Skocz do zawartości

Pomóżmy sobie w szkole


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Brat poprosił mnie o pomoc z fizyki, jak uda mu się zrobić te dwa zadania może nie pisać sprawdzianu końcowego, ja się poddaję na starcie, mam za dużo nauki w ten weekend i poza tym jestem na naukach politycznych, a tu fizyka, jakbym umiała fizyke to bym była na normalnych studiach :]

 

Pomoże mi ktoś? Bardzo ładnie proszę :(

 

brat 13:15:07

Mamy 2 kule. Ktoras z kul jest w srodku pelna. Z zewnatrz jednakowe, masy takie same. Mamy rownie pochyla. Co zrobic by rozroznic kule?

Jak odroznic czy jajko jest ugotowane na twardo czy na miekko?(to wiem, ze trzeba krecic, ale dlaczego?)

 

brat 13:16:20

Na szczycie rowni pochylej h=1m znajduje sie kula i walec. Puszczamy jednoczesnie te bryly, obydwie sie staczaja bez poslizgu. U podstawy jedna jest o 0.5 sec. wczesniej niz druga. Wyznacz kar nachylenia rowni do poziomu.

Odnośnik do komentarza

Muszę nauczyć się opowiedzieć na temat "Wo wohnst du?" . Na razie wymęczyłem coś takiego: Ich wohne in Szczecin, die Haufenstadt. Ich wohne im Pogodno Stadtbezirk, In der Reymonta Strasse. Ich wohne in Doppelhaus. Ich habe eine stock, der Keller und das Dachgeschoss. Ich wohne im Altbau. Nah meine hause ist der Sportplatz und der Laden. In der Umgebung ist der Spielplatz und die Kirche. Mógłby ktoś to ocenić i ew. poprawić? Co mógłbym jeszcze do tego dodać?

Odnośnik do komentarza

Tresc:

 

Odbywa sie przyjecie u Panstwa Kowalskich. Biora w nim tez udzial 4 inne pary osob. Na wstepie witaja sie ze soba i nikt nie robi tego 2 razy, ze swoim partnerem takze sie nie wita. Pan i Pani Kowalska wymienili z kims conajmniej po 1 uscisku (moze byc tak, ze ktos sie z kims nie przywita). Pod koniec Pan Kowalski zapytal kazdego o liczbe usciskow dloni. W odp kazda z osob podala inna odpowiedz. Pytanie brzmi ile usciskow dokonala Pani Kowalska?

 

Czy to sie zadanie da rozwiazac? Pomoze ktos? :| Z gory wielkie dzieki.

Odnośnik do komentarza

x-ilosc usciskow dloni

zgodnie z lematem o usciskach dloni:

x=2m, gdzie m=n-1

gdzie m-ilosc krawedzi grafu, n - ilosc wierzcholkow grafu

za wierzcholek w grafie przyjmujemy dana osobe

n=10

x = 2(n-1) = 2(10-1) = 2 * 9 = 18

tyle byloby wszystkich usciskow

teraz trzeba by odjac te usciski ktorych nie robia osoby z jednej pary, zatem y = 5, gdzie y to ilosc usciskow miedzy partnerami

mamy wiec z = x-y = 18 - 5 = 13

tyle mamy wszystkich usciskow p. Kowalskiej

 

to tak po mojemu

Odnośnik do komentarza

Ja znowu w imieniu brata, ale tylko tyle moge dla niego zrobic ;>

 

In the 1800's Henry Royce and Charles Rolls were going through experiences which, with hindsight, made their meeting and the cars they produced almost inevitable.

Royce was the son of an impoverished miller from Alwalton near Peterborough and he had, by any standards, a difficult start in life. He began work at the age of ten, selling newspapers for W.H Smith at Bishopsgate and Clapham Junciton. But he soon left that to find his first real job working as an apprentice at the Great Northern Railway works in Peterborough. It was while he was there that he learnt most of the basics of engineering, and it is also obvioud that even at that age Royce was determined to do well because he set about teaching himself foreign languages, algebra and the fundamentals of electricity. Three years later, in 1880 he moved to a firm od machine tool makers in Leeds whwre he worked a 54 hour week for just 11 shilings (55p). His nexkt move was to London , where his self waught knowledge of electricity enabled him to get a job with one of the pioneer electric light companies.

 

Mógłby to ktoś przetłumaczyć... normalnie bym się tym zajął, ale teraz siedze nad metodami analizy... jutro egzamin :/

z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza

Witam, mam do obliczenia 4 zadania z fizyki. Zupełnie nie wiem jak za nie się zabrać, a jutro będę pisał z nich sprawdzian, który wpłynie na moją ocenę z ww przedmiotu bardzo znacząco.

 

1. Oblicz, o ile stopni ogrzeje się 1 kg stali, gdy dostarczymy do niego energię o wartości 1000 J. Ciepło właściwe stali cs=447*J/kg*K

2. Oblicz, ile wody o temperaturze 10 stopni C. Należy wlać do 5 litrów wody o temperaturze 60 stopni C, aby temperatura wody wyniosła 30 stopni C

3. Oblicz, jaka będzie temperatura końcowa wody, gdy do 10 litrów wody o temperaturze 10 stopni C włożymy 1 kg stali o temperaturze 200 stopni C. Ciepło właściwe wody cw=4200*J/kg*K, ciepło właściwe stali cs= 447*J/kg*K.

4. Kamerton emituję dźwięk o częstotliwości 128 Hz. Ola usłyszała dźwięk o częstotliwości 100 Hz. Z jaką prędkością i w którą stronę względem Oli porusza się kamerton?

 

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

zad. 1 - z jednostki ciepla wlasciwego wyznaczylem sobie wzor: Cs = E / (m * T)

z tego wyznaczamy T: T = E / (Cs * m), T = 1000 / (447 * 1) = 2,23 [st. C]

 

zad. 2 - chyba byl taki wzorek ogolny ze m1*T1+m2*T2=(m1+m2)*T3

wyznazcaymy z tego m2: m2 = (m1*(T3-T1))/(T2-T3) = 5(30-10)/(60-30) = 5*20/30 = 3,33 [l]

 

zad. 3: mamy wzorek taki (korzystam z tego co mam w I zadaniu)

E = E1 + E2, gdzie E = C*m*T

Cw*mw*Tw+Cs*ts*ms = (Cw+Cs)*(ms+mw)*T

czyli T = (Cw*mw*Tw + Cs*ms*Ts) / ((Cw+Cs)*(mw+ms)) = (4200 * 10 * 10 + 447 * 1 * 200) / ((4200+447)*(10+1)) = 509400 / 51117 = 9,96 [st. C]

 

tyle zrobilem w przerwie meczu :P

 

edyta konczy zadanie po meczu

zad. 4 - z racji tego, ze czestotliwosc uslyszana jest mniejsza od czestotliwosci startowej wiec kamerton oddala sie od obserwatora - mamy zatem

f' = f*((v-v0)/(v+v0))

f'*v + f'*vo = f*v - f*v0

za v0 podstaw predkosc dzwieku w powietrzu (chyba 330 km/s - nie pamietam dokladnie) i wylicz v :)

Odnośnik do komentarza

Witam, szukam osoby skłonnej mi pomóc z jednym zadaniem ze statystyki, a mianowicie, jest to związane z "wszechstronną analizą dynamiki". Z tego co mi wiadomo, przeglądając strony w internecie, zadanie jest banalnie proste, szkoda tylko, że nigdzie nie mogę znaleźć przykładowego rozwiązania, wzorów itp. jak i również w dotychczasowych książkach, które do tej pory wypożyczyłem, dotyczące statystyki. Jeśli znajdą się jacyś chętni do pomocy lub ktoś co nie co wiedzący na ten temat, to proszę pisać na priva, to ewentualnie również podam zadanie.

 

Z góry bardzo dziękuję. :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Możecie mi podac jakieś konkretne przykłady negocjacji pozycyjnych? Muszę wymyślic trzy, na razie mam dwa i się zaciąłem :/.

 

Tak w wielkim skrócie negocjacje pozycyjne to proces negocjacji, kiedy strony nastawione są na rywalizację i odniesienie zwycięstwa, nie są skłonne do ustępstw, za wszelką cenę bronią swoich interesów. Jest to pewnego rodzaju walka przeciwników.

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Wiem, że na forum są osoby z uzdolnieniem poetyckim. Dlatego też zwracam się z prośbą o wymyślenie krótkiego (kilka zdań) wiersza o tym, dlaczego warto się uczyć geografii. W wierszu można dać nutkę humoru, ale bez przesady. Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam. Głowie się nad tym zadaniem już kilka dni i nie jestem w stanie znaleźć odpowiedzi.

 

Jacek pomyślał pewną liczbę naturalną mniejszą niż 100. Placek próbuje ją odgadnąć zadając pytania, na które Jacek odpowiada TAK albo NIE. Czy Placek może odgadnąć liczbę, jeżeli ma prawo postawić siedem pytań? Uzasadnij swoją odpowiedź.

 

Z góry dziękuję jakby ktoś podał rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem nie może. Napisałem sobie mały schemat pytań:

x = {1, 2, 3, ..., 99}

1. Czy x jest l. pierwszą? (TAK - 25 liczb, NIE - 74 liczby).

(i teraz rozpatrujemy liczby pierwsze)

2. Czy x jest podzielna przez 2? (TAK - 1 liczba, NIE - 24 liczby)

(rozpatrujemy liczby niepodzielne przez 2)

3. Czy x jest podzielna przez 3? (TAK - 1 liczba, NIE - 23 liczby)

(i teraz musimy po kolei zadawać pytania o podzielność liczb bo jak wiesz nie da się w 7 pytaniach w 100% zapytać o liczbę np. 31 czy 79).

 

Mam nadzieję, że zrozumiałeś o co mi chodzi :).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...