Skocz do zawartości

Polskie Ligi Update v0.9


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Muszę jako researcher fm'a pogratulować Wam wykonania dobrego zadania. Nie spodziewałem się, że uda wam się wykonać aż tyle. Jednak widzę dużo błędów, a jako osoba współtworząca oficjalną bazę danych, chciałbym wam w tym pomóc.

 

Na pierwszy rzut oka, widać kilka nieco przepakowanych klubów, w niektórych jest trochę pomieszane, zawodnicy którzy są naprawdę dobrzy i mają oferty z klubów z wyższych lig, są słabsi od graczy (w realu) nie mieszczących się na ławce. No ale to normalka, gdyż nie możecie odwzorować przecież idealnie każdego klubu (brakuje ludzi).

 

Ja na stan dzisiejszy radził bym, zająć się trochę lepszym dopracowaniem istniejących klubów, dopiero w następnej kolejności, zajmowaniem się niższymi klasami rozgrywkowymi. Poluźnił bym nieco widełki CA i PA w klubach II i III ligi, gdyż niekiedy wygląda to tragicznie.

Jako człowiek z Lubelszczyzny muszę wytknąć trochę słabe odwzorowanie niektórych klubów, nie wiem kto się tym zajmuje i ile osób, ale w każdym razie ja deklaruję chęć pomocy w opracowywaniu klubów z woj. lubelskiego.

Następna sprawa kluby filialne, w wielu przypadkach występuje współpraca klubów z II-III czy też IV ligi (wiem wiem, ta ostatnia jeszcze nie odwzorowana) jednak trochę na tym polu brakuje (II-III).

Idąc dalej widzę "trochę" nie realne budżety wielu klubów, (wiem czasami, ciężko zdobyć o tym dokładnie info), ale trzeba nad tym trochę popracować i będzie dobrze.

 

Następna sprawa która rzuciła mi się w oczy to bazy treningowe, szkolenie młodzieży i stadiony.

Dla przykładu klub z mojego miasta Hetman Zamość (no cóż będący w stanie rozkładu, ale jednak jeszcze istniejący) ma przecież jedną z lepszych w kraju sekcji juniorskich (co prawda jest to ASPN Hetman Zamość), ale w grze zawsze zostaje to źle odwzorowane, czy to w oryginalnej bazie czy w różnych dodatkach. Mimo to zwracam uwagę, iż w Zamościu znajdują się jedni z lepszych juniorów w kraju (w swoich grupach koszą rywali, na 30 meczy 29 zwycięstw, udziały i medale na MP juniorów itp. i to w różnych kategoriach wiekowych). Dlatego może warto poprawić nieco ten element, nie tylko w zamościu ale i w innych klubach. Jest to dziwne, gdyż w Zamościu jest przecież Akademia piłkarska (w grze nie uwzględniona) no i szkolenie młodzieży w grze mizerne.

Idąc dalej na przykładzie Zamościa, stadion... w grze jego stan to zły, w rzeczywistości, może nie jest jakoś super hiper ultra wypasisty ale i nie jest zły. Złym w jego wykonaniu jest jedynie pojemność bo zaledwie 16 tys. i brak oświetlenia.

Dalej, obiekty treningowe, przecież nie od dzisiaj wiadomo, że w Zamościu powstały jedne z najlepszych w kraju, na których trenują kluby z ekstraklasy i z zagranicy. 90% klubów z ekstraklasy chciało by takie mieć, no ale w grze oczywiście obiekty mizerne. A w rzeczywistości, kompleksy boisk, sztuczna nawierzchnia oświetlenie itp...

 

Nie mam tego za złe, bo wiem jak trudne zadnie macie, ale zgłaszam to jako błąd i wyrażam nadzieję, że w następnych wersjach, moje uwagi uwzględnicie. I chciałbym się również zgłosić do pomocy w opracowywaniu klubów z Lubelszczyzny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

przecież nie od dzisiaj wiadomo, że w Zamościu powstały jedne z najlepszych w kraju, na których trenują kluby z ekstraklasy i z zagranicy.

Odniosę się w sumie tylko do tego jednego zdania, żeby trochę wyjaśnić. Problem jest taki, że pisząc nie od dziś wiadomo mówisz z perspektywy osoby z regionu, natomiast teraz była taka sytuacja, że np. osoby ze Śląska robiły Podlasie, Warmię i Mazury, Małopolskę, Świętokrzyskie itp. itd. Więc np. dla mnie to w tej chwili dopiero się dowiaduję, że w Zamościu są jakieś dobre obiekty. Także własnie potrzeba nam ludzi. Już mam mniej więcej pomysł i liczę, że dziś będzie można założyć jakiś temat z wypisem osób których potrzebujemy i będzie pięknie i cudownie.

 

Z tą II ligą to był też taki problem, że byliśmy pewni, że jest zrobiona w całości, a okazało się, że nie do końca dlatego niektóre kluby mogą mieć konkretne problemy.

 

Chciałbym też zauważyć, że większość osób pisząc, że w wielu klubach są błędy(co oczywiście jest prawdą), ale przedstawiają sytuację tylko w swoim klubie(nie mam tego nikomu za złe, bo o to chodzi). Chcę tylko wskazać, że istotą problemu jest fakt, że przy poprzedniej wersji pracowała nie więcej jak 10 osób chyba. Z czego część dorywczo i większość z kilku regionów, pozostałem pozostawiając puste. Także liczę na duży odzew przy kolejnej wersji, bo w tej bazie jest naprawdę duży potencjał.

Odnośnik do komentarza

Gratuluję takiego wyczynu.Macie w planie może całą polską ligę?Chodzi mi o wszystko nawet te niższe klasy ,wtedy to by było coś!!:)

 

Powiem tak, po dodaniu klas okręgowych (64 ligi), sezon na urlopie przelatuje ~3 godziny. Wydaje mi się, że max to okręgówka, ale może coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza

gram w fm już od 10 lat ale nigdy nie ciągneło mnie do pisania na forach,no i dałem cynk co do swojej drużyny Sokoła Ostróda z 4 ligi w-m,jeśli jest taka potrzeba mogę pomóc w tworzeniu warmińsko -mazurskiej 4 ligi bo akurat się tym interesuje a i po raz pierwszy pobawiłem się w stworzenie kompletu herbów drużyn z tej ligi trochę amatorki ale to mój pierwszy raz :)

http://www.turboupload.com/fpk6hi1z2l6m/pol_4l_w-m.zip.html

pol_4l_w-m.zip - 552.3 Kb

 

co do edycji mam pytanie mój klub zaczął rozbudowe stadionu i bazy treningowej w ramach centrum pobytowego 2012 za 39 mln zł czy jest możliwość uwzględnienie w edytorze rozbudowy owej bazy w przyszłości tak jak to ma miejsce z rozbudową stadionu z oddaniem do użytku w określonym czasie??

 

czy trudno jest zrobić koszulki drużyn jak to zrobić najprościej?

Odnośnik do komentarza

Pierwszy post tematu ;)

 

- awanse i spadki działają bardzo dobrze, lecz wiadomo, że w sytuacjach nietypowych, jak np. spadek z wyższej ligi dużej ilości zespołów z tego samego województwa, niektóre drużyny muszą przenieść się do innych grup, gdyż nie ma możliwości powiększania lig w czasie gry czy też ich zmniejszania.

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...