Skocz do zawartości

Nowy Rok na Malediwach


rahim

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka dokładnie jest ta kontuzja? A sezon już dużo lepszy. Za sezon awans, prawda waść?

Ja jestem trochę dalej i nie pamiętam :) A co do awansu to się zobaczy, nigdy specjalnie nie byłem sukcesywny w tej grze ;)

 

Ostatni mecz sezonu rozgrywamy z liderem naszej tabeli, Rozwojem Katowice. Do gry desygnuję w większości obcokrajowców. Ewentualna porażka nic nam nie szkodzi, więc chcę dać szansę pokazania się innym zawodnikom niż zwykle.

 

Ostatecznie przegrywamy 0:3, tracąc dwie bramki z rzutów karnych. Sezon kończymy na czwartej pozycji.

 

02.06.2011 15:00

przy ul. Zgody, Katowice

Widzów: 1158

 

Rozwój Katowice 3-0 BKS Bielsko

Marek (4' kar., 8' kar.), Polis (31')

 

BKS Bielsko: Imran Mohamed - Ernest Bassey Ż, Norbert Elek (61. Mateusz Tkacz), Jean Ottou Ż, Derek Bennet (61. Peter Effiong) - Ibrahim Ogbonna Ż, Richárd Csepregi (72. Damian Chrzanowski), Ahmed Rasheed, Gábor Vayer (72. Damian Tracz) - Maciej Kononowicz, Michał Sobiczewski

 

Sezon na pewno był dobry, ale w końcówce sezonu zawaliliśmy awans. Prezes po sezonie postanowił opuścić klub i niebawem ma go przejąć stowarzyszenie kibiców. Mam nadzieję, że w nowym sezonie znajdzie się dla mnie miejsce w Bielsku.

Odnośnik do komentarza

Komputiera żeś waść zgubnął? ;)

Nie, ale czas zgubiłem...

 

Jest już pewne, że na razie zostaję w Bielsku. Kilka dni temu podpisałem nowy, ważny przez kolejne dwa lata, kontrakt. Cieszę się z tego, bo zżyłem się z tym zespołem.

 

Co do niedawnych rewelacji, jakoby stowarzyszenie kibiców miało przejąć kontrolę nad klubem, na razie wszystko ucichło. Z jednej strony dzięki temu mogę być pewnym pracy, ale liczyłem na jakąś świeżą krew w zarządzie, gdyż obecny pod kilkoma względami mi nie odpowiada. Chociaż i tak aż nazbyt nie mogę narzekać, gdyż w tym sezonie dano mi znacznie większą swobodę finansową, więc zawsze to jakieś pocieszenie.

 

Przygotowania rozpoczęliśmy od wyjazdowych sparingów. Dostaliśmy zaproszenie od Górnika Polkowice, grającego w drugiej lidze, oraz aż z Kościerzyna, gdzie miejscowa Kaszubia chciała zobaczyć na jakim poziomie są drużyny z równoległej ligi, tylko z innego regionu.

 

Te sparingi można zaliczyć do w miarę udanych, mimo że nie udało nam się w żadnym wygrać. Z Kaszubią zremisowaliśmy 2:2 po bramkach Macieja Kononowicza i Michała Sobiczewskiego, który niedawno przedłużył kontrakt wygasający kontrakt, a z Górnikiem minimalnie przegraliśmy - na tablicy widniał wynik 0:1.

 

Niestety w kolejnym sparingu, który rozegraliśmy u siebie z drugoligowym Dolcanem Ząbki, pokazaliśmy się ze strasznie słabej strony. Wytłumaczeniem może być fakt, że w naszych barwach wystąpili w zdecydowanej większości juniorzy, ale przegrać aż 2:6 to jest jednak coś nie tak. Bramki dla nas strzelili Olek Peta i obrońca z zespołu młodzieżowego, Mateusz Frąckowiak.

 

Po tych trzech sparingach dokonaliśmy pierwszych ruchów na rynku transferowym. Zacznę jednak od zmian w sztabie szkoleniowym, których jest dość sporo. Pożegnałem swojego asystenta Konrada Kaczorka, trenera Piotra Błażejewskiego i scouta Tomasza Moskala. W ich miejsce przybyli Anatoliy Lavryshyn, Wojciech Kalinowski i Paweł Nowak. Wierzę, że z tymi ludźmi jesteśmy w stanie zdziałać nieco więcej.

 

Natomiast jeśli chodzi o zawodników to nie ma żadnych spektakularnych zmian. Opuścili nas powracający z wypożyczenia Marcin Folwarski i Michał Kuzia. Są jednak spore szanse, że ten drugi niebawem wróci do nas, bo niedawno wygasł mu kontrakt z Ruchem. Karierę zakończył Łukasz Antczak. Ponadto odeszło kilku zawodników grających w drużynie juniorskiej. Do naszego zespołu przybyli natomiast młodzi zawodnicy z Afryki - Tidiane Keita (18 l., ofensywny pomocnik, Senegal), Elijah Gwata (19 l., napastnik, Rwanda), Pape N'Diaye (19 l., napastnik, Senegal) oraz Papa Kamara (18 l., obrońca, Senegal). Warto zwrócić szczególną uwagę na senegalski zaciąg - wszyscy piłkarze grają w młodzieżowej reprezentacji swojego kraju. Oprócz ciekawie zapowiadających się juniorów doszedł do nas również 30-letni obrońca Yannick Przybyla. Piłkarz ma polskie korzenie, lecz całe swoje życie spędził we Francji, grając w Le Creusot.

 

Tego lata rozegramy jeszcze cztery sparingi - z TS 1998 Dopiewo, Chojniczanką Chojnice, BKS Bielsko U-21 i... Wisłą Kraków.

Odnośnik do komentarza

Z Wisłą Kraków nawiązaliśmy równorzędną walkę. Jednak zacznijmy od początku. Sparing wzbudził ogromne zainteresowanie. Na trybunach naszego stadionu zasiadło trzy i pół tysiąca kibiców. Ci, którzy się wybrali na ten mecz na pewno nie żałowali. Do gry desygnowałem oczywiście najsilniejszy skład jaki mam do dyspozycji. Do 20. minuty przegrywaliśmy 0:2 po bramkach Patryka Małeckiego i Hugo. Niezbyt udany początek, ale wzięliśmy się w garść i później graliśmy naprawdę bardzo ładnie. W 38. minucie Marcin Staniek z woleja zdobywa piękną bramkę. Niecałe dwie minuty później jest już remis po uderzeniu Michała Grobelnego. W 67. minucie z boiska wylatuje Mohamed El Asmar, ale po błędzie naszego bramkarza Piotr Brożek zdobywa trzecią bramkę dla swojego klubu i takim wynikiem kończy się ten mecz.

 

Przy okazji tej krótkiej relacji przewinęło się nazwisko 32-letniego Marcina Stańka, który niedawno podpisał z nami kontrakt. W zeszłym sezonie piłkarz grał w GKS-ie Jastrzębie. Staniek prawdopodobnie będzie grał z Bizagwirą w pierwszym składzie. Oprócz tego do partnerskiej Zapory Porąbka trafiło czterech naszych zawodników - Lawal, Effiong, Keita i Gwata zostali wypożyczeni do końca sezonu. Niestety Afrykanie nie pomogli zespołowi w Pucharze Polski i LKS odpadł już w pierwszej rundzie.

 

Wracając jeszcze do sparingów. Przed meczem z Wisłą graliśmy z Chojniczanką Chojnice i naszymi juniorami. Chojniczanka poległa z nami aż 0:5 - dla nas trafiali Aleksander Peta, Ernest Bassey i Damian Tracz. Ten pierwszy zaliczył hat-tricka. Natomiast z juniorami wygraliśmy 2:0 po dwóch bramkach Maćka Kononowicza.

 

Pierwszy mecz gramy już za kilka dni. Będzie to ligowa potyczka z Energetykiem Rybnik. Kilka dni później gramy w Pucharze Polski ze Strumykiem Malawa. Początek sezonu opuści Kononowicz, który złamał szczękę.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy mecz to pokaz jak należy grać by zmarnować szanse na zwycięstwo. Tak można podsumować grę mojego zespołu. Najpierw marnujemy karnego, potem tracimy przewagę dwóch bramek i kończymy remisem.

 

12.08.2012 15:00

Stadion MOSiR, Rybnik

Widzów: 326

 

ROW Rybnik 2-2 BKS Bielsko

Kuś (49'), Jędrzejuk (90') - Grobelny (14'), Kobus (47' kar.)

 

BKS Bielsko: Rafał Niedziela - Jean Ottou, Norbert Elek, Léandre Bizagwira (67. Grzegorz Krystosiak), Marcin Staniek - Amadeusz Kłodawski (76. Damian Tracz), Richárd Csepregi (67. Damian Chrzanowski), Marek Sobik, Zbigniew Kobus (76. Gábor Vayer) - Michał Grobelny, Aleksander Peta

 

Natomiast w meczu ze Strumykiem Malawa w ramach Pucharu Polski zgodnie z oczekiwaniami wygrywamy przewagą kilku bramek. Jednak nie potrafię zrozumieć dlaczego wszystko wystrzelaliśmy w pierwszych 30 minutach. Wynik 6:0 robi jednak wrażenie, ale tak naprawdę świetnie graliśmy tylko przez pół godziny. W kolejnej rundzie zagramy z Darzborem Szczecinek.

 

15.08.2012 18:00

Stadion Miejski, Bielsko-Biała

Widzów: 115

 

BKS Bielsko 6-0 Strumyk Malawa

Sobiczewski (5'), Kobus (15'), Tracz (22'), Peta (28'), Sobik (30'), Grobelny (34')

 

BKS Bielsko: Rafał Niedziela - Ernest Bassey, Mateusz Tkacz, Grzegorz Krystosiak, Marcin Staniek - Damian Tracz (67. Amadeusz Kłodawski), Damian Chrzanowski, Marek Sobik, Zbigniew Kobus (67. Gábor Vayer) - Michał Sobiczewski (14. Michał Grobelny), Aleksander Peta

 

Niezwykle pechowy dzień miał Michał Sobiczewski, który rzadko dostaje szansę gry od pierwszej minuty. Piłkarz szybko zdobył gola, ale równie szybko musiał zejść z powodu urazu stopy.

Odnośnik do komentarza

Chcą nam wykosić wszystkich napastników. Do kontuzjowanych Macieja Kononowicza i Michała Sobiczewskiego muszę dopisać Aleksandra Petę. W tej chwili został nam Michał Grobelny, który jednak też w meczu z GKS-em Tychy doznał urazu, ale już wszystko jest w porządku. W kolejnym meczu szansę dostanie Pape N'Diaye. W obwodzie mam jeszcze Keitę i Gwatę, którzy obecnie są wypożyczeni do Zapory Porąbka, ale raczej na razie nie będę żadnego ściągał z powrotem.

 

19.08.2012 15:00

Stadion Miejski, Bielsko-Biała

Widzów: 224

 

BKS Bielsko 3-1 GKS Tychy

Grobelny (39'), Kobus (46'), Tracz (55') - Czupryna (87')

 

BKS Bielsko: Rafał Niedziela - Marcin Staniek (72. Mateusz Tkacz), Norbert Elek, Léandre Bizagwira, Grzegorz Krystosiak - Amadeusz Kłodawski (72. Gábor Vayer), Damian Chrzanowski, Marek Sobik, Zbigniew Kobus - Michał Grobelny (46. Damian Tracz), Aleksander Peta (46. Mateusz Bżdęga)

 

Z GKS-em, który jeszcze w poprzednim sezonie grał ligę wyżej, poradziliśmy sobie bez problemu. Na następny ogień idzie Darzbór Szczecinek, z którym na dniach zmierzymy się w Pucharze Polski.

Odnośnik do komentarza

Co jest?! Znowu?! Proszę ja Ciebie, Rahim nie zapominaj o tekstach!

Ja mam zapas do 2015 czy 2016 roku, tylko nie mam znowu kiedy wrzucać... :/

 

Nieoczekiwanie Darzbór Szczecinek nawiązał z nami równorzędną walkę. Tak równorzędną, że doprowadził do dogrywki, w której straciliśmy aż trzy bramki. Odpadamy z pucharu z zespołem, który mieliśmy pokonać bez problemu. Cóż, piłka nożna.

 

22.08.2012 17:00

Stadion Miejski Darzbór, Szczecinek

Widzów: 129

 

Darzbór Szczecinek 4-1 BKS Bielsko

Litvinchyuk (16', 94'), Kurowski (109', 120') - Tracz (56')

 

BKS Bielsko: Rafał Niedziela - Jean Ottou Ż, Mateusz Tkacz (66. Norbert Elek), Grzegorz Krystosiak, Marcin Staniek Ż - Amadeusz Kłodawski (74. Gábor Vayer), Richárd Csepregi, Marek Sobik, Damian Chrzanowski (46. Damian Tracz) - Michał Grobelny, Pape N'Diaye

Odnośnik do komentarza

Sensacja! Od dłuższego czasu wiedziałem, że niebawem ma zmienić się zarząd. Początkowo mówiono, że nowym właścicielem klubu ma zostać stowarzyszenie kibiców. Dzisiaj jednak przekazano mi, że klub przejął Antonin Kinsky, były czeski piłkarz, a dyrektorem został Petr Hubeny. Co to oznacza dla klubu? Na pewno nowy ciekawy rozdział. Tylko czy ze mną w roli głównej?

 

Na razie nic oficjalnie nie wiem. Nie wiem, czy zostaję tutaj, czy mam się pakować i szukać nowej pracy. Myślę, że po meczu z Gwarkiem Ornontowice zapadną pierwsze decyzje. Teraz muszę się pokazać z jak najlepszej strony. W prasie jednak już wydano na mnie wyrok, a nowym menedżerem ma zostać Janusz Białek. Mam nadzieję, że to tylko plotka, a nie jakiś przeciek. Sporo serca włożyłem w ten klub.

Odnośnik do komentarza

W ramach ciekawostek chciałbym przekazać, że w 2012 roku Łukasz Załuska, grając nadal w Celticu, zaliczył występ w kadrze... Szkocji. Był to jego jedyny występ w jej barwach. Później, też ciekawie, Załuska podpisał kontrakt z klubem Al-Hilal z Arabii Saudyjskiej.

Odnośnik do komentarza

Niestety nie popisaliśmy się w meczu z Gwarkiem Ornontowice i ledwie zremisowaliśmy. Takimi meczami na pewno nie zyskuje się zaufania nowego zarządu. Z drugiej strony moi zawodnicy byli kompletnie wykończeni, a pole manewru w wyborze składu miałem niewielkie - juniorzy tego samego dnia rano grali swój mecz.

 

25.08.2012 15:00

przy ul. Zwycięstwa, Ornontowice

Widzów: 224

 

Gwarek Ornontowice 1-1 BKS Bielsko

Flis (13') - Kobus (26')

 

BKS Bielsko: Rafał Niedziela - Yannick Przybyla, Norbert Elek, Léandre Bizagwira (46. Marcin Staniek), Grzegorz Krystosiak - Amadeusz Kłodawski, Damian Chrzanowski, Gábor Vayer (69. Marek Sobik), Zbigniew Kobus (69. Damian Tracz) - Michał Grobelny (46. Dawid Makowski), Pape N'Diaye

 

Na kolejny ogień idzie beniaminek tej ligi, czyli MKS Myszków. Zwycięzca był już właściwie znany przed samym meczem. No i nie zawiedliśmy, wygrywamy pewnie przewagą sześciu bramek.

 

02.09.2012 15:00

Stadion Miejski, Bielsko-Biała

Widzów: 204

 

BKS Bielsko 6-0 MKS Myszków

Staniek (9'), Grobelny (17'), Kobus (34'), N'Diaye (71'), Chrzanowski (81', 84')

 

BKS Bielsko: Rafał Niedziela - Jean Ottou, Norbert Elek (73. Mateusz Tkacz), Léandre Bizagwira, Marcin Staniek - Amadeusz Kłodawski (60. Damian Chrzanowski), Richárd Csepregi, Marek Sobik, Zbigniew Kobus (68. Damian Tracz) - Maciej Kononowicz (60. Pape N'Diaye), Michał Grobelny

 

Po meczu nowy prezes poinformował mnie, że zostaję na swoim stanowisku. Czekałem na tę wiadomość od kilku dni, a teraz mogę żyć spokojnie.

Odnośnik do komentarza

Spokojny o dalsze losy przygotowywałem zespół na mecz z nisko w tym sezonie ulokowanym Beskidem Andrychów. Można powiedzieć, że się nie popisaliśmy. Przegrywamy 2:3, prowadząc wcześniej 2:0. Na domiar złego, kolejnej kontuzji doznaje Zbigniew Kobus, którego znowu nie zobaczymy przez około trzy miesiące.

 

08.09.2012 15:00

przy ul. Kościuszki, Andrychów

Widzów: 388

 

Beskid Andrychów 3-2 BKS Bielsko

Adamus (45', 52'), Ottou (73' sam.) - Kononowicz (16'), Kłodawski (34')

 

BKS Bielsko: Rafał Niedziela - Jean Ottou, Mateusz Tkacz (68. Norbert Elek), Grzegorz Krystosiak, Marcin Staniek - Amadeusz Kłodawski, Richárd Csepregi (81. Damian Tracz), Marek Sobik, Zbigniew Kobus (40. Damian Chrzanowski) - Maciej Kononowicz (68. Michał Grobelny), Aleksander Peta

 

Obecnie zajmujemy w tabeli szóste miejsce, tracąc do lidera trzy punkty. Tuż za pierwszym Skalnikiem Gracze plasuje się Victoria Częstochowa i Skałka Żabnica.

Odnośnik do komentarza

Minęły zaledwie dwa tygodnie odkąd klub przejął czeski duet, a tymczasem dochodzi do kolejnej zmiany. Właścicielem klubu został Michał Przybył, miejscowy przedsiębiorca, a zarazem przewodniczący stowarzyszenia kibiców. Cieszę się, że teraz klubem kierować będzie ktoś, komu na pewno na nim zależy.

 

Kolejny mecz, który rozegraliśmy z trzecią Skałką Żabnicą, przegrywamy w kiepskim stylu i w dodatku przed własną publicznością. Coś w nas pękło.

 

15.09.2012 12:00

Stadion Miejski, Bielsko-Biała

Widzów: 177

 

BKS Bielsko 1-2 Skałka Żabnica

Kononowicz (22') - Umukoro (18'), Basta (40')

 

BKS Bielsko: Rafał Niedziela - Jean Ottou, Norbert Elek, Léandre Bizagwira, Marcin Staniek (82. Yannick Przybyla) - Amadeusz Kłodawski, Damian Chrzanowski (90. Marcin Rejmanowski), Marek Sobik (82. Gábor Vayer), Damian Tracz - Maciej Kononowicz (78. Michał Grobelny), Aleksander Peta

Odnośnik do komentarza

Kolejnym naszym ligowym rywalem miała być słabiutka Polonia z Łazisk Górnych. W barwach tej drużyny od dwóch lat występuje mój serdeczny przyjaciel, Tomasz Janik, z którym przebywałem na Malediwach. Tomek jest kluczowym zawodnikiem swojego zespołu. Jednak jego dobra gra w obronie nie przeszkodziła moim zawodnikom przedostać się pod bramkę i udało nam się strzelić dwie bramki. Do gry desygnowałem zawodników, którzy z rzadka dostają okazję gry. Awansujemy na piątą pozycję.

 

22.09.2012 12:00

przy ul. Górniczej, Łaziska Górne

Widzów: 223

 

Polonia Łaziska Górne 1-2 BKS Bielsko

Niewiadomski (63' kar.) - Kononowicz (4', 45')

 

BKS Bielsko: Imran Mohamed - Paweł Mańka (68. Ernest Bassey), Papa Kamara (63. Norbert Elek), Léandre Bizagwira, Marcin Staniek - Damian Chrzanowski, Marcin Rejmanowski, Ahmed Rasheed, Ibrahim Ogbonna (68. Damian Tracz) - Pape N'Diaye, Maciej Kononowicz (79. Aleksander Peta)

Odnośnik do komentarza

Przeciętna seria nadal trwa i w następnej kolejce jedynie remisujemy z Victorią Chróścice. Co ciekawe, po trzech minutach gry przegrywaliśmy już 0:2, by w ciągu kolejnych ośmiu wyrównać. Potem już żadnych bramek nie zobaczyliśmy i skończyło się tylko na nerwach.

 

29.09.2012 15:00

Stadion Miejski, Chróścice

Widzów: 123

 

Victoria Chróścice 2-2 BKS Bielsko

Sielezin (1'), Dzierżenga (3') - Kononowicz (5'), Bizagwira (11')

 

BKS Bielsko: Rafał Niedziela - Ernest Bassey, Norbert Elek (64. Mateusz Tkacz), Léandre Bizagwira, Marcin Staniek - Damian Chrzanowski (79. Amadeusz Kłodawski), Richárd Csepregi (79. Marcin Rejmanowski), Marek Sobik, Damian Tracz - Maciej Kononowicz, Aleksander Peta

Odnośnik do komentarza

Mecz z Pniówkiem Pawłowice to świetny przykład jak można zawalić trzy punkty, które już się ma niemal w ręku. Nasi przeciwnicy kontynuowali serię sześciu meczów bez porażki i zapowiadało się, że to my ją przerwiemy. Od 72. minuty prowadzimy 1:0, w 82. minucie czerwoną kartkę obejrzał piłkarz Pniówka, ale w ostatnich sekundach meczu tracimy bramkę i ledwie remisujemy. Miałem apetyt na więcej.

 

07.10.2012 15:00

Stadion Miejski, Bielsko-Biała

Widzów: 168

 

BKS Bielsko 1-1 Pniówek Pawłowice

Grobelny (72') - Brzeski (90')

 

BKS Bielsko: Rafał Niedziela - Ernest Bassey (60. Derek Bennet), Norbert Elek (60. Damian Tracz), Marcin Staniek, Grzegorz Krystosiak - Amadeusz Kłodawski (67. Gábor Vayer), Ricárd Csepregi, Marek Sobik, Damian Chrzanowski Ż - Maciej Kononowicz, Michał Grobelny (72. Aleksander Peta)

Odnośnik do komentarza

Mimo dwóch remisów, którymi ostatnio kończyliśmy swoje spotkania, właśnie wydłużyliśmy swoją serię meczów bez porażki, która trwa już cztery kolejki. Ostatni nasz mecz zakończył się zwycięstwem, a kibice obejrzeli aż sześć bramek. Naprawdę świetne widowisko.

 

13.10.2012 15:00

Stadion Miejski, Bielsko-Biała

Widzów: 176

 

BKS Bielsko 4-2 Victoria Częstochowa

Grobelny (14'), Kononowicz (29', 62'), Tracz (56') - Tomczyk (13', 67')

 

BKS Bielsko: Rafał Niedziela - Jean Ottou (68. Derek Bennet), Norbert Elek, Grzegorz Krystosiak, Marcin Staniek (57. Yannick Przybyla) - Amadeusz Kłodawski (64. Damian Chrzanowski), Richárd Csepregi, Marek Sobik, Gábor Vayer (46. Damian Tracz) - Maciej Kononowicz, Michał Grobelny

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...