Skocz do zawartości

Powrót do rzeczywistości - Roda


Icy

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężki sezon okraszony zwycięstwem w League Two i Johenstone's Paint Trophy dobiegł końca, a wraz z tym nadszedł czas na podsumowania poszczególnych zawodników i rozgrywek.

 

Tabela na koniec sezonu Coca – Cola League Two:

 

http://i49.tinypic.com/zvdlg.jpg

 

 

 

Sezon w liczbach - nagrody i statystyki:

 

Trener Roku:

 

1. Zvonimir Roska (CREWE)

2. Stuart McCall (Bradford City)

3. Keith Hill (Rochdale AFC)

 

 

Król strzelców:

 

1. John O'Flynn (Barnet FC) – 21 goli

2. Junior Mendes (Aldershot Town) – 21 goli

3. Kabamba Musasa (Crewe) – 19 goli

 

 

Najlepszy podający:

 

1. Billy Jones (Crewe) – 17 asyst

2. Delroy Facey (Notts County) – 15 asyst

3. Omer Riza (Shrewsbury Town) – 15 asyst

 

 

Najlepszy piłkarz (wg średniej ocen):

 

  1. Billy Jones (Crewe) – 7.40
  2. Johnnie Jackson (Notts County) – 7.34
  3. Harry Worley (Crewe) – 7.26

 

Najwięcej występów:

 

1. Tony Roberts (Dagenham&Redbridge) - 48

2. Mickael Buscher (Darlington FC) - 48

3. Przemysław Kaźmierczak (Shrewsbury Town) – 48

 

 

Najskuteczniej podający:

 

1. John Finnigan (Cheltenham Town) - 77%

2. Alex Russell (Cheltenham Town) - 76%

3. Simon Ferry (Rochdale AFC) - 76

 

 

Najwięcej nagród MoM:

 

1. Adam Le Fondre (Rochdale AFC) - 8

2. Billy Jones (Crewe) - 7

3. Adam Birchall - 7

 

 

Najwięcej odbiorów na mecz:

 

1. Graeme Lee (Bradford City) – 7.46

2. Tom Newey (Grimsby Town) – 6.70

3. Andy Parrish (Morecambe FC) – 6.24

 

 

Najwięcej dryblingów na mecz:

 

1. Andy Bishop (Bury FC) – 7.72

2. Josh Low (Cheltenham Town) – 6.69

3. Omer Riza (Shrewsbury Town) – 6.66

 

 

Crewe:

 

 

Król strzelców:

 

1. Musasa Kabamba - 19

2. Calvin Zola - 16

3. Anton Putsilo - 9

 

Najlepszy podający:

 

1. Billy Jones (Crewe) – 17 asyst

2. Melgar Antonio – 14

3. Zola Calvin - 9

 

 

Najlepszy piłkarz (wg średniej ocen):

 

1. Billy Jones – 7.40

2. Emiliano Insua – 7.28

3. Aurelien Chedjou – 7.27

 

 

Najwięcej występów:

 

1. Anton Putsilo – 40

2. Calvin Zola – 36

3. Grzelczak Piotr - 35

 

Najskuteczniej podający:

 

1. Steve Schumacher - 75%

2. Omar Benzerga - 74%

3. Pierre Galuppo - 73%

 

 

Najwięcej nagród MoM:

 

1. Billy Jones - 7

2. Anton Putsilo - 6

3. Piotr Grzelczaka - 4

 

 

Najwięcej odbiorów na mecz:

 

1. Oumar N'Diaye – 7.01

2. Aurelien Chedjou – 5.79

3. Harry Worley – 5.17

 

Najwięcej dryblingów na mecz:

 

1. Henri Camara – 6.81

2. Kabamba Musasa – 5.91

3. Antonio Melgar – 5.30

 

 

Rozegrane mecze – 63.

 

Wygrane - 47

Przegrane - 5

Remisy - 11

 

Gole strzelone - 132

Gole stracone – 52

Bilans goli - +80

 

Żółte kartki – 53

Czerwone kartki – 3

Średnia frekwencja - 5247

Odnośnik do komentarza

Sławoj, na pewno będą. Z tymi zawodnikami bardzo ciężko było by się utrzymać w L1.

-------------------------------------------

 

Podsumowanie występów graczy Crewe w sezonie 2008-2009:

 

 

Bramkarze:

 

Sander Westerweld (HOL, 34L) - 13/ 13 / 7 / 0 // 6.69 – doświadczony Holender pokazał, że jest w stanie bronić bardzo dobrze i to na pewno on będzie numerem 1 w przyszył sezonie.

 

Stephen Collis (ENG, 28L) – 27/ 21/ 13 / 0 // 6.90 – Anglik był pierwszym bramkarzem do czasu sprowadzenia Westerwelda. Na League Two w sam raz, ale czy stać go na grę klasę wyżej?

 

Gianluca Miolli (ITA, 21L) – 18/ 14 / 8 / 0 // 6.67 – niby numer trzy w klubie, ale w końcówce sezonu grał dużo, bo chcę by nabrał jak najwięcej doświadczenia.

 

 

Prawi obrońcy:

 

 

George Abbey (NGA, 30) – 16 (3) / 0 / 5 / 1 // 6.94 – podstawowy obrońca przez pierwszą cześć sezonu. Potem przyplątała mu się niegroźna kontuzja, po której jednak Abbey nie był w stanie wrócić do swojej dyspozycji. Równo z zakończeniem sezonu wystawiony na listę transferową.

 

John Brayford (ENG, 21) - 22(4)/ 1 / 5 / 2 // 7.04 – bardzo dobry sezon młodego obrońcy. John lubi grać ofensywnie, potrafi dobrze dograć w pole karne. Myślę że da rade w CCL1. Gdyby jednak pojawił się chętny na jego osobę, z pewnością rozważę jego sprzedaż.

 

Omar N'Diaye (MTA, 23) - 14(1)/ 1 / 1 / 3 //7.05 – ściągnięty w zimowym oknie transferowym Mauretańczyk pokazał kto dzieli i rządzi na prawej stronie obrony. Przyszłość przed nim. Jego dużym plusem jest to, że bez problemu radzi sobie na środku obrony.

 

 

Lewi obrońcy:

 

Billy Jones (ENG, 25) - 36(4) / 9 / 19 /7 // 7.33 – etatowy wykonawca wolnych i rzutów rożnych, najlepszy asystent w drużynie. Są chętni na niego, ale puszcze go co najmniej za 1.5 mln €.

 

Emiliano Insua (ARG, 20) - 28(1)/ 5 / 7 / 0 //7.20 – młody Argentyńczyk bardzo solidnie sobie radził, szkoda że nie chce przejśc do nas na stałe.

 

 

Środkowi obrońcy:

 

Julien Baudet (FRA, 30) - 21(5) / 2 / 1 / 1 // 6.96 – pożegnamy się z Francuzem. Jego występy nie gwarantowały pewności w defensywie, często popełniał rażące błędy.

 

Harry Worley (ENG, 20) - 31(6) / 6 / 2 / 2 / /7.14 – wypożyczony z Plymouth zawodnik, bardzo dobrze radził sobie w tym sezonie. Pewny w odbiorze, świetnie grający głową, potrafiący rozegrać akcję dawał dużo pewności w grze defensywnej. Szkoda że nei chce zostać w Crewe.

 

Simon Walton (ENG, 21) - 33(1)/ 2 / 1 / 2 // 6.88 – kolejny wypożyczony zawodnik, tym razem z Leicester City który był partnerem Worleya przez większą część sezonu na środku obrony. Szkoda, że nie chce zostać u nas na stałe.

 

Paulo Monteiro (POR, 24 ) - 24(2)/ 3 / 4 / 0 // 7.08 – świetne ¾ sezonu Portugalczyka. Skała w obronie, potrafiący znaleźć się w polu karnym. Na przyszły sezon prawdopodobnie pierwszy stoper zespołu. Doświadczenie wyniesione z reprezentacji juniorskich Portugalii bardzo się mu przydaje co procentuje pewnością siebie.

 

Franck Matingou (COD, 29) – 13(2)/0/0/0/0 //6.84 – Franck trochę rozczarował, ale wierzę że jeszcze pokaże swoje możliwości. Zostaje w drużynie. Mam nadzieję, że po przepracowany okresie przygotowawczym Matingou zagra na miarę swoich możliwości.

Odnośnik do komentarza

Prawi pomocnicy:

 

Marco Antonio Melgar (BOL, 29) - 32(15) / 8 / 15 / 3 // 7.13 – gdy grał nikt nie był w stanie go zatrzymać. Szkoda że jest już troszkę wiekowy i ciężko mu będzie się rozwinąć tak by w pełni wykorzstać swój potencjał. Jego umiejętności i ustabilizowana forma powinna wystarczyć na poziom League One.

 

Anton Putsilo (BLR, 21) - 36(20) / 9 / 6 / 6 // 7.02 – dobry, solidny sezon w wykonaniu naszej „wschodniej gwiazdki”. Ma potencjał tylko musi solidniej popracować na treningach. Gdyby zachował dotychczasowe tempo rozwoju to jest w stanie stać się jednym z czołowych zawodników Crewe w historii.

 

Cedric Faivre (FRA, 28) - 10(3) / 0 / 3 / 0 // 6.92 – sprowadzony jak uzupełnienie składu. Jak przepracuje w lato okres przygotowawczy to powinien walczyć o miejsce w składzie. Na razie szału nie ma.

 

 

Lewi pomocnicy:

 

Piotr Grzelczak (POL, 21) - 31(14) / 12 / 7 / 7 // 7.06 – etatowy lewy pomocnik, potrafiący dograć i samemu strzelić gola. Na League One powinien wystarczyć.

 

Stefan Milojevic (SRB, 20) - 22(6) / 2 / 2 / 1 // 6.75 – gdyby nie problemy z kontuzjami grał by więcej i rozwijał swój talent. Generalnie grał gdy dawałem odpocząć innym. Dobrym rozwiązaniem było by wypożyczenie Stefana, by ten nabrał doświadczenia.

 

 

Środkowi/defensywni pomocnicy:

 

 

Soley Seyfo (GBA, 29 ) - 18(5) / 1 / 1 / 1 // 6.84 – obiektywnie patrząc chyba największe rozczarowanie w całym sezonie. Grał mało, trapiły go kontuzje. Musi ostro zabrać się za siebie jeżeli chce zostać w Crewe.

 

Steve Schumacher (ENG, 25) - 30(12) / 1 / 6 / 0 // 6.88 – statystyki może tego nie pokazują, ale Steve zagral naprawdę dobry sezon. Umiejętnie kierował grą drugiej linii, z pomysłem konsturował nasze akcje ofensywne. Pytanie, czy jego umiejętności wystarczą na wyższą klasę rozgrywkową.

 

Vasilica Pacuraru (ROU, 21 ) - 35(1) / 2 / 5 / 1 // 6.94 – w przyszłym sezonie Rumun będzie grał na pozycji stopera. Występował na niej w paru meczach i spisał się bardzo dobrze, a że druga linia będzie wzmocniona lepszymi graczami, to Vasilica zagra w obronie

 

Omar Benzegra (FRA, 19) - 23 / 0 / 3 / 0 // 6.91 – dobry sezon młodego Francuza. Będą z niego ludzie w przyszłości. Martwi mnie tylko słaba siła jego strzałów, które wyglądają jakby Omar odżywiał się papierem toaletowym.

 

Aurelien Chedjou (CMR, 23) - 13(2) / 3 / 2 / 1 // 7.18 – gdy wpadł już w rytm meczowy, był nie do zatrzymania. Strzelał, rozgrywał, odbierał piłkę. Bardzo dobre pół sezonu Aureliena.

 

 

Napastnicy:

 

Kabamba Musasa (COD, 26) - 35(6) / 24 / 5 / 2 // 7.11 – najlepszy strzelec drużyny. Co tu dużo mówić bardzo dobry sezon Musasy, byłby lepszy gdyby nie parę drobnych kontuzji, po których musiał dochodzić do formy. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie też pokaże klasę.

 

Calvin Zola (COD, 24) - 34(14) / 18 / 9 / 4 // 7.02 – rodak Musasy zaliczył podobnie jak starszy kolega udany sezon. Druga „armata” zespołu, potrafiący się zastawić rozegrać. Sprzedam za co najmniej 2 mln euro, jeżeli pojawią się chętni.

 

Pierre Gallupo (VEN, 19) - 19(2) / 6 / 3 / 2 // 6.83 – młody Wenezuelczyk nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. Grał co najwyżej średnio, przebłyski super formy można zliczyć na palcach jednej ręki. Wędruje do rezerw by tam się ogrywać.

 

Henri Camara (SEN, 31) - 22(3) / 10 / 7 / 5 // 7.17 – co klasa to klasa. Henri to gracz z najwyższej ligowej półki i wierzę że powinien spokojnie pociągnąc drużynę w następnym sezonie.

 

Anthony Elding (ENG, 26) - 4(4) / 2 / 1 / 0 // 6.58 – zawodnik do sprzedaży lub wypożyczenia. Nie pokazał nic konkretnego, poza talentem do marnowania sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Wyniki w poszczególnych ligach – koniec maja.

 

Anglia: 1. Chelsea, 2. Liverpool FC, 3. Manchester United

Hiszpania:1. Real Madryt, 2. Barcelona, 3. Villarreal

Francja: 1. Olympique Marsylia, 2. PSG, 3. Olympique Lyon

Niemcy: 1. Schalke 04, 2. Bayern Monachium, 3. Werder Brema

Włochy: 1. AC Milan, 2. Inter Mediolan, 3. Juventus Turyn

Holandia: 1. Ajax Amsterdam, 2. PSV Eindhoven, 3. AZ Alkmaar

Polska: 1. Lech Poznań, 2. Legia Warszawa, 3. Wisła Krakó

Rosja: Zenit St. Petersburg (+2)

Szkocja: 1. Celtic 2. Rangers 3. Dundee Utd

Turcja: 1. Galatasaray Stambuł, 2. Fenerhbahce Stambuł, 3. Kayserispor

Agrentyna: Boca Juniors (+4)

Serbia: 1. Crevna Zvezda Belgrad, 2. Partizan Belgrad, 3. OFK Belgrad

Portugalia: 1. Sporting Lizbona, 2. FC Porto, 3. Benfica Lizbona

League Two: 1. Crewe Alexandra, 2. Bradford City, 3. Rochdale AFC

 

 

 

1 czerwca zawodnicy dostali praktycznie miesiąc urlopu, gdyż w klubie pojawią się dopiero 29 czerwca. Dla niektórych z nich będzie to jedna z ostatnich wizyt, ponieważ paru graczy pożegna się z „Kolejarzami”.

Zarząd poinformował mnie o podpisaniu nowej umowy sponsorskiej. Nowy umowa obowiązywać będzie 2 lata i co roku nasze konto zasili się sumą 250tys € za każdy rok. Parę dni wcześniej wpływ za transmisję telewizyjne w nadchodzącym sezonie wzbogaciły nasze konto o 475 tys €.

Ogólny bilans finansowy za sezon 2008-2009 nie przedstawia się imponująco. Klub zanotował stratę w wysokości blisko miliona euro.

 

 

 

Pod koniec czerwca prezes zaprosił mnie do swojego gabinetu:

 

- Witaj Zvonimirze – czego się napijesz? - zapytał.

- Może być piwo jak prezes ma, a jeżeli nie to poproszę kawę. - odparłem – Prezes wstał i ze swojej magicznej szafy dał mi chłodnego Tuborga.

- Zvoni, wezwałem Cię bo chcę ustalić o co mamy grać w tym sezonie – powiedział Prezes

- Słucham. Jakie są pańskie oczekiwania?

- Nie będę ukrywał że poprzeczkę postawiona jest dość wysoko jak na beniaminka.

- Słucham prezesie – powtórzyłem.

- Liczymy wraz z radą nadzorczą, że najniższą pozycją jaką zespół zajmie na koniec sezonu to będzie miejsce 8.

- Rozumiem. Oficjalnie deklaruje że będziemy walczyć o awans.

- W takim razie – tu prezes otworzył biurko i wyjął teczkę z nagłówkiem „Awans” - do dyspozycji otrzymujesz 3.3 mln € na transfery zaś budżet płacowy będzie wynosił 79 tysięcy euro tygodniowo.

- Dziękuję prezesie – powiedziałem, dziwiąc się w duchu jak to możliwe. Przecież stan klubowego konta był o 150 tys € wyższy niż budżet jaki dostałem na transfery. - Liczę, że będzie pan na inauguracji ligi.

- Z pewnością Zvonimirze. Do widzenia – powiedział prezes

- Na razie szefie, dzięki za piwo – odparłem, po czym wstałem i udałem się do swojej kanciapy, w której zamierzałem przejrzeć skład i ostatecznie podjąć decyzję co do przyszłości niektórych graczy.

Odnośnik do komentarza

1 lipca odbyła się oficjalna prezentacja zawodników którzy zasilili nasz klub.

 

 

  • Tomasz Zdebel (POL, 35L, DP, 14A/0) – wolny transfer z Bayeru Leverkusen
  • Omar Pouso (URU, DP/PŚ, 28L, 15A/1) – 26tys € z Libertad
  • Bryan Little (NZL, 30L, OP LŚ,) - wolny transfer z Greenmortock
  • Bafode Diakhaby (WKS, O/WO P, 20L, 2 u-21/0) – wolny transfer z PSG
  • Amadou Coulibaly (Burkina Faso, O/WO P, 24L, 8A/0) – wolny transfer z Grenbole Foot
  • Ahmed Abou (EGY, O/WO L, 27L, 17A/2) – wolny transfer ze Strasbourg RC
  • Ulisses Davila (MEX, N, 18L, 11 U-20/11) – 18tys € z Chivas
  • Koen Brack (HOL, 27L, OŚ) - wolny transfer z SC Cambur

Wnioski: Wierzę, że zakontraktowani zawodnicy pozwolą nam wywalczyć awans przy równej formie utrzymywanej cały sezon. Na każdą pozycję mam po 2 zawodników, co bardzo cieszy, gdyż walka na kilku frontach jednocześnie potrafi mocno wyeksploatować organizm zawodnika. Tak więc, do boju Crewe! Na zwycięstwa przyszedł czas!

 

 

 

Klub opuściła zaś rzesza zawodników, którzy nie rokowali żadnych nadziei na przyszłość:

 

  • Danny Woodards – wolny transfer
  • Adam Legzdins – wolny transfer
  • Julian Baudet – wolny transfer
  • Stuart Tomilson – wolny transfer
  • Chris McGready – wolny transfer
  • Eugenn Bopp – wolny transfer
  • Mark Carington – wolny transfer
  • Josh Thompson – wolny transfer
  • Chris Clements – wolny transfer
  • Luke Danvile – wolny transfer
  • AJ Leitch-Smith – wolny transfer
  • Ashley Westwood – wolny transfer

Awans do League One pozwolił zwiększyć sztab szkoleniowy. I tak oto mój mały sztab rozrósł się o :

  • trenera siłowego – Roy Riley (SCO, 34L)
  • trenera techniki – Remigiusz Zachariasz (POL, 33L)
  • trener taktyki – Rosco Tilema (HOL, 34L)
  • trener defensywy – Joan Civera (ESP, 34L)
  • trener ofensywy – Albert Granero (ESP, 32L)
  • trener bramkarzy – Scott Campbell (SCO, 34L)
  • scouta – Pascual Alonso (ESP, 37L)
  • scouta – Ross Lloyd (ENG, 39L)
  • scouta – Paul Ritchie (SCO, 39L)

Wniosek: Dopiero teraz można rzecz, że klub z Crewe dysponuje solidną kadrą szkoleniową, która pozwoli na kształcenie wychowanków i rozwój piłkarski obecnych zawodników. Bardzo duże nadzieje wiążę z Hiszpanami, którzy prezentują naprawdę bardzo solidne umiejętności.

Odnośnik do komentarza

Do drużyny w ciągu lipca dołączyło dwóch zawodników. Największym pozytywnym zaskoczeniem był transfer napastnika – Morten Skoubo (DEN, 29L, N, 4A/1) za 500tys € z holenderskiego Utrechtu. Drugi gracz – Irlandczyk – Donald McDermot to melodia przyszłości, zatrudniony z wolnego transferu po tym jak Man City nie przedłużył z nim kontraktu.

W ciągu tego miesiąca rozegraliśmy 5 meczy sparingowych, które miały za zadanie przygotować nas do wyczerpującego sezonu.

 

[L1] Crewe 0-2 Blackburn Rowers [PRM]

[L1] Crewe 1-0 Everton [PRM]

[L1] Crewe 2-3 Middlesbrough [PRM]

[L1] Crewe 1-3 Chelsea [PRM]

[L1] Crewe 2-1 Bristol City [CH]

 

Nasza postawa w sparingach to istna sinusoida. Mecz z Middlesbrough przegraliśmy w ciągu ostatnich 5minut gdy straciliśmy 2 bramki. Cieszy dobra gra z Evertonem, a także z Chelsea, choć wynik tego nie odzwierciedla. Najbardziej mi żal pierwszego meczu z Rovers, gdzie 2 gole straciliśmy po stałych fragmentach gry, gdy sami nie potrafiliśmy wykorzystać kilku stuporcentowych sytuacji. Postawa nowych zawodników daje podstawy by wierzyć, że awans jest w zasięgu.

 

 

10 lipca odbyło się losowanie 1 rundy Carling Cup. Los przydzielił nam spadkowicza z Premiership – drużynę Wolverhampton Wanderers. Mecz zostanie rozegrany na The Alexandra Stadium 12 sierpnia 2009.

Bukmacherzy przydzielili każdemu z zespołów szansę na awans. Faworytami zostali uznani gracze Leeds United i Charlton Athletic, ich szansę ocenianie są 2-1. Na dalszych miejscach są drużyny Norwich City i Huddersfield Town – 5-1. Szansę „Kolejarzy” buki wyceniły na 40-1.

 

 

Podsumowanie lipca:

 

Stan konta: 3.7mln € (+194tys €)

Budżet transferowy: 2.8mln €

Budżet płacowy: 79.56tys €/tydz (wyk. 77.54tys €/tydz)

 

Transfery:

John Heitinga (Everton FC) → Sunderland AFC za 26.5mln €

Andres Guardado (Deportivo La Coruna) → Arsenal Londyn za 25mln €

Sergio Floccari (Genoa) → Inter Mediolan za 23mln €

 

 

Polskie drużyny w pucharach:

Liga Mistrzów:

 

1rnd kwalifikacji : Lech – Zeta Golubovci – 4-0 i 1-0 – awans Lech

2 rnd kwalifikacji: Lech Poznań – Crvena Zvezda Belgrad – 0-2 i 0-0 – awans Crvena Zvezda

 

Liga Europejska:

 

1 rnd kwalifikacji:

- Ruch Chorzów – SC Faetano – 5-0 i 2-0 – awans Ruch Chorzów

 

2 rnd kwalifikacji:

 

- Naftan Nowopołock – Ruch Chorzów – 1-1 i 0-3 – awans Ruch Chorzów

- Zeljezniczar Sarajewo – Wisła Kraków – 0-3 i 0-3 – awans Wisła Kraków

 

3rnd kwalifikacji:

 

- Legia Warszawa – Artmedia Petrżałka – 2-0 i 2-1 – awans Legia

- Spartak Trnava – Wisła Kraków – 0-2 i 0-3 – awans Wisła

- Ruch Chorzów – Dynamo Bukareszt – 1-1 i 0-2 – awans Dynamo

Odnośnik do komentarza

Przed startem ligi trzech graczy opuściło Crewe. Stefan Milojevic powędrował na 5-cio miesięczne wypożyczenie do Lincoln City. Trzy dni po nim, Anthony Elding powędrował na roczne wypożyczenie do Northampton Town, zaś w dniu meczu z Oldham, klub opuścił John Brayford, za którego Northampton zapłacił 150tys €, które będą płacone przez 24miesiące.

Szeregi Crewe zasilił zaś argentyński stoper Walter Garcia (ARG, 25L, LB/OŚ)

 

Ligę rozpoczynaliśmy wyjazdem do Oldham, na mecz z tamtejszym Athletic.

Podczas podróży klubowym autokarem, wygłosiłem przemowę do graczy która miała natchnąć ich wiarą i dać im pewność siebie a co się z tym wiąże dobry wynik na starcie rozgrywek.

 

League One – [1/46] – 8.08.2009

Oldham Athletic – Crewe Alexandra

Boundry Park, Oldham

widzów: 6948

 

 

Crewe: Westerweld – Jones, Pacuraru, Diakhaby, N'Diaye – Faivre, Chedjou, Zdebel, Grzelczak – Musasa, Skoubo (Camara 45')

 

 

Od początku spotkania do jego końca na murawie panował jeden zespół. Byli nim gracze Crewe, którzy krótko mówiąc roznieśli na strzępy przeciwnika. Wynik meczu otworzył w 6min Musasa zdobywając gola po świetnej akcji Skoubo, który ograł 2 rywali i wyłożył piłkę koledze z napadu. Kolejnego gola „Kolejarze” zdobyli w 14min spotkania, gdy Faivre ładnie wrzucił z rzutu wolnego ze skraju pola karnego, a w polu karnym dobrze ustawił się Pacuraru i piękną główką zdobył dla nas drugiego gola. Na tym nasze popisy się nie skończyły. W 22minucie Skoubo urwał się obrońcy i idealnie wyłożył futbolówkę Chedjou, który nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Oldham. Przed przerwą gospodarzy dobił Skoubo wykorzystując dobre dośrodkowanie Diakhabiego. Po przerwie nie mieliśmy dość i wbiliśmy graczom gospodarzy jeszcze dwa gole. W 49min, Jones pięknym strzałem z wolnego podwyższył na 5-0, a w 58min Camara, który po podaniu Faivra ograł obrońcę, strzałem w krótki róg dokonał egzekucji graczy miejscowych.

 

 

Oldham Athletic 0-6 Crewe Alexandra

0-1 – Musasa -6'

0-2 – Pacuraru – 14'

0-3 – Chedjou – 22'

0-4 – Skoubo – 41

0-5 – Jones – 49'

0-6 – Camara – 58'

 

MoM: Musasa (Crewe) – 8.1

Wniosek: Idealne inauguracja rozgrywek. Postawa moich kopaczy przeszła najśmielsze oczekiwania. Taki wynik daje konkretnego psychicznego kopa, który przyda się w najbliższym meczu.

Odnośnik do komentarza

Udało się ;) //

----------------------------------------

 

W następnym spotkaniu, naszym przeciwnikiem miała być drużyna uznawana przez media i bukmacherów jako najsłabsza w całej ligowej stawce i główny kandydat do spadku. Dlatego też, niektórzy gracze dostali wolne by w spokoju przygotować się do kolejnych wyzwań jakie niesie ze sobą League One.

 

League One – [2/46] – 15.08.2009

Crewe Alexandra – Brentford FC

The Alexandra Stadium, Crewe

widzów: 6484

 

 

Crewe: Miolli – N'Diaye, Jones, Matingou (Brack 45') Monteiro – Zola, Faivre, Zdebel, Soley – Camara, Skoubo.

 

 

Widzowie nie zdążyli jeszcze dobrze zając swoich miejsc, gdy już w 3 minucie, Zdebel popisał się świetnym podaniem z głębi pola a sytuacji sam na sam nie zmarnował Camara. Chwilę poźniej następnego gola zdobył Faivre, który wykończył solową akcję Camary. Następna akcja Crewe to kolejny gol „Kolejarzy”. Parę zagrań z pierwszej piłki zostało zakończone podaniem w uliczkę Camary, które bez najmniejszych problemów wykorzystał Skoubo. Na tym moi zawodnicy nie poprzestali i dośrodkowanie Jones'a z rzutu rożnego, na bramkę zamienił Matingou, który był zupełnie nie pilnowany w obrębie pola bramkowego. Gości dobił Skoubo w 34 minucie, pewnie zamieniając na bramkę podanie Soley'a. Gracze gości zdobyli honorowego gola w 49min. Wrzutkę Dicksona wykorzystał Gray, zdobywając gola ze spalonego, którego sędzia nie zauważył.

 

Crewe 5-1 Brentford FC

1-0 – Camara – 3'

2-0 – Faivre – 5'

3-0 – Skoubo – 7'

4-0 – Matingou – 17'

5-0 – Skoubo – 34'

5-1 – Gray – 49'

MoM: Skoubo (Crewe) – 8.6

Wniosek: Co tu dużo mówić. Kolejny świetny mecz moich zawodników. Boję się tylko, żeby ta "eksplozja" formy nie przyszła za wcześnie. Przed nami cały sezon i bez sensem było by wystrzelanie całego kalibru na jego początku.

Odnośnik do komentarza

Następny mecz ligowy to ciężki wyjazd do Colchester. Martwi to, że cztery dni po tym meczu gramy z Crystal w Carling Cup. Trzeba będzie się sprężyć i zagrać na najwyższym poziomie, przy okazji oszczędzić paru zawodników. W międzyczasie do klubu trafiło dwóch bardzo młodych i utalentowanych zawodników. Pierwszym z nich był reprezentant Szwajcarii do lat 19 – Cicek Tunahan (SUI, 17 L, OP/NŚ, 1 u-21/0) zatrudniony z wolnego transferu, drugim był przyszłość naszej bramki – Kasper Schmeichel (DEN, 22L, BR, 11 u-21/0) za którego Notts Coutny otrzymało 500tys €. Kasper stanie się zawodnikiem Crewe po zakończeniu obecnego sezonu. Przez ten rok, będzie reprezentował jeszcze barwy z klubu Nottingham, gdzie mam nadzieję nabierze doświadczenia.

 

League One – [3/46] – 22.08.2009

The Weston Homes Community Stadium, Colchester

(9)Colchester United – Crewe Alexandra (1) Widzów: 6454

widzów: 6454

 

 

Crewe: Westerweld – Diakhby, Abou, Garcia, Pacuraru – Melgar, Chedjou, Putsilo (Grzelczak 60), Little (Pouso 60'),- Skoubo (Zdebel 65'), Musasa

 

 

Gracze Crewe zagrali bardzo słabe spotkanie. Gospodarze mieli kolosalną przewagę, ciągle nękali nasze pole karne groźnymi atakami. My natomiast byliśmy chyba myślami przy meczu z Crystal, gdyż nie potrafiliśmy sklecić żadnej konkretnej akcji. W ciągu całego meczu nie oddaliśmy żadnego celnego strzału. Gracze Colchester strzelali natomiast aż 16razy, z czego 7 w światło bramki. Na nasze szczęście dobrze w bramce dysponowany był Westerweld i nie przepuścił żadnego strzału.

 

 

Colchester United 0-0 Crewe Alexandra

 

MoM: Westerweld (Crewe) – 7.5

Odnośnik do komentarza

„Przyjdź na stadion! Wspomóż Crewe w walce z Crystal” - lokalna prasa starała się zachęcić miejscowych fanów piłki nożnej do aktywnego udziału w życiu kibicowskim w mieście. Nasze spotkanie z drużyną Crystal Palace okazało się jednak nie zbyt interesujące i akcja medialna wypaliła w połowie. Zawodnicy „Kolejarzy” obiecali zmobilizować się na ten mecz, który miał być rehabilitacją za słaby występ w lidze i pierwszą w tym sezonie stratę punktów.

 

Carling Cup – 2rnd. - 26.08.2009

The Alexandra Stadium, Crewe

[L1] Crewe Alexandra – Crystal Palace [CH]

widzów: 6815

 

 

Crewe: Westerweld – Coulibaly, Abou, Garcia, Brack – Putsilo, Pouso, Melgar (Chedjou 45'), Little (Grzelczak 78') – Skoubo, Musasa (Camara 78')

 

 

Gracze z Crystal wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego ostro ruszyli do ataku, co przyniosło efekt już w 9minucie meczu. Dobrą akcję gości, ładnym strzałem w długi róg wykończył John Stern i zmuszeni byliśmy do odrabiania start. Nasze ataki zaczęły się zazębiać po upływie 30 min meczu, gdy już opanowaliśmy sytuację w środku pola. Do przerwy jednak nie udało się pokonać goalkeepera gości, i w drugiej połowie musieliśmy się sprężyć by myśleć o dobrym wyniku. Efekt udało się osiągnąć w 54minucie, gdy rzut rożny wykonywany przez Putsilo na bramkę zamienił Skoubo. Do końca spotkania ostro atakowaliśmy, jednak bramka Crystal wydawała się być zaczarowana. W 74min w słupek z rzutu wolnego trafił Pouso, a w 89 piłkę z bramki po strzale Putsilo wybił obrońca. Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia i byliśmy świadkami rzutów karnych. Pierwsze pięć serii jedenastek była wykonana bezbłędnie. Kolejne serie odbywały się według zasady „nagłej śmierci” - kto nie strzeli ten odpada. Do piłki podszedł Pouso i nie dał najmniejszych szans bramkarzowi gości. W rewanżu, do piłki podszedł napastnik gości – Cresswell. Jego intencję wyczuł jednak Westerweld i pewnie obronił jedenastkę i dał nam awans do następnej rundy.

 

 

[L1] Crewe Alexandra 1-1 (6-5 karne) Crystal Palace

0-1 – Stern – 9'

1-1 – Skoubo – 54'

 

MoM: Skoubo (Crewe) – 7.7

Wniosek: Szkoda ze brakło trochę skuteczności w końcówce meczu. Generalnie postawa "Kolejarzy" in plus.

Awans dał nam zastrzyk gotówki w wysokości 25tys €.

Odnośnik do komentarza

Sezon na dobre się nie rozkręcił, a już przyszło nam wspiąć się na wyżyny naszych możliwości i rozegrać drugi ważny mecz w krótkim odstępie czasu.

 

League One – [4/46] – 29.08.2009

The Alexandra Stadium, Crewe

(2) Crewe Alexandra – Coventry City (5)

widzów: 9015

 

 

Crewe: Westerweld – Diakhaby, Jones, Garcia, N'Diaye – Faivre (Matingou 45' – Musasa 82'), Pacuraru, Zdebel, Grzelak – Skoubo, Camara

 

Wyeliminowanie graczy Crystal dało nam podstawy, by sądzić, że gracze Coventry też wyjadą pokonani z Crewe. Nasze oczekiwania zaczęły mięć szansę realizacji od 6minuty, gdy piękne podanie ze środkowej strefy boiska od Tomka Zdebela, wykorzystał Skoubo. Szybko strzelona bramka natchnęła nas wiarą we własne siły i w 12 minucie na tablicy widniało już 2-0 dla gospodarzy. Dobrą wrzutkę Jones'a z lewej strony boiska wykorzystał Camara. Dobra gra moich zawodników, znalazła potwierdzenie po raz kolejny w 78minucie, gdy po wrzutce z rogu, Henri Camara sprytnie znalazł się na krótkim słupku i po raz drugi pokonał bramkarza gości. Kontuzja Matingou spowodowała, że ostatnie 10min graliśmy ofensywnym 4-3-3 ale nasze ataki nie przyniosły skutku.

 

Crewe Alexandra 3-0 Coventry City

 

1-0 – Skoubo – 6'

2-0 – Camara – 12'

3-0 – Camara – 78'

 

MoM: Camara (Crewe) – 8.5

 

Matingou nie zagra przez 10 dni z powodu rozcięcia nogi.

Po meczu dotrała do nas informacja z siedziby Football Association. Losowanie 2.rundy Carling Cup okazało się dla nas bardzo motywujące. Trafiliśmy na naszego największego wroga, wroga którego mimo jego klasy musimy pokonać by nie zawieść kibiców. 23-ego września, na Alexandra Stadium przyjedzie przedstawiciel Premiership – Stoke City.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie sierpnia:

 

Stan konta: 3.38 mln € (-418tys €)

Budżet transferowy: 2.32 mln €

Budżet płacowy: 79.5-6 tys €/tydz (76.64 tys €/tydz)

Mecze: 4-2-0 (bramki 18-4)

Strzelec: Skoubo – 6 goli

League One: 2. (-2)

 

Transfery:

Goran Pandev (S.S. Lazio) → za 28.5mln € do AC Milan

Gokhan Inler (Udinese Calcio) → za 27.5mln € do Inter Mediolan

Maroune Fellaini (Everton FC) → za 23.5 mln € do Man City

 

 

Ligi zagraniczne:

Anglia: Liverpool FC. (+0)

Argentyna: River Plate (+3)

Brazylia: Internacional (+3)

Francja: RC Lens (+1)

Niemcy: FC. Koln (+1)

Hiszpania: Betis (+0)

Holandia: ADO Den Hag (+0)

Polska: Wisła Kraków (+0)

Portugalia: Sporting Lizbona (+0)

Rosja: Saturn Ramieńskoje (+1)

Serbia: Hajduk Kula (+1)

Szkocja: St. Mirren (+3)

Turcja: Buraspor (+0)

Włochy: Atalanta Bergamo (+0)

 

Pierwsze dni września to czas meczy eliminacyjnych do Mundialu w RPA w 2010roku.

Powołania na mecze swoich reprezentacji otrzymali i grali w niej:

  • Tunahan – Szwajcaria U-19 – 6.4 i 5.6
  • Davila – Meksyk U-20 – 9.6 – 2 gole
  • McDermont – Irlandia U-21 – 6.0
  • Diakhaby – WKS U-21 – 6.6
  • Abou – Egipt – 7.1 i 6.8 - asysta
  • Putsilo – Białoruś – nie grał
  • Musasa – Demokratyczna Republika Konga. - 6.9

Reprezentacja Polski grała dwa spotkania eliminacyjne.

Polska 2-0 Irlandia Północna (Obraniak, Roger)

Polska 3-2 Słowenia (R. Lewandowski x2, Roger)

Do prowadzących Czechów nasze „Orły” tracą 6punktów.

 

 

Przyszedł nareszcie czas powrotu do rozgrywek ligowych. Na nasz stadion przyjeżdżała aktualnie trzecia drużyna ligowej tabeli – Bristol Rovers. Pojedynek na ligowym szczycie cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności, a my mieliśmy za zadanie nie zawieść ich oczekiwań.

 

League One - [5/46] – 12.9.2009

The Alexandra Stadium, Crewe

(2) Crewe Alexandra – Bristol Rovers (3)

widzów: 8125

 

Crewe: Westerweld – N'Diaye (Coulibaly 80'), Abou, Garcia, Pacuraru – Melgar (Pouso 63'), Little, Chedjou, Putsilo – Skoubo (Camara 70'), Musasa

 

 

Pierwsza połowa nie mogła podobać się kibicom. Nasze akcje były nudne, wolne, nie stanowiły zagrożenia i zaskoczenia dla rywala, który głęboko cofnął się na własną połowę, z rzadka starając się sklecić jakaś groźną kontrę. Okrzyk radości rozdarł gardła naszych kibiców w 44minucie gdy ładną akcję dwójki Melgar – Musasa wykończył Skoubo, który pewnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza gości. Na tym emocję się nie zakończyły, ponieważ w doliczonym czasie gry dogranie za linię obrony wykorzystał Musasa. Wraz z początkiem drugiej połowy, gracze gości ruszyli do zdecydowanych ataków by wyjechać z Crewe chociaż z jednym punktem. Gola kontaktowego zdobyli w 55min, gdy Alexander ładną główką pokonał Westerwelda. Pomimo paru dogodnych sytuacji zarówno dla jednej jak i drugiej strony, wynik nie uległ już zmianie i trzy punkty zostały w „kolejowym” mieście.

 

Crewe 2-1 Bristol Rovers

1-0 – Skoubo – 44'

2-0 – Musasa – 45+1'

2-1 – Alexander – 55'

 

MoM: Musasa (Crewe) – 7.5

Odnośnik do komentarza

Kolejne nasze spotkanie to ligowy wyjazd do Birkenhead. Gracze „Super White Army” początku sezonu nie mogą zaliczyć do udanych, gdyż ich gra bardzo rozczarowuje ich fanów. Pozycja ligowa jednak nie może dziwić, gdyż gracze Tranmere typowani są jako jedni z głównych kandydatów do spadku.

 

 

League One - [6/46] – 19.09.2009

Prenton Park, Birkenhead

(22) Tranmere Rovers – Crewe (2)

widzów: 6738

 

Crewe: Westerweld – Diakhaby (Grzelczak 79'), Abou, Brack, Garcia – Pouso (Pacuraru 71'), Melgar, Chedjou, Putsilo – Skoubo (Little 51'), Musasa

 

 

Mecze z ekipami z dolnych rejonów zawsze sprawiają kłopot faworyzowanym drużynom. Liczyliśmy, że tym razem będzie inaczej. Nasze obawy zostały jednak szybko rozwiane za sprawą Melgara, który już w 3minucie ładnie wyszedł do długiego crosa od Pouso i w sytuacji sam na sam nie dał najmniejszych szans bramkarzowi miejscowych. Strzelona bramka uskrzydliła moich zawodników, co przyniosło kolejne gole. W 17minucie, rzut karny podyktowany za faul na Musasie na bramkę zamienił Garcia. Trzeciego gola dla Crewe zdobył niezawodny jak na razie Skoubo, który piękną główką wykończył dogranie Melgara. Gracze gospodarzy mogli mieć nadzieję na choćby na remis, po tym jak w 39minucie zdobyli bramkę. Strzałem w długi róg, po odbiciu się piłki od muru po rzucie wolnym, popisał się Campbell. Pierwsza akcja drugiej połowy to koniec marzeń miejscowych o korzystnym wyniku. Czwartego gola w zamieszaniu powstałym w polu karnym po rzucie rożnym wbił im Musasa. Piłkarze Rovers nie składali jednak broni i chwilę po stracie gola, przeprowadzili ładną akcję zakończoną skutecznym strzałem Currana. Mimo straty gola, nie oddaliśmy inicjatywy i nasze ataki po raz kolejny przyniosły skutek. Do siatki gospodarzy po raz drugi dzisiejszego popołudnia trafił Musasa, który wykorzystał śliczne podanie w uliczkę od Putsilo i pewnie huknął pod poprzeczkę.

 

 

Tranmere Rovers 2-5 Crewe Alexandra

 

0-1 – Melgar – 3'

0-2 – Garcia – 17' (karny)

0-3 – Skoubo – 31'

1-3 – Campbell – 39

1-4 – Musasa – 47'

2-4 – Curran – 50'

2-5 – Musasa – 60'

 

MoM: Musasa (Crewe) – 8.4

Odnośnik do komentarza

Zdecydowane zwycięstwo w poprzednim meczu spowodowało, że kolejny mecz ligowy także chcieliśmy wygrać. Jednak aby o tym myśleć, w następnym spotkaniu również musieliśmy zagrać na miarę naszych możliwości i zachować koncentrację od początku do końca meczu.

 

 

League One - [7/46] – 19.09.2009

Bloomfield Road, Blackpool

(17) Blackpool FC – Crewe Alexandra (2)

widzów: 5495

 

 

Crewe: Westerweld – Coulibaly (66' Biakhaby), Garcia, Pacuraru, Abou – Melgar, Little, Chedjou, Putsilo – Musasa (Grzelczak 74'), Skoubo (Camara 74')

 

 

Co znaczy determinacja pokazali moim zawodnikom gracze Blackpool. Od początku spotkania gospodarze byli lepszą drużyną, ciągle zagrażali naszej bramce, zupełnie zneutralizowali naszą drugą linię. Ich ataki przyniosły skutek w 17minucie meczu, gdy piłkę odbitą od muru po rzucie wolnym, przejął Barmby i strzałem w długi róg pokonał Westerwelda. Stracona bramka podziałała na „Kolejarzy” trochę mobilizująco i mecz stał się wyrównany. Nasze akcje kończyły się jednak na 30 metrze od bramki gospodarzy, przez co nie mieliśmy klarownych sytuacji do strzelenie bramki wyrównującej. Udało się do dopiero w 76minucie meczu, gdy wejście smoka zanotowała dwójka rezerwowych Grzelczak – Camara. To po ładnym zagraniu tego pierwszego i cudownym lobie Senegalczyka wróciliśmy do Crewe z jednym punktem.

 

 

Blackpool FC 1-1 Crewe Alexandra

1-0 - Barmby 17'

1 -1 - Camara 76'

 

MoM: Barmby (Blackpool) – 7.6

Wniosek: Dno, dno i jeszcze raz dno. Marne szanse ze Stoke z taką formą.

Odnośnik do komentarza

Słabe spotkanie z Blackpool nie wróżyło dobrze przed arcytrudnym meczem ze Stoke City. Spotkanie w Carling Cup było bardzo ważne dla naszych kibiców, którzy graczy z Birtania Stadium serdecznie nie znoszą. Nam pozostawało tylko sprostać ich oczekiwaniom i wznieść się na wyżyny naszych skromnych możliwości i liczyć, że gracze Stoke nas zlekceważą.

 

 

Carling Cup 3rnd, 23.09.2009

The Alexandra Stadium, Crewe

[L1] Crewe Alexandra – Stoke City [PRM]

widzów: 10017

 

Crewe: Westerweld – Diakhaby, Brack, Garcia, Abou – Pouso, Chedjou, Putsilo (Jones 87'), Melgar – Skoubo, Musasa

 

Przy wejściu na stadion towarzyszyły nam głośne brawa mające natchnąć wiarą graczy Crewe. Jak się okazało, przyniosło to zamierzony skutek, bo już w 8 minucie szybko wykonany rzut wolny dał nam prowadzenie. Abou rzucił długiego crossa za linię obrony Stokę a w sytuacji sam na sam znalazł się Skoubo i strzałem w krótki róg dał nam prowadzenie. Chwilę potem piłkę na skrzydle przejął Musasa i bez respektu dla rywala wjechał w pole karne i pięknym strzałem pokonał bramkarza gości. Dwubramkowe prowadzenie zaskoczyło nas samych przez co gracze Stoke mieli szansę na bramkę kontaktową ale grzeszyli skutecznością. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na graczach Stoke w 58minucie. Akcję na prawym skrzydle zaczął Diakhaby, podał do Putsilo, którego ostrą wrzutkę w pole karne na gola zamienił Skoubo. Piłkarze gości byli totalnie zszokowani wynikiem i swoją postawą. Gdyby nie przypadkowy samobój Chedjou w 70minucie, gracze Stoke opuszczali by Crewe z zerowym kontem strzelonych bramek. Wraz z końcowym gwizdkiem wybuchło na trybunach prawdziwe szaleństwo, które trwało jeszcze długi czas....

 

 

[L1] Crewe Alexandra 3-1 Stoke City [PRM]

1-0 – Skoubo – 8'

2-0 – Musasa – 10'

3-0 – Skoubo – 58

3-1 – Chedjou – 70' (sam.)

 

MoM: Skoubo (Crewe) – 8.5

Wniosek: Krótko mówiąc - zajebiście zagrali.

Awans do kolejnej rundy zasilił klubową kasę kwotą 37.5 tys €.

Marvin Angulo Borbon (CRC, 22L, O/WO P, 19A/3) przyjdzie do naszego klubu po zakończeniu obecnego sezonu. Cena transferu Kostarykanina z ES Tunis to 1.3 mln €.

Losowanie 4.rundy Carling Cup przydzieliło nam najgorszego z najgorszych przeciwników. Na Alexandra Stadium przyjedzie Chelsea Londyn. Mecz zostanie rozegrany 11.11.2009.

Odnośnik do komentarza

Po tragicznym losowaniu przyszedł czas zapomnieć o Chelsea a w zamian skupić się na ligowej potyczce ze Swindon Town.

 

 

League One - [8/46] – 26.09.2009

The Alexandra Stadium, Crewe

(2)Crewe Alexandra – Swindon Town (16)

widzów: 6802

 

Crewe: Miolli – N'Diaye (Soley 45'), Jones, Monteiro, Matingou, - Grzelczak, Little, Zdebel, Pacuraru (Putsilo 53') – Camara, Zola

 

Mecz z niżej notowaną ekipą Swindon był dobrą okazją do podtrzymania naszej serii meczów bez porażki. Spotkanie lepiej zaczęli goście, którzy przez pierwszy kwadrans stworzyli sobie 3 sytuacje do strzelenia gola jednak Miolli nie dał się zaskoczyć. Po upływie kwadransa, gracze Crewe zaczęli przejmować inicjatywę co przyniosło efekt w 23minucie, podanie Zdebela wykorzystał Zola. Chwilę potem to asystujący przy pierwszej bramce Zdebel, sam pokonał bramkarza gości mocnym strzałem zza pola karnego po wyłożeniu piłki przez Camarę. Na tym nasze popisy strzeleckie się nie zakończyły i trzeciego gola w 34minucie dołożył Grzelczak, który uderzeniem z woleja po dośrodkowaniu Little'a posłał piłkę w długi róg bramki nie dając bramkarzowi najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Na drugą połowę nie wyszedł N'Diaye, który doznał kontuzji. Jego miejsce zajął Soley, którego ta sama przypadłość podała po godzinie gry jednak Soley – twardy chłop – dograł do końca spotkania. Czwartego gola „Kolejarze” zdobyli w ostatnich minutach meczu. Bezsilność graczy gości dała swój upust w 88min, gdy obrońca Swindon bez pardonu powalił Zole bez piłki w polu karnym. Karnego pewnie wykorzystał Jones.

 

 

Crewe Alexandra 4-0 Swindon Town

 

1-0 – Zola – 23'

2-0 – Zdebel – 25'

3-0 – Grzelczak – 34'

4-0 – Jones – 88'

 

MoM: Zdebel (Crewe) – 8.2

Wniosek: Kolejne dobre spotkanie "Kolejarzy". Cieszy dobra gra obrony, która nie straciła gola.

 

Podsumowanie września:

 

Stan konta: 3.07 mln € (-313tys €)

Budżet transferowy: 1.04 mln €

Budżet płacowy: 79.5-6 tys €/tydz (76.64 tys €/tydz)

Mecze: 4-1-0 (15-5)

Strzelec: Skoubo, Musasa – po 4 gole

League One: 2. (-2)

 

Transfery:

Adama Coulibaly (AJ Auxere) → RC Lens za 4.1 mln €

Edno (Portugesa) → Fluminense za 3.4 mln €

Paul Baysse (Sedan) → FC Lorient za 2.9mln

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: Fulham Londyn (+1)

Argentyna: River Plate (+2)

Brazylia: Internacional (+3)

Francja: RC Lens (+4)

Niemcy: Schalke 04 (+1)

Hiszpania: Real Madryt (+0)

Holandia: Sparta Rotterdam (+0)

Polska: Lech Poznań (+3)

Portugalia: Sporting Lizbona (+3)

Rosja: Lokomotiv Moskwa (+1)

Serbia: Hajduk Kula (+1)

Szkocja: St. Mirren (+8)

Turcja: Beskiktas (+0)

Włochy: SSC Napoli (+0)

Odnośnik do komentarza

Październik rozpoczynaliśmy od bardzo ciężkiego wyjazdu do Londynu, gdzie czekał nas mecz z jednym z faworytów do awansu – drużyną Charlton Athletic. Pokrzepieni wysokim zwycięstwem nad Swindon, także tym razem liczyliśmy na dobry wynik i skuteczny pościg za liderująca ekipą "Pawi".

 

League One - [9/46] – 3.10.2009

The Valley, Londyn

(3) Charlton Athletic – Crewe Alexandra (2)

widzów: 17912

 

Crewe: Westerweld – Coulibaly, Abou, Garcia, Brack – Melgar (Putsilo 45'), Little (Camara 83') Pouso (Zdebel 83'), Chedjou – Skoubo, Musasa

 

 

Mecz nie był wielkim widowiskiem. Obie drużyny wiedziały, że każdy popełniony błąd popełniony przez rywala będzie bezlitośnie wykorzystany. Dlatego też, mecz przypominał pojedynek dwóch słoni - toczony był w wolnym, niemrawym tempie. Większe posiadanie piłki mieli gracze gospodarzy, jednak nic z tego nie wychodziło. Gro podań wymieniali w poprzek boiska, przebijając nawet w tej sztuce mistrza polskich ligowych boisk - pana Mariusz. Z. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy, przed polem karnym przeciwnika został sfaulowany Little. Do piłki podszedł Pouso i cudownym strzałem zdobył gola. Na tym popisy strzeleckie w tym meczu się skończyly. Mimo paru dogodnych sytuacji, gospodarze nie potrafili poknać naszego bramkarza i bardzo, ale to bardzo ważne 3 punkty wracają z nami do Crewe.

 

 

Charlton 0-1 Crewe

 

0-1 – Pouso – 45+3

 

MoM: Pouso (Crewe) – 7.7

Wniosek: Cieszy czyste konto i dobra postawa Westerwelda, który mimo swojego wieku bardzo dobrze spisuje się w naszej bramce.

Odnośnik do komentarza

Czas zacząć nasza przygodę z Johenstone’s Paint Trophy, zmierzymy się z przedstawicielem League Two – Burton. Nam, jako obrońcom tytułu, nie wypada przegrać pierwszego meczu, więc piłkarze dostali za zadanie zagrać tak jak by występowali w finale.

 

JPT Płn 1.rnd – 6.10.2009

The Alexandra Stadium, Crewe

[L1] Crewe Alexandra – Burton Albion [L2]

widzów: 2220

 

Crewe: Miolli – Diakhaby, Jones, Matingou, Monteiro – Faivre (Melgar 58'), Grzelczak, Zdebel, Pacuraru – Zola, Camara

 

Gracze gości przez całe spotkanie wyraźnie odstawali od nas swoim poziomem i nie byli w stanie zagrozić naszej defensywie. Mecz był rozstrzygnięty po pierwszych 15minutach. W 6minucie podanie Camary na bramkę zamienił Zola. W 14minucie, rzut rożny wykonywał Jones. Po jego dośrodkowaniu w słupek trafił Zola, dobitka Faivra trafiła w poprzeczkę, odbiła się od pleców Camary i wpadła do bramki. Uspokojony pewnym prowadzeniem i dobrą postawą swoich zawodników, mogłem pozwolić sobie na pewne eksperymenty taktyczne, mające na celu zapewnienie szerokiego wachlarzu możliwości gry mojej drużyny. Próbowałem zagrać na 3 napastników, a także na cofniętego stopera. Gra ze stoperem zdała egzamin bardzo dobrze, zaś próba z napastnikami spaliła na panewce gdyż, ci wyraźnie sobie przeszkadzali.

 

 

Crewe 2-0 Burton Albion

 

1-0 – Zola – 6'

2-0 – Camara – 14'

 

MoM; Camara (Crewe) – 7.7

Wniosek: Da się w ogóle w FM09 ustawić rożne przed pole karne?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...