary Sagna (Arsenal) - 14

2. Gareth Barry (Manchester City) - 13

3. Aaron Lennon (Tottenham) - 11

 

Najlepsza ocena

 

1. Fernando Torres (Liverpool) - 8.07

2. Eduardo (Arsenal) - 7.98

3. Robin Van Persie (Arsenal) - 7.95

 

Tabela

 

Francja, Ligue 1 :

 

Czołówka

 

1. Olympique Lyon (72 pkt)

2. Stade Rennais (71 pkt)

3. Girondis Bordeaux (70 pkt)

 

Spadek

 

18. Montpellier (36 pkt)

19. AS Nancy (33 pkt)

20. US Boulogne (26 pkt)

 

Najlepsi strzelcy

 

1. Gonzalo Bergessio (Saint-Etienne) - 20

2. Vaclav Sverkos (Sochaux) - 19

3. Guillaume Hoarau (PSG) - 18

 

Najlepsi asystujący

 

1. Nenad Kovacevic (Lens) - 15

2. Stephane Dalmat (Sochaux) - 13

3. Florent Balmont (Lille) - 12

 

Najlepsza ocena

 

1. Lucho Gonzalez (Olympique Marsylia) - 7.70

2. Ismael Bangoura (Stade Rennais) - 7.68

3. Julien Quercia (Auxerre) - 7.56

 

Tabela

 

Hiszpania, Primera Division :

 

Czołówka

 

1. Real Madryt (91 pkt)

2. Barcelona (88 pkt)

3. Atletico Madryt (77 pkt)

 

Spadek

 

18. Almeria (33 pkt)

19. Osasuna (32 pkt)

20. Sporting Gijon (31 pkt)

 

Najlepsi strzelcy

 

1. Roberto Soldado (Getafe) - 26

2. David Villa (Valencia) - 21

3. Ivan Alonso (Espanyol) - 20

 

Najlepsi asystujący

 

1. Xavi (Barcelona) - 14

2. Xabi Alonso (Real) - 11

3. Momo (Xerez) - 11

 

Najlepsza ocena

 

1. Lionel Messi (Barcelona) - 8.39

2. Gerard Pique (Barcelona) - 8.07

3. David Villa (Valencia) - 7.97

 

Tabela

 

Holandia, Eredivisie :

 

Czołówka

 

1. Feyenoord Rotterdam (75 pkt)

2. Ajax Amsterdam (61 pkt)

3. PSV Eindhoven (60 pkt)

 

Spadek

 

18. RKC Waalwijk (36 pkt)

19. Sparta Rotterdam (30 pkt)

20. ADO Den Haag (21 pkt)

 

Najlepsi strzelcy

 

1. Baba (Vitesse) - 19

2. Ari (AZ) - 18

3. Lasse Nilsson (Vitesse) - 17

 

Najlepsi asystujący

 

1. Walter Erviti (Heerenveen) - 14

2. Sandro (PSV) - 13

3. Hamed Kavianpour (Vitesse) - 10

 

Najlepsza ocena

 

1. Viktor Elm (AZ) - 7.70

2. Marko Pantelić (Ajax) - 7.70

3. Vegard Forren (AZ) - 7.70

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

Odcinek 62

 

PODSUMOWANIE WŚRÓD LIG EUROPEJSKICH cz. II :

 

Niemcy, Bundesliga :

 

Czołówka

 

1. Bayern Monachium (77 pkt)

2. Hoffenheim (61 pkt)

3. Werder Brema (61 pkt)

 

Spadek

 

17. Gladbach (30 pkt)

18. Freiburg (13 pkt)

 

Najlepsi strzelcy

 

1. Pavel Pogrebnyak (Stuttgart) - 19

2. Salvador Cabanas (Hoffenheim) - 18

3. Adrian Ramos (Hertha Berlin) - 18

 

Najlepsi asystujący

 

1. Ze Roberto (Hamburger) - 12

2. Christian Eichner (Hoffenheim) - 10

3. Josue (Wolfsburg) - 10

 

Najlepsza ocena

 

1. Ze Roberto (Hamburger) - 7.99

2. Arjen Robben (Bayern) - 7.74

3. Philip Lahm (Bayern) - 7.70

 

Tabela

 

Polska, Ekstraklasa :

 

Czołówka

 

1. Legia Warszawa (63 pkt)

2. Lech Poznań (57 pkt)

3. Polonia Warszawa (54 pkt)

 

Spadek

 

15. Arka Gdynia (27 pkt)

16. Piast Gliwice (15 pkt)

 

Najlepsi strzelcy

 

1. Robert Lewandowski (Lech) - 18

2. Hernan Rengifo (Lech) - 15

3. Edi Andradina (Korona) - 13

 

Najlepsi asystujący

 

1. Patryk Klofik (Śląsk) - 8

2. Grzegorz Bartczak (Zagłębie) - 8

3. Radek Mynar (Polonia Warszawa) - 8

 

Najlepsza ocena

 

1. Robert Lewandowski (Lech) - 7.80

2. Dawid Nowak (GKS Bełchatów) - 7.48

3. Jakub Rzeźniczak (Legia) - 7.35

 

Tabela

 

Włochy, Serie A :

 

Czołówka

 

1. Juventus Turyn (93 pkt)

2. Milan (71 pkt)

3. Genoa (70 pkt)

 

Spadek

 

18. Atalanta (39 pkt)

19. Parma (38 pkt)

20. Bari (26 pkt)

 

Najlepsi strzelcy

 

1. Klaas Jan - Huntelaar (Milan) - 23

2. Ezequiel Lavezzi (Napoli) - 20

3. Amauri (Juventus) - 19

 

Najlepsi asystujący

 

1. Gianluca Zambrotta (Milan) - 12

2. Claudio Marchisio (Juventus) - 11

3. Luca Cigarini (Napoli) - 9

 

Najlepsza ocena

 

1. Antonio Cassano (Sampdoria) - 8.02

2. Amauri (Juventus) - 7.95

3. Giorgio Chiellini (Juventus) - 7.93

 

Tabela

 

Włochy, Serie C2/B :

 

Czołówka

 

1. Carrarese (74 pkt) [A]

2. Celano (62 pkt) [bR]

3. Itala (52 pkt) [bR]

 

Spadek

 

16. Sacilese (34 pkt)

17. Fano (32 pkt)

18. Poggibonsi (26 pkt)

 

Najlepsi strzelcy

 

1. Gianluca Palmiteri (Celano) - 26

2. Stefano Crisci (Bellaria) - 23

3. Loris Lorini (Sangiustese) - 23

 

Najlepsi asystujący

 

1. Piotr Petasz (Carrarese) - 18

2. Graziano Villa (Celano) - 16

3. Marco Guidone (Carrarese) - 13

 

Najlepsza ocena

 

1. Piotr Petasz (Carrarese) - 7.51

2. Manuele Del Nero (Carrarese) - 7.43

3. Kamil Gęśla (Carrarese) - 7.30

 

Tabela

Odnośnik do komentarza
Liga Mistrzów / 22.05.2010 / Santiago Bernabeu, Madryt : 75328 widzów.

[ENG] Manchester United 1:0 Inter Mediolan [iTA] (Danny Welbeck '115)

 

Liga Europejska / 12.05.2010 / HSN - Nordbank Arena, Hamburg : 46500 widzów.

[ESP] Atletico Madryt 3:1 Valencia [ESP] (Dszudszak '72, '114, Reyes '91 - Villa '6)

 

Superpuchar Europy / 28.08.2009 / Stade Louis II, Monako : 18524 widzów.

[uKR] Szachtar Donieck 2:3 Barcelona [ESP] (Pepe '6, Willian '89 - Henry '40, Bojan '62, Messi '101)

 

Klubowe Mistrzostwa Świata / Mohamed bin Zayed Stadium, Abu Zabi : 60000 widzów.

[ESP] Barcelona 3:1 Estudiantes de la Plata [ARG] (Xavi '33, Ibrahimovic '47, Pique '82 - Sanchez '78)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 64

 

Mistrzostwa Świata U-20 / 16.10.2009. / Cairo International Stadium, Kair : 17050 widzów.

Hiszpania U-20 1:2 Włochy U-20 (Kiko Femenia '52 - Miscuraca '37, Paloschi '108)

 

Puchar Narodów Afryki / 07.02.2010. / Estadio da Cidadela, Luanda : 60000 widzów.

Wybrzeże Kości Słoniowej 2:2 [4:1k] Ghana (Romaric '51 (k), '68 (k) - Boateng '41, Sarpei '66)

 

Puchar Narodów Oceanii / 31.03.2010. / National Sports Stadium, Suva : 25000 widzów.

Fidżi 2:0 Nowa Zelandia (Ram '75, Nand '107)

 

Mistrzostwa Świata / 11.07.2010. / Soccer City, Johannesburg : 87600 widzów.

Słowacja 2:1 Hiszpania (Holosko '44, Sestak '83 - Villa '61)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 65

 

Z dniem 1 lipca stawiłem się w klubie. W tym czasie dopinałem wszystkie transfery, które miałem już wcześniej zakontraktowane. Poza tym fantastyczną informacją było dla mnie to, że prezes klubu zaoferował mi nowy kontrakt. Cały zarząd kibice oraz piłkarze są bardzo zadowoleni z mojej pracy więc nie było żadnych przeszkód w podpisaniu nowego kontraktu, który obowiązywał mnie będzie do 30 czerwca 2013 roku. Jak już wcześniej wspomniałem musiałem dopiąć wszystkie sprawy związane z transferami. Zapłaciłem jedynie za Ante Rezicia, który został już pozyskany w lutym za sumę osiemnastu tysięcy euro. Na otwarcie sezonu dostałem na sfinalizowanie transferów sumę 27 tysięcy euro. Dodatkowo na płacę mam przeznaczone 29 tysięcy co jest naprawdę dobrą informacją. W związku z tym do klubu zawitali nowi zawodnicy :

 

Ante Rezić (22, P LŚ, Chorwacja) z Hajduka Split za 18 tys. €

Marcin Cabaj (30, BR, Polska) z Cracovii Kraków za darmo.

Alessandro D'Antoni (21, NŚ, Włochy) z Juventusu Turyn za darmo.

Oussama Essabr (21, NŚ, Maroko) z Juventusu Turyn za darmo.

Nicola Cosentini (22, DP, PŚ, Włochy) z Juventusu Turyn za darmo.

Salvatore Temperino (21, DP, P LŚ, Włochy) z Palermo za darmo.

Paulinho Betanin (24, NŚ, Brazylia) z Livorno za darmo.

 

Z klubem pożegnali się natomiast :

 

Luca Bonfanti (33, OP PL, Włochy) - koniec kontraktu.

Jacek Kosmalski (33, NŚ, Polska) - koniec kontraktu.

Davide Vaira (25, OP LŚ, Włochy) - koniec kontraktu.

Luca De Gubernatis (22, NŚ, Włochy) - koniec kontraktu.

Francesco Trabace (22, OŚ, Włochy) - koniec kontraktu.

 

Ustaliliśmy również terminarz gier towarzyskich :

 

26.07.2010. / vs. Rodengo / Wyjazd

29.07.2010. / vs. Paganese / Wyjazd

01.08.2010. / vs. Cagliari II / Dom

03.08.2010. / vs. Rovigo / Wyjazd

06.08.2010. / vs. Faenza / Wyjazd

14.08.2010. / vs. Valle del Giovenco / Wyjazd

Odnośnik do komentarza

Sparing z drużyną rezerw Cagliari został odwołany, gdyż pierwszego dnia sierpnia zmierzymy się z Novarą w ramach 1 rundy kwalifikacyjnej Pucharu Włoch. Został również odwołany ostatni sparing z Valle del Giovenco. Trwają poszukiwania potencjalnego sparingpartnera. Tymczasem przed spotkaniem w Pucharze Włoch rozegraliśmy dwa mecze kontrolne.

 

Towarzyski / 26.07.2010. / Comunale, Rodengo Saiano : 213 widzów.

[C2/A] Rodengo 1:2 Carrarese [C1/B] (Cassan '71 - Paulinho '26, Markov '34)

 

W spotkaniu kontuzji doznali :

 

Sebastian Madera (naciągnięty mięsień uda, 4-5 tyg. przerwy)

Ante Rezić (naciągnięte ścięgno pachwiny, 4-5 tyg. przerwy)

 

Towarzyski / 29.07.2010. / Marcello Torre, Pagani : 288 widzów.

[C2/C] Paganese 1:2 Carrarese (Zarineh '60 - D'Antoni '20, Guidone '70)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 67

 

Nie przygotowywaliśmy się jakoś specjalnie do pucharowego spotkania z Novarą. Gospodarze byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania, chciałem jednak pokazać się w tym meczu z jak najlepszej strony ucierając nosa dużo mocniejszym przeciwnikom. Nosa na pewno utarliśmy szkoda jedynie, że nie udało nam się zdobyć bramki, gdyż przez większość czasu zdecydowanie przeważaliśmy. Fatalną skuteczność miał dzisiaj Guidone, który zmarnował trzy stuprocentowe okazje. Niestety gospodarze uraczyli nas finezyjnym strzałem z dwudziestego metra, a konkretniej autorstwa Ledesmy, dzięki czemu pożegnaliśmy się z pucharem. Musimy zdecydowanie popracować nad skutecznością. Marco dostał już osobisty ochrzan, mam tylko nadzieję, że takie mecze w jego wykonaniu to przeszłość.

 

Puchar Włoch, 1 runda kwalifikacyjna / 01.08.2010. / Silvio Piola, Novara : 1857 widzów.

[C1/B] Novara 1:0 Carrarese (Ledesma '60)

 

Cabaj - Petasz, N'Siabamfumu, Del Nero, Fechner - Kłus - Markov ('46 Cosentini), Temperino ('65 Stelletta) - Paulinho, Gęśla ('65 D'Antoni), Guidone.

 

MoM : Emmanuel Jorge Ledesma (Novara) - 7.8

Odnośnik do komentarza

Odcinek 68

 

Po spotkaniu pucharowym z Novarą czekało nas jeszcze pięć gier kontrolnych. Niewątpliwie atrakcją były spotkania z Americą (MEX) oraz Gremio wybitną drużyną z ligi brazylijskiej.

 

Towarzyski / 03.08.2010. / Francesco Gabrielli, Rovigo : 200 widzów.

Rovigo 2:3 Carrarese [C1/A] (Parente '12, 45' (k) - D'Antoni '6, Essabr '15, Guidone '81 (k))

 

Towarzyski / 06.08.2010. / Bruno Neri, Faenza : 225 widzów.

Faenza 0:6 Carrarese [C1/A] (Legni '17 (s), Paulinho '20, Essabr '32, Temperino '68 (k), D'Antoni '82, '85)

 

Towarzyski / 09.08.2010. / Dei Marmi, Carrara : 8974 widzów.

[C1/A] Carrarese 2:0 America [MEX] (Paulinho '30, Essabr '36)

 

Towarzyski / 13.08.2010. / Dei Marmi, Carrara : 5305 widzów.

[C1/A] Carrarese 2:2 Gremio [bRA] (Gęśla '5, '39 - Jonas '7, '24)

 

Towarzyski / 17.08.2010. / Dei Marmi, Carrara : 947 widzów.

[C1/A] Carrarese 11:0 Voghera (Temperino '5, D'Antoni '9, '12, '19, '29, '34, '39, Stelletta '45, N'Siabamfumu '53, Gęśla '62, '87)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 69

 

Przed pierwszym ligowym spotkaniem udało nam się zakontraktować jeszcze jednego zawodnika. To lewy obrońca Anicet Adjamossi z Beninu. Wychowanek Bordeaux związał się z nami dwuletnim kontraktem.

 

Tymczasem 22 dnia sierpnia rozgrywaliśmy pierwsze spotkanie w Serie C1/A. Na nasz stadion zjawiła się ekipa Perugi. Niegdyś bardzo dobry zespół Serie A, w 1979 roku zajęli nawet w tych rozgrywkach drugą lokatę. To było jednak 30 lat temu dzisiaj ta ekipa musiała stawić czoło mojej drużynie. Nasza gra w pierwszej połowie była wręcz pasjonująca. Już w 6 minucie wyszliśmy na prowadzenie kiedy dośrodkowanie z prawej strony autorstwa Essabra pewnie wykorzystał D'Antoni. Dziesięć minut później na listę strzelców wpisał się nasz francuski stoper kiedy to oddał atomowe uderzenie zza pola karnego pod poprzeczkę. W 23 minucie mogliśmy cieszyć się z kolejnego gola. Marcin Cabaj wypatrzył zupełnie niepilnowanego Paulinho, który uderzył pewnie z ośmiu metrów nie dając szans bramkarzowi. Przed przerwą zdołaliśmy podwyższyć rezultat. Tym razem bramka została zdobyta po podręcznikowym kontrataku. W roli asystującego ponownie był Essabr, który dograł w uliczkę do Paulinho, który wyszedł zwycięsko w pojedynku z golkiperem po akcji jeden na jeden. Po przerwie obraz gry nie uległ wielkim zmianom. Troszkę zwolniliśmy z obrotów, ale nie przeszkodziło nam to by podwyższyć prowadzenie o jeszcze jedną bramkę. Hat-tricka skompletował Paulinho, który uderzył nie do obrony zza szesnastki. W 80 minucie powinniśmy wygrywać sześcioma bramkami, lecz rzutu karnego nie wykorzystał Temperino uderzając wysoko nad bramką. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z wyniku. Rywale nie mieli nic do powiedzenia, a moja drużyna zrobiła co do niej należało.

 

C1/A [1/34] / 22.08.2009. / Dei Marmi, Carrara : 3850 widzów.

Carrarese 5:0 Perugia (D'Antoni '6, N'Siabamfumu '16, Paulinho '23, '38, '54)

'80 - S. Temperino nie wykorzystał rzutu karnego.

 

Cabaj - Petasz ('74 Adjamossi), N'Siabamfumu, Del Nero, Fechner - Temperino - Markov ('59 Stelletta), Kłus ('59 Cosentini) - Paulinho, D'Antoni, Essabr.

 

MoM : Paulinho Betanin (Carrarese) - 9.4

Sławoj : No cóż mogę tylko powiedzieć, że dobrze patrzysz :)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 70

 

Przed spotkaniem z Citadellą szeregi zespołu opuścił nasz najlepszy gracz Piotr Petasz. Dostałem za tego gracza 150 tysięcy euro. Musiałem poprawić nie co stan klubowych finansów, więc transfer można powiedzieć z konieczności. Jego nowym klubem została Cosenza.

 

Mecz z Citadellą to tak naprawdę mecz na szczycie. Graliśmy na wyjeździe dzięki czemu nie byliśmy faworytami tego spotkania. Pierwsza połowa to istny koszmar w naszym wykonaniu. Już w 2 minucie na listę strzelców wpisał się Manucci, który był nie pilnowany w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 14 minucie musieliśmy przełknąć kolejną bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Ardemagni wykorzystując wspaniałe podanie w pole karne. Gospodarze przybili gwóźdź do trumny w 25 minucie. Po raz kolejny bramka padła po stałym fragmencie gry, a egzekutorem okazał się Falcon. W drugiej odsłonie graliśmy znacznie lepiej. Gospodarze dali sobie wbić bramkę przedniej urody kiedy to D'Antoni w fantastyczny sposób przelobował bramkarza. Gdyby nasza obrona nie zaspała w pierwszej połowie moglibyśmy nawiązać walkę z tą drużyną. Niestety musimy się pogodzić z pierwszą porażką w tym sezonie.

 

Serie C1/A [2/34] / 29.08.2010. / Pier Cesare Tombolato, Citadella : 1992 widzów.

[2nd] Citadella 3:1 Carrarese [1st] (Manucci '2, Ardemagni '14, Falcon '25 - D'Antoni '60)

 

Cabaj - Rossi ('68 Adjamossi), N'Siabamfumu, Del Nero, Fechner - Temperino ('78 Bukowiec) - Kłus, Markov - Paulinho ('68 Gęśla), D'Antoni, Essabr.

 

MoM : Andrea Manucci (Citadella) - 8.2

Odnośnik do komentarza

Odcinek 71

 

Sierpień 2010

 

Bilans : 1-0-1, 6:3

Liga : 7th. [-3], 3 pkt, 6:3

Puchar Włoch : 1 runda kwalifikacyjna (0:1 Novara)

Finanse : - 300.393. € / + 146.775. €

 

Transfery (Świat):

 

1. Miguel Veloso (24, DP, PŚ, Portugalia 12/0) Sporting Lizbona --> Valencia / 21.500.000. €

2. Goran Pandev (27, OP/NŚ, Macedonia 38/14) Lazio Rzym --> Inter Mediolan / 19.000.000. €

3. Benedikt Howedes (22, OŚ, Niemcy U-21 16/2) Schalke --> Manchester United / 18.250.000. €

 

Transfery (Polska):

 

1. Marcelo (23, OŚ, Brazylia U-21 4/0) Wisła Kraków --> Mantova / 1.500.000. €

2. Takesure Chinyama (27, NŚ, Zimbabwe 3/0) Legia Warszawa --> Bari / 1.000.000. €

3. Ahmed Eid (30, OP L, N, Egipt 27/5) Haras El-Hodud --> Górnik Zabrze / 850.000. €

 

Ligi europejskie :

 

Anglia, Premiership : Manchester United (+1)

Francja, Ligue 1 : FC Sochaux (+1)

Hiszpania, Primera Divison : Real Saragossa (+0)

Holandia, Eredivisie : AZ Alkmaar (+1)

Niemcy, Bundesliga : Stuttgart (+0)

Polska, Ekstraklasa : Wisła Kraków (+2)

Włochy, Serie A : Napoli (+0)

Włochy, Serie C1/A : Citadella (+0)

 

Polskie kluby w europejskich pucharach :

 

Liga Europejska, 3 runda kwal. [2/2] | 05.08.2010. | GKS Bełchatów 1:1 Maccabi Hajfa (Nowak '59 - Arbeitman '38) Awans : Maccabi Hajfa.

Liga Europejska, 3 runda kwal. [2/2] | 05.08.2010. | Red Bull Salzburg 0:1 Lech Poznań (Lewandowski '29) Awans : Lech Poznań.

Liga Europejska, 3 runda kwal. [2/2] | 05.08.2010. | Dynamo Moskwa 1:1 Polonia Warszawa (Kerzhakov '43 (k) - Mierzejewski '76) Awans : Dynamo Moskwa.

 

Liga Europejska, 4 runda kwal. [1/2] | 19.08.2010. | Legia Warszawa 2:1 Standard Liege (Radović '36, Guarin '86 (k) - de Camargo '6)

Liga Europejska, 4 runda kwal. [1/2] | 19.08.2010. | Metalist Charków 3:1 Lech Poznań (Rykun '15, Danylovskyi '34, Trisović '82 - Lewandowski '45)

 

Liga Europejska, 4 runda kwal. [2/2] | 26.08.2010. | Standard Liege 1:1 Legia Warszawa (Grindheim '27 - Rybus '45) Awans : Legia Warszawa

Liga Europejska, 4 runda kwal. [2/2] | 26.08.2010. | Lech Poznań 1:1 Metalist Charków (Chrapek '1 - Checher '5, Zezeto '6) Awans : Metalist Charków

 

Legia Warszawa (Grupa K) - Stuttgart, Spartak Moskwa, Steaua Bukareszt.

 

Reprezentacja Polski :

 

Brak

 

Ranking FIFA :

 

1. Holandia (2023) 2. Hiszpania (1771) 3. Niemcy (1609) 47. Polska (658)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 72

 

Tuż przed zamknięciem letniego okienka transferowego na zasadzie wypożyczenia z Fiorenitny do zespołu dołączył Mats Rits (17, PŚ, Belgia).

Będzie niewątpliwym wzmocnieniem naszej siły ofensywnej.

 

Naszym pierwszym wrześniowym spotkaniem była potyczka z Como ósmym zespołem. Ta drużyna w przeciągu dwóch kolejek zanotowała jedną porażkę oraz jedno zwycięstwo. O lekceważeniu przeciwnika nie było mowy. Tutaj zespoły są bardzo zbliżone poziomem do siebie więc wiedziałem, że każdy mecz będzie bardzo trudny. Pierwsze minuty nie należały do najłatwiejszych. Goście mocno nas przycisnęli dzięki czemu już w 8 minucie objęli zasłużone prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Locatelli, który otrzymał podanie w pole karne i nie miał problemów z pokonaniem Cabaja. W 17 minucie doszła do mnie kolejna zła wiadomość. Z powodu kontuzji żeber boisko musiał opuścić Madera. Jego miejsce zajął Del Nero. Później było już zdecydowanie lepiej. Graliśmy co raz lepiej i w 31 minucie udało nam się doprowadzić do remisu. Przepięknego gola z rzutu wolnego strzelił Markov. Muszę szczerze przyznać, że ten zawodnik z dnia na dzień gra co raz lepiej. Mam nadzieję, że ta forma utrzyma się przez dłuższy czas. Po przerwie staraliśmy się zmienić rezultat atakując raz po raz bramkę przeciwnika. W 68 minucie Rezić idealnie dograł w uliczkę do Paulinho a ten nie zwykł marnować takich sytuacji. W doliczonym czasie gry powinniśmy podwyższyć prowadzenie, lecz strzał z rzutu karnego Markova minął lewy słupek bramki. Notujemy komplet punktów po niezwykle ciężkim meczu.

 

Serie C1/A [3/34] / 05.09.2010. / Dei Marmi, Carrara : 3601 widzów.

[7th] Carrarese 2:1 Como [7th]

(Markov '31, Paulinho '68 - Locatelli '8)

 

'17 - Sebastian Madera (kontuzja).

'90 + 4 - Hristo Markov nie wykorzystał rzutu karnego.

 

Cabaj - Rossi, Madera ('17 Del Nero), N'Siabamfumu, Fechner - Temperino - Rezić, Markov - Paulinho, D'Antoni, Essabr.

 

MoM : Stefano Locatelli (Como) - 7.5

Odnośnik do komentarza

Odcinek 73

 

W spotkaniu z Como Sebastian Madera złamał żebra przez co nie zobaczymy go na boisku przez około 5 tygodni. Gorszą wiadomością jest kontuzja na treningu Manuele Del Nero. Nasz środkowy obrońca zerwał mięsień pachwiny dzięki czemu nie zagra przez około 3 miesiące. Z tego względu z zespołu rezerw na najbliższe spotkania przeniosłem Luce Guadagniego.

 

Mecz z Pescarą nie był oszałamiającym widowiskiem. Podobać mogło się to, że już w 15 sekundzie spotkania wyszliśmy na prowadzenie. Debiutujący w naszych barwach Rits dograł za kołnierz obrońcom prosto pod nogi Paulinho, który oddał pewny strzał w krótki róg. Gospodarze z minuty na minutę zaczęli stwarzać sobie co raz to groźniejsze okazje do zdobycia bramki. Wyrównanie padło w 40 minucie spotkania. Tym razem z rzutu wolnego z około 35 metrów do bramki trafił Dettori. Druga odsłona była niezwykle słabym widowiskiem. Obie ekipy osiadły z sił, nie stwarzając sobie jednocześnie jakichś ciekawych akcji. Podział punktów w Pescarze jak najbardziej sprawiedliwy.

 

Serie C1/A [4/34] / 12.09.2010. / Adriatico, Pescara : 3554 widzów.

[12th] Pescara 1:1 Carrarese [4th]

(Dettori '40 - Paulinho Betanin '1)

 

'26 - Paulinho Betanin (kontuzja)

 

Cabaj - Rossi, Guadagni, N'Siabamfumu, Fechner - Temperino - Markov ('65 Kłus), Rits - Paulinho ('26 Essabr), D'Antoni ('78 Guidone), Gęśla.

 

MoM : Francesco Dettori (Pescara) - 7.6

Odnośnik do komentarza

Paulinho doznał wstrząśnienia mózgu. Po spotkaniu z Anconą powinien być do mojej dyspozycji. Kontuzje to jeden z większych problemów w naszej drużynie. Po jednym ze starć na treningu staw kolanowy skręcił Markov. Jego przerwa w grze potrwa około czterech tygodni.

 

Mecz z Anconą był dużo ciekawszy niż mecz z Pescarą. Tym razem to my straciliśmy bardzo szybko bramkę. Dośrodkowanie z lewej strony wykorzystał Rigano wpisując się na listę strzelców w 41 sekundzie spotkania. Graliśmy całkiem nieźle, lecz piłka jak na złość nie chciała wpaść do siatki przeciwnika. Wyrównanie padło na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej części gry. Solową akcją popisał się Gęśla, który zwiódł obrońców, a następnie bramkarza i skierował piłkę do pustej siatki. Druga odsłona to początkowe ataki gości. W 58 minucie objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z lewej strony mocnym strzałem zamknął Lepore zmuszając Cabaja do wyciągnięcia piłki z siatki. Od tej pory to my rządziliśmy na boisku. Mieliśmy wiele sytuacji, lecz ponownie zawaliła skuteczność naszych napastników. W 89 minucie wpuszczony na boisko Guidone oddał strzał z szesnastu metrów, który ostatecznie znalazł drogę do bramki. Notujemy kolejny remis po niezwykle ciężkim spotkaniu. Muszę się pogodzić z tym, że wyższa liga to zdecydowanie wyższy poziom gry.

 

Serie C1/A [5/34] / 19.09.2010. / Dei Marmi, Carrara : 3882 widzów.

[4th] Carrarese 2:2 Ancona [5th]

(Gęśla '41, Guidone '89 - Rigano '1, Lepore '58)

 

'87 - Vladislav Mirchev (Ancona) - kontuzja.

 

Cabaj - Adjamossi ('63 Rossi), Guadagni, Fechner, N'Siabamfumu - Temperino - Rezić ('63 Cosentini), Rits - Gęśla, D'Antoni ('63 Guidone), Essabr.

 

MoM : Kamil Gęśla (Carrarese) - 7.9

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...